Mistrzostwa rejonu w drużynowym tenisie stołowym (GIMNAZJUM))
16.11.2017 r.

16.11.2017 roku w Ostrorogu odbyły się mistrzostwa rejonu w drużynowym tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 12 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców z 6 powiatów. Po rozegraniu etapu gminnego i powiatowego , reprezentacja dziewcząt i chłopców naszej szkoły uzyskała bardzo dobry wynik. Dziewczęta w składzie - Sara Krupińska, Aleksandra Smarsz i Weronika Pawłowska - zajęły wysokie 3 miejsce. Bardzo duży sukces zanotowała drużyna chłopców. Miłosz Kukawka, Kacper Nogaj i Adrian Krupiński wygrali wszystkie swoje mecze i jako najlepsza drużyna turnieju awansowali do finału mistrzostw Wielkopolski. Wielkie gratulacje dla naszych tenisistek i tenisistów. Trzymamy kciuki za chłopców podczas zawodów mistrzostw Wielkopolski. Brawo!!!

Trzymamy kciuki za chłopców podczas zawodów mistrzostw Wielkopolski. Brawo!!!

>>GALERIA <<MISTRZOSTRZOWIE POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
15.11.2017 r.

Po wywalczeniu Mistrzostwa Gminy przyszedł czas na Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej , które odbyły się 15 listopada w hali sportowej w Obornikach. Rozgrywki odbyły się systemem każdy z każdym. Nasi chłopcy po zaciętej rywalizacji wywalczyli złoty medal. Uczniowie naszej szkoły będą reprezentować nasz powiat w Mistrzostwach Rejonu. Miło nam donieść, że dzięki wywalczeniu Mistrzostwa Rejonu przez naszych chłopców w zeszłorocznych zmaganiach powiat obornicki po raz drugi będzie organizatorem wyżej wymienionej imprezy.

Gratulujemy

SKŁAD DRUŻYNY

KACPER ROZMARYNOWICZ
BARTŁOMIEJ GILEWSKI
DAWID PILARSKI
JAKUB ZŁOCH
JAKUB NADOLNY
JAKUB SUDOŁ
DAMINIK BEDNARSKI
SEBASTIAN GÓRZNY
MACIEJ ŁUKASZYK
MIKOŁAJ LEWANDOWSKI


Klasowy konkurs literacki" Jestem pisarzem"
13.11.2017 r.

W dniu 13 listopada 2017 roku uczniowie klasy 3a wzięli udział w klasowym konkursie literackim "Jestem pisarzem". Mieli do wyboru napisać kołysankę, bajkę o zagadkowych stworach lub wymyślić zagadkową historię. Powstały piękne książeczki z barwnymi ilustracjami. Dzieci nadały tytuły swoim bajkom: "Cudowna i magiczna moc", " Dwa wiadra", "Co misie widziały w drodze", "Królewna, rycerz i wielki smok", "Smutna królewna", " Piesomotyl", "Duch pewnego lasu". Przez cały tydzień w przerwach między lekcjami uczniowie czytali swoje pierwsze książeczki kolegom i koleżankom z klasy. Autorzy byli nagradzani gromkimi brawami. Na podsumowanie konkursu wszyscy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez jednego z rodziców. Jestem dumna ze swoich wychowanków, brawo za kreatywność. Ewa Szturmińska (foto: E. Sz)

Ewa Szturmińska (foto: E. Sz.)

>>GALERIA <<11 listopada
11.11.2017 r.

>>GALERIA <<APEL Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI (GIMNAZJUM)
10.11.2017 r.

Dnia 10 listopada 2017 roku odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Została ona przygotowana przez uczniów III klas gimnazjalnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie. Uczestniczyli w niej uczniowie klas III Szkoły Podstawowej oraz oddziały gimnazjalne. Uczniowie klas III aktywnie brali udział w akademii śpiewając pieśni żołnierskie razem z wykonawczynią tych utworów Moniką Kowalską. W 99-tą rocznicę obchodów święta wspominaliśmy jak zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje czy religię. Ale dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane. Dziś często nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromne i trudne problemy stanęły przed Polakami u progu wolności. Jak wiele potrzeba było do ich rozwiązania: pracy i pieniędzy, myśli politycznej, ekonomicznej i technicznej, inicjatywy i codziennego trudu. Dziś, w dniu rocznicy odzyskania niepodległości, warto wspomnieć, jak z patriotyzmu i entuzjazmu, z walki i idei wyłoniła się Polska.
>>GALERIA <<MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA
10.11.2017 r.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

W. Szymborska

W dniu 10 listopada 2017roku w bibliotece szkolnej spotkali się miłośnicy czytania, uczniowie klasy 2 a ,aby wziąć udział w Konkursie Czytelniczym pt. ,,Mistrz Głośnego Czytania" zorganizowanym w ramach projektu edukacyjnego . Celem konkursu było wyłonienie Mistrza Głośnego Czytania, popularyzacja polskiej literatury dziecięcej, oraz rozwój zainteresowań czytelniczych. W zmaganiach czytelniczych uczestniczyło 19 uczniów klasy drugiej. Do czytania dzieci wypożyczyły z biblioteki szkolnej jedną bajkę spośród 100 BAJEK NASZEGO DZIECIŃSTWA, które zostały zakupione z dotacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Komisja w składzie: Sławomira Mickiewicz, Joanna Grabowska, Sylwia Sell biorąc pod uwagę płynność czytania, modulowanie głosu, znaki przystankowe w tekście postanowiła przyznać następujące miejsca:

I miejsce - Amelia Nowak
II miejsce - Oliwia Adamska
III miejsce - Amelia Pawlak

Laureatki konkursu otrzymały nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej.

Organizatorzy

>>GALERIA <<CZYTANIE NA DYWANIE
10.11.2017 r.

>>GALERIA <<APEL Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI (SP3)
10.11.2017 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<LEKCJA BIBLIOTECZNA
09.11.2017 r.

>>GALERIA <<VII Gminny Konkurs Recytatorski "W hołdzie Ojczyźnie"(GIMNAZJUM)
09.11.2017 r.

>>GALERIA <<Akcja zbiórki karmy i akcesoriów dla schroniska psów ,,Azorek" w Obornikach
08.11.2017 r.

W październiku Szkolne Koło Wolontariatu klas gimnazjalnych zorganizowało zbiórkę karmy i akcesoriów dla schroniska psów ,,Azorek" w Obornikach. Do zbiórki dołączyły dzieci z klas III Szkoły Podstawowej. Zebraliśmy około 40 kg karmy, gryzaki, zabawki dla zwierząt. Dnia 8 listopada zorganizowano wspólnie z pozostałymi klasami Szkoły Podstawowej nr 3 wycieczkę do schroniska w Obornikach. Najbardziej zaangażowani działacze Koła Wolontariatu uczestniczyli w wycieczce, obejrzeli schronisko, zapoznali się z jego pracą i przekazali zebraną karmę i akcesoria . Uczniowie mieli możliwość kontaktu z podopiecznymi schroniska i odbyli spacer po lesie ze zwierzętami. Opiekunem akcji w klasach gimnazjalnych był p. Maciej Bosiacki.

Maciej Bosiacki
WIZYTA W AZORKU
08.11.2017 r.

Dnia 8 listopada o godzinie 9:00 zebraliśmy się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie, aby wspólnie wyruszyć na wycieczkę do schroniska "Azorek" w Obornikach. Głównym organizatorem wycieczki była pani Sylwia Sell - opiekun Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża. Zbiórkę karmy na terenie naszej szkoły zorganizowały panie Milena Wojtusik ,Sylwia Sell i pan Maciej Bosiacki. W tym roku udało nam się zebrać ponad 200 kg karmy. Pani opiekunka schroniska opowiedziała wolontariuszom z rogozińskiej trójki i wolontariuszkom z Gimnazjum nr 1 o pieskach, które obecnie przebywają w schronisku a jest ich aż 118. Następnie odbyliśmy spacer po lesie z ośmioma psami m.in Ted, Tadzio, Scooby, Szaman ,Jedenastka, Brad. Mimo, że drogi były bardzo śliskie wszyscy chętnie spacerowali. Około godziny 12 wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do Rogoźna. Drugim opiekunem wycieczki był pan Maciej Bosiacki. Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Uczestnicy wycieczki: Joanna Krajniak kl. 6a, Kl. 5c: Oliwia Kaczmarek, Oliwia Szulc, Wiktoria Broda, Paweł Mruk, Kamiński Mateusz, kl.6c: Weronika Sell ,Klaudia Mecger kl.7a: Patrycja Zwolińska, Alicja Głowska, Nosal Oliwia kl.5d: Hanna Górzna, kl. III a Gimnazjum nr 1: Anna Klińska, Patrycja Kulińska, kl. II b Gimnazjum nr 1: Joanna Budzińska ,Patrycja Gomulec, kl. III b Gimnazjum nr 1: Martyna Ratajczak, Julia Kukawka.

Sylwia Sell, Milena Wojtusik, Maciej Bosiacki

>>GALERIA <<KONKURS MATEMATYCZNY "ARCHMEDES"
08.11.2017 r.

>>GALERIA <<MY WAM DZISIAJ POCZYTAMY
07-08.11.2017 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<AKCJA SPRZĄTANIA ROGOZIŃSKIEGO CMENTARZA
30.10.2017 r.

W słoneczny, wietrzny poniedziałek 30 października 2017 roku odbyło się tradycyjne sprzątanie grobów na cmentarzu w Rogoźnie. Młodzież chcąc przygotować się do obchodów uroczystości Wszystkich Świętych zapaliła znicze w miejscach ważnych dla obywateli miasta Rogoźna: przed obeliskiem Powstańców Wielkopolskich , przy wejściu do Parku Zwycięstwa oraz przed tablicą pamiątkową na ulicy Czarnkowskiej. Naszym celem było wyjście na cmentarz i porządkowanie grobów duszpasterzy rogozińskich parafii oraz zaniedbanych grobów. Po zakończeniu prac porządkowych ,wspólna modlitwa i symbolicznie zapalenie zniczy dla uczczenia pamięci tych ,którzy odeszli .Pamięć nie umiera. W akcji tej wzięli udział członkowie Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie: Hanna Górzna, Amelia Fritz, Jakub Nowak, Norbert Bertrandt z kl.5 d , Weronika Sell, Klaudia Mecger z kl.6c,21 uczniów klasy 7a oraz wolontariusze klasy 6d:Amelia Rogińska, Natalia Pawlak ,Kinga Wołek, Iwetta Maciejewska. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Sylwia Sell ,Renata Piechowiak. Takie akcje przeprowadzane są w naszej szkole od wielu lat. Dzięki nim młodzież poznaje historię regionu i uczy się szacunku dla tradycji. Nasi szkolni wolontariusze z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w akcji sprzątania cmentarza.

Sylwia Sell

>>GALERIA <<W DOWÓD PAMIĘCI
30.10.2017 r.

Dnia 23 października 2017 roku z uczennicami - wolontariuszkami z klasy 2 b naszego Gimnazjum poszłyśmy pod obelisk i harcerską tablicę pamiątkową 1919-1945 mieszczącą się przy Parku Zwycięstwa w Rogoźnie, aby posprzątać przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
Dnia 30 października z uczniami klasy 3 a naszego Gimnazjum i nauczycielem biologii p. M. Bosiackim udaliśmy się pod obelisk przy Parku Zwycięstwa oraz pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze w dowód pamięci. Pamiętamy!

Dorota Gintrowska

>>GALERIA <<SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
27.10.2017 r.

>>GALERIA <<SCHODY LITERACKIE
.10.2017 r.

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, zorganizowano konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV - VII "Literackie schody". Zadaniem uczestników konkursu było odgadnięcie tytułu książki i jej autora na podstawie podanego cytatu z lektur szkolnych. Cytaty były umieszczone na stopniach schodów. Zwycięzcy konkursu otrzymali słodkie nagrody. Laureaci konkursu:
Mikołaj Grabowski
Zuzanna Kubiak
Sonia Radecka
Michalina Jarmolińska
Gabriela Szuberska
>>GALERIA <<Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego ,,W HOŁDZIE OJCZYŹNIE" dla klas 1-3
27.10.2017 r.

27 października 2017r. w bibliotece SP 3 odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego ,,W HOŁDZIE OJCZYŹNIE" dla klas 1 -3. W konkursie brało udział 19 uczniów (8 - z klas pierwszych, 2 - z klasy drugiej, 9 - z klas trzecich). Uczestnicy recytowali dowolnie wybrane wiersze polskich poetów o tematyce patriotycznej. Zaprezentowali między innymi teksty:,,Co to jest Polska?" Czesława Janczarskiego, "Kto Ty jesteś? Polak mały! Władysława Bełzy, "Twój dom" Wandy Chotomskiej, "Moja mała Ojczyzna" Joanny Białobrzeskiej, "Tu wszędzie Polska" Tadeusza Kubiaka, "Żeby Polska była Polską" i ,,Taki kraj" Jana Pietrzaka. Oceniano znajomość tekstu, sposób recytacji oraz jego zgodność z tematyką.
Spośród wszystkich recytatorów wyłoniono dwoje najlepszych.
Są to: Igor Baczyński - kl. 3b i Maja Ignasiak - kl. 1c.
Będą oni reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim na poziomie klas 1 - 3. Odbędzie się on w listopadzie.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

Konkurs przygotowała Sławomira Mickiewicz
we współpracy z paniami Joanną Grabowską i Sylwią Sell

>>GALERIA <<Dzień Eksperymentu w klasie 3a
20.10.2017 r.

Uczniowie z klasy 3a poznawali podstawowe prawa fizyki i chemii. Nie potrzebowali nadzwyczajnych urządzeń i trudno dostępnych substancji. Wystarczyły im tak naprawdę najprostsze materiały i czynności, aby dostrzec magię nauki. Chciałam, żeby zrozumieli jak ciekawą przygodą może być zgłębianie tajemnic i poszukiwanie odpowiedzi na proste ale fascynujące pytania. Przez trzy tygodnie przygotowywali się aby pokazać swoim rówieśnikom eksperyment. Wiemy, że nie jest łatwo występować przed innymi, pokazywać i opowiadać. Wszystkim swoim uczniom gratuluję odwagi. Rodzicom dziękuję za dopilnowanie dzieci w przygotowaniach do tego pokazu. Mogę powiedzieć że ponownie udało mi się zachęcić dzieci do poznawania, poszukiwania odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Jesteście bardzo kreatywni - brawo! Dzieci z klas 3f i 3e wraz ze swoimi wychowawczyniami obserwowali eksperymenty i nagradzali swoich kolegów brawami. Dziękuję także darczyńcom za przekazane upominki (wszyscy otrzymali zabawne kolorowe piłeczki) dla moich małych naukowców (pani Małgorzacie i panu Michałowi).

Ewa Szturmińska

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<Pasowanie pierwszoklasistów
17.10.2017 r.

17 października 2017 r. pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie. Uroczystego pasowania dokonała dyrektor Iwona Rzańska wraz ze swoimi zastępczyniami : Izabelą Konewką i Elżbietą Kowalą. Najmłodszych uczniów powitali starsi koledzy. Przejętych pierwszoklasistów wspierały ich wychowawczynie: B. Kubiak, I. Górniak, D. Hajt i K. Dolata oraz rodzice i krewni, którzy licznie przybyli do sali RCK.

Katarzyna Dolata
Dzień Edukacji Narodowej
13.10.2017 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE FINAŁ WOJ. WLKP POZNAŃ WOLA
12.10.2017 r.

Na terenie Hipodromu Poznań Wola odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja dziewcząt i chłopców godnie reprezentowała nasz powiat. W kategorii dziewcząt nasze dziewczyny na 43 szkoły, które wzięły udział w zawodach, zajęły 17 miejsce, a chłopcy w swojej kategorii wiekowej uplasowali się na 12 miejscu rywalizując z 41 zespołami.

SKŁAD ZESPOŁU - DZIEWCZETA

ALEKSANDRA BETKA
ALICJA
AMELIA SZULC
JULIA SKALSKA
JULIA PIECHOCKA
ZUZANNA CHUDZICKA
LENA KIEŁPIŃSKA
KRAJNIAK JOANNA
ZUZANNA PRZYBYLSKA
NIEDŹWIEDZKA NIKOL


SKŁAD ZESPOŁU - CHŁOPCY

KACPER ROZMARYNOWICZ
DAWID PILARSKI
DOMINIK BEDNARSKI
JAKUB SUDOŁ
SEBASTIAN GÓRZNY
JAKUB NADOLNY
BARTŁOMIEJ GILEWSKI
JAKUB ZDON


SZKOLNY ETAP XI ARCHIDIECEZJALNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO
05.10.2017 r.

Dnia 05 października 2017 roku uczennice klas 3a i 3b naszego Gimnazjum wzięły udział w szkolnym etapie XI ARCHIDIECEZJALNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO dla młodzieży gimnazjalnej. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się uczennica klasy 3a KAROLINA KRÓLCZYK. Etap rejonowy odbył się 31 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Budzyniu. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i niespodziankę od Organizatorów.

Dorota Gintrowska

>>GALERIA <<Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29.09.2017 r.

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Celem akcji było promowanie dobrej książki i zadbanie o to, by słowo pisane nie zostało zapomniane. Ten dzień był okazją do wprowadzenia uczniów z klas I i II w świat bajek i baśni, o co zadbały uczennice z klasy 6a. - Czechowska Oliwia , Betka Aleksandra , Zuzanna Kubiak , Piechocka Julia , Szulc Amelia , Bogusławska Alicja. Zachęcamy wszystkich do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.
>>GALERIA <<MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
28.09.2017 r.

Na terenie kąpieliska miejskiego w Obornikach 28 września odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Do zmagań szkół podstawowych stanęło 8 reprezentacji chłopców i 7 reprezentacji dziewcząt. Nasze dziewczęta i nasi chłopcy byli bezkonkurencyjni i wywalczyli złote medale. Uczniowie SP-3 Rogoźno będą reprezentowali nasz powiat na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego, które to odbędą się 12 października w Poznaniu.
MISTRZOSTWIE POWIATU - DZIEWCZĘTA


ALEKSANDRA BETKA
ALICJA BOGUSŁAWSKA
AMELIA SZULC
JULIA SKALSKA
JULIA PIECHOCKA
ZUZANNA CHUDZICKA
LENA KIEŁPIŃSKA
DOMINIKA MARCHEWKA
ZUZANNA PRZYBYLSKA

MISTRZOSTWIE POWIATU - CHŁOPCY


KACPER ROZMARYNOWICZ
DAWID PILARSKI
DANIEL KOWALSKI
JAKUB SUDOŁ
SEBASTIAN GÓRZNY
JAKUB NADOLNY
KRYSPIN SZYMSKI
BARTŁOMIEJ GILEWSKI
JAKUB ZDONMICHEL BERRY
15.09.2017 r.
>>GALERIA <<Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
04.09.2017 r.
Klasa 1aklasa 1bklasa 1cklasa 1d


>>GALERIA <<>>Rok szkolny 2016/2017 <<
>>Rok szkolny 2015/2016 <<
>>Rok szkolny 2014/2015 <<
>>Rok szkolny 2013/2014 <<
>>Rok szkolny 2012/2013 <<
>>Rok szkolny 2011/2012 <<
>>Rok szkolny 2010/2011 <<
>>Rok szkolny 2009/2010 <<
>>Rok szkolny 2008/2009 <<
>>Rok szkolny 2007/2008 <<
>>Rok szkolny 2006/2007 <<