"Akademia Bezpiecznego Puchatka Puchatka"

11.06.2024r.

11 czerwca uczniowie klas pierwszych rozwiązywali cykliczny Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa "Akademia Bezpiecznego Puchatka Puchatka". Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę o bezpieczeństwie na drodze, w szkole, w domu i w relacjach z rówieśnikami. Wiedzę pierwszoklasiści zdobywali przez cały rok realizując program edukacyjny " Akademia Bezpiecznego Puchatka", spotykali się z policjantami oraz uczyli się bezpiecznie poruszać po drodze do i ze szkoły. Wszyscy uczniowie odpowiadali poprawnie na pytania. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę i umiejętności będą stosowali w użyciu codziennym.
Gratulujemy pomyślanego sprawdzianu wiedzy.


Katarzyna Dolata













Klasy czwarte na wycieczce w Toruniu i Malborku.

06-07.06.2024r.





"Od ziarenka do bochenka"

04.06.2024r.

Klasy 1a, 1b, 1c,1d 4 czerwca były na wycieczce w Jaraczu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach ,,Od ziarenka do bochenka". Zapoznały się z etapami wyrabiania i wypiekania chleba w specjalnych, starych piecach chlebowych. Próbowały same uzyskać mąkę. Kolejny etap wycieczki to zwiedzanie Muzeum Młynarstwa. Na koniec piknik i pyszne kiełbaski.




Klasa 7a, 7b i 6a w Trójmieścieta

23-24.05.2024r.

W dniach 23-24 maja klasy- 7a, 7b i 6a - uczestniczyły w wycieczce do Trójmiasta. Zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej zlokalizowane 14 metrów pod ziemią, Centrum Nauki "Experyment"; spacerowaliśmy po Gdańsku, Skwerze Kościuszki i molo w Sopocie. Na szczęście dopisała nam pogoda i humory


Joanna Kania


>>Galeria<<








Klasa 5c, 6d, 6b oraz 7a w Kłodawie

20.05.2024r.

W dniu 20 maja uczniowie klasy 5c, 6d, 6b oraz 7a wzięli udział w wycieczce do Kłodawy. Podczas przejazdu do Kłodawy zatrzymaliśmy się w Koninie, gdzie zobaczyliśmy najstarszy znak drogowy w Polsce oraz rynek Starego Miasta z pomnikiem konia. Celem naszej wycieczki była kopalnia soli w Kłodawie. Kłodawa to największa i najgłębsza kopalnia soli w Polsce. Tu wydobywa się najczystszą sól kamienną na świecie o barwie białej i unikalnej różowej – to jedyne złoże tej soli w Europie. Kłodawskie pokłady soli powstały 250 milionów lat temu i od tego czasu pozostawały nietknięte głęboko pod ziemią. Tutaj znajduje się też pokład soli magnezowo-potasowej, wykorzystywanej w celach leczniczych. Ciekawym doświadczeniem był dla nas zjazd windą pod ziemię z szybkością 6 m/s na głębokość 600 metrów. W kopalni przewodnicy opowiedzieli nam o historii kopalni, o pracy górników i maszynach pracujących pod ziemią. Zobaczyliśmy kaplicę Świętej Kingi – patronki górników solnych. Na ścianie kaplicy, na pamiątkowej tablicy, wyryto nazwiska 20 górników, którzy stracili życie pod ziemią. Wycieczka do Kłodawy była dla nas ciekawym doświadczeniem.


Opiekunowie: Katarzyna Frankowska,
Małgorzata Sikorska,
Katarzyna Stanicka,
Danuta Rzepecka.


>>Galeria<<







Klaudia Krüger Mistrzem Ortografii w Powiecie Obornickim

17.05.2024r.

Dnia 17 mqjq 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Franciszka Mickiewicza w Rożnowie odbył się XII Powiatowy Konkurs Otrograficzny. Klaudia, uczennica klasy 6a zajęła I miejsce. Gratulacje


>>Galeria<<
















Wycieczka do Kórnika i okolic…

30.04.2024r.

W dniu 30 kwietnia 2024 roku razem z koleżankami i kolegami z klasy 5a i 5d, udaliśmy się na bardzo ciekawą wycieczkę do Kórnika i jego okolic, o której chciałbym właśnie opowiedzieć.
Wszystko zaczęło się od zbiórki przed naszą szkołą [SP3 Rogoźno] o godzinie 7:40. Wsiedliśmy do autobusu i o godzinie 8:00 wyjechaliśmy z Rogoźna. Podróż trwała ponad godzinę. Gdy już wreszcie dojechaliśmy, naszym oczom ukazał się Zamek Kórnicki w pełnej okazałości.
Nawet widok z zewnątrz zachwycał!

Podzieliliśmy się na dwie grupy. My, czyli klasa 5d weszliśmy jako pierwsi. Klasa 5a czekała na swoją kolej.

Kiedy weszliśmy do zamku, przywitała nas bardzo miła Pani przewodnik, która w późniejszych etapach zwiedzania zamku opowiadała nam różne historie i ciekawostki na temat tegoż obiektu. Dowiedzieliśmy się, że meble i różne przedmioty znajdujące się w zamku są w znacznej większości autentyczne, więc musimy bardzo uważać, żeby niczego nie uszkodzić. Musieliśmy do tego chodzić po dywanikach, żeby nie pobrudzić lub zarysować zabytkowej podłogi. W samym zamku było przepięknie. Zabytkowe ozdoby i meble nadawały wnętrzu ciekawy i wyrafinowany charakter, jakby mieszkał tutaj perfekcjonista, który zwraca uwagę na każdy szczegół.
Dowiedzieliśmy się dużo o właścicielach tego przybytku. Moją uwagę szczególnie przykuła jadalnia, na której suficie widniały różne herby polskich rodów szlacheckich. Po zwiedzaniu zamku poszliśmy na spacer do Arboretum, założonego przez jednego z właścicieli tej rezydencji - Tytusa Działyńskiego. Potem pojechaliśmy do McDonalda.

Naszą kolejną „stacją” był Pałac w Rogalinie. Tak jak w przypadku Zamku Kórnickiego podzieliliśmy się na dwie grupy. Tym razem wchodziliśmy jako drudzy. Ponownie przywitała nas kolejna bardzo miła Pani. Oprowadzając nas po pomieszczeniach zbrojowni czy pokojach właścicieli tego pałacu i ich rodzin, opowiadała nam historie tego zamku. Pałac był dość podobny do Zamku Kórnickiego, wyróżniał go jednak przepiękny ogród w stylu francuskim [symetrycznym]. Tę piękną posiadłość, jaką jest Pałac w Rogalinie, zwiedzało nam się bardzo przyjemnie.

Trzecim i ostatnim punktem naszej wycieczki było Muzeum Arkadego Fiedlera - wybitnego pisarza i podróżnika. Znajdowały się w nim przeróżne pamiątki przywiezione właśnie przez patrona tego muzeum, ale i również rekonstrukcje zabytków i znanych budowli, np. statek Santa Maria [na którą mogliśmy wejść], posąg z Wyspy Wielkanocnej czy nawet piramida!

Mogliśmy zobaczyć również eksponaty takie jak: skóry jadowitych węży, tropikalne motyle, przedmioty używane przez koczownicze plemienia, pająki, czy żywą piranię liczącą 25 lat [co w przeliczeniu na lata piranie daje aż 100 lat]! Mieliśmy więc co oglądać. Widzieliśmy również wystawę związaną z Dywizjonem 303, o którym napisał sam Arkady Fiedler.

Według mnie wycieczka była bardzo ciekawa. Dowiedziałem się wielu nowych rzeczy. Najbardziej podobał mi się Pałac w Rogalinie, jednak chciałbym odwiedzić te wszystkie miejsca ponownie. Już czekam z wielką niecierpliwością na kolejną, klasową wycieczkę.


Miłosz Cybulski klasa 5d






Miłosz Cybulski Wicemistrzem Matematyki
Powiatu Obornickiego

27.04.2024r.

















Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

23.04.2024r.

W dniu 23.04.2024. odbył się w naszej szkole Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
W Turnieju wzięły udział szkoły z Obornik, Kowanówka, Chrustowa, Objezierza, Gościejewa i Rogoźna. Uczestniczy startowali w dwóch kategoriach wiekowych i mieli do wykonania następujące zadania:
- rozwiązanie testu teoretycznego składającego się z 25 pytań wiedzy ogólnej i 10 pytań dotyczących skrzyżowań,
- wykonanie zadań praktycznych takich jak:
> jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego,
> jazda rowerem po torze sprawnościowym,
> udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej.
Nasi uczniowie w kategorii grupy młodszej w składzie:
Marcelina Urban, Natalia Magdziarz, Nikodem Gruszko i Miłosz Mantaj zajęli II miejsce. W kategorii grupy młodszej drużyna w składzie: Remigiusz Ziała, Jonasz Frankiewicz i Igor Ohradka zajęli I miejsce. Startujące drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody oraz regeneracyjny poczęstunek.


Hanna Krzywonos






Spotkanie z p. Robertem Ziółkowskim - podróżnikiem
i pasjonatą Afryki

4.04.2024r.

Dzisiejsze spotkanie z podróżnikiem, Panem Robertem Ziółkowskim, było jak wędrówka po stronach najbardziej barwnych opowieści. Jego słowa, jakby wypływały prosto z magicznych kart powieści „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza, przeniosły nas w krainę, gdzie każdy zmysł budził się do życia. W miarę jak podróżnik dzielił się swoimi przeżyciami, wraz z nim przenikaliśmy do świata, gdzie życie toczy się z innym rytmem, gdzie spotkanie z dzikimi zwierzętami czy tubylcami to codzienność. Te historie odkrywały przed nami oblicze Afryki bogate w kulturowe skarby i niezwykłe krajobrazy, budząc naszą ciekawość i pragnienie odkrywania tego fascynującego kontynentu.
>>Galeria<<




AKCJA SPRZĄTANIA CMENTARZA

27.03.2024r.

W dniu 27 marca 2024 roku uczniowie naszej szkoły, którzy są członkami Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża i samorządu uczniowskiego uczestniczyli w pracach porządkowych na cmentarzu w Rogoźnie. Ich opiece zostały poddane miejsca spoczynku śp. Burmistrza Rogoźna Romana Szuberskiego, pracowników naszej szkoły śp. dyrektora Jana Zengera, a także rogozińskich duszpasterzy ks. kanonika Edmunda Ławniczaka i ks. Zbigniewa Maturskiego, ks. Stanisława Konitza, ks. Kazimierza Zbierskiego oraz opuszczonych i zaniedbanych grobów. Prace wykonano pod kierunkiem opiekuna Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża. Na koniec zmarłych uczczono zapaleniem zniczy na ich grobach i zaniesiono w ich intencji wstawienniczą modlitwę. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Rady Rodziców, która zasponsorowała znicze. Dziękuję uczestnikom akcji ,którzy spisali się na medal: Vanessie Kowalskiej z kl.5b,Kornelii Chmura, Kornelii Dolińskiej, Antoninie Fudzińskiej, Patrycji Lis z kl.6d,Ninie Milewskiej kl.6b, Katarzynie Frost, Wiktorii Posłusznej, Annie Chamiec z kl.7b.


Sylwia Sell


>>Galeria<<






AKCJA CZYTELNICZA ,,CZYTAM, POLECAM”

21 -22 marca 2024 r.

W dniu 21 -22 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie zorganizowano AKCJĘ CZYTELNICZĄ ,, CZYTAM, POLECAM” W ciekawą podróż zabrała uczniów klas 5d, 6b i dzieci przebywające w świetlicy szkolnej Pani Sylwia Sell, która nie po raz pierwszy uczuliła dzieci na piękno literatury polskiej. Tegoroczne czytanie dotyczyło utworów Martina Widmarka, który urodził się 1961roku w szwedzkim mieście Linkoping..Z zawodu jest nauczycielem, przez wiele lat uczył w szkole podstawowej.Napisał ponad 30 książek przetłumaczonych na ponad 30 języków. Jest autorem książek, które pokochały dzieci na całym świecie. Nazywany jest dziecięcą wersją Agaty Christe. Uważa on ,że książki dla dzieci powinny być proste, po to by wzmocnić wyobraźnię najmłodszych. Cyklem Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, który współtworzył z niezwykłą ilustratorką, Heleną Willis zdobył miliony małych czytelników na całym świecie, za co w roku 2010 otrzymał tytuł najlepszego pisarza dla dzieci w wieku powyżej 6 lat. Jest on również posiadaczem medalu, który otrzymał od szwedzkiego rządu za promowanie czytelnictwa wśród dzieci. Ponadto miłośnicy literatury okazali się też wielbicielami sztuki-ilustrując przeczytane utwory z niebywałą rytmicznością i obrazowością. Wielokrotnie dopytują się, czy akcja zostanie ponowiona, toteż nie jest przesadą, że sztuki piękne wśród uczniów naszej szkoły nie zaginą, a będą przez nich kultywowane, a co za tym idzie kultura nie upadnie wśród przyszłych pokoleń.


Sylwia Sell


>>Galeria<<















>>Galeria<<



















SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

05.03.2024r.

W dniu 5 marca 2024r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny klas IV – VIII. W konkursie brało udział 57 uczniów. W pierwszym etapie konkursu uczestnicy musieli uzupełnić test zawierający wszystkie zasady ortograficzne obowiązujące w języku polskim. Ten etap wyłonił MISTRZÓW ORTOGRAFII na poszczególnych poziomach nauki.
MISTRZ ORTOGRAFII KLAS CZWARTYCH – HUBERT WŁADYSIAK KL. 4A
MISTRZ ORTOGRAFII KLAS PIĄTYCH – MIŁOSZ CYBULSKI KL. 5D
MISTRZ ORTGRAFII KLAS SZÓSTYCH – KLAUDIA KRÜGER KL. 6A
MISTRZ ORTOGRAFII KLAS SIÓDMYCH – MARIA BISKUP KL. 7A
JAKUB BIEDRZYŃSKI KL. 7B
MISTRZ ORTOGRAFII KLAS ÓSMYCH – MILENA LISIECKA KL. 8A
W dniu 15 marca odbył się drugi etap konkursu, w którym wzięli udział mistrzowie klas IV, V, VI, VII i VIII. Na tym etapie uczniowie musieli napisać dyktando. SZKOLNYM MISTRZEM ORTOGRAFII została uczennica klasy VI a – Klaudia Krüger, która będzie reprezentować naszą szkołę w dniu 17 maja na XII POWIATOWYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM w Rożnowie. Wszystkim Mistrzom Ortografii gratuluję, a Klaudii życzę powodzenia na konkursie powiatowym.


Katarzyna Frankowska






Warsztaty Wielkanocne w dworku Róża Poraja

04.03.2024r.

Uczniowie z klasy 1a i 1b odwiedzilić wyjątkowo i urokliwe miejsce, jakim jest Dworek Róża Poraja w Budziejewie. Dzieci wzięły udział Warsztatach Wielkanocnych. Dowiedziały się, jakie tradycje towarzyszą tym świętom, wykonały kolorowe butelki. Czekały na nich alpaki, króliki i miniaturowe kózki, które dzieci także miały okazję odwiedzić i nakarmić. Kolejną atrakcją były Wielkanocne stacje, na których czekały zadania do wykonania i nagrody do zdobycia. Wrażeń było bardzo wiele. Dzieci były zachwycone miejscem i alpakami.
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<





Wycieczka klasy 5a do Poznania do Stacji Grawitacji

27.02.2024r.

Dnia 27 lutego klasa 5a wraz z opiekunami Panią Ewą Zawiską oraz Panią Anną Jankowską udała się na wycieczkę do Poznania do Stacji Grawitacji.
>>Galeria<<




Mistrzostwa Wielkopolski w tenisie stołowym
i nasze uczennice

25.02.2024r.


Agnieszka Czarnecka






Szkolny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

24.01.2023r.

W styczniu odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Laureatami zostali:
I miejsce - Patryk Szczepanik z klasy 6c
II miejsce Igor Ohradka z klasy 7b, Paweł Kasprzak z klasy 7c
III miejsce Fabian Gajewski z klasy 7b
Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

>>Galeria<<


Renata Piechowiak









Eliminacje rejonowe XXXI Olimpiady
„Promocji Zdrowego Stylu Życia” PCK

12.01.2023

12.01.2024r. w Starostwie Powiatowym w Obornikach odbyły si ę eliminacje rejonowe XXXI Olimpiady „Promocji Zdrowego Stylu Życia” PCK . Celem olimpiady było wykształcenie u dzieci i młodzieży potrzeby dbania o własne zdrowie i środowisko naturalne. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 7a- Katarzyna Stejbach zdobywając 2 miejsce. Kasi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
>>Galeria<<







Jasełka 2023.

22.12.2023

>>Galeria<<
>>Galeria<<



Wigilia w klasie 6d.




Wigilia klasowa w 4d.

22.12.2023

>>Galeria<<




"Bombowa wycieczka" klas pierwszych

19.12.2023

"Bombowa wycieczka" klas pierwszych w dniu 19 grudnia rozpoczęła się od spektaklu pt. " Opowieść wigilijna " w teatrze w Gnieźnie. Wszyscy z wypiekami na twarzach i zapartym tchem oglądali występy aktorów w prawdziwym teatrze. Po spektaklu udaliśmy się do fabryki bombek, gdzie uczniowie poznali proces tworzenia i zdobienia bombek choinkowych, bez których nie wyobrażamy sobie świątecznego drzewka. Na koniec uczniowie otrzymali bombki z własnym imieniem. W dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły.


Katarzyna Dolata


>>Galeria<<




ROGOZIŃSKA TRÓJECZKA POMAGA!

18.12.2023

Święta tuż, tuż, dlatego podjęto akcję zbiórki odzieży dla osób potrzebujących, a przebywających w Monarze. Zbiórka przebiegła bardzo sprawnie i owocnie, dary i życzenia świąteczne przekazano w dniu 18 grudnia 2023 roku. Darczyńcom dziękujemy za szczere i otwarte serca dla oczekujących na pomoc, a także wspierających akcję i tym, którzy pomogli ją przeprowadzić.


Sylwia Sell


>>Galeria<<




Wigilia w klasie 5d

18.12.2023

>>Galeria<<







#Laboratoria Przyszłości

15.12.2023

Uczniowie klasy 6d podczas lekcji o zdrowym odżywianiu dowiedzieli się co należy jeść, aby być zdrowym, jakie owoce i warzywa dostarczają najwięcej witaminy, które potrzebuje nasz organizm. W ramach zajęć uczniowie przygotowali sałatkę i kanapki. Uczniowie wykorzystali sprzęt pozyskany w ramach programu #Laboratoria Przyszłości tj. opiekacz do kanapek, noże, deski, miski. Po przygotowaniu uczniowie z radością i smakiem spożyli przygotowane posiłki. Pyszną sałatkę i kanapki miały okazję także skonsumować Panie wicedyrektorki oraz Panie z sekretariatu.


Anna Jankowska


>>Galeria<<




ETAP SZKOLNY 31 OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY ZDROWIA POLSKIEGO CZERWONEGO K RZYŻA Z BIEDRONKĄ

13.12.2023




W dniu 13 grudnia 2023 o godzinie 11.45 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie odbył się online SZKOLNY ETAP 31 OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY ZDROWIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA Z BIEDRONKĄ. W eliminacjach wzięło udział 23 uczniów przedstawicieli klas szóstych, siódmych, ósmych.
Komisja w składzie: Przewodniczący: Dyrektor Szkoły p. Paweł Bździak; członkowie: p. Sylwia Sell, p. Danuta Szymkowiak, p. Monika Marcinek, p. Wojciech Mierzwiak wyłoniła zwycięzców:

I miejsce: Katarzyna Stejbach kl.7a
II miejsce:Paweł Kasprzak kl.7d
III miejsce: Kornelia Kramer kl.6a

Dyplomy za udział otrzymali: Alicja Kramer, Kornelia Kramer, Karolina Davydova z kl.6a,Eryk Kozłowski, Gabriela Sztuba, Iga Ruks z kl.6b, Maja Kismann, Nadia Apoń, Katarzyna Stejbach z kl.7a, Wiktoria Posłuszna, Gabriela Kossmann, Katarzyna Frost, Zuzanna Maćkowiak z kl.7b, Witoria Górzna z kl.7c, Paweł Kasprzak, Szymon Sobiak, Katarzyna Paczesna, Maksymilian Jabłoński z kl.7d, Oliwia Adamska, Zofia Skomurska, Wiktoria Pawlak, Amelia Nowak, Milena Lisiecka z kl.8a. Wszystkim uczestnikom olimpiady gratulujemy, a laureatce życzymy kolejnych sukcesów 12 stycznia 2024roku na szczeblu rejonowym w Starostwie Powiatowym w Obornikach. Organizatorami olimpiady były panie: Sylwia Sell, Danuta Szymkowiak przy współpracy z panią Dorotą Zieniuk i panią Katarzyną Stanicką.


Danuta Szymkowiak, Sylwia Sell






ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI ,,TAK POMAGAM.”

08.12.2023

W dniu 8 grudnia 2023 roku tradycyjnie już Szkoła Podstawowa nr 3 w Rogoźnie podjęła wzorem lat poprzednich działanie na rzecz potrzebujących, wspierając w działaniach Parafialny Zespół Caritas przy Kościele św. Wita w Rogoźnie. Kwestowaliśmy żywność dla osób starszych, chorych i samotnych. Punktów zbiórki było wiele - zbierano niezbędne artykuły w DINO BIEDRONCE i LIDLU. Młodzi wolontariusze, członkowie SK PCK całym sercem wdrożyli się w działania. Szczególnie jako opiekun Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża tą drogą chcę podziękować nauczycielom Paniom: Danucie Szymkowiak, Dorocie Gintrowskiej, Agnieszce Czarneckiej, Marcie Czechowskiej, Małgorzacie Sikorskiej, Monice Marcinek i uczennicom naszej szkoły : Oliwii Adamskiej , Michalinie Najderek, Wiktorii Pawlak, Milenie Lisieckiej, Wiktorii Napruszewskiej z klasy 8a, Wiktorii Posłusznej, Katarzynie Frost, Gabrieli Kossmann, Zuzannie Maćkowiak, Annie Chamielec z klasy 7b, Katarzynie Stejbach z klasy 7a, Kornelii Dolińskiej , Antoninie Fudzińskiej , Patrycji Lis z klasy 6d, Lenie Krzyżanowskiej, Vanessie Kowalskiej z klasy 5b.


Sylwia Sell


>>Galeria<<




Konkurs recytatorski wierszy Wisławy Szymborskiej
pt. "Żaden dzień się nie powtórzy..."

08.12.2023

W dniu 8 grudnia 2023 roku o godzinie 10.00 w Sali Widowiskowej Rogozińskiego Centrum Kultury w Rogoźnie odbył się konkurs recytatorski wierszy Wisławy Szymborskiej pt. "Żaden dzień się nie powtórzy...", który patronatem objął Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski. W konkursie brali udział uczniowie z Gminy Rogoźno. Przedmiotem oceny w konkursie było przygotowanie przez uczestnika prezentację dowolnego utworu Wisławy Szymborskiej. Prezentowane utwory oceniane były przez Komisję Konkursową według następujących kryteriów: dobór repertuaru, oryginalność i trafność interpretacji, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy prezentowali przygotowane utwory w trzech kategoriach wiekowych: kl. I - III, kl. IV - VI i kl. VII - VIII. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Łucja Krakowiak - kl. 5c, Agata Strzelewicz - kl. 5c, Iga Ruks - kl. 6b, Patryk Szczepaniak - kl. 6c, Katarzyna Frost - kl. 7b, Wiktoria Posłuszna- kl. 7b, Amelia Nowak - kl. 8a. Z wielką przyjemnością zawiadamiam, że w kategorii klas IV - VI uczennica z klasy 6b - Iga Ruks zdobyła I miejsce a uczennica z klasy 5c - Agata Strzelewicz zdobyła II miejsce . Zwyciężczyniom serdecznie gratuluję udanych występów, wszystkim uczestnikom gratuluję odwagi i wkładu pracy w przygotowanie do konkursu.


Opracowała Katarzyna Frankowska












Eliminacje ogólnopolskie konkursu:
”Wielki Turniej Harry Potter - Puchar Szkół – Polska”

01.12.2023

W dniu 1 grudnia grupa zwycięzców z pierwszego szkolnego etapu konkursu Turniej Harry Potter Puchar Szkół Polska ukończyła quiz konkursowy.
Był to drugi etap konkursu ogólnopolskiego ”Wielki Turniej Harry Potter - Puchar Szkół – Polska”, który polegał na wspólnym, drużynowym rozwiązywaniu quizu.
W każdej z trzech prób uczniowie mieli 1 godzinę na to, aby odpowiedzieć na jak najwięcej pytań i zdobyć jak najwięcej punktów.
Do ogólnopolskiego rankingu liczy się najlepszy wynik! Pierwsze 10 szkół z najwyższymi wynikami otrzyma zaproszenie do Wielkiego Finału, który odbędzie się 11 stycznia na Wawelu!
Czekamy na ogłoszenie wyników.


Koordynator konkursu: Katarzyna Stanicka






Klasy czwarte w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego
w Pile

30.11.2023

30 listopada uczniowie z klas czwartych odwiedzili Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile. Podczas pobytu zdobyli wiedzę i umiejętności niezbędne do przeprowadzenia działań z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej przy zastosowaniu defibrylatora AED. Poznali zasady bezpiecznego zachowania się na drodze i konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz kasków. Dzieci dowiedziały się również, jakie są zasady zdobywania karty rowerowej.
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<




Andrzejki 2023

27-30.11.2023






Andrzejki w klasie 5a

27.11.2023

Dnia 27 listopada odbyły się andrzejki w klasie 5a. To ludowa tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Były różne wróżby np. przestawianie butów, kolorowe liście i magiczne karty. Między wróżbami słuchaliśmy muzyki i częstowaliśmy się słodkim poczęstunkiem. Było to miło spędzony czas w gronie naszej klasy.
>>Galeria<<


Anna Jankowska






„ZWIADOWCY SĄ ŚWIATU POTRZEBNI”

27.11.2023

W ramach konkursu „ZWIADOWCY SĄ ŚWIATU POTRZEBNI” w naszej szkole przeprowadziliśmy z uczniami z Samorządu szkolnego zaangażowanymi w projekt- akcję charytatywną polegającą na zebraniu artykułów plastycznych dla dzieci przewlekle chorych, które przebywając w szpitalu uczą się w Zespole Szkół nr 110 przy Szpitalu Klinicznym im. K. Jonschera Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Dzięki życzliwości i otwartości naszych koleżanek, kolegów i ich rodziców udało nam się zebrać całkiem sporo materiałów.

W dniu dzisiejszym (27.11. 2023) nastąpiło podsumowanie akcji i przekazanie zebranych pomocy. Naszą Szkołę odwiedziły Panie, które są nauczycielkami w Zespole Szkół nr 110 i w ramach podziękowania przeprowadziły z uczniami klasy Ib i wybranymi uczniami z Samorządu warsztaty „Pudełkowe origami”.
Panie zapoznały także naszych uczniów z zasadami funkcjonowania szkoły przyszpitalnej oraz pokazały nam szkolną kronikę.

Okazuje się, że ZWIADOWCY są rzeczywiście światu potrzebni, a ich empatia i odwaga, w połączeniu z licznymi cennymi umiejętnościami, mogą przysłużyć się innym i ułatwić im życie.


Serdecznie dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom za przekazane dary. Paniom z Zespołu Szkół nr 110 dziękujemy za współpracę i ciekawe zajęcia warsztatowe.


Akcję koordynowała Pani Katarzyna Stanicka we współpracy
z Opiekunką Samorządu Panią Małgorzatą Sikorską.







65 LAT HONOROWEGO KRWIODAWSTWA PCK

24.11.2023

W dniu 24 listopada 2023 roku w restauracji La Mia w Obornikach na zaproszenie Pani Prezes Polskiego Czerwonego Krzyża Urszuli Bak została zorganizowana uroczystość z okazji 65- lecia HONOROWEGO KRWIODAWSTWA PCK podczas, której uhonorowano zasłużonych krwiodawców . Swą obecnością przedsięwzięcie uświetnili przedstawiciel Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych Piotr Cyruliczek ,Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, a także goście zagraniczni przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża z Niemiec. Na wielkiej gali zostały wręczone pamiątkowe medale i odznaczenia krwiodawcom z powiatu obornickiego. Naszą szkołę wyróżniono w sposób szczególny dziękując opiekunowi Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża Sylwii Sell za wieloletnią współpracę w myśl jej podejmowane ambitne działania uczące dzieci altruizmu i empatii.


Sylwia Sell


>>Galeria<<




Seans w kinie Helios

20.11.2023

W dniu 20 listopada uczniowie dwóch klas 6d i 5c wraz z opiekunami: p. Katarzyną Frankowską, p. Danutą Rzepecką, p. Małgorzatą Sikorską i p. Katarzyną Stanicką wybrali się do kina Helios w Poznaniu na film pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” . Przed filmem, zamiast reklam odbyła się prelekcja zatytułowana „Młodość co szumi w głowie - o uniwersalnych cechach młodości”, podczas której poruszane były problemy istotne dla młodzieży w okresie dorastania oraz rozpoczynających dorosłe życie. Po kinie był czas na jedzenie i wspólne rozmowy. Czy można połączyć wyjazd do kina z wartościową lekcją? Ten wyjazd jest odpowiedzią…





Gminny Turniej Tenisa Stołowego

17.11.2023

17 listopada uczennice naszej szkoły Maja Czarnecka i Jagoda Kaczmarek zwyciężyły podczas gminnych rozgrywek deblowych w tenisie stołowym w Budziszewku. W 23 listopada dziewczynki reprezentować będą szkołę na drużynowych mistrzostwach powiatu w Objezierzu. Trzymajmy kciuki
>>Galeria<<




Klasy szóste i siódme na wystawie największych dzieł VINCENTA VAN GOGHA

10.11.2023

W dniu 10 listopada uczniowie klas szóstych i siódmych mieli okazję zobaczyć i przeżyć jedną z najbardziej nowoczesnych form wystawy Van Gogha w Poznaniu. Było to niezwykłe doświadczenie. Multisensoryczna, niezwykle angażująca zmysły wystawa zachwyciła naszych uczniów.





Apel z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości

10.11.2023

Dnia 10 listopada 2023r. odbył się apel z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie klas 5b i 6d przygotowanych P. Annę Jankowską, P. Agatę Pasternak i P. Danutę Szymkowiak przypomnieli nam, że przez 123 lata zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje i religię. Dzięki patriotycznemu sercu naszych przodków najcenniejsze wartości zostały uratowane. Dzień 11 listopada to symbol miłości do Ojczyzny i zwycięstwa.


Anna Jankowska


>>Galeria<<
>>Galeria<<
>>Galeria<<
Klasy I-III
>>Galeria<<
>>Galeria<<




OGŁOSZENIE WYNIKÓW SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO „W HOŁDZIE OJCZYŹNIE”

09.11.2023

klasy IV – V
I miejsce - Agata Strzelewicz, Łucja Krakowiak, Franciszek Panowicz
II miejsce - Michalina Proch, Jagoda Kaczmarek, Maurycy Lach
III miejsce - Maja Czarnecka, Blanka Lach, Agata Kramer
wyróżnienie - Zuzanna Cieciura i Michalina Sokołowska

klasy VI – VIII
I miejsce - Amelia Nowak, Iga Ruks, Patryk Szczepaniak
II miejsce - Zofia Skomurska, Martyna Mania, Tamara Kołodziej
III miejsce - Hanna Gaińska, Aleksandra Bartoszek, Nadia Apoń
wyróżnienie - Nikola Laskowska, Maria Biskup, Natalia Włodarczak





Konkurs: „Wielki Turniej Harry Potter-Puchar Szkół- Polska - etap szkolny

08.11.2023

W dniu 8 listopada o godz. 12.00 w sali informatycznej nr 212 odbył się etap szkolny konkursu:”Wielki Turniej Harry Potter Puchar Szkół-Polska” przygotowany przez Katarzynę Stanicką. Był to konkurs przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII promujący czytelnictwo.
Zadania konkursowe uczestnicy rozwiązywali z wykorzystaniem aplikacji Quizizz.
W quizie uczestniczyło 13 uczniów.
Podczas konkursu wyłoniliśmy 3 przedstawicieli, którzy będą reprezentować szkołę w eliminacjach ogólnopolskich:
I miejsce- Paweł Kasprzak
II miejsce- Maja Kismann
III miejsce- Wiktoria Górzna
Gratulacje!!!
Specjalne podziękowania dla Pani Edyty Jamróz, Pani Anny Jankowskiej i Pani Danucie Szymkowiak za udzieloną pomoc.


Katarzyna Stanicka






25-lecie Zawodów Latawcowych

28.10.2023

Maja Czarnecka zwycięzcą podczas 25-lecia zawodów latawcowych zorganizowanych w Budziszewku. Uczennica klasy 4a reprezentowała Szkołę Podstawową nr 3 w Rogoźnie podczas zawodów zorganizowanych 28 października. Na niebie można było podziwiać wiele różnokolorowych latawców o ciekawych kształtach. Zostały one samodzielnie wykonane przez uczniów i ich rodziców, pogoda dopisała, a Mai latawiec poszybował najwyżej i najdłużej utrzymywał się w powietrzu 👏👏🥇
>>Galeria<<





AKCJA SPRZĄTANIA CMENTARZA

24.10.2023r

W dniu 24 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły, którzy są członkami Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża i samorządu uczniowskiego w przededniu Wszystkich Świętych uczestniczyli w pracach porządkowych na cmentarzu w Rogoźnie.
Ich opiece zostały poddane miejsca spoczynku pracowników naszej szkoły śp. dyrektora Jana Zengera, a także rogozińskich duszpasterzy ks. kanonika Edmunda Ławniczaka i ks. Zbigniewa Maturskiego, ks. Stanisława Konitza, ks. Kazimierza Zbierskiego oraz opuszczonych i zaniedbanych grobów. Prace wykonano pod kierunkiem opiekuna Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża.
Na koniec zmarłych uczczono zapaleniem zniczy na ich grobach i zaniesiono w ich intencji wstawienniczą modlitwę. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Stanisława Rodowskiego, który zasponsorował dowóz dzieci na cmentarz.Dziękujemy również Radzie Rodziców,która zasponsorowała kwiaty i znicze.


Sylwia Sell


>>Galeria<<





,,NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH”

PAŹDZIERNIK 2023

W roku 2022/2023 ,, NAJLEPSZYMI Z NAJLEPSZYCH” wśród najmłodszych czytelników okazali się:

Justyna Rzarzyńska kl.3c : I MIEJSCE
Wiktoria Przybylska kl.4d : II MIEJSCE
Sonia Sierzchuła kl.4b, Kornelia Lewandowska-Grenda kl.4d: III MIEJSCE

Dyplom i nagrodę za osiągnięcie wysokich wyników w czytelnictwie indywidualnym otrzymały:
Malwina Sokołowska kl.3c i Lilianna Mosicka kl.4b.

GRATULUJEMY!


BIBLIOTEKARZE


>>Galeria<<




LEKCJA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ
,,CZARODZIEJSKIE SŁOWA W KSIĄŻCE I ŻYCIU.”

22.10.2023r

W dniu 23 października 2023 roku we współpracy z Biblioteką Publiczną uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji ,,Czarodziejskie słowa w książce i w życiu.”
Podczas spotkania pierwszoklasiści poznali magiczne słowa, które wyczarowała dla nich Czarownica Uprzejmości. Najmłodsi czytelnicy usłyszeli opowiadanie pt: ,,Czarodziejskie słowo” autorstwa W. Osiejewa , rozwiązywali zagadki, a także krzyżówkę dotyczącą słów grzecznościowych, ponadto atrakcją były zabawy ruchowe i projekcja filmu Franklin mówi ,,przepraszam.”Powyższe działania były związane z Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.


Sylwia Sell, Izabela Andrzejczak


>>Galeria<<





Tydzień Kodowania na zajęciach z programowania w klasach drugich

7-22 października 2023

Od kilku lat w naszej szkole uczniowie klas drugich rozwijają swoje zainteresowania na zajęciach z zakresu programowania. Jedną z podstawowych umiejętności, jakie ćwiczymy na tych zajęciach, jest kodowanie. W październiku wzięliśmy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Wykorzystaliśmy kolorowe kubeczki, maty do kodowania, gry dydaktyczne i zabawy ruchowe. Było dużo emocji i wspaniałej zabawy!


Anna Wysocka


>>Galeria<<





#CodeWeek- Tydzień Kodowania na lekcjach informatyki

7-22 października 2023

Kolejny Europejski Tydzień Kodowania na lekcjach informatyki za nami! Uczniowie klas 4- 8 programowali i rozwiązywali problemy z wykorzystaniem aplikacji Lego SPIKE oraz Minecraft Education, wykorzystując logiczne, abstrakcyjne i algorytmiczne myślenie. Ponadto rozwijali kompetencje społeczne, takie jak komunikacja i współpraca w grupie. Z przyjemnością można było obserwować zaangażowanie i zadowolenie uczniów podczas tegorocznych zajęć z kodowania. Była to także okazja do wykorzystania sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.


Katarzyna Stanicka







PAŹDZIERNIK MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH


Tradycja Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięga końca XX w., kiedy to Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL) zainicjowało obchody tego dnia. Od 2008 r. obchodzimy w październiku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych .W rogozińskiej trójeczce w bibliotece szkolnej zawitali Goście ,, malii młodzi czytelnicy”, którzy promowali czytelnictwo wśród najmłodszych klas 1-3 i starszych klas 4-8.Tegoroczne hasło brzmi: „BIBLIOTEKA SZKOLNA MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA.” Bibliotekarze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie zachęcają Wszystkich czytelników do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki szkolnej. BIBLIOTEKA NA WAS CZEKA.


Sylwia Sell


>>Galeria<<





#Dzień Gier Planszowych

10.10.2023r.

Coroczny #Dzień Gier Planszowych to wspaniała okazja by wykorzystać gry planszowe jako narzędzie edukacyjne sprzyjające rozwojowi umiejętności społecznych i logicznego myślenia. Uczniowie klasy 4d podczas lekcji informatyki rywalizowali w grze karcianej CodyRoby.


Katarzyna Stanicka






DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE 4A

09.2023r.

Ten dzień na długo zapadnie w pamięci chłopców. Dla nich zostały zorganizowane konkursy sprawnościowe i manualne. Po wejściu do klasy chłopcy zostali podzieleni na cztery trzyosobowe zespoły i w nich rywalizowali. Było na czas zjedzenie jabłka przywiązanego do sznurka, przypięcie na żabki szerokiej firanki do karnisza oraz zrobienie korali z makaronu. Jednak najwięcej emocji wzbudził konkurs, w którym trzeba było odgadnąć marki samochodów po wyznaczonych symbolach. Z pomocą dziewczynek klasa wspaniale się bawiła. Dziewczynki własnoręcznie ozdobiły pudełeczka na prezenty, a w nich znalazły się prezenciki przygotowane przez rodziców. Były to breloczki z imieniem chłopca i słodkości. Każdy chłopiec otrzymał krawacik z napisem: super chłopak oraz certyfikat, że jest najfajniejszy! Danuta Czechowska
>>Galeria<<


Danuta Czechowska






#Laboratoria Przyszłości- lekcja techniki


Uczniowie klas 6b, 6c i 6d podczas zajęć techniki poznali właściwości, rodzaje i zastosowanie szkła. W ramach podsumowania rozdziału wykonali piękne świeczniki z niepotrzebnych słoików. W wykonaniu prac pomógł uczniom sprzęt otrzymany w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Za pomocą pistoletów do kleju na gorąco uczniowie przymocowywali ozdoby do słoików. Niepotrzebne słoiki otrzymały drugie życie – będą teraz piękną ozdobą naszych mieszkań.


Danuta Rzepecka






LAPTOPY DLA CZWARTOKLASISTÓW

09.2023r.

W środę, czwartek i piątek, 27 – 29 września 2023r. uczniowie klas czwartych Szkoły Podstawowej nr3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie otrzymali nowe laptopy do celów edukacyjnych z rządowego projektu „Laptop dla ucznia”.
>>Galeria<<


E.Kowala






DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE 5D

09.2023r.

Dnia 29 września 2023r. w klasie 5d odbyła się uroczystość – Dzień Chłopca. Dziewczynki przygotowały pyszny poczęstunek i moc atrakcji. Były quizy, konkursy i zabawy. Najwięcej emocji wzbudził konkurs taneczny i … prezent dla chłopaków – piłka nożna. Zabawa była wyśmienita!
>>Galeria<<


E.Kowala






Dzień Chłopca w klasie 4d

29.09.2023r.

Dnia 29 września 2023 r. dziewczynki z klasy 4 d zorganizowały niespodzianki z okazji Dnia Chłopca, były życzenia, wręczanie upominków, słodkości i uśmiechy.
>>Galeria<<




OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

27.09.2023r.

Dzień ten świętujemy tradycyjnie w każdym roku w naszej bibliotece szkolnej. Patronką wydarzenia jest autorka książek dla dzieci i młodzieży − Janina Porazińska, która urodziła się 29 września 1882 roku. Przypominamy, że głośne czytanie pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole. W naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodziliśmy 27 września 2023 roku. Dyrektor Szkoły Pan Paweł Bździak odczytał kilka wierszy Janiny Porazińskiej ze zbioru ,,Psotki i śmieszki". Uczestnikami akcji byli: 1lekcja klasa 8a:czytano lekturę ,,Pan Tadeusz"-12 uczniów, 4 uczniów z czytelni: Marika Majer kl.7d,Oliwier Jagiełła kl.6d, Jan Miś kl.5c, Elyzaveta Hubska kl.5c, 2lekcja klasa 4a:czytano lekturę ,,Mikołajek"-18 uczniów,3lekcja klasa 6d:czytano lekturę ,,W PUSTYNI I W PUSZCZY"-25 uczniów,4lekcja klasa 5c:czytano lekturę ,,Opowieści z Narni"-25 uczniów,5lekcja klasa 5b:czytano lekturę ,,Opowieści z Narni"-22 uczniów, 6lekcja klasa 5a: ,,Psotki i śmieszki", ,,Opowieści z Narni"-20 uczniów.


Sylwia Sell


>>Galeria<<




Sukces rogozińskich żaczek na Grand Prix Wielkopolski
w Tenisie Stołowym

24.09.2023r.

24 września w Poznaniu odbył się turniej rangi Wojewódzkiej, w którym wzięły udział dwie nasze uczennice Maja Czarnecka i Jagoda Kaczmarek. Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowała się Jagoda, kończąc zawody na 9 miejscu. Dla Mai był to dzień zwycięstwa. Uczennica klasy 4a zaprezentowała dojrzały tenis i z pierwszego miejsca uzyskała zasłużony awans do Grand Prix Polski w Zielonej Górze!!!
>>Galeria<<


Agnieszka Czarnecka





NARODOWE CZYTANIE 2023
19-21.09.2023r.

W dniu 19-21 września 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie odbyło się NARODOWE CZYTANIE. Uczniowie klas 4-8 wysłuchali fragmentów utworu Elizy Orzeszkowej ,,Nad Niemnem”. Odczytu dokonał Dyrektor Szkoły Pan Paweł Bździak, Wicedyrektor Szkoły Pani Elżbieta Kowala, Bibliotekarz Pani Sylwia Sell oraz uczniowie. "Nad Niemnem" to najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne. To jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160–lecie obchodzone jest w 2023 roku. W akcji wzięło udział łącznie 208 uczniów poszczególnych klas klas:4a-19 uczniów,4c-19 uczniów,5c-22 uczniów,6a-22 uczniów,6b-27 uczniów,6c-22 uczniów, 7b-20 uczniów,7d-19 uczniów pod opieką polonistów :Pani Katarzyny Frankowskiej, Pani Danuty Czechowskiej, Pani Danuty Koprowskiej, Pani Ewy Zawiskiej. To była niezapomniana lekcja podróż w czasie w XIX wiek.
>>Galeria<<


Sylwia Sell, Izabela Andrzejczak









14, 15. 09. 2023