Wykaz lektur

Zbiory

REGULAMIN BIBLIOTEKI

1.Biblioteka szkolna jest pracownią służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, zadań dydaktyczno-wychowawczych, doskonaleniu warsztatu pracy nauczyciela,.

2. Pomieszczenia biblioteki umożliwiają:
a) gromadzenie zbiorów i ich opracowywanie,
b) korzystanie ze zbiorów na miejscu.

3. Biblioteka udostępnia swoje zbiory w czasie zajęć dydaktycznych zgodnie z organizacją roku szkolnego.

4. Ze zbiorów biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie SP 3 w Rogoźnie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

5. Książki wypożyczane są na okres trzech tygodni. Istnieje możliwość przedłużenia terminu zwrotu woluminów, jeżeli nie oczekują na nie inni czytelnicy.

6. Wypożyczać można jednorazowo trzy woluminy.

7. Na prośbę czytelnika biblioteka może rezerwować książki aktualnie wypożyczone.

8. Z księgozbioru podręcznego wypożyczalni korzysta się na miejscu.

9. Zagubione lub zniszczone książki muszą być odkupione

10. Istnieje możliwość wypożyczenia książek na okres ferii zimowych i wakacji letnich.

11. Czytelnicy opuszczający szkołę (pracownicy, uczniowie) zobowiązani są do przedstawienia w sekretariacie szkoły zaświadczenia potwierdzającego zwrot książek do biblioteki szkolnej

PRACOWNICY

mgr Agata Pasternak
mgr Katarzyna Stanicka
mgr Sylwia Sell

WYDARZENIA - ROK SZKOLNY 2020/2021

MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Tradycje Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych sięgają 1999 roku. Obchody tego święta zainicjowało wówczas Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Libriarianship – IASL). Od 2008 roku celebracja przypadała na czwarty poniedziałek października.
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych bibliotekarze rogozińskiej trójeczki - panie: Agata Pasternak i Sylwia Sell wyszły z ciekawą propozycją do uczniów klas 1-3. Zachęciły ich do przeczytania 100 bajeczek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Przez cały październik uczniowie wypożyczali wspomniane książki oraz wymieniali się spostrzeżeniami na temat przeczytanych historii. Niektórzy mieli okazję stać się ilustratorami, rysując ulubionego bajkowego bohatera.
Zachęcamy do częstszych odwiedzin biblioteki szkolnej, odkrywania jej ciekawych zasobów, a przede wszystkim do rozwoju osobistego. Czytanie książek przyczynia się do wzbogacania słownictwa. Sprawia również, że wyobraźnia przestaje mieć jakiekolwiek granice. Przy okazji namawiamy wszystkich uczniów do rozwijania talentów artystycznych i organizacyjnych, gdyż pozwalają one spojrzeć na świat z innej perspektywy. Wisława Szymborska wspomniała, że ,,czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”

/Sylwia Sell/

>>GALERIA<<

Wypożyczanie lektur w czasie zdalnego nauczania

W związku z zapotrzebowaniem uczniów na lektury szkolne, biblioteka szkolna oferuje możliwość wypożyczenia książek.
Należy najpierw zamówić określoną pozycję przez e-dziennik.
Książki będą gotowe do odbioru w każdą środę w godzinach 8.00-14.00 przy drzwiach głównych szkoły.
W akcji wypożyczania książek służą swoją pomocą niezastąpione Panie z obsługi.

Dziękujemy za współpracę!- Bibliotekarze

>>GALERIA<<