Godziny otwarcia

Regulamin

Pracownicy

Statystyka

Wykaz lektur

Zbiory

Nowości

Wydarzenia

Warto wiedzieć
REGULAMIN BIBLIOTEKI

1.Biblioteka szkolna jest pracownią służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, zadań dydaktyczno-wychowawczych, doskonaleniu warsztatu pracy nauczyciela,.

2. Pomieszczenia biblioteki umożliwiają:
a) gromadzenie zbiorów i ich opracowywanie,
b) korzystanie ze zbiorów na miejscu.

3. Biblioteka udostępnia swoje zbiory w czasie zajęć dydaktycznych zgodnie z organizacją roku szkolnego.

4. Ze zbiorów biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie SP 3w Rogoźnie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

5. Książki wypożyczane są na okres trzech tygodni. Istnieje możliwość przedłużenia terminu zwrotu woluminów, jeżeli nie oczekują na nie inni czytelnicy.

6. Wypożyczać można jednorazowo trzy woluminy.

7. Na prośbę czytelnika biblioteka może rezerwować książki aktualnie wypożyczone.

8. Z księgozbioru podręcznego wypożyczalni korzysta się na miejscu.

9. Zagubione lub zniszczone książki muszą być odkupione


10. Istnieje możliwość wypożyczenia książek na okres ferii zimowych i wakacji letnich.

11. Czytelnicy opuszczający szkołę (pracownicy, uczniowie) zobowiązani są do przedstawienia w sekretariacie szkoły zaświadczenia potwierdzającego zwrot książek do biblioteki szkolnejPRACOWNICY

mgr Bożena Stępień
mgr Izabela Andrzejczak
mgr Sylwia Sell


ZBIORY BIBLIOTEKI     Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców, ośrodkiem edukacji, którego zadaniem jest służenie realizacji programu nauczania i wychowania oraz przygotowanie uczniów do korzystania z różnych źródeł informacji.
     Biblioteka bierze udział w pełnieniu podstawowych funkcji szkoły w stosunku do uczniów: kształcącej, wychowawczej, opiekuńczej, kulturalnej. Głównym celem pracy jest przygotowanie uczniów do samokształcenia w dalszych etapach edukacyjnych.WYDARZENIA

Uroczystość Pasowania na Czytelnika Szkolnej Biblioteki
11. 02. 2015r.

      W dniu 11 lutego 2015r. w bibliotece SP 3 odbyło się Uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Uczniowie klas I przybyli najpierw do bibliotecznego Centrum Informacji Multimedialnej, gdzie otrzymali istotne informacje na temat biblioteki, księgozbioru oraz zasad wypożyczania i zwracania książek. Dzieci zadawały pytania dotyczące komputeryzacji biblioteki, pracy bibliotekarzy, ilości książek i czasu ich wypożyczenia. Następnie wszyscy udali się do wypożyczalni gdzie nastąpiła prezentacja księgozbioru, do którego dzieci mają wolny dostęp. Wreszcie nastąpił moment najbardziej oczekiwanego ślubowania i pasowania na czytelnika. Każdy uczeń z osobna za pomocą olbrzymiego pióra został pasowany przez uczennice Aktywu Bibliotecznego na pełnoprawnego czytelnika szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały książeczki z tekstem ślubowania oraz Karty Czytelnika, dzięki którym mogą wypożyczać komputerowo książki.
Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do częstego wypożyczania książek!
>>GALERIA <<

BIBLIOTEKARZE
Głośne czytanie w bibliotece
12. 02. 2015r.

Już pierwszego dnia po pasowaniu na czytelnika uczniowie klas I tłumnie przybywali do szkolnej biblioteki, wypożyczając swoje pierwsze książki na okres ferii zimowych, co cieszy ogromnie bibliotekarzy. Natomiast wychowawczyni klasy 1B pani Ewa Grzybowska wykorzystując klimat biblioteki postanowiła przeczytać na głos swoim uczniom lekturę: ,,Pilot i ja''. Serdecznie dziękujemy za współpracę i promocję biblioteki szkolnej!


Dzień Pluszowego Misia
25. 11. 2014 r.

W dniu 25.11.2014 tradycyjnie w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Biblioteka szkolna we współpracy ze świetlicą szkolną zorganizowała zabawę w "Podchody". Dzieci poszukiwały misiowego skarbu. Droga do skarbu oznaczona była strzałkami, a zadaniem dzieci było szukanie i rozwiązywanie zadań, które znajdowały się w specjalnych kopertach. Na samym końcu czekała miła dla oka i brzucha nagroda?
>>GALERIA <<Czytanie Zerówkowiczom
09.10.2014 r.

Dnia 09.10.2014r.(czwartek) Aktyw Biblioteczny szkoły SP3 w składzie: Dobrochna Marchwiak, Zofia Kaźmierczak, Sonia Zawadzka, Zuzanna Nowak, Nadia Landowska przeprowadził głośne czytanie znanej i lubianej przez dzieci bajki o ,,Czerwonym kapturku''. Gdy starsze koleżanki czytały książkę na slajdach ukazywały się zdjęcia i opisy z czytanej bajki. Dzieci słuchały z ciekawością i poprosiły o kolejne spotkanie.
>>GALERIA <<ROK SZKOLNY 2014-2015Konkurs wiedzy o "Mikołajku"

11.12.2013r.


W dniu 11 grudnia podczas długiej przerwy w bibliotece szkolnej odbył się konkurs dla fanów "Mikołajka". Duża ilość zainteresowanych konkursem uczniów mile zaskoczyła organizatorki. Młodzi czytelnicy musieli w krótkim czasie rozwiązać krzyżówkę. Pytania dotyczyły głównych bohaterów serii książek o "Mikołajku" ich autora i ilustratora.
Głównym celem konkursu była promocja czytelnictwa, które z roku na rok gwałtownie spada. Toteż nagrody dla zwycięzców to cenne książki z serii "Nowe Przygody Mikołajka" oraz audiobook doskonały do rodzinnego słuchania!
Komisja w składzie Izabela Andrzejczak, Katarzyna Stanicka i Milena Wojtusik wyłoniła zwycięzców, którym gratulujemy wiedzy i życzymy aby czytanie sprawiało im radość oraz stanowiło miłą formę spędzania wolnego czasu.

          I miejsce dla Dobrochny Marchwiak
          II miejsce dla Dominiki Strzępki
          III miejsce dla Dominiki Zawiskiej

Nagrody zostaną wręczone w sali Rogozińskiego Centrum Kultury w dniu 20 grudnia.
>>GALERIA <<Konkursy z Miesiąca Bibliotek Szkolnych rozstrzygnięte!!!


     Konkursy na okładkę książki dla klas 0- III, oraz na krzyżówkę literacką z hasłem dla klas IV- VII ogłoszone przez bibliotekę szkolną w Miesiącu Bibliotek Szkolnych zostały rozstrzygnięte. Jury w składzie Izabela Andrzejczak, Katarzyna Stanicka, Milena Wojtusik przyznało trzy wyróżnienia dla
          Alicji Bogusławskiej
          Oliwii Czechowskiej
          Wanessy Nawrockiej
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zainteresowanie konkursami!
>>GALERIA <<Dzień Pluszowego Misia
27.11.2013 r.

25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia z tej okazji świetlica szkolna we współpracy z biblioteką przygotowała zabawę w "podchody". Uczniowie wyruszyli ze świetlicy gdzie znaleźli list od Misia z wytycznymi dalszego postępowania. Krocząc tropem strzałek napotykali po drodze koperty z zadaniami do wykonania. Metą okazała się biblioteka, gdzie ukryty został skarb. Wśród regałów z książkami ukryty został pluszowy miś z beczułką pełną słodkości. Była to nagroda za wykonane zadania. Pozostało jeszcze jedno zadanie - przedstawienie scenki teatralnej z wykorzystaniem pacynek- misiów. Dzieci poradziły sobie świetnie i z tym zadaniem bawiąc się przy tym wyśmienicie. Zabawę przygotowały panie Izabela Andrzejczak, Katarzyna Stanicka i Milena Wojtusik.
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<Twórczy piątek w naszej szkole
22.11.2013 r.

22 listopada w piątek o godz. 16.00 w naszej świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty związane z wykorzystaniem łatwo dostępnego szarego papieru, z którego można wykonać bardzo ciekawe rzeczy. Zadaniem uczestników było wykonanie papierowych pacynek, które umożliwią nam zabawę w teatr z naszymi dziećmi albo posłużą jako dekoracje. Papierczaki to prosta technika gniecenia i odpowiedniego kształtowania szarego papieru dająca nieoczekiwane, zaskakujące efekty. Każdy mógł zostać artystą i wykonać niepowtarzalne rękodzieło przy niewielkim nakładzie finansowym, a przy tym mile spędzić czas. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za owocną pracę oraz miłą atmosferę. Warsztaty przygotowały Milena Wojtusik i Katarzyna Stanicka przy wsparciu Izabeli Andrzejczak.
>>GALERIA <<MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCHZAPROSZENIE


ROK SZKOLNY 2012/2013