>>Kronika 2020/2021<<

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021
25.06.2021

>>Klasa 3a<<
>>Klasa 3b<<
>>Klasa 3c<<
>>Klasa 3d<<
>>Klasa 3e<<


Uroczystość pożegnania absolwentów 2021
24.06.2021



>>Klasa 8a<<


>>Klasa 8b<<


>>Klasa 8c<<


>>Klasa 8d<<


Szanuj, nie odklejaj kodów z książek!

Księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogaci się o 671 sztuk nowych lektur na kwotę 8891,34 zł. Zakupione książki zarejestrowano w programie MOL NET+. Każda książka ma przyklejony kod.
Czytelniku szanuj, nie odklejaj kodów z książek. Dziękujemy.


Bibliotekarze

>>GALERIA<<


1a i 1b z wizytą w harcówce
17.06.2021

Dzisiaj kl.1a i 1 b były z wizytą w harcówce przy Parku Niepodległości w Rogoźnie. Uczniowie bawili się w gry terenowe pod kierunkiem druhny instruktorki Katarzyny Kiełpińskiej. Mimo upału, zabawa w cieniu drzew i z rówieśnikami dostarczyła wielu miłych wrażeń.
>>GALERIA<<


Praktyczny egzamin na kartę rowerową
16.06.2021

>>GALERIA<<


Algorytmy na boisku - lekcja edukacji informatycznej dla kas 2a, 2b i 2d
08.06.2021

W dniu 8 czerwca 2021r. klasy 2a, 2b i 2d uczestniczyły w lekcji edukacji informatycznej na świeżym powietrzu, angażując się również ruchowo.
Zajęcia miały charakter lekcji otwartej.
Miały na celu przybliżenie uczniom nowego pojęcia algorytm, a także pozwoliły poprzez zabawę zapoznać się z zasadami programowania.
Uczniowie ćwicząc precyzyjne i szczegółowe określanie rozmaitych czynności, kształtowali umiejętność myślenia algorytmicznego oraz rozwijali umiejętność pracy w grupie.
Zawodnicy podzieleni na dwie grupy wykonywali wspólnie zadania rozrysowane przez nauczyciela na płytach boiska. Dwie pierwsze konkurencje należało wykonać jak najszybciej. Ostatnie zadanie wymagało precyzji w wykonaniu zadań według ściśle określonych instrukcji.

Zadaniem uczniów było przejście toru przeszkód wg instrukcji:

1. Start - rozpoczęcie zadania;
2. Skoki - na dwóch nogach przez trzy pierwsze koła;
3. Spirala- skok do środka spirali i wychodzenie na zewnątrz;
4. Panek- skok na jednej nodze przez 3 pierwsze pola, 4 i 5 pole dwie nogi, 6 pole jedna noga, 7-8 pole obrót, dwie nogi i ponownie obrót;
5. Zygzak- bieg po zygzaku;
6. Stopy - skok lewa, prawa noga, lewa prawa i na koniec skok na dwie nogi;
7. Meta - koniec instrukcji.

Nauka przez zabawę była przednia i bardzo podobała się drugoklasistom.


Zajęcia opracowała i przygotowała nauczycielka e. informatycznej Katarzyna Stanicka.


>>GALERIA<<


Programowanie w Scratch Junior na lekcjach e. informatycznej w klasach 2a, 2b i 2d
02.06.2021

Na dzisiejszych zajęciach edukacji informatycznej uczniowie klas 2a, 2b i 2d tworzyli proste animacje w programie Scratch Junior.

Uczniowie za pomocą prostych instrukcji działania dla komputera w języku Scratch wybierali bohatera, umieszczali go na scenie, wczytywali tło. Najważniejszym i najbardziej ciekawym momentem było tworzenie prostych skryptów-przepisów działania dla swoich bohaterów reagujące na naciśniecie klawisza, np. jeżeli klikniemy myszką nasz bohater będzie wykonywał pewną czynność. Dzieciom bardzo spodobała się aplikacja, która doskonale sprawdziła się jako jedno z pierwszych narzędzi do nauki programowania.

W Dniu Dziecka zamiast cukierka, uczniowie mogli trenować swoją kreatywność. Dzięki własnej aktywności –analizując, wyciągając wnioski i eksperymentując, uczyli się poprzez zabawę.

Radość i zainteresowanie uczniów można zauważyć na zdjęciach.


Katarzyna Stanicka

>>GALERIA<<


EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2021
25, 26, 27.05.2021r.

>>J. polski<<
>>Matematyka<<
>>Języki obce<<


Rozdanie nagród za konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska”
24.05.2021

W dniu 24.05. 2021 o godz. 9.00 w bibliotece szkolnej odbyło się rozdanie nagród uczniom biorącym udział w konkursie organizowanym przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu „Nasz pomysł na ochronę środowiska” Nagrody w formie książki i wydrukowanego kalendarza, wykonanego przez dany zespół uczniowski zostały przekazane przez Jury zaproszonym na tę okoliczność 15 uczniom, biorącym udział w konkursie. Przypominamy, że zwycięzcy szkolnego etapu: Igor Baczyński, Magdalena Pierwoła i Nadia Kaźmierczak reprezentują szkołę swym kalendarzem w Konkursie Wojewódzkim.
Wszystkie kalendarze będą wystawione na licytację dla Tadzia: www.siepomaga.pl/tadzio
Jeszcze raz gratulujemy!
>>GALERIA<<


Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska”

Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprosił uczniów do udziału w konkursie: „Nasz pomysł na ochronę środowiska”. Przedmiotem VI edycji konkursu było przygotowania Kalendarza na 2022 r. propagującego zachowanie proekologiczne przyczyniające się do ochrony środowiska na terenie województwa wielkopolskiego. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów naszej szkoły.
kl. 6d
1. Sara Orzeszyna
2. Jagoda Zając
3. Oliwia Szargan
kl. 6d
1. Wioletta Nowak
2. Gabrysia Pierudzka
3. Valeriia Antoshchuk
kl. 6b
1. Monika Grześ
2. Antonina Lis
kl. 6b
1. Igor Baczyński
2. Magdalena Pierwoła
3. Igor Baczyński
kl.7c
1. Dominika Abraham
kl. 7c i 8b
1. Bartosz Wieczorek
2. Arkadiusz Wieczorek
Kl. 7 b
1. Hubert Troczyński
Jury w składzie dyr. Iwona Rzańska, Joanna Kania, Agata Pasternak, Katarzyna Stanicka i Edyta Jamróz po wnikliwej ocenie prac wyłoniło zwycięzcę szkolnego etapu. Został nim zespół w składzie:
1. Igor Baczyński,
2. Magdalena Pierwoła,
3. Nadia Kaźmierczak,
który będzie reprezentował naszą szkołę w KONKURSIE WOJEWÓDZKIM. Wszystkie kalendarze zostały wydrukowane i będą wystawione na licytację dla Tadzia: www.siepomaga.pl/tadzio
>>GALERIA<<


Konkurs powiatowy „Palić nie palić - oto jest pytanie?”
19.04. 2021

W dniu 19.04.2021 otrzymaliśmy wspaniałą informację, że uczeń Micheasz Turtoń otrzymał I miejsce w konkursie powiatowym!
Oto treść wiadomości:
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Obornikach informuje, że został rozstrzygnięty konkurs pod hasłem: „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”.
Do dnia ustalonego w regulaminie do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Obornikach dostarczono 5 prac konkursowych zgodnych z regulaminem.
Prace dostarczono ze szkół:

Szkoła Podstawowa nr 3 w Rogoźnie,
Szkoła Podstawowa w Gościejewie
Szkoła Podstawowa nr 2 w Rogoźnie,
Szkoła Podstawowa nr 4 w Obornikach,
Szkoła Podstawowa w Ryczywole

Komisja konkursowa przyznała:

I miejsce – Micheasz T. uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie,
II miejsce – Blanka K. uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach,
III miejsce – Bartosz L. uczeń Szkoły Podstawowej w Gościejewie.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Nagrody etapu powiatowego konkursu, sfinansowane przez Burmistrza Obornik, zostaną dostarczone przez pracownika ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Obornikach do końca roku szkolnego.
Praca Micheasza będzie reprezentowała powiat obornicki w etapie wojewódzkim konkursu.


Życzymy powodzenia!



Konkurs szkolny „Palić nie palić - oto jest pytanie?”
29.03.2021

W miesiącu marcu (od 8 do 29 marca) wszyscy uczniowie klasy 5a wzięli udział w konkursie szkolnym na prezentację multimedialną pod hasłem „Palić nie palić - oto jest pytanie?” organizowanym przy współpracy z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Obornikach.
Przedmiotem konkursu było opracowanie prezentacji multimedialnej pod hasłem „Palić, nie palić - oto jest pytanie?” nt. palenia tytoniu i używania e-papierosów. Autorem pracy mogła być tylko jedna osoba.
Zadanie nie należało do łatwych. Uczestnicy konkursu musieli stworzyć prezentację według ściśle określonych wytycznych.
Konkurs ten składa się z 3 etapów: szkolnego (15.02.2021- 02.04.2021), powiatowego (06.04.2021- 30.04.2021) i wojewódzkiego (04.05.2021- 31.05.2021). Organizatorem konkursu jest Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Obornikach. W etapie szkolnym wzięło udział 21 osób. Laureatem I miejsca został uczeń Micheasz Turtoń z klasy 5a. Jego praca została wysłana do następnego etapu czyli powiatowego.


Życzymy powodzenia!






PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
17, 18. 19.03.2021

>>GALERIA<<

LEKCJA MUZEALNA ONLINE „BYĆ JAK KRÓL PRZEMYSŁAW II”
19.03.2021

W związku z realizacją projektu „Być jak król Przemysław II” - Organizacja wydarzeń kulturalnych i przedsięwzięć na rzecz promowania dziedzictwa kulturowego i walorów środowiskowych w gminie Rogoźno" przez Muzeum Regionalne im. Wojciechy Dutkiewicz klasy 6a i 6b wzięły udział w lekcji muzealnej online. Tematem przewodnim był król Przemysł II, a nad projektem w oparciu o źródła historyczne pracowała p. Angelika Pilarska - pracownik muzeum Działu Historycznego. Ciekawy materiał przedstawiony przez lektora zainspirował młodych mieszkańców Rogoźna, a treść prezentacji w połączeniu z dopasowanymi walorami estetycznymi zachwyciła odbiorców. Dziękujemy p. Angelice Pilarskiej za możliwość wzięcia udziału w tak atrakcyjnym projekcie i mamy nadzieję, że wiedza, którą nam przedstawiła, zostanie na długo w naszej pamięci.


/Danuta Czechowska/



DZIEŃ KOBIET W KLASIE 1 B
08.03.2021

>>GALERIA<<


Konkurs plastyczny „Kartka walentynkowa”


KOMPUTER W DARZE DLA KAMILA
12.02.2021

Nauka zdalna w dobie pandemii COVID 19 nie zawsze łączy się z przyjemnością, gdyż wiele osób napotyka na trudności techniczne. Nie wszystkie też dzieci mają sprzęt potrzebny do nauki. W związku z tym Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział w Pile i Koło Terenowe nr 19 w Rogoźnie postanowiło ufundować używany komputer z wyposażeniem dla wybranego ucznia szkoły. Dar ten otrzymał Kamil.

Zarówno Kamil jak i jego rodzice oraz Dyrektor szkoły p. Iwona Rzańska chcieliby podziękować wiceprezesowi koła SEP w Rogoźnie p. Sebastianowi Krawczakowi oraz panom Piotrowi Pinczyńskiemu i Michałowi Kuźniakowi za troskę o dobro dzieci i wielkie serce. Niech słowa Jana Pawła II będą szczerym wyznacznikiem troski o drugiego człowieka: „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”.


/Danuta Czechowska/



KONKURS PLASTYCZNY "ZIMOWY PEJZAŻ"
08.02.2021

>>GALERIA<<
Klasy I
1. Maja Czarnecka kl. 1a
2. Wojciech Doliński kl. 1a
3. Sonia Sierzchuła kl. 1b
Wyróżnienie: Laura Gil kl. 1d

Klasy II
1. Franciszek Korybalski kl. 2 c
2. Lena Rozmarynowicz kl. 2 b
3. Agata Kramer kl. 2a
Wyróżnienie: Pla Tietz kl. 2c, Wiktoria Bednarska kl. 2c

Klasy III
1. Hania Galińska kl. 3b
2. Tobiasz Żurawski kl. 3 b
3. Kornelia Kramer kl. 3 a
Wyróżnienie: Anastazja Wyrwas kl. 3b, Adam Łukaszyk kl. 3a



W świątecznym nastroju






Wręczenie nagród w konkursie „Przyjacielu, nie pal!”
07. 12. 2020 r.

>>GALERIA<<

Konkurs „Przyjacielu, nie pal!”
30. 11. 2020 r.

>>„Przyjacielu, nie pal!”<<

OTWARCIE BIEŻNI
26. 11. 2020 r.

>>GALERIA<<

SZKOŁA DO HYMNU
11. 11. 2020 r.






Wypożyczanie lektur w czasie zdalnego nauczania

W związku z zapotrzebowaniem uczniów na lektury szkolne, biblioteka szkolna oferuje możliwość wypożyczenia książek.
Należy najpierw zamówić określoną pozycję przez e-dziennik.
Książki będą gotowe do odbioru w każdą środę w godzinach 8.00-14.00 przy drzwiach głównych szkoły.
W akcji wypożyczania książek służą swoją pomocą niezastąpione Panie z obsługi.


Dziękujemy za współpracę!- Bibliotekarze

>>GALERIA<<


“Razem możemy więcej"-Serce na plastikowe nakrętki
07. 11. 2020 r.

Dzisiaj w obecności kierownika Wydziału Oświaty w UM, pani dyrektor Iwona Rzańska odebrała od członków Stowarzyszenia Grot-Rogoźno: Jana Biegańskiego, Patryka Majera i Norberta Kramera, wykonane przez nich własnoręcznie serce z herbem Rogoźna, logo stowarzyszenia i szlachetnym przesłaniem dla ofiarodawców “Razem możemy więcej".
>>GALERIA<<



>>Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 05.11. 2020 r.<<


Książki w ramach kampanii ,,Mała książka –wielki człowiek”
30.10.2020 r.

W dniu 30 października 2020 r. dyrektor szkoły Iwona Rzańska wraz z bibliotekarkami - paniami Agatą Pasternak i Sylwią Sell wręczyła uczniom czterech klas pierwszych bezpłatne Wyprawki Czytelnicze. Były one odsłoną Kampanii Instytutu Książki ,,Mała książka - wielki człowiek”. Mają zachęcić 80 pierwszoklasistów do samodzielnego czytania i z udziałem najbliższych.
W skład Wyprawki Czytelniczej wchodzą:
*,,Pierwsze abecadło”- antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in. M .Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych,
*,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” - broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki,
* „Kreatywny alfabet” - plakat z literami do wycinania, który ma pomóc w nauce alfabetu i czytania.
Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Wierzymy, że ,,czytelnictwo” zaczyna się już od pierwszych miesięcy życia dziecka, na długo przed dniem, w którym zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dobrane książki rozwijają jego umysł i emocje, kształtują kompetencje językowe, zakorzeniają w kulturze i rozbudzają wyobraźnię. Jednym z największych wyzwań, jakie stoi przed dziećmi u progu szkolnej edukacji, jest nauka czytania, która dzięki Wyprawce Czytelniczej może stać się prawdziwą przyjemnością oraz rozbudzić dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka i nigdy niekończącą się pasję do czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania swoich horyzontów. Kampania realizowana jest od 2017 roku i obejmuje swoimi działaniami dzieci w trzech grupach wiekowych: niemowlęta, dzieci w wieku przedszkolnym, a od 2020 r. pierwszoklasistów, jak również ich rodziców, dziadków i opiekunów, podkreślając rolę i wartość czytania międzypokoleniowego. Kampania społeczna obecna jest w mediach tradycyjnych i społecznościowych, w przestrzeni miejskiej, a także podczas licznych wydarzeń skierowanych do dzieci i młodzieży.


/Sylwia Sell/

>>GALERIA<<


MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają 1999 roku. Obchody tego święta zainicjowało wówczas Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL). Od 2008 roku celebracja przypadała na czwarty poniedziałek października.
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych bibliotekarze rogozińskiej trójeczki - panie: Agata Pasternak i Sylwia Sell wyszły z ciekawą propozycją do uczniów klas 1-3. Zachęciły ich do przeczytania 100 bajeczek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przez cały październik uczniowie wypożyczali wspomniane książki oraz wymieniali się spostrzeżeniami na temat przeczytanych historii. Niektórzy mieli okazję stać się ilustratorami, rysując ulubionego bajkowego bohatera.
Zachęcamy do częstszych odwiedzin biblioteki szkolnej, odkrywania jej ciekawych zasobów, a przede wszystkim do rozwoju osobistego. Czytanie książek przyczynia się do wzbogacania słownictwa. Sprawia również, że wyobraźnia przestaje mieć jakiekolwiek granice. Przy okazji namawiamy wszystkich uczniów do rozwijania talentów artystycznych i organizacyjnych, gdyż pozwalają one spojrzeć na świat z innej perspektywy. Wisława Szymborska wspomniała, że ,,czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”


/Sylwia Sell/

>>GALERIA<<


Szkolny Konkurs Literacki na apel pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”
14.10.2020 r.

Konkurs był skierowany do uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz dotyczył problemu używania e-papierosów. Organizowała go Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu, natomiast partnerami byli Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu. Młodzież musiała napisać apel, który propaguje zdrowy styl życia wolny od inhalowania e-papierosów i poszerza wiedzę uczniów na temat negatywnych skutków ich używania.
W konkursie wzięło udział ośmiu szóstoklasistów. Komisja w składzie: p.Ewa Zawiska, Katarzyna Stanicka i p.Danuta Czechowska oceniła prace i przyznała następujące miejsca:
I miejsce – Lena Stępień
II miejsce – Kinga Horoszkiewicz
III miejsce – Karolina Jenczyk
wyróżnienie: Julia Drop i Nadia Kaźmierczak
Dyrektor szkoły p. Iwona Rzańska wręczyła zwycięzcom nagrody książkowe i dyplomy. Najlepsza praca, czyli apel napisany przez Lenę Stępień, została przesłana na etap powiatowy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a za Lenę trzymamy kciuki!


Danuta Czechowska

>>GALERIA<<
>>PRACA KONKURSOWA<<

DIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2020
14.10.2020 r.

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


PASOWANIE NA CZYTELNIKA
06.10.2020 r.