ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

23. 06. 2017

>>GALERIA <<
Laureaci Konkursu "Dwie strony sieci"

19. 06. 2017

W lutym 2017 r. Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu ogłosiła dwuetapowy (powiatowy i wojewódzki) konkurs na spot lub komiks pt. "Dwie strony sieci". 19 czerwca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Obornikach, odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego etapu konkursu, który skierowany był do uczniów klas 6 szkół podstawowych oraz klas 1 szkół gimnazjalnych. Celem konkursu było uświadomienie młodzieży zagrożeń występujących w internecie oraz wyrobienie u uczniów umiejętności i nawyków rozpoznawania, przewidywana oraz zapobiegania takim zjawiskom. Konkurs miał też na celu kształtowanie i naukę samodzielnego wyboru opartego na pozytywnych wartościach społecznych, a także umacnianie asertywności wobec zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią.
Uczniowie naszej szkoły zajęli trzy pierwsze miejsca w kategorii "Komiks";

I miejsce-Łukasz Wiese kl. VI c
II miejsce- Natalia Torczyk kl. VI c
III miejsce - Gabriela Chmielewska VId

Opiekun Beata Grześ-Rojek
Dorota Zieniuk
>>GALERIA <<
Podsumowanie projektu "Stąd jestem - to moja mała Ojczyzna"

19. 06. 2017
>>GALERIA <<
KLASA 3A I 3D W TORUNIU

14. 06. 2017

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
MISTRZOWIE WIELKOPOLSKI ORLIKA

13. 06. 2017

SZKOŁA NR 3 W ROGOŹNIE ODNIOSŁA HISTORYCZNY SUKCES ZOSTAJĄC ZWYCIĘZCĄ VII EDYCJI WIELKOPOLSKIEGO TURNIEJU ORLIKA 2017.
Do Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2017 zgłosiło się 540 szkół z całej Wielkopolski. Każda szkoła musiała przejść poszczególne etapy rozgrywek. Chłopcy zwyciężali w turniejach na szczeblu gminy, powiatu i rejonu odnosząc wszystkie zwycięstwa. Po wywalczeniu Mistrzostwa Rejonu Poznań Zachód, który to odbył się na kompleksie orlika przy naszej szkole, przyszedł czas na zmagania w Finale Województwa Wielkopolskiego. Finał odbył się 13 czerwca w Centrum Sportu Szamotuły. Nasi chłopcy rozegrali 5 spotkań odnosząc komplet zwycięstw. W finale pokonali rówieśników z SP-2 Luboń. Projekt finansowany był przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Patronatem Honorowym był Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, a Patronatem Medialnym TVP3 Poznań. Wszystkie drużyny otrzymały od organizatora stroje sportowe, w których to rozgrywali mecze. Trzy pierwsze zespoły otrzymały z rąk organizatorów pamiątkowe medale i okazałe puchary. Organizatorzy zapewnili uczestnikom napoje, ciepły posiłek słodki poczęstunek.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU


I --- SP 3 ROGOŹNO
II --- SP 2 LUBOŃ
III --- SP 7 LESZNO
IV --- SP 8 KROTOSZYN
V --- PSP JASTROWIE
VI --- SP 18 POZNAŃ
VII --- SP 1 SZAMOTUŁY
VIII --- ZS OTOROWO

SZKŁAD ZASPOLU

BARTOSZ HERMANN- BR., IGOR KORNOBIS - KPT., JAKUB ZŁOCH, NORBERT KABAT, JAKUB KAMIŃSKI, KACPER BARTOSZEWICZ, BARTOSZ PEDDA, FILIP PAUSZEK, TOMASZ FILODA, WIKTOR KORYBALSKI, JACEK PILARSKI, MICHAŁ BARTOL


>>GALERIA <<
Mądrale z klasy II a

08. 06. 2017

8 czerwca uczniowie drugiej klasy wzięli udział w spotkaniu z okazji Dnia Mamy i Taty "Mądrale z klasy IIa". Zaproszeni na spotkanie goście ks. Bogusław Krzemiński, Krystyna Januszewska, Synthia Krajniak i Jerzy Dąbrowski oraz dzieci odpowiadali na pytania dotyczące różnych tematów: bogactwo, miłość, Bóg, mądrość, praca i rodzina. Rodzice ze zdumieniem i zachwytem słuchali odpowiedzi swoich dzieci na trudne pytania. Oto niektóre z tych pytań:
Jaką władzę ma Bóg?
Co oznacza powiedzenie "Słowa uczą, przykłady pociągają" przerwa?
Po czym poznać że ktoś kogoś kocha?
Kto w Waszym domu najwięcej pracuje, a kto odpoczywa?
Czy bycie mamą to odpowiedzialne zadanie?
Co to znaczy że rodzina jest najważniejsza?
O kim mówimy że ktoś ma bogatą wyobraźnię?
Przerywnikami między poszczególnymi tematami spotkania były piosenki i wiersze wykonywane przez uczniów. Na zakończenie rodzice otrzymali od swoich dzieci bukieciki kwiatów. Potem była kawa i ciasta tym razem pieczone przez babcie. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości. Podczas spotkania dyskusję prowadziła Ewa Szturmińska. ES
>>GALERIA <<
Wycieczka w Góry Izerskie i Kaczawskie

07-09. 06. 2017

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
KLASA 2B NA WYSTAWIE ZABAWEK

09. 06. 2017

>>GALERIA <<
II Konkurs Recytatorski o Przemyśle II

06. 06. 2017

>>GALERIA <<
PRZEDSZKOLAKI W SZKOLE

05. 06. 2017

>>GALERIA <<
FESTYN RODZINNY

02. 06. 2017

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

01. 06. 2017

W tym roku uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie Dzień Dziecka uczcili na sportowo. Do współzawodnictwa w zawodach "na wesoło" wystartowali najpierw uczniowie klasy "0" oraz klasy pierwszej, następnie klas drugich i trzecich. Do zabawy wykorzystane zostały przybory, które na co dzień trafiają do pojemników z surowcami wtórnymi tj. gazety i plastikowe nakrętki. Wszyscy uczniowie dzielnie wykonali przygotowane konkurencje Każda klasa otrzymała pamiątkowy medal oraz tytuł "Klasa na medal". Na koniec była miła, słodka niespodzianka!
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
LAUREATKA I FINALIŚCI KONKURSÓW WOJEWÓDZKICH

Wiktoria Drela
LAUREATKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGOAleksandra Abraham
FINALISTKKA WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
Jakub Frankowski
FINALISTA IX WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY
O POWSTANIU WIELKOPOLSKIMGminny Konkurs Pisania Uczniów Klas Pierwszych


W dniu 31 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się kolejny Gminny Konkurs Pisania Uczniów Klas Pierwszych. W konkursie brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Budziszewku, Szkoły Podstawowej nr 2 i naszej szkoły. Z każdej szkoły było to troje uczniów wyłonionych z eliminacji na szczeblu własnej szkoły. Po wypełnieniu testu najlepszymi okazali się : Kreskowiak Julian Szkoła Podstawowa nr 3 w Rogoźnie, który zajął I miejsce; Zuzanna Kopaniarz i Wojciech Wahlich Szkoła Podstawowa nr 2 w Rogoźnie, którzy zajęli II miejsce; Michał Giernatowski Szkoła Podstawowa nr 3 w Rogoźnie, który zajął III miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani upominkami, gdyż poziom wiedzy uczniów był bardzo wyrównany. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do konkursu i pracowali w komisji konkursowej.

Organizatorki konkursu: Katarzyna Frankowska i Justyna Daleka

>>GALERIA <<
Podsumowanie konkursu "Aluminiowa Góra Puszek"

31. 05. 2017

Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w promowaniu selektywnej zbiórki surowców wtórnych. W tym roku szkolnym uczniowie oprócz baterii, nakrętek, makulatury zbierali też zużyte telefony komórkowe. Przystąpiliśmy również do XI edycji Konkursu "Aluminiowa Góra Puszek" organizowanego przez Międzygminne Składowisko Odpadów Komunalnych. W sumie zgromadzono 31 kg tego surowca, które zostało przekazane do organizatora.

Zwycięzcą w naszej szkole okazał się Fabian Pacholczak z klasy II d, który zebrał 447 puszek, II miejsce zajął Kryspin Szymski z klasy V b (396 puszek) a III miejsce Agata Hibental z klasy V c (120 puszek).
Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy wytrwałości w byciu EKOLOGIEM i dbaniu o naszą piękną planetę.

Opiekun Magdalena Hajt

XV Konkurs przyrodniczo - sportowy

30. 05. 2017

We wtorek 5-cio osobowa reprezentacja naszej szkoły w składzie; Julia Czerwińska, Sara Frankiewicz, Aleksander Drewicz, Jacek Pilarski i Jakub Złoch uczestniczyła w półfinale konkursu przyrodniczo - sportowego organizowanego przez Lasy Państwowe Nadleśnictwo Oborniki. Odbył się on w hali Obornickiego Centrum Sportu. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań o treści ekologicznej i przyrodniczej przeplatanych konkurencjami sportowymi. Uczniowie musieli m.in. odpowiedzieć na pytania dotyczące sortowania odpadów i ich rozkładu w środowisku naturalnym, rozpoznać na ilustracjach gatunki drzew, rośliny chronione, rozwiązać test z przyrody. Wśród konkurencji sportowych były: rzuty do kosza, strzały na bramkę, slalom z kozłowaniem. W części sportowej nasza szkoła zajęła I miejsce natomiast część teoretyczna okazała się dla naszych uczniów dużo trudniejsza. W sumie zajęliśmy IV miejsce.

Opiekun Magdalena Hajt

>>GALERIA <<
GMINNY KONKURS INFORMATYCZNY

25. 05. 2017

25 maja w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się Gminny Konkurs Informatyczny. Uczestniczyło w nim łącznie 12 uczestników, po 3 reprezentantów z każdej szkoły podstawowej w gminie. Naszą szkołę reprezentowali najlepsi szkolni informatycy; Wiktoria Ptaszyńska - kl. VIa, Jacek Pilarski - kl. VIa oraz Mikołaj Krupczyński z klasy VIb. Uczestnicy sprawdzili swoją wiedze rozwiązując test składający się z 20 pytań zamkniętych oraz umiejętności praktyczne w zakresie szybkiego pisania na klawiaturze, wstawiania i formatowania tabel i kształtów, wyszukiwania informacji w internecie oraz rozegrali "turniej skoków narciarskich". Najwyższą liczbę punktów zdobyła Wiktoria Ptaszyńska, która zajęła V miejsce a pozostali uczestnicy uplasowali się tuż za nią. Całej trójce gratulujemy.

Opiekun: Beata Grze-Rojek
Dorota Zieniuk

>>GALERIA <<
MISTRZOWIE REJONU

25. 05. 2017

Naszej szkole w tym roku przypadł zaszczyt organizacji Mistrzostw Rejonu Poznań Zach. Wielkopolskiego Turnieju Orlika 2017, który to odbył się 25 maja na kompleksie orlika przy SP-3 w Rogoźnie. Chłopcy nie zawiedli społeczności szkolnej, i wywalczyli Mistrzostwo Rejonu. Tym samym powtórzyli wyczyn z zeszłego roku, gdzie w Opalenicy zdobyli złoty medal. W Szamotułach 13 czerwca będziemy reprezentowali nasz rejon w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego, w którym wystąpi 8 najlepszych zespołów. Wicemistrzami zostali chłopcy z SP Lwówek, a trzecie miejsce zajęła szkoła z Granowa.
Uczestnicy otrzymali z rąk organizatorów puchary, medale, dyplomy i pamiątkowe koszulki. Dziękujemy Burmistrzowi Rogoźna za dofinansowanie imprezy. Dziękujemy koordynatorowi SZS w Obornikach panu Tadeuszowi Ratajczakowi, za przepiękne medali, które to na jego wniosek zostały zasponsorowane przez Starostwo Powiatowe w Obornikach.

SKŁAD ZESPOŁU; JAKUB ZŁOCH, KACPER BAROSZEWICZ, IGOR KORNOBIS, NORBERT KABAT, JAKUB KAMIŃSKI, BARTOSZ PEDDA, TOMASZ FILODA, MICHAŁ BARTOL, FILIP PAUSZEK, WIKTOR KORYBALSKI, BARTOSZ HERMANN,JACEK PILARSKI


>>GALERIA <<
,,Rejs marzeń''

17. 05. 2017

21 maja uczniowie naszej szkoły należący do grupy teatralnej TOMY wraz z zespołem z Obornik wystąpili w Obornickim Ośrodku Kultury w spektaklu ,,Rejs marzeń' z szantami i pieśniami kubryku po rzece Wełnie''. Wielkie brawa dla Bartosza Wieczorka, Arkadiusza Wieczorka, Mai Kamińskiej, Julki Marszał, Alicji Bogusławskiej i Laury Mikołajewicz. Spektakl obejrzeli mieszkańcy Obornik. W czasie przedstawienia można pośpiewać z aktorami szanty oraz popłynąć różnymi rzekami i morzami. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia tego spektaklu w Rogoźnie w dniu 4 maja 2017 roku o godzinie18.00 w naszym Ośrodku Kultury.

Ewa Szturmińska i Joanna Kania

>>GALERIA <<
KONKURS "TWOJE ZDROWIE -TWÓJ SKARB"

17. 05. 2017

Dnia 17 maja odbył się w naszej szkole konkurs zdrowotny. Uczestniczyły w nim 3 - osobowe zespoły z klas IV - VI. Do wykonania było 12 zadań dotyczących wiedzy i umiejętności kulinarnych oraz test, w którym uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat zdrowia.

Zabawy było mnóstwo. Uczestnicy smażyli naleśniki, przygotowywali pyszne jogurtowo - brzoskwiniowe desery a także surówkę z marchewki i jabłka, wszystko oczywiście było oceniane przez jury, które sprawdzało walory smakowe a także estetykę wykonania. Na pozostałych stanowiskach sprawdzana była wiedza kulinarna. Uczniowie musieli m.in. rozpoznać warzywa i owoce, kasze oraz przyprawy, ruszyć swój umysł rozwiązując rebus, być spostrzegawczym - obejrzeć prezentację i odpowiedzieć na pytania oraz wykazać się znajomością przepisów kulinarnych.

A oto wyniki tych zmagań:

I miejsce - klasa V c w składzie: Mikołaj Grabowski, Martyna Piechocka, Natalia Żurawska
II miejsce - klasa V d w składzie: Kinga Wołek, Amelia Rogińska, Klaudia Frost
III miejsce - klasa VI b w składzie: Kornelia Zwolińska, Tymoteusz Damski, Agata Janusz

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

>>GALERIA <<
Przegląd Piosenki Religijnej

17. 05. 2017

17 maja br. Uczennice naszej szkoły wzięły udział w Przeglądzie Piosenki Religijnej w Pruścach. Sara Frankiewicz i Julia Czerwińska z klasy 6d zaśpiewały dwie piosenki w duecie i dodatkowo Sara zaśpiewała jako solistka. To nie jest nasz debiut na tym przeglądzie, lubimy tam jeździć ze względu na panującą podczas przeglądu atmosferę. W koncercie uczestniczy cała szkoła i nagradza wykonawców gromkimi brawami. Był czas na przerwę śniadaniową przy przepysznych kanapeczkach i placuszkach, a na zakończenie wszyscy posilili się kiełbaską samodzielnie usmażoną na ognisku. Nakarmieni muzyką i posiłkami szczęśliwie wróciliśmy do domu, już myśląc o spotkaniu za rok.

J. Kania W. Mierzwiak
DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

17. 05. 2017

Na terenie parku w Zespole Szkół w Objezierzu 17 maja odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych po 6 zawodników w zespole. Pierwszych 24 uczniów otrzymywało punkty. Czym wyższe miejsce tym więcej punktów zawodnik otrzymywał. Suma punktów całego zespołu decydowało o miejscu w klasyfikacji końcowej. Nasi uczniowie zostali mistrzami powiatu we wszystkich czterech kategoriach wiekowych.

Klasyfikacja Indywidualna

Kategoria wiekowa dziewcząt 2006 i mł.

2 miejsce -- Zuzanna Chudzicka
3 miejsce -- Joanna Krajniak
4 miejsce -- lena Kiełpińska

Kategoria wiekowa chłopcy 2006 i mł.

2 miejsce -- Dominik Bednarski
3 miejsce -- Sebastian Górzny
4 miejsce -- Tom Barczak
7 miejsce -- Mikołaj Lewandowski

Kategoria wiekowa dziewczęta 2004 i 2005

2 miejsce -- Julia Skalska
3 miejsce -- Aleksandra Betka

Kategoria wiekowa chłopcy 2004 i 2005

1 miejsce -- Dawid Pilarski
2 miejsce -- Kacper Rozmarynowicz
4 miejsce -- Patryk Masternak
9 miejsce -- Jakub Sudoł

Pierwszych 10 zawodników w każdej kategorii wiekowej otrzymało z rąk organizatorów medale.

CZWÓRBÓJ LA
ZŁOTE MEDALISTKI

12. 05. 2017

Na stadionie miejskim RKS Wełna Rogoźno 12 maja odbył się Finał Powiatu w Czwórboju LA. Po wywalczeniu Mistrzostwa Gminy nasze dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne w mistrzostwach powiatu. Zdobywając złoty medal, będą reprezentowały szkoły podstawowe z naszego powiatu w Mistrzostwach Rejonu. Finał odbędzie się 24 maja w Kamieńcu. Uczennica z naszej szkoły OLIWIA GOŁDYN okazała się najlepiej punktującą zawodniczką całych zawodów zdobywają łącznie 313 punktów. Dziękujemy zarządowi Wełny za udostępnienie obiektu.
SKŁAD ZESPOŁU
OLIWIA GOLDYN
NATALIA ŁUKASZYK
MAJA KAMIŃSKA
JULIA SKALSKA
ALEKSANDRA BETKA
ALICJA BOGUSŁAWSKA

Gratulujemy

ORLIK INEA 2017
ZŁOCI MEDALIŚCI

11. 05. 2017

Chłopcy naszej szkoły 11 maja zostali mistrzami powiatu w rozgrywkach ORLIK INEA. Nasza reprezentacja będzie reprezentowała nasz powiat w rozgrywkach rejonowych. Miło nam donieść, że dzięki wywalczeniu mistrzostwa rejonu poprzedniego roku, otrzymaliśmy z rąk SZS WIELKOPOLSKA organizację tegorocznych rozgrywek. Finał odbędzie się na orliku przy naszej szkole 25 maja (czwartek). Wszystkich zapraszamy od godz. 10,00WIERSZE JULIANA TUWIMA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ


>>GALERIA <<
LAUREACI KONKURSU PLASTYCZNEGO PCK "DEPRESJA - POROZMAWIAJMY O NIEJ".


W dniu 10 maja 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Obornikach odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej konkursu plastycznego pt.: "Depresja - porozmawiajmy o niej"; realizowanego wspólnie przez: - Wydział Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Obornikach,
- Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Obornikach,
- Powiatową Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Obornikach.
Konkurs zrealizowano w ramach powiatowego programu zdrowego stylu życia i z okazji Światowego Dnia Zdrowia obchodzonego w br. pod tym samym hasłem. Celem konkursu było: - uświadomienie dzieciom znaczenia wpływu depresji na zdrowie i życia człowieka, - kształtowanie postawy odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.
Do etapu powiatowego konkursu zakwalifikowało się 41 uczestników reprezentujących Szkolne Koła PCK oraz Klub "Wiewiórka" działające w szkołach powiatu obornickiego. Spośród tak dużej ilości prac wybrane zostały najlepsze, a wśród nich dwie prace uczennic naszej szkoły. Uczennice naszej szkoły wraz z opiekunem Szkolnego Koła PCK panią Sylwią Sell uczestniczyli w spotkaniu dnia 30 maja 2017r. w Starostwie Powiatowym w Obornikach ,na którym podsumowano wyniki konkursu . Dyplomy i nagrody ufundowane przez Zarząd Powiatu Obornickiego zwycięzcy odebrali z rąk pani Urszuli Bak i pana Jana Molskiego . Laureatami etapu powiatowego zostali:
- w grupie klas I - III Szkoły Podstawowej:

I miejsce: Jakub Lewandowski Szkoła Podstawowa w Parkowie
II miejsce: Lena Maciejek Szkoła Podstawowa w Parkowie
III miejsce: Małgorzata Hopa Szkoła Podstawowa Nr 3 w Rogoźnie

- w grupie klas IV - VI Szkoły Podstawowej:

I miejsce: Noemi Turtoń Szkoła Podstawowa Nr 3 w Rogoźnie
II miejsce: Jakub Kulka Szkoła Podstawowa w Parkowie
III miejsce: Jakub Baranowski Szkoła Podstawowa w Parkowie

Klub Wiewiórka
Jakub Wiśniewski ze Szkoły Podstawowej w Sycynie.

WSZYSTKIM LAUREATOM GRATULUJEMY !!!

>>GALERIA <<
Spotkanie z dietetykiem

10. 05. 2017

W dniu 10.05.17 dzieci naszej szkoły spotkały się z Panią dietetyk, która przedstawiła jak ważne jest zdrowe odżywianie i ruch. Pani Joanna zwróciła uwagę w jaki sposób przestrzegać diety, że te niezdrowe produkty można w umiejętny sposób zamienić na te zdrowe. Pięć posiłków dzienne to norma, której powinniśmy przestrzegać, a jest to: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Siedzenie przed komputerem, czy telewizorem można, a nawet należy zamienić na ruch, najlepiej na świeżym powietrzu. Objadanie się niezdrowymi produktami nie skutkuje nic dobrego, doprowadza do poważnych chorób. Dzieci chętnie uczestniczyły w pogadance. Zostały również rozdane ulotki na festyn rodzinny, który odbędzie się niebawem.
Zajęcia dla rodziców prowadzone metodą Weroniki Sherborne -
Pobaw się ze mną tato ! r

08. 05. 2017

8 maja odbyły się w naszej szkole zajęcia dla ojców i ich synów prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Metoda Weroniki Sherborne jest systemem ćwiczeń-relacji opartych na twórczym wykorzystaniu ruchu w bliskim kontakcie fizycznym (dotyk) sprzyjającym tworzeniu więzi emocjonalnych, kontaktów społecznych oraz poczucia bezpieczeństwa.

Joanna Grabowska

>>SCENARIUSZ <<
WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH DO WARSZAWY

4-5.05. 2017 r.

4 i 5 maja br. klasa 5b, c i d zwiedzała Warszawę. Zapowiadało się nieciekawie, bo w wieczornych wiadomościach zapowiadali obfite deszcze. Jednak pogoda nam dopisała i humory też. Co tu dużo pisać. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

28. 04. 2017

>>GALERIA <<
POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY

28. 04. 2017

28 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny. Patronat nad konkursem sprawował Starosta Powiatu Obornickiego przy dużym wsparciu Burmistrza Rogoźna.
W konkursie brało udział 32 gimnazjalistów i 38 uczniów szkół podstawowych z powiatu obornickiego.
Uczestnicy walczyli o tytuł Mistrza i Wicemistrza Matematyki Szkół Podstawowych Powiatu Obornickiego oraz Mistrza i Wicemistrza Matematyki Gimnazjów Powiatu Obornickiego. Komisja konkursowa pod przewodnictwem Pani Doroty Misiornej (doradcy metodycznego matematyki) wyłoniła najlepszych matematyków, przyznając im tytuł mistrza i wicemistrza.
Mistrzem Matematyki Szkół Podstawowych Powiatu Obornickiego została uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie - Aleksandra Abraham, a Wicemistrzem - Michał Łatka, również uczeń tej szkoły. Tytuł Mistrza Matematyki Gimnazjów Powiatu Obornickiego otrzymało dwóch uczniów: Joanna Działo - uczennica Zespołu Szkół w Parkowie i Wojciech Włodarczak - uczeń Gimnazjum nr 2 w Rogoźnie. Wicemistrzem został uczeń Zespołu Szkół w Gościejewie, Kamil Krüger.
Nagrody rzeczowe i dyplomy wręczali uroczyście Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Obornikach Pan Paweł Drewicz i Wiceburmistrz Rogoźna Pani Renata Tomaszewska. Ponadto każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek.
Gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla wszystkich uczniów biorących udział w konkursie oraz ich opiekunów.

Organizatorzy

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
"ZACHWYT NAD ŚWIATEM PRZYRODY"


Uczniowie klas drugim wzięli udział w Szkolnym Konkursie " ZACHWYT NAD ŚWIATEM PRZYRODY". I miejsce zajął Igor Baczyński, II miejsce zajęła Zuzanna Myślińska i III miejsce zajęła Nadia Fajok. Do konkursu przystąpiło 17 uczniów. Wymienieni zwycięzcy w etapie szkolnym reprezentowali naszą szkołę na Gminnym Konkursie "Zachwyt nad światem Przyrody w Bibliotece Miejskiej. Igor Baczyński okazał się najlepszy, natomiast Nadia Fajok zajęła III miejsce. Wielkie brawa dla wszystkich, którzy pięknie recytowali wiersze. Dziękuję Pani Joannie Grabowskiej która pomogła mi w przeprowadzeniu etapu szkolnego.

Ewa Szturmińska

>>GALERIA <<
"Znajdź właściwe rozwiązanie"

26. 04. 2017

Dnia 27 kwietnia rodzice i zaproszeni goście uczestniczyli w podsumowaniu programu profilaktyki palenia tytoniu dla klas IV. Dzieci zaprezentowały przygotowane scenki antynikotynowe. Wykazały się one dużym talentem aktorskim a także komicznym. W ciekawy i zabawny sposób przedstawiły skutki palenia tytoniu. Wręczone zostały także nagrody dla zwycięzców konkursów odbywających się w ramach programu. Ich wyniki były przedstawiane już wcześniej. Mamy nadzieję, że takie formy przekazu dotarły do uczniów i nauczyły ich właściwych postaw wobec używek.

koordynator programu
Magdalena Hajt

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<ZBIÓRKA ZUŻYTYCH TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

"Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny"

27. 04. 2017

W dniu 27 kwietnia klasa IIa zaprosiła uczniów na przedstawienie ekologiczne. Ma to związek z obchodzonym 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi. Aktorzy recytowali wiersze, śpiewali piosenki i przygotowali transparenty (Hopsasa do lasa, Bąki- na łąki, Szanuj mrówy i borówy, Chroń żaby i baobaby, Motyl najlżejszym przyjacielem człowieka) dotyczące ochrony przyrody. Występujący i widzowie od tej pory będą wiedzieć jak należy dbać o środowisko oraz jakie działania temu sprzyjają.

Ewa Szturmińska

>>GALERIA <<
ŚWIĘTO ZIEMI

26. 04. 2017

>>GALERIA <<
"GORĄCZKA ZŁOTA"

26. 04. 2017

>>GALERIA <<
,,Harry Potter i kamień filozoficzny"

27. 04. 2017

27 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy dla klas 4-6 ,,Harry Potter i kamień filozoficzny". Uczestnicy konkursu musieli udzielić odpowiedzi na 15 pytań oraz rozwiązywać krzyżówkę z hasłem. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ich wkład w promowanie czytelnictwa, zaś laureatom czytelniczych zmagań serdecznie gratulujemy rozległej wiedzy na temat powieści J.K. Rowling. Laureaci Konkursu Czytelniczego ,,Harry Potter i kamień filozoficzny":
I miejsce - Zuzanna Kubiak kl.5 a
II miejsce - Katarzyna Kufera kl.6c, Michał łatka kl.6c
III miejsce - Borys Smarsz kl.6b, Mikołaj Grabowski kl.5c

Organizatorzy

>>GALERIA <<
KONKURS PLASTYCZNY ,,DEPRESJA POROZMAWIAJMY O NIEJ" ETAP SZKOLNY

26. 04. 2017

LAUREACI KONKURSU:

KLASY I-III
I miejsce : MAŁGORZATA HOPA KL.2A
II miejsce: JULIA PILARSKA KL.2A
III miejsce: SEBASTIAN WITKOWIAK KL.2A

WYRÓŻNIENIA:
NADIA FAJOK KL.2A
KAROL CIESIELSKI KL.2A
NATALIA OBYDŹ KL.3C

KLASY IV-VI
I miejsce: MARTYNA KIEŁPIŃSKA KL.4 B
II miejsce: NOEMI TURTOŃ KL.4B
III miejsce: WIKTORIA DRELA KL.6C

DYPLOMY ZA UDZIAŁ KL.II A
MACIEJ SKOMURSKI
KORNELIA STOKŁOSA
ELA KOWALIK
ZUZANNA BINEK
JULIA GRUSZCZYŃSKA
ALEKSANDRA KIEŁPIŃSKA
TYMOTEUSZ TADEJA
JULIA DROP
ALEKSANDRA ZALAS
KACPER POOR
BARTOSZ CZECHOWSKI
ADRIAN NADOLNY
NADIA KAŹMIERCZAK KL.2B

Organizator opiekun Szkolnego Koła PCK -Sylwia Sell

>>GALERIA <<
WIELKOPOLSKI TURNIEJ ORLIKA 2017


Ruszyły rozgrywki orlik-cup 2017. Turniej piłkarski skierowany jest do uczniów szkół podstawowych roczniki 2004 i młodsze. I etap - Mistrzostwa Gminy. Nasza szkoła wystawiła dwa zespoły. I zespół nie miał żadnych problemów w wywalczeniu mistrzostwa gminy. II zespół zajął trzecie miejsce. W maju chłopcy przystąpią do II etapu.
Gratulujemy
MISTRZOSTWA REJONU W PIŁCE SIATKOWEJ WICE-MISTRZYNIE REJONU


Po zdobyciu mistrzostwa powiatu dziewczęta naszej szkoły przystąpiły do zmagań w Finale Rejonu, które to odbyły się w Szamotułach. Zespoły grały systemem każdy z każdym. Nasz zespół i dziewczęta z Murowanej Gośliny zgromadziły tą samą ilość punktów. Po podliczeniu małych punktów dziewczęta z M. Gośliny zgromadziły ich 250, a nasze dziewczyny 247 zdobywając w ten sposób wicemistrzostwo rejonu.
SKŁAD ZESPOŁU

ALICJA BOGUSŁAWSKA
AMELIA SZULC
JULIA SKALSKA
NATALIA ŁUKASZYK
WIKTORIA PTASZYŃSKA
PATRYCJA ZWOLIŃSKA
MAJA KAMIŃSKA
OLIWIA GOŁDYN
NATALIA SZTUBA
OLIWIA NOWACKA
ALEKSANDRA KORYBALSKA
DOMINIKA ADAMSKA
ALICJA GŁOWSKA

Gatulujemy
WALC ANGIELSKI


Skończył się Wielki Post czas pomyśleć o kolejnych dyskotekach.. W klasach szóstych na lekcji muzyki każda klasa uczyła się podstawowych kroków walca angielskiego. Choć metrum 3/4 nie należy na najłatwiejszych do tańca , większość uczniów poradziła sobie znakomicie. Potrafią już każdą figurę rozpoczynać od początku taktu, wraz z pierwszym uderzeniem. Jednak, by taniec był pełen gracji i elegancji potrzeba trochę czasu. Mam nadzieję, że na kolejnych szkolnych dyskotekach obok popularnych gatunków muzycznych usłyszymy rytm walca angielskiego, aby uczniowie z szóstych klas mogli doszlifować taniec i pewnie jeszcze nas mile zaskoczą!

ZDROWY STYL ŻYCIA

24. 04. 2017

>>GALERIA <<

DZIEŃ ZIEMI

24. 04. 2017

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie kl. Va oraz VI c pod kierunkiem p. Mileny Wojtusik, przygotowali uroczysty apel. Tematyka przedstawienia w humorystyczny sposób przedstawiła poważne problemy naszej planety. Nie zabrakło również pięknych piosenek w wykonaniu szkolnego chóru prowadzonego przez p. Joannę Kania. Obchody Dnia Ziemi pomogły dostrzec piękno naszej planety oraz były okazją do przypomnienia, że jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska w którym żyjemy.

Milena Wojtusik

>>GALERIA <<
Wycieczka do Wrocławia

19 i 20. 04. 2017 r.

W dniach 19- 20 kwietnia 2017 r. dwoje uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem panią Magdaleną Hajt udało się do Wrocławia. Była to nagroda dla finalistów konkursu przyrodniczego "Formy ochrony przyrody na obszarze Stowarzyszenia "Dolina Wełny". Zwiedziliśmy Stadion Wrocław, gdzie odbywały się mistrzostwa Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012, Rynek, Katedrę. Spacerowaliśmy szlakiem krasnali po urokliwych uliczkach Ostrowa Tumskiego. Drugiego dnia wjechaliśmy windą na najwyższy budynek w Polsce Sky Tower, gdzie z 49 piętra mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Ostatnim punktem zwiedzania było przepiękne ZOO z afrykanarium. Była to bardzo ciekawa podróż, która pozwoliła nam poznać historię i zabytki Wrocławia ale także zawrzeć nowe znajomości.
>>GALERIA <<
Wycieczka klasy IVa i IVd do Kłodawy i Łodzi

20. 04. 2017 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
"MISTERIUM 2017"

12. 04. 2017 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
Szkolny konkurs wiedzy o uzależnieniach

10. 04. 2017 r.

W kwietniu w ramach programu "Znajdź właściwe rozwiązanie" odbył się dla uczniów klas IV konkurs wiedzy o uzależnieniach. Wcześniej uczniowie otrzymali przygotowane przez nauczyciela materiały opisujące nałogi zagrażające człowiekowi, ich skutki a także zagadnienia dotyczące profilaktyki oraz procedury obowiązujące w naszej szkole. I etap konkursu odbył się w dniach 4 - 5 kwietnia 2017 r. Uczestniczyło w nim 80 uczniów. Musieli oni rozwiązać test składający się z 15 zadań zamkniętych. Do II etapu finałowego zakwalifikowały się 22 osoby. II etap finałowy odbył się 10 kwietnia 2017 r. Uczestniczyło w nim 10 uczniów z klas IV. Polegał on również na rozwiązywaniu testu, tym razem oprócz zadań zamkniętych uczniowie musieli odpowiadać na pytania związane z tematyką konkursu. A oto laureaci:
I miejsce - Michalina Jarmolińska, klasa IV b
II miejsce - Bartosz Ziała, klasa IV a
III miejsce - Weronika Lach, klasa IV a

Gratulujemy
AKCJA SPRZĄTANIA ROGOZIŃSKIEGO CMENTARZA

10. 04. 2017 r.

W słoneczny poniedziałek 10 kwietnia 2017 roku odbyło się tradycyjne sprzątanie grobów na rogozińskim cmentarzu. W akcji tej wzięli udział członkowie Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie .Uczeniowie klas czwartych, piątych, szóstych pod opieką uczniami pań: Sylwii Sell i Agnieszki Czarneckiej aktywnie pracowali na rzecz środowiska lokalnego pielęgnując pamięć o tych, którzy odeszli. Uczestnicy akcji: Jakub Nowak, Filip Nowak, Kacper Kubisz, Norbert Bertrandt z kl.4d, Weronika Sell, Klaudia Mecger z kl.5c, Maja Kamińska, Patrycja Zwolińska, Alicja Głowska z kl.6a. Po zakończeniu prac porządkowych, wspólnie pomodliliśmy się i symbolicznie zapaliliśmy znicze na grobach duszpasterzy rogozińskich parafii.
>>GALERIA <<
"SPOTKANIE Z OLIMPIJCZYKAMI"

07. 04. 2017 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
"MIKROFONIA 2017"

06. 04. 2017 r.

Dnia 6 kwietnia w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się finał Powiatowego Konkursu Młodych Talentów- " MIKROFONIA 2017". Do tego etapu z naszej szkoły zakwalifikowały się cztery uczennice. W kategorii klas I-III Dominika Marchewka piosenką " Daj mi rękę tato" podczas eliminacji , które odbyły się w RCK "wyśpiewała" sobie miejsce w powiatowych eliminacjach. W kategorii klas IV-VI do tego etapu zakwalifikowały się: Sara Frankiewicz z klasy 6d z piosenką " Te myśli", Julia Czerwińska z klasy 6d z piosenką " Sportowe marzenia" oraz Julia Marszał z klasy 5b , która zaśpiewała " Słowa wokół nas".
W etapie powiatowym w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Sara Frankiewicz. Wszystkim młodym talentom z naszej Trójeczki serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Sara reprezentować nas jeszcze będzie w koncercie laureatów, który odbędzie się 14 maja w Obornickim Ośrodku Kultury. Zapraszamy!

Joanna Kania

>>GALERIA <<
"Nadchodzą święta"

06. 04. 2017 r.

Trwa czas przygotowań, czyli generalnych porządków. W świetlicy również trwa gorączka przygotowań do świąt. Sprzątamy, siejemy rzeżuchę, wykonujemy świąteczne dekoracje, przygotowujemy koszyczki do zajączków.czyli ciężko pracujemy. By nie stracić sił i energii nie zapominamy również o właściwym czyli zdrowym odżywianiu. Wspólnie z panią z biblioteki urządziliśmy więc warsztaty kulinarne pt. "Wielkanocne baby". Pracy było mnóstwo, ale efekty smakowo zachwycające. Proszę sami zobaczcie.
>>GALERIA <<
Konkurs Olimpijski
"ONE WORLD, ONE DREAM"

06. 04. 2017 r.

W ramach centralnych uroczystości Dni Olimpijczyka 3- osobowa drużyna uczniów naszej szkoły uczestniczyła w konkursie wiedzowo - sprawnościowym odbywającym się w Parkowie. Byli to: Jacek Pilarski, Jakub Złoch oraz Kacper Felsman. Musieli oni rozwiązać test związany z historią igrzysk olimpijskich oraz wykonać trzy próby sprawnościowe. Po ostrej rywalizacji zajęli II miejsce.

Serdecznie gratulujemy

II FINAŁOWY ETAP KONKURSU PRZYRODNICZEGO

06. 04. 2017 r.

W dniu 6 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Łagiewnikach Kościelnych, gm. Kiszkowo, odbył się II finałowy etap Konkursu Przyrodniczego "Formy Ochrony Przyrody na Obszarze Stowarzyszenia "Dolina Wełny" , zorganizowany przez Stowarzyszenie "Dolina Wełny". Wśród 28 finalistów znalazło się dwoje uczniów z naszej szkoły Michalina Jarmolińska oraz Arkadiusz Wieczorek z klasy IV b. Wszyscy finaliści konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz gadżety promocyjne Stowarzyszenia "Dolina Wełny". Dodatkowo organizator przygotował dla 28 finalistów wraz z opiekunami wycieczkę "Wrocław - Polska Wenecja Północy", która odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2017 roku.

Magdalena Hajt

>>GALERIA <<
"Na sportowo jest zdrowo"

05. 04. 2017 r.

Od 5 października 2016 r. do 5 kwietnia 2017 r. w naszej szkole realizowany był program wychowania zdrowotnego "Na sportowo jest zdrowo" promujący sport, jako sposób spędzania wolnego czasu oraz zdrowy i aktywny styl życia. Dla powodzenia programu o jego realizacji zostali poinformowani wszyscy nauczyciele. Poznali oni cele i formy programu, otrzymali specjalną ulotkę opisującą program oraz zostali poproszeni o pomoc w wykonywaniu przez dzieci zadań. Program obejmował 7 różnorodnych zadań. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W ramach programu uczestnicy m.in. obejrzeli przygotowane przez uczniów klasy V c przedstawienie profilaktyczne "Ktoś mnie ocalił", wykonywali prace plastyczne, opracowywali swój plan dnia, brali udział w pogadankach przeprowadzanych nie tylko przez nauczycieli ale także pielęgniarkę i zaproszonych policjantów. Uczniowie dzięki programowi uzyskali i utrwalili informacje na temat zdrowego i aktywnego stylu życia, podnieśli poziom ostrożności i wyobraźni w kontaktach z nieznajomymi oraz uzyskali wiedzę na temat racjonalnego gospodarowania czasem, higieny osobistej, prawidłowego żywienia. Realizowane zadania przyczyniły się także do kształtowania postaw solidarnych i integracji zespołów klasowych.
>>SPRAWOZDANIE<<
>>ZADANIE 4 <<
>>ZADANIE 6<<
>>ZADANIE 8 <<
>>ZADANIE 9 <<

Koordynator programu Magdalena Hajt

"XIII Gminny Konkurs Ortograficzny"

05. 04. 2017 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
"Ktoś mnie ocalił" w Rogozińskim Centrum Kultury

31. 03. 2017 r.

Uczniowie klasy V c oraz VI a pod opieką nauczycielki przyrody Magdaleny Hajt zaprezentowali przedstawienie pt. "Ktoś mnie ocalił". Tematem był "XXI wiek bez nałogów i uzależnień". Pokazało ono konsekwencje palenia papierosów, picia alkoholu oraz brania narkotyków. Młodzież z wielkim zaangażowaniem wcieliła się w rolę m.in. uczniów, anioła, diabłów, duchów oraz samych używek. Oprócz oglądania gry aktorów, widzowie mieli okazję usłyszeć także piosenki w wykonaniu szkolnego chóru, którego opiekunem jest pani Joanna Kania. Uzupełnieniem całości były przepiękne dekoracje i rekwizyty wykonane przez pana Wojciecha Mierzwiaka. Przedstawienie zostało zaprezentowane dwukrotnie, 31 marca oraz 3 kwietnia a obejrzeli je zaproszeni uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszej gminyKonkurs plastyczny "Nie palę, nie piję, nie biorę"

30. 03. 2017 r.

Od października w naszej szkole realizowany jest program profilaktyki tytoniowej "Znajdź właściwe rozwiązanie".
W klasach IV w ramach godzin wychowawczych zostało przeprowadzonych 5 zajęć warsztatowych poruszających tematykę uzależnień.
Odbył się też dla klas IV-VI konkurs literacki "Używkom mówię nie". Jego zwycięzcą został uczeń z klasy IV b Arkadiusz Wieczorek.
Na przełomie lutego i marca uczniowie brali udział w konkursie plastycznym "Nie palę, nie piję, nie biorę". Oddano 31 prac wśród nich wyłoniono najlepsze.

I miejsce Jakub Mathias klasa IV d
II miejsce Aleksandra Pilecka klasa V b
III miejsceAmelia Rogińska klasa V d
Wyróżnienie Jakub Nowak klasa IV d

Koordynator programu
Magdalena Hajt

>>GALERIA <<
Sprzątanie w Nienawiszczu

25. 03. 2017 r.

Jak co roku, z okazji zbliżającego się "Tygodnia czystości wód" Urząd Miejski zorganizował akcję sprzątania brzegów jezior. Uczniowie naszej szkoły z klasy 4d, 5b i 6c zbierali śmieci nad Jeziorem Nienawiskim. Butelki, puszki, plastikowe pojemniki i inne odpady wędrowały do worków, które odbierali członkowie Fundacji "Dla Ryb" towarzyszący nam tego dnia. Zapełnione worki ładowano z pomostów rybackich na łódkę i transportowano na brzeg. Po zakończonym sprzątaniu dzieci otrzymały słodycze i napoje ufundowane przez władze naszej gminy, a także piękne książki pt. "Ekologia i ochrona środowiska" przygotowane przez Fundację "Dla Ryb". Bardzo serdecznie dziękujemy organizatorom sprzątania, a szczególnie przedstawicielom fundacji za książkową niespodziankę i Panu Henrykowi Ryga za miłą gościnę.

Izabela Konewka

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
Z wizytą w muzeum - warsztaty wielkanocne klasy IV b

22. 03. 2017 r.

Dnia 22 marca 2017 r. klasa IV b pod opieką p. Magdaleny Hajt wybrała się na warsztaty wielkanocne do muzeum. Uczniowie poznali tradycję ozdabiania jajek następnie sami uczyli się je ozdabiać. Ugotowane wcześniej jajka pokrywali mieszanką stopionych kredek świecowych oraz wosku. Na koniec jajka były maczane w kolorowych barwnikach. Po zakończeniu pisanki wyglądały przepięknie.

Magdalena Hajt

>>GALERIA <<
WYJAZD INTEGRACYJNY SK PCK

22. 03. 2017 r.

Dnia 22 marca 2017 roku wolontariusze i członkowie Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie brali udział w wycieczce integracyjnej do kręgielni w Obornikach zorganizowanej przez opiekuna SK PCK panią Sylwię Sell. Celem wyjazdu była integracja wolontariuszy i członków SK PCK poprzez zabawę połączoną z rywalizacją sportową. Zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez pracownika kręgielni. Zapoznaliśmy się z zasadami gry ruszyliśmy do zabawy. Zespoły podzielone na trzy grupy świetnie się bawiły, doskonaląc swoje umiejętności gry w kręgle. Dla wielu z nas był to pierwszy kontakt z taką formą zabawy. Było bardzo wesoło. Jednocześnie uczniowie z klas 4d,5c,6a mogli dyskutować na temat własnych wyników oraz komentować zabawne sytuacje. Mimo krótkiego pobytu w doskonałych humorach wróciliśmy do szkoły. Polecamy wyjazd na kręgle rówieśnikom jako jeden ze sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu.
>>GALERIA <<
WITAMINERALNI Z KLASY II B

21. 03. 2017 r.

>>GALERIA <<
POWITANIE WIOSNY

21. 03. 2017 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<

>>GALERIA <<

"Cała Polska czyta dzieciom"


Od 10 lutego do 10 marca 2017 roku w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" w Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie odbyło się wspólne czytanie wierszy największych mistrzów poezji dziecięcej, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III : Dzieci z klas: I a , II a , II b , II c , II e, III a , III c powitały w bibliotece szkolnej i w swoich salach lekcyjnych zaproszonych gości , w szczególności panią Krystynę Witkowską, która zaprosiła dzieci do krainy wierszy oraz inicjatorkę akcji panią Sylwię Sell, która przedstawiła dzieciom ofertę nowości zakupionych dla młodych czytelników. Pani Krystyna przeczytała dzieciom znane wiersze Juliana Tuwima pt: ,,Ptasie radio", dzieci naśladowały ptaki w ,,Ptasim radiu", wykazały się doskonałą znajomością tekstu wierszy pt:,,Okulary", ,,Kaczka dziwaczka"- J. Brzechwy i Entliczek Pentliczek". Z Janem Brzechwą poznały rozterki pewnego robaczka w zielonym kubraczku oraz dziwną kaczkę, która była inna niż wszystkie. Na koniec dzieci mogły poczuć się przez chwilę jak prawdziwy ilustrator wykonały starannie kolorowe ilustracje do wybranych wierszy Tuwima ,,Lokomotywa''; ,,Okulary i Brzechwy ,,Kaczka dziwaczka''oraz ,,Entliczek pentliczek". Ilustracje przyczepiły według kolejności, aby powstał cały wiersz. Następnie ochotnicy zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie ,zostali nagrodzeni brawami i nagrodami książkowymi oraz dyplomami przygotowanymi przez panią Joannę Grabowską.
Cykl lekcji bibliotecznych w klasie 3a miał miejsce w marcu. To trzecioklasiści wykazali się umiejętnościami głośnego czytania wierszy tj. ,,Zosia Samosia"; ,,Kotek"; ,,O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci"; ,,Słoń Trąbalski"; ,,Hipopotam". Ochotnicy płynnie ,doskonale poradzili sobie z tekstami wierszy, starały się słownie wyprzedzać ciąg dalszy wierszy, poprawnie rozwiązały zagadki. Promocja czytelnictwa 20 minut dziennie jest mądrym sposobem spędzania wolnego czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Apelujemy do Rodziców zachęcamy d o głośne czytanie swoim dzieciom.
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
"Cała Polska czyta dzieciom" w klasie IIIa


>>GALERIA <<
MIĘDZYNARODOWY KONKURS "KANGUR MATEMATYCZNY"

16. 03. 2017 r.

W czwartek 16 marca 2017roku o godzinie 9:00 26 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Celem konkursu była popularyzacja matematyki między innymi wśród uczniów szkół podstawowych. Konkurs miał charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin były ustalane przez stowarzyszenie "Kangourou Sans Fronti`eres". Na rozwiązanie testu przeznaczono 75 minut. Konkurs przeprowadzany był w dwóch kategoriach:
"Maluch" : klasa 3. i 4,-22 osoby, "Beniamin": klasa 5. i 6 - 4 osoby.

Pani wicedyrektor Izabela Konewka uroczyście powitała uczestników konkursu życząc im jednocześnie powodzenia i najlepszych wyników. Komisja konkursowa w składzie: p. Izabela Konewka, p. Izabela Bouaroua, p. Joanna Grabowska czuwała nad prawidłowym zakodowaniem kart odpowiedzi. Szkolnym koordynatorem konkursu, odpowiedzialnym za jego przebieg była pani Izabela Bouaroua.

CZEKAMY NA WYNIKI NASZYCH KONKURSOWICZÓW!
>>GALERIA <<
TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR BURMISTRZA ROGOŹNA

14. 03. 2017 r.

W sali RCK 14 marca odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Rogoźna Szkół Podstawowych. Nasza szkoła wystąpiła w składzie Zuzanna Przybylska, Maja Krawczyk, Krzesimir Ostrowski i Mikołaj Krupczyński. Indywidualnie cały turniej w kat. dz. wygrała uczennica naszej szkoły MAJA KRAWCZYK, a drugie miejsce zajęła ZUZANNA PRZYBYLSKA. W kat. chł. trzecie miejsce zajął Krzesimir Ostrowski.> Puchar Burmistrza zdobyła Szkoła Podstawowa z Budziszewka, a nasza szkoła w klasyfikacji końcowej uplasowała się na drugim miejscu. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.


Na sportowo jest zdrowo


Podczas jednej z lekcji wychowania fizycznego w klasie trzeciej uczniowie układali wiersze o tym jak lubią spędzać swój wolny czas. Mali poeci zilustrowali treść wierszyków. Dzieci jeżdżą na rowerach, grają w piłkę, biegają, spacerują, pływają. Wiedzą że warto dbać o zdrowie. W tym roku szkolnym wykonywali także swoje książeczki o zdrowiu. Poznali zasady zdrowego odżywiania.

Ewa Szturmińska

>>GALERIA <<
Spotkanie z autorką książek dla dzieci

14. 03. 2017 r.

14 marca w Bibliotece Publicznej w Rogoźnie odbyło się spotkanie z Panią Elżbietą Bednarczyk, w którym uczestniczyli uczniowie klasy 1a naszej szkoły. Pani Elżbieta jest autorką książek dla dzieci. Jej utwory to między innymi: "Kłótnie w tornistrze"; "Zimowa przygoda królika"; "Figlarne myszki" czy "Chciwy niedźwiadek". Pisze też dla dorosłych. Jest również tancerką, aktorką, autorką scenariuszy teatralnych, reżyserką i projektantką strojów teatralnych. Na co dzień od blisko 30 lat mieszka w Australii. Pani Elżbieta podczas rozmów z dziećmi nakłaniała do tego, aby szanować drugiego człowieka, swoich kolegów, nauczycieli, czytać dużo książek, które nas wzbogacają i poszerzają naszą wiedzę o świecie. Opowiadała także o Australii. W prezentacji multimedialnej przedstawiła piękno krajobrazu, różnorodność roślin, zwierząt oraz przykłady życia codziennego mieszkańców tego dalekiego kontynentu. Po spotkaniu z Elżbietą Bednarczyk dzieci miały możliwość zamówienia książki "Kłótnia w tornistrze" wraz z imienną dedykacją i autografem.

Sławomira Mickiewicz

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<

Konkurs przyrodniczy "Formy ochrony przyrody na obszarze Stowarzyszenia "Dolina Wełny"

09. 03. 2017 r.

Dnia 9 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs przyrodniczy "Formy ochrony przyrody na obszarze Stowarzyszenia "Doliny Wełny"". Konkurs składa się z dwóch etapów. W I etapie szkolnym udział wzięło 5 uczniów z klas IV-VI. Polegał on na rozwiązaniu testu złożonego z 30 pytań zamkniętych. Uczestnicy musieli wykazać się ogromną i szczegółową wiedzą. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się trzy osoby;
Sara Frankiewicz klasa VI d
Julia Czerwińska klasa VI d
Arkadiusz Wieczorek klasa IV b
Gratulujemy i życzymy powodzenia

Opiekun konkursu Magdalena Hajt

>>GALERIA <<
MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW

09. 03. 2017 r.

W sali sportowej ZS H. Cegielskiego w Rogoźnie 9 marca odbył się Finał Powiatu w Piłce Koszykowej Chłopców Szkół Podstawowych. Do rozgrywek zgłosiły się - SP-2 Rogoźno i SP-3 Rogoźno. Chłopcy z naszej szkoły zdecydowanie i pewnie wygrali finał. Zdobywając mistrzostwo powiatu wywalczyliśmy awans do finału rejonu, który odbędzie się 28 marca w Opalenicy. Gratulujemy za sportową postawę fair play.


SKŁAD ZESPOŁU


ZŁOCH JAKUB
HERMANN BARTOSZ
KAMIŃSKI JAKUB
PEDDA BARTOSZ
KABAT NORBERT
BARTOSZEWICZ KACPER
KORNOBIS IGOR
KORYBALSKI WIKTOR
PILARSKI JACEK
PAUSZEK FILIP
FILODA TOMASZ
BARTOL MICHAŁ
Konkurs recytatorski klas II- "W krainie wierszy Juliana Tuwima"

07. 03. 2017 r.

Dnia 7 marca 2017 roku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski klas II pt. "W krainie wierszy Juliana Tuwima".

Do konkursu zgłosiło się osiemnaścioro dzieci z klas drugich. Jury w składzie: Anna Sprawka, Agnieszka Czarnecka i Sylwia Sell miały bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców konkursu.

Po burzliwych naradach i podliczeniu przyznanych punktów pierwsze miejsce otrzymała Zuzanna Myślińska z klasy 2b, drugie miejsce Marta Proch z klasy 2e i trzecie Adrianna Kołcz z klasy 2b.

W miłej atmosferze mieliśmy przyjemność wysłuchać przepięknych recytacji wierszy Juliana Tuwima. Były recytacje bardzo żartobliwe, ale również takie, które budziły refleksje, nawet łezkę w oku.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz słodkości.

Anna Sprawka

>>GALERIA <<
Pasowanie na czytelnika

02. 03. 2017 r.


"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła"
Wisława Szymborska

Dnia 2 marca 2017 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczennice klasy Va. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę.

W dalszej części uroczystości uczniowie odgadywali bajkowe zagadki, mające na celu sprawdzić znajomość bohaterów baśni i bajek, z czym poradzili sobie na szóstkę.

Po takim wprowadzeniu w obecności Pani Dyrektor Iwony Rzańskiej uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Pani Dyrektor. Jednocześnie pogratulowała wszystkim uczniom i życzyła wspaniałych przygód w świecie książek oraz wręczyła drobne upominki.
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
Master Chef Junior

Od niedawna stacja TVN rozpoczęła emisję kolejnej edycji
popularnego i lubianego reality show
Master Chef Junior.
Mamy zaszczyt poinformować,
że do programu zakwalifikowała się 11 letnia mieszkanka Rogoźna,
uczennica 5 klasy naszej szkoły
Joanna Krajniak.
Swoją pasję Joasia rozwija dzięki wspierającej rodzinie.
My również trzymamy kciuki i życzymy Joasi dalszych sukcesów!!!

kibicująca społeczność szkolna
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR PRZECHODNI W RYCZYWOLE

27
27. 02. 2017 r.

W hali sportowej w Ryczywole 27 lutego odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przechodni kl. V. Do zmagań zgłosiło się 5 drużyn. Rozgrywki odbyły się systemem każdy z każdym. Trzy zespoły w tym nasza szkoła po zakończeniu turnieju maiły po 9 pkt. O kolejności zdecydowała mała tabela. Ostatecznie złoto wywalczyli chłopcy SP-2 z Obornik, a my zdobyliśmy brązowy medal. Medal dla najlepszego bramkarza z rak organizatorów otrzymał zawodnik naszego zespołu Maciej Łukaszyk. Gratulujemy.

SKŁAD ZESPOŁU

ALEKSANDRA BETKA
BARTŁOMIEJ GILEWSKI
KACPER ROZMARYNOWICZ
DAWID PILARSKI
JAKUB SUDOŁ
MACIEJ ŁUKASZYK
DOMINIK BEDNARSKI
SEBASTIAN GÓRZNYZdrowe kanapki w klasie 3a

22. 02. 2017 r.

>>GALERIA <<,,Odpowiedzialność nieletnich wobec prawa".

20. 02. 2017 r.

Dnia 20.02.2017 r. odbyło się spotkanie uczniów klas V z przedstawicielami Policji. Było to już tego roku szkolnego drugie z kolei spotkanie nt.: ,,Odpowiedzialność nieletnich wobec prawa". Tym razem jednak uczestniczyli w nim uczniowie klas V. Pedagog szkolny- pani Ewa Weber, korzystając z okazji, przypomniała wszystkim o funkcjonującej w szkole Skrzynce Zaufania: każdy, kto ma problem może o nim dać znać wrzucając informację do skrzynki umieszczonej tuż przy drzwiach jej gabinetu (naprzeciw szatni szkolnych).

Ewa Weber

>>GALERIA <<
TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR PRZECHODNI W RYCZYWOLE

20. 02. 2017 r.

20 lutego w hali sportowej w Ryczywole odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Przechodni kl. IV. Do rywalizacji zgłosiło się 6 drużyn. Chłopcy naszej szkoły byli bezkonkurencyjni wygrywając cały turniej. Z rąk organizatorów otrzymali złote medale i okazały puchar. Gratulujemy.

SKŁAD ZESPOŁU

MACIEJ ŁUKASZYK
DOMINIK BEBNARSKI
SEBASTIAN GÓRZNY
MIKOŁAJ LEWANDOWSKI
BARTOSZ ZIAŁA
NORBERT MILEWSKI
KAMIL RODAK
MIKOŁAJ SŁOWIŃSKISpektakl teatralny pt.:,,PERON".

20. 02. 2017 r.

Dnia 20.02 2017 r. o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury w Rogoźnie odbyło się niezwykłe wydarzenie. Otóż grupa teatralna ,,To My", wraz z swymi opiekunkami (p. Joanną Kanią, p. Ewą Szturmińską), przedstawiła uczniom klas VI i ich rodzicom, swój spektakl teatralny pt.: ,,PERON". Prezentowany spektakl miał charakter profilaktyczny. Pokazał wszystkim obecnym, czym może się skończyć uzależnienie od dopalaczy, narkotyków i innych podobnych substancji uzależniających. Przedstawił również widzom kilka typowych sytuacji życiowych, które mogą mieć negatywny wpływ na młodego człowieka i jego życie, sytuacji, które powodują, że w ucieczce przed problemami sięga on po dopalacze lub narkotyki coraz łatwiej dostępne. Po spektaklu odbyło się spotkanie z pracownikiem RCPU w Rogoźnie- p. Karoliną Lorkowską.

W imieniu uczestników wydarzenia i organizatorów pragnę bardzo podziękować
- grupie teatralnej ,,To My" wraz z p. Joanną Kania i p. Ewą Szturmińską,
- pani dyrektor Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Rogoźnie- p. Beacie Matelskiej,
- pracownikowi pedagogicznemu RCPU w Rogoźnie- p. Karolinie Lorkowskiej,
- dyrektorowi Ośrodka Kultury w Rogoźnie- p. Piotrowi Szturmińskiemu.

Bez ich poświęcenia i zaangażowania przeżycie niesamowitych emocji, wzbudzenie cennych refleksji, nie byłoby możliwe.

Ewa Weber

>>GALERIA <<MasterChef w klasie IIa

17. 02. 2017 r.

17 lutego klasa II a zorganizowała Masterchefa, czyli wspaniałą zabawę w gotowanie i przyrządzanie zdrowych, kolorowych potraw. Podzieleni na grupy wykonaliśmy trzy koktajle owocowe z truskawkami, malinami i jagodami. Dodaliśmy do nich pestki słonecznika, orzechy i sezam. Przynieśliśmy tostery aby upiec smaczne, zdrowe tosty z warzywami. Teraz wiemy jak jeść zdrowo i kolorowo. Wszyscy uczniowie bawili się wspaniale a na koniec otrzymali pamiątkowe dyplomy udziału w lekcji MasterChef 2017.

Uczniowie klasy II a z wychowawcą Ewą Szturmińską

>>GALERIA <<Wizyta w "Azorku"

24. 01. 2017 r.

Dnia 24 stycznia o godzinie 9:00 zebraliśmy się w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie, aby wspólnie wyruszyć na wycieczkę do schroniska "Azorek" w Obornikach. Głównym organizatorem wycieczki była pani Krystyna Ślusarczyk. Już tradycyjnie nasza szkoła odwiedza schronisko. Zawsze przywozimy ze sobą zebraną wcześniej w naszej szkole karmę dla psów. W tym roku udało nam się zebrać ponad 50 kg karmy. Pani opiekunka schroniska opowiedziała nam o pieskach, które obecnie przebywają w schronisku a jest ich około 80. Następnie odbyliśmy spacer po lesie z ośmioma psami m.in Ted, Tadzio, Scooby, Szaman i Brad. Mimo, że drogi były bardzo śliskie wszyscy chętnie spacerowali. Około godziny 12 wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do Rogoźna. Drugim opiekunem wycieczki była pani Danuta Karolak. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w zbiórce karmy dla piesków.

uczestnicy wycieczki

>>GALERIA <<WYNIKI KONKURSU NA AUTORSKI PROJEKT KOMIKSU

>>GALERIA <<"Szkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych uczniów klas I - III"

20. 12. 2017 r.

We wtorek 20 grudnia 2016r. w naszej szkole odbyły się "Szkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych uczniów klas I - III". Przedstawiciele klasy pierwszej oraz wszystkich klas drugich i trzecich stanęli do rywalizacji w grze pt. "Super pamięć". Uczestnicy zabawy pełni emocji i chęci zwycięstwa walczyli bardzo dzielnie o tytuł "Mistrza". Najlepszą pamięcią i spostrzegawczością wykazał się wśród uczniów z klasy pierwszej Tomasz Niedźwiedzki (kl.1a); w klasach drugich Bartosz Lűck (kl. 2d), a w klasach trzecich Nicole Mazurek (kl.3e). Mistrzom gratulujemy!
>>GALERIA <<KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW 2017

20. 01. 2017 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<Dzień Patrona 2017

20. 01. 2017 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE 3D

18. 01. 2017 r.

>>GALERIA <<WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

15. 01. 2017 r.

Rogoziński jubileuszowy 25. Finał WOŚP, po raz kolejny, odbył się w Ośrodku Kultury w Rogoźnie. Tym razem nieśmiertelna orkiestra dobrych serc zagrała "dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". O godzinie 15:30 Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski i szefowa sztabu Katarzyna Erenc-Szpek otworzyli Rogoziński Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W niedzielny poranek 15 stycznia 2017 roku na ulice naszego miasta ruszyło 46 wolontariuszy z puszkami w tym z SP 3:Karol Data,Bartosz Krzyśka,Wiktoria Nadrajkowska, Weronika Sell, Patrycja Zwolińska. Uczniowie rogozińskich szkół do późnych godzin popołudniowych rozdawali czerwone serduszka w zamian za hojność mieszkańców. Na scenie w sali RCK wystąpiła Orkiestra Dęta pod batutą Romana Tylutkiego, wystąpiły zespoły taneczne prowadzone przez Małgorzatę Lang: Pa-Mar-Sze Młodsze i Starsze, Iskierki oraz Ageless. Wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej w Budziszewku prezentując swoje zdolności wokalne oraz w układzie tanecznym uczennice Gimnazjum nr 1. Na scenie zaprezentowała się również Grupa Teatralna To My prowadzona przez Joannę Kanię i Ewę Szturmińską. Pokaz swoich umiejętności dał także Zespół Taneczny Happy Hoop prowadzony przez Agatę Zielińską. Między występami odbywały się licytacje, które przyciągały wielkie rzesze mieszkańców. Rekordową cenę 1050 zł uzyskał Karnet na Siłownię MyGym Fitness Klub. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także Kolekcja Beatyfikacyjna Monet z Janem Pałem II, półgodzinny lot motolotnią oraz przepyszne torty ufundowane przez lokalne piekarnie, cukiernie i osoby zajmujące się gastronomią. Największy z nich został przekazany przybyłym uczestnikom, a drugi z kolei wylicytowany przez Burmistrza Rogoźna, otrzymali wolontariusze rogozińskiego sztabu. Swoje umiejętności w zakresie sztuki walki i samoobrony zaprezentowali członkowie grupy APOGEUM. W trakcie całego finału można było zjeść przepyszną grochówkę, pomalować twarze albo zakupić losy loterii. Całkowity dochód przeznaczony był oczywiście na WOŚP. Na koniec Finału zaśpiewał Bartek Tecław, porywając widownię swoimi utworami. W trakcie koncertu przekazał na licytację płytę z autografem i pomógł w licytacji ostatniego tortu. Finał okazał się rekordowy, bo dzięki hojności naszych mieszkańców, Gmina Rogoźno zebrała kwotę 38 303,29 zł. Rogoziński sztab zebrał ponad 29 tysięcy zł. Największy udział w tej kwocie mają datki (20 622,62 zł.) wrzucone do puszek wolontariuszy, nieco mniej, bo 8 565 zł zebrano podczas licytacji w trakcie finału. Sztab WOŚP w Parkowie prowadzony przez Marzenę Działo, podobnie jak w ubiegłym roku zebrał ponad 9 tysięcy złotych. W Parkowie Orkiestra Jurka Owsiaka zagrała w Zespole Szkół. Szefowa sztabu wraz z Dyrektor Marią Cisowską poprowadziły jubileuszowy finał, jak mówi pomysłodawca - potrójnie rekordowy. Nie zabrakło ciekawych licytacji, które przygotowała pani Sylwia Sell opiekun SK PCK w SP 3 w Rogoźnie, występów i pokazów. Kilka licytacji poprowadził Burmistrz Rogoźna wraz z Zastępcą Burmistrza Renatą Tomaszewską. Parkowianie kolejny raz pokazali swoje otwarte serca i hojnie napełniali puszki kwestujących wolontariuszy.

JASEŁKA 2016

22. 12. 2016 r.

Dnia 22 grudnia 2016 r. (czwartek) w sali Rogozińskiego Centrum Kultury odbyły się tradycyjne juz Jasełka Bożonarodzeniowe. Uczniowie klas I - VI pod przewodnictwem p. Aldony Bartkowiak oraz p. Wojciecha Mierzwiaka wprowadzili całą społeczność szkolną w przepiękny klimat świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie to zostało także otwarte dla mieszkańców gminy i miasta Rogoźno, do udziału którego zostali ciepło zaproszeni. Uczniowie jak zawsze wykazali się niesamowitą umiejętnością gry aktorskiej. Była to również okazja do zaprezentowania własnych talentów i umiejętności gry na instrumentach, a także zdolności wokalnych. Jasełka Bożonarodzeniowe to niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu możemy choć na chwile oderwać się od zwykłej codzienności i przenieść w czas, który na zawsze zmienił życie na ziemi.
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<POGADANKA POLICJI

19. 12. 2016 r.

Rozwój cywilizacji oprócz wielu dobrodziejstw niesie wiele zagrożeń. By wyjść im naprzeciw, skutecznie im zapobiegać, 19.12.2016 r. w szkole zorganizowano spotkanie z uczniami nt.:
,,Odpowiedzialność nieletnich wobec prawa. Zagrożenia związane ze środkami odurzającymi i psychoaktywnymi".
Z uczniami rozmawiali: przedstawiciel Policji sierżant Grzegorz Zając i realizatorka projektu Regionalnego Centrum Profilaktyki Uzależnień w Rogoźnie p. Karolina Lorkowska.
Uczniowie z uwagą wysłuchali zaproszonych gości, a aktywne włączanie się w nurt spotkania świadczyło, że problem jest ważny i aktualny.
> Nowością, co dla niektórych wydał się fakt, że nieletni są przez prawo chronieni, ale nie są bezkarni.
Wyraźnie też podkreślono, że w szkole obowiązują określone procedury, w myśl, których szkoła w sytuacjach kryzysowych ma prawo wspierać się aktywnymi działaniami Policji.

Ewa Weber

>>GALERIA <<Śpiewanie kolęd

15. 12. 2016 r.


>>GALERIA <<AKCJA PAKA DLA DZIECIAKA

15. 12. 2016 r.

Przedświąteczne akcje charytatywne to w naszej szkole tradycja. W tym roku po raz kolejny uczestniczyliśmy w akcji PAKA DLA DZIECIAKA organizowanej przez Stowarzyszenie MONAR. Na naszym terenie była ona przeprowadzana przez Ośrodek Pomocy Bliźniemu MARKOT z Gościejewa. Zebrane słodycze, zabawki i inne dary zostaną przekazane około 700 najuboższym rodzinom z terenu gmin Rogoźno i Oborniki. W naszej szkole zbiórka trwała do 14 grudnia. Koordynatorką akcji była pani Sylwia Sell- opiekun Szkolnego Koła PCK, którą wspierały panie Grażyna Karoń i Marlena Garstecka.
Nasz udział w akcji został przedstawiony w materiale telewizyjnym, który 8 grudnia dokumentowała w szkole ekipa TVP3. Materiał emitowano 18 grudnia 2016 r. o godzinie 17.40.

Dzięki całej społeczności szkolnej zebraliśmy:
195 pluszaków
161 różnych zabawek
83 książki
44 gry planszowe i puzzle
13 przyborów szkolnych
99 różnych słodyczy
a ponadto 1 kurtkę dziecięcą i kocyk.

Z przeprowadzonej akcji został sporządzony protokół, a 15 grudnia, dary zostały przekazane na ręce pana Daniela Wiśniewskiego reprezentującego Stowarzyszenie MONAR.
Wszystkim naszym szkolnym " Mikołajom" serdecznie dziękujemy i życzymy radosnych Świąt!
>>GALERIA <<Psychoedukacyjne warsztaty dla uczniów.

2016 r.

W ,,Podstawie programowej kształcenia ogólnego" czytamy: ,,Szkoła powinna wspomagać wszechstronny rozwój ucznia, wprowadzać go w życie społeczne, przygotować do pracy w warunkach współczesnego świata" Jak to zrobić? Dobrym pomysłem są psychoedukacyjne warsztaty dla uczniów. W naszej szkole zajęcia z zakresu psychoedukacji realizowane są przez osoby do tego przygotowane tzn. psychologa, pedagoga i nauczycieli. Cieszą się one wśród uczniów ogromnym powodzeniem. W przeprowadzonej ankiecie zaliczyli je do grupy najbardziej skutecznych aktywności wspierających ich rozwój i wychowanie. Od września w poszczególnych klasach psycholog i pedagog szkolny zrealizowali następujące tematy:
- ,,Zabawa? Nie dla wszystkich."
- ,,Cyberprzemocy STOP!"
- ,,Ja i moja szkoła. Agresja i przemoc w klasie"
- ,,Ja i moja szkoła. Kształtowanie prawidłowych postaw w relacjach rówieśniczych"
- ,,Jesteśmy zgrana klasą. Kształtowanie poprawnych postaw w relacjach rówieśniczych"
- ,,Mój udział w tworzeniu poprawnych relacji rówieśniczych."
- ,,Nasza wspólnota klasowa. Poznajmy siebie nawzajem"
- ,,Akceptujemy siebie i innych"
- ,,Wspólnota klasowa. Poznajmy się"
- ,,Jak sobie radzić z niechcianymi uczuciami?"
Ponadto zorganizowano spotkania z przedstawicielami Policji i pracownikiem pedagogicznym RCPU w Rogoźnie nt.:
- ,,Odpowiedzialność nieletnich wobec prawa"
-,, Jestem bezpieczny"
- ,,Nie biorę! Dopalacze i inne środki psychoaktywne"
Ważnym wzmocnieniem działań wychowawczych okazją się także spektakle profilaktyczne i przeprowadzane konkursy.

Ewa Weber

>>GALERIA <<Zajęcia dla rodziców prowadzone metodą Weroniki Sherborne -Poćwicz ze mną mamo!


12 grudnia odbyły się w naszej szkole zajęcia dla mam i ich dzieci prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Weronika Sherborne z wykształcenia była nauczycielem wychowania fizycznego i fizjoterapeutą. W latach 60-tych stworzyła własną Metodą Ruchu Rozwijającego, która ma zastosowanie we wspomaganiu prawidłowego rozwoju psychoruchowego dzieci. Metoda ta opiera się na ruchu , który jest naturalnym i niezbędnym elementem w życiu każdego człowieka. Dzięki ruchowi możemy wyrażać swoje emocje, nawiązywać kontakty interpersonalne czy też co najważniejsze - porozumiewać się. W metodzie W. Sherborne wyróżnia się następujące grupy ćwiczeń ruchowych: - ćwiczenia prowadzące do poznania własnego ciała i usprawnienia ruchowego - ćwiczenia świadomości przestrzeni i działania w niej - ćwiczenia ułatwiające nawiązywanie kontaktu oraz współpracę z partnerem i grupą

Joanna Grabowska

>>SCENARIUSZ <<Spotkanie Bożonarodzeniowe klasy II a

12. 12. 2016 r.

W dniu 12 grudnia w Ośrodku Kultury w Rogoźnie odbyło się spotkanie świąteczne uczniów klasy IIa z rodzicami, babciami, dziadkami i rodzinami. W uroczystości uczestniczyła także dyrektor szkoły Iwona Rzańska. Po złożeniu życzeń wszystkim obecnym przez wychowawcę klasy Ewę Szturmińską uczniowie zaprezentowali inscenizację "Ratujmy święta". Wcielili się w role Jasia i Małgosi, wróżki, Kopciuszka, bombek, Mikołaja, babci, mamy, elfów i krasnoludków. Oprócz kolorowej, barwnej scenografii przygotowanej wspólnie z rodzicami zaproszeni goście mogli podziwiać uczniów mojej klasy jak recytowali, śpiewali i grali na scenie swoje role. Pani Iwona Rzańska złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Nie zabrakło też gwiazdora i prezentów. W tym świątecznym spotkaniu uczestniczyło około stu osób. Dzieci kończyły swój występ słowami "I niech każdy z Was pamięta że miłość, przyjaźń, rodzina to najpiękniejsza kraina". Dziękuję wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego rodzinnego spotkania.

Ewa Szturmińska

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<MIKOŁAJKI 2016

06. 12. 2016 r.

>>GALERIA <<UŻYWKOM MÓWIMY - NIE!

09. 12. 2016 r.

>>GALERIA <<APEL MIKOŁAJKI 2016

06. 12. 2016 r.

>>GALERIA <<"MOJA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

06. 12. 2016 r.

Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny "MOJA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI" Konkurs przeznaczony był dla wszystkich zainteresowanych uczniów z klas II -III. Zadanie polegało na wykonaniu zakładki do książki. Laureaci konkursu "MOJA ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

I miejsce: Małgorzata Hopa
II miejsce: Bartosz Pochylski
III miejsce: Julia Mierzwiak

Wyróżnienia otrzymali:
Bartosz Wieczorek, Zofia Ruks, Żaneta Wierzbińska
>>GALERIA <<WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

02. 12. 2016 r.

>>GALERIA <<MY WAM DZISIAJ POCZYTAMY

01. 12. 2016 r.

>>GALERIA <<WOJEWÓDZKI KONKURS MATEMATYCZNY

01. 12. 2016 r.

>>GALERIA <<"Szkolny Mistrz Czytelnictwa"

30. 11. 2016 r.
Dnia 30 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie Wielkopolskim w ramach projektu "Zaczytana szkoła" przeprowadzono szkolny konkurs ze znajomości lektur zatytułowany "Szkolny Mistrz Czytelnictwa".
Uczniowie obligatoryjnie byli zobowiązani do przeczytania, a także przypomnienia sobie treści lektur z kanonu szkolnego.
Merytorycznie konkurs obejmował wiedzę i umiejętności z języka polskiego zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego w szkole podstawowej.
Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z różnych typów zadań otwartych i zamkniętych, udzielając zarazem odpowiedzi, wykorzystywali swoje doświadczenia czytelnicze wynikające z przeczytanych lektur. Ponadto samodzielnie redagowali wypowiedź pisemną, a także przedstawili dramę.
Udział uczniów w zmaganiach konkursowych był dobrowolny. Komisja Konkursu "Szkolny Mistrz Czytelnictwa" dla uczniów naszej szkoły, rekrutująca się z nauczycieli polonistów i bibliotekarzy pracujących w naszej placówce, której przewodniczącą i koordynatorem działań jest polonistka Danuta Koprowska. Komisja wyłoniła wśród uczestników konkursu zwycięzców i uhonorowała ich dyplomami.

Danuta Koprowska

>>GALERIA <<Zebrania Rodziców

01. 12. 2016 r.

Dnia 30 listopada 2016 r. i 01 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbywały się Zebrania Rodziców , podczas których chętni uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielkami Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Rogoźnie. Temat spotkania brzmiał następująco: ,,Jak mówić, żeby dzieci słuchały? Jak słuchać, żeby dzieci mówiły?" Pani mgr Barbara Gajewska i pani mgr Alicja Rutkowska, w bardzo interesujący, a zarazem przystępny dla ogółu sposób, podkreślały wagę umiejętności komunikacji w relacjach interpersonalnych. Po spotkaniu stało się jasne, że oferowane ,,recepty" warto zrealizować.

Ewa Weber

>>GALERIA <<ANDRZEJKI PCK

30. 11. 2016 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<Andrzejki - wieczór wróżb

29. 11. 2016 r.

Dnia 29 listopada 2016 r. w godzinach popołudniowych uczniowie klasy V c spotkali się w szkole na zabawie andrzejkowej. Były wróżby, zabawy i tańce. Na zgłodniałych czekały pyszne, domowe placki albo ciasteczka z wróżbą. Wszyscy świetnie się bawili.
>>GALERIA <<DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25. 11. 2016 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

25. 11. 2016 r.

>>GALERIA <<WOJEWÓDZKI KONKURS PRZYRODNICZY

24. 11. 2016 r.

>>GALERIA <<WIECZÓR W SALONIE ROGOZIŃSKIEJ POEZJI

22. 11. 2016 r.
Preludium do realizacji projektu "Zaczytana Szkoła" w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie był wieczór w Salonie Rogozińskiej Poezji; zorganizowanej przez uczniów szkoły dla lokalnej społeczności. Po nakreśleniu historycznego rysu rozwoju poezji i prozy w starożytności uczniowie-autorzy przedstawili swoje utwory poetyckie i prozatorskie na poziomie klas IV-VI. Wieczór został wzbogacony oprawą muzyczną w wykonaniu utworów również przez uczniów szkoły.

Danuta Koprowska

>>GALERIA <<SZACHY W KLASIE II A


Przez cały listopad uczniowie klasy IIa biorą udział w szkółce szachowej. Zajęcia prowadzi Wojciech Mierzwiak. Rodzice i wychowawca klasy pomagają poznać tajniki tej królewskiej gry.
Szachy mają bardzo długą historię, jednak początki jej nie są do końca ustalone. Różni badacze podają różne miejsca i historie. Najprawdopodobniej pochodzi z Indii, z V - VI wieku n.e.
Gra w szachy wymaga opracowania różnych strategii, ciągłego podejmowania decyzji. W trakcie gry aktywowane są jednocześnie, często przeciwstawne umiejętności intelektualne. Strategia gry musi być na bieżąco weryfikowana, ze względu na ruchy - odpowiedzi przeciwnika. Szachy to genialna gra, pozwala na rozwój umiejętności obserwowania, rozwagi, przezorności, czy zapobiegliwości. Sposób w jaki postępujemy w trakcie partii, można przełożyć na inne aspekty życia. Czyli w pewnym sensie można poznać człowieka, obserwując jak gra w szachy!
Naukowcy stwierdzili że istnieje 7 powodów, dlaczego gra w szachy jest genialna:

1. Poprawia zdolności intelektualne - największe korzyści z gry, mają dzieci powyżej 7 roku życia; jest to związane z gwałtownym wzrostem na tym etapie, rozwojem wyobraźni, poprawą zdolności koncentracji.
2. Zwiększa IQ - kursy gry w szachy, odnotowały znaczące wzrosty ilorazu inteligencji; uczestnicy lekcji gry w szachy również odnotowali znaczny wzrost IQ dzięki ćwiczeniom koncentracji i logicznego myślenia, które są w grze niezbędne.
3. Poprawia umiejętności arytmetyczne - szachy są kluczowe dla rozwoju umiejętności matematycznych dziecka, na zdolności postrzegania, czyli umiejętności przetworzenia napływających bodźców i nadania im odpowiedniego znaczenia.
4. Wyostrza zdolności językowe - czy to możliwe, że gra, w której nie używa się słów, wpływa na takie umiejętności? Odnotowano znaczną poprawę zdolności językowych, poprawę umiejętności matematycznych oraz płynniejsze wykonywanie zadań strategicznych.
5. Kształci umiejętność krytycznego myślenia - gra ta jest wspaniałym instrumentem w kształtowaniu krytycznego myślenia oraz umiejętności oceny sytuacji, wyrabia zdolności organizacyjne, planowanie zajęć i przewidywanie konsekwencji, odporność na rozproszenie uwagi, refleks i poprawia koordynację ruchową.
6. Wspomaga rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności psychospołecznych - im dłużej grasz, z tym większą liczbą osób masz kontakt, co pomaga ćwiczyć te umiejętności; szachiści, w porównaniu do innych osiągają większe korzyści w zaangażowaniu społecznym i zdolności do współpracy, są bardziej zadowoleni ze szkoły i nauczycieli, bardziej lubią naukę, mają większą satysfakcję z własnej pracy, większą pewność siebie.
7. Ma walory terapeutyczne - nie tylko dzieci mogą się tu czegoś nauczyć, zauważono, że szachy pomagają trenować myślenie przyczynowo - skutkowe oraz zależności między zdarzeniami,mają walory w pewnym zakresie terapeutyczne; każdy, bez wyjątku może grać w szachy! Warto!

Postanowiłam żeby moi uczniowie poznali tajniki tej gry i cieszę się że sprawia im to radość. W tym miejscu bardzo dziękuję mojemu koledze Wojtkowi Mierzwiakowi i rodzicom, którzy poświęcili swój wolny czas.

Ewa Szturmińska

>>GALERIA <<MISTRZOWIE REJONU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
16. 11. 2016 r.

Wielki sukces sportowy odnieśli chłopcy naszej szkoły na Mistrzostwach Rejonu w Halowej Piłce Nożnej.
Po wywalczeniu Mistrzostwa Powiatu, przyszedł czas na zmagania w rozgrywkach rejonowych. Do turnieju zakwalifikowało się sześć drużyn. Nasza reprezentacja odniosła wszystkie zwycięstwa, nie tracąc przy tym żadnej bramki. W ten sposób powtórzyliśmy wyczyn z poprzedniego roku, gdzie również zdobyliśmy złota na Mistrzostwach Rejonu w Międzychodzie. Nasza drużyna znalazła się w gronie 8 najlepszych drużyn naszego województwa.

Dzięki mistrzostwu z przed roku powiat obornicki był organizatorem tegorocznych zmagań. Mistrzostwa zostały rozegrane w hali sportowej w Obornikach, i zastały przygotowanie i przeprowadzone perfekcyjnie. Duża w tym zasługa koordynatora sportu powiatu obornickiego pana Tadeusza Ratajczaka. Dziękujemy, a naszym chłopcom życzymy sukcesu na Mistrzostwach Wojewódzkich.

SKŁAD MISTRZOWSKIEGO ZESPOŁU

JAKUB ZŁOCH, IGOR KORNOBIS, BARTOSZ HERMANN, JAKUB KAMIŃSKI, KACPER BARTOSZEWICZ, NORBERT KABAT, BARTOSZ PEDDA, FILIP PAUSZEK, WIKTOR KORYBALSKI, FILODA TOMASZ

>>GALERIA <<OLIMPIADA KREATYWNOŚCI W KLASIE II A
15. 11. 2016 r.

,,To wielka wartość, kiedy można na Ciebie liczyć'', tak powitałam wszystkich, którzy przyjęli zaproszenie na pierwszą w Rogoźnie Olimpiadę Kreatywności - ,,Oczyma Wyobraźni'', która odbyła się 15 listopada w naszej szkole. Obecni byli Renata Tomaszewska zastępca Burmistrza Rogoźna, Elżbieta Kowala wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wlkp. w Rogoźnie, Łukasz Zaranek przewodniczący Komisji Spraw Społecznych Oświaty i Kultury Rady Miejskiej w Rogoźnie, Michał Szturmiński właściciel firmy eventowej EventArs z Poznania, Piotr Szturmiński dyrektor Rogozińskiego Centrum Kultury oraz moje koleżanki, nauczycielki ze szkoły Izabela Andrzejczak i Joanna Grabowska.

Zaproszone osoby otworzyły olimpiadę i weszły w skład komisji oceniającej prace olimpijczyków. Uczniowie przygotowali krótką część artystyczną, którą zaprezentowali przed rozpoczęciem olimpiady. Byłam szczęśliwa, że wraz z dziećmi, uczniami klasy IIa mogliśmy liczyć na obecność rodziców, podkreśliłam że rodzina jest najważniejsza.

Każdego roku ponad 200 tysięcy młodych ludzi z ponad 30 krajów świata poznaje kreatywny proces uczenia się biorąc udział w ogólnopolskiej, a później Światowej Olimpiadzie Kreatywności ,,Oczyma Wyobraźni''. Dzieci i młodzież współzawodniczą w różnych wyzwaniach: technicznym, naukowym, konstrukcyjnym, artystycznym, improwizacyjnym i społecznym. Olimpiada kreatywności jest uzupełnieniem edukacji szkolnej będąc jednocześnie propozycją kreatywnego spędzania wolnego czasu po lekcjach, kształtowania postaw poznawczych, odkrywania swoich możliwości. Nasza olimpiada była spotkaniem rodziców i ich dzieci którzy wspólnie tworzyli zespoły rywalizujące między sobą w wyzwaniu konstrukcyjnym. Drużyny zastosowały umiejętności projektowania, tworzenia konstrukcji z różnych materiałów. Wcześniej dzieci wylosowały zadania dla każdej grupy: lądolód wylądował na Marsie, strach się bać, zwierzęcy misz-masz, bohater z przeszłości i niewiarygodna maszyna dźwiękowa.

We wtorkowe popołudnie uczestnicy przynieśli do szkoły materiały zbierane do wykonania konstrukcji. W czasie zabawy było podane zadanie na tu i teraz, czyli ,,Wyzwanie na już'', którym było wykonanie na koszulce kreatywnego rysunku wraz z rodzicem na podany temat. Na wykonanie tego dodatkowego zadania było tylko 15 minut. Ta olimpiada promuje, pomysłowość, spontaniczność, zdolności twórcze i niekonwencjonalność. Uczestnicy musieli zaprezentować wykonaną przez zespół konstrukcję i mocne strony drużyny. Wszyscy otrzymali medale olimpijskie, a zwycięska drużyna została nagrodzona medalami z napisem ZWYCIĘZCA. Sędziowie wyróżnili pracę "Niewiarygodna maszyna dźwiękowa".

Uczestnicy olimpiady otrzymali na pamiątkę koszulki z dodatkowego zadania, kolorowe kredki, plakietki z imieniem wykonane na miejscu, słodycze i odblaski . Rodzice zapewnili poczęstunek w postaci kanapek, ciasta, tortu, cukierków i owoców. Wszyscy cieszyli się z czasu spędzonego w rodzinnym gronie. Pokazali że potrafią współzawodniczyć, wspólnie się bawić, pogratulować zwycięzcom. Prace z olimpiady zostały wystawione na korytarzu szkolnym.

Wychowawca klasy IIa -Ewa Szturmińska

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<MISTRZOSTWA REJONU W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM
10. 11. 2016 r.

W hali sportowej w Objezierzu 10 listopada odbyły się Mistrzostwa w Drużynowym Tenisie Stołowym. Do finału rejonu awansowało 12 drużyn w kat. dziewcząt i tyle samo w kat. chłopców. Nasza drużyna dziewcząt w składzie MAJA KRAWCZYK i ZUZANNA PRZYBYLSKA znalazła się w tym zaszczytnym granie drużyn rywalizujących o medale. Ostatecznie dziewczęta zajęły 6 miejsce. Zważywszy, że była to jedna z najmłodszych drużyn, miejsce naszych dziewcząt należy uważać za udany.
Gratulujemy
>>GALERIA <<KONKURS ARCHIMEDES MATEMATYKA PLUS

07. 11. 2016 r.

>>GALERIA <<,,Przyłapani na czytaniu''


Biblioteka szkolna zorganizowała Konkurs Fotograficzny ,,Przyłapani na czytaniu'' dla klas IV - VI . Fotografia miała przedstawiać czytanie książki lub czasopisma w różnych: sytuacjach (śmiesznych, zastanawiających, smutnych...), miejscach, zdarzeniach. Konkurs trwał od 24.10.2016 r. do 7.11.2016 r.

Laureaci Konkursu Fotograficznego ,,Przyłapani na czytaniu'':

I miejsce: Amelia Rogińska kl.5d
II miejsce: Weronika Sell kl.5c
III miejsce:Sara Frankiewicz kl.6d

Wyróżnienia otrzymali:

Norbert Milewski kl.4a , Hanna Górzna kl.4d, Maja Kamińska kl.6a

Dyplomy za udział w konkursie otrzymali:

Marta Nowak kl.6d,Gabriela Chmielewska kl.6d,Wiktoria Ptaszyńska kl.6a,Norbert Szalas kl.6 b Wszystkim uczestnikom gratulujemy !

Organizatorzy: Joanna Grabowska, Sylwia Sell

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<APEL Z OKAZJI 98 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
10. 11. 2016 r.

>>GALERIA <<WYCIECZKA DO WARSZAWY
08. 11. 2016 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<PÓŁMARATON PRZEMYSŁA II BIEGI DZIECIĘCE
05. 11. 2016 r.

Na obiekcie RKS Wełna Rogoźno 5 listopada odbyły się Biegi Dziecięce w ramach Półmaratonu Przemysła II. Nasi uczniowie zaprezentowali się w tych biegach bardzo dobrze. W kat. dz. kl. I-III drugie miejsce wywalczyła Nicl Niedźwiedzka. W kat. chł. kl. I-III trzecie miejsce zajął Filip Fudziński. W kat. dz. kl. IV-VI pierwsze miejsce wywalczyła Oliwia Gołdyn drugie Julia Skalska, a trzecie Aleksandra Betka. W kat. chł. kl. IV-VI zwyciężył Dawid Pilarski, a trzeci był Patryk Masternak.
Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w powyższej imprezie sportowej dziękujemy, a medalistom życzymy dalszych sukcesów.
>>GALERIA <<WIELKI SUKCES DZIEWCZĄT W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM
04. 11. 2016 r.

Dziewczęta naszej szkoły odniosły wielki sukces w Drużynowym Tenisie Stołowym. Maja Krawczyk i Zuzanna Przybylska wywalczyły wicemistrzostwo w powiatowych zawodach, które to odbyły się 4 listopada w Objezierzu. Dzięki temu sukcesowi uczennice naszej szkoły, będą reprezentowały powiat obornicki w zawodach rejonowych.
GRATYLUJEMY


Akcja,,My Wam poczytamy''


1 października rozpoczął się Miesiąc Bibliotek Szkolnych ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Tradycja tego święta ma już 17 lat. W związku z tym panie bibliotekarki w Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie 28 października zorganizowały akcję pod hasłem "My Wam dzisiaj poczytamy". Polegała na tym, że uczniowie klas starszych czytają uczniom klas młodszych .Tym razem uczniowie z Gimnazjum nr 1 pod opieką pani Bożeny Stępień odwiedzili w naszej szkole klasę 1 a ,której wychowawczynią jest pani Sławomira Mickiewicz. Na zakończenie zaproszeni goście odebrali podziękowania i nagrody książkowe, które wręczyła im pani Sylwii Sell .
>>GALERIA <<,,Czytanie na dywanie''


Zajęcia w ramach Kółka Młodego Czytelnika "Czytanie na dywanie" odbywają się w każdy czwartek o godz. 7.00 Głośne czytanie bajek i wybranych nowości książkowych dla dzieci.

W Tygodniu Bibliotek nie mogło zabraknąć naszych cotygodniowych zajęć "Czytanie na Dywanie" w ramach kółka Młodego Czytelnika.
Jak zwykle spotkaliśmy się w czwartek o 7.00 z dziećmi, które uwielbiają, gdy im się głośno czyta. Czytanie pobudza ciekawość świata, rozwija wyobraźnię, uczy myślenia, rozwija umiejętności słuchania i ćwiczy koncentrację. Tym razem Sylwia Sell zaprosiła dzieci ze świetlicy szkolnej, a we wtorek 21 listopada przybyła do biblioteki klasa 2 c ,na głośne czytanie połączone z zabawą edukacyjną. Opowiadanie pt. ,,Michał i złoty puchar" dzieci słuchały uważnie ,doskonale poradziły sobie z rozwiązywaniem zagadek oraz zadań. Potrafiły poprawnie przyporządkować rzeczy ,które należy spakować do plecaka, aby przetrwać w trudnej sytuacji. Dzieci opowiedziały historyjki o śmieciowym jedzeniu jakie konsekwencje poniosą ludzie , którzy nie prowadzą zdrowego stylu życia i zaśmiecają swój organizm.
Zapraszamy już w kolejnym tygodniu z pluszowym misiem.
>>GALERIA <<VI KONKURS RECYTATORSKI ,,W HOŁDZIE OJCZYŹNIE''
04. 11. 2016 r.

Dnia 4 listopada 2016 roku w piątek w Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego w Rogoźnie odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski pt.,,W hołdzie Ojczyźnie''. Do konkursu o miano najlepszych recytatorów w gminie stanęli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy zaprezentowali utwory o tematyce patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III b: Dominika Goźdź recytowała wiersz Ludwika Wiszniewskiego ,,11 Listopada'', Marcelina Walkowiak zaprezentowała utwór Antoniego Słonimskiego ,,Niepodległość''oraz uczennice klasy V a: Amelia Szulc, która recytowała utwór Artura Oppmani ,,Rok 1918'', Alicja Bogusławska recytacją utworu Lusi Ogińskiej ,,Zdrajco'' zdobyła III miejsce. Wszystkie uczestniczki otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. Uczennice do konkursu przygotowywały panie Anna Jaworska i Grażyna Przybył, opiekę nad uczniami sprawowała pani Sylwia Sell. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM.
>>GALERIA <<MISTRZOSTWA GMINY W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM
10. 2016 r.

W Szkole Podstawowej nr 2 w Rogoźnie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym. Do rywalizacji przystąpiły drużyny z pięciu szkół. Dziewczęta w składzie MAJA KRAWCZYK i ZUZANNA PRZYBYLSKA wygrały wszystkie mecze zdobywając w ten sposób złoty medal. Wywalczyły prawo startu w Mistrzostwach Powiatu, które to odbędą się na początku listopada.
Gratulujemy


ROCZNICA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA P. W. ŚW. DUCHA
30. 10. 2016 r.


>>GALERIA <<MISTRZOSTRZOWIE POWIATU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
27. 10. 2016 r.

W hali sportowej w Obornikach 27 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej. Rozgrywki odbyły się systemem każdy z każdym. Nasi chłopcy odnieśli komplet zwycięstw, zdobywając łącznie 21 bramek nie tracąc przy tym żadnej. Reprezentanci naszej szkoły będą reprezentować nasz powiat w Mistrzostwach Rejonu. Miło nam donieść, że dzięki wywalczeniu Mistrzostwa Rejonu przez naszych chłopców w zeszłorocznych zmaganiach powiat obornicki pierwszy raz w historii będzie organizatorem tych rozgrywek.
Gratulujemy


SKŁAD DRUŻYNY


ZŁOCH JAKUB
HERMANN BARTOSZ
KAMIŃSKI JAKUB
PEDDA BARTOSZ
KABAT NORBERT
BARTOSZEWICZ KACPER
KORNOBIS IGOR
KORYBALSKI WIKTOR
PILARSKI JACEK
PAUSZEK FILIP>>GALERIA <<AKCJA SPRZĄTANIA ROGOZIŃSKIEGO CMENTARZA
26. 10. 2016 r.

W czwartek 26 października 2016 roku odbyło się tradycyjne sprzątanie grobów na rogozińskim cmentarzu. W akcji tej wzięli udział członkowie Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie .Uczennice klasy piątej, szóstej w składzie: Weronika Sell, Maja Szymanik, Patrycja Zwolińska aktywnie pracowały na rzecz środowiska lokalnego pielęgnując pamięć tych, którzy odeszli.Po zakończeniu prac porządkowych, wspólna modlitwa i symboliczne zapalenie zniczy na grobach duszpasterzy rogozińskich parafii. ,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...''. ks. Jan Twardowski
>>GALERIA <<

Sylwia Sell
WYGRAJ SZANSĘ
26. 10. 2016 r.

26 października w sali widowiskowej Obornickiego Ośrodka Kultury odbył się konkurs wokalny ,,Wygraj szansę''. Organizatorem konkursu była Agencja Telewizyjno-Estradowa TV Media z Łodzi. Do walki stanęło 13 wokalistów. Rogoźno reprezentowała uczennica naszej szkoły- Sara Frankiewicz z klasy 6d. Wokalistce na scenie towarzyszył zespół choreograficzny - Julia Czerwińska, Marta Nowak oraz Dominka Adamska przygotowany przez panią Hannę Krzywonos.
Wszyscy wykonawcy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Jury miało naprawdę trudne zadanie. Podczas obradowania na scenie wystąpił teatr MORALITET ze spektaklem ukierunkowanym na przeciwdziałanie uzależnieniom. Miało to umilić czas podczas oczekiwania na werdykt, chociaż wokalistom i tak trudno było się skupić podczas przedstawienia.
Za wykonanie piosenki " Najpiękniejsza w klasie" z repertuaru Majki Jeżowskiej Sara otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę rzeczową- radiomagnetofon.
Sarze BARDZO gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Joanna Kania

>>GALERIA <<KLASA 3A i 3D W POZNANIU
19. 10. 2016 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<MISTRZOSTWA GMINY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
18. 10. 2016 r.

18 października w Szkole Podstawowej nr 3 odbyły się Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej. Rozgrywki zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z naszej szkoły zdobywając komplet punktów. Drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 2, a trzecie ZS z Gościejewa.
SKŁAD DRUŻYNY

ZŁOCH JAKUB
HERMANN BARTOSZ
KAMIŃSKI JAKUB
PEDDA BARTOSZ
KABAT NORBERT
BARTOSZEWICZ KACPER
KORNOBIS IGOR
KORYBALSKI WIKTOR
PILARSKI JACEK
BARTOL MICHAŁ
PAUSZEK FILIP


LEKCJA O PRZEMYŚLE II
17. 10. 2016 r.

>>GALERIA <<DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14. 10. 2016 r.>>GALERIA <<
>>GALERIA <<PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
14. 10. 2016 r.
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<PASOWANIE NA STARSZAKA
14. 10. 2016 r.
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<Klasa 2b w Kłodawie
06.09.2016 r.

W dniu 06.10.2016r. klasy II b i II c odwiedziły kłodawską kopalnię soli. Dzieci korzystając z windy zjechały 600m. pod powierzchnię ziemi z prędkością 6m/s. Zwiedziły wnętrza kopalni, poznając ciężką pracę górników. Zobaczyły maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym. Każdy mógł dotknąć, a nawet posmakować różowej soli, która jest wydobywana w dwóch miejscach na świecie: Kłodawie i Pakistanie. Dzieci poznały również historię patronki górników- św. Barbary oraz św. Kingi-opiekunki górników solnych. Na sam koniec każdy mógł zabrać ze sobą własnoręcznie zebrane bryłki soli, a również skorzystać ze sklepiku, w celu zakupienia pamiątkowych wyrobów z soli.
>>GALERIA <<ZAPROSZENIE


Zapraszam Pani/Pana dziecko do skorzystania z zajęć o charakterze integracyjno - adaptacyjnym. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klasy drugiej.
CEL ZAJĘĆ
Głównym celem zajęć jest stworzenie dzieciom okazji do przeżywania pozytywnych doświadczeń społecznych oraz wzmocnienie ich poczucia własnej wartości i samooceny.
Cele szczegółowe:
 • tworzenie sytuacji, w których dziecko ma możliwość przeżycia i nauczenia się kontrolowanych sposobów odreagowania nagromadzonego napięcia emocjonalnego i fizycznego.
 • poprawa funkcjonowania dziecka w środowisku szkolnym
 • nawiązanie lepszych kontaktów z rówieśnikami
 • rozpoznawanie przez dziecko treści przeżywanych uczuć i nazywanie je
 • uczenie pozytywnego patrzenia na siebie i swoje otoczenie

  METODY PRACY
 • metoda gier i zabaw interakcyjnych,
 • Metoda Ruchu Rozwijającego W.Sherborne
 • praca w małych grupach, praca zespołowa.

  Zajęcia będą miały charakter spotkań grupowych, które będą odbywały się raz w tygodniu od 13 września do 25 maja w Szkole Podstawowej nr 3. w Rogoźnie. Zainteresowanych zajęciami proszę o pozostawienie informacji u wychowawcy.

  Joanna Grabowska
  Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
  01.09.2016 r.

  >>GALERIA <<  >>Rok szkolny 2015/2016 <<
  >>Rok szkolny 2014/2015 <<
  >>Rok szkolny 2013/2014 <<
  >>Rok szkolny 2012/2013 <<
  >>Rok szkolny 2011/2012 <<
  >>Rok szkolny 2010/2011 <<
  >>Rok szkolny 2009/2010 <<
  >>Rok szkolny 2008/2009 <<
  >>Rok szkolny 2007/2008 <<
  >>Rok szkolny 2006/2007 <<