.

Wycieczka do Kłodawy - klasa 3a i 3b.
17. 03. 2023r.

>>GALERIA<<


Mobilne Laboratoria Przyszłości
13. 03. 2023r.

>>GALERIA<<


Dzień Kobiet klasa 8a
08. 03. 2023r.

Dnia 8 marca 2023 roku chłopcy z klasy 8a zorganizowali Dzień Kobiet. Na początku Hubert złożył dziewczynom życzenia, a Adrian wręczył prezenty. Dziewczyny otrzymały długopis i czekoladę w kreatywnym opakowaniu z wizerunkiem Chopina, które wymyślił Norbert.
Dzień Kobiet rozpoczęliśmy małym przedstawieniem, w którym Emil z Patrykiem odgrywali kaczkę dziwaczkę, po czym Norbert zaprezentował wierszyk pt. „Skarżypyta”. Przedstawienie miało na celu rozbawienie żeńskiej publiczności. Po tym zostały zorganizowane cztery konkurencje, które dziewczyny wykonywały w trzyosobowych grupach.
Pierwszy był quiz piłkarski przygotowany przez Huberta i Kacpra. Dziewczyny popisały się nawet niezłą wiedzą sportową. Druga zabawa polegała na wylosowaniu numeru piosenki, do której dziewczyny musiały w danym momencie zatańczyć układ taneczny. Kompleks taneczny przygotował Aleks i Bartek. Trzecią konkurencją były wyzwania przygotowane przez Łukasza i Bartka, które polegały na wylosowaniu numeru i wykonaniu wylosowanego zadania. Czwartą konkurencją były kalambury przygotowane przez Adriana, Emila, Jeremiego oraz Huberta. Polegały one na wylosowaniu bajki lub przysłowia i pokazaniu go, a zadaniem innych było odgadnięcie, z jakiej to bajki lub jakie to przysłowie. Po skończonej zabawie wszyscy zjedli kisiele z owocami wykonane przez Radka. Cała klasa jak zawsze miło spędziła wspólny czas.


Aron Goralewski


>>GALERIA<<
Walentynki
14. 02. 2023r.

Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. Każdy uczeń w naszej szkole mógł napisać kilka miłych słów lubianej/kochanej osobie. Do specjalnie przygotowanej na ten dzień skrzynki ustawionej koło sekretariatu można było wrzucać walentynkowe listy do swoich sympatii, koleżanek i kolegów. W dzień świetego Walentego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego rozdawali kartki. Na korytarzu pojawiły się dekoracje związane z tym dniem, a dodatkowym akcentem były stroje czerwone i różowe uczniów i nauczycieli. Dodatkową atrakcją była fotobudka. Uczniowie mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia, siedząc na fotelu w walentynkowej atmosferze. Ponadto każdy otrzymał serduszko z numerkiem i przez cały dzień starał się odszukać swojej pary.
Zwycięzcy zostali obdarowani słodkim poczęstunkiem.


Aleksandra Disterheft


>>GALERIA<<


Dzień Patrona- klasa 4d
27. 01. 2023r.

>>GALERIA<<


Dzień Patrona
27. 01. 2023r.

>>GALERIA<<


Wycieczka do Cinema City w Poznaniu
23. 01. 2023r.

Dnia 23 stycznia uczniowie klasy 5a, 7a, 5b i 5d pod opieką wychowawców pani Joanny Przedwojskiej, pani Katarzyny Stanickiej i pani Edyty Jamróz udali się na wycieczkę do Cinema City w Poznaniu. Po długim oczekiwaniu na nową część filmu "Avatar - Istota Wody" wszyscy mogliśmy poczuć atmosferę baśni przenoszącej nas na Księżyc do świata Pandory. Uczniowie w nawiązaniu do filmu mieli możliwość dowiedzenia się także dlaczego dbanie o naszą planetę jest tak ważne nie tylko na Pandorze, ale i na naszej Ziemi. Z niecierpliwością czekamy na kolejną część tego arcydzieła filmowego.


Joanna Przedwojska


>>GALERIA<<


Wielkopolski Turniej Asów TOP -8
28. 12. 2022r.

Świetny wynik Mai i Jagody podczas Top 8 Wlkp w Luboniu !!!🔥👏🏓😀💪🔝 W środę 28 grudnia w hali LOSiR w Luboniu odbył się prestiżowy Wielkopolski Turniej Asów TOP -8 w kategorii: juniorów, kadetów, młodzików, żaków. Listy uprawnionych do startu w poszczególnych kategoriach zostały opublikowane na podstawie aktualnego rankingu Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Nasza ukochana szkoła miała dwie przedstawicielki w tym zacnym gronie, które na co dzień trenują w klubie GAMAJA Rogoźno 💪💪💪 były nimi Maja Czarnecka🔝i Jagoda Kaczmarek🔝 Dziewczyny spisały się jak zwykle rewelacyjnie i prócz świetnej gry zyskały gigantyczne doświadczenie, które podniosło ich poziom sportowy💪🏓👍🔥 Ostatecznie Maja uplasowała się na trzecim miejscu w Wielkopolsce 🥉🔥👏👏👏 a Jagoda Kaczmarek na 8 miejscu 🔥👏👏👏 .


Agnieszka Czarnecka


>>GALERIA<<


Wyjazd integracyjny do Poznania
14. 12. 2022r.

>>GALERIA<<


KALENDARZE ADWENTOWE W JĘZYKU NIEMIECKIM
12. 2022r.

Przed świętami odbył się w naszej szkole konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy w języku niemieckim. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy!!!


Katarzyna Cieciura


>>GALERIA<<


Jasełka 2022
22. 12. 2022r.

>>GALERIA<<


Laboratoria Przyszłości w praktyce
09-10. 12. 2022r.

Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie wraz z Polskim Towarzystwem Informatycznym zaprosił nauczycieli szkół podstawowych z całej Polski na Konferencję -”Laboratoria Przyszłości w praktyce”, która odbyła się w dniach 09-10.12.2022r. w Warszawie. Celem konferencji było zainteresowanie nauczycieli programem Laboratoriów Przyszłości i zachęcenie ich do wykorzystania sprzętu w pracy z uczniami.
Spotkanie podzielone na trzy części, w trakcie których zaproszeni goście i eksperci autorytety w temacie cyfryzacji i nowych technologii omawiali innowacyjny projekt Laboratoriów Przyszłości. W ramach wydarzenia odbyły się warsztaty prowadzone przez zaproszonych ekspertów, którzy starali się pokazać, w jaki sposób każdy nauczyciel może korzystać z zakupionego sprzętu w ramach swoich lekcji. Przekonywali, że każdy nauczyciel może wykorzystywać ten sprzęt w ramach swoich lekcji.

Szkoła, która zakupiła sprzęt ze środków otrzymanych w ramach Laboratoriów Przyszłości zobowiązuje się do:
 Publikacji materiałów dokumentujących użytkowanie przez uczniów powierzonego sprzętu w kanałach komunikacji internetowej, takich jak: strona internetowa szkoły, oficjalne profile szkoły w mediach społecznościowych (tj. Facebook, Youtube) z częstotliwością 1 raz w miesiącu w pierwszym roku użytkowania.
Każda publikacja powinna zawierać:

 Materiał zdjęciowy i/lub audiowizualny (zdjęcia lub film), pokazujących uczniów wykorzystujących w trakcie zajęć sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości
 Tekst towarzyszący publikacji (w tym – opis filmu i/lub zdjęcia), który powinien:
jednoznacznie wskazywać że prezentowane wyposażanie zostało zakupione dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości zawierać hashtagi #LaboratoriaPrzyszłści i #LaboratoriaPrzyszlosci, (w przypadku działań informacyjnych w serwisach Facebook oraz Instagram) zawierać oznaczenie oficjalnego kanał@LaboratoriaPrzyszlosci
Dużo inspiracji jak wykorzystać sprzęt na swoich lekcjach można znaleźć na grupie: Laboratoria Przyszłości w praktyce: https://www.facebook.com/groups/464619345458159/ Inspiracje na lekcje: https://www.gov.pl/web/laboratoria/inspiracje-na-lekcje


Koordynator programu: Katarzyna Stanicka


>>GALERIA<<


13 GRUDNIA 2022- 41 ROCZNICA WPROWADZENIA STANU WOJENNEGO
113. 12. 2022r.

Dnia 13 grudnia 2022 roku tradycyjnie w naszym mieście uczciliśmy 41 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Jak zawsze nie zabrakło na tych obchodach uczniów naszej szkoły, którzy wdrożeni w historię naszego narodu z własnej inicjatywy podjęli się uświetnienia uroczystości poprzez recytację pięknych patriotycznych utworów poetyckich. Zebrani usłyszeli wiersz Tadeusza Różewicza ,,Oblicze Ojczyzny Antoni Słonimski ,,Polska” w wykonaniu uczennic klasy 7a Mileny Lisieckiej i Amelii Nowak. Wydarzenie to swoją obecnością uświetnili Włodarze miasta i delegaci poszczególnych szkół miejskich, a także członkowie organizacji, którym wolność Polaków i dobro Ojczyzny nie jest obojętne. I tak Szkołę Podstawową nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie reprezentowały Panie wicedyrektor Marta Skrzypczak wraz z uczniami i wiceprzewodnicząca NSZZ ,, Solidarności ”, a także pracująca w tejże szkole przez lat wiele Pani Dorota Goc i przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ ,,Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Rogoźnie Pan Jacek Waliszewski. Obchody uroczystości zostały przygotowane przez NSZZ ,, Solidarność ,” związek, który z pewnością wzorem lat poprzednich w roku przyszłym zorganizuje wspomnianą uroczystość przypominającą 42-rocznicę rodzącą nasze wolne Państwo.


Sylwia Sell


>>GALERIA<<


Klasa 4d - przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
Pierniki

12. 12. 2022r.

W klasie 4d przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia już się rozpoczęły. Z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego przez szkołę w ramach programu "Laboratoria przysłości" upieczone zostały pierniki, a dzisiaj na zajęciach z wychowawcą miało miejsce ich dekorowanie.


Elżbieta Kowala


>>GALERIA<<


Lekcja chemii - klasa 8c
#Laboratoriaprzyszłości

12. 2022r.

>>GALERIA<<

Kółko chemiczne - klasa 8e
#Laboratoriaprzyszłości

12. 2022r.

>>GALERIA<<

AKCJA CZYTELNICZA CZYTAM, POLECAM : ,,Cudowna podróż po krainie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”
08. 2022r.

8 grudnia 2022 roku w ramach AKCJI CZYTELNICZEJ CZYTAM, POLECAM :,,Cudowna podróż po krainie wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima” w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie odbyło się wspólne czytanie wierszy największych mistrzów poezji dziecięcej, w którym wzięli udział uczniowie klas: Ia , Ib , Id. Pierwszoklasistów w bibliotece szkolnej przywitała pani Sylwia Sell, która zaprosiła dzieci do krainy wierszy. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom znane wiersze Juliana Tuwima pt: ,,Ptasie radio", dzieci naśladowały ptaki w ,,Ptasim radiu", wykazały się doskonałą znajomością tekstu wierszy pt: ,,Okulary", ,,Kaczka dziwaczka"- J. Brzechwy i Entliczek Pentliczek". Z Janem Brzechwą poznały rozterki pewnego robaczka w zielonym kubraczku oraz dziwną kaczkę, która była inna niż wszystkie. Pierwszoklasiści doskonale poradzili sobie z odpowiedziami na zadane pytania związane z zachowaniem bohaterów wierszy Tuwima i Brzechwy: np. dlaczego nie warto kłamać ,lenić się , plotkować ,przechwalać, być złośliwym, nieuprzejmym, niekulturalnym. Dzieci przez chwilę mogły poczuć się jak prawdziwy ilustrator, wykonały starannie kolorowe ilustracje do wybranych wierszy Tuwima ,,Lokomotywa''; ,,Okulary” i Brzechwy ,,Kaczka dziwaczka'' oraz ,,Entliczek pentliczek". Przepięknie wykonane prace przyczepiły na tablicy kolorowymi magnesami i odczytały całą treść wiersza. Na koniec dzieci wypożyczyły dwie książeczki:,, Abecadło,” Rzepka, Ptasie radio, które na dobranoc przeczytać mieli im rodzice.


Sylwia Sell


>>GALERIA<<

Mikołajki 2022

06. 12. 2022r.

6 grudnia to jak powszechnie wiadomo Mikołajki. Z tej okazji w naszej szkole zawitało trzech specjalnych gości! Uczniowie niezmiernie ucieszyli się z tej wizyty, ponieważ dostali to, co uwielbiają wszyscy - cukierki. Nasze mikołajki odwiedziły wszystkie klasy, od pierwszych aż po ósme, bez żadnego wyjątku! Natomiast gwar rozmów przeplatał się z wieloma piosenkami świątecznymi, wierszykami i kolędami.


Aleksandra Disterheft


>>GALERIA<<


AKCJA ŚWIĘTY MIKOŁAJ I MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

06. 12. 2022r.

Na grudniowe zajęcia promujące czytelnictwo poświęcone tematom wokół świąt, biblioteka w rogozińskiej trójeczce zaprosiła najmłodszych czytelników z klas 1-3. Dla dzieci przygotowano AKCJĘ ŚWIĘTY MIKOŁAJ I MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA , poświęconą tradycjom mikołajowym oraz bożonarodzeniowym. Wspólne kolędowanie przy żłóbku przybliżyło atmosferę nadchodzących świąt. Uczniowie wysłuchali świątecznych opowiadań „Mikołajek i Mikołaje,” doskonale poradzili sobie z rozwiązaniem mikołajkowych zagadek, poznali zwyczaje i tradycje w polskim domu, poznali sekrety jak wykonać własnoręcznie prezent i ozdoby choinkowe. To był dzień pełen niesamowitych wrażeń dla młodych czytelników.


Sylwia Sell
Mikołajki w klasie 4d

06. 12. 2022r.

>>GALERIA<<


Andrzejki w klasie 6 d

30. 11. 2022r.

Dzisiaj odbyły się Andrzejki w klasie 6D. Uczniowie wróżyli sobie, słuchali muzyki oraz częstowali się słodkim poczęstunkiem. Wszyscy miło spedzili ten czas.
>>GALERIA<<

Turnirj tenisa stołowego


Maja Czarnecka i Jagoda Kaczmarek wywalczy dwa medale dla SP3 🥈🥉💪. Reprezentowały naszą szkołę podczas gminnych zawodów w Budziszewku, gdzie ze srebrnym medalem 🥈🥈zakwalifikowały się do zawodów powiatowych w Objezierzu. Należy zaznaczyć, ze dziewczyny walczyły ze starszymi uczennicami, pokonały szóstoklasistki i w grze deblowej ukończyły zawody na miejscu trzecim. Maju, Jagodo- brawa za świetną grę i reprezentowanie naszej szkoły 👏🏓🏓 Rosną nam nowe talenty 🥉🥉🏆.
>>GALERIA<<


Sukces Mai Czarneckiej d


Miło nam poinformować, iż uczennica naszej szkoly Maja Czarnecka, na co dzień ucząca się w klasie 3a podczas zawodów z cyklu Grand Prix Wielkopolski żaczek i żaków w tenisie stołowym 🏓 po świetnej grze uplasowała się na czwartym miejscu w Wielkopolsce. Mai gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 👏👏🏓
>>GALERIA<<

Kolejowe ABC d

2022r.

Kampania Kolejowe ABC to zainicjowana przez Urząd Transportu Kolejowego inicjatywa z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Celem inicjatywy było uwrażliwienie dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach i w pociągach oraz promowanie wzorców odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów. Kampania Kolejowe ABC to źródło wiedzy na temat sposobów właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia. W konkursie swoją kreatywność pokazała klasa 1a. Z pomocą wychowawcy oraz rodziców dzieci utworzyli przepiękną makietę konkursową. Praca nad realizacją zajęła im trzy tygodnie ciężkich zmagań. Efekt wyszedł powalający ❤️❤️👏👏👍💪💪 Pracę można podziwiać w bibliotece szkolnej, zapraszamy!!!


Agnieszka Czarnecka


>>GALERIA<<

Dyskoteka 2022

28. 11. 2022r.

Dnia 28.11.2022 w RCK odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Na dyskotece wszysycy tańczyliśmy i śpiewaliśmy no i oczywiście wróżyliśmy. Za przygotowanie dziękujemy samorządowi uczniowskiemu oraz chłopcom z klasy 8a.


Zuzanna Kuta


>>GALERIA<<

KONKURS "EKO BOMBKA 2022"


Listopadowo, to dyniowo:)

26. 11. 2022r.

Na lekcjach techniki wykonywaliśmy jesienne ozdoby- dynie. Bardzo przydały się pistolety do klejenia na ciepło z Laboratorium Przyszłości.


/Joanna Kania/


>>GALERIA<<

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

24. 11. 2022r.

25 listopada 2022 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia . 24 listopada dzień ten uczciły najmłodsze dzieci z klas 1-3. Uroczystość otworzyły panie bibliotekarki Sylwia Sell i Anna Włódarczyk, które przywitały dzieci i opowiedziały pierwszoklasistom historię powstania pierwszej pluszowej maskotki. Z tej okazji przedstawiono prezentację multimedialną, którą dzieci obejrzały z zainteresowaniem. Dodatkową atrakcją był konkurs na temat najsłynniejszych misi z bajek książkowych i filmowych. Po przedstawieniu dzieci zaśpiewały piosenki ,,Jadą, jadą misie,” ,,Pluszowy Miś,” Pora na dobranoc”. Na pamiątkę tego spotkania każdy uczeń otrzymał ,,misiową kolorowankę-połącz kropki ”natomiast w grupach pierwszoklasiści układali misiowe puzzle. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Następnego dnia tj.25.11.22r. w bibliotece szkolnej SP3 mieszczącej się przy ulicy Seminarialnj 16 gościli starsi uczniowie z klas 4-8,którzy podczas wykonywania prac plastycznych mogli wyrazić swoje emocje i nauczyć się nimi kierować. Uczniowie stwierdzili, że chcieliby ponownie uczestniczyć w tak ciekawie zaaranżowanych zajęciach.


Sylwia SellTYDZIŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZEJ SZKOLE

21-25. 11. 2022r.

Z ogromnym uśmiechem zakończyliśmy tydzień życzliwości w naszej szkole! 😁💛 Przypominamy że, konkurs na życzliwe zdjęcia jeszcze trwa! Dziękujemy Pani Agacie Ignasiak oraz samorządowi uczniowskiemu za przygotowanie
>>GALERIA<<

Mieliśmy dzisiaj zaszczyt gościć na spotkaniu w sali RCK Koła Polskiego Związku Niewidomych w Rogoźnie.

24. 11. 2022r.


Klasa 4a i 4d bezpiecznie korzysta z przejść
dla pieszych i dróg publicznych

22. 11. 2022r.

>>GALERIA<<

Wycieczka klas 4c i 5d


18 listopada uczniowie z klas 4c i 5d uczestniczyli w wycieczce do Poznania. Najpierw był seans filmowy, a potem Park Trampolin „Stacja Grawitacja”. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczniowie korzystali z szeregu atrakcji, m. in. parku trampolin, parku linowego, ścianki wspinaczkowej, toru ninja oraz basenów wypełnionych gąbkami.
Opiekunami uczestników byli nauczyciele: Danuta Rzepecka, Katarzyna Frankowska, Anna Jankowska i Katarzyna Stanicka


/Katarzyna Stanicka/KOLEJOWE ABC


Miejsc, jakich wiele. Zwykły dzień, pracujący na swoich posesjach ludzie, bawiące się dzieci. Domy, podwórka i dzikie przejście kolejowe. Wydeptana ścieżka świadczy o tym, że jest często używane. Nikt nie zauważa, jak dzieci kierują się w stronę tego przejścia…. Na naszej makiecie pojawia się Rogatek, który zapobiega tragedii. Ale , czy w realnym życiu tez możemy liczyć na Rogatka? Klasa 6a wzięła udział w konkursie ‘’Kolejowe ABC”, wspólnie wykonaliśmy makietę , zrobiliśmy zdjęcia i czekamy na rozstrzygnięcie. Trzymajcie kciuki!


/Uczniowie klasy 6a/


>>GALERIA<<Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada

11. 11.2022


>>GALERIA<<

Apel z okazji Święta Niepodległości

10. 11.2022>>GALERIA<<

Konkurs Wiedzy o serii książek: „Harry Potter”

9. 11.2022W dniu 9 listopada o godz. 8.00 w sali informatycznej nr 212 odbył się etap szkolny Konkursu Wiedzy o serii: „Harry Potter” przygotowany przez Katarzyną Stanicką.
Zadania konkursowe uczestnicy rozwiązywali z wykorzystaniem aplikacji Quizizz. W quizie uczestniczyło dziesięciu uczniów.
Podczas konkursu wyłoniliśmy 3 przedstawicieli, którzy będą reprezentować szkołę w eliminacjach ogólnopolskich:

I miejsce- Lena Rutkowska
II miejsce- Angelika Słaba
III miejsce- Maksymilian Jabłoński


IV miejsce- Kacper Drapała,
Weronika Piechocka,
Maja Bartol,
V miejsce- Gracjan Klon
VI miejsce- Mikołaj Drapała
VII miejsce- Paweł Kasprzak
VIII miejsce- Maria Maruga

Gratulujemy!


/Katarzyna Stanicka/


SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
„W HOŁDZIE OJCZYZNY”

09. 11.2022

Dnia 09 listopada 2022 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „W hołdzie Ojczyzny”. Wzięło w nim udział 22 uczniów z klas 4-8. Podczas konkursu uczestnicy zaprezentowali utwory o tematyce patriotycznej, które podkreśliły rangę zbliżającego się Święta Niepodległości. Celem konkursu było uświadomienie uczniom piękna języka ojczystego i uwrażliwienie na wartości patriotyczne. Komisja w składzie Danuta Czechowska, Ewa Zawiska i Katarzyna Stanicka wytypowała zwycięzców:

I miejsce - Agata Strzelewicz 4c i Iga Ruks 5d
II miejsce - Milena Lisiecka 7a i Amelia Nowak 7a
III miejsce - Jula Drop 8c i Marta Proch 8e

Wyróżnienie otrzymały: Aleksandra Disterheft 8c, Aleksandra Mikołowicz 8b i Nadia Kaźmierczak 8b
>>GALERIA<<


/Danuta Czechowska i Ewa Zawiska/


Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5. 11. 2022r.

W listopadzie w rocznicę urodzin Walta Disney’a, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Zyskał on popularność na całym świecie, zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Z tej okazji w dniu 8 listopada uczniowie naszej szkoły przebrali się za najróżniejszych bohaterów z bajek, jak i filmów. Zostali oni obdarowani cukierkami, a hasłem tego dnia było „Osoby przebrane, nie są pytane!”, które młodzież bardzo polubiła. Ponadto odbył się konkurs z wiedzy o bajkach, które ukształtowały ich dzieciństwo, a wygrany został ogłoszony tytułem „Znawcy Bajek”. Uczniowie naszej szkoły udowodnili tym, że ich kreatywność nie ma końca, a dzień upłynął im w twórczej i pełnej radości atmosferze. Ola


/Ola Disterheft/


>>GALERIA<<

Poznań - Stacja Grawitacja

07. 11.2022

Dnia 7 listopada klasy 5a i 6d pod opieką wychowawców Katarzyny Cieciury, Joanny Przedwojskiej i Edyty Jamróz udali się na wycieczkę do Poznania do Stacji Grawitacji. Na uczniów czekały dwie godziny atrakcji w postaci parku trampolin, parku linowego, toru przeszkód ninja i strefy lotów. Wszyscy uczniowie pozytywnie zmęczeni i zadowoleni w drodze powrotnej uzupełnili spalone kalorie w McDonaldzie. Mamy nadzieję, że wizyta w Stacji Grawitacji nie była ostatnią w tym roku szkolnym.
>>GALERIA<<


Joanna Przedwojska i Katarzyna Cieciura


SPOTKANIE Z PANIĄ NATALIĄ GRAJEWSKĄ
WICEDYREKTOREM SPECJALNEGO OŚRODKA
SZKOLNO – WYCHOWAWCZEGO
DLA DZICI NIEWIDOMYCH W OWIŃSKACHY

04. 11.2022

Dnia 4 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie w pięciu klasach ósmych i jednej czwartej gościła p. Natalia Grajewska. Przedstawiła świat zmysłów bez użycia wzroku, czyli różne pomocne gadżety, którymi w życiu codziennym posługują się osoby niewidome. Zaprezentowanie laski osoby niewidomej miało na celu poinformowanie osoby widzącej, że ma do czynienia z osobą niewidomą, która może w danym momencie potrzebować pomocy. Taka laska jest nieodzownym elementem w trakcie poruszania się po znanej i nieznanej przestrzeni.

Uczniowie mogli obejrzeć maszynę brajlowską służącą do zapisywania notatek i spróbować zapisać na niej proste słowa. Tyflografiki, które zastępują klasyczne obrazki, wykresy, diagramy, okazały się też ciekawym źródłem informacji, gdyż należało skoncentrować się na zmyśle dotyku. Samo odkodowanie informacji alfabetem Braill`a przysporzyło drobnych problemów. Ósmoklasiści mogli też poukładać układanki, zainteresować się pomocami sensorycznymi, a także użyć czujnika cieczy, aby zaparzyć napoje gorące. Udział w ćwiczeniach bazujących na wyłączeniu zmysłu wzroku pozwolił uczniom poznać inny nieznany świat dla osób widzących.

>>GALERIA<<


/Danuta Czechowska i Ewa Zawiska/


KLASA 6B PAMIĘTA O PATRONIE SZKOŁY

27. 10.2022

>>GALERIA<<

WOJEWÓDZKI KONKURS Z BIOLOGII

10.2022

>>GALERIA<<

WOJEWÓDZKI KONKURS Z CHEMII

10.2022

>>GALERIA<<

WYCIECZKA KLASY 2B DO KŁODAWY

27. 10.2022

>>GALERIA<<

WYCIECZKA KLASY 4A I 4D DO POZNANIA

25. 10.2022

>>GALERIA<<

Dzień Edukacji Narodowej

10-23. 10.2022

>>GALERIA<<

CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania

10-23. 10.2022


>>11.10. 22<<
>>11.10. 22<<
>>11.10. 22<<
>>12.10. 22<<
>>13.10. 22<<
>>17.10. 22<<
>>18.10. 22<<

Dzień Gier Planszowych

10. 10.2022

W dniu 10 października, na lekcjach informatyki, uczniowie spotkali się na rozgrywkach przy stole, a dokładniej przy szkolnych ławkach, grając w gry planszowe. Coroczny Dzień Gier Planszowych to wspaniała okazja by wykorzystać gry planszowe jako narzędzie edukacyjne sprzyjające rozwojowi umiejętności społecznych. Uczniowie biorący udział we wspólnej grze rozwijali wiarę we własne możliwości i samoocenę. Musieli przestrzegać przyjęte reguły, komunikować się i współdziałać. Wspólne granie zacieśniało też więzi koleżeńskie. Zależnie od gry, w którą mieli okazję zagrać ćwiczona była też pamięć wzrokowa, słuchowa i spostrzegawczość.


Opracowała: Katarzyna Stanicka


ZŁOCI PRZEŁAJOWCY MISTRZOSTW POWIATU

03.10.2022

Na obiekcie OSiR w Obornikach 3 października 2022 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Miła nam donieść, że chłopcy w kat. Igrzysk Młodzieży Szkolnej wywalczyli złoty medal, oraz Mistrzostwo powiatu zdobyły dziewczęta w kat. Igrzysk Dzieci, natomiast wicemistrzami powiatu zastali chłopcy w kat. Igrzysk Dzieci. Mistrzowie będą reprezentowali nasz powiat w Mistrzostwach Woj. Wielkopolskiego, które odbędą się 12 października na Woli w Poznaniu.
SKŁAD DRUŻYN
Chłopcy w kat. Igrzysk Młodzieży Szkolnej (ZŁOTO)
HUBERT KOWALSKI, NIKADEM LICHOWSKI, NORBERT PYRSKI, KACPER POOR, JEREMI ZIELIŃSKI, PATRYK MICHALAK, ADRIAN NADOLNY, EMIL SKULIMOWSKI, ŁUKASZ ZIÓŁKOWSKI
Chłopcy w kat. Igrzysk Dzieci (SREBRO)
KRAMER ALICJA, KRAMER KORNELIA, PATRYCJA LIS, ZIELIŃSKA MAŁGORZATA, MARTYNA PAWŁOWSKA, GABRIELA SIERSZCHUŁA, MILENA TABAT, MAGDZIARZ NATALIA
Dziewczęta w kat. Igrzysk Dzieci (ZŁOTO)
FILIP CIECIURA, BARTOSZ JANKA, YEROKHIN HLIB, YEROKHIN, NAZAR, REMIGIUSZ ZIAŁA, TOMASZ NIEDŹWIEDZKIMedalistom gratulujemy


Dzień Chłopca w klasie 4d

29.09.2022

>>GALERIA<<

XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

29.09.2022

29 września obchodzimy XX Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Z tej okazji Biblioteka szkolna zaprosiła fanów serii książek „Baśniobór” Brandona Mulla do świetlicy na głośne czytanie oraz do sprawdzenia swojej wiedzy poprzez rozwiązywanie krzyżówek, wykreślanek i quizów. Wydarzenie odbyło się w czwartek 29 września w godzinach 8.00-11.30 i połączone zostało z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości, a mianowicie gofrownic. Czy połączenie akcji czytelniczej z konsumpcją świeżo wypieczonych gofrów zdało egzamin? Można sprawdzić na videorelacji.


Opracowała: Katarzyna StanickaDZIEŃ CHŁOPCA 8A

29.09.2022

Dnia 29 września 2022r. na lekcji wychowawczej dziewczynki z klasy 8a zorganizowały wiele atrakcji kolegom z okazji Dnia Chłopca. Pierwszym konkursem było szukanie ukrytych migdałów, orzechów, rodzynek i żelek w kisielu. Musieli to zrobić z zasłoniętymi krawatem oczyma, co nie było łatwym zadaniem. W drugiej konkurencji chłopcy musieli dobrać się w pary. Jeden z nich miał zasłonięte oczy i karmił kisielem drugiego. Oczywiście nie obyło się bez zabrudzenia twarzy i śmiechu do rozpuku. Kolejna konkurencja polegała na tym, aby odpowiedzieć prawidłowo na pytania, np: gdzie zabrałbyś kobietę na randkę? Następnie klasa przeniosła się na boisko szkolne, gdzie chłopcy musieli w grupach poszukać przedmioty, które wcześniej ukryły dziewczyny. Na sam koniec zabawy został zorganizowany konkurs na najładniejszy makijaż. Okazało się, że w klasie mamy bardzo dobrych wizażystów, z których usług korzysta pewnie niejedna kobieta. Aron, Jeremi i Radek okazali się zwycięzcami tej konkurencji. Otrzymali oni dyplomy. Wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki okolicznościowe, m.in. spersonalizowany długopis i drewniane jojo oraz wiele słodyczy.


/Zuzanna Binek/

>>GALERIA<<

SPRZĄTANIE ŚWIATA-8A

15.09.2022

>>GALERIA<<

SPRZĄTANIE ŚWIATA -3a i 3b

15.09.2022

Uczniowie klas 3a i 3 b 15 września przystąpili do akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Uczniowie z radością i zapałem posprzątali promenadę przy jeziorze. Dzieci zauważyły czerwoną skrzynkę przy placu zabaw na promenadzie z której mogą skorzystać osoby spacerujące ze swoimi pupilami. Szkoda, że koło szkoły w przesmyku przy ul. Ogrodowej nie ma takiej skrzynki, bo na drodze do szkoły załatwiają swoje potrzeby pieski, których właściciele nie sprzątają po nich. Myślimy, że pupile wstydzą się za swoich właścicieli.


Katarzyna Dolata

>>GALERIA<<

POBYT 8A
w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień
dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie

5-9.09.2022

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego klasa 8a przebywała w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie pod opieką Danuty Czechowskiej i Joanny Czechowskiej. Okazało się, że podczas innego miejsca niż szkoła uczniowie funkcjonują inaczej. Są pozbawieni stresu, tremy, obowiązku odrabiania zadań domowych… Okazują się wówczas bardziej zdyscyplinowani, dojrzalsi, uczą się odpowiedzialności za siebie i innych. Oprócz zajęć grupowych dotyczących rozwijania umiejętności komunikacji czy radzenia sobie ze stresem, a nawet organizacji swojego czasu przeznaczonego na realizację pasji czy asertywności były zajęcia z profilaktyki. Dotyczyły one uzależnień od komputera i Internetu, profilaktyki narkomanii i dopalaczy, nikotynizmu. Bardzo ciekawe okazały się wspólne zabawy integracyjne: „Strzał w dziesiątkę”, „Kocham Cię Polsko”, „Milionerzy” czy „Śpiewać każdy może”. Realizatorzy programu z pasją przeprowadzali kolejne zajęcia. Nie zabrakło też pływania kajakami po jeziorze, mini kursu gotowania z plackiem drożdżowym czy pieguskami w roli głównej oraz zajęć decoupage na drewnie. Spędzaliśmy dużo czasu na dworze z piłką, zabawami i rozmowami – tych nie brakowało. Niektórzy odkryli, że nocne gry w planszówki są świetną możliwością główkowania i szukania najlepszych rozwiązań napotkanych problemów.


Danuta Czechowska

>>GALERIA<<


Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

01.09.2022r.