PÓŁKOLONIA 2011

04.07.-15.07.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

22.06.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW

21.06.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
PIŁKI I LODY UFUNDOWANE PRZEZ RADĘ RODZICÓW

17.06.2011r.


>>GALERIA<<
PODSUMOWANIE PROJEKTU EDUKACYJNEGO
pt: "Stąd jestem - to moja mała Ojczyzna"

14.06.2011r.


w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego zorganizowanego przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Obornickiej pt. ,,Stąd jestem - to moja mała Ojczyzna'', który zakładał realizację następujących zagadnień:
                        1. Ja, moja rodzina, mój dom i jej tradycje
                        2. Moja szkoła - jej historia i tradycje
                        3. Moje miasto / mój region - historia, tradycje, przyszłość
Zagadnienia można było realizować w formie prac plastycznych, literackich oraz jako opracowanie multimedialne.
            Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas szóstych; Weronika Burzak wykonała prezentację pt. ,,Ja i Moja rodzina'' i zajęła II miejsce, , natomiast Zuzanna Szubert opracowała prezentację na temat: ,,Nasze miasto Rogoźno'' zajmując III miejsce,Klaudia Czechowska i Pamela Ckróścińska były autorkami prezentacji pt. ,,Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie'', która zasłużyła na wyróżnienie.

Serdeczne gratulacje!
>>GALERIA<<
DYSKOTEKA SZÓSTOKLASISTOW

13.06.2011r.


>>GALERIA<<


FESTYN RODZINNY 2011
11.06.2011r.


>>GALERIA<<

free software free software
free software free software

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<

free software

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<

free software free software

free software free software

free software free software

free software free software

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>NOWA GALERIA<<
>>NOWA GALERIA<<
>>NOWA GALERIA<<
>>NOWA GALERIA<<
>>NOWA GALERIA<<
SILVERADO CITY
BOŻEJOWICZKI 10.06.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO KLAS III
09.06.2011r.


>>GALERIA<<
PRZEDSZKOLAKI W SZKOLE
03.06.2011r.


>>GALERIA<<
KLASA IIIa i IIId w TORUNIU
02.06.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
TURNIEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI KLAS PIERWSZYCH
01.06.2011r.


      W dniu 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Turnieju Wiedzy i Umiejętności o tytuł ,,KLASA NA MEDAL''. Pierwszoklasiści mieli okazję popisać się wiadomościami zdobytymi w ciągu roku szkolnego oraz sprawdzić swoją sprawność fizyczną w różnych konkurencjach sportowych. Pierwsze miejsce, puchar oraz zaszczytny tytuł ,,KLASA NA MEDAL'' zdobyli uczniowie klasy Ic . Wszyscy uczniowie otrzymali medale wykonane przez swoje wychowawczynie oraz dyplom dla klasy za udział w TURNIEJU. Uczestnikom zabawy dopisały humory oraz piękna pogoda.

Opracowała:Katarzyna Dolata

>>GALERIA<<
KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
I'M A STAR 2011

01.06.2011r.


Dnia 1 czerwca świętowaliśmy w Dzień Dziecka. Z tej okazji po raz trzeci odbył się w naszej szkole Przegląd Piosenki Anglojęzycznej ,,I'm a star 2011''. Dwunastu wykonawców zaśpiewało najbardziej znane przeboje światowej sceny muzycznej, oczywiście w języku angielskim. Podobnie jak rok temu, publiczność wspierała występujących nie tylko oklaskami, ale i wspólnym śpiewem. Do utworów zaprezentowanych podczas imprezy należały:

,,Naturally'' Seleny Gomez, ,,It's all right, It's ok.'' Ashley Tisdale,
w wykonaniu Julii Radeckiej i Soni Kaźmierczak (kl Vd);

,,Hot and Cold'' Katy Perry,
w wykonaniu Haliny Jarmolińskiej i Malwiny Kaźmierczak (klasa Va);

,,If I were a boy'' Beyonce,
w wykonaniu Moniki Bazydło (Vd);

,,Hey, Hi, Hello'' S. Baker'a,
w wykonaniu Sandry Krüger i Klaudii Rozmarynowicz (kl Vb);

,,Magic'' S. Gomez,
zaśpiewana przez Maję Kapczyńską i Julię Radecką (kl Vd);

,,Waka waka'' Shakir'y,
w interpretacji Laury Juś i Olgi Wasielewskiej (kl Vb);

,,Hallelujah'' R. Wainwright'a,
w wykonaniu Marty Kaniewskiej i Aleksandry Hutek (kl Vb).

Warto dodać, iż do przeglądu zorganizowanego przez D. Roszkiewicz, M. Milewską i R. Czechowską, uczestniczki przygotowywały się od ponad dwóch miesięcy. Punktem kulminacyjnym występu było nagrodzenie wykonawczyń pamiątkowymi dyplomami oraz szarfami z nadrukiem ,,I'm a star''. Zgromadzona publiczność, natomiast, odpowiadała na pytania konkursowe dotyczące zespołów i piosenek wykonywanych w tym dniu. Na zakończenie imprezy wszyscy występujący oraz społeczność szkolna zaśpiewali wspólnie piosenkę zespołu Afromental pt:,,Radiosong''.

Opracowała:Dominika Roszkiewicz

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
POWIATOWY KONKURS PRZYRODNICZY
31.05.2011r.


>>GALERIA<<
GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY UCZNIÓW KLAS TRZECICH W BUDZISZEWKU
30.05.2011r.


      30 maja w Budziszewku odbył się VIII Gminny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas Trzecich. Naszą szkołę po szkolnych eliminacjach reprezentowali następujący uczniowie: Joanna Działo- klasa 3a, Wojciech Włodarczak - klasa 3a i Jakub Ptaszyński klasa 3d. W Budziszewku, w gminnym konkursie wzięły udział wszystkie szkoły z naszej gminy tj: SP nr 2 Rogoźno, Zespół Szkół w Gościejewie, Zespół Szkół w Parkowie, SP Pruśce, SP Budziszewko i SP nr 3 w Rogoźnie. Najlepszym matematykiem w gminie okazał się uczeń Szkoły Podstawowej w Pruścach Szymon Bydałek ale uczniowie naszej szkoły zajęli również wysokie pozycje, II miejsce zajął Wojciech Włodarczak, a III miejsce Joanna Działo, którym serdecznie gratuluje i życzę dalszych sukcesów matematycznych.

Opiekun:Katarzyna Frankowska

>>GALERIA<<


MAJÓWKA KLASY IIIA
27.05.2011r.


>>GALERIA<<
100 PYTAŃ DO ...
26.05.2011r.


      26 maja w klasie IIa odbyło się spotkanie ,,Sto pytań do ...?'' z okazji Dnia Mamy. Uczniowie zaprosili trzy Panie: Agnieszkę Nowak, Monikę Urbańską i Iwonę Władysiak. Dzieci zadawały wcześniej przygotowane pytania, które dotyczyły zainteresowań, życia osobistego i wykonywanej pracy. Każdy mógł zaśpiewać piosenkę, powiedzieć wierszyk i przeczytać życzenia. Na zakończenie każda mama otrzymała kwiaty i dyplom ,,Honorowego gościa spotkania 100 pytań do ...?''. W ten sposób uczniowie podziękowali mamom za wspólną rozmowę i zabawę.
>>GALERIA<<
GMINNY KONKURS PISANIA
25.05.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
Gdańsk-Gdynia-Kaszuby
18-19.05.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
OGÓLNOPOLSKIE BADANIE UMIEJĘTNOŚCI TRZECIOKLASISTÓW
17.05.2011r.


>>GALERIA<<
GMINNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA KLAS DRUGICH
13.05.2011r.


Zdjęcia w galerii pochodzą ze zbiorów ZS w Gościejewie.

>>GALERIA<<
SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY KLAS III
13.05.2011r.


>>GALERIA<<
GMINNY KONKURS Z INFORMATYKI
09.05.2011r.


>>GALERIA<<
WYCIECZKA KLAS 1B I 1C DO POZNANIA
05.05.2011r.


      Dnia 5 maja wyruszyliśmy na wycieczkę do stolicy naszego regionu, do Poznania. Najpierw zwiedziliśmy Ostrów Tumski, jedyną pozostałą z licznych niegdyś w Poznaniu wysp na Warcie. Tam obejrzeliśmy Bazylikę Archikatedralną świętych Apostołów Piotra i Pawła, zwaną popularnie katedrą. Największe wrażenie zrobiły na nas: Złota Kaplica ufundowana w latach 30. XIX wieku przez hrabiego Edwarda Raczyńskiego, podziemne krypty oraz miejsce pochówku króla Przemysława II.
      Następnie pojechaliśmy do centrum Poznania na Stary Rynek. Zanim jednak tam doszliśmy na pobliskim Placu Kolegiackim obejrzeliśmy rzeźbę koziołków. Tu pozowaliśmy do zdjęcia, tarmosiliśmy i głaskaliśmy rzeźbione koziołki. Stamtąd udaliśmy się przed ratusz. Tam jedną z atrakcji poznańskiego ratusza są dwa zabawne koziołki, które w samo południe wychodzą ze środkowej wieżyczki i trykają się. Widzieliśmy więc, jak koziołki bodą się.
Na Starym Rynku obejrzeliśmy kamieniczki, Bamberkę, kupiliśmy pamiątki i ruszyliśmy w dalszą drogę do ZOO. Na miejscu najpierw weszliśmy do Ogródka, w którym podziwialiśmy papużki faliste, owieczki, kózki, osiołki, kucyki, świnki i króliczki. Poznaliśmy zwyczaje tych stworzeń i dowiedzieliśmy się, co lubią jeść na śniadanie oraz jak i kiedy najbardziej dokazują. Dalej podziwialiśmy pawia i jego piękny ogon, zebry, strusie, żubry, tygrysy, foki, susły, koty pustynne, bieliki i wiele innych zwierzaków. Na końcu dotarliśmy do Słoniarni, która jest niezwykle ciekawym obiektem architektonicznym. Byliśmy również w ,,wiosce afrykańskiej''. Z jej wysokiego tarasu obserwowaliśmy naturalną panoramę ZOO oraz wybiegi dla słoni ze strumykiem i wodospadem.
      Nasz pobyt w ZOO to niepowtarzalna przygoda! Nauka, zabawa i emocje. Świat zwierząt był w zasięgu ręki. Potem była chwila na relaks - zoologiczny plac zabaw był nasz. Około godz. 16.30 zmęczeni, ale zadowoleni ruszyliśmy w drogę powrotną do Rogoźna.

Uczestnicy wycieczki z opiekunami


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY
05.05.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
DZIEŃ JĘZYKA NIEMIECKIEGO ORAZ WIZYTA DEUTSCH WAGEN TOUR
04.05.2011r.04 maja 2011 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języka Niemieckiego. W dniu tym, na zaproszenie nauczycielki języka niemieckiego Danuty Rzepeckiej, odwiedził szkołę kolorowy samochód pełen niemieckiej wiedzy, oznaczony logo ,,Deutsch Wagen Tour''. Celem projektu ,,Deutsch Wagen Tour'' jest popularycja nauki języka niemieckiego poprzez program niekonwencjonalnych zajęć lekcyjnych dla dzieci i młodzieży. Codziennie pięć takich samochodów z lektorami podróżuje po Polsce, odwiedzając liczne szkoły, które czekają na ich przybycie.

Spotkanie z lektorką języka niemieckiego projektu ,,Deutsch Wagen Tour'' było możliwe dzięki Goethe-Institut, Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD), Ministerstwu Spraw Zagranicznych RFN, Ambasadzie Niemiec w Warszawie oraz innym partnerom tego projektu. Ministerstwo Edukacji Narodowej RP objęło projekt ,,Deutsch Wagen Tour'' swoim patronatem honorowym.

Projekt ,,Deutsch Wagen Tour'' został nagrodzony certyfikatem ,,EUROPEAN LANGUAGE LABEL'' europejskim znakiem innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych.

Z okazji wizyty ,,Deutsch Wagen Tour'' nasi uczniowie zaprezentowali ciekawy program artystyczny, przedstawiający znane niemieckie postacie z dziedziny muzyki, literatury i nauki oraz informacje o Niemczech. Przedstawienie uświetniła prezentacja multimedialna oraz piosenki w języku niemieckim w wykonaniu uczniów. Część artystyczną zakończyła inscenizacja bajki braci Grimm ,,Czerwony Kapturek'' również w języku niemieckim.

Kolejnym punktem programu były zajęcia w grupach uczniów klas III i IV. Proponowane przez lektorkę gry i zabawy pochłonęły całkowicie uczniów, którzy z widoczną niechęcią i smutkiem żegnali się z Panią Justyną Wichłacz. Za aktywny udział w zajęciach uczniowie otrzymali upominki z logo ,,Deutsch Wagen Tour'' (koszulki plecaki, balony, plany lekcji i wiele innych).

Rozstrzygnięto także wcześniej ogłoszony konkurs klas IV-VI na najładniejszy plakat o Niemczech. Wszystkie prace były ozdobą stworzonej specjalnie na ten dzień wystawy.

I miejsce zdobyła Izabela Szramska z klasy 6b,
II miejsce zajęła Klaudia Walkowska z klasy 5a
a III miejsce ex aequo Marta Kaniewska z klasy 5b i Dawid Kopniewski z klasy 5a.

Udział w zajęciach ,,Deutsch Wagen Tour'' pomógł uczniom inaczej spojrzeć na naukę języka niemieckiego. Poprzez różnorodne gry, zabawy i inscenizacje uczniowie zdobyli dodatkową wiedzę na temat języka i kultury Niemiec, jak również mogli powtórzyć wiadomości zdobyte dotychczas.

Dzień Języka Niemieckiego oraz wizyta gościa specjalnego pozwoliły uczniom znaleźć odpowiedzi na pytanie o znaczenie znajomości języka niemieckiego we współczesnym świecie. Zapewne większość z uczniów zdała sobie sprawę z tego jak ważna i potrzebna w życiu jest znajomość języków obcych.

Dzień Języka Niemieckiego przygotowały nauczycielki języka niemieckiego: Danuta Rzepecka i Marlena Garstecka oraz Joanna Kania i Dominika Roszkiewicz.

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
29.04.2011r.


>>GALERIA<<
MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ
20.04.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
DZIEŃ ZIEMI
19.04.2011r.


>>GALERIA<<
POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
18.04.2011r.


>>GALERIA<<
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ,,ZACHWYT NAD ŚWIATEM PRZYRODY''
18.04.2011r.


>>GALERIA<<


WARSZTATY WIELKANOCNE MAMA, TATA i JA,
16.04.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS III
15.04.2011r.


>>GALERIA<<


VII GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
12.04.2011r.


      Dnia 12 kwietnia 2011r. w naszej szkole odbył się VII Gminny Konkurs Ortograficzny. Reprezentanci klas IV - VI każdej szkoły podstawowej w naszej gminie pisali dyktando i test ortograficzny. Z a prawidłowe rozwiązanie testu można było uzyskać 40 pkt, a za dyktando 10 pkt. Razem 50 pkt.

      Mistrzem ortografii w kategorii klas IV został Maciej Nowicki (SP2 Rogoźno),
II miejsce - Sonia Marchwiak (SP3 Rogoźno),
III miejsce - Weronika Stefańska (ZS Gościejewo).

      Mistrzem ortografii w kategorii klas V został Maciej Węgrzak (SP3 Rogoźno),
II miejsce - Zuzanna Jamróz (SP3 Rogoźno).
III miejsce - Weronika Nowak (ZS Gościejewo),

      Mistrzem ortografii w kategorii klas VI została Martyna Soloch (ZS Parkowo),
II miejsce - Gabriela Logaciuk (SP2 Rogoźno),
III miejsce - Agnieszka Banasz (SP3 Rogoźno).

      Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a laureaci nagrody książkowe i niespodzianki ufundowane przez GWO.

Gratulujemy!

Organizatorzy

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
08.04.2011r.


>>GALERIA<<
TOPINAMBUR 2011
07.04.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
05.04.2011r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


TYDZIEŃ CZYSTOŚCI WÓD
02.04.2011r.


>>GALERIA<<
PALMA WIELKANOCNA


>>GALERIA<<
ZAPROSZENIE
30.03.2011


Zapraszamy na warsztaty wielkanocne MAMA, TATA i JA, które odbędą się 16 kwietnia o godzinie 9:30 w Szkole Podstawowej nr 3. Zachęcamy dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy. Podczas zajęć poznamy technikę decoupagu; ozdobimy talerz techniką serwetkową. Koszt udziału w warsztatach wynosi 5 PLN [koszt zakupu talerza]. Prosimy przynieść ze sobą suszarkę do włosów. Zgłaszanie udziału potwierdzamy pisemnie.AEROBIK GRUPOWY
11.03.2011


      W dniu 11 marca br. Nasze szkolne Cheerleaderki wystąpiły w Mistrzostwach Powiatu w Aerobiku Grupowym, które odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym w Obornikach.
      Do rywalizacji w tym roku szkolnym przystąpiły dwie Szkoły Podstawowe (Rogoźno, Chrustowo), jedno Gimnazjum (Rogoźno) oraz dwie Szkoły Pondadgimnazjalne (ZSA Rogoźno i LO Oborniki). Nasze dziewczęta pokonując rywalki z Chrustowa zdobyły I miejsce i po raz trzeci awansowały do Mistrzostw Rejonu, które odbyły się 16 marca br. w Biezdrowie. Tam do zaciętej rywalizacji przystąpiło 6 Szkół Podstawowych.
      Drużyna z Rogozińskiej Trójki uplasowała się na wysokim II miejscu i po raz pierwszy awansowała do Mistrzostw Województwa, które odbędą się 6 kwietnia 2011 r. w Poznańskiej Arenie. Dziewczęta wystąpiły w składzie:
Agata Przybyłek, Klaudia Czechowska, Angelika Walkowska, Klaudia Walkowska, Anna Runowska, Jagoda Grajek, Magdalena Maciaszczyk, Natasza Kornobis oraz Aleksandra Hutek. Opiekunem grupy jest Hanna Krzywonos.

Opracowała:Hanna Krzywonos

>>GALERIA<<
POWITANIE WIOSNY
21.03.2011


      Wiosna w pełni zawitała w naszej szkole! W poniedziałek 21 marca uczniowie i nauczyciele świętowali jej nadejście. Tegoroczny Pierwszy Dzień Wiosny, pod hasłem ,,Wiosna Wkoło'', okrzyknięty został dniem talentów. Zarówno młodsze, jak i starsze dzieci zaprezentowały swoje zdolności sportowe, muzyczne i plastyczne.

Najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności wykonywali klasowe prace plastyczne o tematyce wiosennej. Projekty realizowane przez poszczególne klasy to:

Klasy I- praca plastyczna w grupach ,,Wiosenne kwiatowe dywany''; technika dowolna.
Klasy II- praca plastyczna w grupach ,,Idzie Pani Wiosna''. Technika collage.
Klasy III- przestrzenna forma plastyczno- techniczna ,,Wracają ptaki''.

Warto dodać, że wszystkie zadania, których inicjatorami były pani S. Mickiewicz i pani G. Karoń, wykonane zostały z wielkim zaangażowaniem i pomysłowością. Uczniowie uczęszczający do klas IV-VI bawili się wspólnie na sali gimnastycznej, gdzie odbyły się rozmaite konkursy dla wszystkich klas. Oprawę muzyczną zapewniła p. J Kania, natomiast konkurencje oceniane były przez specjalnie powołaną do tego celu komisję, w składzie: p. W. Bukowska, p. A. Bartkowiak i p. W. Mierzwiak.
Największą kreatywnością uczniowie popisali się w konkursie na najlepsze wiosenne przebranie. W jednym momencie na sali zrobiło się niezwykle kolorowo i wiosennie. Muzycznych wrażeń dostarczył nam konkurs karaoke, w którym wystąpili przedstawiciele wszystkich klas. I tym razem nie zabrakło wspólnego śpiewania i tańców. Największe emocje wzbudził jednak konkurs na Miss i Mistera szkoły, w którym do walki o koronę stanęło 24 uczestników. Kandydaci i kandydatki na najpiękniejszego ucznia i uczennicę zaprezentowali się publiczności w stroju codziennym, sportowym i wyjściowym. Co więcej, każdy uczestnik konkursu miał szansę powiedzieć kilka słów o sobie, a także popisać się sprawnością fizyczną, pokonując tor przeszkód w konkurencji sportowej. Szereg konkurencji wyłonił Miss i Mistera szkoły, którymi zostali Jagoda Grajek (kl 6d) i Kacper Kaczmarek (kl 6d). Ostatnim konkursem było wybranie najładniejszego plakatu wiosennego, przygotowanego wcześniej przez każdą klasę w ramach konkursu na ,,Superklasę''. Na zakończenie imprezy wyróżniono klasy, które zdobyły najwięcej punktów w wiosennych konkursach. W kategorii klas czwartych zwyciężyła klasa IV d. W kategorii klas piątych- klasa Vc, a w kategorii klas szóstych- klasa VId.

Opracowała:Dominika Roszkiewicz

>>PLAKATY<<
>>PRACE KLAS I-III<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


"KANGUR 2011"
17.03.2011
>>GALERIA<<


DZIEŃ PATRONA 2011
28.01.2011


>>BALIK<<
>>BALIK 1<<
>>BALIK 2<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
free software free software
free software free software
free software free software
free software free software


Święto Babci i Dziadka w klasie 1c
27.01.2011


      W czwartek, 27 stycznia przyjmowaliśmy w naszej klasie miłych gości. Były to nasze kochane Babcie i nasi kochani Dziadkowie. Z okazji Ich święta przygotowaliśmy wesołą część artystyczną, którą ocenili gromkimi brawami. Później wręczyliśmy własnoręcznie wykonane prezenty. Nasze Mamy upiekły mnóstwo słodkości, które wyśmienicie smakowały zarówno naszym gościom, jak i nam samym. Po smacznym przyjęciu odbyły się wspólne zabawy i różne konkursy. Szczególnie podobały nam się modne stroje wymyślone i wykonane przez Dziadków z papieru. Według pomysłowych panów-projektantów były tam: stroje wieczorowe (wersja dla pań i dla panów), na sezon zimowy, na lato, na basen, a także propozycja stroju dla babci. Mieliśmy więc w klasie świetny pokaz mody. Później babcie wspaniale zatańczyły z nami walczyka. Jeszcze raz życzymy naszym Babciom i Dziadkom STO LAT !

Uczniowie klasy 1c z wychowawczynią Sławomirą Mickiewicz

>>GALERIA<<


Pasowanie na czytelnika
26.01.2011


>>GALERIA<<


Dzień Babci i Dziadka w klasie IIIa
24.01.2011


>>GALERIA<<
Dzień Babci i Dziadka na wesoło w Ib
21.01.2011


      Dnia 21 stycznia w klasie Ib odbyła się uroczystość z okazji święta Babci i Dziadka. Goście przybyli do sali 103 o godz. 14.00. Po serdecznym przywitaniu rozpoczęła się zabawa.Na początku dzieci zaprezentowały program artystyczny uświetniony śpiewem przygotowanych na tę okazję piosenek. Potem były konkursy.Chętni goście wbijali gwoździe w drewniane klocki, rysowali, odgadywali tytuły utworów muzyki klasycznej i tańczyli ,,Kaczuchy''.Dzieci brały udział w konkursie piosenki, a Babcie w kilka sekund prezentowały przepis na placek drożdżowy. Były również ,,Blubry Starego Marycha''.
      Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze, przy kawie, herbatce i słodkościach, które przygotowali Rodzice.

Opracowała:Elżbieta Kowala

>>GALERIA<<


JASEŁKA 2010
22.12.2010


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
SPOTKANIE OPŁATKOWE
20.12.2010


>>GALERIA<<
W KRAINIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA
18.12.2010


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE "MAMA, TATA i JA"
18.12.2010


      18 grudnia, w naszej szkole, odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe z decoupagu. Uczestnicy, rodzice i dzieci, ozdabiali drewniane przedmioty techniką serwetkową. Poznali historię decoupagu i kolejne kroki ozdabiania przedmiotów. Pracę rozpoczęliśmy od przygotowania przedmiotu. Wygładziliśmy deseczki oraz świeczniki papierem ściernym a następnie pomalowaliśmy je farbą podkładową w celu zwiększenia przyczepności. Po wysuszeniu przedmiotów nałożyliśmy warstwę ciemnej farby akrylowej. Aby uzyskać piękny efekt pękania farby, pokryliśmy całość specjalnym lakierem krakelurowym. Po całkowitym wyschnięciu krakelury, nałożyliśmy warstwę, tym razem jasnej farby. Wówczas, nastąpiło pękanie zewnętrznej warstwy, spod której widać było ciemne fantazyjne rysy. Po wyschnięciu, umieściliśmy na powierzchni kompozycję wzorów wydartych z serwetek. Do ich przyklejenia użyliśmy kleju do tapet. Aby zabezpieczyć naszą pracę i uzyskać stopienie się motywu z tłem dekorowanego przedmiotu pomalowaliśmy przedmioty bezbarwnym lakierem akrylowym.
      Każdy z przedmiotów uzyskał znamię rękodzieła a nawet dzieła sztuki. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z uzyskanych efektów. Wspólny wysiłek rodziców i dzieci został przypieczętowany DYPLOMEM.

Opracowała:Aleksandra Kulupa

>>GALERIA<<
LAUREACI KONKURSU ,,MICKIEWICZOWI POTOMNI''
14.12.2010


>>GALERIA<<
Z WIZYTĄ W ,,AZORKU''
10.12.2010


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


MIKOŁAJKI 2010
06.12.2010


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


LEKCJA O UKŁADZIE SŁONECZNYM- klasa III d
03.12.2010


>>GALERIA<<
DZIADEK DO ORZECHÓW
02.12.2010


>>GALERIA<<
ANDRZEJKOWE WRÓŻBY W KLASIE III D
30.11.2010


>>GALERIA<<
PIERWSZE ZABAWY NA ŚNIEGU
30.11.2010


>>GALERIA<<
Warsztaty nauczycieli ,,WYKORZYSTANIE NA ZAJĘCIACH CHUSTY KLANZY''
25.11.2010


>>GALERIA<<
Pierwsze lekcje nauki gry na skrzypcach, trąbce i saksofonie w klasie Ib
25.11.2010


>>GALERIA<<
Mistrzostwa Powiatu Obornickiego w Halowej Piłce Nożnej
17.11.2010      W dniu 17-go listopada uczniowie ZS Parkowo oraz naszej szkoły reprezentowali Gminę Rogoźno na Mistrzostwach Powiatu Obornickiego w Halowej Piłce Nożnej. Po bardzo zaciętych meczach uczniowie naszej szkoły nieznacznie w walce o pierwsze miejsce ulegli swoim rówieśnikom z SP-2 Oborniki. Tym samym zostali wicemistrzami powiatu. Na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie z ZS Parkowo.

SKŁAD DRUŻYNY:

BRAYAN GRZELAK,
KACPER KACZMAREK,
SZYMON PIOTR,
MICHAŁ STĘŻYCKI,
DAREK KRZYŻANOWSKI,
ŁUKASZ CIEŚLIK,
DOMINIK PALACZ,
KAMIL ZIELIŃSKI,
MATEUSZ MYRDA,
MATEUSZ PILARSKI,
RADOSŁAW STEFAŃSKI.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszej szkoły

Opracował:Wiesław Jóźwiak
Mistrzostwa Gminy Rogoźno w Halowej Piłce Nożnej
15.11.2010


      W dniu 15-go listopada w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się Mistrzostwa Gminy Rogoźno w Halowej Piłce Nożnej. W turnieju udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy. Mistrzami gminy zostali uczniowie SP-3 Rogoźno, którzy w finale pokonali rówieśników z ZS Parkowo. Kolejne miejsca zajęli uczniowie z SP-2 Rogoźno, ZS Gościejewo, SP Budziszewko, SP Pruśce.

Opracował:Wiesław Jóźwiak

Lekcja w kinie
15.11.2010


>>GALERIA<<
TROPIKALNA WYSPA
09.11.2010


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


Oficjalne otwarcie "Orlika"
08.11.2010


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<


APEL Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
08.11.2010


>>GALERIA<<
KONFERENCJA
,,Podniesienie efektywności kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi''

05.11.2010


>>GALERIA<<


ŚWIETLICOWE HALLOWEEN
29.10.2010


             Dzisiaj naszą świetlicę nawiedziły straszne duszki i sympatyczne wampirki. Salę wypełnił tajemniczy nastrój, kiedy w lampionach wykonanych z dyni zapalono świeczki. Oprócz tego na ścianach i oknach pojawiły się nietoperze i pajęczyny. Zabawy nie było końca. Dmuchaliśmy balony, w których ukryte były zadania konkursowe. Chwytaliśmy zębami jabłuszka zawieszone na nitkach. Były też mumie. Uczestnicy dobierali się w pary. Jedna osoba była mumią, zaś druga zawijała mumię w papier toaletowy. Wygrywała ta para, która najszybciej poradziła sobie z tym zadaniem. Nie zabrakło zabaw rysunkowych. ,,Nie taki diabeł straszny, jak go malują!''

>>GALERIA1<<
>>GALERIA2<<


WYCIECZKA DO MUZEUM
28.10.2010


>>GALERIA<<


Dieta na całe życie
27.10.2010


             Uczniowie klasy IIIa nadal omawiają na lekcjach zagadnienia związane ze zdrowiem. W październiku uczniowie zapoznali się z ,,piramidą żywienia'' czyli co jest aby być zdrowym, zgodnie z poznanymi zasadami uczyli się układać posiłki, zgodnie z zasadą zdrowego żywienia. Wcześniej uczniowie przygotowali pyszne przekąski owocowe, które mogą stanowić drugie śniadanie lub podwieczorek. Do degustacji zaproszona została Pani wicedyrektor mgr Iwona Rańska oraz Pani mgr Dorota Zieniuk. Obie Panie stwierdziły, że przygotowane sałatki owocowe są przepyszne i zdrowe.

Wychowawczyni klasy IIIa
Katarzyna Frankowska

>>GALERIA<<
ZARZĄDZENIE NR 4/2010/2011


Dyrektora szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie
z dnia 26 października 2010 roku
w sprawie ustalenia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych i wychowawczych
w roku szkolnym 2010/2011

Na podstawie:
§ 1 pkt 3 i § 3 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 5 października 2010 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego ( Dz. U. z 2010 r. nr 186, poz. 1245), po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego ustalam, co następuje:

§ 1.
Dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2010/2011 są:

1. 12 listopada 2010 r./piątek/
2. 22 grudnia 2010 r. /środa/
3. 7stycznia 2011 r. /piątek/
4. 5 kwietnia 2011 r. / wtorek/
5. 20 kwietnia 2011 r. /środa/
6. 2 maja 2011 r. /poniedziałek/

§ 2.

W dniach dodatkowo wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze

§ 3.

Zobowiązuję wychowawców wszystkich klas do poinformowania uczniów oraz ich rodziców (prawnych opiekunów) o ustalonych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, a także o możliwości udziału uczniów w zajęciach opiekuńczych do dnia 5 listopada 2010 roku.

§ 4.

Zarządzenie wchodzi w życie 26 października 2010 r.

Dyrektor Szkoły
Barbara Gruszczyńska


KONKURS ,,ŚWIETLICA MOICH MARZEŃ'' ROZSTRZYGNIĘTY
18.10.2010

            Do konkursu plastycznego, ogłoszonego przez świetlicę szkolną przy Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie, nadesłano kilkanaście prac. Komisja brała pod uwagę oryginalność, pomysłowość oraz walory artystyczne: kompozycję, gamę kolorystyczną, technikę wykonania. Decyzją komisji konkursowej przyznano:

w kategorii klas I-III

I miejsce Agnieszka Jałoszyńska ,,Bukiet zajęć świetlicowych'' Szkoła Podstawowa nr 2 w Rogoźnie (opiekun mgr Małgorzata Leligdowicz)
II miejsce Anna Kruszka ,,Rywalizujemy na wesoło'' Szkoła Podstawowa nr 2 w Rogoźnie (opiekun mgr Małgorzata Leligdowicz)
III miejsce Róża Szulgit ,,Świetlica moich marzeń'' Szkoła Podstawowa w Budziszewku (opiekun mgr Dorota Wójtoiwcz)

w kategorii klas IV-VI

I miejsce Monika Józefiak ,,Ulubione zajęcia'' Zespół Szkół w Gościejewie (opiekun mgr Barbara Grześkowiak)
II miejsce Patrycja Jessa ,,Świetlica - miejsce wesołe'' Szkoła Podstawowa nr 2 w Rogoźnie (opiekun mgr Małgorzata Leligdowicz)
III miejsce Anastazja Grybowicz ,,Świetlica moich marzeń'' Szkoła Podstawowa w Budziszewku (opiekun mgr Dorota Wójtoiwcz)

Dodatkowo wyróżniono prace: Agnieszka Kruszka ,,W świetlicy jest zawsze wesoło'', Paulina Mikuła ,,Zabawy ruchowe na placu zabaw'', Alicja Zielińska ,,Bajkowa świetlica''.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 26 października 2010 r. o godzinie 9.40 w Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie
>>GALERIA<<


SPORT W SP-3 ROGOŹNO
      W miesiącu październiku 2010 odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Rogoźno oraz Powiatu Obornickiego w Indywidualnych i Drużynowych Biegach Przełajowych. Uczniowie naszej szkoły wypadli na tych zawodach znakomicie. Na zawodach miejsko - gminnych, które obyły się na starej plaży w biegach indywidualnych w poszczególnych kategoriach uplasowali się:

KAT. DZ. Rocz. 99 i mł.

I miejsce - Dominika Dybek
IV miejsce - Kinga Kubanek

KAT. DZ. Rocz. 98

I miejsce - Aneta Wierzbińska

KAT. CH. Rocz. 99 i mł.

I miejsce - Remigiusz Grzechowiak
III miejsce - Jakub Łubianka
IV miejsce - Norbert Rogiński

KAT. CH. Rocz. 98

I miejsce - Szymon Piotr
IV miejsce - Brayan Grzelak
VI miejsce - Michał Stężycki

      Uczniowie, którzy zajęli miejsca od 1 do 6 w dniu 07.10.10. reprezentowali naszą gminę na zawodach powiatowych. W poszczególnych kategoriach wicemistrzami powiatu obornickiego zastali: Dominika Dybek, Aneta Wierzbińska, Remigiusz Grzechowiak, Brayan Grzelak. Ponadto IV miejsce zajął Szymon Piotr, a VI Michał Stężycki.
Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę oraz powiat obornicki w Mistrzostwach Województwa, które odbędą się na wiosnę w Żerowie.
      Dnia 05.10.10 na starej plaży miejskiej zastały rozegrane Sztafetowe Biegi Przełajowe. Uczniowie naszej szkoły bezapelacyjnie zajęli pierwsze miejsce wyprzedzając rówieśników z SP-2, ZSZ Gościejewo oraz SP Ruśce. Drużyny SP-3 i SP-2 reprezentowały naszą gminę na Mistrzostwach Powiatu, które odbyły się 13.10. w Objezierzu. Uczniowie naszej szkoły po wyrównanej walce zastali mistrzami powiatu obornickiego wyprzedzając na mecie rówieśników z SP-2 Rogoźno.


SKŁAD DRUŻYNY

DYBEK DOMINIKA
WIERZBIŃSKA ANETA
KORNOBIS NATASZA
KUBANEK KINGA
CZERWIŃSKA KLAUDIA
ZARANEK SANDRA

GRZECHOWIAK REMIGIUSZ
GRZELAK BRAYAN
KACZMAREK KACPER
CIEŚLIK ŁUKASZ
PIOTR SZYMON
STĘŻYCKI MICHAŁ

      Uczniowie SP-3 Rogoźno reprezentowali powiat obornicki na Mistrzostwach Województwa, które to odbyły się dnia 22.10.10. w Racocie plasując się w pod koniec czwartej dziesiątki.
      Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie nasze szkoły.

GRATULUJEMY

Opracował:Wiesław JóźwiakPOKAZY TAEKWONDO
19.10.2010


>>GALERIA<<


PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
18.10.2010

            W dniu 18.10.10r. w sali RCK odbyła się uroczystość przyjęcia w poczet uczniów SP-3 najmłodszych przedstawicieli braci uczniowskiej. Na uroczystość przybyli wszyscy uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami: (kl. IA mgr K. Dolata, kl. IB mgr E. Kowala, kl. IC mgr H. Mickiewicz, kl. ID mgr A. Wysocka) oraz ich rodzice i bliscy. Pierwszacy z dużym przejęciem i wypiekami na twarzach zaprezentowali swoje wiadomości w programie artystycznym, który oceniła wicedyrektor mgr I. Rzańska. Uczniowie klas starszych przekazali najmłodszym kolegom sława otuchy i życzenia. Po czym nastąpił niecierpliwie wyczekiwany przez uczniów akt ślubowania i pasowania ich na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie. Pasowania dokonały wicedyrektor szkoły:
mgr I. Rzańska i mgr inż. I. Konewka. Uroczystość uwieczniono na pamiątkowych fotografiach.

Opracowała:
Katarzyna Dolata>>GALERIA1<<
>>GALERIA2<<
>>GALERIA3<<
>>GALERIA4<<
>>GALERIA5<<
>>GALERIA6<<
>>GALERIA7<<
>>GALERIA8<<
>>GALERIA9<<
>>GALERIA10<<


25 - lecie powstania Koła Łowieckiego nr 58 "Olszyna"
16.10.2010


>>GALERIA1<<
>>GALERIA2<<


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2010
14.10.2010


>>GALERIA1<<
>>GALERIA2<<
GOŚCIE Z NIEMIEC I FRANCJI
08.10.2010


>>GALERIA1<<
>>GALERIA2<<
Wyjątkowi goście
07.10.2010


            W dniu 7 października przybyli do naszej szkoły niezwykli goście... z Olimpu - krainy górskiej ,,pełnej ogromnych skał kształtem przypominających głowy, okrytych siwizną śniegów, przepasanych otchłanią pieczar, w których biją źródła spływające wartkimi strumieniami, ze stromych zboczy porosłych zieloną szczeciną lasów''
            Goście - Zeus, Hera, Posejdon, Hades, Demeter, Hermes, Afrodyta, Hefajstos, Atena, Apollo i Helios po uczcie, podczas której podano ambrozję i nektar zwiedzali naszą szkołę.
            Zawitali do klas i tam opowiadali o sobie. Jednocześnie wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły zapraszali na Olimp.

Opracowała:
Elżbieta Kowala


>>GALERIA<<
ODWIEDZINY POLICJANTÓW


>>GALERIA <<
DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE IIId
30.09.2010


>>GALERIA <<
WYCIECZKA DO BISKUPINA-KLASA IIIa i IIId
29.09.2010


>>GALERIA1 <<
>>GALERIA2 <<
PREZENT OD BANKU POCZTOWEGO


            Z okazji swoich 20-tych urodzin i w ramach akcji ,,Razem od najmłodszych'' Bank Pocztowy ufundował 20 szkołom w Polsce tablice interaktywne, projektory i laptopy. Wśród tej dwudziestki znalazła się też nasza szkoła, z czego bardzo się cieszymy i serdecznie dziękujemy.
>>GALERIA <<
RODZINNY KONKURS PLASTYCZNY ,,LAS I JEGO MIESZKAŃCY''


>>GALERIA <<
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011
01. 09. 2010r.


>>GALERIA <<
>>Rok szkolny 2009/2010 <<
>>Rok szkolny 2008/2009 <<
>>Rok szkolny 2007/2008 <<
>>Rok szkolny 2006/2007 <<