Święto Patrona Szkoły
19. 01. 2018 r.


W przeddzień Święta Patrona Szkoły, 19 stycznia, odbył się Quiz wiedzy o bohaterach Powstania Wielkopolskiego. W Quizie uczestniczyli uczniowie klas III. Reprezentacja każdej klasy odpowiadała na wylosowane pytania dotyczące samego Powstania, jego przebiegu w Rogoźnie oraz miejsc w naszym mieście poświęconych pamięci powstańców. Zwycięzcami konkursu o tematyce niełatwej dla ich wieku, zostali przedstawiciele klasy III f:
Hubert Pijanowski oraz Emil Skulimowski.
Gratulujemy!

Organizator: Grażyna Karoń
"Szkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych uczniów klas I - III"
11. 01. 2018 r.

W czwartek 11 stycznia 2018r. przedstawiciele uczniów klas I -III wzięli udział w "Szkolnych mistrzostwach w grach edukacyjnych uczniów klas I - III". Odbyły się one w naszej szkole już po raz trzeci. W tym roku uczniowie rywalizowali w "Dobble". Jest to gra, w której musieli wykazać się znakomitą spostrzegawczością, koncentracją i refleksem. Było mnóstwo emocji i dobrej zabawy. Najsprawniej poradzili sobie z zadaniem i tym samym zostali "Mistrzami" rozgrywek następujący uczniowie: w klasach pierwszych - Jakub Biedrzyński, w klasie drugiej - Zosia Skomurska, a w klasach trzecich - Łukasz Stróżyk. Wszystkim uczestnikom gratuluję zaangażowania i dzielnej postawy!

Anna Wysocka

>>GALERIA <<


Szkolny Konkurs Plastyczny pt. "Święty Mikołaj przyjacielem dzieci''
12. 12. 2017 r.

Klasy pierwsze: Ia pod kierunkiem K. Dolaty i Ic pod kierunkiem I. Górniak wykonały prace na konkurs plastyczny organizowany przez Miejski Dom Kultury w Wągrowcu pt.: "Święty Mikołaj przyjacielem dzieci''. Celem konkursu było popularyzowanie legend o Św. Mikołaju i ich adaptacja do czasów współczesnych. Dzieci wykonały prace w technice pasteli. Wybrano po 5 prac z wymienionych klas.
Ia: Maria Biskup, Maja Czechowska, Nadia Apoń, Martyna Mikołowicz, Tamara Kołodziej
Ic: Martyna Pawłowska, Wiktor Przywarciak, Wiktoria Górzna, Maja Ignasiak, Zofia Salachna
Dwie osoby z kl. Ic Maja Ignasiak i Wiktoria Górzna> zostały wyróżnione i nagrodzone. 13 grudnia 2017 r. w Wągrowcu w Domu Kultury uczennice odebrały nagrody.

Katarzyna DolataSzkolny Konkurs Plastyczny pt. ''Mikołaj i ja ''
06. 12. 2017 r.

6 grudnia 2017 r. rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Plastyczny pt. ''Mikołaj i ja''. Konkurs przeznaczony był dla klas I - III. Celem konkursu była popularyzacja Świąt Bożego Narodzenia i przybliżenie postaci św. Mikołaja. Jury w składzie: Ilona Górniak, Joanna Kania i Katarzyna Dolata wyłoniło prace w trzech kategoriach wiekowych:
klasy pierwsze:
I miejsce Martyna Pawłowska z kl. Ic
II miejsce Gabriela Dobras z kl. Ib
III miejsce Zofia Salachna z kl. Ic

Wyróżnienia

Kryspin Kopeć kl. Ic
Kacper Drapała kl. Ic
Kamil Klorek kl. Id

klasy drugie

I miejsce Julian Kreskowiak z kl. IIa
II miejsce Remigiusz Ziało z kl. IIa
III miejsce Amelia Nowak z kl. IIa

klasy trzecie
I miejsce Hubert Bzdawka z kl. IIIf
II miejsce Aleksandra Disterheft z kl. IIId
III miejsce Zuzanna Myślińska z kl. IIIb

Wyróżnienia
Małgorzata Hopa kl. IIIa
Karol Ciesielski kl. IIIa
Prace można oglądać na holu, I piętro w budynku szkoły.

Katarzyna Dolata
JASEŁKA 2017
22. 12. 2017 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<


ZYCZENIA KLASY 3 A
12.2017 r.PAKA DLA DZIECIAKA
11-17.12.2017 r.

Przedświąteczne akcje charytatywne to w naszej szkole tradycja. W tym roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji PAKA DLA DZIECIAKA organizowanej przez Stowarzyszenie MONAR. Na naszym terenie była ona przeprowadzana przez Ośrodek Pomocy Bliźniemu MARKOT z Gościejewa. Zebrane słodycze, zabawki i inne dary zostaną przekazane około 700 najuboższym rodzinom z terenu gmin Rogoźno i Oborniki. W naszej szkole zbiórka trwała od 01.12.17r. do 11.12.17r. Koordynatorką akcji była pani Sylwia Sell- opiekun Szkolnego Koła PCK, którą wspierały panie Grażyna Karoń i Marlena Garstecka. Dzięki całej społeczności szkolnej zebraliśmy:
 • 1. PUZZLE: 35 SZT
 • 2. ZABAWKI: 128 SZT
 • 3.RZECZY: 1 TORBA, KURTKI: 4 SZT
 • 4. KARTECZKI Z POSTACIAMI Z BAJKI: 104 SZT
 • 5. ARTYKUŁY: 8 SZT
 • 6. KSIĄŻKI: 69 SZT
 • 7. OKULARY PODWODNE: 2 PARY
 • 8. WORECZEK: 4 SZT
 • 9. NAMIOT: 1 SZT
 • 10. GUMKI ,OPASKI, SPINKI - 3O PAKOWANIA: 6 SZT
 • 11. PLECAK: 1 SZT
 • 12. PRZYBORY SZKOLNE : 19 SZT
 • 13 . PASKI: 7 SZT
 • 14. CHEMIA: 2SZT
 • 15. PLUSZAKI: 76 SZT, PODUSZKA: 4 SZT
 • 16. KARTY DO GRY: 3 PARY, GRY: 16 SZT
 • 17. SŁODYCZE: 71 SZT
 • 18. PALETKI DO GRY: 1 PARA
 • 19. NASZYJNIK: 1 PARA
 • 20. PORTFEL: 3 SZT
 • 21. TOREBKI: 7 SZT
 • 22. CZAPKA, NAUSZNIKI, SZALIK: 3 SZT
 • 23. GWIAZDORY: 6 SZT
 • 24. SMYCZE DO KLUCZY: 4 SZT

  Z przeprowadzonej akcji został sporządzony protokół, a 12 grudnia, dary zostały przekazane na ręce pracownika reprezentującego Stowarzyszenie MONAR. Wszystkim naszym szkolnym " Mikołajom" serdecznie dziękujemy i życzymy Radosnych Świąt!
  >>GALERIA <<  36-rocznica wprowadzenia stanu wojennego
  13.12.2017 r.

  Obchody rocznicowe Grudnia 1970 oraz 36 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego rozpoczęły się w środę 13 grudnia 2017 roku. Na ten dzień zaplanowano uroczyste składanie kwiatów oraz zniczy o godzinie 12.00 pod pomnikiem Wolnej i Demokratycznej Polski. Pod pomnik przybyły delegacje, aby upamiętnić ten dzień. Pani Burmistrz Renata Tomaszewska zabrała głos, przypomniała historię tamtych wydarzeń grudniowych, jak w niedzielę 13 grudnia 1981 r. o godz. 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym informował on Polaków o ukonstytuowaniu się Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzeniu na mocy dekretu Rady Państwa stanu wojennego na terenie całego kraju. Zakazano wydawania prasy, poza "Trybuną Ludu" i "Żołnierzem Wolności". Zawieszono działalność wszystkich organizacji społecznych i kulturalnych, a także zajęcia w szkołach i na wyższych uczelniach. W większych miastach na skrzyżowaniach ulic ustawione zostały czołgi, natomiast patrole milicyjne i wojskowe patrolowały ulice. Wielu ludzi zginęło walcząc o wolną niepodległą Polskę. Dnia 13.12.2017 spotkaliśmy się przed pomnikiem, aby upamiętnić minione wydarzenia, które zapisały się na kartach historii. Delegacje przybyły oddać hołd poległym na czele z Panią Burmistrz Renatą Tomaszewską i Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Rogoźnie Paweł Wojciechowski, następnie podeszła Wiceprzewodnicząca NSZZ ,,Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania Sylwia Sell, sekretarz Stanisław Kozłowski, członkowie Halina Marszał, Ryszard Marszał oraz delegacje uczniów z rogozińskich szkół: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich z opiekunem panią Danutą Koprowską, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich z panią dyrektor Danutą Karolak, Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum im. Przemysława II z dyrektorem Robertem Kornobisem, Gimnazjum nr 1 z opiekunem panem Krzysztofem Fudzińskim.
  >>GALERIA <<  TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE
  12.12.2017 r.

  >>GALERIA <<  KONKURS PLASTYCZNY SCENA Z MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI
  11.12.2017 r.

  Klasy 1- 3

  I Miejsce - Wiktoria Sobkowiak 3 f
  I Miejsce - Wioletta Nowak 3 d
  II Miejsce - Małgorzata Hopa 3 a
  III Miejsce - Zuzanna Maćkowiak 1 b

  Wyróżnienia
  1. Gabriela Dobras 1 b
  2. Hanna Stróżyk 1b
  3. Wiktor Przywarciak 1 c
  4. Lena Rutkowska 1 c
  5. Maja Bartol 1 d
  6. Paweł Kasprzak 1 d
  7. Michał Giernatowski 2a
  8. Izabela Giernatowska 3 c
  9. Nadia Fajok 3 a
  10. Julia Pilarska 3 a
  11. Miłosz Hinz 3 a
  12. Julia Drop 3 a

  Klasy 4- 7

  I Miejsce - Arkadiusz Wieczorek 5 d
  II Miejsce - Martyna Kiełpińska 5 b
  III Miejsce - Dominika Abraham 4 c

  Gimnazjum

  Wyróżnienie
  1. Natalia Ibsz 2a
  >>GALERIA <<  SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE
  11.12.2017 r.

  >>GALERIA <<  MIKOŁAJ 2017
  06.12.2017 r.

  >>GALERIA <<  KONKURS CZYTELNICZY KLAS 3
  04.12.2017 r.

  O tobie bajka mówi pod zmienionym imieniem.
  Horacy


  Od października do listopada uczniowie klas 3 realizowali projekt edukacyjny - "W krainie bajek" Głównym celem projektu było promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni, jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka. Projekt rozwijał również umiejętności współpracy w zespole, komunikowania się i dzielenia na role.
  W trakcie realizacji projektu dzieci zapoznały się z następującymi bajkami:
  - Królowa Śniegu ,Królewna Śnieżka , Brzydkie Kaczątko ,Kubuś Puchatek, Pinokio, Kopciuszek Calineczka, Lampa Aladyna, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, Dziewczynka z zapałkami, Księżniczka na ziarnku grochu, Kot w butach , Smok Wawelski , Śpiąca Królewna

  Podsumowaniem projektu był teleturniej, do którego każda klasa wystawia 4-osobową drużynę, która zmagała się z następującymi konkurencjami:
  - Krzyżówka
  - To samo pytanie do wszystkich zespołów
  - Skojarzenia
  - Odgadywanie zagadek
  - Melodie z dobranocek i filmów dla dzieci

  Wyniki teleturnieju:
  I miejsce - klasa 3 c
  II miejsce - klasa 3 e
  III miejsce - klasa 3 a

  Za pomoc w przeprowadzeniu teleturnieju dziękujemy uczennicą z klasy 6 d: Amelii Rogińskiej, Aleksandrze Rzepeckiej i Klaudii Frost oraz uczennicą z klasy 7 d: Julii Czerwińskie i Sarze Frankiewicz. Część artystyczną przygotowali uczniowie gimnazjum pod kierunkiem pani Bożeny Stępień.
  >>GALERIA <<  PAKA DLA DZIECIAKA
  1-11.12.2017 r.

  Przedświąteczne akcje charytatywne to w naszej szkole tradycja. W tym roku po raz kolejny włączamy się do akcji PAKA DLA DZIECIAKA" organizowanej przez Stowarzyszenie MONAR. Na naszym terenie będzie ona przeprowadzana przez Ośrodek Pomocy Bliźniemu MARKOT z Gościejewa. Zebrane słodycze, zabawki i inne dary zostaną przekazane około 700 najuboższym rodzinom z terenu gmin Rogoźno i Oborniki. W naszej szkole zbiórka trwała od 1 do 11 grudnia przyniesione słodycze ,zabawki oraz artykuły spożywcze prosimy o przekazanie do biblioteki szkolnej lub do sali 201 ,a w budynku przy ulicy Kościuszki 28 do sekretariatu do specjalnie przygotowanych pudeł . Koordynatorką akcji jest pani Sylwia Sell- opiekun Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie przy współpracy pań Grażyny Karoń i Marleny Garsteckiej.

  SPEKTAKL "ALICJA W ZACZAROWANEJ KRAINIE"
  30.11.2017 r.

  >>GALERIA <<  Andrzejki w klasie IVc
  30.11.2017 r.

  Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. W dniu 30 listopada odbyło się spotkanie andrzejkowe w klasie 4c. Nie zabrakło przebijania szpilką papierowych serduszek z napisanymi imionami, wywróżenie przyszłego zawodu czy też ustawiania butów. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy taneczne oraz słodki poczęstunek.

  Agata Fujak

  >>GALERIA <<  DZIEJE WIELKOPOLSKI W PODANIACH I LEGENDACH
  28.11.2017 r.

  >>GALERIA <<  SPEKTAKL "MARIONETKI"
  24.11.2017 r.

  Dnia 24 listopada w Rogozińskim Centrum Kultury uczniowie naszej szkoły wystąpili w spektaklu pod tytułem "Marionetki". Przedstawiony spektakl miał charakter profilaktyczny. Pokazał wszystkim obecnym z jakimi problemami zmierzają się młodzi ludzie w codziennym życiu, tj: zazdrość rówieśników, wykluczenie z grupy społecznej oraz choroba. Przedstawienie pozwoliło wzbudzić w widzach cenne refleksje i emocje. Mieliśmy zaszczyt oglądać wspaniałą grę aktorską koleżanek i kolegów, którzy zostali przygotowani przez panią Joannę Kanię. Pani Joanna napisała również scenariusz. Taniec uczennic został przygotowany pod okiem pani Hanny Krzywonos.

  Agata Fujak

  >>GALERIA <<  Dzień Pludzowego Misia
  24.12.2017 r.

  "Kto jest dzieci przyjacielem?
  Mały miś.
  Kto tajemnic zna tak wiele?
  Mały miś.
  Miś choć mały, choć nieśmiały,
  wielkie serce w sobie ma.
  Pocieszyciel doskonały.
  Każdy misia swego ma".

  Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada już od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Pierwsza pluszowa zabawka powstała bowiem w 1902 roku w Nowym Jorku, a na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta (który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka) została nazwana "Teddy's Bear". Obecnie pluszowe misie są jednymi z najpopularniejszych zabawek na świecie.

  W dniu 24.11.2017 r. nasi pierwszoklasiści uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w misiowej krainie
  >>KLASA 1A<<
  >>KLASA 1B<<
  >>KLASA 1C<<
  >>KLASA 1D<<
  >>GALERIA<<  OBCHODY DNIA PRAW DZIECKA
  20.11.2017 r.

  Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to oficjalne święto w polskim kalendarzu. Wydarzenie to 7 listopada 2014 r., na wniosek Rzecznika Praw Dziecka, ustanowił Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, aby wyraźnie zaznaczyć, iż prawa człowieka zaczynają się od praw dziecka. Celem obchodów jest propagowanie idei praw dziecka, zwiększenie świadomości na temat istnienia Konwencji o Prawach Dziecka, uświadomienie wszystkim, że dzieci mają swoje prawa i mogą z nich korzystać. W dniu dzisiejszym nasza szkoła włączyła się aktywnie w obchody tego ważnego święta. Podjęliśmy szereg inicjatyw, aby uświadomienie dzieciom, iż mają swoje prawa i powinny wiedzieć, jak z nich korzystać, jednocześnie nie zaniedbując swoich obowiązków m.in. na drzwiach prowadzących do klas zostały wyeksponowane kolorowe plakaty z przedstawionymi prawami dziecka, w bibliotece szkolnej została stworzona półka z książkami, które poruszają tematykę praw dziecka oraz problemy, z którymi spotkają się dzieci, stworzona została gazetka z historią praw dziecka.
  >>GALERIA <<  Mistrzostwa rejonu w drużynowym tenisie stołowym (GIMNAZJUM))
  16.11.2017 r.

  16.11.2017 roku w Ostrorogu odbyły się mistrzostwa rejonu w drużynowym tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 12 drużyn dziewcząt i 12 drużyn chłopców z 6 powiatów. Po rozegraniu etapu gminnego i powiatowego , reprezentacja dziewcząt i chłopców naszej szkoły uzyskała bardzo dobry wynik. Dziewczęta w składzie - Sara Krupińska, Aleksandra Smarsz i Weronika Pawłowska - zajęły wysokie 3 miejsce. Bardzo duży sukces zanotowała drużyna chłopców. Miłosz Kukawka, Kacper Nogaj i Adrian Krupiński wygrali wszystkie swoje mecze i jako najlepsza drużyna turnieju awansowali do finału mistrzostw Wielkopolski. Wielkie gratulacje dla naszych tenisistek i tenisistów. Trzymamy kciuki za chłopców podczas zawodów mistrzostw Wielkopolski. Brawo!!!

  Trzymamy kciuki za chłopców podczas zawodów mistrzostw Wielkopolski. Brawo!!!

  >>GALERIA <<  MISTRZOSTRZOWIE POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
  15.11.2017 r.

  Po wywalczeniu Mistrzostwa Gminy przyszedł czas na Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej , które odbyły się 15 listopada w hali sportowej w Obornikach. Rozgrywki odbyły się systemem każdy z każdym. Nasi chłopcy po zaciętej rywalizacji wywalczyli złoty medal. Uczniowie naszej szkoły będą reprezentować nasz powiat w Mistrzostwach Rejonu. Miło nam donieść, że dzięki wywalczeniu Mistrzostwa Rejonu przez naszych chłopców w zeszłorocznych zmaganiach powiat obornicki po raz drugi będzie organizatorem wyżej wymienionej imprezy.

  Gratulujemy

  SKŁAD DRUŻYNY

  KACPER ROZMARYNOWICZ
  BARTŁOMIEJ GILEWSKI
  DAWID PILARSKI
  JAKUB ZDON
  JAKUB NADOLNY
  JAKUB SUDOŁ
  DAMINIK BEDNARSKI
  SEBASTIAN GÓRZNY
  MACIEJ ŁUKASZYK
  MIKOŁAJ LEWANDOWSKI


  Klasowy konkurs literacki" Jestem pisarzem"
  13.11.2017 r.

  W dniu 13 listopada 2017 roku uczniowie klasy 3a wzięli udział w klasowym konkursie literackim "Jestem pisarzem". Mieli do wyboru napisać kołysankę, bajkę o zagadkowych stworach lub wymyślić zagadkową historię. Powstały piękne książeczki z barwnymi ilustracjami. Dzieci nadały tytuły swoim bajkom: "Cudowna i magiczna moc", " Dwa wiadra", "Co misie widziały w drodze", "Królewna, rycerz i wielki smok", "Smutna królewna", " Piesomotyl", "Duch pewnego lasu". Przez cały tydzień w przerwach między lekcjami uczniowie czytali swoje pierwsze książeczki kolegom i koleżankom z klasy. Autorzy byli nagradzani gromkimi brawami. Na podsumowanie konkursu wszyscy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez jednego z rodziców. Jestem dumna ze swoich wychowanków, brawo za kreatywność. Ewa Szturmińska (foto: E. Sz)

  Ewa Szturmińska (foto: E. Sz.)

  >>GALERIA <<  11 listopada
  11.11.2017 r.

  >>GALERIA <<  APEL Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI (GIMNAZJUM)
  10.11.2017 r.

  Dnia 10 listopada 2017 roku odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Została ona przygotowana przez uczniów III klas gimnazjalnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie. Uczestniczyli w niej uczniowie klas III Szkoły Podstawowej oraz oddziały gimnazjalne. Uczniowie klas III aktywnie brali udział w akademii śpiewając pieśni żołnierskie razem z wykonawczynią tych utworów Moniką Kowalską. W 99-tą rocznicę obchodów święta wspominaliśmy jak zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język, obyczaje czy religię. Ale dzięki patriotycznemu sercu naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane. Dziś często nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromne i trudne problemy stanęły przed Polakami u progu wolności. Jak wiele potrzeba było do ich rozwiązania: pracy i pieniędzy, myśli politycznej, ekonomicznej i technicznej, inicjatywy i codziennego trudu. Dziś, w dniu rocznicy odzyskania niepodległości, warto wspomnieć, jak z patriotyzmu i entuzjazmu, z walki i idei wyłoniła się Polska.
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  MISTRZ GŁOŚNEGO CZYTANIA
  10.11.2017 r.

  "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

  W. Szymborska

  W dniu 10 listopada 2017roku w bibliotece szkolnej spotkali się miłośnicy czytania, uczniowie klasy 2 a ,aby wziąć udział w Konkursie Czytelniczym pt. ,,Mistrz Głośnego Czytania" zorganizowanym w ramach projektu edukacyjnego . Celem konkursu było wyłonienie Mistrza Głośnego Czytania, popularyzacja polskiej literatury dziecięcej, oraz rozwój zainteresowań czytelniczych. W zmaganiach czytelniczych uczestniczyło 19 uczniów klasy drugiej. Do czytania dzieci wypożyczyły z biblioteki szkolnej jedną bajkę spośród 100 BAJEK NASZEGO DZIECIŃSTWA, które zostały zakupione z dotacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Komisja w składzie: Sławomira Mickiewicz, Joanna Grabowska, Sylwia Sell biorąc pod uwagę płynność czytania, modulowanie głosu, znaki przystankowe w tekście postanowiła przyznać następujące miejsca:

  I miejsce - Amelia Nowak
  II miejsce - Oliwia Adamska
  III miejsce - Amelia Pawlak

  Laureatki konkursu otrzymały nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej.

  Organizatorzy

  >>GALERIA <<  CZYTANIE NA DYWANIE
  10.11.2017 r.

  >>GALERIA <<  APEL Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI (SP3)
  10.11.2017 r.

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  WSPÓŁPRACA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ Z BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ
  09.11.2017 r.

  9 listopada 2017 w ramach współpracy bibliotek zorganizowano w Bibliotece Publicznej lekcje biblioteczne ,w których wzięli udział uczniowie siódmych klas Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie wraz z opiekunami. Młodzież dowiedziała się co to jest powieść fantastyczna oraz powieść fantasy, poznali przykłady takiej literatury a także ich bohaterów min. elfy, krasnoludy, bazyliszki, smoki i jednorożce. Oprócz tego obejrzeli krótkie fragmenty zekranizowanych powieści. Omówione pozycje miały na celu zachęcenie do tradycyjnego kontaktu z książką tego gatunku literackiego. Mamy ogromną nadzieję, że udało nam się zachęcić młodych czytelników do literatury fantasy. Szkoła doposażyła biblioteką szkolną w książki o tematyce fantasy tj. "Lew, czarownica i stara szafa" Lewisa , Baśniobór ; Baśniobór Plaga cieni t.3 - Mull Brandona; ,, Harry Potter i zakon Feniksa"; ,,Harry Potter i przeklęte dziecko"; ,,Harry Potter i czara ognia ;,,Harry Potter i książę półkrwi" Rowlinga, ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem - Tolkiena 25 sztuk zabierając czytelnika w podróż literacko-filmową w świecie fantasy. Zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnej oferty nowości zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
  >>GALERIA <<  VII Gminny Konkurs Recytatorski "W hołdzie Ojczyźnie"(GIMNAZJUM)
  09.11.2017 r.

  Dnia 09.11.2017 roku odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski "W hołdzie Ojczyźnie". W konkursie wzięło udział 31 uczniów. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów komisja przyznała następujące miejsca:

  Klasy I-III szkoła podstawowa

  I miejsce- Aleksander Maciejewski Szkoła Podstawowa nr2
  II miejsce-Igor Baczyński Szkoła podstawowa nr 3
  III miejsce- Martyna Czubak Szkoła Podstawowa nr 2
  Wyróżnienie Maria Ewertowska Szkoła Podstawowa w Budziszewku

  Klasy IV-VII szkoła podstawowa

  I miejsce- Małgorzata Mazur Szkoła Podstawowa w Gościejewie
  II miejsce-Aleksandra Rogińska Szkoła Podstawowa nr 2
  III miejsce-Julia Mumot Szkoła Podstawowa w Parkowie
  Wyróżnienie-Zofia Siwak Szkoła Podstawowa w Budziszewku

  Klasy II-III gimnazjum

  I miejsce- Maria Staszewska Szkoła Podstawowa w Gościejewie
  II miejsce- Joanna Czechowska Gimnazjum im. Przemysła
  III miejsce-Julia Fiedor- Zespól Szkól im. Hipolita Cegielskiego
  Wyróżnienie-Kinga Sudoł Zespól Szkól im. Hipolita Cegielskiego
  >>GALERIA <<  Akcja zbiórki karmy i akcesoriów dla schroniska psów ,,Azorek" w Obornikach
  08.11.2017 r.

  W październiku Szkolne Koło Wolontariatu klas gimnazjalnych zorganizowało zbiórkę karmy i akcesoriów dla schroniska psów ,,Azorek" w Obornikach. Do zbiórki dołączyły dzieci z klas III Szkoły Podstawowej. Zebraliśmy około 40 kg karmy, gryzaki, zabawki dla zwierząt. Dnia 8 listopada zorganizowano wspólnie z pozostałymi klasami Szkoły Podstawowej nr 3 wycieczkę do schroniska w Obornikach. Najbardziej zaangażowani działacze Koła Wolontariatu uczestniczyli w wycieczce, obejrzeli schronisko, zapoznali się z jego pracą i przekazali zebraną karmę i akcesoria . Uczniowie mieli możliwość kontaktu z podopiecznymi schroniska i odbyli spacer po lesie ze zwierzętami. Opiekunem akcji w klasach gimnazjalnych był p. Maciej Bosiacki.

  Maciej Bosiacki
  WIZYTA W AZORKU
  08.11.2017 r.

  Dnia 8 listopada o godzinie 9:00 zebraliśmy się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie, aby wspólnie wyruszyć na wycieczkę do schroniska "Azorek" w Obornikach. Głównym organizatorem wycieczki była pani Sylwia Sell - opiekun Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża. Zbiórkę karmy na terenie naszej szkoły zorganizowały panie Milena Wojtusik ,Sylwia Sell i pan Maciej Bosiacki. W tym roku udało nam się zebrać ponad 200 kg karmy. Pani opiekunka schroniska opowiedziała wolontariuszom z rogozińskiej trójki i wolontariuszkom z Gimnazjum nr 1 o pieskach, które obecnie przebywają w schronisku a jest ich aż 118. Następnie odbyliśmy spacer po lesie z ośmioma psami m.in Ted, Tadzio, Scooby, Szaman ,Jedenastka, Brad. Mimo, że drogi były bardzo śliskie wszyscy chętnie spacerowali. Około godziny 12 wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do Rogoźna. Drugim opiekunem wycieczki był pan Maciej Bosiacki. Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Uczestnicy wycieczki: Joanna Krajniak kl. 6a, Kl. 5c: Oliwia Kaczmarek, Oliwia Szulc, Wiktoria Broda, Paweł Mruk, Kamiński Mateusz, kl.6c: Weronika Sell ,Klaudia Mecger kl.7a: Patrycja Zwolińska, Alicja Głowska, Nosal Oliwia kl.5d: Hanna Górzna, kl. III a Gimnazjum nr 1: Anna Klińska, Patrycja Kulińska, kl. II b Gimnazjum nr 1: Joanna Budzińska ,Patrycja Gomulec, kl. III b Gimnazjum nr 1: Martyna Ratajczak, Julia Kukawka.

  Sylwia Sell, Milena Wojtusik, Maciej Bosiacki

  >>GALERIA <<  KONKURS MATEMATYCZNY "ARCHMEDES"
  08.11.2017 r.

  Dnia 6 .11.2017r. w naszej szkole odbył się Konkurs Matematyczny Archimedes Plus. Udział w konkursie wzięło 28 uczniów z klas 3-7. Uczniowie jak co roku zmierzyli się z zadaniami, na których rozwiązanie mieli 45 minut. Każda klasa pisała test na swoim poziomie. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
  ŻYCZYMY WSZYSTKIM POWODZENIA

  Izabela Bouaroua

  >>GALERIA <<  MY WAM DZISIAJ POCZYTAMY
  07-08.11.2017 r.

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  DZIEŃ EKSPERYMENTÓW
  02.11.2017 r.

  2 listopada 2017 roku w klasie 3b był dniem eksperymentów. Zajęcia miały formę warsztatów pod czujnym okiem wychowawczyni ,dzieci mogły eksperymentować. Trzecioklasiści samodzielnie mogli zbadać wyporność i rozpuszczalność różnych substancji w wodzie. Wszystkie substancje używane podczas zajęć były bezpieczne nawet dla małych naukowców.
  >>GALERIA <<  AKCJA SPRZĄTANIA ROGOZIŃSKIEGO CMENTARZA
  30.10.2017 r.

  W słoneczny, wietrzny poniedziałek 30 października 2017 roku odbyło się tradycyjne sprzątanie grobów na cmentarzu w Rogoźnie. Młodzież chcąc przygotować się do obchodów uroczystości Wszystkich Świętych zapaliła znicze w miejscach ważnych dla obywateli miasta Rogoźna: przed obeliskiem Powstańców Wielkopolskich , przy wejściu do Parku Zwycięstwa oraz przed tablicą pamiątkową na ulicy Czarnkowskiej. Naszym celem było wyjście na cmentarz i porządkowanie grobów duszpasterzy rogozińskich parafii oraz zaniedbanych grobów. Po zakończeniu prac porządkowych ,wspólna modlitwa i symbolicznie zapalenie zniczy dla uczczenia pamięci tych ,którzy odeszli .Pamięć nie umiera. W akcji tej wzięli udział członkowie Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie: Hanna Górzna, Amelia Fritz, Jakub Nowak, Norbert Bertrandt z kl.5 d , Weronika Sell, Klaudia Mecger z kl.6c,21 uczniów klasy 7a oraz wolontariusze klasy 6d:Amelia Rogińska, Natalia Pawlak ,Kinga Wołek, Iwetta Maciejewska. Opiekę nad uczniami sprawowały panie Sylwia Sell ,Renata Piechowiak. Takie akcje przeprowadzane są w naszej szkole od wielu lat. Dzięki nim młodzież poznaje historię regionu i uczy się szacunku dla tradycji. Nasi szkolni wolontariusze z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w akcji sprzątania cmentarza.

  Sylwia Sell
  DZIEŃ EKSPERYMENTU W ZESPOLE SZKÓŁ IM. H. CEGIELSKIEGO W ROGOŹNIE
  30.10.2017 r.

  W dniu 30 października dwie klasy z naszej szkoły - 3a i 3f brały udział w dniu eksperymentów w Zespole Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie. Pani Justyna Bartol-Baszczyńska wraz z uczniami tej szkoły zaprezentowała wiele bardzo ciekawych i efektownych eksperymentów i doświadczeń. Dzieci czynnie uczestniczyły w tym wspaniałym, fascynującym pokazie. Zwiedziły także całą szkołę, weszły do wielu klasopracowni. Mogły obserwować swoich starszych kolegów w czasie zajęć lekcyjnych. Bardzo podobała im się ta "wyprawa" po Zespole Szkół. Wszyscy pracownicy szkoły i nauczyciele sympatycznie przyjęli trzecioklasistów.Bardzo dziękuję pani Justynie za zaproszenie, za poświęcenie swojego wolnego czasu, za to że pokazała naszym wychowankom iż warto poznawać i być kreatywnym. Dzieci zrozumiały że odkrywanie i poznawanie świata daje dużo radości. Dziękuję także pani dyrektor szkoły że wyraziła zgodę na nasze odwiedziny oraz pani B. Dec-Skrętnej za opiekę nad dziećmi podczas pobytu na terenie szkoły.
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<

  Ewa Szturmińska
  W DOWÓD PAMIĘCI
  30.10.2017 r.

  Dnia 23 października 2017 roku z uczennicami - wolontariuszkami z klasy 2 b naszego Gimnazjum poszłyśmy pod obelisk i harcerską tablicę pamiątkową 1919-1945 mieszczącą się przy Parku Zwycięstwa w Rogoźnie, aby posprzątać przed Uroczystością Wszystkich Świętych.
  Dnia 30 października z uczniami klasy 3 a naszego Gimnazjum i nauczycielem biologii p. M. Bosiackim udaliśmy się pod obelisk przy Parku Zwycięstwa oraz pod Pomnik Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze w dowód pamięci. Pamiętamy!

  Dorota Gintrowska

  >>GALERIA <<  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
  27.10.2017 r.

  >>GALERIA <<  SCHODY LITERACKIE
  .10.2017 r.

  Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, zorganizowano konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV - VII "Literackie schody". Zadaniem uczestników konkursu było odgadnięcie tytułu książki i jej autora na podstawie podanego cytatu z lektur szkolnych. Cytaty były umieszczone na stopniach schodów. Zwycięzcy konkursu otrzymali słodkie nagrody. Laureaci konkursu:
  Mikołaj Grabowski
  Zuzanna Kubiak
  Sonia Radecka
  Michalina Jarmolińska
  Gabriela Szuberska
  >>GALERIA <<  Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego ,,W HOŁDZIE OJCZYŹNIE" dla klas 1-3
  27.10.2017 r.

  27 października 2017r. w bibliotece SP 3 odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego ,,W HOŁDZIE OJCZYŹNIE" dla klas 1 -3. W konkursie brało udział 19 uczniów (8 - z klas pierwszych, 2 - z klasy drugiej, 9 - z klas trzecich). Uczestnicy recytowali dowolnie wybrane wiersze polskich poetów o tematyce patriotycznej. Zaprezentowali między innymi teksty:,,Co to jest Polska?" Czesława Janczarskiego, "Kto Ty jesteś? Polak mały! Władysława Bełzy, "Twój dom" Wandy Chotomskiej, "Moja mała Ojczyzna" Joanny Białobrzeskiej, "Tu wszędzie Polska" Tadeusza Kubiaka, "Żeby Polska była Polską" i ,,Taki kraj" Jana Pietrzaka. Oceniano znajomość tekstu, sposób recytacji oraz jego zgodność z tematyką.
  Spośród wszystkich recytatorów wyłoniono dwoje najlepszych.
  Są to: Igor Baczyński - kl. 3b i Maja Ignasiak - kl. 1c.
  Będą oni reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim na poziomie klas 1 - 3. Odbędzie się on w listopadzie.
  Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

  Konkurs przygotowała Sławomira Mickiewicz
  we współpracy z paniami Joanną Grabowską i Sylwią Sell

  >>GALERIA <<  ŚWIĘTO DYNI
  23.10.2017 r.

  23 października 2017 roku w Świetlicy obchodziliśmy Święto Dyni. Dzieci w ten dzień inaczej spędzały czas niż zwykle. Zorganizowaliśmy konkursy zręcznościowe, plastyczne oraz łamigłówki związane z obchodzonym świętem. Na zakończenie na dzieci czekała słodka niespodzianka.
  >>GALERIA <<  Dzień Eksperymentu w klasie 3a
  20.10.2017 r.

  Uczniowie z klasy 3a poznawali podstawowe prawa fizyki i chemii. Nie potrzebowali nadzwyczajnych urządzeń i trudno dostępnych substancji. Wystarczyły im tak naprawdę najprostsze materiały i czynności, aby dostrzec magię nauki. Chciałam, żeby zrozumieli jak ciekawą przygodą może być zgłębianie tajemnic i poszukiwanie odpowiedzi na proste ale fascynujące pytania. Przez trzy tygodnie przygotowywali się aby pokazać swoim rówieśnikom eksperyment. Wiemy, że nie jest łatwo występować przed innymi, pokazywać i opowiadać. Wszystkim swoim uczniom gratuluję odwagi. Rodzicom dziękuję za dopilnowanie dzieci w przygotowaniach do tego pokazu. Mogę powiedzieć że ponownie udało mi się zachęcić dzieci do poznawania, poszukiwania odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Jesteście bardzo kreatywni - brawo! Dzieci z klas 3f i 3e wraz ze swoimi wychowawczyniami obserwowali eksperymenty i nagradzali swoich kolegów brawami. Dziękuję także darczyńcom za przekazane upominki (wszyscy otrzymali zabawne kolorowe piłeczki) dla moich małych naukowców (pani Małgorzacie i panu Michałowi).

  Ewa Szturmińska

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  WYCIECZKA DO MUZEUM MŁYNARSTWA W JARACZU.
  17.10.2017 r.

  Dnia 17 października klasa 3b uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Młynarstwa i Urządzeń Wodnych w Jaraczu. Udostępniono klasie do zwiedzania m.in.: stajnie przymłyńską, młyn wodny oraz dom młynarza. Turbinowy młyn wodny pochodzi z początku XX wieku i zachowane są w nim oryginalne urządzenia produkcyjne. W stajni prezentowana jest unikatowa kolekcja modeli wiatraków. Dzieci dowiedziały się m.in. jak zbudowany jest wiatrak i w jaki sposób produkowano mąkę. Podczas lekcji uczniowie brali czynny udział w wielu pracach związanych z produkcją mąki i kaszy takich jak: młócenie, mielenie, tłuczenie, przesiewanie. Pracowali na replikach dawnych urządzeń takich jak: stępy, żarna, cepy, sita
  >>GALERIA <<  Pasowanie pierwszoklasistów
  17.10.2017 r.

  17 października 2017 r. pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie. Uroczystego pasowania dokonała dyrektor Iwona Rzańska wraz ze swoimi zastępczyniami : Izabelą Konewką i Elżbietą Kowalą. Najmłodszych uczniów powitali starsi koledzy. Przejętych pierwszoklasistów wspierały ich wychowawczynie: B. Kubiak, I. Górniak, D. Hajt i K. Dolata oraz rodzice i krewni, którzy licznie przybyli do sali RCK.

  Katarzyna Dolata
  WYCIECZKA DO LASU
  17.10.2017 r.

  17 października 2017 roku wybraliśmy się z klasą 3 b do lasu. Głównym celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Jakie zagrożenia mogą nas spotkać ze strony dzikich zwierząt, jak się wtedy zachować .Pogoda była piękna, las mienił się pełną barwą ciepłych kolorów. Dzieci miały możliwość podzielenia się wiedzą i wykorzystania jej w praktyce na łonie natury. Potrafiły rozpoznać i nazwać rośliny oraz zwierzęta charakterystyczne dla poszczególnych warstw lasu. Trzecioklasiści nie tylko dowiedzieli się o zagrożeniach ze strony roślin i grzybów, a nawet samodzielnie potrafili znaleźć grzyby jadalne.
  >>GALERIA <<  Dzień Edukacji Narodowej
  13.10.2017 r.

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE FINAŁ WOJ. WLKP POZNAŃ WOLA
  12.10.2017 r.

  Na terenie Hipodromu Poznań Wola odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja dziewcząt i chłopców godnie reprezentowała nasz powiat. W kategorii dziewcząt nasze dziewczyny na 43 szkoły, które wzięły udział w zawodach, zajęły 17 miejsce, a chłopcy w swojej kategorii wiekowej uplasowali się na 12 miejscu rywalizując z 41 zespołami.

  SKŁAD ZESPOŁU - DZIEWCZETA

  ALEKSANDRA BETKA
  ALICJA
  AMELIA SZULC
  JULIA SKALSKA
  JULIA PIECHOCKA
  ZUZANNA CHUDZICKA
  LENA KIEŁPIŃSKA
  KRAJNIAK JOANNA
  ZUZANNA PRZYBYLSKA
  NIEDŹWIEDZKA NIKOL


  SKŁAD ZESPOŁU - CHŁOPCY

  KACPER ROZMARYNOWICZ
  DAWID PILARSKI
  DOMINIK BEDNARSKI
  JAKUB SUDOŁ
  SEBASTIAN GÓRZNY
  JAKUB NADOLNY
  BARTŁOMIEJ GILEWSKI
  JAKUB ZDON


  SZKOLNY ETAP XI ARCHIDIECEZJALNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO
  05.10.2017 r.

  Dnia 05 października 2017 roku uczennice klas 3a i 3b naszego Gimnazjum wzięły udział w szkolnym etapie XI ARCHIDIECEZJALNEGO KONKURSU BIBLIJNEGO dla młodzieży gimnazjalnej. Do etapu rejonowego zakwalifikowała się uczennica klasy 3a KAROLINA KRÓLCZYK. Etap rejonowy odbył się 31 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Budzyniu. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i niespodziankę od Organizatorów.

  Dorota Gintrowska

  >>GALERIA <<  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
  29.09.2017 r.

  29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który został ustanowiony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Celem akcji było promowanie dobrej książki i zadbanie o to, by słowo pisane nie zostało zapomniane. Ten dzień był okazją do wprowadzenia uczniów z klas I i II w świat bajek i baśni, o co zadbały uczennice z klasy 6a. - Czechowska Oliwia , Betka Aleksandra , Zuzanna Kubiak , Piechocka Julia , Szulc Amelia , Bogusławska Alicja. Zachęcamy wszystkich do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej.
  >>GALERIA <<  MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
  28.09.2017 r.

  Na terenie kąpieliska miejskiego w Obornikach 28 września odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Do zmagań szkół podstawowych stanęło 8 reprezentacji chłopców i 7 reprezentacji dziewcząt. Nasze dziewczęta i nasi chłopcy byli bezkonkurencyjni i wywalczyli złote medale. Uczniowie SP-3 Rogoźno będą reprezentowali nasz powiat na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego, które to odbędą się 12 października w Poznaniu.
  MISTRZOSTWIE POWIATU - DZIEWCZĘTA


  ALEKSANDRA BETKA
  ALICJA BOGUSŁAWSKA
  AMELIA SZULC
  JULIA SKALSKA
  JULIA PIECHOCKA
  ZUZANNA CHUDZICKA
  LENA KIEŁPIŃSKA
  DOMINIKA MARCHEWKA
  ZUZANNA PRZYBYLSKA

  MISTRZOSTWIE POWIATU - CHŁOPCY


  KACPER ROZMARYNOWICZ
  DAWID PILARSKI
  DANIEL KOWALSKI
  JAKUB SUDOŁ
  SEBASTIAN GÓRZNY
  JAKUB NADOLNY
  KRYSPIN SZYMSKI
  BARTŁOMIEJ GILEWSKI
  JAKUB ZDON  MICHEL BERRY
  15.09.2017 r.
  >>GALERIA <<  Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
  04.09.2017 r.
  Klasa 1a  klasa 1b  klasa 1c  klasa 1d


  >>GALERIA <<  >>Rok szkolny 2016/2017 <<
  >>Rok szkolny 2015/2016 <<
  >>Rok szkolny 2014/2015 <<
  >>Rok szkolny 2013/2014 <<
  >>Rok szkolny 2012/2013 <<
  >>Rok szkolny 2011/2012 <<
  >>Rok szkolny 2010/2011 <<
  >>Rok szkolny 2009/2010 <<
  >>Rok szkolny 2008/2009 <<
  >>Rok szkolny 2007/2008 <<
  >>Rok szkolny 2006/2007 <<