ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
24.06.2016 r.

>>GALERIA <<POŻEGNANIE ABSOLWENTA 2016
23.06.2016 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 w roku szkolnym 2015/2016

KLASA VI a
wychowawca: mgr Magdalena MilewskaKLASA VI b
wychowawca: mgr Beata Grze¶- RojekKLASA VI c
wychowawca: mgr Renata CzechowskaII ORSZAK PRZEMYSŁA
18. 06. 2016 r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<Szkolny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas Pierwszych
10. 06. 2016 r.

W pi±tek, 10 czerwca 2016r.,odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas Pierwszych. 18 uczniów reprezentowało swoje klasy w matematycznych zmaganiach. Oprócz podstawowych umiejętno¶ci liczenia i rozwi±zywania zadań w zakresie 20, uczniowie musieli wykazać się umiejętno¶ciami obliczeń np. zegarowych i kalendarzowych, ale przede wszystkim logicznego my¶lenia. Najlepszym matematykiem okazał się Szymon Mania (kl.1c), zdobywaj±c 20, czyli maksymaln± liczbę punktów . Na miejscu drugim, z 18 punktami, znalazło się pięciu uczniów: Kacper Poor (1a), Mateusz Szymkowiak (1b), Aleksandra Disterheft (1d), Lück Bartosz (1d), Męclewski Aleks (1e). Trzecie miejsce i 17 punktów zdobyli: Grze¶ Monika (1b), oraz Stróżyk Łukasz (1c). Wszystkim laureatom gratuluję.

Grażyna Karoń
Ciekawa lekcja w klasie 3c>>GALERIA<<I Gminny Konkurs Recytatorski "Pamięć o Przemy¶le II"
09. 06. 2016 r.

Biblioteka Publiczna w RogoĽnie zorganizowała I Konkurs Recytatorski "Pamięć o Przemy¶le II". Celem konkursu była popularyzacja i rozpowszechnianie recytacji w¶ród uczniów o królu Przemy¶le II. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV - VI . Każdy z uczestników zaprezentował fragment wiersza pt. " Królowi Przemysławowi II " - ksi±dz Bolesław Nowak. Nasz± szkołę reprezentowali następuj±cy uczniowie: Bogusławska Alicja, Drewicz Aleksander, D±browski Dominik, Pilarski Jacek, Frost Zuzanna oraz Gabriela Jessa. I miejsce w kategorii klas IV zajęła Alicja Bogusławska
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy

>>GALERIA<<

Joanna Grabowska
GMINNY KONKURS PISANIA
08. 06. 2016 r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<POWIATOWY KONKURS MITOLOGICZNY
08. 06. 2016 r.

8 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Go¶ciejewie odbył się XI Powiatowy Konkurs Mitologiczny dla uczniów z klas V - VI szkół podstawowych powiatu obornickiego. W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie o¶miu szkół. Podczas konkursu dzieci uzupełniały test, który zawierał pytania przygotowane na podstawie "Mitologii" Jana Parandowskiego. W dalszej czę¶ci przeprowadzono quiz, podczas którego uczestnicy rozwi±zywali drużynowo krzyżówkę o tre¶ci mitologicznej. Suma punktów z testu oraz zadań z drugiej czę¶ci, jak± uzyskali poszczególni uczestnicy, wpływała na końcowy wynik. Nasza uczennica - Dobrochna Marchwiak> z klasy VI a w zmaganiach indywidualnych zajęła I miejsce, a uczeń klasy V c - Michał Łatka otrzymał II miejsce. Drużynowo nasza szkoła uplasowała się na pierwszym miejscu. Wszyscy zwycięzcy otrzymali w nagrodę cenne ksi±żki oraz drobne upominki i dyplomy. Uczniów do konkursu przygotowała pani Hanna Manikowska.
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!
>>GALERIA<<FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO INEA ORLIK CUP 2016
07. 06. 2016 r.

Na obiekcie INEA w Poznaniu 7 czerwca 2016 odbył się Finał Wojewódzki w Piłkę Nożn± INEA ORLIK CUP. Do zmagań w całym cyklu przyst±piło 539 zespołów. Przechodz±c wcze¶niejsze etapy nasza szkoła znalazła się w gronie 8 najlepszych zespołów z całego województwa. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się zespoły z Lusowa, Ostrowa, Poznania i Okonka; w grupie B nasza szkoła rywalizowała z rówie¶nikami z Wolsztyna, ¦remu i Konina. Ostatecznie rozgrywki ukończyli¶my na V miejscu. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali od organizatorów torby sportowe i dyplomy, a zespoły komplet strojów piłkarskich oraz okazałe puchary. Na ceremonii zamknięcia odbyło się również losowanie nagród rzeczowych przygotowanych przez sponsora imprezy. Pięciu naszych uczniów wygrało okazałe nagrody. Wszystkim chłopcom, którzy godnie reprezentowali nasz± szkołę we wszystkich etapach Inea Orlik Cup dziękujemy.

SKŁAD ZESPOŁU

PACZESNY JAKUB
STACHOWIAK ŁUKASZ
ZWOLIŃSKI NORBERT
ZŁOCH JAKUB
HERMANN BARTOSZ
FILARSKI JAKUB
KAMIŃSKI JAKUB
PEDDA BARTOSZ
KABAT NORBERT
BARTOSZEWICZ KACPER
KORNOBIS IGOR

>>GALERIA<<KONKURS RECYTATORSKI KLAS I
06. 06. 2016 r.


>>GALERIA<<FESTYN 2016
03. 06. 2016 r.

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<Gminny Konkurs Pięknego Czytania klas Drugich
02. 06. 2016 r.

W dniu 2 czerwca 2016 roku odbył się w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Budziszewku Gminny Konkurs Pięknego Czytania klas Drugich, którego organizatorem była pani Anita Krzy¶ka. Nasz± placówkę reprezentowali uczniowie: Aleksandra Simińska z klasy 2 d, Hubert Troczyński z klasy 2 e oraz Natalia Nochowicz z klasy 2 c. Uczniowie otrzymali dyplomy za udział oraz upominki.

>>GALERIA<<WYCIECZKA DO KRAKOWA
31. 05-03. 06. 2016 r.
>>WIELICZKA<<
>>OGRÓD DO¦WIADCZEŃ<<
>>BOCHNIA<<
>>KRAKÓW<<
>>OJCÓW<<
>>CZĘSTOCHOWA<<MOJA PIERWSZA LEKCJA- WIZYTA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW
31. 05-03. 06. 2016 r.


>
>>GALERIA<<Konkurs Matematyczny klas IV i V
25. 05. 2016 r.

     24 maja 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV i V.
21 uczniów rywalizowało o tytuł najlepszego matematyka. Spo¶ród 10 czwartoklasistów najlepsz± okazała się Nina Reiss z klasy 4b, która otrzymała tytuł Mistrza Matematyki Klas Czwartych. Wicemistrzem został Mikołaj Grabowski, uczeń klasy 4c.
      Mistrzem Matematyki Klas Pi±tych został Michał Łatka z klasy 5c, który w tym roku szkolnym został Laureatem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2016, zdobył również tytuł Wicemistrza Matematyki Szkół Podstawowych Powiatu Obornickiego oraz tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i Konkursu Matematycznego "Pangea".
     W¶ród 11 pi±toklasistów tytuł Wicemistrza Matematyki Klas Pi±tych otrzymała Aleksandra Abraham z klasy 5b, która również została Finalistk± Konkursu Matematycznego "Pangea". W Szkolnym Konkursie Matematycznym wyróżnili się również Nikola Szramska z klasy 4b oraz Michaela Babicz z klasy 5d. Ogłoszenie wyników konkursu szkolnego, wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce 3 czerwca podczas Festynu Rodzinnego .

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców i pozostałych uczestników!


ZŁOCI MEDALI¦CI REJONU INEA ORLIK CUP 2016
25. 05. 2016 r.

W Opalenicy 25 maja odbył się finał III RUNDY INEA ORLIK CUP 2016. Do zmagań przyst±pili zwycięzcy powiatów Poznań Zachód. Nasza reprezentacja odniosła komplet zwycięstw zdobywaj±c I miejsce w całym turnieju. Nasi chłopcy podobnie jak to była w rozgrywkach piłki halowej awansowali do mistrzostw województwa, znajduj±c się w gronie 8 najlepszych zespołów Wielkopolski. Wielki finał odbędzie się 7 czerwca na obiekcie stadionu piłkarskiego INEA Poznań.
SKŁAD ZESPOŁU

PACZESNY JAKUB
STACHOWIAK ŁUKASZ
GRABOWSKI BARTOSZ
ZWOLIŃSKI NORBERT
ZŁOCH JAKUB
HERMANN BARTOSZ
PAUSZEK FILIP
KAMIŃSKI JAKUB
PEDDA BARTOSZ
KABAT NORBERT
BARTOSZEWICZ KACPER
KORNOBIS IGOR
DZIEŃ MAMY I TATY W KLASIE 3C
24. 05. 2016 r.>>GALERIA <<INDYWIDUALNE POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
23. 05. 2016 r.

W parku Zespołu Szkół w Objezierzu 23 maja obyły się Indywidualne Powiatowe Biegi Przełajowe. Spo¶ród 16 reprezentantów naszej szkoły 8 wywalczyło medale w poszczególnych kategoriach wiekowych. Medale wywalczyli: kat. dz. rocznik 2004 i mł. II miejsce - Julia Skalska, III miejsce - Aleksandra Betka, kat. dz. rocznik 2003 V miejsce - Laura Kowalak, III miejsce - Katarzyna Pierwoła, II miejsce - Weronika Skalska, kat. chł. 2004 i mł. III miejsce - Patryk Masterniak, kat. chł. 2003 IV miejsce - Kacper Rogiński, III miejsce - Kacper Szczurek.
Wszystkim startuj±cym dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych


>>GALERIA <<Sukcesy matematyczne uczniów naszej szkoły


W tym roku szkolnym nasi uczniowie brali udział w wielu konkursach matematycznych i to z dużym powodzeniem.
Spo¶ród 26 uczniów, którzy 6 listopada 2015 r. przyst±pili do kolejnej edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Matematyka - Plus laureatami I stopnia zostali Nicola Szramska (kl. IV), Michał Łatka (kl. V) i Dominika Strzępka (kl. VI), laureatami II stopnia - Natalia Pułkowska, Michał Grabowski i Nina Reiss (kl. IV), a laureatem IV stopnia - Zuzanna Frost (kl. VI). 20 listopada 2015 r. 15 uczniów wzięło udział w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Do kolejnego etapu, rejonowego, zakwalifikowało się czworo (dwóch szóstoklasistów i dwóch pi±toklasistów). Dwoje z nich - Dobrochna Marchwiak (kl. VI) i Michał Łatka (kl. V) zostało finalistami konkursu.
Kolejny konkurs, który wzbudził zainteresowanie naszych podopiecznych, to ogólnokrajowy Konkurs Matematyczny Pangea. Dwoje naszych pi±toklasistów - Aleksandra Abraham i Michał Łatka to tegoroczni finali¶ci.
22 marca br. 28 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie Kangur Matematyczny 2016. W kategorii Beniamin laureatem (jednym z 28 z rejonu poznańskiego) został Michał Łatka. Miesi±c póĽniej, w Obornikach odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny. Nasz± szkołę reprezentowało trzech uczniów. I znowu sukces - Dobrochna Marchwiak (kl. VI) została Mistrzem Matematyki Szkół Podstawowych Powiatu Obornickiego, a Michał Łatka (kl. V) Wicemistrzem. 10 maja br. w naszej szkole odbył się XIII Gminny Konkurs Matematyczny, w którym wzięło udział 15 uczniów reprezentuj±cych pięć szkół Gminy RogoĽno. I miejsce zajęła Aleksandra Abraham, II miejsce Dominika Strzępka (uczennice kl. V i VI naszej szkoły), a III miejsce - Dorian Michor (kl. VI SP nr 2).
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych. Jeste¶my z was bardzo dumni!

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

19. 05. 2016

W ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek 19 maja 2016r. w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z lokalnym pisarzem i poet± panem Łukaszem Zarankiem. Uczniowie klasy II a wysłuchali opowie¶ci na temat ,, Jak powstaje ksi±żka: czyli od zamysłu autora do r±k czytelnika'' oraz mieli okazję zadać pisarzowi pytania na tematy zwi±zane z procesem pisania . Pan Łukasz Zaranek czytał uczniom swoje wiersze a następnie obja¶niał okoliczno¶ci ich powstania. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze a sam autor zaskoczony był wiedz± uczniów na temat autorów ksi±żek dla najmłodszych ( Brzechwa, Tuwim, Porazińska, Kownacka i Konopnicka). W trakcie rozmowy z uczniami okazało się , że w klasie s± uczniowie którzy zaczynaj± tworzyć- pisz± opowiadania, wiersze oraz komiksy. Mamy więc nadzieję, że w¶ród uczestników spotkania objawi się talent literacki, który w przyszło¶ci rozsławi nasz± szkołę i miasto


WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "Najpiękniejsze Zak±tki Powiatu Obornickiego"

19. 05. 2016


Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w IX edycji projektu "Najpiękniejsze Zak±tki Powiatu Obornickiego". Tegorocznym konkurs plastyczny o zasięgu powiatowym przebiegał pod hasłem "Powiat Obornicki o zmierzchu lub noc±". Po wieczornych spacerkach z rodzicami po mie¶cie powstały piękne prace. 19 maja pojechali¶my do ZSS w Kowanówku na ogłoszenie wyników. Oto nasze osi±gnięcia w kategorii klas IV-VI.

Dawid Smolarek kl 5d I miejsce
Michał Łatka kl 5c II miejsce
Jakub Krakowiak kl 6a III miejsce
Damian Gawronski 5c III miejsce
Michał Gramza kl. 5d III miejsce


Wyróżnienia:

Wiktoria Ptaszyńska kl 5a
Sara Frankiewicz kl. 5d
Marcel Banaszak kl 6c
Klaudia Mecger kl 4c
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
>>GALERIA <<FINAŁ REJONU POZNAŃ ZACH. W CZWÓRBOJU LA
17. 05. 2016

Dziewczęta i chłopcy naszej szkoły 17 maja wzięli udział w Finale Rejonu Poznań Zach. w Czwórboju LA, który to odbył się w Kamieńcu koło Grodziska. Do zmagań w kat. dziewcz±t przyst±piło 8 zespołów i tyle samo w kat. chłopców. Przy niesprzyjaj±cej pogodzie (niska temperatura, wiatr i deszcz) dziewczęta uplasowały się na 5 miejscu, a chłopcy na 4 miejscu. Wszystkim startuj±cym gratulujemy wyników i postawy fair play.
SKŁADY ZESPOŁÓW

DZIEWCZĘTA

KATARZYNA PIERWOŁA
SKALSKA WERONIKA
SKALSKA JULIA
STRZĘPKA DOMINIKA
ŁUKASZYK NATALIA
KOWALAK LAURA


CHŁOPCY
NORBERT ZWOLIŃSKI
ŁUKASZ STACHOWIAK
JAKUB PACZESNY
KACPER SZCZUREK
JULIAN PAJˇCZKOWSKI
BARTOSZ GRABOWSKI
RAFAŁ PRZYBYŁEK -- rezerwowy


>>GALERIA <<II RUNDA INEA ORLIK CUP 2016
13. 05. 2016

Na orliku przy SP-3 w RogoĽnie odbyła się II Runda Inea Cup 2016. Do turnieju przyst±piły zespoły z powiatu obornickiego: SP-3 Oborniki, SP-2 Oborniki, SP Pru¶ce, SP-3 RogoĽno. Reprezentacja naszej szkoły nie miała sobie równych odnosz±c komplet zwycięstw, a przy tym nie trac±c żadnej bramki. Będziemy nasz powiat reprezentować w Finale Rejonu, który to odbędzie się w Opalenicy.PIERWOŁAPIERWOŁA
SKŁAD ZESPOŁU

PACZESNY JAKUB
STACHOWIAK ŁUKASZ
GRABOWSKI BARTOSZ
ZWOLIŃSKI NORBERT
ZŁOCH JAKUB
HERMANN BARTOSZ
FILARSKI JAKUB
KAMIŃSKI JAKUB
PEDDA BARTOSZ
KABAT NORBERT
BARTOSZEWICZ KACPER
KORNOBIS IGOR

>>GALERIA <<SPOTKANIE Z PISARKˇ
13. 05. 2016

W ramach współpracy z Bibliotek± Publiczn± w RogoĽnie odbyło się 13 maja 2016r. spotkanie z autork± ksi±żek dla najmłodszych pani± Eliz± Piotrowsk±. Pani Eliza Piotrowska urodziła się w Wyrzysku, jest autork± i ilustratork± ksi±żek dla dzieci, absolwentk± historii sztuki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. Laureatka wielu nagród literackich. Na stałe mieszka w Brazylii. Uczniowie klasy II d i III c mieli okazję poznać pani± Elizę Piotrowsk± oraz jej twórczo¶ć. Autorka opowiadała o głównej postaci swoich ksi±żek - cioci Jadzi, która wprowadza najmłodszych czytelników w zagadnienia zwi±zane z tolerancj±, patriotyzmem, ojczyzn±, cywilizacj±, obrzędowo¶ci±, religi±, ekologi± i komunikacj±. Szczególne miejsce w jej twórczo¶ci zajmuje gwara wielkopolska, której po¶więciła ksi±żkę pt.''Szneka z glancem, czyli elementarz gwary poznańskiej''. Uczniowie klasy 3 c pod opiek± p. Barbary Gruszczyńskiej i 2 d pod opiek± p. Sylwii Sell mieli okazję wykazać się znajomo¶ci± gwary, porozmawiać na temat swoich zainteresowań czytelniczych oraz posłuchać fragmentów twórczo¶ci pisarki.
>>GALERIA <<KLASA 2A W MUZEUM
12. 05. 2016

>>GALERIA <<MISTRZOSTWA POWIATU W CZWÓRBOJU LA
11. 05. 2016

Na obiekcie Stadionu Miejskiego Wełna w RogoĽnie 11 maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju LA. Do rywalizacji zgłosiły się zespoły szkół podstawowych z Obornik, Rożnowa, Objezierza, Chrustowa, Ryczywołu i RogoĽna. Mistrzostwo powiatu wywalczyli nasi uczniowie w kategorii dziewcz±t jak i chłopców. Miło nam donie¶ć, że nasza uczennica Katarzyna Pierwoła i nasz uczeń Kacper Szczurek osi±gnęli najlepszy wynik punktowy w Czwórboju LA. Nasza szkoła będzie reprezentowała powiat w zawodach rejonowych, które to odbęd± się 17 maja w Kamieńcu koło Grodziska. Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali nasz± szkołę gratulujemy, a tym którzy pomagali w sprawnym przeprowadzeniu zawodów dziękujemy. Dziękujemy zarz±dowi klubu Wełna za udostępnienie obiektu.
SKŁADY ZESPOŁÓW

DZIEWCZĘTA

KATARZYNA PIERWOŁA
SKALSKA WERONIKA
SKALSKA JULIA
STRZĘPKA DOMINIKA
ŁUKASZYK NATALIA
KAMIŃSKA MAJA
SZULC AMELA -- rezerwowa

CHŁOPCY
NORBERT ZWOLIŃSKI
ŁUKASZ STACHOWIAK
JAKUB PACZESNY
KACPER SZCZUREK
JULIAN PAJˇCZKOWSKI
BARTOSZ GRABOWSKI
RAFAŁ PRZYBYŁEK -- rezerwowy

Organizatorzy

>>GALERIA <<XIII GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY
10. 05. 2016

>>GALERIA <<


Lekcja w terenie
9. 05. 2016

>>GALERIA <<MISTRZOSTWA GMINY W CZWÓRBOJU LA
05. 04. 2016

Na obiekcie Stadionu Miejskiego Wełna odbyły się Mistrzostwa Gminy w Czwórboju LA. Nasi uczniowie zajęli I miejsce w kategorii dziewcz±t jak i chłopców. Wywalczyli sobie w ten sposób prawo startu w zawodach powiatowych, które to odbęd± się 11 maja w naszym mie¶cie. Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali nasz± szkołę gratulujemy, a tym którzy pomagali w sprawnym przeprowadzeniu zawodów dziękujemy. Dziękujemy dyrekcji naszej szkoły za słodki poczęstunek, a zarz±dowi klubu Wełna za udostępnienie obiektu.APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
29. 04. 2016

>>GALERIA <<Konsekwencje zamiast kar czyli o dyscyplinie inaczej
27. 04. 2016

KONSEKWENCJE ZAMIAST KAR
VIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
25. 04. 2016

12 marca 2016 roku odbyła się VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o zwycięskim powstaniu, ukazanie wkładu Wielkopolan w odzyskanie niepodległo¶ci oraz rozwijanie zainteresowań regionem, jego histori± i tradycj±. O¶rodek Doskonalenia Nauczycieli zaprosił laureatów i finalistów 25 kwietnia na uroczysto¶ć wręczenia nagród i podsumowania tegorocznego konkursu. Zaszczytny tytuł laureatki uzyskała Dobrochna Marchwiak, natomiast tytuł finalistki Amelia Górzna. Uczennice wykazały się duż± wiedz± o patronie naszej szkoły.

Renata Piechowiak

>>GALERIA <<XVI GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ,,Zachwyt nad ¶wiatem przyrody''
26. 04. 2016

Laureaci etapu Szkolnego Konkursu Recytatorskiego ,,Zachwyt nad ¶wiatem przyrody'', 26 kwietnia 2016 roku reprezentowali nasz± szkołę w Bibliotece Publicznej, otrzymali dyplom za udział:

Dominika GoĽdĽ z klasy 2b
Tomasz Łukowski z klasy 2c
III miejsce zajęła: Natalia ObydĽ z klasy 2c

Gratulujemy!!!!!

Sylwia Sell

>>GALERIA <<XII GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
26. 04. 2016

Dnia 26 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się XII już Gminny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 41 uczestników, w tym 14 uczniów klas czwartych, 13 uczniów klas pi±tych i 14 uczniów klas szóstych gminy RogoĽno. Za te zadania mogli otrzymać 50 pkt. A oto wyniki naszego konkursu.

KLASY CZWARTE
I miejsce -Pola Kucharska (ZS Go¶ciejewo)
II miejsce -Mikołaj ¦widerski (SPBudziszewko)
III miejsce- Michalina Przybył (SP2 RogoĽno)

KLASY PIˇTE
I miejsce -Michał Łatka (SP3 RogoĽno)
II miejsce -Sandra Grzelak (ZS Go¶ciejewo)
III miejsce -Piotr Szewczyk (SP2 RogoĽno)

KLASY SZÓSTE
I miejsce -Zuzanna Wałkowska (SP2 RogoĽno)
II miejsce -Szymon Strzykała (SP Budziszewko)
III miejsce- Dobrochna Marchwiak (SP3 RogoĽno)

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w zmaganiach konkursowych, a zwycięzcom gratulujemy miejsc na podium oraz wspaniałych umiejętno¶ci ortograficznych. Szczególne podziękowania kierujemy także do nauczycieli wchodz±cych w skład komisji konkursowej.>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
I Anglojęzyczny Przegl±d Teatrzyków Szkolnych
26. 04. 2016

26 kwietnia 2016r. odbył się I Anglojęzyczny Przegl±d Teatrzyków Szkolnych. Do udziału zgłosili się: Zespół Szkół z Parkowa, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich z RogoĽna oraz nasza szkoła reprezentowana była przez klasę 3 c. Celem przegl±du jest zachęcenie uczniów do poszerzania znajomo¶ci języka angielskiego poprzez lekturę różnych gatunków literackich, prezentacja umiejętno¶ci językowych uczniów przed szersz± publiczno¶ci±, oraz doskonalenie umiejętno¶ci scenicznych. Wszystkie przedstawienia były na bardzo wysokim poziomie, a uczniowie wykazali się ¶wietnymi zdolno¶ciami aktorskimi i językowymi.
Klasa 3 ze Zespołu Szkół przedstawiła trzy odcinki z podręcznika "Bugs" pt. Crocodile's tears, The moon is in the river, Lucy's new pencil case, "The Zoo", przedstawili uczniowie z klasy 4 Szkoły Podstawowej nr 2, a legendę znanych braci "The legend of three brothers: Lech, Czech and Rus" przygotowała klasa 3 z naszej szkoły. Bardzo dziękuję za przygotowanie przedstawień i udział paniom: Kamili Dominiak, Iwonie Lichocie oraz Renacie Czechowskiej.

Magdalena Milewska

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI
25. 04. 2016

>>GALERIA <<MISTRZOWIE MATEMATYKI POWIATU OBORNICKIEGO
22. 04. 2016Gminny Konkurs Wiedzy o Przemy¶le II
22. 04. 2016

W pi±tek 22 kwietnia 2016 roku w Liceum Ogólnokształc±cym im. Przemysła II w RogoĽnie odbył się GMINNY KONKURS WIEDZY O PRZEMY¦LE II . Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ¶rednich miasta i gminy RogoĽno. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o postaci historycznie zwi±zanej z regionem RogoĽna, a mianowicie królem Przemysłem II. Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział dwie uczennice: Zuzanna Frost z klasy szóstej i Wiktoria Ptaszyńska z klasy pi±tej. Największ± wiedz± o królu Przemy¶le II w¶ród uczniów szkół podstawowych wykazała się Wiktoria. W przerwie konkursu nasi uczniowie wyst±pili z programem artystycznym ,,Spotkanie z królem Przemysłem II", który obejrzeli uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie.

Renata PiechowiakKLASA 2A I 2D W KOPALNI SOLI
20. 04. 2016

>>GALERIA <<Mikrofonia 2016
19. 04. 2016

Na etapie gminnym do Powiatowego Przegl±du Młodych Talentów MIKROFONIA 2016 z naszej szkoły zakwalifikowały się 3 osoby. W kategorii klas I-III Tom Barczak 3d, a w kategorii klas IV-VI - Sara Frankiewicz z klasy 5d oraz Dominika Strzępka z kl 6c, która otrzymała statuetkę. Na etapie powiatowym w Obornikach w kategorii klas IV-VI II miejsce zajęła Sara Frankiewicz. Jako laureatka przegl±du wyst±piła w koncercie , który odbył się 16 kwietnia w Obornicki O¶rodku Kultury. Serdecznie gratulujemy naszym młodym utalentowanym wokalistom!
>>GALERIA <<VII WIELKOPOLSKI TURNIEJ INEA CUP 2016
14. 04. 2016

Na orliku przy Szkole Podstawowej nr 3 w RogoĽnie odbył się gminny Turniej Piłki Nożnej INEA CUP. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn (dwie drużyny z naszej szkoły). Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach. Nasi uczniowie odnie¶li komplet zwycięstw. Wygrywaj±c swoje półfinały awansowali do finału. Tak jak w zeszłym roku I i II drużyna z naszej szkoły rozegrały mecz finałowy. Po bardzo zaciętej grze zwycięzcami całego turnieju okazali się uczniowie z II drużyny.
Klasyfikacja końcowa

I SP-3 II DRUŻYNA
II SP- 3 I DRUŻYNA
III SP-PRU¦CE
IV SP-BUDZISZEWKO
V SP-2 ROGO¬NO
VI ZS-GO¦CIEJEWO>>GALERIA <<KONKURS RECYTATORSKI,,ZACHWYT NAD ¦WIATEM PRZYRODY".
12. 04. 2016

W dniu 12 kwietnia 2016 roku w BIBLIOTECE SZKOLNEJ odbył się KONKURS RECYTATORSKI,,ZACHWYT NAD ¦WIATEM PRZYRODY". Uczniowie klas drugich wzięli udział w eliminacjach szkolnych: kl.2a - Dominika Abraham, Patrycja Gidaszewska , kl.2b - Dominika GoĽdĽ, Kewin Smoleń, Iga Zakrzewska, kl.2c -Aleksandra Olędrowicz, Tomasz Łukowski Natalia ObydĽ, 2d - Kamil Tabat, Gabriel Runowski, Aleksandra Simińska, kl.2e - Gabriela Bu¶ko, Irmina Strzelecka, Nikola Mazurek. Komisja konkursowa w składzie: Dyrektor Szkoły na Rzańska, Izabela Andrzejczak, Sylwia Sell wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali nagrody ksi±żkowe . Laureaci konkursu będ± reprezentować nasz± szkołę 26 kwietnia 2016r. w Bibliotece Publicznej:

I miejsce Tomasz Łukowski kl.2c

II miejsce Dominika GoĽdĽ kl.2b

III miejsce Natalia ObydĽ kl.2c

Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy. Trzymamy kciuki za naszych trzech uczniów, którzy będ± popularyzować piękn± recytację w¶ród szerszej publiczno¶ci.
>>GALERIA <<KONKURS PLASTYCZNY ,,JAK ZMINIMALIZOWAĆ RYZYKO WYSTˇPIENIA CUKRZYCY"
11. 04. 2016

Szkolne Koło PCK z inicjatywy opiekuna p. Sylwii Sell przy współpracy wychowawców zorganizowało konkurs plastyczny ,,Jak zminimalizować ryzyko wyst±pienia cukrzycy" dla uczniów klas I-III i IV-VI. Konkurs realizowany był w ramach powiatowego programu zdrowego stylu życia oraz z okazji ¦wiatowego Dnia Zdrowia obchodzonego 7 kwietnia br. pod hasłem ,,Jak zminimalizować ryzyko wyst±pienia cukrzycy". Wszystkie prace młodych artystów dostarczone zostały w dniu 11 kwietnia 2016 r. i wezm± udział w etapie powiatowym, którego organizatorem s±: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Obornikach, Zarz±d Oddziału Rejonowego PCK w Obornikach, Wydział Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego. Wręczenie nagród nast±pi 9 maja br.-sala sesyjna Starostwa Powiatowego. Najlepsze prace zostan± zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w holu Starostwa Powiatowego. Życzymy powodzenia wszystkim autorom prac konkursowych z SP 3.
>>WRĘCZENIE NAGRÓD <<
>>PRACE<<Sprz±tanie w Nienawiszczu
09. 04. 2016

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
05. 04. 2016

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<GALERIA MIEJSKA ARSENAL 2 b
02. 04. 2016

>>GALERIA <<KATEDRA w Poznaniu. Spotkanie flażolecistów z okazji 1050 ROCZNICY CHRZTU POLSKI
02. 04. 2016

>>GALERIA <<Zwiedzanie Muzeum Powstania Wielkopolskiego klasa 2 b
02. 04. 2016

>>GALERIA <<MISTERIUM
23. 03. 2016

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<PÓŁFINAŁ REJOMU CHŁOPCÓW W MINIKOSZYKÓWKĘ
23. 03. 2016

Po zdobyciu mistrzostwa powiatu chłopcy naszej szkoły udali się do hali sportowej w Opalenicy na Półfinał Rejonu w Minikoszykówkę. Po zaciętych pojedynkach z rówie¶nikami innych szkół zajęli¶my III miejsce.

SKŁAD ZESPOŁU

PACZESNY JAKUB
STACHOWIAK ŁUKASZ
ZWOLIŃSKI NORBERT
KRAKOWIAK JAKUB
CHRZANOWSKI ERYK
GRABOWSKI BARTOSZ
KORYBALSKI WIKTOR
FILARSKI JAKUB
BARTOSZEWICZ KACPER
HERMANN BARTOSZ
PILARSKI JACEK
KAMIŃSKI JAKUB
KRÜGER OLAF"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"
23. 03. 2016

W dniach 21 - 23 marca w Grodzisku Wielkopolskim rozegrany został Finał Wojewódzki XVI Edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". W gronie drużyn walcz±cych o końcowy sukces na boiskach Groclinu uczniowie naszej szkoły pokonali:
SP- 3 ¦roda Wielkopolska 4 - 1
UKS Wrze¶nia 6 - 2
SP Odolanów 8 - 0
oraz zremisowali z SP- 5 Jarocin 3 - 3
Niekorzystna różnica bramek zakończyła udział naszej drużyny. W Finale Ogólnopolskim Wielkopolskę reprezentować będzie SP- 8 Kalisz po zwycięstwie nad UKS Akademi± Reissa.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KL. V O PUCHAR PRZECHODNI SP RYCZYWÓŁ
21. 03. 2016

W hali sportowej w Ryczywole 21 w marcu odbył się Turniej Piłki Nożnej kl. V. Do zmagań przyst±piło sze¶ć zespołów z powiatu obornickiego. Nasza drużyna odniosła wszystkie zwycięstwa zdobywaj±c w ten sposób I miejsce. Z r±k organizatorów uczniowie otrzymali złote medale, dyplom oraz bardzo okazały puchar przechodni. Postawa fair play uczniów naszej szkoły bardzo spodobała się organizatorom turnieju, dzięki temu otrzymali¶my zaproszenie na przyszły rok. Dziękujemy, a wszystkim uczestnikom gratulujemy.

SKŁAD DRUŻYNY

PEDDA BARTOSZ
HERMANN BARTOSZ
BARTOSZEWICZ KACPER
KAMINSKI JAKUB
FILARSKI JAKUB
KABAT NORBERT
KAMIŃSKI JAKUB
KORYBALSKI WIKTOR
>>GALERIA <<PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
21. 03. 2016

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<Zwyczaje ¦wi±t Wielkanocnych
17, 18. 03. 2016

17 i 18 marca najmłodsi uczniowie udali się do Biblioteki Publicznej na spotkanie po¶więcone zwyczajom ¦wi±t Wielkanocnych. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialn± , która przybliżyła im historię ¶wi±t, symbole Wielkiej Nocy( jajko, baranek, chleb, sól i pieprz, masło i kiełbasa) oraz zwyczaje zwi±zane z szukaniem zaj±czka i ¶migusem- dyngusem. Uczniom bardzo podobały się bajki, zagadki i rebusy przygotowane z tej okazji przez panie bibliotekarki oraz krótkie ¶mieszne filmiki na tematy ¶wi±teczne. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy otrzymaj± od zaj±czka słodycze i upragnione zabawki.


DZIEŃ TALENTU
18. 03. 2016

W tym roku szkolnym klasy I -III powitały wiosnę już 18 marca. Był to szczególny dzień, ponieważ dzieci z młodszych klas zaprezentowały swoje talenty recytatorskie, wokalne, taneczne, sportowe, grę na instrumentach, a nawet umiejętno?ci kulinarne. Pięknie przebrane za wiosenne kwiaty, motyle i biedronki prezentowały wiersze i piosenki o wio?nie. Z wielkim podziwem i uznaniem oglądali?my popisy taneczne i sportowe, w?ród których był nawet pokaz taekwondo, słuchali?my gry na flażoletach, skrzypcach i keyboardzie. Każdy uczestnik był mistrzem i zasłużył na pamiątkowy medal, choćby dlatego, że potrafił przełamać tremę i wystąpić przed bardzo wymagającą "małą" publiczno?cią, która reagowała wspaniale, brawami, wspólnym tańcem i ?piewem. Atmosfera "Dnia Talentu" była tak radosna, że po deszczowym, zimnym poranku na niebie pojawiło się wiosenne słoneczko.

Anna Wysocka

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"
17. 03. 2016

>>GALERIA <<GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
17. 03. 2016

>>GALERIA <<NASI NA STADIONIE INEA LECH POZNAŃ
15. 03. 2016

Pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły 15. marca pojawiła się na Stadionie Lecha Poznań, by obejrzeć mecz piłki nożnej: PÓŁFINAŁ PUCHARU POLSKI LECH POZNAŃ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC.> Gor±cy doping 13 tysięcy kibiców, a w¶ród nich naszych uczniów usłyszeli piłkarze Lecha. Po bardzo zaciętej grze Lech wygrał z Zagłębiem 1:0. Wszystkim atmosfera imprezy sportowej bardzo się podobała i każdy zadeklarował chęć udziału w następnym meczu z udziałem Lecha.
>>GALERIA <<REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
7-9. 03. 2016

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<III m-ce w Finale Rejonu Siatkarek SP 3 RogoĽno
07. 03. 2016

7 marca br. w hali sportowej Nałęcz w Szamotułach odbył się Finał Rejonu w Piłce Siatkowej Dziewcz±t Szkół Podstawowych. Powiat Obornicki reprezentowały zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 3 w RogoĽnie.
W rywalizacji wzięło udział sze¶ć zespołów.
Po losowaniu przeciwnikami naszej drużyny były siatkarski z Szamotuł i Kwilcza. W drugiej grupie znalazły się zespoły z Nowego Tomy¶la, Stęszewa i Grodziska.
W pierwszym meczu nasze zawodniczki spotkały się z drużyn± z Szamotuł przegrywaj±c 0:2. Kolejny z Kwilczem wygrały 2:0. W kolejnej rundzie spotkały się z drużyn± ze Stęszewa walcz±c o wej¶cie do ¶cisłego finału. Po bardzo zaciętej rywalizacji siatkarki z RogoĽna przegrały 1:2 przy czym w ostatnim secie wynik był następuj±cy 15:17!!!
Ostatecznie zajęły III miejsce wygrywaj±c z Nowym Tomy¶lem 2:0. I miejsce zajęła drużyna ze Stęszewa, II miejsce zawodniczki Szamotuł.
Nasz± drużynę reprezentowały: Katarzyna Pierwoła, Dobrochna Marchwiak, Laura Kowalak, Natalia Łukaszyk, Kinga Sudoł, Natalia Górzna, Monika Górna, Nadia Landowska, Dominika Bierła, Aleksandra Zapart, Agata Budka.

WARSZTATY WIELKANOCNE kl.2e
03. 03. 2016

>>GALERIA <<WYCIECZKA SK PCK DO OBORNIK NA BASEN
02. 03. 2016

W dniu 2 marca 2016 roku członkowie Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża w składzie: Martyna Piechocka, Weronika Sell, Patrycja Zwolińska , Alicja Głowska, Jacek Pilarski, Filip Pauszek, Bartosz Hermann brali udział w wycieczce integracyjno-rekreacyjnej do Obornik z inicjatywy opiekuna SK PCK Sylwii Sell.
>>GALERIA <<"Trójki" i "Czwórki" Siatkarskie w Ćwierćfinale Mistrzostw Wielkopolski Kinder + Sport w Piłce Siatkowej Dziewcz±t Szkół Podstawowych.


Od grudnia 2015 r. zawodniczki SP-3 RogoĽno i Stowarzyszenia Junior bior± udział w rozgrywkach tzw fazy rozbudowanej Kinder + Sport w Piłce Siatkowej. Dziewczęta startowały w kategorii "trójek" i "czwórek". Wzięły udział w kilku turniejach walcz±c o udział w Ćwierćfinałach Mistrzostw Wielkopolski. W eliminacjach klubowych, które odbyły się w Szamotułach 6 marca br. obu drużynom udało się zakwalifikować do dalszych rozgrywek, pokonuj±c w swoich grupach zespoły z Szamotuł, Piły, Złotowa. "Czwórki siatkarskie" przegrały tylko z drużyn± z Murowanej Go¶liny. Dalszy etap odbędzie się w kwietniu br. również w Szamotułach.
Drużyny reprezentowały:
"Trójki" - Natalia Łukaszyk, Oliwia Nowacka, Aleksandra Korybalska, Maja Kamińska, Dominika Adamska.
"Czwórki" wyst±piły w składzie: Katarzyna Pierwoła, Dobrochna Marchwiak, Laura Kowalak, Monika Górna, Natalia Górzna, Zuzanna Piłat


Miejsko - Gminne i Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcz±t
02. 2016

W lutym w Rogozińskiej Trójce odbyły się Miejsko - Gminne i Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcz±t. Dziewczęta z Rogozińskiej Trójki zdobyły I miejsce zarówno w Mistrzostwach Miejsko - Gminnych jak i Powiatowych uzyskuj±c awans do finału Mistrzostw Rejonowych, które odbęd± się 7 marca br. w Szamotułach. 6 marca br. także w Szamotułach drużyna ta weĽmie udział w turnieju eliminacyjnym do Ćwierć Finału Mistrzostw Wielkopolski Kinder +Sport. Zespół wyst±pił w składzie:

Katarzyna Pierwoła, Dobrochna Marchwiak, Zuzanna Piłat, Laura Kowalak, Natalia Górzna, Monika Górna, Natalia Łukaszyk, Oliwia Nowacka, Aleksandra Zapart, Weronika Skalska.

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW
25. 02. 2016

W sali sportowej ZS H. Cegielskiego w RogoĽnie 25 lutego odbył się Finał Powiatu w Piłce Koszykowej Chłopców Szkół Podstawowych. Do rozgrywek zgłosiły się - SP-2 RogoĽno i SP-3 RogoĽno. Chłopcy z naszej szkoły zdecydowanie i pewnie wygrali 66 do 18. Zdobywaj±c mistrzostwo powiatu wywalczyli¶my awans do finału rejonu, który odbędzie się 23 marca w Nowym Tomy¶lu. Gratulujemy za sportow± postawę fair play.

SKŁAD ZESPOŁU

PACZESNY JAKUB
STACHOWIAK ŁUKASZ
ZWOLIŃSKI NORBERT
KRAKOWIAK JAKUB
RODAK MIKOŁAJ
GRABOWSKI BARTOSZ
ZŁOCH JAKUB
FILARSKI JAKUB
BARTOSZEWICZ KACPER
HERMANN BARTOSZ
PEDDA BARTOSZ
KAMIŃSKI JAKUBTURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KL. IV O PUCHAR PRZECHODNI SP RYCZYWÓŁ
23. 02. 2016

W hali sportowej w Ryczywole 23 lutego odbył się Turniej Piłki Nożnej kl. IV. Do zmagań przyst±piło pięć zespołów z powiatu obornickiego graj±c systemem każdy z każdym. Nasza drużyna odniosła trzy zwycięstwa i doznała jednej porażki zdobywaj±c w ten sposób II miejsce. Z r±k organizatorów uczniowie otrzymali srebrne medale i dyplom. Postawa fair play uczniów naszej szkoły bardzo spodobała się organizatorom turnieju, dzięki temu otrzymali¶my zaproszenie na przyszły rok. Dziękujemy, a wszystkim uczestnikom gratulujemy!
SKŁAD DRUŻYNY

BETKA ALEKSANDRA
DREWICZ ALEKSANDER
ROZMARYNOWICZ KACPER
GILEWSKI BARTŁOMIEJ
NADOLNY JAKUB
SUDOŁ JAKUB
PILARSKI DAWID
KOWALSKI DANIEL


PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
23. 02. 2016

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce
17. 02. 2016

Nasza szkoła była organizatorem etapu powiatowego XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, który został przeprowadzony 17 lutego 2016 r. Do konkursu zakwalifikowało się 26 uczniów z pięciu szkół podstawowych z powiatu obornickiego. Nasz± szkołę reprezentowała trójka uczniów: Amelia Rogińska, Aleksandra Rzepecka oraz Mikołaj Grabowski. Celem Konkursu jest przybliżenie uczniom wiedzy z zakresy historii i geografii, ale także zagadnień dotycz±cych kultury, obyczajów, gwary oraz ludzi zwi±zanych z Wielkopolsk±. Konkurs jest również sposobem na zaszczepianie uczniom miło¶ci i szacunku do Małej Ojczyzny. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy dobrych wyników.
>>GALERIA <<POCZTA WALENTYNKOWA
15. 02. 2016

>>GALERIA <<XXI OGNISKO POD DĘBEM PRZEMYSŁA II - MARLEWO
13. 02. 2016

Tym razem spotkanie pod dębem w Marlewie odbyło się w sobotę 13 lutego. W tym roku było to 21 spotkanie pod dębem, by upamiętnić miejsce gdzie według legendy 8 lutego 1296 roku zgin±ł król Polski Przemysł II. "O tragedii jaka rozegrała się 8 lutego 1296 r. w RogoĽnie przeczytać można w prastarym "Roczniku wielkopolskim". Kustosz muzeum pan Jerzy D±browski, już od lat wciela się w postać kasztelana rogozińskiego Jakuba Domaradzica, wraz z grup± rycerzy przybyłych z Wałcza specjalnie na obchody rocznicowe pokazał publiczno¶ci walkę rycersk± na miecze i topory. Spotkanie pod dębem to kolejna lekcja historii. Podczas pobytu wybrali¶my się na przejażdżkę konn±, za¶ miło¶nicy historii spróbowali swoich sił w strzelaniu z łuku i rzucie toporkiem. Wszyscy mogli się ogrzać przy ognisku, które zakończyło się tradycyjnie wspólnym pieczeniem kiełbasek. Na spotkaniu nie zabrakło oczywi¶cie uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 z opiekunem pani± Danut± Karolak.
>>GALERIA <<Dzień Babci i Dziadka w klasie 1b
04. 02. 2016

>>GALERIA <<Projekt ,,MALI uczniowie id± do szkoły''
03. 02. 2016

W ramach projektu ,,Mali uczniowie id± do szkoły'', do którego przyst±piła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich , w dniach 03- 04 lutego2016 roku został zorganizowany na terenie szkoły kiermasz ksi±żki. W trakcie trwania kiermaszu, który odbył się pod hasłem ,,Dni ksi±żki dla Afryki'' można było nabyć ksi±żeczki wykonane przez najmłodszych uczniów naszej placówki za symboliczn± kwotę. Ksi±żki cieszyły się dużym zainteresowaniem, każda z nich była ciekawa i oryginalna, a przede wszystkim wykonana z my¶l± o tych dzieciach , które maj± utrudniony dostęp do edukacji. Zebrane fundusze ze sprzedaży ksi±żeczek zostan± przekazane na konto UNICEF. Komisja w składzie: Joanna Kania, Ilona Górniak, Ewa Szturmińska , Joanna Grabowska, Izabela Andrzejczak, Sylwia Sell, Bożena Stępień dokonała wyboru najciekawszej ksi±żki, która weĽmie udział w konkursie na ,,Ksi±żkę Dzieci Dzieciom UNICEF''. Dla zwycięskiej placówki przewidziana jest szczególna nagroda - wizyta Ambasadora Dobrej Woli Artura Żmijewskiego. Trzymamy kciuki za autora wyłonionej ksi±żki.

DOCHÓD ZE SPRZEDAŻY KSIˇŻECZEK W KWOCIE 772,42 ZŁ PRZEKAZANO NA KONTO UNICEF. KSIˇŻECZKA DOMINIKI ABRAHAM Z KLASY 2A ZOSTAŁA WYBRANA I WYSŁANA NA KONKURS.DYPLOMY I WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE NA NAJBARDZIEJ ORYGINALNˇ KSIˇŻKĘ PRZYGOTOWANA W RAMACH PROJEKTU:,,MALI UCZNIOWIE IDˇ DO SZKOŁY,"OTRZYMUJˇ:

I MIEJSCE

1.DOMINIKA ABRAHAM KLASA 2A
2.ALEKSANDRA RZEPECKA KLASA 4D
3.AMELIA ROGIŃSKA KLASA 4D
4.WERONIKA SELL KLASA 4C

II MIEJSCE

1. IRMINA STRZELECKA KLASA 2E
2. TOMASZ ŁUKOWSKI 2C

III MIEJSCE

1. MARTYNA KIEŁPIŃSKA KLASA 3A
2. BARTOSZ POCHYLSKI KLASA 2A
3. ZOFIA RUKS KLASA 2A

WYRÓZNIENIA

1. JAKUB WOJTKOWIAK KLASA 2E
2. OLIWIA WRÓBLEWSKA KLASA 1C
3. OLIWIER WALICH 1B
4. DOMINIKA MARCHEWKA
5. NATALIA OBYD¬ KLASA 2C
6. JULIA KRZESZEWSKA 2C
7. IZABELA GIERNATOWSKA KLASA 1C
8. NADIA FRˇCKOWIAK KLASA 1D
9. ANTONINA LIS 1C
10. STANISŁAW HOROSZKIEWICZ 2C
11. MARTYNA TUROWSKA 3B
12. ALEKSANDRA DISTERHEFT KLASA 1D
13. JONASZ FRANKIEWICZ KLASA 1B
14. ŻANETA WIERZBIŃSKA 2A
15. OLIWIA DAMSKA 1C
16. AGATA DZIKOWSKA 2E>>GALERIA <<
>>GALERIA <<BAL PRZEBIERAŃCÓW- klasa 2b
15. 01. 2016

>>GALERIA <<BAL PRZEBIERAŃCÓW
15. 01. 2016

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<DZIEŃ PATRONA
15. 01. 2016

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<DIZEŃ BABCI I DZIADKA- klasa 2b
14. 01. 2016

>>GALERIA <<,,DO BETLEJEM NIE JEST TAK DALEKO ONO JEST NA WYCIAGNIĘCIE LUDZKIEGO SERCA, LUDZKIEJ DŁONI''
14.01.2016

14.01.16 roku członkowie szkolnego koła PCK przygotowali kolędowanie dla klas 1-3: ,,DO BETLEJEM NIE JEST TAK DALEKO ONO JEST NA WYCIAGNIĘCIE LUDZKIEGO SERCA, LUDZKIEJ DŁONI'' z inicjatywy opiekuna szkolnego koła PCK Sylwii Sell i pani Bożeny Stępień. W tym dniu biblioteka szkolna zamieniła się w małe Betlejem a członkowie SK PCK oddawali pokłon przy żłóbku nowo narodzonemu Jezusowi, ¶piewali kolędy w składzie: Zuzanna Nowak, Patrycja Zwolińska, Alicja Głowska, Weronika Sell, Jacek Pilarski, Filip Pauszek, Kacper Bartoszewicz. Zaproszeni go¶cie wł±czyli się do wspólnego kolędowania w my¶l tradycji.
>>GALERIA <<Dzień Babci i Dziadka w literaturze
12-13.01.2016

12 i 13 stycznia 2016 roku uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w RogoĽnie zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej na Dzień Babci i Dziadka w literaturze w ramach współpracy bibliotek. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialn±, której my¶l± przewodni± było propagowanie warto¶ci rodzinnych, szacunku do osób starszych, motyw starego drzewa jako symbol pamięci o tych, których kochamy i s± w¶ród nas. Dzieci miały okazję wspólnie za¶piewać piosenki oraz zaprezentować swój wiersz dla babci i dziadka i podzielić się wiedz± z prezentacji. Wszyscy uczniowie przyznali, że jest to bardzo ważne ¶więto i w my¶l tradycji należy je kultywować.
>>GALERIA <<Dzień Babci i Dziadka w klasie 1f
13.01.2016

>>GALERIA <<WIELKA ORKIESTRA ¦WIˇTECZNEJ POMOCY
10. 01. 2016

10.01.2016 r. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im.Powstańców WielkoPolskich w RogoĽnie wzięli udział Welkiej Orkiestrze ¦wi±tecznej Pomocy w składzie: Zuzanna Nowak, Martyna Piechocka, Weronika Sell, Filip Pauszek, Jacek Pilarski, Jakub Paczesny, Bartosz Zaranek, Bartosz Krzy¶ka, Karol Data, Bartosz Pochylski. Członkowie i wolontariusze godnie reprezentowali nasza szkołę w imprezie ¶rodowiskowej podczas, której zebrano ponad 22.000zł.
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<¦LADAMI TRZECH KRÓLI-XX zjazd flażolecistów
9.01.2016

>>GALERIA <<PASOWANIE NA CZYTELNIKA
07.01.2016

7 STYCZNIA 2016 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 odbyła się Uroczysto¶ć Pasowania Uczniów klas I na Czytelnika, któr± otworzyła wicedyrektor szkoły Pani Elżbieta Kowala. Uczniowie klas I przybyli najpierw do bibliotecznego Centrum Informacji Multimedialnej, gdzie pracownicy biblioteki zapoznali uczniów z księgozbiorem oraz zasadami wypożyczania i zwracania ksi±żek. Dzieci zadawały pytania dotycz±ce komputeryzacji biblioteki, pracy bibliotekarzy, ilo¶ci ksi±żek i czasu ich wypożyczenia. Następnie wszyscy udali się do wypożyczalni gdzie nast±piła prezentacja księgozbioru, do którego dzieci maj± wolny dostęp. Duże zainteresowanie wzbudziły zbiory specjalne szkoły(kroniki szkolne, klasowe, uczniów sukcesu oraz foto-kroniki ).Imprezie towarzyszyły gry i zagadki czytelnicze z którymi dzieci doskonale sobie poradziły. Rolę pierwszoplanow± odegrała uczennica klasy 6c Zuzanna Nowak, która wcieliła się w postać ksi±żki. Gdy nast±pił moment najbardziej oczekiwanego ¶lubowania i pasowania na czytelnika każdy uczeń za pomoc± olbrzymiego pióra został pasowany przez p. Sylwię Sell na pełnoprawnego czytelnika szkolnej biblioteki. Na pami±tkę tego wydarzenia dzieci otrzymały ksi±żeczki z tekstem ¶lubowania. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do częstego wypożyczania ksi±żek!
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<Laureaci konkursu pt. ,,Przemysł II w plastyce i literaturze"


 1. Wysocki Michał - kl. 6c
 2. Czwichocki Gracjan - kl. 5d
 3. Marszał Julia - kl. 4b wyróżnienie konkurs plastyczny
 4. Kiełpiński Mateusz - kl. 6c wyróżnienie konkurs plastyczny
 5. Krakowiak Jakub - kl. 6a wyróżnienie konkurs plastyczny
 6. Frankiewicz Sara - kl. 5d III miejsce konkurs plastyczny
 7. Rozmarynowicz Kacper - kl. 4a III miejsce konkurs plastyczny
 8. Baczyński Igor - kl. 1b wyróżnienie konkurs plastyczny
 9. Łukowski Tomasz - kl. 2c wyróżnienie konkurs plastyczny
 10. Ruks Zofia - kl. 2a wyróżnienie konkurs plastyczny
 11. Mejza Dominika - kl. 1e wyróżnienie konkurs plastyczny
 12. Abraham Dominika - kl. 2a wyróżnienie konkurs plastyczny
 13. Dominika GoĽdĽ - kl. 2b wyróżnienie konkurs plastyczny
 14. Wieczorek Arkadiusz - kl. 3a III miejsce konkurs plastyczny
 15. Wieczorek Bartosz - kl. 2a I miejsce konkurs plastyczny
 16. Giernatowska Izabela - kl. 1c II miejsce konkurs plastyczny
 17. Przybylska Zuzanna - kl. 2c I miejsce konkurs plastyczny

  "Sto pytań do Przemysła II"

  "Legenda o Przemysławie II"
  JASEŁKA 2015
  22. 12. 2015

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  WIGILIA W 2d
  22. 12. 2015

  >>GALERIA <<  GÓRA GROSZA
  21. 12. 2015

  >>GALERIA <<  JARMARK ¦WIˇTECZNY
  19. 12. 2015

  >>GALERIA <<  Klasa 2d w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w RogoĽnie
  16-18. 12. 2015

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  WIGILIA W 2A
  16. 12. 2015

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  MIKOŁAJKI SZKOLNEGO KOŁA PCK
  09. 12. 2015

       Mikołajki to ¶więto obchodzone 6 grudnia na cze¶ć ¦więtego Mikołaja biskupa Miry. Zwyczajem jest 6 grudnia obdarować dzieci oraz bliskie osoby drobnymi prezentami oraz smakołykami, często w nocy z 5 na 6 grudnia podkłada się prezenty pod poduszkę lub umieszcza w dużej kolorowej skarpecie. Mikołajki znane s± na całym ¶wiecie pod nazwami: Santa Clause (USA, Babbo Natale (Włochy, Heilige Nicolaus (Niemcy), Mikulas (Czechy), Julemanden(Dania).¦więty Mikołaj urodził się w Licji w Azji Mniejszej około 280 roku. Odznaczał się pobożno¶ci± już w młodym wieku, toteż brat matki Mikołaja biskup Patary wy¶więcił go na prezbitra. Otrzymany spadek po rodzicach Mikołaj przeznaczył na pomoc biednym i potrzebuj±cym mieszkańcom. Jak głosi legenda dary podsuwał anonimowo, st±d pochodzi tradycja podkładania pod poduszkę.Pozostał człowiekiem bardzo skromnym, wszystkie posiadane dobra rozdawał. Zmarł 6 grudnia około 345 roku. Postać i legenda ¶więtego Mikołaja przedstawianego jako dziadek w czerwonym kożuchu z dług± biał± brod±, w saniach zaprzęgniętych w renifery, powstała w latach 20-tych na zlecenie koncernu Coca-Cola. Według różnych wersji Mikołaj zamieszkuje wraz z grup± elfów Laponię lub biegun północny.
       9 grudnia 2015 roku od godziny 12.30 do godziny 14.30 w bibliotece szkolnej p. Sylwia Sell zorganizowała członkom SK PCK spotkanie mikołajkowe podczas, którego wolontariusze wręczyli sobie nawzajem upominki. Wspólne gry i zabawy oraz smakołyki umiliły im czas w to pochmurne, ponure popołudnie.
  >>GALERIA <<
  ODWIEDZINY MIKOŁAJA
  07. 12. 2015

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  KARTKI ¦WIˇTECZNE


  >>GALERIA <<  "MIKOŁAJKI DLA MAJKI"
  06. 12. 2015

  Dnia 6 grudnia w sali RCK odbył się koncert charytatywny , którego celem było zebranie pieni±żków dla chorej Majki , na koszty zwi±zane z jej leczeniem. Udało nam się zebrać 10285zł 43 grosze, 10 funtów i 1 euro! Kwota przeszła nasze naj¶mielsze oczekiwania. Jeszcze raz w imieniu rodziców Majki dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za występy i przekazane dary na kiermasz i licytacje, pani Małgosi za przygotowanie tancerek, panu Robertowi za przygotowanie wokalistów, pani Katarzynie Kasprzak z zespołem za przepiękny, klimatyczny koncert, panu Bartkowi Tecław za pomoc w licytacji, piosenki oraz zarażenie wszystkich pozytywn± energi±, młodzieżowej drużynie WOPR i straży pożarnej za sprzedaż jemioły i sianka, Rogozińskiemu Centrum Kultury za udostępnienie sali, panu akustykowi za nagło¶nienie koncertu, panu Tomaszowi za zrobione serduszka, panu Michałowi za dożywianie wolontariuszy, młodzieży z grupy teatralnej TOMY za wolontariat, panom z ochrony za poczucie bezpieczeństwa oraz wszystkim, którzy w tym dniu przyszli na koncert z otwartymi sercami.
  >>GALERIA <<

  Joanna Kania
  ZABAWKI DLA DZIECI W CENTRUM ZDROWIA DZIECKA


  Uczniowie naszej szkoły zbierali zabawki dla chorych dzieci, które przebywaj± w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Zebrali¶my cały samochód misiaków, lalek, puzzli oraz innych przedmiotów, którymi dzieci chciały podzielić się ze swoimi rówie¶nikami. Majka wraz z mam± przekazały je dzieciom przebywaj±cym w szpitalu. Resztę zabawek zostawiły w gabinecie zabiegowym, na nagrody za odwagę . W Centrum panuje taki zwyczaj, dzięki ludziom dobrej woli, mali pacjenci na otarcie łez mog± wybrać sobie zabawkę. Do naszej akcji doł±czyły także dzieci z " Akademii małych odkrywców" . I znowu nasze dzieci stanęły na wysoko¶ci zadania i pokazały jak w małych istotkach mieszcz± się wielkie serca. Udowodniły , że nie tylko dostawanie, ale dawanie komu¶ prezentu jest równie piękne. A przecież trzeba było pożegnać się ze swoj± ulubion± zabawk±.., tym bardziej powinni¶my być z nich dumni!! Mali pacjenci z Centrum Zdrowia Dziecka bardzo dziękuj± za prezenty!
  >>GALERIA <<  APEL MIKOŁAJKOWY
  04. 12. 2015

  >>GALERIA <<  FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
  01. 12. 2015

  W Pile 1.12.2015 r. odbył się Finał Wojewódzki w Halow± Piłkę Nożn±. Do rozgrywek przyst±piło 8 szkół: z Krotoszyna, ¦rody, Konina, Leszna, Poznania, Piły, Damasławka i nasza szkoła. Po bardzo wyrównanej grze ostatecznie zajęli¶my siódme miejsce. Z r±k pana prezesa SZS Wielkopolska Bartosz Hermann otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika.

  SKŁAD ZESPOŁU:

  PACZESNY JAKUB
  GRABOWSKI BARTOSZ
  STACHOWIAK ŁUKASZ
  ZŁOCH JAKUB
  KORNOBIS IGOR
  BARTOSZEWICZ KACPER
  FILARSKI JAKUB
  KABAT NORBERT
  HERMANN BARTOSZ
  ZWOLIŃSKI NORBERT
  >>GALERIA <<  MIKOŁAJ DZIECIOM
  27. 11. 2015

  Paczki przekazane przez NIEMIECKI CZERWONY KRZYŻ trafiły do 60 uczniów naszej szkoły w ramach AKCJI MIKOŁAJ DZIECIOM , której koordynatorem była p. Sylwia Sell - opiekun Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża . Mikołajkowa niespodzianka za po¶rednictwem wychowawców wręczona została dzieciom w obecno¶ci opiekunów prawnych w dniach od 2 -7 grudnia 2015 roku.
  >>GALERIA <<  W TROSCE O NASZE DZIECI..
  27. 11. 2015

  Rok szkolny 2015/2016 to rok, w którym kontynuuj±c tradycje szkoły, zostały mocno zaznaczone działania na rzecz walki z agresj± i przemoc±. W ramach profilaktyki tzw. uniwersalnej (odnosz±cej się do całej społeczno¶ci szkolnej):
  - dba się o budynek szkolny,
  - postawiono sobie wysokie oczekiwania,
  - prowadzi się monitoring wizyjny,
  - personel pełni dyżury podczas przerw,
  - wł±cza się rodziców w podejmowanie decyzji dotycz±cych szkoły, zwłaszcza działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa uczniów,
  - diagnozuje się poziom poczucia bezpieczeństwa w¶ród uczniów,
  - opracowano i upowszechniono jasne oczekiwania dotycz±ce zachowania, zasad, reguł, konsekwencji w konsultacji z rodzicami i uczniami,
  - zapoznano uczniów i rodziców opracowanym procedurami reagowania w sytuacjach kryzysowych,
  - prowadzi się działania integracyjne w klasach,
  - na zajęciach pozalekcyjnych udziela się pomocy psychologiczno- pedagogicznej w tym min. rozwija się zainteresowania i uzdolnienia uczniów,
  - uczy się dzieci najważniejszych umiejętno¶ci psychologicznych i społecznych,
  - organizuje się szkolenia dla rodziców i nauczycieli z zakresu problematyki agresji i przemocy, udzielania uczniom wsparcia, uczenia umiejętno¶ci psychologicznych i społecznych, podejmowania interwencji profilaktycznych, reagowania w sytuacjach kryzysowych.  Przemysł II w naszej szkole
  27. 11. 2015

  >>GALERIA <<  DZIEŃ SZKOŁY WOLNEJ OD PRZEMOCY
  27. 11. 2015

  Dzień 27.11.15 r. w naszej szkole został nazwany DNIEM SZKOŁY WOLNEJ OD PRZEMOCY. Chcieli¶my u¶wiadomić wszystkim, jak ważne jest, niczym niezm±cone poczucie bezpieczeństwa, obecno¶ć przyjaciół i pomocnych ludzi. Zdajemy sobie sprawę, że to od każdego z nas wiele zależy. Naszym marzeniem jest by TOLERANCJA i AKCEPTACJA zast±piła destrukcyjn± agresję i przemoc. Uczniowie z klasy IV a, pod czujnym okiem p. G. Przybył, p. J. Grabowskiej i p. J. Kani przygotowali ciekawy apel, który przypominał nam w atrakcyjny sposób tre¶ci lekcji wychowawczych, spotkań z psychologiem i pedagogiem szkolnym. Zgromadzenie uczniów w tym dniu sprzyjało uhonorowaniu laureatów konkursu na plakat i prezentację multimedialn± pod hasłem: ,,Przemocy STOP!", ,,Szkoła wolna od zagrożeń".

  Konkurs plastyczny- realizator p. I. Górniak:

  1 miejsce: Rozmarynowicz Kacper- klasa 4b
  2 miejsce: Ptaszyńska Wiktoria- klasa 5a
  Kamińska Maja- klasa 5a
  3 miejsce: Czerwińska Julia- klasa 5d
  Marchwiak Dobrochna- klasa 6a

  Konkurs na prezentację multimedialn±- realizator p. D. Zieniuk

  1 miejsce: Frost Zuzanna- klasa 6b

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  Apel "Przemysław II"
  26. 11. 2015

  >>GALERIA <<  ¦WIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
  26. 11. 2015

  W dniu 25 listopada 2015 w bibliotece szkolnej w ramach współpracy ze ¶wietlic± szkoln± panie Sylwia Sell, Joanna Grabowska zorganizowały ¦WIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Na t± okoliczno¶ć zaproszono dzieci ze ¶wietlicy pod opiek± pań Agnieszki Czarneckiej, Agaty Fujak, Joanny Grabowskiej. Pani Dyrektor Izabela Konewka otworzyła imprezę oraz opowiedziała historię o swoim ulubionym pluszaku z dzieciństwa. Dzieci pokolorowały i nazwały swoje misie. Wolontariusze SZKOLNEGO KOŁA PCK przygotowali z opiekunem SK PCK gazetki tematyczne , uczennica klasy IV c Weronika Sell przygotowała piosenkę i układ choreograficzny. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki upominek z niespodziank± .
  >>GALERIA <<  Kiermasz ksi±żek
  25-26. 11. 2015

  W dniu 25 i 26 listopada 2015 roku podczas spotkań z rodzicami panie bibliotekarki zorganizowały kiermasz 55 na holu szkolnym w celu promocji ksi±żek naszych marzeń oraz popularyzacji czytelnictwa w¶ród dzieci i młodzieży szkolnej. Podczas kiermaszu zakupić można było nowe ksi±żki za atrakcyjn± cenę. Dochód ze sprzedaży ksi±żek w postaci marży wykorzystany zostanie na zakup nowych lektur dla uczniów naszej szkoły.
  >>GALERIA <<  Spotkanie z dietetykiem. Zdrowe odżywianie uczniów w wieku szkolnym
  25. 11. 2015

  >>GALERIA <<  Prace konkursowe ,,Przemysł II w literaturze i plastyce''


  W zwi±zku z ogłoszonym konkursem plastyczno - literackim dla dzieci i młodzieży ,,Przemysł II w literaturze i plastyce'' pod Patronatem Burmistrza RogoĽna, a zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół RogoĽna i Stowarzyszenie ,, Baranek'' nasi uczniowie wykonali prace plastyczne. Celem konkursu było przybliżenie wiedzy o postaci historycznie zwi±zanej z regionem RogoĽna z królem Przemysłem II.
  >>GALERIA <<  ,,Ksi±żki naszych marzeń"


  Nasza szkoła w roku szkolnym 2014/2015 przyst±piła do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez MEN pt. ,,Ksi±żki naszych marzeń", którego celem była popularyzacja czytelnictwa w¶ród dzieci i młodzieży oraz promowanie inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem ksi±żek w¶ród uczniów. Dzięki programowi biblioteka szkolna wzbogaciła się o 50 nowych ksi±żek, których tytuły były wybrane przez samych uczniów. Mamy nadzieję, że ksi±żki te swoj± fabuł± będ± rozbudzać ciekawo¶ć młodego czytelnika i inspirować go do twórczego działania. Zapraszamy do czytania.
  >>GALERIA <<  DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
  19. 11. 2015

  W ramach współpracy bibliotek szkolnych z inicjatywy Pań Bożeny Stępień i Sylwii Sell, Izabeli Andrzejczak, Joanny Grabowskiej zorganizowano spotkanie dla uczczenia DNIA POSTACI Z BAJEK. Uczniowie klasy IIA Gimnazjum nr 1 im. Mazurka D±browskiego w RogoĽnie wraz z wychowawczyni± - p. Małgorzat± Siwak - po skończonych lekcjach odwiedzili uczniów klasy 1 f naszej szkoły i przedstawili bajki: "Jasia i Małgosię" autorstwa braci Grimm, "Czerwonego Kapturka" Charles'a Perrault; "Czaplę, ryby i rak" Ignacego Krasickiego. Jakież było zdziwienie pierwszoklasistów, gdy zobaczyli starsze koleżanki i kolegów dla nich graj±cych? Gimnazjali¶ci - aktorzy to: Angelika Tabat, Adrian Kozłowski, Kacper Cie¶lik, Martyna Kucak, Milena Brandt, Klaudia Wi¶niewska i Weronika Chmielewska. Najwdzięczniejszymi odbiorcami s± młodsze dzieci, więc po spotkaniu z tak sympatyczn± widowni± najprawdopodobniej powtórzymy to spotkanie.
  >>GALERIA <<  SZKOLNY ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA
  9-19. 11. 2015

  W dniach od 9-19 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w RogoĽnie odbył się SZKOLNY ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA z inicjatywy opiekuna Szkolnego Koła PCK - mgr Sylwii Sell. W eliminacjach szkolnych wzięli udział uczniowie klas pi±tych (86uczestników) i szóstych (66uczestników). Komisja w składzie: Przewodnicz±ca: mgr Iwona Rzańska, członkowie: mgr Sylwia Sell, mgr Bożena Stępień wyłoniła zwycięzców:

  DYPLOMY DLA UCZNIÓW KLAS V:
  BORYS SMARSZ -V b: I MIEJSCE
  JACEK PILARSKI -Va :II MIEJSCE
  WIKTOR KORYBALSKI -Va: III MIEJSCE
  JULIA STRZELECKA -Vc :III MIEJSCE
  DYPLOMY DLA UCZNIÓW KLAS VI:
  KACPER RUNOWSKI- VI b: I MIEJSCE
  AMELIA NAWROT-VI c I MIEJSCE
  KLAUDIA GARNIEC -VI c: II MIEJSCE
  ERNEST WŁODARCZYK-VI b: II MIEJSCE
  JAKUB LANDOWSKI-VI c: III MIEJSCE
  Laureaci oraz przedstawiciele klas pi±tych i szóstych otrzymali dyplomy, nagrody ksi±żkowe na apelu szkolnym Integracja, tolerancja, stop przemocy! w dniu 27.11.2015 roku.
  >>GALERIA <<  WYCIECZKA DO SCHRONISKA AZOREK W OBORNIKACH
  18. 11. 2015

  Dnia 18 listopada 2015roku grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w RogoĽnie -członków LIGII OCHRONY PRZYRODY, KOŁA PRZYRODNICZEGO I FOTOGRAFICZNEGO), odwiedziła Schronisko ,,Azorek'' w Obornikach Wlkp. Pod opiek± pani Krystyny ¦lusarczyk i pani Sylwii Sell uczniowie dostarczyli do schroniska 60 kg karmy dla psów i 5 kg karmy dla kotów. Dostarczona karma to efekt zbiórki w¶ród uczniów szkoły, której nie obcy jest los zwierz±t. Obecnie w schronisku mieszka 30 czworonogów. Niestety pogoda nie dopisała i uczniowie nie mieli możliwo¶ci udania się z podopiecznymi schroniska na spacer. Mamy zatem nadzieję, że w przyszłym roku na wiosnę w bardziej sprzyjaj±cej aurze ponownie udamy się z wizyt± do Obornik. Je¶li nie masz psa , a chciałby¶ mieć zaadoptuj. Pokocha bardziej niż pies z hodowli.

  Zosia z 6a

  >>GALERIA <<  ZŁOCI MEDALI¦CI FINAŁU REJONU W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ
  18.11.2015 r.

  Uczniowie naszej szkoły odnie¶li jeden z największych sukcesów sportowych w ostatnich latach. W hali sportowej OSiR w Międzychodzie 18 listopada odbył się Finał Rejonu w Halowej Piłce Nożnej. Chłopcy wychodz±c z grupy w półfinale pokonali rówie¶ników z Pniew 6:0. W finale zagrali z uczniami Szkoły Podstawowej nr-2 z Lubonia. Po zaciętej grze mecz finałowy wygrali 2:0. Zdobywaj±c I miejsce wywalczyli sobie prawo startu w Finale Wojewódzkim.

  SKŁAD DRUŻYNY


  PACZESNY JAKUB
  GRABOWSKI BARTOSZ
  STACHOWIAK ŁUKASZ
  ZŁOCH JAKUB
  KORNOBIS IGOR
  BARTOSZEWICZ KACPER
  FILARSKI JAKUB
  KABAT NORBERT
  HERMANN BARTOSZ
  FRASOŃSKI CYPRIAN
  ZWOLIŃSKI NORBERT
  >>GALERIA <<  Spotkanie z przedstawicielami Policji nt. Odpowiedzialno¶ć nieletnich wobec prawa
  13. 11. 2015

  >>GALERIA <<  APEL Z OKAZJI 97 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁO¦CI
  10.11.2015 r.

  >>GALERIA <<


  AKCJA SPRZˇTANIA ROGOZIŃSKIEGO CMENTARZA
  29.10.2015 r.

  AKCJA SPRZˇTANIA ROGOZIŃSKIEGO CMENTARZA

  ZŁOCI MEDALI¦CI W PIŁCE HALOWEJ
  29.10.2015 r.

  W hali sportowej przy SP-4 Oborniki 29 paĽdziernika został rozegrany Finał Powiatu w Halowej Piłce Nożnej. Do rywalizacji o miano najlepszego zespołu przyst±piły szkoły z Rożnowa, Obornik, Go¶ciejewa i nasza szkoła. Nasi chłopcy zdobyli komplet punktów zdobywaj±c I miejsce i awansowali do Finału Rejonu . Skład zespołu: Jakub Paczesny, Bartosz Grabowski, Łukasz Stachowiak, Norbert Zwoliński, Jakub Złoch, Kacper Bartosiewicz, Bartosz Hermann, Igor Kornobis, Jakub Kamiński, Jakub Filarski, Norbert Kabat

  Gratulujemy

  ZWYCIĘZCY XVII EDYCJI O PUCHAR TYMBARKU
  22.10.2015 r.

  Nasza szkoła 22 paĽdziernika była organizatorem XVII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku w piłkę nożn± na szczeblu powiatu. Chłopcy naszej szkoły odnie¶li komplet zwycięstw pokonuj±c rówie¶ników z Obornik i Prusiec. Dzięki zwycięstwu wywalczyli awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się na wiosnę 2016 roku.  SAMO ZDROWIE
  19.10.2015 r.

  >>GALERIA <<
  Międzynarodowy Miesi±c Bibliotek Szkolnych
  19.10.2015 r.

  Międzynarodowy Miesi±c Bibliotek Szkolnych

  ZDROWE SAŁATKI W KLASIE 2 A
  16.10.2015 r.

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  MISTRZOSTWA GMINY I MIASTA W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ
  15.10.2015 r.

  W Szkole Podstawowej nr 3 15 paĽdziernika odbył się Miejsko-Gminny Turniej Piłki Halowej. Do rozgrywek zgłosiły się wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy. Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Nasi chłopcy odnie¶li wszystkie zwycięstwa zdobywaj±c komplet punktów. Chłopcy wyst±pili w składzie: Jakub Paczesny, Bartosz Grabowski, Łukasz Stachowiak, Mikołaj Rodak, Kacper Rogiński, Norbert Zwoliński, Norbert Kabat, Kacper Bartosiewicz, Jakub Filarski, Bartosz Herman, Jakub Kamiński.

  Klasyfikacja końcowa

  I miejsce -- SP-3 ROGO¬NO
  II miejsce -- ZS GO¦CIEJEWO
  III miejsce -- SP PRU¦CE
  IV miejsce -- SP-2 ROGO¬NO
  V miejsce -- SP BUDZISZEWKO
  VI miejsce -- ZS PARKOWO

  >>GALERIA <<
  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
  14.10.2015 r.

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  MISTRZOSTWA GMINY W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM
  12.10.2015 r.

  W Sali gimnastycznej ZS w Parkowie 12 paĽdziernika zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym. W kat. chłopców, w składzie Krzesimir Ostrowski i Damian Andrzejewski wywalczyli¶my IV miejsce; w kat. dziewcz±t, w składzie Maja Krawczak i Zuzanna Przybylska wywalczyli¶my II miejsce. Nasze dziewczęta zdobywaj±c srebrny medal będ± reprezentowały nasz± gminę w mistrzostwach powiatu. Wszystkim gratulujemy, a dziewczętom życzymy połamania rakietek w dalszych zawodach.
  >>GALERIA <<
  Europejski Tydzień Kodowania
  12-16.10.2015 r.  Wł±czamy się w akcję Europejski Tydzień Kodowania. Od 12 do 16 paĽdziernika 2015 r. uczniowie klas IV-VI podczas zajęc komputerowych i na zajęciach pozalekcyjnych próbuj± swoich sił w programowaniu w przyjaznym ¶rodowisku na platformie code.org. Bardziej wtajemniczeni (uczestnicy projektu MISTRZOWIE KODOWANIA) będ± tworzyć własne gry i programy.

  Dorota Zieniuk

  >>GALERIA <<  SPOTKANIE Z SIERŻANTEM PYRKIEM
  09.10.2015 r.

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  PASOWANIE NA UCZNIA
  07.10.2015 r.

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  BRˇZOWI MEDALI¦CI SZTAFETOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH
  07.10.2015 r.

  W parku Zespołu Szkół w Objezierzu 7 paĽdziernika 2015 odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasza szkoła reprezentowała nasz± gminę w kategorii szkół podstawowych. Na 10 startuj±cych szkół dziewczęta i chłopcy zajęli trzecie miejsce nieznacznie ustępuj±c rówie¶nikom z Obornik i Rożnowa. Wszystkim startuj±cym w tych zawodach gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  Skład drużyny
  Skalska Weronika
  Skalska Julia
  Abraham Aleksandra
  Kowalak Laura
  Kamińska Maja
  Masterniak Patryk
  Zwoliński Norbert
  Szczurek Kacper
  Przybyłek Gabriel
  Sudoł Jakub

  Rezerwowi
  Bierła Dominika
  Zdon Jakub
  Rogiński Kacper  MISTRZOSTWA SZKOŁY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
  24.09.2015 r.

  MISTRZOSTWA SZKOŁY

  >>GALERIA <<  "Gratka Puchatka"


  Dnia 7 wrze¶nia 2015 roku wznawiamy zajęcia w ¶wietlicy opiekuńczo - wychowawczej "Gratka Puchatka". Zajęcia będ± odbywały się od poniedziałku do ¶rody, od godz. 16:30 do 18:00 w ¶wietlicy w Szkole Podstawowej Nr 3 przy ul. Seminarialnej 16. Zapraszamy dzieci, które uczęszczały na zajęcia w ¶wietlicy w maju 2015 roku.  Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
  01.09.2015 r.

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  >>Rok szkolny 2014/2015 <<
  >>Rok szkolny 2013/2014 <<
  >>Rok szkolny 2012/2013 <<
  >>Rok szkolny 2011/2012 <<
  >>Rok szkolny 2010/2011 <<
  >>Rok szkolny 2009/2010 <<
  >>Rok szkolny 2008/2009 <<
  >>Rok szkolny 2007/2008 <<
  >>Rok szkolny 2006/2007 <<