PÓŁKOLONIA 2011

04.07.-15.07.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

22.06.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

21.06.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
PIŁKI I LODY UFUNDOWANE PRZEZ RADĘ RODZICÓW

17.06.2011r.


>>GALERIA<<
PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO
pt: "St±d jestem - to moja mała Ojczyzna"

14.06.2011r.


w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego zorganizowanego przez Towarzystwo Miło¶ników Ziemi Obornickiej pt. ,,St±d jestem - to moja mała Ojczyzna'', który zakładał realizację następuj±cych zagadnień:
                        1. Ja, moja rodzina, mój dom i jej tradycje
                        2. Moja szkoła - jej historia i tradycje
                        3. Moje miasto / mój region - historia, tradycje, przyszło¶ć
Zagadnienia można było realizować w formie prac plastycznych, literackich oraz jako opracowanie multimedialne.
            Nasz± szkołę reprezentowały uczennice klas szóstych; Weronika Burzak wykonała prezentację pt. ,,Ja i Moja rodzina'' i zajęła II miejsce, , natomiast Zuzanna Szubert opracowała prezentację na temat: ,,Nasze miasto RogoĽno'' zajmuj±c III miejsce,Klaudia Czechowska i Pamela Ckró¶cińska były autorkami prezentacji pt. ,,Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w RogoĽnie'', która zasłużyła na wyróżnienie.

Serdeczne gratulacje!
>>GALERIA<<
DYSKOTEKA SZÓSTOKLASISTOW

13.06.2011r.


>>GALERIA<<


FESTYN RODZINNY 2011
11.06.2011r.


>>GALERIA<<

free software free software
free software free software

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<

free software

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<

free software free software

free software free software

free software free software

free software free software

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>NOWA GALERIA<<
>>NOWA GALERIA<<
>>NOWA GALERIA<<
>>NOWA GALERIA<<
>>NOWA GALERIA<<
SILVERADO CITY
BOŻEJOWICZKI 10.06.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS III
09.06.2011r.


>>GALERIA<<
PRZEDSZKOLAKI W SZKOLE
03.06.2011r.


>>GALERIA<<
KLASA IIIa i IIId w TORUNIU
02.06.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
TURNIEJ WIEDZY I UMIEJĘTNO¦CI KLAS PIERWSZYCH
01.06.2011r.


      W dniu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Turnieju Wiedzy i Umiejętno¶ci o tytuł ,,KLASA NA MEDAL''. Pierwszoklasi¶ci mieli okazję popisać się wiadomo¶ciami zdobytymi w ci±gu roku szkolnego oraz sprawdzić swoj± sprawno¶ć fizyczn± w różnych konkurencjach sportowych. Pierwsze miejsce, puchar oraz zaszczytny tytuł ,,KLASA NA MEDAL'' zdobyli uczniowie klasy Ic . Wszyscy uczniowie otrzymali medale wykonane przez swoje wychowawczynie oraz dyplom dla klasy za udział w TURNIEJU. Uczestnikom zabawy dopisały humory oraz piękna pogoda.

Opracowała:Katarzyna Dolata

>>GALERIA<<
KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
I'M A STAR 2011

01.06.2011r.


Dnia 1 czerwca ¶więtowali¶my w Dzień Dziecka. Z tej okazji po raz trzeci odbył się w naszej szkole Przegl±d Piosenki Anglojęzycznej ,,I'm a star 2011''. Dwunastu wykonawców za¶piewało najbardziej znane przeboje ¶wiatowej sceny muzycznej, oczywi¶cie w języku angielskim. Podobnie jak rok temu, publiczno¶ć wspierała występuj±cych nie tylko oklaskami, ale i wspólnym ¶piewem. Do utworów zaprezentowanych podczas imprezy należały:

,,Naturally'' Seleny Gomez, ,,It's all right, It's ok.'' Ashley Tisdale,
w wykonaniu Julii Radeckiej i Soni KaĽmierczak (kl Vd);

,,Hot and Cold'' Katy Perry,
w wykonaniu Haliny Jarmolińskiej i Malwiny KaĽmierczak (klasa Va);

,,If I were a boy'' Beyonce,
w wykonaniu Moniki Bazydło (Vd);

,,Hey, Hi, Hello'' S. Baker'a,
w wykonaniu Sandry Krüger i Klaudii Rozmarynowicz (kl Vb);

,,Magic'' S. Gomez,
za¶piewana przez Maję Kapczyńsk± i Julię Radeck± (kl Vd);

,,Waka waka'' Shakir'y,
w interpretacji Laury Ju¶ i Olgi Wasielewskiej (kl Vb);

,,Hallelujah'' R. Wainwright'a,
w wykonaniu Marty Kaniewskiej i Aleksandry Hutek (kl Vb).

Warto dodać, iż do przegl±du zorganizowanego przez D. Roszkiewicz, M. Milewsk± i R. Czechowsk±, uczestniczki przygotowywały się od ponad dwóch miesięcy. Punktem kulminacyjnym występu było nagrodzenie wykonawczyń pami±tkowymi dyplomami oraz szarfami z nadrukiem ,,I'm a star''. Zgromadzona publiczno¶ć, natomiast, odpowiadała na pytania konkursowe dotycz±ce zespołów i piosenek wykonywanych w tym dniu. Na zakończenie imprezy wszyscy występuj±cy oraz społeczno¶ć szkolna za¶piewali wspólnie piosenkę zespołu Afromental pt:,,Radiosong''.

Opracowała:Dominika Roszkiewicz

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY
31.05.2011r.


>>GALERIA<<
GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY UCZNIÓW KLAS TRZECICH W BUDZISZEWKU
30.05.2011r.


      30 maja w Budziszewku odbył się VIII Gminny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas Trzecich. Nasz± szkołę po szkolnych eliminacjach reprezentowali następuj±cy uczniowie: Joanna Działo- klasa 3a, Wojciech Włodarczak - klasa 3a i Jakub Ptaszyński klasa 3d. W Budziszewku, w gminnym konkursie wzięły udział wszystkie szkoły z naszej gminy tj: SP nr 2 RogoĽno, Zespół Szkół w Go¶ciejewie, Zespół Szkół w Parkowie, SP Pru¶ce, SP Budziszewko i SP nr 3 w RogoĽnie. Najlepszym matematykiem w gminie okazał się uczeń Szkoły Podstawowej w Pru¶cach Szymon Bydałek ale uczniowie naszej szkoły zajęli również wysokie pozycje, II miejsce zaj±ł Wojciech Włodarczak, a III miejsce Joanna Działo, którym serdecznie gratuluje i życzę dalszych sukcesów matematycznych.

Opiekun:Katarzyna Frankowska

>>GALERIA<<


MAJÓWKA KLASY IIIA
27.05.2011r.


>>GALERIA<<
100 PYTAŃ DO ...
26.05.2011r.


      26 maja w klasie IIa odbyło się spotkanie ,,Sto pytań do ...?'' z okazji Dnia Mamy. Uczniowie zaprosili trzy Panie: Agnieszkę Nowak, Monikę Urbańsk± i Iwonę Władysiak. Dzieci zadawały wcze¶niej przygotowane pytania, które dotyczyły zainteresowań, życia osobistego i wykonywanej pracy. Każdy mógł za¶piewać piosenkę, powiedzieć wierszyk i przeczytać życzenia. Na zakończenie każda mama otrzymała kwiaty i dyplom ,,Honorowego go¶cia spotkania 100 pytań do ...?''. W ten sposób uczniowie podziękowali mamom za wspóln± rozmowę i zabawę.
>>GALERIA<<
GMINNY KONKURS PISANIA
25.05.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
Gdańsk-Gdynia-Kaszuby
18-19.05.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
OGÓLNOPOLSKIE BADANIE UMIEJĘTNO¦CI TRZECIOKLASISTÓW
17.05.2011r.


>>GALERIA<<
GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS DRUGICH
13.05.2011r.


Zdjęcia w galerii pochodz± ze zbiorów ZS w Go¶ciejewie.

>>GALERIA<<
SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS III
13.05.2011r.


>>GALERIA<<
GMINNY KONKURS Z INFORMATYKI
09.05.2011r.


>>GALERIA<<
WYCIECZKA KLAS 1B I 1C DO POZNANIA
05.05.2011r.


      Dnia 5 maja wyruszyli¶my na wycieczkę do stolicy naszego regionu, do Poznania. Najpierw zwiedzili¶my Ostrów Tumski, jedyn± pozostał± z licznych niegdy¶ w Poznaniu wysp na Warcie. Tam obejrzeli¶my Bazylikę Archikatedraln± ¶więtych Apostołów Piotra i Pawła, zwan± popularnie katedr±. Największe wrażenie zrobiły na nas: Złota Kaplica ufundowana w latach 30. XIX wieku przez hrabiego Edwarda Raczyńskiego, podziemne krypty oraz miejsce pochówku króla Przemysława II.
      Następnie pojechali¶my do centrum Poznania na Stary Rynek. Zanim jednak tam doszli¶my na pobliskim Placu Kolegiackim obejrzeli¶my rzeĽbę koziołków. Tu pozowali¶my do zdjęcia, tarmosili¶my i głaskali¶my rzeĽbione koziołki. Stamt±d udali¶my się przed ratusz. Tam jedn± z atrakcji poznańskiego ratusza s± dwa zabawne koziołki, które w samo południe wychodz± ze ¶rodkowej wieżyczki i trykaj± się. Widzieli¶my więc, jak koziołki bod± się.
Na Starym Rynku obejrzeli¶my kamieniczki, Bamberkę, kupili¶my pami±tki i ruszyli¶my w dalsz± drogę do ZOO. Na miejscu najpierw weszli¶my do Ogródka, w którym podziwiali¶my papużki faliste, owieczki, kózki, osiołki, kucyki, ¶winki i króliczki. Poznali¶my zwyczaje tych stworzeń i dowiedzieli¶my się, co lubi± je¶ć na ¶niadanie oraz jak i kiedy najbardziej dokazuj±. Dalej podziwiali¶my pawia i jego piękny ogon, zebry, strusie, żubry, tygrysy, foki, susły, koty pustynne, bieliki i wiele innych zwierzaków. Na końcu dotarli¶my do Słoniarni, która jest niezwykle ciekawym obiektem architektonicznym. Byli¶my również w ,,wiosce afrykańskiej''. Z jej wysokiego tarasu obserwowali¶my naturaln± panoramę ZOO oraz wybiegi dla słoni ze strumykiem i wodospadem.
      Nasz pobyt w ZOO to niepowtarzalna przygoda! Nauka, zabawa i emocje. ¦wiat zwierz±t był w zasięgu ręki. Potem była chwila na relaks - zoologiczny plac zabaw był nasz. Około godz. 16.30 zmęczeni, ale zadowoleni ruszyli¶my w drogę powrotn± do RogoĽna.

Uczestnicy wycieczki z opiekunami


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY
05.05.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO ORAZ WIZYTA DEUTSCH WAGEN TOUR
04.05.2011r.04 maja 2011 w naszej szkole obchodzili¶my Dzień Języka Niemieckiego. W dniu tym, na zaproszenie nauczycielki języka niemieckiego Danuty Rzepeckiej, odwiedził szkołę kolorowy samochód pełen niemieckiej wiedzy, oznaczony logo ,,Deutsch Wagen Tour''. Celem projektu ,,Deutsch Wagen Tour'' jest popularycja nauki języka niemieckiego poprzez program niekonwencjonalnych zajęć lekcyjnych dla dzieci i młodzieży. Codziennie pięć takich samochodów z lektorami podróżuje po Polsce, odwiedzaj±c liczne szkoły, które czekaj± na ich przybycie.

Spotkanie z lektork± języka niemieckiego projektu ,,Deutsch Wagen Tour'' było możliwe dzięki Goethe-Institut, Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD), Ministerstwu Spraw Zagranicznych RFN, Ambasadzie Niemiec w Warszawie oraz innym partnerom tego projektu. Ministerstwo Edukacji Narodowej RP objęło projekt ,,Deutsch Wagen Tour'' swoim patronatem honorowym.

Projekt ,,Deutsch Wagen Tour'' został nagrodzony certyfikatem ,,EUROPEAN LANGUAGE LABEL'' europejskim znakiem innowacyjno¶ci w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych.

Z okazji wizyty ,,Deutsch Wagen Tour'' nasi uczniowie zaprezentowali ciekawy program artystyczny, przedstawiaj±cy znane niemieckie postacie z dziedziny muzyki, literatury i nauki oraz informacje o Niemczech. Przedstawienie u¶wietniła prezentacja multimedialna oraz piosenki w języku niemieckim w wykonaniu uczniów. Czę¶ć artystyczn± zakończyła inscenizacja bajki braci Grimm ,,Czerwony Kapturek'' również w języku niemieckim.

Kolejnym punktem programu były zajęcia w grupach uczniów klas III i IV. Proponowane przez lektorkę gry i zabawy pochłonęły całkowicie uczniów, którzy z widoczn± niechęci± i smutkiem żegnali się z Pani± Justyn± Wichłacz. Za aktywny udział w zajęciach uczniowie otrzymali upominki z logo ,,Deutsch Wagen Tour'' (koszulki plecaki, balony, plany lekcji i wiele innych).

Rozstrzygnięto także wcze¶niej ogłoszony konkurs klas IV-VI na najładniejszy plakat o Niemczech. Wszystkie prace były ozdob± stworzonej specjalnie na ten dzień wystawy.

I miejsce zdobyła Izabela Szramska z klasy 6b,
II miejsce zajęła Klaudia Walkowska z klasy 5a
a III miejsce ex aequo Marta Kaniewska z klasy 5b i Dawid Kopniewski z klasy 5a.

Udział w zajęciach ,,Deutsch Wagen Tour'' pomógł uczniom inaczej spojrzeć na naukę języka niemieckiego. Poprzez różnorodne gry, zabawy i inscenizacje uczniowie zdobyli dodatkow± wiedzę na temat języka i kultury Niemiec, jak również mogli powtórzyć wiadomo¶ci zdobyte dotychczas.

Dzień Języka Niemieckiego oraz wizyta go¶cia specjalnego pozwoliły uczniom znaleĽć odpowiedzi na pytanie o znaczenie znajomo¶ci języka niemieckiego we współczesnym ¶wiecie. Zapewne większo¶ć z uczniów zdała sobie sprawę z tego jak ważna i potrzebna w życiu jest znajomo¶ć języków obcych.

Dzień Języka Niemieckiego przygotowały nauczycielki języka niemieckiego: Danuta Rzepecka i Marlena Garstecka oraz Joanna Kania i Dominika Roszkiewicz.

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
29.04.2011r.


>>GALERIA<<
MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
20.04.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
DZIEŃ ZIEMI
19.04.2011r.


>>GALERIA<<
POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
18.04.2011r.


>>GALERIA<<
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ,,ZACHWYT NAD ¦WIATEM PRZYRODY''
18.04.2011r.


>>GALERIA<<


WARSZTATY WIELKANOCNE MAMA, TATA i JA,
16.04.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS III
15.04.2011r.


>>GALERIA<<


VII GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
12.04.2011r.


      Dnia 12 kwietnia 2011r. w naszej szkole odbył się VII Gminny Konkurs Ortograficzny. Reprezentanci klas IV - VI każdej szkoły podstawowej w naszej gminie pisali dyktando i test ortograficzny. Z a prawidłowe rozwi±zanie testu można było uzyskać 40 pkt, a za dyktando 10 pkt. Razem 50 pkt.

      Mistrzem ortografii w kategorii klas IV został Maciej Nowicki (SP2 RogoĽno),
II miejsce - Sonia Marchwiak (SP3 RogoĽno),
III miejsce - Weronika Stefańska (ZS Go¶ciejewo).

      Mistrzem ortografii w kategorii klas V został Maciej Węgrzak (SP3 RogoĽno),
II miejsce - Zuzanna Jamróz (SP3 RogoĽno).
III miejsce - Weronika Nowak (ZS Go¶ciejewo),

      Mistrzem ortografii w kategorii klas VI została Martyna Soloch (ZS Parkowo),
II miejsce - Gabriela Logaciuk (SP2 RogoĽno),
III miejsce - Agnieszka Banasz (SP3 RogoĽno).

      Wszystkie dzieci otrzymały pami±tkowe dyplomy i drobne upominki, a laureaci nagrody ksi±żkowe i niespodzianki ufundowane przez GWO.

Gratulujemy!

Organizatorzy

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
08.04.2011r.


>>GALERIA<<
TOPINAMBUR 2011
07.04.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
05.04.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


TYDZIEŃ CZYSTO¦CI WÓD
02.04.2011r.


>>GALERIA<<
PALMA WIELKANOCNA


>>GALERIA<<
ZAPROSZENIE
30.03.2011


Zapraszamy na warsztaty wielkanocne MAMA, TATA i JA, które odbęd± się 16 kwietnia o godzinie 9:30 w Szkole Podstawowej nr 3. Zachęcamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy. Podczas zajęć poznamy technikę decoupagu; ozdobimy talerz technik± serwetkow±. Koszt udziału w warsztatach wynosi 5 PLN [koszt zakupu talerza]. Prosimy przynie¶ć ze sob± suszarkę do włosów. Zgłaszanie udziału potwierdzamy pisemnie.AEROBIK GRUPOWY
11.03.2011


      W dniu 11 marca br. Nasze szkolne Cheerleaderki wyst±piły w Mistrzostwach Powiatu w Aerobiku Grupowym, które odbyły się w Liceum Ogólnokształc±cym w Obornikach.
      Do rywalizacji w tym roku szkolnym przyst±piły dwie Szkoły Podstawowe (RogoĽno, Chrustowo), jedno Gimnazjum (RogoĽno) oraz dwie Szkoły Pondadgimnazjalne (ZSA RogoĽno i LO Oborniki). Nasze dziewczęta pokonuj±c rywalki z Chrustowa zdobyły I miejsce i po raz trzeci awansowały do Mistrzostw Rejonu, które odbyły się 16 marca br. w Biezdrowie. Tam do zaciętej rywalizacji przyst±piło 6 Szkół Podstawowych.
      Drużyna z Rogozińskiej Trójki uplasowała się na wysokim II miejscu i po raz pierwszy awansowała do Mistrzostw Województwa, które odbęd± się 6 kwietnia 2011 r. w Poznańskiej Arenie. Dziewczęta wyst±piły w składzie:
Agata Przybyłek, Klaudia Czechowska, Angelika Walkowska, Klaudia Walkowska, Anna Runowska, Jagoda Grajek, Magdalena Maciaszczyk, Natasza Kornobis oraz Aleksandra Hutek. Opiekunem grupy jest Hanna Krzywonos.

Opracowała:Hanna Krzywonos

>>GALERIA<<
POWITANIE WIOSNY
21.03.2011


      Wiosna w pełni zawitała w naszej szkole! W poniedziałek 21 marca uczniowie i nauczyciele ¶więtowali jej nadej¶cie. Tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny, pod hasłem ,,Wiosna Wkoło'', okrzyknięty został dniem talentów. Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci zaprezentowały swoje zdolno¶ci sportowe, muzyczne i plastyczne.

Najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczno¶ci wykonywali klasowe prace plastyczne o tematyce wiosennej. Projekty realizowane przez poszczególne klasy to:

Klasy I- praca plastyczna w grupach ,,Wiosenne kwiatowe dywany''; technika dowolna.
Klasy II- praca plastyczna w grupach ,,Idzie Pani Wiosna''. Technika collage.
Klasy III- przestrzenna forma plastyczno- techniczna ,,Wracaj± ptaki''.

Warto dodać, że wszystkie zadania, których inicjatorami były pani S. Mickiewicz i pani G. Karoń, wykonane zostały z wielkim zaangażowaniem i pomysłowo¶ci±. Uczniowie uczęszczaj±cy do klas IV-VI bawili się wspólnie na sali gimnastycznej, gdzie odbyły się rozmaite konkursy dla wszystkich klas. Oprawę muzyczn± zapewniła p. J Kania, natomiast konkurencje oceniane były przez specjalnie powołan± do tego celu komisję, w składzie: p. W. Bukowska, p. A. Bartkowiak i p. W. Mierzwiak.
Największ± kreatywno¶ci± uczniowie popisali się w konkursie na najlepsze wiosenne przebranie. W jednym momencie na sali zrobiło się niezwykle kolorowo i wiosennie. Muzycznych wrażeń dostarczył nam konkurs karaoke, w którym wyst±pili przedstawiciele wszystkich klas. I tym razem nie zabrakło wspólnego ¶piewania i tańców. Największe emocje wzbudził jednak konkurs na Miss i Mistera szkoły, w którym do walki o koronę stanęło 24 uczestników. Kandydaci i kandydatki na najpiękniejszego ucznia i uczennicę zaprezentowali się publiczno¶ci w stroju codziennym, sportowym i wyj¶ciowym. Co więcej, każdy uczestnik konkursu miał szansę powiedzieć kilka słów o sobie, a także popisać się sprawno¶ci± fizyczn±, pokonuj±c tor przeszkód w konkurencji sportowej. Szereg konkurencji wyłonił Miss i Mistera szkoły, którymi zostali Jagoda Grajek (kl 6d) i Kacper Kaczmarek (kl 6d). Ostatnim konkursem było wybranie najładniejszego plakatu wiosennego, przygotowanego wcze¶niej przez każd± klasę w ramach konkursu na ,,Superklasę''. Na zakończenie imprezy wyróżniono klasy, które zdobyły najwięcej punktów w wiosennych konkursach. W kategorii klas czwartych zwyciężyła klasa IV d. W kategorii klas pi±tych- klasa Vc, a w kategorii klas szóstych- klasa VId.

Opracowała:Dominika Roszkiewicz

>>PLAKATY<<
>>PRACE KLAS I-III<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


"KANGUR 2011"
17.03.2011
>>GALERIA<<


DZIEŃ PATRONA 2011
28.01.2011


>>BALIK<<
>>BALIK 1<<
>>BALIK 2<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
free software free software
free software free software
free software free software
free software free software


¦więto Babci i Dziadka w klasie 1c
27.01.2011


      W czwartek, 27 stycznia przyjmowali¶my w naszej klasie miłych go¶ci. Były to nasze kochane Babcie i nasi kochani Dziadkowie. Z okazji Ich ¶więta przygotowali¶my wesoł± czę¶ć artystyczn±, któr± ocenili gromkimi brawami. PóĽniej wręczyli¶my własnoręcznie wykonane prezenty. Nasze Mamy upiekły mnóstwo słodko¶ci, które wy¶mienicie smakowały zarówno naszym go¶ciom, jak i nam samym. Po smacznym przyjęciu odbyły się wspólne zabawy i różne konkursy. Szczególnie podobały nam się modne stroje wymy¶lone i wykonane przez Dziadków z papieru. Według pomysłowych panów-projektantów były tam: stroje wieczorowe (wersja dla pań i dla panów), na sezon zimowy, na lato, na basen, a także propozycja stroju dla babci. Mieli¶my więc w klasie ¶wietny pokaz mody. PóĽniej babcie wspaniale zatańczyły z nami walczyka. Jeszcze raz życzymy naszym Babciom i Dziadkom STO LAT !

Uczniowie klasy 1c z wychowawczyni± Sławomir± Mickiewicz

>>GALERIA<<


Pasowanie na czytelnika
26.01.2011


>>GALERIA<<


Dzień Babci i Dziadka w klasie IIIa
24.01.2011


>>GALERIA<<
Dzień Babci i Dziadka na wesoło w Ib
21.01.2011


      Dnia 21 stycznia w klasie Ib odbyła się uroczysto¶ć z okazji ¶więta Babci i Dziadka. Go¶cie przybyli do sali 103 o godz. 14.00. Po serdecznym przywitaniu rozpoczęła się zabawa.Na pocz±tku dzieci zaprezentowały program artystyczny u¶wietniony ¶piewem przygotowanych na tę okazję piosenek. Potem były konkursy.Chętni go¶cie wbijali gwoĽdzie w drewniane klocki, rysowali, odgadywali tytuły utworów muzyki klasycznej i tańczyli ,,Kaczuchy''.Dzieci brały udział w konkursie piosenki, a Babcie w kilka sekund prezentowały przepis na placek drożdżowy. Były również ,,Blubry Starego Marycha''.
      Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze, przy kawie, herbatce i słodko¶ciach, które przygotowali Rodzice.

Opracowała:Elżbieta Kowala

>>GALERIA<<


JASEŁKA 2010
22.12.2010


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
SPOTKANIE OPŁATKOWE
20.12.2010


>>GALERIA<<
W KRAINIE ¦WIĘTEGO MIKOŁAJA
18.12.2010


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE "MAMA, TATA i JA"
18.12.2010


      18 grudnia, w naszej szkole, odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe z decoupagu. Uczestnicy, rodzice i dzieci, ozdabiali drewniane przedmioty technik± serwetkow±. Poznali historię decoupagu i kolejne kroki ozdabiania przedmiotów. Pracę rozpoczęli¶my od przygotowania przedmiotu. Wygładzili¶my deseczki oraz ¶wieczniki papierem ¶ciernym a następnie pomalowali¶my je farb± podkładow± w celu zwiększenia przyczepno¶ci. Po wysuszeniu przedmiotów nałożyli¶my warstwę ciemnej farby akrylowej. Aby uzyskać piękny efekt pękania farby, pokryli¶my cało¶ć specjalnym lakierem krakelurowym. Po całkowitym wyschnięciu krakelury, nałożyli¶my warstwę, tym razem jasnej farby. Wówczas, nast±piło pękanie zewnętrznej warstwy, spod której widać było ciemne fantazyjne rysy. Po wyschnięciu, umie¶cili¶my na powierzchni kompozycję wzorów wydartych z serwetek. Do ich przyklejenia użyli¶my kleju do tapet. Aby zabezpieczyć nasz± pracę i uzyskać stopienie się motywu z tłem dekorowanego przedmiotu pomalowali¶my przedmioty bezbarwnym lakierem akrylowym.
      Każdy z przedmiotów uzyskał znamię rękodzieła a nawet dzieła sztuki. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z uzyskanych efektów. Wspólny wysiłek rodziców i dzieci został przypieczętowany DYPLOMEM.

Opracowała:Aleksandra Kulupa

>>GALERIA<<
LAUREACI KONKURSU ,,MICKIEWICZOWI POTOMNI''
14.12.2010


>>GALERIA<<
Z WIZYTˇ W ,,AZORKU''
10.12.2010


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


MIKOŁAJKI 2010
06.12.2010


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


LEKCJA O UKŁADZIE SŁONECZNYM- klasa III d
03.12.2010


>>GALERIA<<
DZIADEK DO ORZECHÓW
02.12.2010


>>GALERIA<<
ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W KLASIE III D
30.11.2010


>>GALERIA<<
PIERWSZE ZABAWY NA ¦NIEGU
30.11.2010


>>GALERIA<<
Warsztaty nauczycieli ,,WYKORZYSTANIE NA ZAJĘCIACH CHUSTY KLANZY''
25.11.2010


>>GALERIA<<
Pierwsze lekcje nauki gry na skrzypcach, tr±bce i saksofonie w klasie Ib
25.11.2010


>>GALERIA<<
Mistrzostwa Powiatu Obornickiego w Halowej Piłce Nożnej
17.11.2010      W dniu 17-go listopada uczniowie ZS Parkowo oraz naszej szkoły reprezentowali Gminę RogoĽno na Mistrzostwach Powiatu Obornickiego w Halowej Piłce Nożnej. Po bardzo zaciętych meczach uczniowie naszej szkoły nieznacznie w walce o pierwsze miejsce ulegli swoim rówie¶nikom z SP-2 Oborniki. Tym samym zostali wicemistrzami powiatu. Na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie z ZS Parkowo.

SKŁAD DRUŻYNY:

BRAYAN GRZELAK,
KACPER KACZMAREK,
SZYMON PIOTR,
MICHAŁ STĘŻYCKI,
DAREK KRZYŻANOWSKI,
ŁUKASZ CIE¦LIK,
DOMINIK PALACZ,
KAMIL ZIELIŃSKI,
MATEUSZ MYRDA,
MATEUSZ PILARSKI,
RADOSŁAW STEFAŃSKI.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszej szkoły

Opracował:Wiesław JóĽwiak
Mistrzostwa Gminy RogoĽno w Halowej Piłce Nożnej
15.11.2010


      W dniu 15-go listopada w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się Mistrzostwa Gminy RogoĽno w Halowej Piłce Nożnej. W turnieju udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy. Mistrzami gminy zostali uczniowie SP-3 RogoĽno, którzy w finale pokonali rówie¶ników z ZS Parkowo. Kolejne miejsca zajęli uczniowie z SP-2 RogoĽno, ZS Go¶ciejewo, SP Budziszewko, SP Pru¶ce.

Opracował:Wiesław JóĽwiak

Lekcja w kinie
15.11.2010


>>GALERIA<<
TROPIKALNA WYSPA
09.11.2010


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


Oficjalne otwarcie "Orlika"
08.11.2010


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


APEL Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁO¦CI
08.11.2010


>>GALERIA<<
KONFERENCJA
,,Podniesienie efektywno¶ci kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi''

05.11.2010


>>GALERIA<<


¦WIETLICOWE HALLOWEEN
29.10.2010


             Dzisiaj nasz± ¶wietlicę nawiedziły straszne duszki i sympatyczne wampirki. Salę wypełnił tajemniczy nastrój, kiedy w lampionach wykonanych z dyni zapalono ¶wieczki. Oprócz tego na ¶cianach i oknach pojawiły się nietoperze i pajęczyny. Zabawy nie było końca. Dmuchali¶my balony, w których ukryte były zadania konkursowe. Chwytali¶my zębami jabłuszka zawieszone na nitkach. Były też mumie. Uczestnicy dobierali się w pary. Jedna osoba była mumi±, za¶ druga zawijała mumię w papier toaletowy. Wygrywała ta para, która najszybciej poradziła sobie z tym zadaniem. Nie zabrakło zabaw rysunkowych. ,,Nie taki diabeł straszny, jak go maluj±!''

>>GALERIA1<<
>>GALERIA2<<


WYCIECZKA DO MUZEUM
28.10.2010


>>GALERIA<<


Dieta na całe życie
27.10.2010


             Uczniowie klasy IIIa nadal omawiaj± na lekcjach zagadnienia zwi±zane ze zdrowiem. W paĽdzierniku uczniowie zapoznali się z ,,piramid± żywienia'' czyli co jest aby być zdrowym, zgodnie z poznanymi zasadami uczyli się układać posiłki, zgodnie z zasad± zdrowego żywienia. Wcze¶niej uczniowie przygotowali pyszne przek±ski owocowe, które mog± stanowić drugie ¶niadanie lub podwieczorek. Do degustacji zaproszona została Pani wicedyrektor mgr Iwona Rańska oraz Pani mgr Dorota Zieniuk. Obie Panie stwierdziły, że przygotowane sałatki owocowe s± przepyszne i zdrowe.

Wychowawczyni klasy IIIa
Katarzyna Frankowska

>>GALERIA<<
ZARZˇDZENIE NR 4/2010/2011


Dyrektora szkoły Podstawowej nr 3 w RogoĽnie
z dnia 26 paĽdziernika 2010 roku
w sprawie ustalenia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych i wychowawczych
w roku szkolnym 2010/2011

Na podstawie:
§ 1 pkt 3 i § 3 Rozporz±dzenia Ministra Edukacji Narodowej z 5 paĽdziernika 2010 r. zmieniaj±cego rozporz±dzenie w sprawie organizacji roku szkolnego ( Dz. U. z 2010 r. nr 186, poz. 1245), po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorz±du Uczniowskiego ustalam, co następuje:

§ 1.
Dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2010/2011 s±:

1. 12 listopada 2010 r./pi±tek/
2. 22 grudnia 2010 r. /¶roda/
3. 7stycznia 2011 r. /pi±tek/
4. 5 kwietnia 2011 r. / wtorek/
5. 20 kwietnia 2011 r. /¶roda/
6. 2 maja 2011 r. /poniedziałek/

§ 2.

W dniach dodatkowo wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole będ± zorganizowane zajęcia opiekuńcze

§ 3.

Zobowi±zuję wychowawców wszystkich klas do poinformowania uczniów oraz ich rodziców (prawnych opiekunów) o ustalonych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, a także o możliwo¶ci udziału uczniów w zajęciach opiekuńczych do dnia 5 listopada 2010 roku.

§ 4.

Zarz±dzenie wchodzi w życie 26 paĽdziernika 2010 r.

Dyrektor Szkoły
Barbara Gruszczyńska


KONKURS ,,¦WIETLICA MOICH MARZEŃ'' ROZSTRZYGNIĘTY
18.10.2010

            Do konkursu plastycznego, ogłoszonego przez ¶wietlicę szkoln± przy Szkole Podstawowej nr 3 w RogoĽnie, nadesłano kilkana¶cie prac. Komisja brała pod uwagę oryginalno¶ć, pomysłowo¶ć oraz walory artystyczne: kompozycję, gamę kolorystyczn±, technikę wykonania. Decyzj± komisji konkursowej przyznano:

w kategorii klas I-III

I miejsce Agnieszka Jałoszyńska ,,Bukiet zajęć ¶wietlicowych'' Szkoła Podstawowa nr 2 w RogoĽnie (opiekun mgr Małgorzata Leligdowicz)
II miejsce Anna Kruszka ,,Rywalizujemy na wesoło'' Szkoła Podstawowa nr 2 w RogoĽnie (opiekun mgr Małgorzata Leligdowicz)
III miejsce Róża Szulgit ,,¦wietlica moich marzeń'' Szkoła Podstawowa w Budziszewku (opiekun mgr Dorota Wójtoiwcz)

w kategorii klas IV-VI

I miejsce Monika Józefiak ,,Ulubione zajęcia'' Zespół Szkół w Go¶ciejewie (opiekun mgr Barbara Grze¶kowiak)
II miejsce Patrycja Jessa ,,¦wietlica - miejsce wesołe'' Szkoła Podstawowa nr 2 w RogoĽnie (opiekun mgr Małgorzata Leligdowicz)
III miejsce Anastazja Grybowicz ,,¦wietlica moich marzeń'' Szkoła Podstawowa w Budziszewku (opiekun mgr Dorota Wójtoiwcz)

Dodatkowo wyróżniono prace: Agnieszka Kruszka ,,W ¶wietlicy jest zawsze wesoło'', Paulina Mikuła ,,Zabawy ruchowe na placu zabaw'', Alicja Zielińska ,,Bajkowa ¶wietlica''.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 26 paĽdziernika 2010 r. o godzinie 9.40 w Szkole Podstawowej nr 3 w RogoĽnie
>>GALERIA<<


SPORT W SP-3 ROGO¬NO
      W miesi±cu paĽdzierniku 2010 odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy RogoĽno oraz Powiatu Obornickiego w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych. Uczniowie naszej szkoły wypadli na tych zawodach znakomicie. Na zawodach miejsko - gminnych, które obyły się na starej plaży w biegach indywidualnych w poszczególnych kategoriach uplasowali się:

KAT. DZ. Rocz. 99 i mł.

I miejsce - Dominika Dybek
IV miejsce - Kinga Kubanek

KAT. DZ. Rocz. 98

I miejsce - Aneta Wierzbińska

KAT. CH. Rocz. 99 i mł.

I miejsce - Remigiusz Grzechowiak
III miejsce - Jakub Łubianka
IV miejsce - Norbert Rogiński

KAT. CH. Rocz. 98

I miejsce - Szymon Piotr
IV miejsce - Brayan Grzelak
VI miejsce - Michał Stężycki

      Uczniowie, którzy zajęli miejsca od 1 do 6 w dniu 07.10.10. reprezentowali nasz± gminę na zawodach powiatowych. W poszczególnych kategoriach wicemistrzami powiatu obornickiego zastali: Dominika Dybek, Aneta Wierzbińska, Remigiusz Grzechowiak, Brayan Grzelak. Ponadto IV miejsce zaj±ł Szymon Piotr, a VI Michał Stężycki.
Wyżej wymienieni uczniowie będ± reprezentowali nasz± szkołę oraz powiat obornicki w Mistrzostwach Województwa, które odbęd± się na wiosnę w Żerowie.
      Dnia 05.10.10 na starej plaży miejskiej zastały rozegrane Sztafetowe Biegi Przełajowe. Uczniowie naszej szkoły bezapelacyjnie zajęli pierwsze miejsce wyprzedzaj±c rówie¶ników z SP-2, ZSZ Go¶ciejewo oraz SP Ru¶ce. Drużyny SP-3 i SP-2 reprezentowały nasz± gminę na Mistrzostwach Powiatu, które odbyły się 13.10. w Objezierzu. Uczniowie naszej szkoły po wyrównanej walce zastali mistrzami powiatu obornickiego wyprzedzaj±c na mecie rówie¶ników z SP-2 RogoĽno.


SKŁAD DRUŻYNY

DYBEK DOMINIKA
WIERZBIŃSKA ANETA
KORNOBIS NATASZA
KUBANEK KINGA
CZERWIŃSKA KLAUDIA
ZARANEK SANDRA

GRZECHOWIAK REMIGIUSZ
GRZELAK BRAYAN
KACZMAREK KACPER
CIE¦LIK ŁUKASZ
PIOTR SZYMON
STĘŻYCKI MICHAŁ

      Uczniowie SP-3 RogoĽno reprezentowali powiat obornicki na Mistrzostwach Województwa, które to odbyły się dnia 22.10.10. w Racocie plasuj±c się w pod koniec czwartej dziesi±tki.
      Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie nasze szkoły.

GRATULUJEMY

Opracował:Wiesław JóĽwiakPOKAZY TAEKWONDO
19.10.2010


>>GALERIA<<


PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
18.10.2010

            W dniu 18.10.10r. w sali RCK odbyła się uroczysto¶ć przyjęcia w poczet uczniów SP-3 najmłodszych przedstawicieli braci uczniowskiej. Na uroczysto¶ć przybyli wszyscy uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami: (kl. IA mgr K. Dolata, kl. IB mgr E. Kowala, kl. IC mgr H. Mickiewicz, kl. ID mgr A. Wysocka) oraz ich rodzice i bliscy. Pierwszacy z dużym przejęciem i wypiekami na twarzach zaprezentowali swoje wiadomo¶ci w programie artystycznym, który oceniła wicedyrektor mgr I. Rzańska. Uczniowie klas starszych przekazali najmłodszym kolegom sława otuchy i życzenia. Po czym nast±pił niecierpliwie wyczekiwany przez uczniów akt ¶lubowania i pasowania ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w RogoĽnie. Pasowania dokonały wicedyrektor szkoły:
mgr I. Rzańska i mgr inż. I. Konewka. Uroczysto¶ć uwieczniono na pami±tkowych fotografiach.

Opracowała:
Katarzyna Dolata>>GALERIA1<<
>>GALERIA2<<
>>GALERIA3<<
>>GALERIA4<<
>>GALERIA5<<
>>GALERIA6<<
>>GALERIA7<<
>>GALERIA8<<
>>GALERIA9<<
>>GALERIA10<<


25 - lecie powstania Koła Łowieckiego nr 58 "Olszyna"
16.10.2010


>>GALERIA1<<
>>GALERIA2<<


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2010
14.10.2010


>>GALERIA1<<
>>GALERIA2<<
GO¦CIE Z NIEMIEC I FRANCJI
08.10.2010


>>GALERIA1<<
>>GALERIA2<<
Wyj±tkowi go¶cie
07.10.2010


            W dniu 7 paĽdziernika przybyli do naszej szkoły niezwykli go¶cie... z Olimpu - krainy górskiej ,,pełnej ogromnych skał kształtem przypominaj±cych głowy, okrytych siwizn± ¶niegów, przepasanych otchłani± pieczar, w których bij± Ľródła spływaj±ce wartkimi strumieniami, ze stromych zboczy porosłych zielon± szczecin± lasów''
            Go¶cie - Zeus, Hera, Posejdon, Hades, Demeter, Hermes, Afrodyta, Hefajstos, Atena, Apollo i Helios po uczcie, podczas której podano ambrozję i nektar zwiedzali nasz± szkołę.
            Zawitali do klas i tam opowiadali o sobie. Jednocze¶nie wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły zapraszali na Olimp.

Opracowała:
Elżbieta Kowala


>>GALERIA<<
ODWIEDZINY POLICJANTÓW


>>GALERIA <<
DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE IIId
30.09.2010


>>GALERIA <<
WYCIECZKA DO BISKUPINA-KLASA IIIa i IIId
29.09.2010


>>GALERIA1 <<
>>GALERIA2 <<
PREZENT OD BANKU POCZTOWEGO


            Z okazji swoich 20-tych urodzin i w ramach akcji ,,Razem od najmłodszych'' Bank Pocztowy ufundował 20 szkołom w Polsce tablice interaktywne, projektory i laptopy. W¶ród tej dwudziestki znalazła się też nasza szkoła, z czego bardzo się cieszymy i serdecznie dziękujemy.
>>GALERIA <<
RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY ,,LAS I JEGO MIESZKAŃCY''


>>GALERIA <<
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011
01. 09. 2010r.


>>GALERIA <<
>>Rok szkolny 2009/2010 <<
>>Rok szkolny 2008/2009 <<
>>Rok szkolny 2007/2008 <<
>>Rok szkolny 2006/2007 <<