.


Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24.06.2022r.

>>KLASY I-II<<
>>KLASY III<<
>>KLASY IV-VII<<


POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

23.06.2022r.

>>KLASA 8a<<
>>KLASA 8b<<
>>KLASA 8c<<
>>KLASA 8d<<
>>KLASA 8e<<


OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI POŚWIĘCONY RODZINIE „RODZINA. MAJĄC SIEBIE - MAMY TAK WIELE”

15.06.2022r.

W związku z Międzynarodowym Dniem Rodzin obchodzonym w maju Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie ogłosił ogólnopolski konkurs literacki na temat rodziny. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki. Celem konkursu było przede wszystkim podkreślenie znaczenia rodziny w życiu człowieka. Uczniowie zostali zachęceni do napisania o rodzinnych przygodach i o tym, jak wspólnie spędzają czas, o ważnych wydarzeniach, o relacjach, które sprawiają, że ich rodzina jest wyjątkowa.

Z naszej szkoły prace literackie napisało 13 uczniów klas siódmych: Izabela Lipka, Kinga Horoszkiewicz, Kacper Poor, Zuzanna Myślińska, Julia Rodowska, Igor Baczyński, Oliwia Wróblewska, Łukasz Stróżyk, Aleksandra Disterheft, Nadia Fajok, Nadia Frąckowiak, Magdalena Łatka i Małgorzata Hopa.


Danuta CzechowskaSUKCESY SPORTOWE TRÓJKI W ROKU SZKOLNYM 2021/222
SUKCESY SPORTOWE TRÓJKI W ROKU SZKOLNYM 2021/22


SIATKÓWKA DZIEWCZĄT W ROKU SZKOLNYM 2021/2022


Od marca od maja 2022 r. dziewczęta naszej Trójki brały udział w turniejach siatkarskich SZS Wielkopolska.
W Mistrzostwach Powiatowych zajęły I miejsce pokonując rywalki z Obornik i Parkowa, awansując do Finału Rejonowego.
W Finale Rejonu Piłki Siatkowej Dziewcząt nasze zawodniczki po wygranej 2:0 ze SP z Lwówka oraz przegranej 0:2 z SP Szamotuły i SP Komorniki uplasowały się na III miejscu.


Naszą drużynę reprezentowały:

Przybylska Zuzanna, Drop Julia, Górna Victoria, Chojnacka Wiktoria, Geisler Julia, Kamińska Julia, Kasprzak Roksana, Marchewka Dominika, Niedźwiedzka Nicole, Nochowicz Natalia, Olendrowicz Aleksandra, Simińska Aleksandra, Skulimowska Agata, Walkowiak Marcelina, Wańkowicz Zuzanna, Wierzbińska ŻanetaW maju nasza szkoła była organizatorem Siatkówki Plażowej Dziewcząt. Zuzanna Przybylska i Julia Dropp zajęły I miejsce pokonując rywalki z Parkowa i awansując do Finału Rejonowego.
3 czerwca 2022 r. nasze zawodniczki po bardzo zaciętej rywalizacji w Finale Rejonu Piłki Siatkowej Plażowej, pokonując drużynę z Nowego Tomyśla 2:0, przegrywając z dziewczętami z Szamotuł 0:2 oraz z Murowanej Gośliny 1:2 ostatecznie uplasowały się na III miejscu.


Hanna KrzywonosBRĄZOWI MEDALIŚCI WIELKOPOLSKI ORLIK-CUP 2022

09. 06. 2022r.

Dnia 9 czerwca 2022 roku w Poznaniu na obiekcie sportowym Golęcin został rozegrany Finał Woj. Wielkopolskiego w Piłkę Nożną Orlik-Cup 2022. Nasi chłopcy z rocznika 2009 i mł. wywalczyli brązowy medal. Do finałowej rywalizacji awansowało 8 najlepszych drużyn z całej Wielkopolski z pośród 399 szkól zgłoszonych do rozgrywek. Jest to drugi w historii naszej szkoły medal w tych prestiżowych rozgrywkach. Przypomnijmy, że w 2017 roku wywalczyliśmy złoto.
SKŁAD ZESPOŁU: KACPER POOR, EMIL SKULIMOWSKI, NORBERT PYRSKI, REMIGIUSZ ZIAŁA, TOMASZ NIEDŹWIEDZKI, MATEUSZ POLCYN, ALEKS MANTAJ, DOMINIK PRZYBYLSKI


Wiesław JóźwiakkSzkolny Konkurs Matematyczny
Uczniów Klas Pierwszych

09. 06. 2022r.

W czwartek, 9 czerwca br. odbył się w naszej szkole Konkurs Matematyczny Uczniów Klas Pierwszych. Każdą klasę pierwszą reprezentowało 3 uczniów:
klasa 1a: Kusiak Hanna, Kasprzak Zuzanna, Karmelita Franciszek;
klasa 1b: Lipski Leon, Matuszak Amelia, Ratajczak Nadia;
klasa 1c: Januchowska Aleksandra, Bełza Kacper, Rutkowski Jan;
klasa 1d: Jakoniuk Antonina, Pytlak Dominika, Semrau Mikołaj.

Uczniowie rozwiązywali test wyboru zawierający 11 różnych zadań matematycznych o różnym stopniu trudności, za które można było zdobyć maksymalnie 16 punktów. Wyniki:
I miejsce: Kusiak Hanna, kl. 1a ( 16 punktów)
II miejsce: Lipski Leon, kl.1b, Pytlak Dominika, kl.1d (15 punktów)
III miejsce: Jakoniuk Antonina, kl.1 d, Aleksandra Januchowska, kl.1c (13 punktów).

Laureatom gratulujemy umiejętności i wiedzy, a wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w poznawaniu tajemnic Królowej Nauk –Matematyce!


Organizatorzy: Grażyna Karoń
Izabela Andrzejczak


>>GALERIA<<


Wycieczka do Torunia
06. 06. 2022r.

W dniu 6 czerwca uczniowie klas 4a, 4c i 7a pojechali na wycieczkę do Torunia. Nasz pobyt zaczęliśmy od wizyty w Piekarni Mistrza Bogumiła, uczestnicząc w warsztatach wypieku piernika. Wszyscy uczestnicy własnoręcznie wyrabiali ciasto piernikowe i wkładali do pięknie zdobionych drewnianych foremek. W trakcie zajęć usłyszeliśmy historię wypieku pierników toruńskich oraz mogliśmy spróbować tych wyjątkowych ciastek wykonanych według starodawnej receptury.

W planie wycieczki było również zwiedzanie Starego i Nowego miasta oraz ruin zamku krzyżackiego. Przewodnik wycieczki w interesujący sposób przekazywał historię miasta, dzielił się różnymi ciekawostkami, zadawał zagadki, sprawdzał naszą wiedzę- jednym słowem przykuwał uwagę uczestników.
Dodatkową atrakcją był pobyt w Planetarium. Podczas podniebnego seansu uczniowie mogli przenieść się wirtualnie w świat Układu Słonecznego, poznać konstelacje gwiazd i przebywać na Księżycu. Był też obiad, lody i oczywiście zakup pamiątek oraz przepysznych toruńskich pierników.

Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Joanna Przedwojska, Katarzyna Stanicka, Magdalena Milewska i Renata Czechowska.

>>Film<<


Katarzyna Stanicka
NOC W SZKOLE
03. 06. 2022r.

Z dnia 3 na 4 czerwca klasa 3a miała noc w szkole. Od godziny 19 organizowane mieli gry i zabawy, w których uczestniczyli z dużym zapałem i uśmiechem na ustach. Był konkurs na najpiękniejszy zamek z piasku, rozgrywki na orliku, wieczorna jazda na rolkach oraz nocne podchody na terenie szkoły. Podczas ciszy nocnej oglądaliśmy film i zajadaliśmy się przyniesionym prowiantem. Na drugi dzień, o godzinie 9 można było śmiało powiedzieć, że wszystko się udało i każdy uczeń zasłużył na wielkie brawa i uśmiech wychowawcy klasy. Myślę, że ta noc na długa zostanie w pamięci obecnej trzeciej, a już od nowego roku szkolnego czwartek klasy.


Czarnecka Agnieszka


>>GALERIA<<


Brązowy medal dla szkoły w deblu żeńskim
. 06. 2022r.

Panie Sławomira Mickiewicz i Agnieszka Czarnecka zdobywają brązowy medal dla Szkoły Podstawowej nr 3 w deblu żeńskim podczas rozgrywek rogozińskiej ligi tenisa stołowego pod patronatem Burmistrza Rogoźna.
>>GALERIA<<


"Miesiąc Języków Obcych".
03. 06. 2022r.

Miesiąc maj upłynął w naszej Trójeczce pod hasłem „Miesiąc Języków Obcych”. Nasi uczniowie mieli okazję nie tylko sprawdzić swoje umiejętności i zdolności językowe z języka angielskiego i niemieckiego, ale również, a może przede wszystkim, dobrze się bawić. Wśród zadań, w których uczniowie mogli spróbować swoich sił pojawiły się konkursy językowe: Konkurs języka niemieckiego dla uczniów klas IV -VI, Konkurs języka angielskiego „Listen and do it” – dla uczniów klas 4-8, organizowany w dwóch kategoriach: klasy 4-6 i klasy 7-8, testy wiedzy: Test wiedzy o kulturze krajów angielskiego obszaru językowego i Test wiedzy o kulturze krajów niemieckiego obszaru językowego,< a 3 czerwca cała społeczność szkolna wzięła udział w „Obcojęzycznym przeglądzie artystycznym”, podczas którego mogliśmy podziwiać talenty muzyczne naszych koleżanek i kolegów, którzy w języku obcym na żywo wykonywali przeboje znanych i mniej znanych artystów zagranicznych. Dopełnieniem całej imprezy byli „goście z zagranicy”. Uczniowie wcielili się w postacie z dziedziny filmu, sportu, polityki, muzyki, techniki i innych. Zadaniem publiczności było odgadnąć kim jest sławna postać. Zaciekawienie i zaangażowanie uczniów oraz towarzysząca radosna atmosfera była dowodem na to, że oprócz wiedzy, jaką mamy, potrafimy się też świetnie bawić! Podczas „Obcojęzycznego przeglądu artystycznego” ogłoszono zwycięzców poszczególnych konkursów i testów wiedzy, którym wręczono dyplomy i nagrody książkowe oraz słodkości. Artyści otrzymali medale i słodką niespodziankę. Wyniki konkursów:
Konkurs języka niemieckiego dla uczniów klas IV – V:

I miejsce Zuzanna Biadała kl. 4D
II miejsce Patryk Nowak kl. 4A
II miejsce Antonina Fudzińska kl. 4D
III miejsce Maria Biskup kl. 5A

Konkurs języka angielskiego „Listen and do it” – dla uczniów klas 4-8, organizowany w dwóch kategoriach: klasy 4-6 i klasy 7-8.
Wśród uczniów klas 4-6 czołowe miejsca zajęli:

I miejsce Tamara Kołodziej kl. 5A
II miejsce Martyna Pawłowska kl. 5C
III miejsce Wiktoria Górzna kl. 5C

Wśród uczniów klas 7-8 czołowe miejsca zajęli:

I miejsce Marcelina Walkowiak kl. 8A
II miejsce Magdalena Łatka kl.7C
III miejsce Julia Drop kl. 7C
III miejsce Dominika Goźdź kl. 8D

W Teście wiedzy o kulturze krajów angielskiego obszaru językowego czołowe miejsca zajęła:
I miejsce klasa 7B, którą reprezentowali Igor Baczyński i Marta Hinz
I miejsce klasa 8B, którą reprezentowali Zuzanna Przybyłek i Gabriel Runowski
II miejsce klasa 6A, którą reprezentowali Urszula Kaczor i Julian Kreskowiak
III miejsce klasa 5C, którą reprezentowali Lena Rutkowska i Martyna Pawłowska

W Teście wiedzy o kulturze krajów niemieckiego obszaru językowego czołowe miejsca zajęła:
I miejsce klasa 5A, którą reprezentowali Tamara Kołodziej i Maria Biskup
I miejsce klasa 7C, którą reprezentowali Małgorzata Hopa i Nadia Fajok
I miejsce klasa 8A, którą reprezentowali Mateusz Węzik i Kajetan Gomulec
II miejsce klasa 4D, którą reprezentowali Kornelia Dolińska i Paweł Nowak
III miejsce klasa 7E, którą reprezentowali Karolina Jenczyk i Urszula Kalkowska
III miejsce klasa8B, którą reprezentowali Zofia Ruks i Hubert Troczyński
III miejsce klasa 8C, którą reprezentowali Julia Hopa i Patrycja Skibniewska

Wszystkim uczestnikom „Miesiąca Języków Obcych” serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i chęci. Zwycięzcom gratulujemy osiągnięcia wysokich wyników i zachęcamy do udziału w kolejnych wyzwaniach językowych.
>>GALERIA<<


KONKURS SKAKANKOWY
MAJ 2022r.


MISTRZOSTWA SZKOŁY W SKAKANIU NA SKAKANCE
KLASA I
KLASA II
KLASA III


Agnieszka Czarnecka

>>GALERIA<<


Dzień wolny od zagrożeń
31. 05. 2022r.

Co roku w naszej szkole obchodzimy Dzień Wolny od zagrożeń. Tym razem uczniowie mogli obejrzeć spektakl profilaktyczny pt. „Sąd nad papierosem”. Spektakl przygotowali uczniowie klasy Vc pod kierunkiem p. Magdaleny Hajt. Celem było ukazanie, jakie zdrowotne następstwa i zagrożenia niesie palenie papierosów oraz uświadomienie uczniów, jak dużo argumentów przemawia za nie paleniem. Całość przedstawienia rozgrywała się w inscenizacji sądu, gdzie został przeprowadzony wyrok przeciwko papierosowi. Uczniowie znakomicie wcielili się w przydzielone im role. Uczniowie mogli też posłuchać fraszki Jana Kochanowskiego „Na zdrowie”, piosenki „Antynarkotykowa” oraz obejrzeć krótki film o uzależnieniu.


Magdalena Hajt


>>GALERIA<<Agnieszka CzarneckaPOWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY
27. 05. 2022r.

Już po raz dwudziesty p. Alicja Jastrząbek – nauczycielka Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rożnowie zorganizowała Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Do tej urokliwej szkoły przyjechało 14 uczniów z powiatu, którzy byli przedstawicielami swoich macierzystych szkół i zwycięzcami szkolnych eliminacji. Naszą szkołę reprezentowała MARCELINA WALKOWIAK, która świetnie sobie poradziła z dyktandem. Gratulujemy!


/Danuta Czechowska/


Wycieczka do Torunia klasa Vc, Vd
25. 05. 2022r.

W dniu 25 maja uczniowie klasy 5c oraz 5 d pojechali na zwiedzanie miasta, w którym urodził się astronom, który „wstrzymał Słońce a ruszył Ziemię” czyli Torunia. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie starego miasta. Oprowadził nas po nim miejscowy przewodnik, pokazując najciekawsze miejsca i zabytki Torunia, opowiadając różne ciekawostki, anegdoty oraz ucząc piosenek i wierszyków o tym mieście. Kolejną atrakcją było Centrum Popularyzacji Kosmosu "PLANETARIUM – TORUŃ. Tutaj pod wielką kopułą, dzięki specjalnej aparaturze mogliśmy przenieść się na 40 minut wgłąb Wszechświata, obserwując gwiazdozbiory na niebie, planety a nawet galaktyki. Po tak ciekawych przeżyciach nadszedł czas na uzupełnienie kalorii i zakup pamiątek oraz pierników toruńskich. Ostatni punkt wycieczki to „Młyn Wiedzy”, gdzie mogliśmy wykonywać różne doświadczenia i eksperymenty poszerzając naszą wiedzę naukową i techniczną.


Magdalena Hajt


>>GALERIA<<


EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2022

24-26. 05. 2022r.

>>JĘZYK POLSKI<<
>>MATEMATYKA<<
>>JĘZYKI OBCE<<


Ponadgminny Konkurs Języka Angielskiego „Take on Six”

20. 05. 2022r.

Dnia 20 maja 2022r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Murowanej Goślinie odbyła się XXI edycja Ponadgminnego Konkursu Języka Angielskiego „Take on Six”. Konkurs dedykowany jest dla uczniów klas szóstych, ale w tym roku mogli swoich sił spróbować również uczniowie klas piątych. Po przeprowadzonych w naszej szkole wcześniejszych eliminacjach szkolnych, wyłoniono piątkę uczniów, którzy dzielnie reprezentowali naszą „Trójeczkę”, a są nimi: Urszula Kaczor (kl. 6A), Tomasz Niedźwiedzki (kl.6A), Micheasz Turtoń (kl.6A), Julian Kreskowiak (kl.6A) oraz Jakub Biedrzyński (kl.5B). Uczniowie zmagali się z zadaniami z leksyki, gramatyki, czytania ze zrozumieniem oraz wiedzy o kulturze angielskiego obszaru językowego. Pomimo bardzo trudnego testu, nasi uczniowie poradzili sobie z nim naprawdę dobrze! Jesteśmy dumni i cieszymy się, że nasi uczniowie chcą rozwijać swoje umiejętności językowe, zgłębiać wiedzę na temat krajów angielskiego obszaru językowego, a przede wszystkim, że podejmują wyzwania! Cała nasza piątka otrzymała dyplomy i nagrody książkowe, które na pewno będą zachętą do rozwijania umiejętności z języka angielskiego jak również do kolejnych wyzwań konkursowych!

Serdecznie wszystkim gratulujemy życząc dalszych sukcesów i radości z ich osiągania 😊


Renata Czechowska


>>GALERIA<<


SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

20. 05. 2022r.

>>GALERIA<<


WIELKI SUKCES CHŁOPCÓW NA TURNIEJU ORLIK-CUP 2022

19. 05. 2022r.

Na turnieju Orlik-Cup 2022, który odbył się w Opalenicy nasi chłopcy z rocznika 2009 i mł. wywalczyli złoty medal. W bezpośredniej rywalizacji pokonali rówieśników z Szamotuł, Międzychodu, Grodziska, Kobylnicy i Opalenicy.
Zajmując I miejsce w turnieju awansowali do Finału Województwa Wielkopolskiego, w którym zagra 8 najlepszych drużyn.
Finał odbędzie się 9 czerwca 2022 w Poznaniu.


Gratulujemy
SKŁAD ZESPOŁU

KACPER POOR
EMIL SKULIMOWSKI
NORBERT PYRSKI
REMIGIUSZ ZIAŁA
TOMASZ NIEDŹWIEDZKI
MATEUSZ POLCYN
ALEKS MANTAJ
DOMINIK PRZYBYLSKI FILIP CIECIURA


Wiesław Jóźwiak
Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa
w Ruchu Drogowym


18. 05. 2022r.

>>SPRAWOZDANIE<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


Kacper Geisler, Patrycja Lis, Gabriela Sztuba, Igor KopaniarzSzkolny Konkurs Ortograficzny klas trzecich
16.05.2022r.W dniu 16 maja 2022r odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny klas trzecich zorganizowany przez Panie Danuta Hajt i Bernadeta Kubiak.

Wyniki konkursu:

1 miejsce Wojtek Ratajczak - klasa 3b

2 miejsce Lena Linka - klasa 3d

3 miejsce Natalia Lichowska-klasa 3a


Bernadeta Kubiak


OGÓLNOPOLSKI KONKURS LITERACKI „BOHATEROWIE NASZYCH CZASÓW”
13.05.2022r.Ogólnopolski Konkurs Literacki „Bohaterowie naszych czasów” został ogłoszony przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Celem tego konkursu było zainteresowanie młodzieży osobą dra Edmunda Wojtyły, przybliżenie jego postaci, bohaterskiego poświęcenia oraz budzenie wśród dzieci wrażliwości na potrzeby innych.

Ciekawe konkursowe prace literackie napisali uczniowi klas siódmych: Igor Baczyński, Aleksandra Disterheft, Julia Drop, Nadia Fajok, Nadia Frąckowiak, Małgorzata Hopa, Łukasz Stróżyk i Oliwia Wróblewska. W nich ukazali w formie opowiadania postawę godną naśladowania, której przykładem może być właśnie dr Edmund Wojtyła. Był on społecznikiem, lekarzem, chętnie poświęcającym się dla innych. W naszym środowisku też mamy takich społeczników i właśnie ich opisała młodzież. Ocena prac zostanie dokonana przez jury do 6 czerwca 2022r.

Za naszych literatów trzymamy kciuki!


/Danuta Czechowska/


Szkolny Konkurs Pięknego Pisania Uczniów Klas Pierwszych

12. 05. 2022r.

12 maja odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Pisania Uczniów Klas Pierwszych. Każdą klasę reprezentowało trzech uczniów. Klasa 1a: Zuzanna Dąbrowska, Helena Kuhn, Tobiasz Zieliński klasa 1b: Amelia Matuszak, Zofia Rosół, Nadia Ratajczak, klasa 1c: Laura Wardęga, Nicola Przywarciak, Zofia Chmielewska klasa 1d: Zofia Garstecka, Antonina Jakoniuk, Dominika Pytlak, Uczniowie z przejęciem i wypiekami na twarzach przystąpili do wykonywania zadań. Wszyscy uczestnicy pięknie pisali. Komisja w składzie Katarzyna Dolata i Izabela Andrzejczak wyłoniły laureatów konkursu: I miejsce zajęła Helena Kuhn z klasy IA II miejsce zajęła Nicola Przywarciak z klasy IC III miejsce zajęła Amelia Matuszak z klasy IB Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Katarzyna Dolata

>>GALERIA<<

POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY
13. 05. 2022r.>>GALERIA<<


„Bieg po zdrowie” – program antytytoniowej edukacji zdrowotnej
2022r.

Już po raz trzeci w naszej szkole był realizowany w klasach czwartych program antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”, którego koordynatorem była p. Magdalena Hajt. We wrześniu odbyły się zajęcia dla rodziców, którzy zostali zapoznani z celami programu oraz sposobem jego realizacji. Ponadto dowiedzieli się także jakie postawy i zachowania rodzicielskie sprzyjają zapobieganiu lub opóźnianiu inicjacji tytoniowej wśród dzieci. Od października do marca natomiast odbywały się zajęcia dla uczniów prowadzone przez wychowawców na godzinach wychowawczych. W ramach programu wszyscy uczniowie brali udział w I etapie konkursu „Wiedzy o uzależnieniach” gdzie mogli sprawdzić zdobytą wiedzę. Do etapu II, który odbył się 29 kwietnia zakwalifikowało się 33 uczniów a zwycięzcami zostali:
I miejsce Patryk Szczepaniak klasa 4c
II miejsce Alicja Brodowicz klasa 4d
III miejsce Oliwier Jagiełła klasa 4d
Podsumowaniem programu była inscenizacja „Sąd nad papierosem” przygotowana przez uczniów biorących udział w zeszłorocznym programie.


Magdalena HajtOGÓLNOPOLSKI DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK
AKCJA ,,MAŁY ILUSTRATOR’’

09. 05 2022r.

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek. Hasłem tegorocznej edycji jest "Świat w jednym miejscu". 9 maja 2022 roku z tej okazji w klasach 1-3 zorganizowano AKCJĘ ,,MAŁY ILUSTRATOR‘’, KIERMASZ z Księgarni i Hurtowni Taniej Książki oraz przygotowano wystawy w bibliotece szkolnej przy ul. Kościuszki i Seminarialnej. W krainę wierszy Brzechwy i Tuwima, dzieci wprowadziły panie bibliotekarki Izabela Andrzejczak i Sylwia Sell. Po wysłuchaniu tekstów sławnych autorów ,,stawali się” ilustratorami i małymi artystami rysunków, które można podziwiać w bibliotece szkolnej. Ta forma pracy spotkała się z dużym entuzjazmem dzieci. Pierwszoklasiści, drugoklasiści i trzecioklasiści chętnie słuchali, odpowiadali na pytania oraz wykonywali prace plastyczne. Nie obyło się bez wspólnych zabaw ruchowych i odśpiewania piosenek nawiązujących do wierszy.

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


BIBLIOTEKARZE
MUZYCZNA PRZERWA
05. 05 2022r.

>>GALERIA<<


Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu pod hasłem: „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”
04. 05 2022r.

W dniu 4 maja 2022 Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna
w Obornikach ogłosiła wyniki konkursu pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?”.
Do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Obornikach dostarczono 3 prace konkursowe zgodne z regulaminem.

Prace dostarczono ze szkół:
- Szkoła Podstawowa nr 3 w Rogoźnie,
- Szkoła Podstawowa w Budziszewku
- Zespół Szkolno – Przedszkolny w Ludomach.

Komisja konkursowa przyznała:

I miejsce – Konstantemu Krakowiakowi uczniowi Szkoły Podstawowej nr3 w Rogoźnie,
II miejsce – Brajanowi Berczyńskiemu uczniowi Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ludomach
III miejsce – Roksanie Maj uczennicy Szkoły Podstawowej
w Budziszewku.

Serdecznie gratulujemy!
Nagrody etapu powiatowego konkursu, sfinansowane przez Burmistrza Obornik, zostaną dostarczone przez pracownika ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia PSSE w Obornikach do końca roku szkolnego.

Praca Konstantego ucznia klasy 5d będzie reprezentowała powiat obornicki w etapie wojewódzkim konkursu. Życzymy powodzenia!

Notatka opracowana na podstawie:„Palić, nie palić – oto jest pytanie?”.


„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”
31. 04 2022r.

Dnia 30 kwietnia o godzinie 9.50 w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego odbył się powiatowy konkurs wiedzy pożarniczej- „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, który gromadził zwycięzców z etapu gminnego, począwszy od szkół podstawowych do szkół średnich.
W kategorii klas 5-8 uczestniczyło około 40 osób, które wykazały się największą wiedzą w etapie gminnym.
Konkurs składał się z 2 części- teoretycznej i ustnej.
Do części ustnej zakwalifikowało się pięć najlepszych osób.
Część teoretyczna składała się z 40 pytań zamkniętych, w których musiałam wykazać się wiedzą dotyczącą zapobieganiu pożarom, a także historyczną i medyczną.
Konkurencja była bardzo duża, ale dzięki ciężkiej pracy i determinacji zajęłam czwarte miejsce w eliminacjach powiatowych.
To było niesamowite doświadczenie. Dziękuję Wszystkim za wsparcie.


Zofia Ruks
MAJOWE ŚWIĘTA
29. 04 2022r.

29 kwietnia uroczystym apelem wprowadziliśmy wszystkich w patriotyczny nastrój. Święto Konstytucji 3 Maja było okazją do posłuchania wierszy i naszych pięknych patriotycznych piosenek. W 16 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej zagraliśmy Hymn. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:)


Joanna Kania

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


Pokazy strojów rycerskich
29. 04 2022r.

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
28. 04 2022r.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – święto czytelnicze, którego utworzenie przypisuje się Vicentemu Clavel Andrés (1888-1967), wydawcy z Walencji. Obchodzone rokrocznie 23 kwietnia dla uczczenia pamięci zmarłych tego właśnie dnia Miguela de Cervantesa, Williama Szekspira i historyka peruwiańskiego Inci Garcilaso de la Vegi. Z okazji obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich organizowane są w Polsce wydarzenia promujące czytelnictwo książek i ochronę własności intelektualnej. W obchody angażują się przede wszystkim biblioteki, księgarnie czy instytucje naukowe. W Rogozińskiej Trójeczce 28 kwietnia 2022 w bibliotece szkolnej w podróż o książkach ze złotej kolekcji bajek Disneý a panie bibliotekarki zabrały dzieci z klas 1-3. Mali czytelnicy dowiedzieli się, jak powstaje książka, kto napisał ich najwięcej, jakie są najcenniejsze i najdroższe książki. Młodzi miłośnicy wkroczyli w tajemniczy świat ,,Księgi dżungli” śladami małego chłopca o imieniu Mowgli. W klasach 4-8 przygotowane zostały gazetki, prezentacja: „O książce kilka razy naj…” oraz zorganizowano kiermasz książek. Każdy mógł zakupić książkę według własnych zainteresowań czytelniczych. „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Wisława Szymborska


BIBLIOTEKARZE


>>GALERIA<<


Szkolny Konkurs Ortograficzny
26. 04 2022r.

Wyniki konkursu

>>GALERIA<<


Eliminacje Miejsko - Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
"Młodzież Zapobiega Pożarom"

23. 04 2022r.

Dnia 23.04.2022 roku w sali Rogozińskiego Centrum Kultury odbyły się eliminacje Miejsko - Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W konkursie brali udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Naszą szkołę reprezentowało sześć uczennic z klas ósmych:
- Natasza Maślewska
- Irmina Strzelecka
- Zuzanna Przybylska
- Żaneta Wierzbińska
- Zofia Ruks
Uczennica naszej szkoły Zofia Ruks zdobyła II miejsce, kwalifikując się do następnego etapu konkursu.
Zosi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Dariusz Zawiski
Promocja klas sportowych w SP3
22. 04 2022r.>Dzień Ziemi
22. 04 2022r.

„Zainwestujmy w Naszą Planetę” pod takim hasłem odbyły się obchody Dnia Ziemi w naszej szkole. Na korytarzu pośród ciekawych dekoracji i ozdobionych hasłami ekologicznymi drzew prowadzone były zajęcia poświęcone ochronie środowiska i segregacji odpadów. Uczniowie mogli dowiedzieć się jak ze starej firanki można uszyć woreczki na warzywa i owoce oraz jak bez użycia igły i nitki zrobić ekologiczną torbę na zakupy. Przypomniano też uczniom jak segregować odpady, oszczędzać wodę czy energię elektryczną.
Część uczniów postanowiła oczyścić ze śmieci tereny wokół szkoły a mając już sporo wiedzę na temat ich segregacji bez zastanowienia wiedziała, do którego worka należy je wrzucić.
Podsumowaniem dnia był konkurs ekologiczny „Eko strój”. Zadaniem uczniów było przygotowanie strojów ekologicznych z odpadów i zaprezentowanie ich na sobie. Oto zwycięzcy:
I miejsce Paweł Kasprzak klasa 5d
II miejsce Wiktor Dekarski klasa 4b
III miejsce Iga Ruks klasa 4b, Hanna Gaińska klasa 4d


Magdalena Hajt


>>GALERIA<<Klasy 4b i 4d na spotkaniu autorskim w bibliotece
22. 04 2022r.

22 kwietnia w Bibliotece w Rogoźnie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Roksaną Jędrzejewską –Wróbel, autorką wielu książek dla dzieci, tekstów do podręczników i bajek terapeutycznych, słuchowisk, telewizyjnych wieczorynek. Na spotkanie z pisarką zostali zaproszeni uczniowie klas 4b i 4d naszej szkoły.
Pani Roksana nawiązała świetny kontakt z dziećmi, które zadawały mnóstwo ciekawych pytań.
Tematem przewodnim był „Kwiat Paproci” baśń, którą Autorka dedykuje wszystkim, którzy nie czują się szczęśliwi”, jest to opowieść o mądrości w poszukiwaniu drogi do szczęścia. Uczniowie szybko zrozumieli, że szczęścia nie da się kupić , ani odnaleźć odpowiedzi w „aplikacji” , ale szczęścia należy szukać w sobie.
Spotkanie przebiegło w miłej i wesołej atmosferze, młodzi Czytelnicy poznali wiele tajemnic pisarki na temat tego skąd się biorą pomysły na książki, jak narodziła się Florka, oraz czy Pani Roksana ma zwierzęta domowe.
Autorka chętnie odpowiadała na wszystkie zadane pytania przez uczniów.

Źródło pobrania tekstu:
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1640205966358713&id=453495425029779


Katarzyna Stanicka

Dzień Ziemi
22. 04 2022r.

>>GALERIA<<

Dzień Ziemi- kl. 1b
22. 04 2022r.

Dziś sprzątaliśmy okolice naszej szkoły. Odwiedziliśmy naszego sąsiada pana Niedźwiedzia, który pozwolił pozbierać to co często rzucają nasi uczniowie za płot. Przy okazji oglądaliśmy przepiękne rzeźby, które w kamieniu rzeźbi pan Niedźwiedź. Wszystkie worki odebrał od nas pan woźny przez płot. Wiemy gdzie w okolicy są kosze na śmieci, do których trzeba wyrzucać śmieci, by nasz najbliższy Świąt był piękny i czysty.
>>GALERIA<<


Justyna Daleka


Dzień Ziemi- kl. 7a
22. 04 2022r.

>>GALERIA<<Dzień Ziemi- kl. 4c
22. 04 2022r.

>>GALERIA<<Wycieczka klas 7 c, 7d i 8e
21. 04 2022r.

Uczniowie wraz z opiekunami w czwartek 21 kwietnia wyjechali na wycieczkę do największego centrum handlowego w Poznaniu- Posnania.
W programie był seans filmowy w kinie Helios oraz rozrywka w centrum rekreacji Gravitacja, gdzie uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności gry w kręgle.
Był czas na zakupy i na jedzenie w ulubionych sklepach centrum.


Katarzyna Stanicka

Dzień Piżamy 2022
08. 04 2022r.>>GALERIA<<
>>GALERIA<<KIERMASZ KSIĄŻEK
06.04.2022r.-31.05.22r.

W dniach od 6 kwietnia do 31 maja 2022 biblioteka szkolna zaprasza do skorzystania z oferty, która skierowana jest do wszystkich miłośników książki. Kolejny kiermasz zorganizowany we współpracy z Księgarnią i Hurtownią Taniej książki Tuliszków. W ofercie każdy może znaleźć interesującą dla siebie literaturę. Nie zabraknie literatury dziecięcej (bajek, baśni, wierszy).
>>GALERIA<<


BibliotekarzePasowanie na czytelnika 2022
24. 03 2022r.

24 marca 2022 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Pani wicedyrektor Marta Skrzypczak powitała pierwszoklasistów wyjaśniła ,że pasowanie to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników. Zanim jednak złożyli oni przyrzeczenie i wysłuchali informacji pań: Izabeli Andzrejczak , Sylwii Sell, które wprowadziły ich w krainę ulubionych bajek i książek. Dzieci usłyszały, jakie ciekawostki tematyczne kryją książki, np. o sporcie, podróżach i nowych miejscach. Doskonałym pomysłem jest spojrzenie przez lornetkę na góry, ptaki, przyrodę oraz czytanie mapy przy użyciu lupy, kiedy planujemy wakacyjną podróż. Pani bibliotekarka zwróciła dzieciom uwagę na to, że czytanie to bardzo ważna rzecz w życiu każdego człowieka.

Dzieci dowiedziały się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając je. Zapoznały się z regulaminem biblioteki. Należy wypożyczyć książkę, a po przeczytaniu oddać ją, aby inne dzieci też miały dużo radości z jej przeczytania. W dalszej części uroczystości chętni uczniowie odczytali kolorowe prośby, które skierowała do nich książka i zawiesili je magnesami na tablicy. Po takim wprowadzeniu w obecności wychowawców, pierwszoklasiści uroczyście przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika oraz gratulacje dla wszystkich. Wręczone zostały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe i Radę Rodziców .Na zakończenie panie bibliotekarki życzyły nowym czytelnikom wspaniałych przygód w świecie książek.

>>GALERIA<<


BibliotekarzeTURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

16 marca 2022r. w Sali Rogozińskiego Agrobiznesu odbył się turniej tenisa stołowego o Puchar Burmistrza Rogożna. Zawody dla uczniów szkół podstawowych z Gminy Rogożna rozegrały się na wysokim poziomie. Naszą szkołę reprezentowały dwie zawodniczki z klasy IIa- Maja Czarnecka i Jagoda Kaczmarek. Dziewczynki, które okazały się najmłodszymi uczestniczkami turnieju, pokazały się z bardzo dobrej strony, rywalizując w kategorii klas I-VI. Maja Czarnecka sprawiła ogromną niespodziankę i zajęła rewelacyjne II miejsce w Gminie!!! Natomiast Jagoda Kaczmarek uplasowała się na V miejscu.

>>GALERIA<<


Agnieszka Czarnecka
Klasa 3a sadzi bratki

Klasa 3a postanowiła ożywić swoją szkołę oraz klasę lekcyjną. W ruch poszły łopaty, konewki i łyżki. Każdy uczeń w klasie posiał rzeżuchę, udekorował swoją doniczkę, teraz wystarczy zadbać o odpowiednie nawodnienie i cierpliwie czekać, aż zacznie kiełkować. Także w ogródku szkolnym pojawiły się kolorowe bratki, które każdy uczeń posadził i zadbał o to, żeby były dobrze przysypane i podlane. Dyżurny codziennie pilnuje, aby rośliny nie miały sucho, grabi teren dookoła i zbiera liście.

>>GALERIA<<


Agnieszka Czarnecka
Dzień bez plecaka
01. 04. 2022

>>GALERIA<<


Powitanie wiosny w klasach IV-VIII
21. 03. 2022

>>GALERIA<<


Powitanie wiosny w klasach I – III

Uczniowie klas młodszych powitali wiosnę wykonując różne zadania, które otrzymali „pocztą bocianową” od Pani Wiosny. Zadania zostały zaszyfrowane, a po ich odkodowaniu dzieci przystąpiły do realizacji. Uczniowie wybrali się na wycieczki w poszukiwaniu oznak wiosny w przyrodzie, sadzili rośliny w klasie i przed szkołą, ozdabiali swoje klasy kolorowymi pracami plastycznymi. Tradycyjną kukłę Marzanny wykonali uczniowie z klasy 1b.

>>GALERIA<<


Powitanie wiosny w klasie 1b

W poniedziałek 21 marca kontynuujemy prace w temacie nadejścia Wiosny i pożegnania Zimy. Wspólnie zabraliśmy się za przygotowanie kukły Marzanny- zimowej panny. Nie było łatwo... Postanowiliśmy, że nie spalimy jej i nie wrzucimy do rzeki, bo dbamy o ekologię. Zaniesiemy ją na strych i pozwolimy przespać lato, by Zima mogła do nas wrócić w odpowiednim czasie.


Justyna Daleka
>>GALERIA<<

Przygotowania do powitania wiosny w klasie 1b

W piątek 18 marca uczniowie klasy 1B wykonali wszystkie zadania w związku z nadchodzącą wiosną. Było dużo pracy i wesołej zabawy.
>>GALERIA<<


Justyna Daleka>>GALERIA<<


DZIEŃ KOBIET W 5c

Tym razem klasa 5c postanowiła świętować Dzień Kobiet w Wągrowcu. Najpierw było coś dla ciała czyli aquapark i zabawy w basenie i na zjeżdżalni. Nasza wychowawczyni postanowiła zadbać o nasze zdrowie i kondycję fizyczną. Później było coś dla umysłu czyli kino. Obejrzeliśmy film pt. „Za duży na bajki”, gdzie mogliśmy zobaczyć do czego może doprowadzić ciągłe przebywanie przed komputerem. Polecamy ten film gorąco, gdyż każdy widz wyniesie coś dla siebie ponieważ porusza wiele bliskich nam tematów.


Magdalena HajtDZIEŃ KOBIET W 7aW dniu 08.03.2022r. chłopcy z klasy 7a zorganizowali klasowy Dzień Kobiet. Czterech chłopców było odpowiedzialnych za przygotowanie różnorodnych konkursów i konkurencji, aby umilić dziewczętom ten dzień. Każdy z nich przygotował po dwie konkurencje. Dziewczęta zostały podzielone na dwie, czteroosobowe drużyny, które dążyły do uzyskania jak największej ilości punktów. Kacper przygotował pojemniczki z dziewięcioma przyprawami, aby dziewczyny mogły odgadnąć nazwę po zapachu i smaku oraz karaoke. Aron przygotował układ taneczny, który dziewczyny musiały powtórzyć oraz parę śrubek z nakrętkami. Celem tej konkurencji było jak najszybsze nakręcenie wszystkich nakrętek na odpowiednie gwinty. Hubert natomiast odpowiedzialny był za prezentację, na której przedstawione były zdjęcia chłopców, gdy byli jeszcze małymi dziećmi, a także za przyniesienie krawatów, które dziewczyny próbowały zawiązać na szyi wybranego chłopaka. Jeremi zgrał umiejętnie prezentację ze zdjęciami i odpowiedziami, a wywołała ona wiele śmiechu i zabawy. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się remisem po zdobyciu obu drużyn po 20 punktów. Oprócz znakomitych zabaw każda z dziewczyn oraz nasza wychowawczyni otrzymała prezent, w którym znalazły się słodycze, zeszyt i skarpetki z unikatowymi napisami dla każdej z nich. Z pewnością wszyscy świetnie się bawili. Było dużo śmiechu, a dzień zapewne należał do jednych z lepszych w całym roku szkolnym.
>>GALERIA<<


/Izabela Lipka/

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Ekologia 1b

Po wizycie w Megawacie dzieci dowiedziały się jak najlepiej ogrzewać nasze mieszkania, by oddychać czystym, zdrowym powietrzem. Wiemy, że w naszym mieście niestety istnieją jeszcze w wielu domach stare piece tak zwane "kopciuchy", które zatruwają powietrze. Dzieci z klasy 1b przygotowały piękne, kolorowe prace, które pokazują nadzieję, że nasze środowisko lokalne będzie kiedyś czyste, kolorowe i radosne.
>>GALERIA<<


Justyna Daleka

Walentynki
14. 02. 2022

>>GALERIA<<


Pokaz jazdy na rolkach - klasa 1b
11. 02. 2022

W piątek 11 lutego w sali gimnastycznej jedna z mam uczennicy klasy 1B Pani Izabela Goćwińska przeprowadziła niezwykłą lekcję wychowania fizycznego. Przygotowała profesjonalny pokaz jazdy na łyżworolkach. Dodatkowo Pani Iza wytłumaczyła dzieciom jak ćwiczyć i jaki trzeba posiadać sprzęt, by opanować takie umiejętności. W tej niezwykłej lekcji wzięły udział dzieci z trzech klas.
>>GALERIA<<


Justyna DalekaLekcja ekologiczna - klasa 1b
04. 02. 2022

Klasa 1B w piątek 4 lutego odwiedziła Megawat. Dzieci dowiedziały się o ekologicznym ogrzewaniu mieszkań w naszym mieście. Zobaczyły ogromne kotły, w których spalany jest gaz, a z ogromnego komina wydobywa się tylko para wodna. Megawat korzysta też z zamontowanych na dachu jednego z budynków baterii słonecznych. Po drodze do szkoły oglądaliśmy też kominy, które jeszcze wciąż szkodzą naszemu środowisku. Wydobywa się z nich szkodliwy dym po spalaniu drewna i węgla.
>>GALERIA<<


Justyna Daleka
Dzień Patrona
31. 01. 2022

>>GALERIA<<


Bal karnawałowy dla klas I-III
31. 01. 2022

>>GALERIA<<


Bal karnawałowy klasa 1b
31. 01. 2022

31 stycznia uczniowie klasy 1B przygotowali się do klasowego baliku karnawałowego. Nakryliśmy pięknie stoły ze słodkościami i napojami. Nadmuchaliśmy kolorowe balony i przebraliśmy się w różnorodne stroje karnawałowe. Przy odpowiedniej muzyce bawiliśmy się wspaniale.

>>GALERIA<<


Justyna Daleka
Pierwszaki bawią się i uczą.
10. 01. 2022

Po nauce zdalnej przyszedł czas na wspólne zabawy na śniegu. Po zabawie z sankami sprawdzamy co się dzieje ze śniegiem w ciepłym pomieszczeniu i czy śnieg jest czysty.
>>GALERIA<<


Justyna Daleka
Wymianie kartek świątecznych w języku niemieckim
2021

W grudniu 2021 grupa uczniów klasy 4a, 4d, 7a, 8a oraz klasa 5a pod opieką nauczyciela języka niemieckiego – Danuty Rzepeckiej brała udział w wymianie kartek świątecznych w języku niemieckim z uczniami europejskich szkół. Uczniowie własnoręcznie przygotowali kartki świąteczne dla:

- Osnovna skola Ivana Mazuranica w Vinkovci / Chorwacja
-Katona József Gimnázium w Kecskemét / Węgry
- Zaporozhye Collegium w Zaporozhy / Ukraina
- Antakalnio Progimnazija w Wilnie / Litwa oraz w formie elektronicznej dla szkół:
- Colégio João Paulo II, Braga / Portugalia
- Ulstrup – Skole, Ulstrup / Dania

Od uczniów z Litwy otrzymaliśmy piękny adwentowy kalendarz w formie elektronicznej Kalendarz
oraz świąteczne kartki z życzeniami.>>GALERIA<<

Szkoła z Węgier przysłała nam kartki świąteczne >>GALERIA<< oraz film w którym węgierscy uczniowie zaprezentowali nam swoją szkołę, swoje miasto oraz zwyczaje bożonarodzeniowe w ich kraju. Film

Uczniowie z Chorwacji przysłali nam wiele świątecznych kartek.>>GALERIA<<
Od szkoły z Portugalii otrzymaliśmy świąteczne kartki w formie elektronicznej >>GALERIA<< oraz filmy: przedstawiające uczniów, ich szkołę, miasto Braga, zwyczaje świąteczne w Portugalii
Od uczniów z duńskiej szkoły otrzymaliśmy życzenia świąteczne w formie listów elektronicznych, w których uczniowie opisali także zwyczaje bożonarodzeniowe w Danii. Nasi uczniowie wspólnie z opiekunem przygotowali dla uczniów ze szkół biorących udział w wymianie życzeń świątecznych niespodziankę: zaśpiewali kolędy w języku niemieckim i zagrali kolędy na flecie. Przesłaliśmy również prezentację przedstawiającą naszą szkołę, nasze miasto oraz tradycje bożonarodzeniowe w Polsce. Było to dla nas ciekawe doświadczenie. Dzięki wymianie poznaliśmy uczniów z innych krajów europejskich, którzy też uczą się języka niemieckiego oraz zdobyliśmy wiele ciekawych informacji o tradycjach świątecznych w ich państwach. Mieliśmy także możliwość wykorzystania naszej znajomości języka niemieckiego w praktyce.


Danuta Rzepecka>>GALERIA<<

Świąteczny Jarmark
18.12.2021

Na tegorocznym Jarmarku naszą szkołę reprezentowały: Julia Rodowska 7a, Nadia Kaźmierczak 7b, Magdalena Pierwoła 7b, Julia Łabiak 7e oraz Kinga Włodarczak 7e. Zapraszamy do obejrzenia migawek z koncertu. Na gitarze kolędę gra Gabrysia Widomska.
>>GALERIA<<


Warsztaty Bożonarodzeniowe - 5c, 5d
17.12.2021

17 grudnia uczniowie klas Vc, Vd, pod opieką p. M. Hajt, p. K. Cieciury i p. D. Zieniuk, wzięli udział w warsztatach bożonarodzeniowych w Biskupinie. Na miejscu wszyscy wysłuchali prelekcji na temat dawnych staropolskich zwyczajów i obrzędów wigilijnych z pokazem oraz brali udział w dyskusji. Następnie cześć grupy przywdziała fartuszki aby udać się na wspólne przyrządzanie ciasta piernikowego, wykrawanie kształtów ciasteczek oraz wyrabianie bułeczek i chlebków z zarobionego wcześniej przez kucharkę ciasta. Druga grupa w tym czasie wykonywała prace manualne. Uczniowie robili stroiki oraz ozdoby świąteczne. Warsztaty bożonarodzeniowe nie mogłyby się odbyć bez wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, po których wszyscy wspólnie przystąpiliśmy do wieczerzy wigilijnej. Na zakończenie odbył się krótki konkurs z nagrodami.


Magdalena Hajt


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<

Wigilia klasowa - 1b
17.12.2021

>>GALERIA<<

WIGILIA KLASOWA W KLASIE 7A
17.12.2021

W dniu 17.12.2021 uczniowie klasy 7a z pomocą wychowawczyni zorganizowali klasową wigilię. Wszyscy spędzili ten czas miło i przyjemnie. Klasowy stół wigilijny był pięknie wystrojony, o co postarała się wychowawczyni razem z rodzicami. Zadbali oni, by na imprezie nie zabrakło mandarynek i słodyczy. Nie mogło obyć się bez przysmaków, więc każdy się zmobilizował i postarał się przynieść coś do jedzenia. Emil przygotował kolorowe galaretki z bitą śmietaną, Zuzia M upiekła przepyszne ciasteczka maślane, pierniczki od Oliwii każdemu bardzo smakowały, a Vika przygotowała wspaniałe gofry! O napoje zadbał Bartek, Patryk i Aleks. Jak wiadomo była to wigilia, więc nie mogło zabraknąć prezentów. W tym roku każdy losował osobę, której kupił piękny prezent. Wszyscy się postarali, aby każdy był zadowolony z otrzymanych upominków. Oczywiście wychowawczyni również otrzymała niespodziankę, czyli upominek od klasy. Zgodnie z tradycją wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Po minach uczniów i uśmiechach można było wywnioskować, że każdy się świetnie bawił i była to kolejna miło spędzona chwila w klasowym gronie.


/Zuzia Myślińska/


>>GALERIA<<

Szkolny Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
13.12.2021

,,Pamiętamy”
Uczniowie naszej ,,trójki” pamiętają o Powstańcach Wielkopolskich. Wiedzą, że Powstanie było niezaprzeczalnym sukcesem nie tylko militarnym, ale i organizacyjnym, powszechnym zrywem całego wielkopolskiego społeczeństwa. 13 grudnia uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Wyniki konkursu.

1 miejsce – Igor Baczyński kl. 7b
2 miejsce – Izabela Lipka kl. 7a
3 miejsce – Zofia Ruks kl. 8b, Eryk Pauszek kl. 8a

Gratulacje dla laureatów oraz wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w konkursie.
>>GALERIA<<

Mikołajki 2021
06.12.2021>>GALERIA<<


Wycieczka 4a i 4d do Muzeum Czekolady w Poznaniu
03.12.2021

W dniu 3 grudnia uczniowie z klas 4a i 4d wraz z opiekunami: p. Danutą Rzepecka, p. Joanną Przedwojską, p. Katarzyną Stanicką i p. Anną Jankowską uczestniczyli w warsztatach czekoladowych w Muzeum Czekolady w Poznaniu.
W warsztatach każdy mógł zapoznać się z historią produkcji czekolady oraz wykonać samodzielnie własną tabliczkę czekolady, którą zabierał do domu.
Każdy uczestnik otrzymał strój deseranta i mógł degustować ziarna kakao oraz spróbować pysznych prawdziwych czekolad.
W trakcie wizyty zaprezentowany został film- od plantacji do tabliczki, który pozwolił uczestnikom zajrzeć w głąb Afryki i plantacji drzew kakaowca. Z filmu można było dowiedzieć się wszystkiego o historii kakao i czekolady, o uprawie i jej drodze do Europy. Po warsztatach uczniowie mieli możliwość zakupu pysznych czekolad w firmowym sklepie.
Drugim etapem wycieczki był seans filmowy: „Chłopiec z chmur” w kinie Cinema City.
Film o prawdziwej historii dotyczącej nauki migrowania zagrożonych wyginięciem gęsi, który poruszył całą Europę.PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA #RazemNaŚwięta
2021


>>GALERIA<<
WIELKI SUKCES TENISISTÓW STOŁOWYCH NASZEJ SZKOŁY
02.12.2021

Alan Kaleta i Bartosz Pochylski po wywalczeniu Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym zostali wicemistrzami Rejonu Poznań Zachód w kat. Chł. Igrzysk Młodzieży Szkolnych.
Zuzanna Przybylska i Dominika Marchewka poszły w ślady swoich kolegów. Po zdobyciu wicemistrzostwa powiatu, nasze dziewczęta zdobyły srebrny medal na Mistrzostwach Rejonu P-Ń Zach. kat. Dz. Igrzysk Młodzieży Szkolnych.
Nasi wspaniali tenisiści wywalczyli awans do FINAŁU WOJ. WIELKOPOSKIEGO Turniej odbył się 2 grudnia 2021 w Objezierzu.


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesówANDRZEJKI 7A
29.11.2021

Dnia 29 listopada br. uczniowie klasy 7a zorganizowali klasowe andrzejki. Przygotowano różnorodne zawody i poczęstunek. Jeśli chodzi o zabawy, nie mogło obyć się bez tradycyjnego przestawiania butów, wróżenia przyszłych zawodów, serduszek czy przewidywania szczęścia w życiu za pomocą kubeczków. Nawiązując do poczęstunku, po zjedzeniu ciasteczka, kiedy odsłaniała się wróżba, aby sprawdzić czy się spełni, trzeba było trafić kuleczką do pojemnika, a następnie rozpoznać daną osobę po częściach ciała. Oprócz tego był także do dyspozycji stolik z jedzeniem, na którym znalazły się babeczki, ciasteczka oraz pancake’s z nutellą. Wszyscy bawili się świetnie i zdecydowanie był to jeden z lepszych szkolnych dni.


/Kinga Horoszkiewicz/


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
25.11.2021

25 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Dzień ten uczciły również najmłodsze dzieci rogozińskiej ,,Trójeczki”. Uroczystość otworzyła pani wicedyrektor Marta Skrzypczak, przywitała dzieci z i opowiedziała pierwszoklasistom historię powstania pierwszej pluszowej maskotki .Z tej okazji panie bibliotekarki przygotowały prezentację multimedialną, którą dzieci obejrzały z zachwytem. Następnie wysłuchaliśmy niespodzianki muzycznej nagranej przez uczennicę klasy 7e Julię Łabiak pt. ,,Pluszowy Miś”. Dodatkową atrakcją był konkurs na temat najsłynniejszych misi z bajek książkowych i filmowych. Po przedstawieniu dzieci zaśpiewały piosenkę ,,Jadą, jadą misie”. Na pamiątkę tego spotkania każdy uczeń otrzymał misiową kolorowankę-połącz kropki. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.


Bibliotekarze

>>GALERIA<<

„Szkoła do hymnu” 2021
10.11.2021

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<

Przygotowania do Święta Niepodległości w klasie 1 B
10.11.2021

>>GALERIA<<

Wojewódzki Konkurs z Języka niemieckiego- etap szkolny
10.11.2021

>>GALERIA<<

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
„W HOŁDZIE OJCZYŹNIE”

08.11.2021

Dnia 8 listopada 2021r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „W hołdzie Ojczyźnie”.
Wzięły w nim udział uczennice klasy czwartej i siódmej. Komisja konkursowa, w składzie: p. Ewa Zawiska, p. Danuta Czechowska i p. Katarzyna Stanicka, oceniała, biorąc pod uwagę: znajomość tekstu, zgodność z tematyką i recytację.

Laureatami konkursu zostały:

Im – Julia Łabiak i Iga Ruks
IIm – Aleksandra Disterheft i Julia Drop
IIIm – Małgorzata Hopa

Gratulujemy!


Danuta CzechowskaEkowyzwanie
08.11.2021

Nasza klasa 5c zgłosiła się do drugiej edycji konkursu Herlitz#ekowyzwanie. Głównym jej celem było posprzątanie wybranego przez siebie miejsca i wykonanie zdjęć z tej metamorfozy. Wraz z wychowawcą postanowiliśmy oczyścić ze śmieci osiedlowy zakątek nad płynącym tam strumykiem. Śmieci było mnóstwo, ale doskonale sobie poradziliśmy. Konkurs ten to nie tylko nagrody, ale także edukacja ekologiczna. Na godzinie wychowawczej uczestniczyliśmy w eko-lekcjach, których tematyka była związana z segregowaniem odpadów, bioróżnorodnością, ochroną drzew oraz dbaniem o jakość powietrza. Nagrody głównej nie zdobyliśmy ale warto było wziąć udział i zrobić coś dla naszego miasta.


Magdalena Hajt

>>GALERIA<<

Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego- etap szkolny
08.11.2021

>>GALERIA<<


,,Szkoła pamięta"- 1b
28.10.2021

>>GALERIA<<


PAŹDZIERNIK 2021
28.10.2021

Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji panie bibliotekarki wręczyły nagrody i dyplomy najlepszym czytelnikom za rok szkolny 2020/2021:
I miejsce Agata Kramer kl.3 a
II miejsce Michalina Sokołowska kl.2a
III miejsce Elżbieta Pasternak kl.3c
W rankingu klasowym wyróżniono następujące klasy:
I miejsce – zajęła klasa 3d
II miejsce zajęła klasa 3a
III miejsce zajęła klasa 3c
WSZYSTKIM GRATULUJEMY .MY WAM DZISIAJ POCZYTAMY DO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ ZAPRASZAMY.


Bibliotekarze

>>GALERIA<<

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Goście w bibliotece

10.2021

Podczas Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych na specjalne zaproszenie szkolną bibliotekę odwiedzili uczniowie z klas 1-3,4-8. Panie bibliotekarki przygotowały wystawę związaną z hasłem tegorocznych obchodów miesiąca bibliotek „ Baśnie i legendy z całego świata . Promowały czytelnictwo w klasach opowiadając młodym czytelnikom dlaczego miesiąc- październik- jest tak ważny dla bibliotek. Poruszane były tematy dotyczące powstania pierwszej książki. Zaprezentowane zostały nowości przekazane przez Kino Helios z Poznania po lekcji na temat: ,,O przyjaźni”. Podczas licznych spotkań dzieci opowiedziały krótko o swoich zainteresowaniach czytelniczych.


Bibliotekarze

>>GALERIA<<

,,Szkoła pamięta"- 3a
28.10.2021

>>GALERIA<<

,,Szkoła pamięta"- 3c
28.10.2021

>>GALERIA<<

,,Szkoła pamięta"- 8b
28.10.2021

>>GALERIA<<

,,Szkoła pamięta"- 5b
28.10.2021

Uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą w dniu 28 października odwiedzili miejsca pamięci. Złożyli kwiaty i zapalili znicze przy tablicy upamiętniającej Powstanie Wielkopolskie przy Szkole Podstawowej nr 3 , w Parku Niepodległości przed obeliskiem. Oddali cześć Powstańcom Wielkopolskim przy tablicy na ścianie budynku na ul. Czarnkowskiej 14, upamiętniającej miejsce wydania pierwszego rozkazu do powstańczego czynu zbrojnego1918/1919. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI


Renata Piechowiak

>>GALERIA<<

AKCJA SPRZĄTANIA ROGOZIŃSKIEGO CMENTARZA
27.10.2021

„Można odejść na zawsze, by stale być blisko”
ks. Jan Twardowski


W dniu 27 października 2021 roku odbyła się akcja sprzątania grobów na rogozińskim cmentarzu. Wzięli w niej udział wolontariusze i członkowie Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie z inicjatywy Opiekuna Szkolnego Koła PCK Sylwii Sell . Uczennice naszej trójeczki aktywnie pracowały na rzecz środowiska lokalnego oraz tych, którzy odeszli. W akcji wzięły udział następujące uczennice:kl.6a -Wiktoria Pawlak, Amelia Nowak, Wiktoria Napruszewska,kl.7a -Julia Rodowska, Zuzanna Myślińska, kl.7c- Małgorzata Hopa,kl.7d- Magdalena Szulc, Wiktoria Siodła, kl.8c- Dominika Abraham, Julia Hopa, Natalia Ptak, Julia Krzeszewska, Patrycja Skibniewska.Na zakończenie akcji odbyła się wspólna modlitwa i symboliczne zapalenie zniczy nad grobami duszpasterzy rogozińskich parafii oraz grobem księdza kanonika Edmunda Ławniczaka autorytetu człowieka o wielkim sercu. Przyświecała nam cały czas refleksja nad kruchością egzystencji ludzkiej: „Ci, których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość, to nieśmiertelność.”(Emily Dickinson)


Sylwia Sell

>>GALERIA<<


Wojewódzki Konkurs z Chemii - etap szkolny
26.10.2021

>>GALERIA<<


Spotkanie z przedstawicielami Banku Spółdzielczego w Czarnkowie
25.10.2021

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa W dniu 25.10.2021r. w naszej szkole gościliśmy Panie Joannę Radecką oraz Lucynę Żwawiak-Drop pracownice Banku Spółdzielczego w Czarnkowie oddziału w Rogoźnie, które przeprowadziły prelekcję dla klas 7-8 na temat cyberbezpieczeństwa. W ramach spotkania uczniowie mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę z zakresu zarówno bankowości, jak i zagrożeń istniejących w cyberprzestrzeni. Została przybliżona działalność Banku Spółdzielczego w Czarnkowie, idea spółdzielczości, znaczenie wzajemnej pomocy oraz wspieranie lokalnych inicjatyw. W trakcie lekcji uczniowie zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. phishingu, smishingu, pharmingu, a także jakimi działaniami posługują się przestępcy i jak uchronić się przed ich atakiem. Panie z Banku opowiedziały również jak bezpiecznie dokonywać płatności elektronicznych, aby nie stać się ofiarą kradzieży danych osobowych i pieniędzy zgromadzonych na koncie. Prezentację urozmaicały videoporadniki z konfigurowania i użytkowania Google Pay oraz Apple Pay. Podczas spotkania przedstawiona została oferta Banku skierowana specjalnie do uczniów, czyli konto młodzieżowe, w ramach którego mogą bez żadnych opłat korzystać z bankowości elektronicznej oraz nowoczesnej karty płatniczej SGB. Młodzi słuchacze dowiedzieli się dlaczego warto mieć konto bankowe i jakie korzyści płyną z posiadania konta młodzieżowego, które razem w pakiecie z aplikacją mobilną, Blikiem oraz cyfrowym portfelem oferuje Bank Spółdzielczy w Czarnkowie. Więcej informacji można znaleźć pod adresami Banku:https://www.facebook.com/BSCzarnkow/posts/6193910900683623
, www.bsczarnkow.pl
Poniedziałkowa wizyta była jakże ciekawym doświadczeniem i wzbogacającym edukacyjnie spotkaniem z naszą młodzieżą. Dziękujemy!
>>GALERIA<<


Ekowyzwanie 5c
20.10.2021

Klasa Vc podjęła Ekowyzwanie i wzięła udział w konkursie ekologicznym.
>>GALERIA<<


Uroczystość wręczenia nagród Wielkopolskiego Kuratora Oświaty
19.10.2021

>>GALERIA<<

Dnia 19 października 2021 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz nagród Ministra Edukacji i Nauki. Na zdjęciach Wicewojewoda Wielkopolski - Aneta Niestrawska, Wielkopolski Kurator Oświaty - Robert Gaweł, Iwona Rzańska - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie.

Dziń Edukacji Narodowej 2021
14.10.2021

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


CODY ROBY W CODE WEEK 2021
13.10.2021


GRA MIEJSKA - „Wyścig Powstańców”
11.10.2021

>>GALERIA<<

Pierwsza pomoc w klasie 3a
04.10.2021

4 października 2021r. gościliśmy w naszej klasie ratownika medycznego. Głównym celem spotkania było przekazanie dzieciom informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, a także w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy zostały przeprowadzone w klasie 3a. Pani Alicja wyjaśniła trzecioklasistom na czym polega jej praca oraz zaprezentowała używane przez nią akcesoria. Podczas pogadanki dzieci dowiedziały się jak należy zachować się zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Uczyły się jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, co zrobić w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Największą jednak atrakcją były ćwiczenia praktyczne na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratowniczkę, a następnie według jej wskazówek naśladowały sztuczne oddychanie i masaż serca. Ponadto dzieci utrwaliły sobie znane im już numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.
>>GALERIA<<


Agnieszka Czarnecka


Dzień Chłopaka w 5 c
01.10.2021

Z okazji Dnia Chłopaka wychowawca klasy wraz z rodzicami zorganizowali w piątek 1 października 2021 r. po południu spotkanie przy ognisku na Strzelnicy. Uczniowie mogli miło spędzić razem czas po długiej izolacji związanej z pandemią. Było ognisko, wspólne biesiadowanie, śpiewanie piosenek. Pani Magdalena Hajt urozmaiciła czas organizując konkurencje sportowe oraz zabawy np. „w chowanego”.


Magdalena Hajt

>>GALERIA<<

GRA MIEJSKA - 3c
.09.2021

Pani Mickiewicz z okazji Dnia Chłopca również postanowiła zrobić niespodziankę dla całej klasy i zaprosiła nas do udziału w GRZE MIEJSKIEJ ,,Przechadzka z Burmistrzem Augustynem Smukalskim".
Z Muzeum Regionalnego im. Wojciechy Dutkiewicz pobraliśmy mapy. Maszerowaliśmy po Rogoźnie według interaktywnych wskazówek odczytanych z kodów QR i wykonywaliśmy poszczególne zadania. Zdobyte wiadomości posłużyły nam do uzupełniania map.
To był bardzo ciekawy sposób na poznanie historii naszego miasta.
W nagrodę otrzymaliśmy na pamiątkę okolicznościowe widokówki i magnesy. Do domu zabraliśmy także uzupełnione mapy, a jedna z nich zdobi gazetkę w naszej klasie.


Sławomira Mickiewicz

>>GALERIA<<

Świętujemy Dzień Chłopca
.09.2021

Dziewczynki z 3c pamiętały o święcie swoich kolegów. Postanowiły własnoręcznie przygotować dla nich prezenty.
GNIOTKI wyszły doskonale, a ich przygotowanie było okazją do wspólnej pracy i radosnej zabawy. Później były życzenia, wręczanie upominków, słodkości i uśmiechy.
To był bardzo miły dzień.


Sławomira Mickiewicz

>>GALERIA<<

Wiadomości z klasy 3c
28.09.2021

Na ostatnich lekcjach poznawaliśmy wiadomości związane z roślinami uprawianymi przez człowieka, sposobami ich przetwarzania oraz produktami, które z nich otrzymujemy.
Zaznajamialiśmy się także z wyrobami spożywczymi otrzymywanymi z mleka. Omawialiśmy ich znaczenie dla człowieka i wskazywaliśmy powody, które przekonują o konieczności ich częstego spożywania.
Wiedzę warto zastosować w praktyce, dlatego postanowiliśmy w klasie wspólnie przyrządzić drugie śniadanie. Samodzielnie przygotowane kanapki z różnego rodzaju pieczywa, białego sera oraz zieleniny smakowały wyśmienicie.


Sławomira Mickiewicz

>>GALERIA<<

Sprzątanie Świata 2021
„Myślę, więc nie śmiecę”

17.09.2021