ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2006/2007

>>Galeria<<
POŻEGNANIE ABSOLWENTA

>>Galeria<<
DYSKOTEKA KLAS VI

>>Galeria<<
FESTYN RODZINNY 2007

>>Galeria<<


CIEKAWE SPOTKANIE

31 maja 2007r. przebywał w naszej szkole pan Henryk Wereda - niewidomy nauczyciel muzyki w Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Zainspirowani tematyką omawianą na zajęciach lekcyjnych, zaprosiliśmy go, aby nam opowiedział o codziennym życiu osób pozbawionych wzroku. Pan Henryk okazał się osobą niesłychanie żywiołową i obdarzoną dużą dawką poczucia humoru. Byliśmy pod wrażeniem jego umiejętności muzycznych, silnego głosu, jego charyzmy. Podczas czterech godzin lekcyjnych, spotkał się z klasami: 3c i 3d, 3a i 3b, 1c i 1d oraz 2c i 2d. Dowiedzieliśmy się jak powstaje pismo Braille?a, zobaczyliśmy tabliczkę i ,,długopis" do robienia znaków liter oraz maszynę do pisania. Mogliśmy popróbować, jak należy się nimi posługiwać. Widzieliśmy też ksišżki i gazety dla niewidomych. Poznaliśmy sposób czytania godzin na specjalnym zegarku. Obserwowaliśmy, w jaki sposób pan Henryk posługuje się białą laską- poznaliśmy jej przeznaczenie. Mieliśmy wiele pytań, na które pan Wereda odpowiadał, cierpliwie i z humorem. Usłyszeliśmy o różnych zdarzeniach z jego życia, wydawałoby się - niewesołych, o których opowiadał w taki sposób, jakby to były wesołe przygody. Na koniec każdego ze spotkań zachęcił dzieci do wspólnego śpiewania przy akompaniamencie płynącym z komputera, który obsługiwał z niebywałą sprawnością. To było bardzo interesujące przeżycie, a jednocześnie lekcja, której dzieci łatwo nie zapomna. Dziękując panu Henrykowi za to spotkanie, wręczyliśmy mu pamiątkową kartkę, którą na pewno mógł ,,zobaczyć" dotykiem i przekaz pieniężny na sumę 420 zł. Kwotę tę już w grudniu uzyskali uczniowie wszystkich klas trzecich ze sprzedaży ozdób świątecznych podczas kiermaszu. Była ona przeznaczona na działalność Stowarzyszenia Pomocy Niewidomym i Słabo Widzącym Absolwentom Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach ,,BYĆ POTRZEBNYM".

Opracowała: Sławomira Mickiewicz

RAZEM Z PYRKIEM ...

!9 kwietnia 2007r. drużyna składająca się z uczniów klas trzecich reprezentowała naszą szkołę w Gminnym Turnieju ,,Z Pyrkiem bezpieczniej". Byli to: Weronika Handzel - kl. 3d, Paulina Górzna - kl.3c i Jakub Sobkowski - kl. 3b. W organizację konkursu zaangażowane były: Policja , Straż Pożarna, Służby Leśne, Sanepid oraz Urząd Miasta i Gminy Rogoźno. Składał się on z trzech części:
- prezentacja szkoły
- test z wiedzy o bezpieczeństwie
- konkurencje sprawnościowe.
Walka była zażarta, byliśmy w ścisłej czołówce, aż wreszcie (po 4 dogrywkach) ulegliśmy i zajęliśmy ostatecznie II miejsce. Do konkursu uczniów przygotowywały nauczycielki klas trzecich: p. Sławomira Mickiewicz, p. Anna Wysocka i p. Katarzyna Dolata.
Naszą prezentacją szkoły była rapowa piosenka, do której słowa ułożyły p. Sławomira Mickiewicz i p. Anna Wysoka. Oto ona:

Nasza szkoła jest wesoła Szkoła z klasą - każdy wie
Wszystkich uczniów jest sześciuset
Tutaj chętnie uczą się

Sala komputerów i duża stołówka
Kolorowe klasy, pomysłów pełna główka
Szerokie korytarze, boisko dookoła
To jest właśnie nasza podstawowa szkoła.

Ta z numerem trzy - to szkoła niemała
Powstańców Wielkopolskich swe imię przybrała
Mieści się w Rogoźnie na Seminarialnej
Lubimy naszą szkołę, tu jest bardzo fajnie.

W szkole pani uczy
Posłuchać jej wypada
Wszystkie mądre słówka
Przyjmuje moja główka
Lecz czasem natrętna
Myśl po głowie skacze:
Lekceważ dobre rady
Zachowaj się inaczej

Zabierz piłkę i z kolegą
Graj na drodze - to nic złego!
Gdy się spieszysz, czasu mało-
Biegnij przez ulicę śmiało!

Rozpal ogień - łatwa sprawa
To dopiero jest zabawa!
Chata wolna! To jest pole
Do popisów!

NIE POZWOLĘ!
Kiedy jesteś w domu sam
Musisz wiedzieć, że i tam
Czyha wiele niebezpieczeństw
Na nierozsšdne dzieci.

Nie baw się ogniem!
Nie włączaj żelazka! 2x
Uważaj, gdy przewód wyjmujesz z gniazdka!

Razem :
O tym wszystkim nam mówiły
Nasze panie z całej siły
I policjant ze swym pieskiem
I pan strażak i pan leśnik

Abyśmy bezpieczni byli w każdej chwili 2x
Nasze miłe panie - cała ich kolekcja
Wcišż o bezpieczeństwie
Mówią nam na lekcjach

Mają rację - wiemy - i każdy z nas to powie:

Z TRÓJECZKI UCZNIOWIE, DBAJA O SWE ZDROWIE !

UCZNIOWIE Z TRÓJECZKI- ZAWSZE SA BEZPIECZNI !

NASZE SZKOLNE SPOŁECZEŃSTWO ZAWSZE DBA O BEZPIECZEŃSTWO! ( 2x)


Co? Nie wierzycie? To zobaczcie sami.
Do naszej szkoły was zapraszamy! 2x


-----------------------------------------------------
Bawiliśmy się doskonale! Byli z nami również kibice - czyli nasi koledzy i koleżanki - którzy cały czas zagrzewali nas do walki. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrody. Zobaczcie to na zdjęciach.

Opracowała: Sławomira Mickiewicz

POWIDZ- 01 CZERWCA 2007 R.

Dnia 1 czerwca 2007 roku odbyła się wycieczka do 33 Bazy Lotniczej w Powidzu. Na wycieczkę pojechał Samorząd Uczniowski oraz uczniowie angażujący się na rzecz naszej szkoły (w sumie 40 uczniów). Wyjechaliśmy o godzinie ósmej rano. Pierwszym naszym celem była Baza Lotnicza. Podróż trwała około dwóch godzin. W Powidzu można było zwiedzać czołgi, radiowozy policyjne, samoloty i wiele innych pojazdów wojskowych. Na końcu mieliśmy okazję oglądać pokaz lotniczy samolotu F16. Po opuszczeniu jednostki wojskowej wyruszyliśmy do Rogoźna. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Gnieźnie, by zobaczyć Katedrę i pomnik Bolesława Chrobrego. Kończąc wizytę w Gnieźnie, każdy z uczestników wycieczki mógł delektować się dużą porcjš lodów. Sądzę, iż większość z nas nie zapomni tego dnia. Wrażeń było pod dostatkiem, a wycieczkę uważam za bardzo udaną.

Iwona SłowińskaWycieczka bardzo mi się podobała. Zwiedzaliśmy piękną bazę lotniczą w Powidzu: czołgi, samoloty, działa. Obejrzeliśmy również przelot samolotu F16 oraz pokazy policji i straży. Było wspaniale.

Sonia FrieskeNa wycieczce w Powidzu było bardzo ciekawie. Oglądaliśmy dużo wojskowych maszyn stacjonujących na lądzie i nie tylko. Najbardziej podobał mi czołg z wyrzutniami rakiet, a pod koniec wycieczki darmowe lody w Gnieźnie. Dzięki wycieczce mogliśmy zwiedzać pojazdy wojskowe, które na co dzień są niedostępne dla cywilów. Podsumowując wyjazd, stwierdzam, że było bardzo fajnie.

Mateusz BrączewskiWedług mnie wycieczka była bardzo ciekawa. Najbardziej podobały mi się pokazy antyterrorystyczne. Cieszę się, że widziałam samolot F-16. Jestem bardzo wdzięczna organizatorom wycieczki. Nigdy nie zapomnę tego miejsca.

Katarzyna BurzyńskaMoim zdaniem wycieczka była interesująca. Pogoda nam sprzyjała. W Powidzu odbyły się ciekawe pokazy i wesołe zabawy, w których uczestniczyli moi koledzy oraz koleżanki.

Marta FranckowskaWycieczka bardzo mi się podobała. W Powidzu było dużo atrakcji, a nawet można było wejść do każdego pojazdu wojskowego. Najbardziej podobał mi się pokaz lotu F-16. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Gnieźnie. Ogólnie dzień ten uważam za mile spędzony.

Igor ZalewskiW Bazie Lotniczej było dużo ciekawych pojazdów wojskowych. Najbardziej podobał mi się pokaz lotniczy F-16. Organizatorzy przygotowali różne konkursy tj.: karaoke, malowanie na asfalcie. Moim zdaniem wycieczka do Powidza była super.

Bartek BanaszakW dniu 01.06.2007r. brałem udział w wycieczce do Powidza. Zwiedzaliśmy tam lotnisko wojskowe. Bardzo podobał mi się samolot F-16.

Dawid BednarzW bazie lotniczej podobały mi się maszyny wojskowe, przejażdżka wozem policyjnym i pryskanie wodą. Ciekawy był również pokaz lotniczy samolotu F16, a w drodze powrotnej darmowe lody w Gnieźnie. Podsumowując wycieczkę uważam za udaną.

Kuba Kruger

Galeria


Już pięknie piszą...

14 maja 2007r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Pisania Uczniów Klas I. Uczestniczyło w nim trzynaścioro dzieci z pięciu szkół naszej gminy (SP Budziszewko, ZS Gościejewo, SP Parkowo, SP 2 i SP 3 Rogoźno). Konkurs obejmował zagadnienia kształtnego i poprawnego przepisywania, układania i zapisywania wyrazów i zdań z rozsypanek oraz samodzielne pisanie. Komisja oceniająca składała się z nauczycieli-opiekunów przybyłych na konkurs wraz z uczniami. Oceniano poprawność ortograficzną i gramatyczną wykonywanych zadań oraz staranność pisma.
Poziom wykonania przez dzieci zadań konkursowych był bardzo wysoki.
Wyniki przeprowadzonego testu były następujące:
I miejsce - Jakub Łubianka ( SP 3 Rogoźno)
II miejsce - Agata Smykowska ( SP 3 Rogoźno)
III miejsce - Patrycja Gembiak ( SP 2 Rogoźno )
Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie zostały nagrodzone. Otrzymały również słodki poczęstunek i herbatę.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Sławomira Mickiewicz - nauczycielka nauczania zintegrowanego, z pomocą p. Katarzyny Frankowskiej i p. Ewy GindyDzień Unii Europejskiej

Z okazji Dnia Unii Europejskiej uczniowie SP3 każdego roku wykonują różne zadania związane z tą tematyką. W tym roku jednym z nich było zaprojektowanie polskiego Syriusza. Syriusz to maskotka Unii Europejskiej. Nazwa jej pochodzi od najjaśniejszej gwiazdy. Każde państwo członkowskie ubiera Syriusza nawiązując do swojej kultury i tradycji. Europejski Syriusz to stonoga ubrana w niebiesko-granatowy strój, z flagš UE na koszulce. Trzeba przyznać, że uczniowie wykazali się ciekawymi pomysłami. Polski Syriusz ubrany był w strój górala z ciupagą i oscypkiem, inny wystąpił w stroju Krakowiaka, wielu uczniów przedstawiło go w biało-czerwonym stroju polskiego sportowca. Polskie Syriusze pięknie ozdobiły szkolny korytarz.

Opracowała: Marlena Garstecka

10 maja 2007

KONKURS

9 maja kolejny raz obchodziliśmy Dzień Unii Europejskiej. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 3 odbył siś Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Celem konkursu było m.in. promowanie wiedzy dotyczšcej problematyki europejskiej oraz wzbudzenie zainteresowań innymi krajami i otaczającą nas rzeczywistością. Do konkursu przystąpiły 4 szkoły: SP Gościejewo, SP Parkowo, SP Pruśce i SP3 Rogoźno. Temat Unii Europejskiej nie należy do łatwych, mimo to uczniowie reprezentowali wysoki poziom. Dyrektor SP3 mgr Barbara Gruszczyńska powitała wszystkich uczestników i podkreśliła, że wyróżnieniem i satysfakcją powinien być dla nich sam udział w konkursie, którego tematyka dotyczy wszystkich Polaków, Europejczyków.


I miejsce zajęła Magda Magiera(SP3 Rogoźno),
II miejsce Patryk Gomulec (SP Gościejewo),
III miejsce zajęła Julita Królczyk (SP Pruśce).

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy a zwycięzcy nagrody książkowe. Organizatorki konkursu Marlena Garstecka i Renata Piechowiak dziękują opiekunom: pani Radosławie Jurga, pani Wioletcie Szafran oraz pani Agnieszce M. Grefling za przygotowanie uczniów oraz pomoc w sprawnym przeprowadzeniu konkursu.

Opracowała: Marlena Garstecka

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTÓW

Galeria