Zakończenie roku szkolnego 2013/2014
27.06.2014 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<POŻEGNANIE ABSOLWENTA 2014
26.06.2014 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 w roku szkolnym 2013/2014

KLASA VI a
wychowawca: mgr Renata PiechowiakKLASA VI b
wychowawca: mgr Danuta KoprowskaKLASA VI c
wychowawca: mgr Wiesława BanaszKLASA VI d
wychowawca: mgr Hanna Manikowska
TURNIEJ WIEDZY - SAVOIR - VIVRE DLA KLAS IV
25.06.2014 r.

Już po raz drugi w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy savoir-vivre. 25 czerwca klasy czwarte stanęły do rywalizacji o tytuł mistrza. Celem turnieju było podniesienie kultury osobistej uczniów poprzez promowanie kulturalnych zachowań w życiu codziennym oraz umiejętności zgodnego współżycia i poprawnego komunikowania się. Konkurs miał za zadanie wdrażanie młodzieży do stosowania zasad etykiety na co dzień. Konkurowały ze sobą 4-osobowe drużyny. Ich zadaniem było prawidłowe nakrycie stołu i poprawne zaadresowanie koperty. Uczniowie odpowiadali również na pytania z zakresu etykiety oraz oceniali znajomość zasad dobrego zachowania znanego aktora Roan’a Atkinson’a – Jasia Fasoli. Poziom drużyn był wyrównany. Tytuł mistrza, medale oraz puchar przechodni otrzymała klasa IVA, drugie miejsce przypadło w udziale klasie IV B, a trzecie miejsce zajęła klasa IV C. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pocieszenia. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę i gratulujemy.
>>GALERIA <<LAUREACI KONKURSU JESTEM POLAKIEM NA SPOTKANIU U PREZYDENTA
23.06.2014 r.

     23 czerwca uczennice Szkoły Podstawowej nr3 w Rogoźnie (Joanna Hinz, Julia Garstecka, Ada Ptaszyńska) wraz z opiekunem (Joanna Kania) i innymi laureatami konkursu JESTEM POLAKIEM wzięły udział w spotkaniu z Prezydentem Bronisławem Komorowskim. Uroczystość „Młodzi dla wolności” odbyła się w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego. W części oficjalnej po powitaniu Gości przez panią Joannę Berdzik -Podsekretarz Stanu MEN odbyła się krótka prezentacja działań szkół zaangażowanych w obchody 25-lecia polskiej wolności. Następnie Prezydent RP wygłosił przemówienie oraz wręczył wyróżnienia dla najbardziej zaangażowanych szkół. Niestety spotkanie uczniów zbiegło się z „gorącym okresem” w polityce i Głowa Państwa dość szybko nas opuściła. Ale na pocieszenie odbył się recital Kamila Bednarka z Zespołem. Nie trzeba dodawać, że była to wielka atrakcja i niespodzianka. Po koncercie doradca prezydenta Jan Lityński wręczył dyplomy dla szkół biorących udział w konkursie, po czym zaproszono wszystkich na lunch na tarasie. Po obiedzie zastaliśmy poproszeni do Sali Kolumnowej na pamiątkowe zdjęcia. Dodatkowo dla wszystkich przygotowano upominki i gadżety (torby, koszulki, kubeczki), oczywiście wszystkie z logo-25 lat Wolności. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Sejmu, a na kone2014c pojechaliśmy na Stadion Narodowy. Pełni wrażeń, szczęśliwi wróciliśmy do domu.

Joanna Kania

>>GALERIA<<SPORT W SP3


>>SPORT W SP3<<
LAUREATKI VI EDYCJI POWIATOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO
,,STĄD JESTEM - TO MOJA MAŁA OJCZYZNA''

23.06.2014 r.
W Bibliotece Publicznej w Obornikach odbyło się podsumowanie VI edycji projektu edukacyjnego zorganizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Obornickiej pt. ,,Stąd jestem - to moja mała Ojczyzna'', który zakładał realizację następujących zagadnień:
     1.Ja, moja rodzina, mój dom i jej tradycje
     2.Moja szkoła - jej historia i tradycje
     3.Moje miasto / mój region - historia, tradycje, przyszłoœć
     4.Powstanie Wielkopolskie- ślady powstania,rodziny powstańców, miejsca działań sylwetki powstańców, miejsca pamięci itp.
Zagadnienia można było realizować w formie prac plastycznych, literackich oraz jako opracowanie multimedialne. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas IV-VI, których prace zajęły bardzo wysokie miejsca w kategoriach:

Prace plastyczne:
     Wiktoria Zielińska - I miejsce
     Amelia Górzna - III miejsce
     Dobrochna Marchwiak - wyróżnienie
     Joanna Hinz - wyróżnienie

Prace literackie:
     Karolina Frankowska - I miejsce

Opracawania multimedialne:
     Karolina Frankowska - I miejsce
     Patrycja Koprowska - I miejsce
     Dominika Zawiska - III miejsce
Serdeczne gratulacje!
>>GALERIA<<Podsumowanie projektu "Bezpieczna Szkoła-Demokratyczny Kraj"


>>Podsumowanie<<
>>Zadanie 1<<
>>Zadanie 2<<
>>Zadanie 3<<
>>Zadanie 4<<
>>Zadanie 5<<
>>Zadanie 6<<
>>Zadanie 7<<
>>Zadanie 8<<
>>Załącznik do zadania 3<<Gwiazda Szeryfa Praw Dziecka 2014
17.06.2014 r.
Nasza szkoła zgłosiła swój udział w III edycji projektu UNICEF Szkoła z Prawami Dziecka. W 2014 roku przypada 25. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Udział w projekcie był podkreśleniem znaczenia tego najbardziej uniwersalnego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych i uczczeniem zbliżającej się rocznicy. W ramach akcji uczniowie wzięli udział w cyklu lekcji poświęconych tematyce praw dziecka. W oparciu o specjalnie opracowane materiały edukacyjne uczniowie dowiedzieli się czym są prawa dziecka, jak rozumieć poszczególne zapisy Konwencji o prawach dziecka, gdzie szukać pomocy w sytuacji gdy ich prawa są łamane. Uczniowie poznali także historię Malali Yousafzai – pakistańskiej dziewczynki, która jest orędowniczką walki o prawa dziewcząt. Zadaniem dzieci było wybranie spośród lokalnej społeczności osób najbardziej zaangażowanych w propagowanie i ochronę ich praw. Wybór nie był łatwy, padło wiele kandydatur, jednak ostatecznie wybrano następujące osoby:


- Bogusława Janusa – Burmistrza Rogoźna,
- Ewelinę Kowalską – Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rogoźnie,
- Małgorzatę Kasprzak – Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rogoźnie,
- st. sierżant. Anetę Stróżewską – funkcjonariusza Komisariatu Policji w Rogoźnie,
- Księdza Krzysztofa Szkopeka – Wikariusza Parafii św. Ducha w Rogoźnie,
- Piotra Szturmińskiego – Dyrektora Rogozińskiego Centrum Kultury,


Podsumowanie projektu nastąpiło 17 czerwca 2014r. podczas specjalnie zorganizowanej uroczystości, na którą zaproszono i uhonorowano odznaką SZERYFA PRAW DZIECKA wybrane przez dzieci osoby.
>>GALERIA<<Uwaga! Nowe znaki drogowe przy Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie
13.06.2014 r.

Apelujemy do Wszystkich o ich przestrzeganie.
>>GALERIA<<PRZEGLĄD PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
13.06.2014 r.

>>GALERIA<<Dzień Wolności
06.06.2014 r.

6.06.2014 w naszej szkole miał miejsce projekt Dzień Wolności.de / Tag der Freiheit.pl, w którym wzięli udział „niemieckojęzyczni” uczniowie klas 4a oraz 4b. Akcja związana była z rocznicą obrad Okrągłego Stołu w Warszawie i pierwszymi wolnymi wyborami, a także rocznicą upadku muru berlińskiego. Jubileusz 1989 roku uczciliśmy wspominając wydarzenia tamtych lat. Były też zabawy sportowe połączone z wiedzą o języku niemieckim, a także wspólne robienie sałatki ziemniaczanej (Kartoffelsalat). Na koniec każdy uczestnik otrzymał upominek w formie książeczek, plakietek, słuchawek lub latarek
>>GALERIA<<Festyn 2014
07.06.2014 r.

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<PRZEDSZKOLAKI W SZKOLE
03.06.2014 r.

>>GALERIA<<LAUREATKI II EDYCJI KONKURSU "JESTEM POLAKIEM"
02.06.2014 r.

Dobiegła końca II edycja konkursu JESTEM POLAKIEM Posłanki na Sejm RP Marii Małgorzaty Janyska. W tym roku patronat nad II edycją konkursu objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. Uczennice Szkoły Podstawowej Nr3 W Rogoźnie piosenką patriotyczną wyśpiewały sobie czołowe miejsca. Ada Ptaszyńska I miejsce, Joanna Hinz II miejsce i Julia Garstecka III miejsce. Podczas Święta Wolności, które odbyło się 2 czerwca na Placu Wolności w Czarnkowie, laureatom zostały wręczone nagrody. Oczywiście nie obyło się bez występu zwycięzców. Na koniec wszyscy uczestnicy stworzyli flagę „Naszą Biało Czerwoną”, co zostało uwieńczone na zdjęciu. Jednak największą niespodzianką dla nas jest zaproszenie wszystkich laureatów wraz z opiekunami na spotkanie z Prezydentem w Warszawie. Już nie możemy doczekać się wyjazdu.

Joanna Kania

>>GALERIA<<1 czerwca 2014
01.06.2014 r.

1 czerwca uczennice naszej szkoły wystąpiły na festynie zorganizowanym przez Rogozińskie Centrum Kultury z okazji Dnia Dziecka. Dodatkowo Julka Garstecka( IIm), Asia Hinz (IIIm) oraz Ada Ptaszyńska (IIIm) wzięły udział w corocznym konkursie Nasze Debiuty, w którym zajęły czołowe miejsca. Serdecznie gratulujemy!!

Joanna Kania

>>GALERIA<<Z legendą o Królu Kraku i Smoku Wawelskim w przedszkolu
29.05.2014 r.

     Legenda o Królu Kraku i Smoku Wawelskim znana jest zarówno dzieciom jak i dorosłym. Należy ona bowiem do jednych z najstarszych legend polskich, ale czy ktoś zna ją w języku angielksim?
     Uczniowie klasy Ic ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie 29 maja 2014 odwiedzili zaprzyjaźnione ze szkołą Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Rogoźnie z polsko-angielską inscenizacją wyżej wspomnianej legendy.
     Zaciekawienie, uśmiech i radość na twarzach widowni dowodzi, że młodzi aktorzy doskonale poradzili sobie z wyzwaniem. Dzieci sprawnie mówiły i śpiewały w języku angielskim, co świadczy o ich wysokich umiejętnościach językowych. Na pochwałę zasługuje również kunszt aktorski. Ogromne starania uczniów zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodkimi podarunkami od Pani dyrektor przedszkola.

Renata Czechowska

>>GALERIA<<Gminny Konkurs Pisania klas Pierwszych
29.05.2014 r.

W dniu 29 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie odbył się Gminny Konkurs Pisania Uczniów Klas Pierwszych. W konkursie wzięło udział pięć szkół. Każdą szkołę reprezentowało troje uczestników. Poziom wiedzy i zdolności uczniów był wysoki i bardzo wyrównany. Najlepsi okazali się uczniowie: Lukrecja Szafrańska SP nr 2 - I miejsce, Marianna Wahlich SP nr 2 - II miejsce i Krzysztof Malinowski ZS Parkowo - III miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Zadowoleni i szczęśliwi wracali do swoich szkół. Opiekunkom uczestników dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu i pracę w komisji. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy za rok.

Organizatorki: J. Daleka, K. Frankowska

>>GALERIA<<Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły i Turniej "Dwójek i Jedynek Siatkarskich"
28.05.2014 r.

     W tym roku po raz pierwszy w naszej szkole został rozegrany Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły w piłkę nożną chłopców oraz Turniej Dwójek Siatkarskich o Puchar Dyrektora Szkoły dziewcząt. W turnieju udział wzięli uczniowie ze szkół w Budzyniu, Damasławka oraz z naszej szkoły. Chłopcy wywalczyli 3 miejsce. Dziewczęta rywalizowały w dwójkach siatkarskich. Trzy pierwsze miejsca zajęły uczennice naszej szkoły I m-ce Kucak M, Tomczyk W, II m-ce Marchewka K, Magdziarz M, III m-ce Ostańska M, Neumann P.
Młodsze siatkarki z klas IV wzięły udział w Turnieju "Jedynek Siatkarskich". Zgłosiło się 17 dziewcząt a puchar Dyrektora Szkoły za zajęcie I miejsca otrzymała Katarzyna Pierwoła.
Siatkarki z naszej szkoły brały również udział w Turnieju Piłki Siatkowej SZS Wielkopolska. Zdobywając I miejsce w zawodach Miejsko-Gminnych i Powiatowych, dziewczęta awansowały do finału Rejonu. Tam spośród 6 drużyn, nasze zawodniczki zdobyły wysokie II miejsce ulegając w finale 1:2 Murowanej Goślinie.
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<Szkolny Konkurs Ekologiczny
28.05.2014 r.

Dnia 28 maja 2014 r. z okazji zbliżającego się Dnia Ochrony Środowiska (5 czerwca) w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny dla klas IV-VI. Uczestniczyło w nim 18 uczniów. Ich zadaniem było rozwiązać test składający się z 21 zadań. A oto laureaci:
Martyna Magdziarz kl. V a - I miejsce
Marzena Just kl. V a - II miejsce
Dobrochna Marchwiak kl. IV b - III miejsce
Zwycięzcom gratuluję sukcesu a pozostałym uczestnikom dziękuję za udział.

Magdalena Hajt

>>GALERIA<<Szkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas V
23.05.2014 r.

Dnia 23 maja 2014r w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas V. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Maksymalnie można było zdobyć 47 punktów.
Pierwsze miejsce zajęła Marzena Just kl. Va
Drugie miejsce zajęła Aleksandra Żygilewicz kl. Vd
Trzecie miejsce zajął Mikołaj Janowski kl. Vb
Czwarte miejsce zajął Tomasz Brudziana kl.Vd
Piąte miejsce- Patrycja Bartczak kl.Vb i Dominika Torczyk kl.Vb
Szóste miejsce- Jakub Biskupski kl.Vd i Paulina Wasila kl. Vb
Pozostali uczniowie biorący udział w konkursie to:
Marta Pilarska kl. Vc, Bartłomiej Hańćkowiak kl. Vd, Joanna Hinz kl. Vd, Marcelina Nowacka kl. Vc, Julia Garstecka kl. Vd, Martyna Zielińska kl.Vc, Patrycja Urbańska kl.Vc, Magdalena Bukowska kl.Vb.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Krystyna Ślusarczyk
Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas czwartych
22.05.2014 r.

W czwartek 22 maja 2014 roku odbył się w naszej Szkole Konkurs Języka Niemieckiego dla klas czwartych. Udział w nim brało 10 uczniów. Konkurs składał się z testu, w skład którego wchodziło 17 zadań. Maksymalnie można było z niego uzyskać 30 punktów. Największą ilość punktów i tym samym pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy 4b Dobrochna Marchwiak. Drugie miejsce zajęła uczennica tej samej klasy Zuzanna Frost a trzecie miejsce Weronika Skalska z klasy 4a. Wyżej wymienione uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe a pozostali uczestnicy Konkursu pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom!

Anna BanaszakSzkolny Konkurs Pisania Uczniów Klas Pierwszych
22.05.2014 r.

W czwartek 22 maja 2014 r w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Pisania Uczniów klas Pierwszych. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły (po trzy osoby z każdej klasy pierwszej) brali udział w swoim pierwszym bardzo ważnym konkursie. Wyniki były zaskakujące, ponieważ najlepsza trójka, która będzie reprezentować naszą szkołę podczas Gminnego Konkursu Pisania Uczniów Klas Pierwszych to uczniowie z klasy Ia. Uczniowie pani Katarzyny Dolaty pokonali pozostałych reprezentantów. Wygranym życzymy powodzenia i dalszych sukcesów, a wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Wszyscy uczniowie zostaną nagrodzeni pięknymi dyplomaAnna Banaszaknkami.
I miejsce - Lach Weronika
II miejsce - Szuberska Gabriela
III miejsce - Pułkowska Natalia

>>GALERIA<<Wycieczka klasy 3a i 3d do Torunia
21.05.2014 r.

Pewnego dnia pani powiedziała nam datę wycieczki do Torunia. Gdy to usłyszeliśmy bardzo się ucieszyliśmy. Dnia 21 maja zebraliśmy się wszyscy przed szkołą, weszliśmy do autobusu i wyruszyliśmy w drogę. Po ok. 2 godzinach byliśmy na miejscu. Wysiedliśmy z autobusu i zaczęliśmy zwiedzać Toruń. Najpierw poszliśmy nad Wisłę. Było pięknie. Później zobaczyliśmy 2 zabytki: kotwicę i bombę wodną. Następnie pomaszerowaliśmy wesoło do Muzeum Piernika. Poznawaliśmy składniki do wypiekania pierników i piekliśmy własne. Potem spotkaliśmy się z panem przewodnikiem. Zwiedzaliśmy z nim krzywą wieżę, mury obronne, kościół, widzieliśmy ruiny zamku i piękne kamienice. W ratuszu mieliśmy krótką przerwę. Na rynku pożegnaliśmy się z panem przewodnikiem i był godzinny czas wolny. Rozdzieliliśmy się na grupy i zaczęliśmy kupować pamiątki. Ta jedna godzina szybko minęła i trzeba było wracać na miejsce zbiórki. Gdy wszyscy już się zebrali, poszliśmy do planetarium. Tam oglądaliśmy film o różnych galaktykach. Po filmie wykończeni ale pełni energii wróciliśmy do autobusu i bezpiecznie wyruszyliśmy do Rogoźna. Toruń to piękne miasto, które polecamy wszystkim!

Wiktoria Ptaszyńska kl.3d

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<WYCIECZKA KLASY IVB DO MNISZEK
21.05.2014 r.

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<XI Gminny Konkurs Matematyczny Klas III
14.05.2014 r.

W dniu 14 maja 2014 r., w Szkole Podstawowej nr 2 w Rogoźnie odbył się XI Gminny Konkurs Matematyczny Klas III. W konkursie brało udział sześć szkół, po 3 uczniów z każdej szkoły. Test składał się z 11 zadań, za które można było uzyskać maksymalnie 62 punkty. Zwyciężył uczeń naszej szkoły Michał Łatka z klasy 3a, a uczennice Wiktoria Ptaszyńska z klasy 3d zajęła 6 miejsce i Oliwia Nowacka z klasy 3a, która zajęła 8 miejsce. Gratuluję zwycięzcy ogromnej wiedzy i umiejętności matematycznych.

Katarzyna Frankowska

>>GALERIA<<Wycieczka klasy 1c do Kościana - ,,Z piratami dookoła świata''
05. 05. 2014r.

>>GALERIA<<WYCIECZKA DO BERLINA
25.04.2014 r.

Dnia 25 kwietnia 2014 roku uczniowie klasy 5a i 5c wyjechali na wycieczkę do Berlina. Uczniowie zwiedzili min. Muzeum Techniki - Spectrum gdzie wykonując różne eksperymenty mogli przekonać się jak działają prawa fizyki. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej, Tutaj mogliśmy zobaczyć różne gatunki zwierząt, które żyły kiedyś na ziemi i te, które żyją do dziś. Wielką atrakcją muzeum były ogromne szkielety dinozaurów. Zobaczyliśmy również znaną wszystkim Bramę Brandenburską, Europa Center z zegarem wodnym, Kościół św. Jadwigi, Katedrę Berlińską. największą ulicę Berlina Unter den Linden, Kościół pamięci oraz Alexanderplatz z wieżą telewizyjną. Wiele wrażeń dostarczyło nam zwiedzanie Dom Aquaree. Mogliśmy tutaj podziwiać różne gatunki ryb a nawet dotknąć żywe rozgwiazdy. Uczestnicy wycieczki mieli również możliwość zakupienia pamiątek z Berlina..Po spędzonym dniu w Berlinie uczniowie byli wprawdzie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Na zakończenie pilot wycieczki przeprowadził krótki quiz z nagrodami dotyczący wiedzy o zabytkach Berlina. Dziękujemy Panu Bigosińskiemu za wspaniale zorganizowaną wycieczkę.

Marzena Just, klasa 5a

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<Kanonizacji Jana Pawła II
04.05.2014 r.

4 maja uczennice i absolwentki naszej szkoły wystąpiły w Kościele Ducha Świętego w Rogoźnie na mszach o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Program przygotowany został z okazji kanonizacji Jana Pawła II. Dziękujemy za wszystkie przemiłe słowa. Jest to bardzo motywujące i wiemy, że było warto popracować…

Joanna Kania, Aldona Bartkowiak

>>GALERIA<<Świetlica opiekuńczo - wychowawcza "Gratka Puchatka"


Dnia 5 maja 2014 roku wznawiamy zajęcia w świetlicy opiekuńczo – wychowawczej "Gratka Puchatka". Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do środy, od godz. 16:00 do 17:30 w świetlicy w Szkole Podstawowej Nr 3 przy ul. Seminarialnej 16.
Zapraszamy dzieci z klas I - III.


APEL Z OKAZJI 223. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
30.04.2014 r.

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<JAK UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY?


Tego właśnie uczyły się na zajęciach dzieci z klasy 1c. Znamy wszystkie numery alarmowe i potrafimy wezwać odpowiednie służby ratownicze w razie wypadku. Teraz poznawaliśmy sposoby udzielania pierwszej pomocy. Zapoznaliśmy się z wyposażeniem apteczki i ćwiczyliśmy umiejętność opatrywania i bandażowania ran. Sprawdzaliśmy czynności życiowe u osoby poszkodowanej. Układaliśmy osobę nieprzytomną w pozycji bocznej bezpiecznej, a później ćwiczyliśmy wykonywanie resuscytacji. Wiemy, że zdobywając te umiejętności, możemy kiedyś uratować komuś zdrowie, a nawet życie.

Sławomira Mickiewicz

>>GALERIA<<Turniej „BEZPIECZNA SZKOŁA – DEMOKRATYCZNY KRAJ”


Nasza szkoła na początku grudnia 2013r. przystąpiła do turnieju „BEZPIECZNA SZKOŁA – DEMOKRATYCZNY KRAJ”. W ramach turnieju do zrealizowania jest dziewięć zadań. Zadanie pierwsze polegało na przeprowadzeniu w klasach debat uczniowskich na temat „Prawa człowieka i obywatela w państwie demokratycznym”. Klasy Id oraz III c do wspólnej debaty nad problemem, „Czy w Polsce są przestrzegane prawa dziecka?” zaprosiły panią Katarzyną Erenc – Szpek, która działa w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci oraz starsze koleżanki z Gimnazjum nr 2 w Rogoźnie , które są członkami PCK. Debata została wzbogacona scenkami obrazującymi wybrane prawa dziecka, przygotowanymi przez uczniów. Było to bardzo miłe i pouczające spotkanie, za które serdecznie dziękujemy naszym gościom!

Anna Wysocka

>>GALERIA<<WYDARZENIA SPORTOWE W SP-3


Jak co roku w marcu odbywa się w sali RCK iS Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza miasta Rogoźno. Nasz szkoła w składzie Ptaszyński Jakub i Jaskólski Remigiusz zajęła II miejsce. Bardzo duży sukces odniósł Ptaszyński Jakub, który zajął I miejsce w kategorii indywidualnej.
Na orliku przy SP-3 14 kwietnia zastał rozegrany Turniej Piłki Nożnej Orlik CUP-2014. Do zmagań zgłosiło się 6 drużyn. Nasza szkoła wystawiła dwa zespoły. Pierwsza faza rozgrywek odbyła się w grupach. Grupę A wygrał zespół I SP-3, a grupę B II zespółSP-3. W półfinałach pokonaliśmy zespoły z Gościejewa i Parkowa. Nasze zespoły tak jak w zeszłym roku spotkały się w finale. Podstawowym czasie gry padł remis. W dogrywce zespół I (Jakub Złoch, Kruger Kamil, Kamil Radecki, Krystian Kołodziej, Szymon Szubert, Martin Wiesse, Dominik Górzny, Franciszek Kornobis, Piotr Zieliński) pokonał zespół II (Michał Piotr, Mateusz Taurogiński, Grzegorz Nowak, Michał Ostański, Kamil Walicki, Marcel Złoch, Hubert Piechocki, Mikołaj Lűck, Mateusz Kolarczyk).
Gratulujemy


„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”


W tegorocznej XIV edycji Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” organizowanego przez PZPN drużyna piłki nożnej z SP – 3 w Rogoźnie po zwycięskich eliminacjach reprezentowała nasz region w finale wojewódzkim, który odbył się 8 kwietnia na boisku w Śremie. Po dwóch zwycięstwach i jednej porażce tylko różnica bramek zadecydowała o awansie do ćwierćfinału drużyny ze szkoły z Konina. Tym razem okazałe puchary zdobyli inni natomiast uczniowie z Trójki dzięki swoim umiejętnościom uczestniczyli w niezapomnianej piłkarskiej przygodzie, którą przypominać będzie każdemu zawodnikowi pamiątkowy medal uczestników finału wojewódzkiego. Szkołę reprezentowali Michał Piotr, Mateusz Taurogiński, Grzegorz Nowak, Michał Ostański, Kamil Walicki, Marcel Złoch, Hubert Piechocki, Mikołaj Lűck, Mateusz Kolarczyk, Kajetan Szymski, Rafał Przybyłek, Jakub Paczesny.

IX POWIATOWY KONKURS MITOLOGICZNY W GOŒCIEJEWIE
26.04.2014 r.

     Kto wpadł na pomysł zbudowania konia trojańskiego? Która z bogiń była żonš Hefajstosa? Jak nazywa się laseczka leszczyny z oplecionymi wokół wężami?
     Z takimi i innymi zadaniami zmierzyli się uczestnicy IX Powiatowego Konkursu Mitologicznego, który odbył się 26 kwietnia 2014 roku. Tego dnia, o godzinie 9.30 troje uczniów naszej szkoły rozpoczęło zmagania o tytuł znawców mitologii greckiej. Drużyna w składzie: Dominika Zawiska, Weronika Apoń oraz Wojciech Włodarczak rywalizowała z czterema drużynami z Obornik i Objezierza. Najlepszš, z sumš 57 punktów, okazała się reprezentacja z Obornik. Nasza ekipa, z sumš 53 punktów, zajęła III miejsce. Konkurs wyłonił także zwycięzców w kategorii indywidualnej. Na podium stanęła Dominika Zawiska, która uplasowała się na II miejscu.

Aleksandra Kulupa

>>GALERIA<<Laureaci Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. "Choroby wektorowe"
25.04.2014 r.

Dnia 25 kwietnia 2014r. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. "Choroby wektorowe". W grupie klas IV - VI z naszej szkoły znaleźli się: Dominika Zawiska i Gracjan Kaczmarek z kl. VIa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
>>GALERIA<<DZIEŃ ZIEMI
24.04.2014 r.

     Każdego roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w sali RCK uczniowie, grono pedagogiczne, dyrekcja oraz zaproszeni goście obejrzeli przedstawienie pt. „Kręte ścieżki żaby śmieszki”. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy V a pod opieką Magdaleny Hajt, oprawą muzyczną zajęła się Joanna Kania.
     Święto Ziemi to nieustanna kontrola naszego stosunku do niej. Naszej ingerencji w jej prawa kształtowane przez miliony lat. Widzowie podczas przedstawienia zostali wprowadzeni w świat żab, które pokazały co człowiek potrafi zrobić z Ziemią i jakie mogą być tego skutki. Byli też świadkami narady korporacji firm o znamiennej nazwie ,,Trutex''. Ekoopowieść umilały piosenki wykonanej przez uczennice naszej szkoły, gościnnie wystąpił chodzieski raper.
Dbajmy o swoją planetę!

Magdalena Hajt

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<KLASA IIIA W PRINTROOMIE 3D
24.04.2014 r.

>>GALERIA<<KLASA IIC i IIID Z WIZYTĄ W LEROY MERLIN
24.04.2014 r.

23 kwietnia dzieci z naszej szkoły( klasy 2c i 3d skorzystały z okazji obejrzenia pracy drukarki trójwymiarowej prezentowanej w Leroy Merlin w Suchym Lesie. To był ciekawy pokaz możliwości nowoczesnej technologii. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w pokazie.

G. Karoń

>>GALERIA<<MISTERIUM
16.04.2014 r.

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<W PRINTROOMIE 3D
16.04.2014 r.

>>GALERIA<<Matematyczny sukces uczniów naszej szkoły!
10.04.2014 r.

     13 marca 2014r. dziewiętnastu uczniów przystąpiło do szkolnego etapu II Powiatowego Konkursu Matematycznego o tytuł Mistrza Matematyki 2013/2014 dla uczniów szkół podstawowych. Troje, z najlepszymi wynikami, reprezentowało naszą szkołę w powiatowym etapie konkursu, który odbył się 10 kwietnia br. w Obornikach.
     Wśród 34 uczniów szkół podstawowych, najlepszymi okazali się nasi szóstoklasiści - Jakub Ptaszyński i Wojciech Włodarczak, uzyskując jednakową liczbę punktów. Aby wyłonić mistrza, przeprowadzono dogrywkę. W wyniku tych zmagań Jakub Ptaszyński (uczeń kl. 6d) otrzymał tytuł Mistrza Matematyki Szkół Podstawowych Powiatu Obornickiego, a Wojciech Włodarczak (uczeń kl. 6a i zeszłoroczny Mistrz Matematyki Szkół Podstawowych) - tytuł Wicemistrza. Trzeci najlepszy wynik uzyskała również uczennica naszej szkoły - Joanna Działo (z kl. 6a).
     Dyplomy i nagrody naszym mistrzom wręczyli: Wicestarosta Andrzej Okpisz i Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Paweł Drewicz.
     Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Beata Grześ-Rojek
Fotografia pochodzi ze strony: http://powiatobornicki.pl/wp-content/uploads/2014/04/PKM-2014-180.jpg
>>GALERIA<<GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
11.04.2014 r.

11 kwietnia, w Zespole Szkół w Parkowie odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego. Naszš szkołę reprezentowały: Aleksandra Nowak, Oliwia Kabat, Róża Szulgit, Joanna Działo i Dominika Zawiska. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Częœć ustna polegała na opisie dnia lub osoby. W częœci pisemnej uczestnicy rozwišzywali test językowy składajšcy się z 40 zadań o podwyższonym poziomie trudnoœci. Uczestnicy zmagali się z zadaniami sprawdzajšcymi znajomoœć słownictwa, struktur gramatycznych i umiejętnoœć rozumienia tekstów pisanych. Komisja konkursowa, w skład której wchodzili nauczyciele uczšcy w różnych szkołach podstawowych wyłoniła laureatów. Nasze uczennice zajęły czołowe miejsca. Dominika Zawiska zajęła I, a Joanna Działo III miejsce. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a nagrodami dla zwycięzców były słowniki i ksišżki w języku angielskim.

Renata CzechowskaMICROFONIA 2014


     W Obornickim Ośrodku Kultury odbył się finał Powiatowego Konkursu Młodych Talentów –„Microfonia 2014” .Do tego etapu przechodzą laureaci eliminacji gminnych- troje wykonawców z każdej grupy wiekowej. Szkołę Podstawową nr 3 w Rogoźnie reprezentowały: Sara Frankiewicz, Joanna Hinz, Ada Ptaszyńska oraz Dominika Laskowska.
     9 kwietnia Jury powołane przez organizatorów po dokonaniu oceny występów konkursowych wyłoniło ZŁOTĄ TRÓJKĘ w każdej kategorii. W kategorii klas I-III I miejsce zajęła Sara Frankiewicz z klasy3b. Zaśpiewała ona piosenkę pt. ”Najpiękniejsza w klasie”. Z kolei Joanna Hinz z klasy 5d piosenką z repertuaru zespołu Wawele pt.” Umówimy się z Wisłą” wyśpiewała I miejsce w kategorii klas IV-VI. Dodatkowo Ada Ptaszyńska z klasy 5d otrzymała wyróżnienie w tej kategorii.
     Laureatki wezmą udział w warsztatach wokalnych oraz w koncercie galowym 8 czerwca w Obornikach, na którym otrzymają dodatkowe nagrody.
Serdecznie gratulujemy!!
>>GALERIA<<XIX Konkurs Wiedzy Bajkowy Świat
10.04.2014 r.
I miejsce dla drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w składzie:
Dobrochna Marchwiak
Natalia Górzna
Aleksandra Rzepecka
>>GALERIA<<


UCZYMY SIĘ RATOWAĆ ŻYCIE!
09.04.2014 r.
9 kwietnia 2014r. w naszej szkole gościliśmy ratowników medycznych z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogoźnie. Przy ich pomocy uczniowie przypominali, utrwalali i praktycznie ćwiczyli umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczyli również umiejętność właściwego komunikowania się w przypadku wzywania karetki pogotowia, straży pożarnej, bądź policji. Przypomnieli także zasady postępowania w razie wystąpienia pożaru zarówno w budynku szkoły, jak też w domu.

Anna Wysocka

>>GALERIA<<


WŁĄCZ EKO WYBRAŹNIĘ
12.04.2014 r.
>>GALERIA<<


WYCIECZKA DO OLSZYNY
09.04.2014 r.

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<Konkurs "Palić, nie palić- oto jest pytanie"
marzec 2014 r.
     W marcu odbyła się kolejna- XIV edycja konkursu pod hasłem "Palić, nie palić- oto jest pytanie". Jest on adresowany do uczniów klas V szkoły podstawowej. Jego celem jest promowanie mody na niepalenie oraz uświadamianie uczniom negatywnych skutków palenia tytoniu. Zadaniem tegorocznej edycji było zaprojektowanie graffiti.
     7 kwietnia został rozstrzygnięty etap powiatowy. I miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej nr3 w Rogoźnie- Wiktoria Zielińska. Jej praca będzie reprezentowała powiat obornicki w etapie wojewódzkim konkursu.
Serdecznie gratulujemy!

Joanna Kania,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku''
08.04.2014 r.
W tegorocznej XIV edycji Turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku'' organizowanego przez PZPN drużyna piłki nożnej z SP – 3 w Rogoźnie po zwycięskich eliminacjach reprezentowała nasz region w finale wojewódzkim, który odbył się 8 kwietnia na boisku w Śremie. Po dwóch zwycięstwach i jednej porażce tylko różnica bramek zadecydowała o awansie do ćwierćfinału drużyny ze szkoły z Konina. Tym razem okazałe puchary zdobyli inni natomiast uczniowie z Trójki dzięki swoim umiejętnościom uczestniczyli w niezapomnianej piłkarskiej przygodzie, którą przypominać będzie każdemu zawodnikowi pamiątkowy medal uczestników finału wojewódzkiego.
>>GALERIA<<


WARSZTATY WIELKANOCNE
27.03.2014 r.

     Dnia 27 marca 2014 r. klasa V a pod opieką p. Magdaleny Hajt wybrała się na warsztaty wielkanocne do muzeum. Uczniowie poznali tradycję ozdabiania jajek następnie sami uczyli się je ozdabiać. Ugotowane wcześniej jajka pokrywali mieszanką stopionych kredek świecowych oraz wosku. Na koniec jajka były maczane w kolorowych barwnikach. Po zakończeniu pisanki wyglądały przepięknie. Klasa opuściła muzeum z zadowoleniem i radością. Dziękujemy paniom z muzeum za radosne i ciekawe warsztaty.

Marzena Just

>>GALERIA<<


X GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS IV-VI
08.03.2014 r.

     Dnia 08 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbył się X Gminny Konkurs Ortograficzny klas IV-VI. Wzięło w nim udział 49 uczestników, t tym 16 uczniów z klas czwartych, 17 uczniów klas piątych i 16 uczniów klas szóstych gminy Rogoźno
     Dzieci rozwiązywały test ortograficzny i pisały dyktando. Za prawidłowe rozwiązanie testu można było uzyskać 40 punktów, a za dyktando 10 punktów. Razem 50 pkt. Spośród uczestników komisja wyłoniła laureatów:

Klasy czwarte
1 miejsce - Roksana Bukowska - Szkoła Podstawowa nr 2
2 miejsce - Dobrochna Marchwiak - Szkoła Podstawowa nr 3
3 miejsce - Klaudia Majik - Szkoła Podstawowa nr 2

Klasy piąte
1 miejsce - Monika Kowalska - Szkoła Podstawowa w Budziszewku
2 miejsce - Marta Staszewska - Szkoła Podstawowa nr 2
3 miejsce - Natalia Świątek - Zespół Szkół w Gościejewie

Klasy szóste
1 miejsce - Dominika Zawiska - Szkoła Podstawowa nr 3
2 miejsce - Franciszek Kornobis - Szkoła Podstawowa nr 3
3 miejsce - Michał Stachelek - Szkoła Podstawowa nr 2

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a laureaci dyplomy i nagrody książkowe
>>GALERIA<<FINAŁ KONKURSU "TESCO DLA SZKÓŁ"
.03.2014 r.

„Talent do Niemarnowania”

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<KLASA IIB W KŁODAWIE
.03.2014 r.

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


Uczniowie naszej szkoły przygotowali sztukę teatralną – inscenizację baśni braci Grimm Rotkäppchen. Sztuka teatralna została zgłoszona do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego „ DaF-Kenner auf der Bühne” organizowanego przez Wydawnictwo Szkolne PWN. W sztuce wystąpili:
 • Rotkäppchen - Dominika Zawiska
 • Mutter - Marzena Just
 • Wolf - Joanna Działo
 • Oma - Karolina Frankowska
 • Biene - Klaudia Nowak
 • Erzähler - Martyna Magdziarz
 • Eule - Zuzanna Ortyl
 • Hase - Julia Proch
 • Hund - Patrycja Laskowska
 • Igel - Weronika Ratajczak
 • Jäger - Marcin Chamielec
 • Katze - Aleksandra Rzepecka
 • Maus - Martyna Zielińska
 • Papagei - Paulina Zwolińska
 • Dominik Czechowski
  Przedstawienie przygotowały: Danuta Rzepecka i Joanna Kania. Nagranie: Wojciech Mierzwiak.
  Życzymy im powodzenia i zapraszamy do obejrzenia filmu.
  free software

  Danuta Rzepecka
  Sprawdzian szóstoklasisty
  01.04.2014 r.

  >>GALERIA<<  Uroczystość wręczenia zaświadczeń i nagród laureatom konkursów organizowanych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2013/2014
  25.03.2014 r.

       25 marca 2014 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu 141 laureatów konkursów organizowanych dla uczniów szkół podstawowych odebrało z rąk Wicewojewody Wielkopolskiego pana Przemysława Paci i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Walkowiak zaświadczenia i nagrody. Młodzi, uzdolnieni uczniowie szkół podstawowych zostali wyróżnieni tym zaszczytnym tytułem spośród wszystkich uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. W tegorocznych konkursach uczestniczyło 35 299 uczniów z 939 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego (tj. 77,28% wszystkich szkół podstawowych). Jeden uczeń został trzykrotnym laureatem, a ośmiu uczniów dwukrotnymi laureatami.

       W Konkursie Języka Polskiego uczestniczyło 11 339 uczniów na etapie szkolnym, 1042 na etapie rejonowym oraz 78 na etapie wojewódzkim. Tylko 32 uczniów zostało laureatami Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, w tym, jako jedyna z powiatu obornickiego Dominika Zawiska.

       W Konkursie Matematycznym uczestniczyło 11 993 uczniów na etapie szkolnym. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się 515 uczniów, a w województwie o tytuł najlepszych walczyło 70 uczniów. Konkurs wyłonił 46 najlepszych uczniów. Naszą szkołę reprezentował Wojciech Włodarczak, i jako jedyny z powiatu obornickiego otrzymał tytuł laureata.

       Udział uczniów w konkursach organizowanych przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i otrzymanie tytułu laureata uprawnia w roku szkolnym 2013/2014, na podstawie zaświadczenia, do zwolnienia ze sprawdzianu po klasie szóstej, otrzymania celującej rocznej (semestralnej) oceny klasyfikacyjnej oraz przyjęcia w pierwszej kolejności do gimnazjum.

  GRATULUJEMY SUKCESU DOMINICE I WOJTKOWI Z KLASY VIA  Odwiedziny Pyrka
  24.03.2014 r.


  >>GALERIA<<
  >>GALERIA<<  PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY I TRÓJECZKI 2014
  21.03.2014 r.

  >>GALERIA<<
  >>GALERIA<<
  >>GALERIA<<
  >>GALERIA<<
  >>GALERIA<<
  >>GALERIA<<
  >>GALERIA<<  MITOLOGIA
  20.03.2014 r.


  >>GALERIA<<  MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"
  20.03.2014 r.


  >>GALERIA<<  REKOLEKCJE
  17, 18, 19. 03. 2014 r.


  >>GALERIA<<  Poszukiwania oznak wiosny
  13.03.2014 r.


       13 marca uczniowie klas 1c i 2c wraz z wychowawczyniami: G. Karoń i S. Mickiewicz wybrali się na lekcję terenową do „Śnieżycowego Jaru ‘’ w okolicach Uchorowa. Długi spacer po lesie w ten piękny, słoneczny dzień był doskonałą okazją do poszukiwania oznak zbliżającej się wiosny. Dzieci poznawały też zasady zachowania się i poruszania na terenie rezerwatu przyrody. Co prawda pąki na drzewach były jeszcze niewielkie, za to śnieżyce rozkwitły przepięknie

  >>GALERIA<<  POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY
  13.03.2014 r.


  >>GALERIA<<  W Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży
  10.03.2014 r.

  Dnia 10.03.14r. pod opieką p. pedagog Ewy Gindy i p. Izabeli Andrzejczak udaliśmy się do Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie.Na miejscu powitani zostaliśmy przez dyr. Centrum p. Beatę Matelską. Następnie ,,przejęła” nas realizator programu p. Małgorzata Zabor. To ona w bardzo ciekawy sposób przedstawiła nam temat ,,Zagrożenia niesione przez alkohol, narkotyki i dopalacze”. W czasie przerwy zagraliśmy w bilard- podobno nieźle sobie radziliśmy! Wracając do szkoły byliśmy pod wrażeniem przekazanych nam treści.

  Uczniowie klasy VI

  >>GALERIA<<  PASOWANIE NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
  07.03.2014 r.

       W dniu 07. 03.2014 w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas pierwszych. W tym roku do grona czytelników szkolnej biblioteki wstąpiły cztery klasy.
       Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej części pierwszoklasiści zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki i sposobem wypożyczania książek. W drugiej części obejrzeli występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas IV i III – Natalii Górznej, Dobrochny Marchwiak, Zofii Kaźmierczak, Kai Matuszak, Jacka Pilarskiego i Wanessy Nawrockiej.
  Uczniowie czynnie uczestniczyli w przedstawieniu pomagając molom książkowym dojść do ładu po strasznym bałaganie, który wywołały w książkach. Dzięki ich pomocy, która polegała na uporządkowaniu nadjedzonych przez mole ilustracji do odpowiednich książek, udało się zaprowadzić porządek.
       W trakcie przedstawienia uczniowie uroczyście przyrzekali, że będą kochać książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po tym każdy pełnoprawny już czytelnik wypożyczył swoją pierwszą książkę.
       Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali słodką niespodziankę. W tym roku po raz pierwszy na uroczystość pasowania przybyli również rodzice. Był to doskonały moment by zachęcić drogich rodziców do współpracy z biblioteką, do codziennego czytania dzieciom.      Uroczystość Pasowania na Czytelnika przygotowały panie bibliotekarki- Izabela Andrzejczak i Katarzyna Stanicka.
  >>GALERIA <<  KLASA ID W URZEDZIE MIEJSKIM
  06. 03. 2014 R.

  Dnia 6 marca 2014r. klasa I d wraz z wychowawczynią Anną Wysocką odwiedziła Urząd Miejski w Rogoźnie. Dzieci spotkały się tam z zastępcą burmistrza Rogoźna, panem Krzysztofem Ostrowskim oraz wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej, panem Zbigniewem Chudzickim. Podczas spotkania uczniowie klasy pierwszej dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat tego, jakie zadania spełnia Urząd Miejski, czym zajmuje się burmistrz oraz inni pracownicy urzędu. Zapoznali się też z zadaniami radnych naszego miasta. Atrakcyjnym dla dzieci elementem była wycieczka multimedialna po najciekawszych miejscach znajdujących się na terenie naszego miasta oraz gminy. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły obdarowani pamiątkowymi długopisami i słodyczami.
  >>GALERIA <<

  Anna Wysocka
  WIELKI SUKCES DOMINIKI I WOJTKA!


       Uczniowie naszej szkoły biorąc udział w konkursach przedmiotowych osiągają wysokie wyniki.
  W tym roku szkolnym, Dominika Zawiska z kl. 6a została laureatem Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego, a Wojciech Włodarczak z kl. 6a – laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Wyróżnieni uczniowie zostają tym samym zwolnieni z pisania Sprawdzianu Szóstoklasisty, uzyskując jednocześnie maksymalną ilość punktów za ten sprawdzian.
  Gratulujemy naszym laureatom!


  ,,Zagrożenia... Obrona konieczna''
  20.02.2014 r.

       Dnia 20.02.14r. dla uczniowskiej społeczności odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komisariatu Policji w Rogoźnie nt.: ,,Zagrożenia... Obrona konieczna”.
       Pani st.sierżant. Aneta Stróżewska przypomniała o zasadach bezpiecznego pokonywania drogi do szkoły, uświadomiła nam, że nie wszyscy ludzie zasługują na zaufanie- w sytuacjach, co nie jesteśmy pewni do ich intencji powinniśmy zachowywać się stanowczo, lub nawet ratować się ucieczką. Okazało się także, że musimy doskonalić naszą asertywność: bez zażenowania mamy odmawiać od obcych poczęstunku, który może okazać się narkotykiem.
       Uczulono nas także na ,,zły dotyk”- sprzymierzeńcami w budowaniu naszego poczucia bezpieczeństwa są wszyscy pracownicy szkoły.
       Przestrzeganie norm zgodnego funkcjonowania w szkole jest również bardzo ważne… Agresji i przemocy mówimy: ,,STOP”!
       Ciekawostką były rozważania nt. obrony koniecznej- już wiemy, mamy prawo się bronić.
  Na zakończenie spotkania z funkcjonariuszami policji rozgorzała dyskusja. Oj, chcemy się czuć bezpiecznei!!!
  >>GALERIA <<  NOWOROCZNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCZAR WÓJTA GMINY BUDZYŃ


  25 STYCZNIA W BUDZYNIU ODBYŁ SIĘ HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ. NASI CHŁOPCY Z KLAS SPORTOWYCH RYWALIZOWALI Z RÓWIEŚNIKAMI KL. ORLIK I KL. MŁODZIK. NA TURNIEJU BYLJEDYNĄ DRUŻYNĄ STARTUJĄCĄ JAKO SZKOŁA PODSTAWOWA, POZOSTAŁE ZESPOŁY ZOSTAŁY ZGŁOSZONE JAKO KLUBOWE. W KAT. ORLIK ZAJELIŚMY 4 MIEJSCE, A W KAT. MŁODZIK CHŁOPCY WYWALCZYLI 3 MIEJSCE OTRZYMUJĄC Z RĄK PANA WÓJTA OKAZAŁY PUCZAR. WSZYSCY UCZESTNICY TURNIEJU DOSTALI PAMIĄTKOWE MEDALE.


  GRATULUJEMY
  >>GALERIA <<  Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w konkursach
  matematycznych i przyrodniczych

  I PÓŁROCZE 2013/2014

       Uczniowie naszej szkoły w I półroczu roku szkolnego 2013/2014 odnieśli wiele znaczących sukcesów w konkursach ogólnopolskich, wojewódzkich i szkolnych.
  W ogólnopolskim konkursie matematycznym OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES.PLUS MATEMATYKA.PLUS (8 listopada 2014r.) brało udział 40 uczniów z klas II-VI.
  Spośród nich 16 uczniów zostało laureatami tego konkursu stopnia I - V.

  Laureat I stopnia z wyróżnieniem (maksymalna liczba punktów 100/100) – 3 uczniów

  Mikołaj Świderski kl. II (opiekun G. Karoń)
  Michał Łatka kl. III (opiekun K. Frankowska)
  Wojciech Włodarczak (opiekun B. Grześ-Rojek)

  Laureat I stopnia (96pkt/100pkt) – 3 uczniów

  Jakub Ptaszyński kl. 6d (opiekun I. Konewka)
  Joanna Działo kl. 6a (opiekun B. Grześ-Rojek)
  Szymon Szubert kl. 6a (opiekun B. Grześ-Rojek)

  Laureat II stopnia (92pkt/100pkt) – 2 uczniów

  Dobrochna Marchwiak kl. 4b (opiekun B. Grześ-Rojek)
  Aleksandra Nowak kl. 6c (opiekun W. Banasz)

  Laureat III stopnia (88pkt/100pkt) – 4 uczniów

  Patryk Masternak kl. 3d (opiekun: E. Kowala, I. Rzańska)
  Bartłomiej Mysłek kl. 6d (opiekun I. Konewka)
  Jakub Nowak kl. 6a (opiekun B. Grześ-Rojek)
  Angelika Dachtera kl. 5a (opiekun I. Konewka)

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
       Dnia 28 listopada 2013 roku, 14 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Etapie Szkolnym WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO.
  Dwóch uczniów: Jakub Ptaszyński kl. 6d (opiekun I. Konewka), Wojciech Włodarczak kl. 6a (opiekun B. Grześ-Rojek) zakwalifikowało się do kolejnego etapu tego konkursu (Etap Rejonowy).
  W Etapie Rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (17 stycznia 2014r.) uczeń Wojciech Włodarczak został Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.
  Zakwalifikował się do Etapu Wojewódzkiego (ostatniego etapu tego konkursu) Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego (01 marca 2014r.)

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
       21 listopada 2013 roku, 20 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Etapu Szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego.
  Spośród nich 3 uczniów: Franciszek Kornobis kl.6d (opiekun I. Konewka), Aleksandra Nowak kl.6c (opiekun K. Ślusarczyk), Marta Wojtkowiak kl. 6b (opiekun M. Hajt) zakwalifikowało się do Etapu Rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego (10 stycznia 2014r.)
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  Wszystkim laureatom, uczestnikom konkursów, ich rodzicom, opiekunom, gratulujemy i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów.
  >>GALERIA <<

  ŚWIĘTO PATRONA W NASZEJ SZKOLE
  21.01.2014 r.

       21 stycznia 2014 roku był szczególnym dniem dla całej społeczności szkolnej, gdyż właśnie wtedy świętowaliśmy Jubileusz 30-lecia nadania Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie imienia Powstańców Wielkopolskich oraz prawa do posiadania sztandaru.
       Ten wyjątkowy dla wszystkich dzień obfitował w rozmaite atrakcje. W godzinach przedpołudniowych uczniowie pod opieką swoich wychowawców brali udział w turnieju wiedzowo – sportowym. Tematyka quizu dotyczyła oczywiście Powstania Wielkopolskiego oraz jego uczestników z Rogoźna. Po umysłowych i sportowych zmaganiach uczniowie klas I – III obejrzeli program artystyczny przygotowany przez starsze koleżanki i kolegów specjalnie z okazji Święta Szkoły.
       Oficjalna część uroczystości odbyła się w godzinach popołudniowych w sali Rogozińskiego Centrum Kultury, gdzie wielu znamienitych gości serdecznie powitała Dyrektor Iwona Rzańska.
  Swoją obecnością zaszczycili nas: wizytator kuratorium Oświaty w Poznaniu Pani Maria Jedlińska-Pyssa, Burmistrz Rogoźna Pan Bogusław Janus oraz jego współpracownicy Urzędu Gminy Rogoźno, Pan Andrzej Olenderski i Pan Zbigniew Chudzicki – zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Rogoźnie, Radni Rady Miejskiej Rogoźna, Przewodniczący Rady Powiatu Obornickiego – Pan Piotr Gruszczyński, Dyrektorzy szkół, przedszkoli oraz instytucji i placówek kulturalno-oświatowych, a wśród nich byli Dyrektorzy naszej szkoły – Pan Jan Zenger i Pani Barbara Gruszczyńska.
  Szczególnie miło i serdecznie Dyrektor Iwona Rzańska powitała zasłużonych, emerytowanych nauczycieli - Panią Danutę Kołodziejczak i Panią Marię Gruszkę oraz byłego wicedyrektora naszej szkoły Pana Henryka Gliwę. Na uroczystości nie zabrakło Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anny Kornobis oraz członków Rady Rodziców, a także przyjaciół, sympatyków, sponsorów Szkoły oraz przedstawicieli mediów regionalnych i lokalnych. Wyjątkowo serdecznie zostali powitani nauczyciele, pracownicy i uczniowie.
       Następnie Dyrektor Iwona Rzańska nawiązała do jednej z najważniejszych dat w długiej historii naszej szkoły, a mianowicie do dnia 21 stycznia 1984 roku. Właśnie wtedy – 30 lat temu – w obecności gości honorowych – Powstańców Wielkopolskich oraz władz administracyjnych i oświatowych województwa i gminy, a także w obecności rodziców i uczniów Kurator Oświaty i Wychowania w Pile odczytał akt nadania szkole imienia Powstańców Wielkopolskich oraz przyznał prawo do posiadania sztandaru.
       Po tej krótkiej lekcji historii głos zabrał Zastępca Przewodniczącego Kapituły Burmistrz Rogoźna Bogusław Janus, który w asyście zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej – Pana Andrzeja Olenderskiego - nadał zaszczytny tytuł "Zasłużony dla Ziemi Rogozińskiej" emerytowanym nauczycielom naszej szkoły. Byli to: Pani Danuta Kołodziejczak, Pani Maria Gruszka i były wicedyrektor szkoły Pan Henryk Gliwa.
       Następnie przyszedł czas na podziękowania. Dyrektor Iwona Rzańska zwróciła się do wicedyrektorów, nauczycieli i pracowników szkoły dziękując im za gotowość do działania, zapał i kreatywność. Zwróciła się też do władz samorządowych dziękując za troskę i za rozwój szkoły. Podziękowania za wszelką pomoc popłynęły również do organu nadzoru pedagogicznego, do Rodziców i Rady Rodziców, proboszczów rogozińskich parafii, do Dyrektorów szkół oraz przedszkoli, do pracowników Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Rogoźnie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Placówek Oświatowych, Rogozińskiego Centrum Kultury, Komisariatu Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Łowieckiego nr 58 "Olszyna".
  Szczególne podziękowania Dyrektor Iwona Rzańska skierowała do przyjaciół szkoły niosących bezinteresowną pomoc, a w szczególności do Pana Sebastiana Łuczyńskiego – Prezesa Zarządu Dendro Poland Ltd Sp. z o. o. i prywatnych przedsiębiorców – Panów: Przemysława Grabowskiego, Krzysztofa Wojdanowicza, Mariana Muszyńskego i Marka Piechowiaka. Zostali oni uhonorowani symboliczną wiązanką kwiatów.
  Następnie o wystąpienie na scenę zostali poproszeni uczniowie, którzy zdobyli czołowe miejsca w szkolnych konkursach: Konkursie Literackim pt. "Powstańcy Wielkopolscy Patronem Naszej Szkoły", Rodzinnym Konkursie Plastycznym na plakat pt. "Powstanie Wielkopolskie" oraz Konkursie na Prezentację Multimedialną pt.„Powstanie Wielkopolskie w Rogoźnie”.
        Nadszedł moment, kiedy z ust zaproszonych gości popłynęły ciepłe słowa, życzenia oraz gratulacje z okazji Święta Szkoły, a na ręce Pani Dyrektor zostały złożone wiązanki kwiatów oraz okolicznościowe prezenty.
  Dyrektor Iwona Rzańska w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała Gościom za uświetnienie naszej szkolnej uroczystości swoją obecnością. Następnie zaprosiła wszystkich na program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Należy dodać, że część artystyczną poprzedził występ Orkiestry Dętej Rogozińskiego Centrum Kultury im. Edmunda Korybalskiego pod kierunkiem kapelmistrza Romana Tylutkiego.
       Po części artystycznej Pani Dyrektor złożyła podziękowania uczniom za zaprezentowanie swoich talentów w przepięknym programie, a na ręce najmłodszego artysty przekazała słodycze. Bardzo serdecznie podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację uroczystości.
       Na tym zakończyła się ta część uroczystości, a wszyscy goście zostali poproszeni o przejście do szkoły, gdzie odbyło się odsłonięcie i poświęcenie Tablicy Pamiątkowej autorstwa miejscowego artysty Pana Michała Niedźwiedzia, a ufundowanej przez Burmistrza i Radę Miejską Rogoźna. Odsłonięcia tablicy dokonał Burmistrz Rogoźna Pan Bogusław Janus w asyście Zastępcy Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Andrzeja Olenderskiego oraz Dyrektora Szkoły Pani Iwony Rzańskiej. Poświęcenia Pamiątkowej Tablicy dokonał Ksiądz Kanonik Eugeniusz Śliwa. Dla uczczenia pamięci Powstańców Wielkopolskich, którzy walczyli o Polskę niepodległą i oddali życie darując nam wolność, nastąpiła minuta ciszy. Poszczególni Goście złożyli pamiątkowe wpisy w wyłożonej wcześniej księdze.
  Następnie Dyrektor Iwona Rzańska zaprosiła zebranych do zwiedzania szkoły oraz na poczęstunek do stołówki szkolnej. Uroczystość 30-lecia nadania Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie im. Powstańców Wielkopolskich pozostanie na długo w naszej pamięci, a liczne fotografie umieszczone w Kronice Szkolnej dla następnych pokoleń uczniów i nauczycieli, z pewnością przywołają wiele wspomnień.
  >>GALERIA 1<<
  >>GALERIA 2<<
  >>GALERIA 3<<

  Autorem zdjęć w galerii 4 -8 jest STUDIO GRAF z BYDGOSZCZY
  >>GALERIA 4<<
  >>GALERIA 5<<
  >>GALERIA 6<<
  >>GALERIA 7<<
  >>GALERIA 8<<  KARNAWAŁOWY BALIK BRZEBIERAŃCÓW
  17.01.2014 r.


  >>GALERIA<<
  >>GALERIA<<
  >>GALERIA<<  DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 3A
  16.01.2014 r.


  >>GALERIA<<
  >>GALERIA<<  KONKURS LITERACKI DLA KLAS IV-VI       W tym roku nasza szkoła obchodzi 30.rocznicę nadania imienia Powstańców Wielkopolskich oraz prawa do s3a1tandaru. W związku z tym uczniowie brali udział w projekcie edukacyjnym pt. "Powstańcy Wielkopolscy Patronem Naszej Szkoły", w ramach którego wykonywali liczne zadania np. plakaty czy też prezentacje multimedialne o tematyce powstańczej. Uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych zostali zachęceni do własnej, osobistej twórczości literackiej związanej z tematyką Powstania Wielkopolskiego. Spośród wielu propozycji komisja wyłoniła wiersze zasługujące na wypromowanie. Pierwsze miejsce zajęła Dominika Zawiska- uczennica klasy 6a za wiersz pt. "Dla żony poległego żołnierza". Drugie miejsce przypadło w udziale klasie 5b za wspólną twórczość, czyli wiersz pt. "Imię bohatera". Bardzo dobrze spisała się Karolina Frankowska z klasy 6d, która jako autorka wiersza pt. "Poległym powstańcom"otrzymała trzecie miejsce. Wszystkim laureatom i uczniom biorącym udział w konkursie polonistycznym bardzo gorąco i serdecznie dziękujemy za trud, serce oraz duże zaangażowanie. Wyróżnione wiersze zostaną zaprezentowane przez ich autorów w trakcie uroczystej akademii, która odbędzie się 21 stycznia 2014 roku w sali Rogozińskiego Centrum Kultury podczas obchodów Dnia Patrona.

  Organizatorzy - nauczyciele języka polskiego


  Dominika Zawiska


  Klasa 5b


  Karolina Frankowska
  SZKOLNY KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ pt.,,Powstanie Wielkopolskie w Rogoźnie''       W konkursie wzięło udział 11 uczniów klas V-VI. Prace były bardzo ciekawe i nowatorskie. Najlepsze prezentacje to: prace Karoliny Frankowskiej z klasy 6d -I miejsce, Patrycji Koprowskiej z klasy 6a - II miejsce, Filipa Hinza z klasy 6a - III miejsce i Dominiki Zawiskiej z klasy 6a - wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i serdecznie gratulujemy.

  Beata Grześ –Rojek, Dorota Zieniuk
  Plastyczny Konkurs Rodzinny       Aby uczcić pamięć Powstańców Wielkopolskich i 30-lecie nadania naszej szkole imienia i sztandaru, podjęliśmy wiele działań w ramach projektu edukacyjnego ,,Powstańcy Wielkopolscy patronem naszej szkoły”. Odbył się Plastyczny Konkurs Rodzinny. Uczniowie wraz z rodzicami wykonali plakaty o Powstaniu Wielkopolskim.

  Spośród wszystkich prac I miejsce zajął Jakub Nowak z klasy VIa, II miejsce Kacper Jezierski z klasy Vc, III miejsce Daria Drop z klasy VIb.

  Gratulujemy nagrodzonym uczniom, a także ich rodzicom. Dziękujemy też uczniom i rodzicom, których prace nie zostały nagrodzone, za zaangażowanie i propagowanie wiedzy o patronie naszej szkoły.  Jakub Nowak  Kacper Jezierski  Daria Drop  PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
  13.01.2014 r.


  >>GALERIA<<  Konkurs Ekologiczny ,,Wielkopolska - Kraina pełna krajobrazów"       Uczennice uczęszczające na kółko ekologiczne pod opieką pani Magdaleny Hajt wzięły w grudniu udział w konkursie ekologicznym "Wielkopolska - Kraina pełna krajobrazów" zorganizowanym przez tvwielkopolska. W pierwszym etapie należało przedstawić pracę konkursową, której temat i forma były podane przez organizatora. Nasza grupa przygotowała prezentacje multimedialną z przeprowadzonej we wrześniu akcji sprzątania lasu „Olszyna, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami. Wysłana praca spodobała się komisji konkursowej i w ten sposób znaleźliśmy się wśród laureatów 1 etapu. Teraz czekamy na dalsze zadania i oczywiście sukcesy.

  Członkinie kółka ekologicznego


  Uroczystość z okazji 95. rocznicy Powstania Wielkopolskiego
  27.12.2013 r.


       Nasza szkoła była współorganizatorem (wspólnie z RCK w Rogoźnie) gminnych obchodów 95 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uroczystości rozpoczęły się w piątek 20 grudnia 2013 roku. O godzinie 16.15 na dworcu PKP odsłonięto tablicę poświęconą przejazdowi przez Rogoźno w dniu 26 grudnia 1918 roku Ignacego Jana Paderewskiego. Umieszczoną na frontowej ścianie dworca tablicę odsłonił burmistrz Bogusław Janus w towarzystwie przedstawicieli władz samorządów gminnego i powiatowego. Wydarzenia sprzed 95 lat przybliżył wszystkim zgromadzonym historyk Władysław Janus. Po złożeniu wiązanek kwiatów pod tablicą, uczestnicy uroczystości udali się do Muzeum Regionalnego, gdzie nastąpiło odsłonięcie wystawy czasowej pt. ,,95 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego”.
       Główną uroczystość jubileuszową rozpoczęto w piątek 27 grudnia 2013 roku w naszej szkole. Pan Władysław Ruks opowiedział o wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu, a uczniowie klasy VIb zaprezentowali przepiękny montaż słowno – muzyczny, przygotowany przez Panie: Danutę Koprowską, Joannę Kanię i Dorotę Zieniuk. Następnie przedstawiciele władz samorządowych, a wśród nich przewodniczący Rady Miejskiej Pan Zdzisław Hinz i z-ca burmistrza Pan Krzysztof Ostrowski, delegacje szkół i przedszkoli z gminy Rogoźno, złożyli wiązanki kwiatów przed obeliskiem poświęconym Powstańcom Wielkopolskim, znajdującym się przed budynkiem szkoły. Cześć Powstańcom oddano również na Placu Powstańców Wielkopolskich. Odegrano hejnał Rogoźna i złożono kwiaty i znicze przy pomniku poświęconym ofiarom Powstania Wielkopolskiego i II wojny światowej.
       Ostatnim miejscem, w którym oddano hołd Powstańcom był cmentarz parafialny. Wiązanki kwiatów złożono na zbiorowej mogile powstańczej, a także na grobie dowódcy powstania w Rogoźnie mjr Antoniego Biskupskiego. Harcerze zaciągnęli warty honorowe przy mogiłach wszystkich spoczywających na cmentarzu uczestników powstania.
  >>GALERIA<<
  >>GALERIA<<  JASEŁKA
  20.12.2013 r.


  >>GALERIA<<
  >>GALERIA<<
  >>GALERIA<<
  >>GALERIA<<  WYCIECZKA KLASY Ic
  18.12.2013 r.


  >>GALERIA<<

  Konkurs o Szablę Powstańczą  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami w Poznaniu. Spośród 22 wielkopolskich szkół noszących imię Powstańców Wielkopolskich nasza ,,trójka” odniosła duży sukces. Ogółem na konkurs nadesłano 374 prace plastyczne. Nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca.
  W kategorii szkoły podstawowe klasy I – IV: Arkadiusz Wieczorek z klasy Ia zajął I miejsce, Angelika Jessa z klasy IIIc zajęła III miejsce.
  W kategorii szkoły podstawowe klasy V-VI: Dominika Zawiska z klasy 6a zajęła I miejsce, Joanna Tomczak z klasy 6D zajęła II miejsce.
  Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy, a nagrodzonym uczniom gratulujemy!

  Renata Piechowiak

  >>GALERIA<<  Turniej Młodzików w Halowej Piłce Nożnej rocznika 2002
  15.12.2013 r.


  15 grudnia 2013 r. odbył się w Chodzieży Turniej Młodzików w Halowej Piłce Nożnej rocznika 2002. 10 drużyn rywalizowało w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” o I i II miejsce dające awans do półfinału. W grupie A po rozegraniu wszystkich spotkań najlepszą okazała się drużyna naszej szkoły składająca się z uczniów klasy VA (sportowej).

  Wyniki SP- 3:
       SP- 3 – Orzeł Wałcz 1:0
       SP- 3 – Polonia Chodzież 2:0
       SP- 3 – Lech Poznań 1:0
       SP- 3 – Sparta Złotów 0:2

  W półfinale po wyrównanym meczu drużyna SP- 3 uległa 2:1 drużynie z Gniezna.
  W meczu o III miejsce drużyna SP- 3 zwyciężyła Spartę Złotów 1:0
  Ostateczna kolejność drużyn Halowego Turnieju w Chodzieży:

       I miejsce Mieszko Gniezno
       II miejsce OSiR Pila
       III miejsce SP- 3 Rogoźno
       IV miejsce Sparta Zlotów
       V miejsce SP- 6 Śrem
       VI miejsce Lech Poznań
       VII miejsce Orzeł Wałcz I
       VIII miejsce Orzeł Wałcz II
       IX miejsce Akademia Reissa Poznań
       X miejsce Polonia Chodzież

  Mieczysław Daleki

  Wiesław Jóźwiak

  >>GALERIA<<  Konkurs Mickiewiczowi Potomni
  16.12.2013 r.


  16 grudnia 2013 roku w Objezierzu odbył się XVII Konkurs Mickiewiczowi Potomni. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice przygotowane przez Aleksandrę Kulupę. Dominika Zawiska z klasy VI zaprezentowała fragmenty ,,Pana Tadeusza''. Wcielając się w rolę Zosi zdobyła uznanie jury i zajęła II miejsce. Julia Fiedor z klasy IV recytowała bajkę pt. ,,Golono strzyżono''. Ten niełatwy w interpretacji utwór Mickiewicza zapewnił jej III miejsce w tej samej kategorii wiekowej.
  >>GALERIA<<  XIV MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ W ZŁOTOWIE
  14-15.12.2013 r.


  W dniach 14 – 15 grudnia 2013 r. dziewczęta z naszej szkoły wzięły udział w dwudniowym Turnieju Mikołajkowym Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły w Złotowie.

  W rozgrywkach wzięło udział aż 20 drużyn!!!! z takich miejscowości jak Szamotuły, Miastko, Kosieczyn, Szczecin, Koszalin, Kołobrzeg, Złotów i Rogoźno.

  Zespoły podzielono na trzy grupy, w których grano systemem „każdy z każdym” jednego seta do 20 punktów. Po bardzo zaciętej rywalizacji dziewczęta starsze (klasa VI), które reprezentowały Stowarzyszenie JUNIOR uplasowały się na piątym miejscem w grupie i przeszły do dalszych rozgrywek o miejsca 7-14.

  Dziewczęta młodsze klasa V, które reprezentowały Rogozińską Trójkę wychodząc z grupy na miejscu 7 dostały się do rozgrywek o miejsca 15-20. Dla nich był to pierwszy tak „poważny” turniej, z którego dziewczęta miały wyciągnąć jak najwięcej nauki.

  W drugim dniu turnieju nasze zawodniczki obu zespołów pokazały naprawdę świetną grę i zakończyły rozgrywki odpowiednio na miejscu XII JUNIOR i XVII SP3. Zwyciężyły doświadczone zawodniczki z Kocieszyna.

  Na zakończenie przybył Św. Mikołaj, który wręczył dziewczętom słodkie upominki i losowo wygrane nagrody. Największą niespodzianką były dla nich pozdrowienia od reprezentantki Polski Pauliny Maj, która, pierwsze umiejętności siatkarskie zdobyła właśnie w Złotowie. Ufundowała ona dla losowo wybranej siatkarki swój strój siatkarski z własnoręcznym podpisem na koszulce.

  Dziewczęta poza doskonaleniem umiejętności siatkarskich, ograniem się z innymi zespołami przywiozły do szkoły niezapomniane wspomnienia i przeżycia, jakie zapewnił wszystkim organizator tak wspaniałego TURNIEJU.

  Hanna Krzywonos

  >>GALERIA<<  Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt w Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie.
  10.12.2013 r.


       W dniu 10.12.2013r w SP-3 w Rogoźnie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o puchar Przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Miejskiej w Rogoźnie. W turnieju spotkały się ze sobą zespoły o bardzo wyrównanych umiejętnościach sportowych. I miejsce zajęła SP-3, II miejsce Sportówki z SP-3, III miejsce Zespół Szkół w Parkowie 1, IV miejsce Zespół Szkół w Parkowie 2. Jednakże nie wynik jest najważniejszy, a mile spędzony czas w sportowej rywalizacji. Pamiątkowe puchary i dyplomy wręczyli zaproszeni goście Wiceburmistrz Krzysztof Ostrowski, Przewodniczący Komisji Oświaty Rady Miejskiej Zbigniew Chudzicki oraz Dyrektor Szkoły Iwona Rzańska. Na Zakończenie turnieju każdy z uczestników otrzymał słodki upominek ufundowany przez Stowarzyszenie Junior, w którym swoje umiejętności siatkarskie doskonalą uczennice rogozińskiej "Trójki".

  Paweł Kania

  Hanna Krzywonos
  Spotkanie z doradcą metodycznym Aleksandrą Goldstein
  09.12.2013 r.


  W poniedziałek 9 grudnia w naszej szkole odbyło się drugie spotkanie z doradcą metodycznym. Gościliśmy nauczycielki ze szkoły podstawowej w Ryczywole. Tematem konferencji było „Uczenie w XXI wieku”.
  Po zapoznaniu się z nowościami wydawnictwa Nowa Era, które zaprezentowała pani Angelika Kopczyńska pani metodyk przedstawiła nam propozycje ciekawych zabaw urozmaicających zajęcia, a zarazem ćwiczące pamięć. Następnie zapoznałyśmy się z najnowszym sprzętem (wizualizer), który można wykorzystać na zajęciach do prezentacji jak wykonać pracę plastyczną techniką enkaustyki.

  Wizualizer - urządzenie z dziedziny wyposażenia biurowego służące do prezentacji. Umożliwia pokazanie na ekranie (w połączeniu z projektorem) lub na telewizorze czy też monitorze zarówno płaskiego (kartka w szczególności), jak i przestrzennego przedmiotu. Urządzenie to jest zwykle zbudowane w postaci podstawki, do której przymocowane jest ramię z kamerą i źródłem światła.

  Enkaustyka - technika malarska znana już w starożytności.
  Stosowano ją w starożytnej Grecji oraz w Rzymie. Według opinii starożytnych technika ta wprowadzona została przez greckiego malarza Pauzjasza ze szkoły sykiońskiej. Została ona jednak przez niego tylko udoskonalona i wykorzystana do malowania plafonów. Stosowana była także przez innych artystów np. przez Nikiasza, a w późniejszych czasach (I – IV wiek n.e.) również przez twórców portretów fajumskich w Egipcie. Te właśnie portrety stanowią dziś główny przykład starożytnego malarstwa enkaustycznego, gdyż dochowały się one do naszych czasów. Enkaustyka polegała na stosowaniu farb w spoiwie z wosku pszczelego, czasem z dodatkiem olejów schnących dla zwiększenia płynności farby. Farby nakładano na podłoże w stanie płynnym, za pomocą podgrzewanych metalowych łopatek (cauterium). Znana była też metoda nanoszenia farb pędzlami, bardziej wygodna w wypadku malowania większych obrazów.
  >>GALERIA<<  NIECODZIENNE SPOTKANIE
  12.12.2013 r.

       Dnia 12 grudnia 2013r. w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie. Zaproszeni goście to absolwenci, a zarazem członkowie sławnej Brygady OPERACJA WOLNOŚĆ w składzie: Dominika Kornobis, Michalina Kowala, Agata Zdon, Krzysztof Hinz, Artur Matoga, Michał Pilarski, Mateusz Ziółkowski i uczniowie obecnych klas V i VI. Spotkanie zostało zorganizowane po pięciu latach w ramach programu obchodów 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i jubileuszu 30 – lecia nadania Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie imienia Powstańców Wielkopolskich.
       Jego celem było przypomnienie wspaniałej przygody, zainteresowanie przeszłością regionu i zmobilizowanie obecnych uczniów do udziału w podobnych projektach. Absolwenci opowiedzieli o sobie, o swoich przeżyciach związanych z udziałem w grze i planach na przyszłość, a obecni uczniowie poznali niesamowitą historię największego zrywu niepodległościowego zakończonego zwycięstwem oraz przyznali, że warto brać udział w konkursach. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.
  >>GALERIA<<  MIKOŁAJKOWA KAWIARENKA ,,TELESIK"
  06.12.2013 r.


  6 grudnia odbyła się mikołajkowa kawiarenka matematyczna "Talesik". Na zaproszenie klasy IIa do zabaw matematycznych dołączyła klasa IIb. Uczniowie rozwiązywali zadania łatwe i trudne. Byli nagradzani przez mamy słodkościami i wypiekami przygotowanymi przez rodziców z obu klas, którym serdecznie dziękujemy. Pyszne ciasteczka, owoce i wspaniała atmosfera- to wszystko sprawiło że przez dwie godziny dzieci bawiły się matematyką. Tym razem poznali znanego matematyka- Kartezjusza. Teraz wszyscy wiedzą jak powstaje tęcza, oraz kto wprowadził liczby ujemne i dodatnie. Mamy które sprawdzały poprawność rozwiązywanych zadań cieszyły się, że ich dzieci chętnie rozwijają swoje umiejętności matematyczne. Odwiedził nas także Mikołaj, a dzieci zaśpiewały mu piosenkę i powiedziały wiersz. W tym dniu klasa IIa zaprosiła młodszych kolegów i koleżanki na spotkanie z Mikołajem. Uczniowie czytali wiersze i śpiewali piosenki o Mikołaju. Nasza "zeróweczka" mogła spędzić miłe chwile w przyjaznej atmosferze. Klasa IIa już po raz drugi w mikołajki czyta dzieciom.

  Uczniowie klasy IIa z wychowawcą

  >>GALERIA<<  ZŁOCI MIKOŁAJE
  06.12.2013 r.


  W Parkowie 6 grudnia odbył się VI MIKOŁAJKOWY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ. Turniej został rozegrany systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu nasi chłopcy wysoko pokonali gospodarzy 6:0. W następnym meczu pokonali SP Budziszewko 3:2. Festiwal strzelecki chłopacy urządzili sobie w pojedynku z SP-2 Rogoźno. Po jednostronnej grze SP-2 zostało pokonane 16:2. Ostatni mecz z SP Gościejewo był tylko formalnością, gdyż po trzech wygranych zapewniliśmy sobie I miejsce. Mecz zakończył się wynikiem 4:1. Jak co roku na turnieju wybierani są najlepsi zawodnicy w poszczególnej kategorii. Złoch Jakub został najlepszym strzelcem turnieju(13 bramek), najlepszym bramkarzem okazał się Szubert Szymon, a uczeń z Budziszewka został najlepszym zawodnikiem. Wyżej wymienieni chłopcy otrzymali z rąk pani dyrektor statuetki, a zwycięscy złote medale i okazały puchar.

  Wszystkim serdecznie gratulujemy.
  SKŁAD DRUŻYNY

  KOŁODZIEJ KRYSTIAN –KAP., SZUBERT SZYMAN- BR., ZŁOCH JAKUB, GÓRZNY DOMINIK, WIESE MARTIN, KORNOBIS FRANCISZEK, KASTECKI FILIP
  >>GALERIA<<  MIKOŁAJKI
  06.12.2013 r.


  >>GALERIA<<  APEL ,,MIKOŁAJKI''
  06.12.2013 r.


  >>GALERIA<<  Niezmarnowane mikołajki w klasie 2b
  05.12.2013 r.


  >>GALERIA<<  Niezmarnowane mikołajki w klasie 3a
  05.12.2013 r.


  >>GALERIA<<  MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU
  04.12.2013 r.


  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  BRĄZOWI MIEDALIŚCI FINAŁU REJONU POZNAŃ ZACHÓD       W hali sportowej w Objezierzu 26.11.13 został rozegrany powiatowy finał w halową piłkę nożną szkół podstawowych. Uczniowie naszej szkoły nie mieli sobie równych i zostali mistrzami powiatu. Tym samym wywalczyli prawo startu w zawodach rejonowych.
       02.12.2013 w Nowym Tomyślu odbył się finał rejonu. Nasi chłopcy w gr.2 rywalizowali z zeszłorocznymi wicemistrzami województwa wielkopolskiego Nowym Tomyślem oraz z rówieśnikami z Kamieńca. Z drugiego miejsca awansowaliśmy do półfinału. Tu zmierzyliśmy się z faworytami tego turnieju SP Swarzędz. Po bardzo wyrównanej i zaciętej grze mecz skończył się wynikiem 1:1. Sędzia zawodów zarządził rzuty karne. Niestety o jedną bramkę Swarzędz był lepszy. Finał województwa był bardzo blisko. Gramy o trzecie miejsce z przegranym drugiego półfinału SP Kamieniec. Wygrywamy 3:2 i zastajemy brązowymi medalistami tego turnieju.
  Wszystkim serdecznie gratulujemy.


  Skład drużyny:
  KOŁODZIEJ KRYSTIAN –KAP. , SZUBERT SZYMAN- BR., ZŁOCH JAKUB, PIOTR MICHAŁ, GÓRZNY DOMINIK, WIESE MARTIN, ZIELIŃSKI PIOTR, KORNOBIS FRANCISZEK, KRUGER KAMIL, WALICKI KAMIL, NOWAK GRZEGORZ, TAUROGIŃSKI MATEUSZ

  Wiesław Jóźwiak

  >>GALERIA<<  INTERNETOWY TEATR DLA SZKÓŁ ,,TYMOTEUSZ WŚRÓD PTAKÓW''
  29.11.2013 r.


  >>GALERIA <<  III Wojewódzki Konkurs Matematyczny
  28.11.2013 r.

       28 listopada br. 14. uczniów naszej szkoły przystąpiło do etapu szkolnego III Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego. Do kolejnego etapu - rejonowego zakwalifikowało się dwóch uczniów: Wojciech Włodarczak z kl. 6a i Jakub Ptaszyński z kl. 6d. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie tym, którzy osiągnęli wynik pozwalający przystąpić do następnego etapu – GRATULUJEMY!!!

  Beata Grześ-Rojek

  >>GALERIA <<
  WYNIKI KONKURSU
  ,,Wielkopolska w podaniach i legendach"
  27.11.2013 r.

       27 listopada w Bibliotece Publicznej w RogoŸnie odbył się XIV Konkurs ,,Wielkopolska w podaniach i legendach" dla uczniów z powiatu obornickiego. Naszš szkołę reprezentowały uczennice klas piątych: Aleksandra Żygilewicz, Julia Garstecka i Martyna Magdziarz. Rywalizacja przebiegała w trzech etapach. Do drugiego etapu zakwalifikowały się: Julia i Aleksandra. W końcowej klasyfikacji Ola zajęła II miejsce.
  Twórczy piątek w naszej szkole
  22.11.2013 r.

       22 listopada w piątek o godz. 16.00 w naszej świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty związane z wykorzystaniem łatwo dostępnego szarego papieru, z którego można wykonać bardzo ciekawe rzeczy. Zadaniem uczestników było wykonanie papierowych pacynek, które umożliwią nam zabawę w teatr z naszymi dziećmi albo posłużą jako dekoracje. Papierczaki to prosta technika gniecenia i odpowiedniego kształtowania szarego papieru dająca nieoczekiwane, zaskakujące efekty. Każdy mógł zostać artystą i wykonać niepowtarzalne rękodzieło przy niewielkim nakładzie finansowym, a przy tym mile spędzić czas. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za owocną pracę oraz miłą atmosferę. Warsztaty przygotowały Milena Wojtusik i Katarzyna Stanicka przy wsparciu Izabeli Andrzejczak.
  >>GALERIA <<  Lekcja historii z gupą rekonstrukcji historycznej ,,3 Bastion Grolman"
  25.11.2013 r.


       W poniedziałek 25 listopada uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w lekcji historii przeprowadzonej przez grupę rekonstrukcji historycznej ,,3 Bastion Grolman". Obejrzeli prezentację o przyczynach i przebiegu Powstania Wielkopolskiego. Pan Tomasz Lange opowiedział o dowódcach powstania i najważniejszych bitwach. Panowie ubrani byli w mundury armii pruskiej i armii wielkopolskiej. Zaprezentowano również broń z czasów powstania, a uczniowie mogli ją obejrzeć i dotknąć. Dzieci zadawały dużo pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Spotkanie to pozwoliło uczniom dokładniej poznać czasy Powstania Wielkopolskiego.

  Renata Piechowiak

  >>GALERIA <<  WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO
  22.11.2013 r.


  >>GALERIA <<

  WYNIKI KONKURSU
  WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZY
  21.11.2013 r.


  >>GALERIA <<  XXIII Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół
  19.11.2013 r.


  >>GALERIA<<  Z WIZYTĄ W ,,AZORKU''
  18.11.2013 r.


  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  Wycieczka do Urzędu Miejskiego w Rogoźnie
  14.11.2013 r.


       14 listopada uczniowie klasy 4a wraz z nauczycielem historii odwiedziły Urząd Miejski w Rogoźnie. Powitanie w sali konferencyjnej urzędu przygotowałą Sekretarz Gminy Pani Iwona Sip-Michalska i Pan Błażej Cisowski. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o gminie Rogoźno, poznały historię Rogoźna, dowiedziały się na czym polega praca burmistrza i urzędników pracujących w urzędzie. Odwiedziły gabinet Pana Bogusława Janusa. Zadawały dużo pytań, na które chętnie odpowiadali Pani Iwona i Pan Błażej. Na małych gości w urzędzie czekały cukierki.

  Renata Piechowiak

  >>GALERIA <<  Spotkania z przedstawicielami Komisariatu Policji w Rogoźnie
  12.11.2013 r.


       Dnia 12 listopada 2013 r. w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów z klas V i VI z przedstawicielami Komisariatu Policji w Rogożnie: p. st. sierż. Anetą Stróżewską i p. mł. asp. Jarosławem Nowakiem.
       Tematem spotkań było: „Prawodawstwo w stosunku do nieletnich i pełnoletnich (czyny zabronione , czyny karalne, funkcjonariusz publiczny).”
       Gdy wracaliśmy do zajęć szkolnych wiedzieliśmy już wszyscy, że JESTEŚMY CHRONIENI, ALE NIE JESTEŚMY BEZKARNI.

  Ewa Ginda

  >>GALERIA <<  APEL Z OKAZJI 95 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
  08.11.2013 r.


  >>GALERIA <<


  Konkurs recytatorski ,,W hołdzie Ojczyźnie''
  08.11.2013 r.


       Dnia ósmego listopada w Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski ,,W hołdzie Ojczyźnie''. W konkursie wzięło udział 29 uczestników szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy prezentowali utwory o tematyce patriotycznej. Mogliśmy wysłuchać recytacji utworów Mickiewicza, Bełzy, Herberta. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Ortyl, Jacek Pilarski, Natalia Torczyk i Dominika Zawiska z czego dwoje z nich zajęło miejsca na podium. Dominika Zawiska wzruszyła komisję konkursową interpretacją wiersza Teresy Skomrej pt. „Mojej Ojczyźnie” i tym samym zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI, zaś Jacek Pilarski III miejsce w kategorii klas I-III. Uczniów do konkursu przygotowały panie: Danuta Koprowska, Ewa Grzybowska i Aleksandra Kulupa. Nagrodami były ksiązki oraz przybory szkolne.

  Aleksandra Kulupa  Dzień Postaci z Bajek
  05.11.2013 r.


       5 listopada w Dzień Postaci z Bajek uczniowie IIa zaprosili dwie zaprzyjaźnione klasy do biblioteki miejskiej na przedstawienie pt.,,Zaczarowany pociąg". Weronika Derwich samodzielnie wykonała zaproszenia. Po słowach narratora wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę z Akademii Pana Kleksa pt. ,,Witajcie w naszej bajce". Nasz pociąg z bajkowymi postaciami zatrzymywał się kilkakrotnie na stacjach: Pantofelek, Piernikowo, Smerfowo, Krasnalowo, Urwisowo, Kapturkowo, Łąkowo, oraz Bagdad. Widzowie czynnie uczestniczyli w przedstawieniu śpiewając wraz z małymi aktorami utwór "Pszczółka Maja"i " Niech żyje Smerfów świat". Panie z biblioteki także przygotowały dla dzieci niespodzianki związane z Dniem Postaci z Bajek. Ten temat zawsze będzie bliski dzieciom. Spotkanie uczniów klasy I, II i III w bibliotece miało na celu zachęcenie ich do czytania. Dziękuję serdecznie rodzicom z klasy IIa za zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia.

  Ewa Szturmińska

  >>GALERIA <<  PIĘCIOLATKI Z PRZEDSZKOLA NR 1 POD POMNIKIEM PATRONA NASZEJ SZKOŁY
  31.10.2013 r.


  >>GALERIA <<       19 października uczennice naszej szkoły wraz z absolwentkami wystąpiły w kościele pw. Ducha Świętego w Rogoźnie podczas nabożeństwa z okazji wizytacji parafialnej i bierzmowania. Dziewczęta zaśpiewały 5 piosenek w układzie 2-głosowym. To nie pierwszy występ tego typu promujący naszą szkołę w środowisku. Planujemy przygotować nowy repertuar i wystąpić w kościele w dniu kanonizacji Jana Pawła II. To będzie dla nas bardzo ważny dzień.

  >>GALERIA <<

  Joanna Kania
  Program Edukacyjny ,,Fundusze Europejskie Polska Korzysta''


       Nasza szkoła zakwalifikowała się do grupy 10 szkół województwa wielkopolskiego biorących udział w Programie Edukacyjnym „Fundusze Europejskie Polska Korzysta”. Program edukacyjny stanowi integralną część akcji promocyjnej, której inicjatorem jest Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Akcja promocyjna przeprowadzona została na terenie całej Polski. W jej ramach zorganizowano 16 otwartych, dwudniowych imprez plenerowych, po jednej w każdym województwie. W ramach programu grupa uczniów reprezentujących szkołę wraz z opiekunami: Danutą Rzepecką i Magdaleną Hajt miała okazję w dniu 25 października obejrzeć interaktywną ekspozycję podczas imprezy plenerowej w Wągrowcu Wystawa obrazowała w nowatorski sposób zmiany zachodzące w otaczającej nas rzeczywistości, które dokonują się dzięki Funduszom Europejskim. Atrakcjami ekspozycji były m.in.:

  - zjazd po wirtualnym stoku narciarskim,
  - multimedialne pokazy robotów wspomagających działania antyterrorystyczne i antykryzysowe,
  - pokazy eksperymentów naukowych i doświadczeń,
  - prezentacja systemu komputerowego zdalnej lokalizacji osób zaginionych,
  - wirtualna wycieczka w technologii panoramy 360°,
  - zestaw gier multimedialnych,
  - warsztaty fotograficzne i plastyczne.

       Nasi uczniowie wzięli również udział w konkursach oraz quizach o Unii Europejskiej. Oryginalny sposób prezentacji zrealizowanych projektów unijnych za pomocą interaktywnych eksponatów, symulacji komputerowych, cyfrowych wizualizacji, multimedialnych gier i zabaw zagwarantowały uczniom wspaniałą zabawę.

  Danuta Rzepecka

  >>GALERIA <<  ,,TALESIK''  W klasie IIa była otwarta jesienna kawiarenka matematyczna ,,Talesik". Uczniowie losowali zadania tekstowe, rozwiązywali je, a w nagrodę mogli usiąść w kawiarence i zjeść pyszne ciasteczka i ciasta. Przygotowane i podawane przez rodziców pyszności bardzo smakowały dzieciom. Zabawy, muzyka, oraz ciekawostki o znanych matematykach uprzyjemniły wszystkim pobyt w kawiarence. Już teraz zapraszam uczniów klasy IIb i IIc do udziału w naszym listopadowym spotkaniu.
  >>GALERIA <<

  Ewa Szturmińska
  I GMINNY TURNIEJ KLAS V W PIŁKĘ NOŻNĄ O PUCHAR BURMISTRZA ROGOŹNA
  23.10.2013 r.


  >>GALERIA <<  PASOWANIE NA UCZNIA
  23.10.2013 r.


  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  Autor zdjęć: AGENCJA FOTOGRAFICZNA - Janowiec  LEKCJA BIBLIOTECZNA
  23.10.2013 r.


  >>GALERIA <<  Akcja Kartka dla Oliwki- spełniamy marzenia małej dziewczynki!


       Uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej nr 3 zachęceni przez panią Ewę Szturmańską wykonali kartkę urodzinową dla Oliwki, która 27 października 2013 roku będzie obchodziła swoje 6 urodziny. Nie byłoby może w tym nic dziwnego i nic nadzwyczajnego gdyby nie dwie sprawy. Pierwsza, że Oliwka choruje na białaczkę, druga- to, że jej największym marzeniem jest otrzymać jak najwięcej kartek urodzinowych.
       Chcąc spełnić marzenie dziewczynki, uczniowie wykonali 200 kartek urodzinowych! Wykazali przy tym swoją empatię i zrobili dobry uczynek, który z pewnością do nich wróci. Dzieci z klasy 2a zobowiązani przez wychowawcę wyślą wszystkie te życzenia. Do akcji przyłączyła się też świetlica szkolna i biblioteka
  >>GALERIA <<

  Katarzyna Stanicka
  Miesiąc Bibliotek Szkolnych


       W październiku obchodzimy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka szkolna organizuje głośne czytanie książek w czasie długiej przerwy.
       W każdy wtorek i czwartek przybliżana jest twórczość Grzegorza Kasdepke i Francesci Simon. Ku uciesze pań bibliotekarek dzieci chętnie przychodzą do biblioteki szkolnej, by posłuchać przygód „Detektywa Pozytywki”, czy „Koszmarnego Karolka”.
  >>GALERIA <<

  Katarzyna Stanicka  INTERNETOWY TEATR TELEWIZJI DLA SZKÓŁ-CALINECZKA
  22.10.2013 r.


  >>GALERIA <<  Wycieczka klasy IIB Kórnik - Rogalin
  24.10.2013 r.


       W czwartek 24 października 2013 r. odbyła się wycieczka klasy IIB do Kórnika i Rogalina. Pogoda w tym dniu nam dopisała było pięknie i słonecznie. W Kórniku zwiedziliśmy zamek - zabytkową rezydencję historycznych rodów Górków i Działyńskich. Obecnie jest to siedziba muzeum i Biblioteki Kórnickiej PAN. Początki zamku sięgają średniowiecza, jego obecny kształt pochodzi z połowy XIX wieku. 11 lipca 2011 roku obiekt uznany został za Pomnik historii Polski.
  Obecnie w zamku mieści się muzeum z wieloma unikatowymi eksponatami, m.in. meble różnych stylów i epok, obrazy mistrzów polskich i europejskich, rzeźby, kolekcje numizmatyczne, militaria polskie i wschodnie, wyroby rzemiosła artystycznego z porcelany i srebra. Najokazalszym wnętrzem rezydencji jest Sala Mauretańska, nawiązująca do Dziedzińca Lwów w Alhambrze, początkowo przeznaczona na bibliotekę, później na salę muzealną, do dzisiaj eksponująca pamiątki narodowe. W pokoju pod wieżą eksponowane są też zbiory etnograficzne i przyrodnicze przywiezione przez Władysława Zamoyskiego z Australii i Oceanii.
       Po zwiedzeniu zamku udaliśmy się do arboretum, które zostało założone w 1. połowie XIX wieku wokół zamku w Kórniku przez jego właściciela, hrabiego Tytusa Działyńskiego. Dzieło to kontynuował jego syn Jan Kanty Działyński oraz wnuk Władysław Zamoyski. Pierwotnie był to jednak ogród w stylu francuskim założony przez Teofilę z Działyńskich Szołdrską - Potulicką.      W kolekcji arboretum znajdują się kilkusetletnie okazy drzew rodzimych, przede wszystkim lip, buków, i dębów, jak i dobrze zadomowione ponad stuletnie egzemplarze egzotycznych magnolii drzewiastych, jodeł greckich czy cypryśnik błotny. Są tu także kolekcje brzóz, jabłoni i wiśni oraz krzewów ozdobnych: lilaków, forsycji, tawuł, różaneczników i azalii. W Kórniku dokonano aklimatyzacji takich gatunków jak jodła koreańska, żywotnik zachodni, jodła Veitcha czy kolkwicje chińskie. Nowe i stare gatunki i odmiany drzew i krzewów są rozmnażane w Szkółkach Kórnickich.
       Obecnie na terenie arboretum w Kórniku znajdują się Instytut Dendrologii PAN z ogrodami doświadczalnymi oraz muzeum dendrologicznym.
       Z Kórnika przejechaliśmy do Rogalina, gdzie nad brzegiem Warty (w tzw. starorzeczu Warty) rosną dęby rogalińskie - pomniki przyrody. Jest to największe w Europie skupisko pomnikowych dębów, położone na terenie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. Liczy sobie ok. 2000 dębów, z których najpotężniejsze mają pnie o obwodzie sięgającym 9 m, a wszystkie o obwodzie pow. 2 m są chronione. Najsłynniejsze z nich to Lech, Czech i Rus, mające ok. 700 lat (przed badaniami dendrochronologicznymi ich wiek oceniano na blisko 1000 lat). Na rogalińskich dębach żyje także będący pod ochroną kozioróg dębosz.
  >>GALERIA<<  Lekcja historii
  22.10.2013 r.

       Aby przybliżyć dzieciom wydarzenia sprzed blisko 30 lat na lekcję historii zostali zaproszeni: Pani Danuta Kołodziejczak - emerytowana nauczycielka historii i Pan Zdzisław Hinz - były dyrektor naszej szkoły. Pani Danuta w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o spotkaniach z Powstańcami Wielkopolskimi, o zbieraniu eksponatów do Izby Pamięci poświęconej Powstańcom. Pan dyrektor opowiadał o tym, jak budowano ,,trójeczkę". Dzieci zadawały pytania, na które goście chętnie odpowiadali. Spotkanie z byłymi pedagogami było dla uczniów klasy szóstej ciekawym doświadczeniem.
  >>GALERIA <<

  Renata Piechowiak


  Lekcja przyrody w terenie.
  17.10.2013 r.

       W czwartek, 17 października, uczniowie klasy II c z wychowawczynią wybrali się na pieszą wycieczkę, aby z bliska podziwiać uroki jesieni w lesie.
  Dzieci podziwiały barwy liści, a przy okazji uczyły się rozpoznawać gatunki drzew. Każdy uczeń bardzo dokładnie mógł obejrzeć wybrane drzewo i jego liście, zbadać fakturę kory, a następnie zanotować swoje obserwacje. Uczniowie z zainteresowaniem porównywali swoje notatki i wymieniali spostrzeżenia.
       Dzieci zachwycone barwami jesiennego lasu zbierały kolorowe liście tworząc piękne bukiety.
  Taka lekcja przyrody zostanie im na długo w pamięci.

  Grażyna Karoń

  >>GALERIA <<  KLASA IIIa W DENDRO
  15.10.2013 r.

       15 października 2013- klasa 3a z wychowawczynią K. Frankowską oraz K. Stanicką wizytowała w Dendro- największej firmie rogozińskiej, która za jedno z ważnych działań w środowisku lokalnym uznała finansowanie obiadów dla kilkudziesięciu uczniów w Rogoźnie z rodzin o skromnych dochodach. Z tej to okazji Pani Dyrektor skromnym upominkiem i bukietem pięknych kwiatów podziękowała sponsorowi- prezesowi panu Sebastianowi Łuczyńskiemu za szlachetne działania na rzecz uczniów SP-3.
       Zwiedzanie zaczęło się od wielkiej sali konferencyjnej gdzie dzieci obejrzały krótki filmik przedstawiający produkcję pianki, materaców i pokrowców. Następnie na własne oczy uczniowie mogli zobaczyć jak wytwarza się piankę , z której później powstają jedne z najbardziej wygodnych materaców.
  Duże wrażenie zrobiły wielkie magazyny, w których przechowywane są silosy ze związkami chemicznymi, laboratoria, gdzie testuje się jakość pianki i wreszcie szwalnia oraz pakowanie gotowych wyrobów.
       Wycieczka wzbudziła duże zainteresowanie zwiedzających uczniów, którzy ciekawi nowinek nie wstydzili się zadawać pytań czy na własnej skórze testować materaców.

  Katarzyna Stanicka

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  E-TWINNING

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
  14.10.2013 r.

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW
  14.10.2013 r.

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<

  PAMIĘTAJĄ O ZDROWYM ODŻYWIANIU
  >>GALERIA <<  INTERNETOWY TEATR TELEWIZJI DLA SZKÓŁ-PANTOMIMA "MIKROKOSMOS"
  07.10.2013 r.


  >>GALERIA <<  PLAC ZABAW JUŻ OTWARTY


  >>GALERIA <<  MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
  03.10.2013 r.
  Na terenie parku w Objezierzu 3 i 8 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu Obornickiego w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych. Uczniowie naszej szkoły zostali najlepszą drużyną powiatu i w ten sposób wywalczyli sobie prawo startu w Finale Wojewódzkim, który to odbył się 10.10.13 w Poznaniu. Na tych zawodach drużyna została sklasyfikowana w trzeciej dziesiątce.

  Skład drużyny: SZYCHTA NATALIA, DROP DARIA, KABAT OLIWIA, NEUMANN PATRYCJA, WOJTKOWIAK MARTA, MAGDZIARZ MARTYNA, ROSÓŁ KAJA, ROSÓŁ WIKTORIA, KOŁODZIEJ KRYSTIAN, WIESE MARTIN, ZIELIŃSKI PIOTR, ZŁOCH JAKUB, KORNOBIS FRANCISZEK, BISKUPSKI JAKUB.

  W indywidualnych biegach w swojej kategorii wiekowej złoty medal zdobyli Neumann Patrycja i Zieliński Piotr. W kat. rocz. 2002 i mł. wicemistrzem powiatu zastała Pierwoła Katarzyna a trzecie miejsce zajęła Magdziarz Martyna.

  Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę oraz powiat obornicki w Mistrzostwach Województwa, które odbędą się na wiosnę w Żerkowie.


  Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.  ZDROWO I SMACZNIE W KLASIE IIB
  03.10.2013 r.

  >>GALERIA <<  ODWIEDZINY POLICJANTÓW
  03.10.2013 r.

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  APEL ,,SPRZĄTANIE ŚWIATA 2013''
  28.09.2013 r.

  >>GALERIA <<  ,,MONSTER SHOW"
  24.09.2013 r.

  >>GALERIA <<  INTERNETOWY TEATR TELEWIZJI DLA SZKÓŁ-BAJKA O PRZEDSIĘBIORCZYM JANKU I JEGO NIEMĄDRYCH BRACISZKACH
  20.09.2013 r.


  >>GALERIA <<  INTERNETOWY TEATR TELEWIZJI DLA SZKÓŁ-JAŚ I MAŁGOSIA
  12.09.2013 r.


  >>GALERIA <<  Dnia 9 września 2013 roku wznawiamy zajęcia w świetlicy opiekuńczo - wychowawczej ,,Gratka Puchatka''. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do środy, od 16:15 do 17:45 w świetlicy w Szkole Podstawowej Nr 3 przy ul. Seminarialnej 16.
  Zapraszamy dzieci, które uczęszczały do świetlicy w roku szkolnym 2012/2013.


  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014
  02.09.2013 r.

  >>GALERIA <<

  >>Rok szkolny 2012/2013 <<
  >>Rok szkolny 2011/2012 <<
  >>Rok szkolny 2010/2011 <<
  >>Rok szkolny 2009/2010 <<
  >>Rok szkolny 2008/2009 <<
  >>Rok szkolny 2007/2008 <<
  >>Rok szkolny 2006/2007 <<