ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010
25.06.2010r.


>>GALERIA 1<<
>>GALERIA 2<<
>>GALERIA 3<<

POŻEGNANIE ABSOLWENTA 2010
24.06.2010r.


>>GALERIA 1<<
>>GALERIA 2<<
>>GALERIA 3<<
>>GALERIA 4<<
>>GALERIA 5<<
>>GALERIA 6<<

PIKNIK KLASY IVD
22.06.2010r.


>>GALERIA<<
KONKURS PLASTYCZNY KLAS PIERWSZYCH
15.06.2010r.


            24 czerwca zostały wręczone nagrody uczestnikom szkolnego konkursu plastycznego klas I pt. " Wakacyjne marzenia". Z każdej klasy I wzięło udział troje dzieci. Łącznie wykonano 12 prac konkursowych. Komisja nagrodziła wszystkich uczestników i wręczyła im dyplomy.Najlepszymi okazali się:

            I MIEJSCE - MARTA MARCIŃSKA
            II MIEJSCE - PAULINA ZWOLIŃSKA
            III MIEJSCE - ADA PTASZYŃSKA

Przyznano także dwa wyróżnienia:
            1. Rosół Wiktoria
            2. Marika Walkowska

Organizatorami konkursu byłyf: Ewa Szturmińska, Ewa Grzybowska i Wanda Bukowska. Nagrody wręczyła Pani Iwona Rzańska.

>>GALERIA<<

Opracowała:
Ewa Szturmińska


Szkolny konkurs Języka Angielskiego klas III
14.06.2010r.


            31 maja odbył się w naszej szkole konkurs języka angielskiego klas III. Konkurs ma na celu rozwijanie motywacji do nauki języka angielskiego, zachęcanie do samodzielnej pracy w zakresie kształtowania umiejętności językowych, zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego, oraz stworzenie uczniom klas młodszych nauczania zintegrowanego możliwości wykazania się wiedzą i umiejętnością posługiwania się językiem obcym.
            W tym roku brało udział 14 uczniów klas III. Uczniowie w ciągu 60 minut mieli do rozwiązania test składający się z 12 zadań typu otwartego i zamkniętego. Czwórka najlepszych uczniów to:

I Eryk Gawroński kl. III d
II Mikołaj Długosz kl. III d
III Sonia Marchwiak kl. III d i Julia Safin kl. III d

>>GALERIA 1<<
>>GALERIA 2<<

Opracowała:
Magdalena Milewska
Dzień Matki i Ojca
11.06.2010r


>>GALERIA1<<
>>GALERIA2<<
>>GALERIA3<<
>>GALERIA4<<WYCIECZKA SAMORZĄDU
10.06.2010r.


>>GALERIA<<DZIEŃ DZIECKA W KLASIE IID
09.06.2010r.


>>GALERIA1<<
>>GALERIA2<<
>>GALERIA3<<
>>GALERIA4<<
PIERWSZA LEKCJA W SZKOLE
07.06.2010r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
KONKURS CZYTELNICZY
01.06.2010r.


            W dniu 1 czerwca 2010r.w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów laureatom całorocznego Konkursu Czytelniczego dla uczniów klas IV, V i VI Czytam i znam lektury szkolne. Konkurs miał zachęcić dzieci do uważnego i pogłębionego czytania lektur szkolnych.
            Konkurs trwał od października 2009r. do czerwca 2010r.
Co dwa tygodnie publikowane były dwa pytania- łatwe za 1 punkt, trudne za 5 punktów. W miesiącu można było zdobyć 12 punktów. Każdy kto zdobył w miesiącu 12 punktów, brał udział w losowaniu nagrody miesiąca (czekolada).
            Zwycięzcą konkursu została osoba, która do czerwca 2010r. zdobyła największą ilość punktów. Odpowiedzi (kartki podpisane imieniem i nazwiskiem z zaznaczeniem klasy) trzeba było oddawać w bibliotece w wyznaczonym terminie.
            Łącznie w całorocznym konkursie wzięło udział 43 uczniów z klas IV-VI.
Można było uzyskać maksymalnie 96 punktów. Nagrodą roku były piękne książki. Po obliczeniu punktacji uczniów uczestniczących w całorocznym konkursie Czytam i znam lektury szkolne wyłonili się następujący zwycięzcy:

Wyniki całorocznego Konkursu Czytelniczego Czytam i znam lektury szkolne dla klas IV- VI:

            I miejsce dla Sandry Krüger z kl. 4b-70,5p.
            II miejsce dla Moniki Bazydło z kl. 4d- 59,5p.
            III miejsce dla Julii Radeckiej z kl. 4d- 51p.

            I miejsce dla Marii Grajewskiej z kl. 5c-33p.
            II miejsce dla Julii Nowak z kl. 5c- 31,5p.
            II miejsce dla Zuzanny Szubert z kl. 5c- 31,5p.
            III miejsce dla Anety Filody z kl. 5c-30p.

            I miejsce dla Dominiki Krolczyk z kl. 6d-82,5p.
            I miejsce dla Katarzyny Garstki z kl. 6d-82,5p.
            II miejsce dla Sandry Nowak z kl. 6d- 81,5p.
            III miejsce dla Weroniki Handzel z kl. 6d-78,5p.


>>GALERIA<<

Opracowała:
Katarzyna Stanicka


FESTYN RODZINNY
29.05.2010r.


>>GALERIA1<<
>>GALERIA2<<
>>GALERIA3<<
>>GALERIA4<<
>>GALERIA5<<
>>GALERIA6<<
>>GALERIA7<<
>>GALERIA8<<
KONKURSY MATEMATYCZNE UCZNIÓW KLAS TRZECICH


            19 maja 2010r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas Trzecich. W konkursie brało udział 12 uczniów - każda klasa była reprezentowana przez 3 dzieci.
Uczestnicy w ciągu 45 minut rozwiązywali test składający się z 11 zadań o różnym stopniu trudności, przygotowany przez organizatorki konkursu mgr Ewę Gindę i mgr Sławomirę Mickiewicz.
            Zadania konkursowe dotyczyły wiadomości i umiejętności z zakresu wykonywania wszystkich czterech działań matematycznych do 10 000 (w tym działań pisemnych), kolejności wykonywania tych działań, rozwiązywania złożonych zadań tekstowych, umiejętności praktycznych związanych z kalendarzem, zegarem, termometrem, wyrażeń dwumianowanych, znaków rzymskich oraz obliczania obwodów figur geometrycznych.
Za prawidłowe rozwiązanie wszystkich zadań testu, uczniowie mogli zdobyć 72 punkty.

W konkursie zwyciężyły:

            1. Sonia Marchwiak - kl. 3d I miejsce
            2. Agata Pedda - kl. 3c II miejsce
            3. Iwona Polega - kl. 3d III miejsce

***************************************Uczennice, które zwyciężyły w konkursie szkolnym wzięły udział w Gminnym Konkursie Matematycznym w Budziszewku, który odbył się 25 maja 2010r. Uczestniczyło w nim 18 dzieci ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy.

Tam nasza reprezentantka Iwona Polega zdobyła II miejsce. Agata Pedda i Sonia Marchwiak uplasowały się na IV i V miejscu.

GRATULUJEMY!

Opracowała:
Sławomira Mickiewicz


>>GALERIA<<
Kórnik - Rogalin - Puszczykowo
25.05.2010r.


            Dnia 25 maroku odbyła się wycieczka autokarowa do Kórnika, Rogalina O godz.7.15 zebraliśmy się przed budynkiem szkoły. Na wycieczkę jechaliśmy razem z klasą 4d. Panie wychowawczynie sprawdziły obecność, po czym weszliśmy do autokaru. Naszym przewodnikiem był pan Mieczysław Brąberek.
            W autobusie siedziałam z koleżanką Małgosią, a za nami siedzieli koledzy Darek i Oktawian. Jazda autokarem minęła bardzo szybko. Najpierw zwiedziliśmy arboretum kórnickie. Oglądaliśmy wspaniałą przyrodę, a pan Mieczysław opowiadał nam o różnych kwiatach i drzewach. Z arboretum przeszliśmy do zamku kórnickiego. Nasza przewodniczka była miła i bardzo ciekawie opowiadała o różnych przedmiotach, które znajdowały się w pięknych komnatach. Wszyscy byliśmy bardzo zainteresowani zamkiem i legendą o Białej Damie. Po zwiedzaniu mogliśmy odpocząć i kupić coś do jedzenia. Później poszliśmy do wozowni. Obejrzeliśmy powozy, jakimi jeździła szlachta polska.
            Następnie poszliśmy do autokaru, żeby pojechać do Rogalina. W Rogalinie podziwialiśmy ogród francuski, po czym poszliśmy oglądać dęby Lecha, Czecha i Rusa. W tej miejscowości byliśmy bardzo krótko, ale warto było zobaczyć te piękne drzewa.
            Na samym końcu pojechaliśmy do Puszczykowa, gdzie znajduje się Muzeum Arkadego Fiedlera. Z bardzo dużym zainteresowaniem podziwialiśmy różne eksponaty. Następnie weszliśmy do jego domu, gdzie czekał na nas nasz przewodnik i pokazywał nam zbiór pamiątek Arkadego Fiedlera z różnych zakątków świata. Po tym wszystkim mogliśmy kupić książki Fiedlera i różne pamiątki.
            Następnie poszliśmy na dwór, gdzie mogliśmy wejść na pierwowzór statku Santa Maria. Później weszliśmy do piramidy Cheopsa, gdzie mogliśmy kupić coś do jedzenia. Potem poszliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną do Rogoźna.
            Na tym zakończyła się nasza wyprawa. Uważam, że ta wycieczka do Kórnika, Rogalina i Puszczykowa była ciekawa, interesująca i bardzo pouczająca.

Opracowała:
Natalia Nowak z klasy Vc

>>GALERIA1<<
>>GALERIA2<<
>>GALERIA3<<
>>GALERIA4<<
>>GALERIA5<<
Finał konkursu ,,Palić, nie palić - oto jest pytanie?''
20.05.2010r.


            Co roku uczniowie klas V naszej szkoły biorą udział w konkursie ,,Palić, nie palić - oto jest pytanie''. Jego celem jest kształtowanie postaw i zachowań przeciwtytoniowych oraz lansowanie mody na niepalenie.
            W tym roku w X edycji dzieci pisały wiersz o tematyce antynikotynowej, który dedykowano osobom palącym. W etapie szkolnym I miejsce, a w etapie powiatowym III - zajęła Marysia Grajewska z kl. Vc, która została zaproszona na wojewódzki finał konkursu dnia 20 maja 2010r do Multikina do Poznania. Tam otrzymała słodycze i sprzęt sportowy. Nagrodą było również obejrzenie pięknego filmu (3D) ,,Życie oceanu''.
Gratulacje!
>>GALERIA<<
KONKURS ,,STĄD JESTEM - TO MOJA MAŁA OJCZYZNA'' -
17.05.2010r.


            17 maja 2010 r. w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego ,,Stąd jestem - to moja mała Ojczyzna'', który zakładał realizację następujących zagadnień:
                        1. Ja, moja rodzina, mój dom i jej tradycje
                        2. Moja szkoła - jej historia i tradycje
                        3. Moje miasto / mój region - historia, tradycje, przyszłość
Zagadnienia można było realizować w formie prac plastycznych, literackich oraz jako opracowanie multimedialne.
            Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas szóstych; Monika Just wykonała prezentację pt. ,,Moja rodzina'' i zajęła I miejsce, Monika Frankowska i Dominika Krolczyk były autorkami prezentacji pt. ,,Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie'', która zajęła II miejsce, natomiast Katarzyna Garstka i Sandra Nowak opracowały prezentację na temat: ,,Nasze miasto Rogoźno'' zajmując również II miejsce.
Serdecznie gratululacje!


>>GALERIA<<
>>DYPLOMY<<

VIII Gminny Konkurs Językowy
14.05.2010r.


            Podstawowym środkiem porozumiewania się jest język. Uczymy się go, przejmujemy w sposób naturalny w takim kształcie, jaki przekazuje nam otoczenie: rodzina, szkoła, środowisko, w którym żyjemy. Doskonały jego poziom reprezentuje uczennica klasy VIc - Monika Just, która 14 maja 2010r. brała udział w VIII Gminnym Konkursie Językowym w Parkowie. Monika doskonale zaprezentowała swoje umiejętności językowe i zajęła III miejsce.
GratulacjeWycieczka do Torunia
12.05.2010r.


>>GALERIA<<
WYCIECZKA DO BERLINA
12.05.2010r.


            W dniu 12.05.2010 udajemy się na szkolną wycieczkę do Berlina. Są wśród nas uczniowie klas 5a, 5b, 5d i 6d. W podróż wyruszamy o godz. 5.00. Ok. godz. 10.00 jesteśmy na miejscu. Zwiedzanie Berlina zaczynamy od wizyty w budynku Reichstagu. Jest to siedziba niemieckiego parlamentu Bundestag. Gmach Reichstagu wieńczy udostępniona do zwiedzania szklana kopuła zaprojektowana przez jednego z czołowych architektów świata, Sir Normana Fostera. Jest ona symbolem Berlina jako nowej stolicy Niemiec. Tu z platformy widokowej na wysokości 54 metrów nad poziomem ulicy możemy zobaczyć niemal całe miasto.
            Po wyjściu z Reichstagu idziemy wzdłuż ogrodzenia Tiergarten - największego w Berlinie parku. Tędy przebiegał mur berliński, dziś pozostał po nim brukowany pas ciągnący się wzdłuż ulicy. Następnie udajemy się do Muzeum Pergamońskiego (Pergamonmuseum). Muzeum to jest jednym z najbardziej znanych w Europie. Sławę zawdzięcza imponującym rekonstrukcjom zespołów architektonicznych pozyskanych w trakcie prac wykopaliskowych. Największą atrakcję stanowi Ołtarz Pergamoński z II w. p.n.e. Rzeźby zdobiące ołtarz uznawane są za arcydzieło sztuki hellenistycznej i przedstawiają walkę bogów z gigantami. Wielką atrakcją jest również licząca ponad 2500 lat rekonstrukcja bramy świątyni bogini Isztar oraz droga procesyjna z Babilonu.
            Z muzeum Pergamońskiego udajemy się w kierunku pomnika pomordowanych Żydów Europy (Holocaust Mahnmal). Zajmuje on powierzchnię 19 tys. metrów kwadratowych i składa się z 2711 betonowych kolumn różnej wielkości. Projekt pomnika stworzył Peter Eisenman, który chciał stworzyć miejsce, w którym po wejściu czujemy się zagubieni i zdezorientowani. Dalej spacerujemy w kierunku Bramy Brandenburskiej (Brandenburger Tor). To jedyna zachowana spośród 14 bram wjazdowych do Berlina. Do roku 1788 w tym miejscu był zwyczajny wjazd do miasta. Król Fryderyk Wilhelm II postanowił jednak wjazd do Berlina uczynić bardziej reprezentacyjnym. Brama była także swoistym łukiem triumfalnym, na attyce ustawiono kwadrygę powożoną przez kobietę. Początkowo miała to być bogini pokoju, jednak ostatecznie nazwano ją Wiktorią, boginią zwycięstwa. W 1961 r. brama stała się częścią budowanego właśnie muru berlińskiego, a po jego zburzeniu symbolem zjednoczenia Niemiec.
            Dalej wyruszamy autokarem wzdłuż Unter den Linden. Jest to szeroka, reprezentacyjna ulica przy której mieści się wiele pałaców i instytucji. Z okien autokaru podziwiamy Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma (Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche). Został on zniszczony podczas bombardowania w czasie II Wojny Światowej. Początkowo planowano wewnątrz ruiny wznieść szklaną świątynię. W wyniku publicznej debaty pozostawiono 68-metrową ruinę głównej wieży jako symbol antywojenny. Przy Unter den Linden widzimy siedzibę Uniwersytet Humboldta założonego w 1810 r. Mieści się tutaj także Biblioteka Państwowa (Staatsbibliothek) posiadająca w swych zbiorach niezwykle cenne skarby - rękopisy i druki. Naprzeciw Uniwersytetu stoi budynek Opery Narodowej (Staatsoper) i katedra św. Jadwigi (St. Hedwigs-Kathedrale). Przy August-Bebel-Platz zatrzymujemy się nad szklaną płytą wmurowaną w chodnik. Widać przez nią salę biblioteczną z białymi, pustymi regałami. Płytę zamontowano niedawno, bo w 1995 r., na pamiątkę wydarzenia z 10 maja 1933 r. Na polecenie Josepha Goebbelsa na placu obok opery studenci publicznie spalili książki uznane za ,,niegermańskie''. Były tam dzieła wielu wybitnych pisarzy. Następnie zwiedzamy wnętrze rzymskokatolickiego kościoła św. Jadwigi. Świątynię zbudowano w 2. połowie XVIII wieku z inicjatywy Fryderyka II Wielkiego, króla Prus. W jej konsekracji w roku 1773 uczestniczył m.in. polski biskupi i bajkopisarz Ignacy Krasicki.
            Ostatnim punktem programu wycieczki jest Katedra Berlińska (Berliner Dom). Mimo imponującego wyglądu, przypominającego Bazylikę św. Piotra w Rzymie, okazuje się mieć zaledwie stuletnią historię. Wybudowana została w 1905 r., w miejscu starszego kościoła mieszczącego grobowce rodu Hohenzollernów. W pobliżu katedry widzimy słynną wieżę telewizyjną (Fernsehturm) Wieża mierzy 368 metrów. Wewnątrz kuli, na wysokości 203,8 metra nad poziomem gruntu, znajduje się taras widokowy. Nad tarasem, na wysokości 207,5 metra, położona jest obrotowa platforma z restauracją.
            Pełni wrażeń wracamy do domu. Dzięki tej wycieczce mogliśmy bliżej poznać jedno z państw członkowskich Unii Europejskiej.
>>GALERIA 1<<
>>GALERIA 2<<

Opracowała:
Danuta Rzepecka
Detektyw James Blonde na lekcji języka angielskiego.
11.05.2010r.


            Dnia 11 maja 2010 roku grupa dziewcząt z klasy 6D, w ramach zajęć z języka angielskiego, przedstawiła scenkę pt "Where is Dr Morgan?" Nad całością przedstawienia, w roli narratora, czuwała niezwykle utalentowana Natalia Ziółkowska, która swoimi zdolnościami aktorskimi wprowadziła widzów w niesamowitą atmosferę tajemniczego opowiadania detektywistycznego. W postać detektywa Jamesa Blonda wcieliła się niezawodna Weronika Handzel, której towarzyszyła prześliczna Miss Money-Honey w osobie Moniki Frankowskiej. Jako stróż prawa i porządku w więzieniu w Alkatras wystąpiła niedościgniona Sandra Nowak,która bacznie obserwowała złodziejaszków i przestępców tamtejszego więzienia, a byli nimi Martyna Przybylska i Klaudia Sikorska. Wierni przyjaciele Dr Morgana - Tony Winter, w osobie Dominiki Krolczyk i Fiona Summer, w osobie Katarzyny Garstki, jak tylko mogli ukrywali tajemnicę magicznego zniknięcia doktora. Dziewczyny w sposób nowatorski i zabawny przedstawiły swoje umiejętności aktorskie, a przede wszystkim umiejętności językowe. Pokazały, że język angielski jest językiem żywym, nie tylko schowanym w "gramatycznych tabelach" i "regułkach językowych". Swoim występem udowodniły, że znajomość języków obcych ma szerokie zastosowanie, nie tylko w klasie szkolnej, ale również, że można się nią wspaniale bawić.

>>GALERIA<<

Nauczyciel języka angielskiego:
Renata Czechowska


KONSTYTUCJA 3 MAJA
30.04.2010r.


>>GALERIA<<
MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO PISANIA
27.04.2010r.


            W dniu 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się coroczny Konkurs Pięknego Pisania Uczniów Klas Pierwszych. W konkursie brali udział uczniowie ze wszystkich szkół naszej gminy: SP2 Rogoźno, ZS Gościejewo, SP Ruśce, SP Parkowo, Sp Budziszewko oraz SP3 Rogoźno. Uczniowie musieli rozwiązać test, a członkami komisji oceniającej były panie wychowawczynie, które przywiozły na konkurs swoich podopiecznych. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców, którymi okazały się: Sonia Ratajczak SP3 Rogoźno I miejsce, Natalia Świątek ZS Gościejewo II miejsce i Paulina Siewiert SP Parkowo III miejsce. Należy wspomnieć że wszyscy uczniowie byli znakomicie przygotowani do konkursu, gdyż o zwycięstwie decydowała 1 punktowa, a czasem 0,5 punktowa różnica. Uczestnikom konkursu gratulujemy osiągniętych wyników, a paniom zdolnych uczniów.

Organizatorki

>>GALERIA<<

PAMIĘCI WIELKICH POLAKÓW
25.04.2010r.


>>GALERIA<<

APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI- KLASY IV-VI
26.04.2010r.


>>GALERIA<<

TOPINAMBUR
23.04.2010r.


>>GALERIA<<

APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI- KLASY I-III
22.04.2010r.


>>GALERIA<<
Wycieczka Gdańsk - Gniew - Chełmno
22-23.04.2010r.


            W dniach 20 - 21 kwietnia 2010 roku uczniowie klas VI uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej do miejscowości Gdańsk- Gniew- Chełmno. Celem wycieczki było promowanie zasad zdrowego i aktywnego stylu życia. Uczniowie zostali również zapoznani z krajobrazem regionu, jego historią, kulturą i tradycjami. W ramach wyjazdu uczestnicy zwiedzili gdańską Starówkę, gotyckie Chełmno, podziwiali Bałtyk z molo w Sopocie, odbyli nocny spacer z pochodniami po zamku w Gniewie. Dodatkowym i miłym akcentem wyjazdu była możliwość zobaczenia w trakcie kręcenia scen Mai Komorowskiej, Janusza Gajosa i Magdaleny Cieleckiej.
>>GALERIA<<

I etap Konkursu Pisania Uczniów Klas Pierwszych
20.04.2010r.


            We wtorek 20 kwietnia, odbył się Szkolny Konkurs Pisania Uczniów Klas Pierwszych. W konkursie brało udział dwunastu uczniów, po trzech z każdej klasy pierwszej. Najlepiej w naszej szkole piszą: Chamielec Marcin - kl. Ic, Ratajczak Sonia - kl. Ic i Ortyl Zuzanna - kl. Ia. Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu, a zwycięzcom życzę powodzenia w II etapie - gminnym.
>>GALERIA<<

Organizator:
Katarzyna Frankowska

,,Zdrowe kanapki"
19.04.2010r.


            Uczniowie klasy IIa wiedzą w jaki sposób dbać o zdrowie wiosną. Jednym z nich jest zdrowe odżywianie się. W poniedziałek 19 kwietnia uczniowie udowodnili, że potrafią przyrządzić smaczne i zdrowe kanapki. Podczas przygotowań w klasie unosił się bardzo przyjemny zapach świeżych warzyw. Czy kanapki były pyszne, można stwierdzić oglądając zdjęcia zadowolonych uczniów
>>GALERIA<<

Wychowawczyni:
Katarzyna Frankowska

SZKOLNY KONKURS CZYTANIA KLAS II
19.04.2010r.


>>GALERIA<<
SPRZĄTANIE W NIENAWISZCZU
17.04.2010r.


>>GALERIA<<

GOŚCIE Z UKRAINY
16.04.2010r.


>>GALERIA<<
12.04.2010r. uczciliśmy pamięć tragicznie zmarłego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego oraz Jego Małżonki Marii Kaczyńskiej, a także członków polskiej delegacji.


>>GALERIA<<


12.04.2010 Spotkanie z Andrzejem Grabowskim w Bibliotece Publicznej.


            O godz. 1130 w bibliotece publicznej miasta Rogoźna odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim polskim poetą, prozaikiem, autorem utworów dla dzieci oraz tłumaczem literatury anglosaskiej. Jest kawalerem Orderu Uśmiechu. Najbardziej znany jako autor Przygód skrzata Wiercipiętka. Spopularyzowany przez telewizyjne ,,Domowe Przedszkole''. Napisał ok. 70 książek głównie dla dzieci. Uczniowie klas: 2a i 2d wraz z opiekunami byli uczestnikami tego spotkania. Dzieci aktywnie brały udział w spotkaniu, zasypywały autora gradem pytań. Były zabawne fragmenty książek i wiersze opowiadane w taki sposób, że wszyscy trzęśli się ze śmiechu. Uczestnicy mieli też możliwość zakupienia najnowszych książek, które opatrzone zostały dedykacją autora.
>>GALERIA <<VI GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
12.04.2010r.


            Dnia 12 kwietnia 2010 roku w naszej szkole odbył się VI Gminny Konkurs Ortograficzny. Przebiegał on w dniu żałoby narodowej w związku z katastrofą polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem, w której zginął prezydent Lech Kaczyński i towarzyszące mu osoby.
Na początku minutą ciszy uczczono pamięć ofiar katastrofy lotniczej. Następnie uczestnicy - reprezentanci każdej szkoły podstawowej w gminie, a było ich 37 pisali dyktando i test ortograficzny. Za prawidłowe rozwiązanie testu można było uzyskać 40 pkt, a za dyktando 10 pkt. Razem 50 pkt.
            Mistrzem ortografii w kategorii klas IV została Weronika Nowak (ZS Gościejewo), II miejsce zajęła Malwina Kaźmierczak (SP3 Rogoźno), III - Agnieszka Kamińska (SP2 Rogoźno).
            Spośród uczniów klas V Mistrzem ortografii została Martyna Soloch (ZS Parkowo), II miejsce zajęła Agnieszka Banasz (SP3 Rogoźno), III - Michał Glapiak (SP3 Rogoźno). Z kolei spośród uczniów klas VI komisja wyłoniła laureatów:
            I miejsce - Olga Katarzyna Golon (SP2 Rogoźno),
            II miejsce - Monika Frankowska (SP3 Rogoźno),
            III miejsce -Paulina Runowska (SP3 Rogoźno).
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a laureaci dodatkowo nagrody książkowe.
Gratulacje dla zwycięzców!

Organizatorzy

>>GALERIA 1<<
>>GALERIA 2<<SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
08.04.2010r.


>>GALERIA<<
,,MISTERIUM''
31.03.2010r.


>>GALERIA 1<<
>>GALERIA 2<<
,,Bajkowy Świat''
25.03.2010r.


            W dniu 25 marca 2010 roku o godz. 1000 w sali Rogozińskiego Centrum Kultury i Sportu rozpoczął się już XV Konkurs Wiedzy ,,Bajkowy Świat'' współfinansowany ze środków powiatu obornickiego. W tym roku do konkursu przystąpiło 33 drużyn z różnych miast. Rywalizacja była wielka! Konkurs składał się z eliminacji pisemnych, które wyłoniły 10 najlepszych drużyn biorących udział w finale. Trzem uczniom naszej szkoły udało się dojść do finału. Są to: Sonia Marchwiak z kl.3d, Iwona Polega z kl. 3d i Franciszek Kornobis z kl.2d i zająć IV miejsce. Drugiej drużynie w składzie: Aleksandra Nowak z kl.2c, Martyna Kucak z kl. 2c i Sandra Krüger z kl.4b nie udało się wejść do finału. Biorąc pod uwagę to, że uczestnicy musieli opanować dużą ilość materiału należą się im duże brawa za ogrom pracy, który włożyli w przygotowanie się do konkursu.
Wszyscy uczestnicy i zgłaszający otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki oraz mieli zapewniony ciepły posiłek.
Jeszcze raz dziękuję i gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu!


>>GALERIA<<

Opiekun:
Katarzyna StanickaPOWITANIE WIOSNY
19.03.2010r.


KLASY I-III

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<

TRÓJECZKI

>>GALERIA<<

KLASY IV-VI

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<KANGUR 2010
18.03.2010r.


>>GALERIA<<WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM
15.03.2010r.


W dniu 13 lutego 2010 r. uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Garstka - kl. VI b, Paulina Runowska - kl. VI c, Kamil Piekarski kl. VI b, wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.
Kasia i Paulina zostały laureatkami tego konkursu. Wszyscy wykazali się szeroką wiedzą o patronie naszej szkoły. Organizatorzy konkursu zaprosili laureatów na uroczystość wręczania dyplomów i nagród do kina IMAX w Poznaniu. Niespodzianką był film ,,Alicja w Krainie Czarów'' Uczniów do konkursu przygotowała Renata Piechowiak - nauczyciel historii.


PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
02.03.2010r.


>>GALERIA<<
REKOLEKCJE
01-03.03.2010r.


>>GALERIA<<
DZIEŃ PATRONA
15.01.2010


>>APEL<<
>>BALIK<<
>>KONKURS 1<<
>>KONKURS 2<<
>>KONKURS 3<<
>>KONKURS 4<<
>>KONKURS 5<<
>>KONKURS 6<<
>>KONKURS 7<<
>>KONKURS 8<<
>>KONKURS 9<<
>>KONKURS 10<<
>>KONKURS 11<<
>>KONKURS 12<<
Grzeczność na co dzień
13.01.2010


>>GALERIA 1<<
Odsnieżanie
11.01.2010


>>GALERIA 1<<
>>GALERIA 2<<
Pasowanie na czytelnika
11.01.2010


            W dniu 11 stycznia w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika. Pierwszoklasiści z przejęciem przyglądali się występom starszych kolegów i koleżanek z klasy 4d, którzy w sposób teatralny zachęcali do czytania i szanowania książek. Młodzi czytelnicy dowiedzieli się o swoich obowiązkach, sposobie wypożyczania i korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Po raz pierwszy wypożyczali książki nowym sposobem przy komputerze, za pomocą karty elektronicznej. Teraz każdy pierwszak może sam wypożyczać i piękne książki bez przeszkód czytać! Wie, że je musi oddać w terminie, wie też, co będzie gdy książka zginie.

>>GALERIA 1<<
>>GALERIA 2<<
>>GALERIA 3<<
>>GALERIA 4<<
ZABAWY ZIMOWE


>>GALERIA 1<<
>>GALERIA 2<<
WTERSZE MAŁEGO POETY


Franciszek Kornobis

ZOO

Co niedzielę w zoo
Jest atrakcji sto.
Żyrafa wysoka do nieba
Zrywa liście z drzewa.
Hipopotam z wielka paszczą
Patrzy jak widzowie klaszczą.
Lew swym rykiem straszy gości
Bądź uważny, on nie pości!
Nagle słychać głos mamusi
,,Gdzie jest Franek? Gdzieś być musi!''
On z małpami kozły fika
Bo to jest zabawa dzika.
Zebra na to patrzy z boku:
,,Ja im nie dorównam kroku!''
Tatuś złapał się za głowę
Franek ćwiczy małpią mowę!
Sowa patrzy zamyślona:
,,Ludzie są podobni do nas''...

Mój pies

Gdybym miał pieska
Sam bym nie mieszkał.
Karmiłbym go i poił
I bawił się z nim do woli.
JASEŁKA
22. 12. 2009 r.


>>GALERIA 1<<
>>GALERIA 2<<
>>GALERIA 3<<
>>GALERIA 4<<
>>GALERIA 5<<
ŚWIĄTECZNY KIERMASZ
17-18. 12. 2009 r.


            Uczniowie klas trzecich a wychowawcami zorganizowali w dniach 17 i 18 grudnia doroczny kiermasz świąteczny. Na stoisku można było kupić kartki świąteczne i ozdoby choinkowe wykonane własnoręcznie przez uczniów i ich rodziców oraz maskotki i pierniki.
            Największym powodzeniem wśród kupujących cieszyły się pierniki. Smacznie dziękujemy wykonawcom tych pysznych świątecznych łakoci.
            Zebrane pieniądze z przedświątecznej sprzedaży zostaną przeznaczone na klasowe potrzeby dla uczniów klas trzecich.

>>GALERIA<<

Opracowała:
Katarzyna Dolata,,Mickiewiczowi - potomni''
15. 12. 2009 r.


            15 grudnia już po raz 13 przyjechali do Objezierza uczestnicy Konkursu ,,Mickiewiczowi - potomni''. Przez pałacowe sale przewinął się korowód bohaterów bajek Adama Mickiewicza. To właśnie te utwory prezentowali w tym roku młodzi artyści. Komisja i publiczność wskazali w kategorii szkoły podstawowe tego samego faworyta. To uczennica naszej szkoły - Paulina Runowska.

Opracowała:
Elżbieta KowalaTURNIEJ WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI KLAS TRZECICH O TYTUŁ ,,KLASA NA MEDAL"
11. 12. 2009 r.


11 grudnia uczniowie klas trzecich zmierzyli się po raz kolejny w Turnieju Wiedzy i Umiejętności. Uczniowie walczyli o miano ,,Klasa na medal" w konkurencjach sportowych raz sprawdzając swoją wiedzę.
Nad przebiegiem rywalizacji czuwała pani dyrektor Barbara Gruszczyńska oraz wychowawczynie klas.
Zabawa była doskonała, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe medale. Puchar i miano ,,Klasa na medal"zdobyli uczniowie klasy III c.

>>GALERIA 1 <<
>>GALERIA 2 <<


Opracowała:
Katarzyna DolataKONKURS MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZY
05. 12. 2009 r.


>>GALERIA <<

MIKOŁAJKI
04. 12. 2009 r.


>>GALERIA <<

PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
01. 12. 2009 r.


>>GALERIA <<

KONKURS HUMANISTYCZNY
28. 11. 2009r.


>>GALERIA <<

Andrzejki w klasie IV d
24. 11. 2009r.


            24 listopada br. w klasie IVd odbył się wieczór andrzejkowy. Wszyscy uczestnicy przynieśli ze sobą zamiast ,,kart wstępu'', gałązkę wiśni przewiązaną wstążeczką z kartką, na której było wypisane imię i nazwisko właściciela. Wchodząc do klasy każdy włożył gałązkę do wazonu i wypowiadał treść życzenia, na którego spełnieniu mu zależy. Gałązki pozostaną w klasie do Bożego Narodzenia. Życzenie spełni się, jeśli gałązka zakwitnie w wigilię tego dnia.
            Potem była krótka gawęda i po takim nastrojowym wstępie przystąpiliśmy do wróżb. Były to wróżby z butelką, za pomocą butów, ,,kim będę'', ,,moja przyszłość'' i wróżby wykorzystujące symbolikę cyfr. Każda z nich była ,,opłacona'' wesołym okrzykiem: ,,Hokus - pokus; czary - mary'', Aby wróżba się spełniła - złóżmy dary!'' Tym darem był symboliczny grosik, którym uczestnicy starali się trafić do ustawionej na środku klasy miski z wodą. Wróżby spełnią się wtedy, gdy moneta wpadnie do niej.
            Pod koniec wieczoru w klasie pojawił się... kominiarz, który palcem ubrudzonym sadzą robił znak szczęścia na czołach uczestników.
            Zabawa była wyśmienita. Wieczór andrzejkowy w klasie IVd miał charakter kameralny, pobudzający do osobistej refleksji i zadumy, choć nie pozbawiony pierwiastków humoru i zabawy. Przerwy między wróżbami wypełniła muzyka i wesoła zabawa. W jej programie znalazły się zabawne konkursy.
            Poczęstunek i nagrody za udział w konkursach ufundowali rodzice, a wszyscy uczestnicy wieczoru byli bardzo zadowoleni.

>>GALERIA <<

Opracowała:
Elżbieta KowalaLEKCJA Z DINOZAURAMI
18. 11. 2009r.


>>GALERIA <<

ILUZJONISTA
17. 11. 2009r.


>>GALERIA1 <<
>>GALERIA2 <<
>>GALERIA3 <<
>>GALERIA4 <<
11 LISTOPADA


>>>GALERIA <<
Klasa II a i II d na lekcji w kinie
05. 11. 2009r.


>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
Apel ,,Zdrowi i sprawni''
04. 11. 2009r.


>>>GALERIA <<
Azorek
04. 11. 2009r.


>>>GALERIA1 <<
>>>GALERIA2 <<
Koncert Old Stars
30. 10. 2009r.


>>>GALERIA <<
PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
21. 10. 2009r.


>>GALERIA1 <<
>>GALERIA2 <<
>>GALERIA3 <<
>>GALERIA4 <<


Dzień Edukacji Narodowej
14. 10. 2009 r.


>>>GALERIA <<
Dzień głośnego czytania w bibliotece szkolnej


            28 września 2009 w bibliotece szkolnej można było posłuchać zabawnych opowiadań o ,,Mikołajku'' i jego przygodach w szkole i domu. Dzieci z klas II i III poznały przy okazji biografie autora i ilustratora (Goscinny & Sempe), kolorowały obrazki głównych bohaterów, a przede wszystkim świetnie się bawiły słuchając i oglądając tych krótkich historyjek. Dzień głośnego czytania przygotowały panie bibliotekarki.

>>>GALERIA <<


RATUJEMY NASZĄ PLANTĘ - APEL
25. 09. 2009 R.


>>>GALERIA <<


Policjanci w rogozińskiej ,,Trójce''


            Od kilku lat Szkoła Podstawowa nr 3 w Rogoźnie współpracuje z Referatem Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach. Dnia 23 września 2009r. uczniów klas pierwszych odwiedzili starsi sierżanci: Roman Krotecki i Tomasz Owczarczak oraz sierżanci: Tomasz Wiśniewski i Wojciech Stoiński.
            Dla dzieci spotkanie z policjantami jest bardzo dużym przeżyciem. Widok policjantów w pełnym umundurowaniu wywołuje w nich niezapomniane wrażenie. Uczniowie z uwagą słuchają przestróg i zaleceń płynących z ust funkcjonariuszy. Policjanci zapoznali pierwszoklasistów (85 uczniów) z podstawowymi zasadami ruchu drogowego obowiązującymi pieszych. Uczyli w praktyce bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy. Przestrzegali przed niebezpieczeństwami czyhającymi na dzieci w domu, na podwórku i w innych miejscach publicznych. Każde dziecko otrzymało materiały edukacyjne z ośmioma zasadami przypominającymi jak zachować bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły, a dla rodziców ulotkę ,,Takie są Drogi Zaufania'', której celem jest zmiana niebezpiecznych postaw i zachowań w ruchu drogowym.
            Dyrekcja Szkoły, nauczyciele i dzieci klas pierwszych serdecznie dziękują Kierownikowi Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach - aspirantowi sztabowemu Sławomirowi Lewandowskiemu za współorganizację spotkania, a miłym policjantom za naukę i poświęcony uczniom czas.
>>>GALERIA <<

Opracowała:
w - ce dyr.Iwona Rzańska
szkolny koordynator ds. bezpieczeństwaka

,,NIE TYLKO STRZELAJĄ !''

            Wśród niektórych osób panuje przekonanie, że myśliwi potrafią tylko strzelać do bezbronnych zwierząt. To oczywiście stereotyp mijający się z prawdą. Myśliwi z Koła Łowieckiego nr 58 ,,Olszyna'' od lat współpracują ze Szkołą Podstawową nr 3 w Rogoźnie - organizują różnorodne akcje edukacyjne dla dzieci. Dzięki nim dzieci poznały m.in.: budowę lasu, zmiany zachodzące w lesie w zależności od pory roku, uczyły się rozpoznawać drzewa, krzewy i zwierzęta leśne. Z ogromnym zainteresowaniem przysłuchują się opowieściom myśliwych, którzy dzielą się z nimi ogromną wiedzą dotyczącą życia zwierząt i ich zwyczajów.
            W sobotę 19 września 2009r. myśliwi i uczniowie aktywnie włączyli się w akcję ,,Sprzątanie Świata''. Zaopatrzeni w rękawice i worki do segregacji, ruszyli na ,,polowanie'' na śmieci zalegające lasy i ich obrzeża. Ochotnicy podzielili się na trzy zespoły. Pierwszy zespół, na czele z prezesem koła łowieckiego Wojciechem Rabsch i myśliwym Zbigniewem Troczyńskim, porządkował odcinek drogi z Ciesiel do Potuł. Drugi zespół, z dyr. Izabelą Konewką, myśliwym Zbigniewem Jóźwiakiem i p.Danielem Jóźwiakiem, usuwał śmieci w rejonie uroczyska Buczyna, w okolicach Runowa. Trzecia grupa, pod kierunkiem dyr. Iwony Rzańskiej i myśliwego Andrzeja Waseli, zbierała śmieci na terenie uroczyska Olszyna. Dzieci były zbulwersowane ilością śmieci, które ujrzały w lesie. Plastikowe i szklane butelki, aluminiowe puszki, foliowe torebki, różnorodne papiery, opony, szyby samochodowe, dywany, beczki, stare sanki i sedes - to rzeczy, które zostały usunięte z lasu. Dzieci apelują do osób, które zaśmiecają lasy naszej gminy, by się opamiętały! Na grzybobraniu nie chcą czuć się jak na śmietnisku!
            Po pracy uczestnicy akcji spotkali się w biesiadniku Olszyna. Łowczy Koła Zygmunt Woźnicki i myśliwy Wojciech Ślachciak rozpalili ognisko, nad którym dzieci opiekały kiełbaski. Myśliwi obdarowali dzieci napojami i słodyczami. Myśliwi i dzieci wspólnie pracowali na rzecz ochrony naturalnego środowiska. Teraz wszyscy mogą udać się na grzybobranie - ci, co śmiecili także!

>>>GALERIA <<

Opracowała:
Iwona Rzańska,,INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2009/2010''


>>>GALERIA 1<<
>>>GALERIA 2<<
>>>GALERIA 3<<

>>Rok szkolny 2008/2009 <<
>>Rok szkolny 2007/2008 <<
>>Rok szkolny 2006/2007 <<