ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
24.06.2016 r.

>>GALERIA <<POŻEGNANIE ABSOLWENTA 2016
23.06.2016 r.

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 w roku szkolnym 2015/2016

KLASA VI a
wychowawca: mgr Magdalena MilewskaKLASA VI b
wychowawca: mgr Beata Grześ- RojekKLASA VI c
wychowawca: mgr Renata CzechowskaII ORSZAK PRZEMYSŁA
18. 06. 2016 r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<Szkolny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas Pierwszych
10. 06. 2016 r.

W piątek, 10 czerwca 2016r.,odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny Uczniów Klas Pierwszych. 18 uczniów reprezentowało swoje klasy w matematycznych zmaganiach. Oprócz podstawowych umiejętności liczenia i rozwiązywania zadań w zakresie 20, uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami obliczeń np. zegarowych i kalendarzowych, ale przede wszystkim logicznego myślenia. Najlepszym matematykiem okazał się Szymon Mania (kl.1c), zdobywając 20, czyli maksymalną liczbę punktów . Na miejscu drugim, z 18 punktami, znalazło się pięciu uczniów: Kacper Poor (1a), Mateusz Szymkowiak (1b), Aleksandra Disterheft (1d), Lück Bartosz (1d), Męclewski Aleks (1e). Trzecie miejsce i 17 punktów zdobyli: Grześ Monika (1b), oraz Stróżyk Łukasz (1c). Wszystkim laureatom gratuluję.

Grażyna Karoń
Ciekawa lekcja w klasie 3c>>GALERIA<<I Gminny Konkurs Recytatorski "Pamięć o Przemyśle II"
09. 06. 2016 r.

Biblioteka Publiczna w Rogoźnie zorganizowała I Konkurs Recytatorski "Pamięć o Przemyśle II". Celem konkursu była popularyzacja i rozpowszechnianie recytacji wśród uczniów o królu Przemyśle II. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV - VI . Każdy z uczestników zaprezentował fragment wiersza pt. " Królowi Przemysławowi II " - ksiądz Bolesław Nowak. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Bogusławska Alicja, Drewicz Aleksander, Dąbrowski Dominik, Pilarski Jacek, Frost Zuzanna oraz Gabriela Jessa. I miejsce w kategorii klas IV zajęła Alicja Bogusławska
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy

>>GALERIA<<

Joanna Grabowska
GMINNY KONKURS PISANIA
08. 06. 2016 r.


>>GALERIA<<
>>GALERIA<<POWIATOWY KONKURS MITOLOGICZNY
08. 06. 2016 r.

8 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Gościejewie odbył się XI Powiatowy Konkurs Mitologiczny dla uczniów z klas V - VI szkół podstawowych powiatu obornickiego. W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie ośmiu szkół. Podczas konkursu dzieci uzupełniały test, który zawierał pytania przygotowane na podstawie "Mitologii" Jana Parandowskiego. W dalszej części przeprowadzono quiz, podczas którego uczestnicy rozwiązywali drużynowo krzyżówkę o treści mitologicznej. Suma punktów z testu oraz zadań z drugiej części, jaką uzyskali poszczególni uczestnicy, wpływała na końcowy wynik. Nasza uczennica - Dobrochna Marchwiak> z klasy VI a w zmaganiach indywidualnych zajęła I miejsce, a uczeń klasy V c - Michał Łatka otrzymał II miejsce. Drużynowo nasza szkoła uplasowała się na pierwszym miejscu. Wszyscy zwycięzcy otrzymali w nagrodę cenne książki oraz drobne upominki i dyplomy. Uczniów do konkursu przygotowała pani Hanna Manikowska.
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!
>>GALERIA<<FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO INEA ORLIK CUP 2016
07. 06. 2016 r.

Na obiekcie INEA w Poznaniu 7 czerwca 2016 odbył się Finał Wojewódzki w Piłkę Nożną INEA ORLIK CUP. Do zmagań w całym cyklu przystąpiło 539 zespołów. Przechodząc wcześniejsze etapy nasza szkoła znalazła się w gronie 8 najlepszych zespołów z całego województwa. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A znalazły się zespoły z Lusowa, Ostrowa, Poznania i Okonka; w grupie B nasza szkoła rywalizowała z rówieśnikami z Wolsztyna, Śremu i Konina. Ostatecznie rozgrywki ukończyliśmy na V miejscu. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali od organizatorów torby sportowe i dyplomy, a zespoły komplet strojów piłkarskich oraz okazałe puchary. Na ceremonii zamknięcia odbyło się również losowanie nagród rzeczowych przygotowanych przez sponsora imprezy. Pięciu naszych uczniów wygrało okazałe nagrody. Wszystkim chłopcom, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę we wszystkich etapach Inea Orlik Cup dziękujemy.

SKŁAD ZESPOŁU

PACZESNY JAKUB
STACHOWIAK ŁUKASZ
ZWOLIŃSKI NORBERT
ZŁOCH JAKUB
HERMANN BARTOSZ
FILARSKI JAKUB
KAMIŃSKI JAKUB
PEDDA BARTOSZ
KABAT NORBERT
BARTOSZEWICZ KACPER
KORNOBIS IGOR

>>GALERIA<<KONKURS RECYTATORSKI KLAS I
06. 06. 2016 r.


>>GALERIA<<FESTYN 2016
03. 06. 2016 r.

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<Gminny Konkurs Pięknego Czytania klas Drugich
02. 06. 2016 r.

W dniu 2 czerwca 2016 roku odbył się w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Budziszewku Gminny Konkurs Pięknego Czytania klas Drugich, którego organizatorem była pani Anita Krzyśka. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie: Aleksandra Simińska z klasy 2 d, Hubert Troczyński z klasy 2 e oraz Natalia Nochowicz z klasy 2 c. Uczniowie otrzymali dyplomy za udział oraz upominki.

>>GALERIA<<WYCIECZKA DO KRAKOWA
31. 05-03. 06. 2016 r.
>>WIELICZKA<<
>>OGRÓD DOŚWIADCZEŃ<<
>>BOCHNIA<<
>>KRAKÓW<<
>>OJCÓW<<
>>CZĘSTOCHOWA<<MOJA PIERWSZA LEKCJA- WIZYTA PRZYSZŁYCH PIERWSZOKLASISTÓW
31. 05-03. 06. 2016 r.


>
>>GALERIA<<Konkurs Matematyczny klas IV i V
25. 05. 2016 r.

     24 maja 2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV i V.
21 uczniów rywalizowało o tytuł najlepszego matematyka. Spośród 10 czwartoklasistów najlepszą okazała się Nina Reiss z klasy 4b, która otrzymała tytuł Mistrza Matematyki Klas Czwartych. Wicemistrzem został Mikołaj Grabowski, uczeń klasy 4c.
      Mistrzem Matematyki Klas Piątych został Michał Łatka z klasy 5c, który w tym roku szkolnym został Laureatem Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2016, zdobył również tytuł Wicemistrza Matematyki Szkół Podstawowych Powiatu Obornickiego oraz tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i Konkursu Matematycznego "Pangea".
     Wśród 11 piątoklasistów tytuł Wicemistrza Matematyki Klas Piątych otrzymała Aleksandra Abraham z klasy 5b, która również została Finalistką Konkursu Matematycznego "Pangea". W Szkolnym Konkursie Matematycznym wyróżnili się również Nikola Szramska z klasy 4b oraz Michaela Babicz z klasy 5d. Ogłoszenie wyników konkursu szkolnego, wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce 3 czerwca podczas Festynu Rodzinnego .

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców i pozostałych uczestników!


ZŁOCI MEDALIŚCI REJONU INEA ORLIK CUP 2016
25. 05. 2016 r.

W Opalenicy 25 maja odbył się finał III RUNDY INEA ORLIK CUP 2016. Do zmagań przystąpili zwycięzcy powiatów Poznań Zachód. Nasza reprezentacja odniosła komplet zwycięstw zdobywając I miejsce w całym turnieju. Nasi chłopcy podobnie jak to była w rozgrywkach piłki halowej awansowali do mistrzostw województwa, znajdując się w gronie 8 najlepszych zespołów Wielkopolski. Wielki finał odbędzie się 7 czerwca na obiekcie stadionu piłkarskiego INEA Poznań.
SKŁAD ZESPOŁU

PACZESNY JAKUB
STACHOWIAK ŁUKASZ
GRABOWSKI BARTOSZ
ZWOLIŃSKI NORBERT
ZŁOCH JAKUB
HERMANN BARTOSZ
PAUSZEK FILIP
KAMIŃSKI JAKUB
PEDDA BARTOSZ
KABAT NORBERT
BARTOSZEWICZ KACPER
KORNOBIS IGOR
DZIEŃ MAMY I TATY W KLASIE 3C
24. 05. 2016 r.>>GALERIA <<INDYWIDUALNE POWIATOWE BIEGI PRZEŁAJOWE
23. 05. 2016 r.

W parku Zespołu Szkół w Objezierzu 23 maja obyły się Indywidualne Powiatowe Biegi Przełajowe. Spośród 16 reprezentantów naszej szkoły 8 wywalczyło medale w poszczególnych kategoriach wiekowych. Medale wywalczyli: kat. dz. rocznik 2004 i mł. II miejsce - Julia Skalska, III miejsce - Aleksandra Betka, kat. dz. rocznik 2003 V miejsce - Laura Kowalak, III miejsce - Katarzyna Pierwoła, II miejsce - Weronika Skalska, kat. chł. 2004 i mł. III miejsce - Patryk Masterniak, kat. chł. 2003 IV miejsce - Kacper Rogiński, III miejsce - Kacper Szczurek.
Wszystkim startującym dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych


>>GALERIA <<Sukcesy matematyczne uczniów naszej szkoły


W tym roku szkolnym nasi uczniowie brali udział w wielu konkursach matematycznych i to z dużym powodzeniem.
Spośród 26 uczniów, którzy 6 listopada 2015 r. przystąpili do kolejnej edycji Olimpiady Wiedzy Archimedes Matematyka - Plus laureatami I stopnia zostali Nicola Szramska (kl. IV), Michał Łatka (kl. V) i Dominika Strzępka (kl. VI), laureatami II stopnia - Natalia Pułkowska, Michał Grabowski i Nina Reiss (kl. IV), a laureatem IV stopnia - Zuzanna Frost (kl. VI). 20 listopada 2015 r. 15 uczniów wzięło udział w szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Do kolejnego etapu, rejonowego, zakwalifikowało się czworo (dwóch szóstoklasistów i dwóch piątoklasistów). Dwoje z nich - Dobrochna Marchwiak (kl. VI) i Michał Łatka (kl. V) zostało finalistami konkursu.
Kolejny konkurs, który wzbudził zainteresowanie naszych podopiecznych, to ogólnokrajowy Konkurs Matematyczny Pangea. Dwoje naszych piątoklasistów - Aleksandra Abraham i Michał Łatka to tegoroczni finaliści.
22 marca br. 28 uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie Kangur Matematyczny 2016. W kategorii Beniamin laureatem (jednym z 28 z rejonu poznańskiego) został Michał Łatka. Miesiąc później, w Obornikach odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów. I znowu sukces - Dobrochna Marchwiak (kl. VI) została Mistrzem Matematyki Szkół Podstawowych Powiatu Obornickiego, a Michał Łatka (kl. V) Wicemistrzem. 10 maja br. w naszej szkole odbył się XIII Gminny Konkurs Matematyczny, w którym wzięło udział 15 uczniów reprezentujących pięć szkół Gminy Rogoźno. I miejsce zajęła Aleksandra Abraham, II miejsce Dominika Strzępka (uczennice kl. V i VI naszej szkoły), a III miejsce - Dorian Michor (kl. VI SP nr 2).
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych. Jesteśmy z was bardzo dumni!

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

19. 05. 2016

W ramach obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek 19 maja 2016r. w bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z lokalnym pisarzem i poetą panem Łukaszem Zarankiem. Uczniowie klasy II a wysłuchali opowieści na temat ,, Jak powstaje książka: czyli od zamysłu autora do rąk czytelnika'' oraz mieli okazję zadać pisarzowi pytania na tematy związane z procesem pisania . Pan Łukasz Zaranek czytał uczniom swoje wiersze a następnie objaśniał okoliczności ich powstania. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze a sam autor zaskoczony był wiedzą uczniów na temat autorów książek dla najmłodszych ( Brzechwa, Tuwim, Porazińska, Kownacka i Konopnicka). W trakcie rozmowy z uczniami okazało się , że w klasie są uczniowie którzy zaczynają tworzyć- piszą opowiadania, wiersze oraz komiksy. Mamy więc nadzieję, że wśród uczestników spotkania objawi się talent literacki, który w przyszłości rozsławi naszą szkołę i miasto


WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "Najpiękniejsze Zakątki Powiatu Obornickiego"

19. 05. 2016


Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w IX edycji projektu "Najpiękniejsze Zakątki Powiatu Obornickiego". Tegorocznym konkurs plastyczny o zasięgu powiatowym przebiegał pod hasłem "Powiat Obornicki o zmierzchu lub nocą". Po wieczornych spacerkach z rodzicami po mieście powstały piękne prace. 19 maja pojechaliśmy do ZSS w Kowanówku na ogłoszenie wyników. Oto nasze osiągnięcia w kategorii klas IV-VI.

Dawid Smolarek kl 5d I miejsce
Michał Łatka kl 5c II miejsce
Jakub Krakowiak kl 6a III miejsce
Damian Gawronski 5c III miejsce
Michał Gramza kl. 5d III miejsce


Wyróżnienia:

Wiktoria Ptaszyńska kl 5a
Sara Frankiewicz kl. 5d
Marcel Banaszak kl 6c
Klaudia Mecger kl 4c
Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
>>GALERIA <<FINAŁ REJONU POZNAŃ ZACH. W CZWÓRBOJU LA
17. 05. 2016

Dziewczęta i chłopcy naszej szkoły 17 maja wzięli udział w Finale Rejonu Poznań Zach. w Czwórboju LA, który to odbył się w Kamieńcu koło Grodziska. Do zmagań w kat. dziewcząt przystąpiło 8 zespołów i tyle samo w kat. chłopców. Przy niesprzyjającej pogodzie (niska temperatura, wiatr i deszcz) dziewczęta uplasowały się na 5 miejscu, a chłopcy na 4 miejscu. Wszystkim startującym gratulujemy wyników i postawy fair play.
SKŁADY ZESPOŁÓW

DZIEWCZĘTA

KATARZYNA PIERWOŁA
SKALSKA WERONIKA
SKALSKA JULIA
STRZĘPKA DOMINIKA
ŁUKASZYK NATALIA
KOWALAK LAURA


CHŁOPCY
NORBERT ZWOLIŃSKI
ŁUKASZ STACHOWIAK
JAKUB PACZESNY
KACPER SZCZUREK
JULIAN PAJĄCZKOWSKI
BARTOSZ GRABOWSKI
RAFAŁ PRZYBYŁEK -- rezerwowy


>>GALERIA <<II RUNDA INEA ORLIK CUP 2016
13. 05. 2016

Na orliku przy SP-3 w Rogoźnie odbyła się II Runda Inea Cup 2016. Do turnieju przystąpiły zespoły z powiatu obornickiego: SP-3 Oborniki, SP-2 Oborniki, SP Pruśce, SP-3 Rogoźno. Reprezentacja naszej szkoły nie miała sobie równych odnosząc komplet zwycięstw, a przy tym nie tracąc żadnej bramki. Będziemy nasz powiat reprezentować w Finale Rejonu, który to odbędzie się w Opalenicy.PIERWOŁAPIERWOŁA
SKŁAD ZESPOŁU

PACZESNY JAKUB
STACHOWIAK ŁUKASZ
GRABOWSKI BARTOSZ
ZWOLIŃSKI NORBERT
ZŁOCH JAKUB
HERMANN BARTOSZ
FILARSKI JAKUB
KAMIŃSKI JAKUB
PEDDA BARTOSZ
KABAT NORBERT
BARTOSZEWICZ KACPER
KORNOBIS IGOR

>>GALERIA <<SPOTKANIE Z PISARKĄ
13. 05. 2016

W ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Rogoźnie odbyło się 13 maja 2016r. spotkanie z autorką książek dla najmłodszych panią Elizą Piotrowską. Pani Eliza Piotrowska urodziła się w Wyrzysku, jest autorką i ilustratorką książek dla dzieci, absolwentką historii sztuki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. Laureatka wielu nagród literackich. Na stałe mieszka w Brazylii. Uczniowie klasy II d i III c mieli okazję poznać panią Elizę Piotrowską oraz jej twórczość. Autorka opowiadała o głównej postaci swoich książek - cioci Jadzi, która wprowadza najmłodszych czytelników w zagadnienia związane z tolerancją, patriotyzmem, ojczyzną, cywilizacją, obrzędowością, religią, ekologią i komunikacją. Szczególne miejsce w jej twórczości zajmuje gwara wielkopolska, której poświęciła książkę pt.''Szneka z glancem, czyli elementarz gwary poznańskiej''. Uczniowie klasy 3 c pod opieką p. Barbary Gruszczyńskiej i 2 d pod opieką p. Sylwii Sell mieli okazję wykazać się znajomością gwary, porozmawiać na temat swoich zainteresowań czytelniczych oraz posłuchać fragmentów twórczości pisarki.
>>GALERIA <<KLASA 2A W MUZEUM
12. 05. 2016

>>GALERIA <<MISTRZOSTWA POWIATU W CZWÓRBOJU LA
11. 05. 2016

Na obiekcie Stadionu Miejskiego Wełna w Rogoźnie 11 maja odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju LA. Do rywalizacji zgłosiły się zespoły szkół podstawowych z Obornik, Rożnowa, Objezierza, Chrustowa, Ryczywołu i Rogoźna. Mistrzostwo powiatu wywalczyli nasi uczniowie w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Miło nam donieść, że nasza uczennica Katarzyna Pierwoła i nasz uczeń Kacper Szczurek osiągnęli najlepszy wynik punktowy w Czwórboju LA. Nasza szkoła będzie reprezentowała powiat w zawodach rejonowych, które to odbędą się 17 maja w Kamieńcu koło Grodziska. Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę gratulujemy, a tym którzy pomagali w sprawnym przeprowadzeniu zawodów dziękujemy. Dziękujemy zarządowi klubu Wełna za udostępnienie obiektu.
SKŁADY ZESPOŁÓW

DZIEWCZĘTA

KATARZYNA PIERWOŁA
SKALSKA WERONIKA
SKALSKA JULIA
STRZĘPKA DOMINIKA
ŁUKASZYK NATALIA
KAMIŃSKA MAJA
SZULC AMELA -- rezerwowa

CHŁOPCY
NORBERT ZWOLIŃSKI
ŁUKASZ STACHOWIAK
JAKUB PACZESNY
KACPER SZCZUREK
JULIAN PAJĄCZKOWSKI
BARTOSZ GRABOWSKI
RAFAŁ PRZYBYŁEK -- rezerwowy

Organizatorzy

>>GALERIA <<XIII GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY
10. 05. 2016

>>GALERIA <<


Lekcja w terenie
9. 05. 2016

>>GALERIA <<MISTRZOSTWA GMINY W CZWÓRBOJU LA
05. 04. 2016

Na obiekcie Stadionu Miejskiego Wełna odbyły się Mistrzostwa Gminy w Czwórboju LA. Nasi uczniowie zajęli I miejsce w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Wywalczyli sobie w ten sposób prawo startu w zawodach powiatowych, które to odbędą się 11 maja w naszym mieście. Wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę gratulujemy, a tym którzy pomagali w sprawnym przeprowadzeniu zawodów dziękujemy. Dziękujemy dyrekcji naszej szkoły za słodki poczęstunek, a zarządowi klubu Wełna za udostępnienie obiektu.APEL Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
29. 04. 2016

>>GALERIA <<Konsekwencje zamiast kar czyli o dyscyplinie inaczej
27. 04. 2016

KONSEKWENCJE ZAMIAST KAR
VIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim
25. 04. 2016

12 marca 2016 roku odbyła się VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy o zwycięskim powstaniu, ukazanie wkładu Wielkopolan w odzyskanie niepodległości oraz rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią i tradycją. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli zaprosił laureatów i finalistów 25 kwietnia na uroczystość wręczenia nagród i podsumowania tegorocznego konkursu. Zaszczytny tytuł laureatki uzyskała Dobrochna Marchwiak, natomiast tytuł finalistki Amelia Górzna. Uczennice wykazały się dużą wiedzą o patronie naszej szkoły.

Renata Piechowiak

>>GALERIA <<XVI GMINNY KONKURS RECYTATORSKI ,,Zachwyt nad światem przyrody''
26. 04. 2016

Laureaci etapu Szkolnego Konkursu Recytatorskiego ,,Zachwyt nad światem przyrody'', 26 kwietnia 2016 roku reprezentowali naszą szkołę w Bibliotece Publicznej, otrzymali dyplom za udział:

Dominika Goźdź z klasy 2b
Tomasz Łukowski z klasy 2c
III miejsce zajęła: Natalia Obydź z klasy 2c

Gratulujemy!!!!!

Sylwia Sell

>>GALERIA <<XII GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
26. 04. 2016

Dnia 26 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbył się XII już Gminny Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 41 uczestników, w tym 14 uczniów klas czwartych, 13 uczniów klas piątych i 14 uczniów klas szóstych gminy Rogoźno. Za te zadania mogli otrzymać 50 pkt. A oto wyniki naszego konkursu.

KLASY CZWARTE
I miejsce -Pola Kucharska (ZS Gościejewo)
II miejsce -Mikołaj Świderski (SPBudziszewko)
III miejsce- Michalina Przybył (SP2 Rogoźno)

KLASY PIĄTE
I miejsce -Michał Łatka (SP3 Rogoźno)
II miejsce -Sandra Grzelak (ZS Gościejewo)
III miejsce -Piotr Szewczyk (SP2 Rogoźno)

KLASY SZÓSTE
I miejsce -Zuzanna Wałkowska (SP2 Rogoźno)
II miejsce -Szymon Strzykała (SP Budziszewko)
III miejsce- Dobrochna Marchwiak (SP3 Rogoźno)

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w zmaganiach konkursowych, a zwycięzcom gratulujemy miejsc na podium oraz wspaniałych umiejętności ortograficznych. Szczególne podziękowania kierujemy także do nauczycieli wchodzących w skład komisji konkursowej.>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
I Anglojęzyczny Przegląd Teatrzyków Szkolnych
26. 04. 2016

26 kwietnia 2016r. odbył się I Anglojęzyczny Przegląd Teatrzyków Szkolnych. Do udziału zgłosili się: Zespół Szkół z Parkowa, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich z Rogoźna oraz nasza szkoła reprezentowana była przez klasę 3 c. Celem przeglądu jest zachęcenie uczniów do poszerzania znajomości języka angielskiego poprzez lekturę różnych gatunków literackich, prezentacja umiejętności językowych uczniów przed szerszą publicznością, oraz doskonalenie umiejętności scenicznych. Wszystkie przedstawienia były na bardzo wysokim poziomie, a uczniowie wykazali się świetnymi zdolnościami aktorskimi i językowymi.
Klasa 3 ze Zespołu Szkół przedstawiła trzy odcinki z podręcznika "Bugs" pt. Crocodile's tears, The moon is in the river, Lucy's new pencil case, "The Zoo", przedstawili uczniowie z klasy 4 Szkoły Podstawowej nr 2, a legendę znanych braci "The legend of three brothers: Lech, Czech and Rus" przygotowała klasa 3 z naszej szkoły. Bardzo dziękuję za przygotowanie przedstawień i udział paniom: Kamili Dominiak, Iwonie Lichocie oraz Renacie Czechowskiej.

Magdalena Milewska

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<APEL Z OKAZJI DNIA ZIEMI
25. 04. 2016

>>GALERIA <<MISTRZOWIE MATEMATYKI POWIATU OBORNICKIEGO
22. 04. 2016Gminny Konkurs Wiedzy o Przemyśle II
22. 04. 2016

W piątek 22 kwietnia 2016 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Przemysła II w Rogoźnie odbył się GMINNY KONKURS WIEDZY O PRZEMYŚLE II . Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich miasta i gminy Rogoźno. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o postaci historycznie związanej z regionem Rogoźna, a mianowicie królem Przemysłem II. Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział dwie uczennice: Zuzanna Frost z klasy szóstej i Wiktoria Ptaszyńska z klasy piątej. Największą wiedzą o królu Przemyśle II wśród uczniów szkół podstawowych wykazała się Wiktoria. W przerwie konkursu nasi uczniowie wystąpili z programem artystycznym ,,Spotkanie z królem Przemysłem II", który obejrzeli uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie.

Renata PiechowiakKLASA 2A I 2D W KOPALNI SOLI
20. 04. 2016

>>GALERIA <<Mikrofonia 2016
19. 04. 2016

Na etapie gminnym do Powiatowego Przeglądu Młodych Talentów MIKROFONIA 2016 z naszej szkoły zakwalifikowały się 3 osoby. W kategorii klas I-III Tom Barczak 3d, a w kategorii klas IV-VI - Sara Frankiewicz z klasy 5d oraz Dominika Strzępka z kl 6c, która otrzymała statuetkę. Na etapie powiatowym w Obornikach w kategorii klas IV-VI II miejsce zajęła Sara Frankiewicz. Jako laureatka przeglądu wystąpiła w koncercie , który odbył się 16 kwietnia w Obornicki Ośrodku Kultury. Serdecznie gratulujemy naszym młodym utalentowanym wokalistom!
>>GALERIA <<VII WIELKOPOLSKI TURNIEJ INEA CUP 2016
14. 04. 2016

Na orliku przy Szkole Podstawowej nr 3 w Rogoźnie odbył się gminny Turniej Piłki Nożnej INEA CUP. Do turnieju zgłosiło się 6 drużyn (dwie drużyny z naszej szkoły). Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach. Nasi uczniowie odnieśli komplet zwycięstw. Wygrywając swoje półfinały awansowali do finału. Tak jak w zeszłym roku I i II drużyna z naszej szkoły rozegrały mecz finałowy. Po bardzo zaciętej grze zwycięzcami całego turnieju okazali się uczniowie z II drużyny.
Klasyfikacja końcowa

I SP-3 II DRUŻYNA
II SP- 3 I DRUŻYNA
III SP-PRUŚCE
IV SP-BUDZISZEWKO
V SP-2 ROGOŹNO
VI ZS-GOŚCIEJEWO>>GALERIA <<KONKURS RECYTATORSKI,,ZACHWYT NAD ŚWIATEM PRZYRODY".
12. 04. 2016

W dniu 12 kwietnia 2016 roku w BIBLIOTECE SZKOLNEJ odbył się KONKURS RECYTATORSKI,,ZACHWYT NAD ŚWIATEM PRZYRODY". Uczniowie klas drugich wzięli udział w eliminacjach szkolnych: kl.2a - Dominika Abraham, Patrycja Gidaszewska , kl.2b - Dominika Goźdź, Kewin Smoleń, Iga Zakrzewska, kl.2c -Aleksandra Olędrowicz, Tomasz Łukowski Natalia Obydź, 2d - Kamil Tabat, Gabriel Runowski, Aleksandra Simińska, kl.2e - Gabriela Buśko, Irmina Strzelecka, Nikola Mazurek. Komisja konkursowa w składzie: Dyrektor Szkoły na Rzańska, Izabela Andrzejczak, Sylwia Sell wyłoniła zwycięzców, którzy otrzymali nagrody książkowe . Laureaci konkursu będą reprezentować naszą szkołę 26 kwietnia 2016r. w Bibliotece Publicznej:

I miejsce Tomasz Łukowski kl.2c

II miejsce Dominika Goźdź kl.2b

III miejsce Natalia Obydź kl.2c

Wszyscy recytatorzy otrzymali dyplomy. Trzymamy kciuki za naszych trzech uczniów, którzy będą popularyzować piękną recytację wśród szerszej publiczności.
>>GALERIA <<KONKURS PLASTYCZNY ,,JAK ZMINIMALIZOWAĆ RYZYKO WYSTĄPIENIA CUKRZYCY"
11. 04. 2016

Szkolne Koło PCK z inicjatywy opiekuna p. Sylwii Sell przy współpracy wychowawców zorganizowało konkurs plastyczny ,,Jak zminimalizować ryzyko wystąpienia cukrzycy" dla uczniów klas I-III i IV-VI. Konkurs realizowany był w ramach powiatowego programu zdrowego stylu życia oraz z okazji Światowego Dnia Zdrowia obchodzonego 7 kwietnia br. pod hasłem ,,Jak zminimalizować ryzyko wystąpienia cukrzycy". Wszystkie prace młodych artystów dostarczone zostały w dniu 11 kwietnia 2016 r. i wezmą udział w etapie powiatowym, którego organizatorem są: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Obornikach, Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Obornikach, Wydział Spraw Obywatelskich i Zdrowia Starostwa Powiatowego. Wręczenie nagród nastąpi 9 maja br.-sala sesyjna Starostwa Powiatowego. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie zorganizowanej w holu Starostwa Powiatowego. Życzymy powodzenia wszystkim autorom prac konkursowych z SP 3.
>>WRĘCZENIE NAGRÓD <<
>>PRACE<<Sprzątanie w Nienawiszczu
09. 04. 2016

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
05. 04. 2016

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<GALERIA MIEJSKA ARSENAL 2 b
02. 04. 2016

>>GALERIA <<KATEDRA w Poznaniu. Spotkanie flażolecistów z okazji 1050 ROCZNICY CHRZTU POLSKI
02. 04. 2016

>>GALERIA <<Zwiedzanie Muzeum Powstania Wielkopolskiego klasa 2 b
02. 04. 2016

>>GALERIA <<MISTERIUM
23. 03. 2016

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<PÓŁFINAŁ REJOMU CHŁOPCÓW W MINIKOSZYKÓWKĘ
23. 03. 2016

Po zdobyciu mistrzostwa powiatu chłopcy naszej szkoły udali się do hali sportowej w Opalenicy na Półfinał Rejonu w Minikoszykówkę. Po zaciętych pojedynkach z rówieśnikami innych szkół zajęliśmy III miejsce.

SKŁAD ZESPOŁU

PACZESNY JAKUB
STACHOWIAK ŁUKASZ
ZWOLIŃSKI NORBERT
KRAKOWIAK JAKUB
CHRZANOWSKI ERYK
GRABOWSKI BARTOSZ
KORYBALSKI WIKTOR
FILARSKI JAKUB
BARTOSZEWICZ KACPER
HERMANN BARTOSZ
PILARSKI JACEK
KAMIŃSKI JAKUB
KRÜGER OLAF"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"
23. 03. 2016

W dniach 21 - 23 marca w Grodzisku Wielkopolskim rozegrany został Finał Wojewódzki XVI Edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". W gronie drużyn walczących o końcowy sukces na boiskach Groclinu uczniowie naszej szkoły pokonali:
SP- 3 Środa Wielkopolska 4 - 1
UKS Września 6 - 2
SP Odolanów 8 - 0
oraz zremisowali z SP- 5 Jarocin 3 - 3
Niekorzystna różnica bramek zakończyła udział naszej drużyny. W Finale Ogólnopolskim Wielkopolskę reprezentować będzie SP- 8 Kalisz po zwycięstwie nad UKS Akademią Reissa.

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KL. V O PUCHAR PRZECHODNI SP RYCZYWÓŁ
21. 03. 2016

W hali sportowej w Ryczywole 21 w marcu odbył się Turniej Piłki Nożnej kl. V. Do zmagań przystąpiło sześć zespołów z powiatu obornickiego. Nasza drużyna odniosła wszystkie zwycięstwa zdobywając w ten sposób I miejsce. Z rąk organizatorów uczniowie otrzymali złote medale, dyplom oraz bardzo okazały puchar przechodni. Postawa fair play uczniów naszej szkoły bardzo spodobała się organizatorom turnieju, dzięki temu otrzymaliśmy zaproszenie na przyszły rok. Dziękujemy, a wszystkim uczestnikom gratulujemy.

SKŁAD DRUŻYNY

PEDDA BARTOSZ
HERMANN BARTOSZ
BARTOSZEWICZ KACPER
KAMINSKI JAKUB
FILARSKI JAKUB
KABAT NORBERT
KAMIŃSKI JAKUB
KORYBALSKI WIKTOR
>>GALERIA <<PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
21. 03. 2016

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<Zwyczaje Świąt Wielkanocnych
17, 18. 03. 2016

17 i 18 marca najmłodsi uczniowie udali się do Biblioteki Publicznej na spotkanie poświęcone zwyczajom Świąt Wielkanocnych. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną , która przybliżyła im historię świąt, symbole Wielkiej Nocy( jajko, baranek, chleb, sól i pieprz, masło i kiełbasa) oraz zwyczaje związane z szukaniem zajączka i śmigusem- dyngusem. Uczniom bardzo podobały się bajki, zagadki i rebusy przygotowane z tej okazji przez panie bibliotekarki oraz krótkie śmieszne filmiki na tematy świąteczne. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy otrzymają od zajączka słodycze i upragnione zabawki.


DZIEŃ TALENTU
18. 03. 2016

W tym roku szkolnym klasy I -III powitały wiosnę już 18 marca. Był to szczególny dzień, ponieważ dzieci z młodszych klas zaprezentowały swoje talenty recytatorskie, wokalne, taneczne, sportowe, grę na instrumentach, a nawet umiejętno?ci kulinarne. Pięknie przebrane za wiosenne kwiaty, motyle i biedronki prezentowały wiersze i piosenki o wio?nie. Z wielkim podziwem i uznaniem oglšdali?my popisy taneczne i sportowe, w?ród których był nawet pokaz taekwondo, słuchali?my gry na flażoletach, skrzypcach i keyboardzie. Każdy uczestnik był mistrzem i zasłużył na pamištkowy medal, choćby dlatego, że potrafił przełamać tremę i wystšpić przed bardzo wymagajšcš "małš" publiczno?ciš, która reagowała wspaniale, brawami, wspólnym tańcem i ?piewem. Atmosfera "Dnia Talentu" była tak radosna, że po deszczowym, zimnym poranku na niebie pojawiło się wiosenne słoneczko.

Anna Wysocka

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY "KANGUR"
17. 03. 2016

>>GALERIA <<GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO
17. 03. 2016

>>GALERIA <<NASI NA STADIONIE INEA LECH POZNAŃ
15. 03. 2016

Pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów naszej szkoły 15. marca pojawiła się na Stadionie Lecha Poznań, by obejrzeć mecz piłki nożnej: PÓŁFINAŁ PUCHARU POLSKI LECH POZNAŃ - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC.> Gorący doping 13 tysięcy kibiców, a wśród nich naszych uczniów usłyszeli piłkarze Lecha. Po bardzo zaciętej grze Lech wygrał z Zagłębiem 1:0. Wszystkim atmosfera imprezy sportowej bardzo się podobała i każdy zadeklarował chęć udziału w następnym meczu z udziałem Lecha.
>>GALERIA <<REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
7-9. 03. 2016

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<III m-ce w Finale Rejonu Siatkarek SP 3 Rogoźno
07. 03. 2016

7 marca br. w hali sportowej Nałęcz w Szamotułach odbył się Finał Rejonu w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych. Powiat Obornicki reprezentowały zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie.
W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów.
Po losowaniu przeciwnikami naszej drużyny były siatkarski z Szamotuł i Kwilcza. W drugiej grupie znalazły się zespoły z Nowego Tomyśla, Stęszewa i Grodziska.
W pierwszym meczu nasze zawodniczki spotkały się z drużyną z Szamotuł przegrywając 0:2. Kolejny z Kwilczem wygrały 2:0. W kolejnej rundzie spotkały się z drużyną ze Stęszewa walcząc o wejście do ścisłego finału. Po bardzo zaciętej rywalizacji siatkarki z Rogoźna przegrały 1:2 przy czym w ostatnim secie wynik był następujący 15:17!!!
Ostatecznie zajęły III miejsce wygrywając z Nowym Tomyślem 2:0. I miejsce zajęła drużyna ze Stęszewa, II miejsce zawodniczki Szamotuł.
Naszą drużynę reprezentowały: Katarzyna Pierwoła, Dobrochna Marchwiak, Laura Kowalak, Natalia Łukaszyk, Kinga Sudoł, Natalia Górzna, Monika Górna, Nadia Landowska, Dominika Bierła, Aleksandra Zapart, Agata Budka.

WARSZTATY WIELKANOCNE kl.2e
03. 03. 2016

>>GALERIA <<WYCIECZKA SK PCK DO OBORNIK NA BASEN
02. 03. 2016

W dniu 2 marca 2016 roku członkowie Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża w składzie: Martyna Piechocka, Weronika Sell, Patrycja Zwolińska , Alicja Głowska, Jacek Pilarski, Filip Pauszek, Bartosz Hermann brali udział w wycieczce integracyjno-rekreacyjnej do Obornik z inicjatywy opiekuna SK PCK Sylwii Sell.
>>GALERIA <<"Trójki" i "Czwórki" Siatkarskie w Ćwierćfinale Mistrzostw Wielkopolski Kinder + Sport w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Podstawowych.


Od grudnia 2015 r. zawodniczki SP-3 Rogoźno i Stowarzyszenia Junior biorą udział w rozgrywkach tzw fazy rozbudowanej Kinder + Sport w Piłce Siatkowej. Dziewczęta startowały w kategorii "trójek" i "czwórek". Wzięły udział w kilku turniejach walcząc o udział w Ćwierćfinałach Mistrzostw Wielkopolski. W eliminacjach klubowych, które odbyły się w Szamotułach 6 marca br. obu drużynom udało się zakwalifikować do dalszych rozgrywek, pokonując w swoich grupach zespoły z Szamotuł, Piły, Złotowa. "Czwórki siatkarskie" przegrały tylko z drużyną z Murowanej Gośliny. Dalszy etap odbędzie się w kwietniu br. również w Szamotułach.
Drużyny reprezentowały:
"Trójki" - Natalia Łukaszyk, Oliwia Nowacka, Aleksandra Korybalska, Maja Kamińska, Dominika Adamska.
"Czwórki" wystąpiły w składzie: Katarzyna Pierwoła, Dobrochna Marchwiak, Laura Kowalak, Monika Górna, Natalia Górzna, Zuzanna Piłat


Miejsko - Gminne i Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt
02. 2016

W lutym w Rogozińskiej Trójce odbyły się Miejsko - Gminne i Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Dziewczęta z Rogozińskiej Trójki zdobyły I miejsce zarówno w Mistrzostwach Miejsko - Gminnych jak i Powiatowych uzyskując awans do finału Mistrzostw Rejonowych, które odbędą się 7 marca br. w Szamotułach. 6 marca br. także w Szamotułach drużyna ta weźmie udział w turnieju eliminacyjnym do Ćwierć Finału Mistrzostw Wielkopolski Kinder +Sport. Zespół wystąpił w składzie:

Katarzyna Pierwoła, Dobrochna Marchwiak, Zuzanna Piłat, Laura Kowalak, Natalia Górzna, Monika Górna, Natalia Łukaszyk, Oliwia Nowacka, Aleksandra Zapart, Weronika Skalska.

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ CHŁOPCÓW
25. 02. 2016

W sali sportowej ZS H. Cegielskiego w Rogoźnie 25 lutego odbył się Finał Powiatu w Piłce Koszykowej Chłopców Szkół Podstawowych. Do rozgrywek zgłosiły się - SP-2 Rogoźno i SP-3 Rogoźno. Chłopcy z naszej szkoły zdecydowanie i pewnie wygrali 66 do 18. Zdobywając mistrzostwo powiatu wywalczyliśmy awans do finału rejonu, który odbędzie się 23 marca w Nowym Tomyślu. Gratulujemy za sportową postawę fair play.

SKŁAD ZESPOŁU

PACZESNY JAKUB
STACHOWIAK ŁUKASZ
ZWOLIŃSKI NORBERT
KRAKOWIAK JAKUB
RODAK MIKOŁAJ
GRABOWSKI BARTOSZ
ZŁOCH JAKUB
FILARSKI JAKUB
BARTOSZEWICZ KACPER
HERMANN BARTOSZ
PEDDA BARTOSZ
KAMIŃSKI JAKUBTURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ KL. IV O PUCHAR PRZECHODNI SP RYCZYWÓŁ
23. 02. 2016

W hali sportowej w Ryczywole 23 lutego odbył się Turniej Piłki Nożnej kl. IV. Do zmagań przystąpiło pięć zespołów z powiatu obornickiego grając systemem każdy z każdym. Nasza drużyna odniosła trzy zwycięstwa i doznała jednej porażki zdobywając w ten sposób II miejsce. Z rąk organizatorów uczniowie otrzymali srebrne medale i dyplom. Postawa fair play uczniów naszej szkoły bardzo spodobała się organizatorom turnieju, dzięki temu otrzymaliśmy zaproszenie na przyszły rok. Dziękujemy, a wszystkim uczestnikom gratulujemy!
SKŁAD DRUŻYNY

BETKA ALEKSANDRA
DREWICZ ALEKSANDER
ROZMARYNOWICZ KACPER
GILEWSKI BARTŁOMIEJ
NADOLNY JAKUB
SUDOŁ JAKUB
PILARSKI DAWID
KOWALSKI DANIEL


PRÓBNY SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY
23. 02. 2016

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce
17. 02. 2016

Nasza szkoła była organizatorem etapu powiatowego XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, który został przeprowadzony 17 lutego 2016 r. Do konkursu zakwalifikowało się 26 uczniów z pięciu szkół podstawowych z powiatu obornickiego. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów: Amelia Rogińska, Aleksandra Rzepecka oraz Mikołaj Grabowski. Celem Konkursu jest przybliżenie uczniom wiedzy z zakresy historii i geografii, ale także zagadnień dotyczących kultury, obyczajów, gwary oraz ludzi związanych z Wielkopolską. Konkurs jest również sposobem na zaszczepianie uczniom miłości i szacunku do Małej Ojczyzny. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy dobrych wyników.
>>GALERIA <<POCZTA WALENTYNKOWA
15. 02. 2016

>>GALERIA <<XXI OGNISKO POD DĘBEM PRZEMYSŁA II - MARLEWO
13. 02. 2016

Tym razem spotkanie pod dębem w Marlewie odbyło się w sobotę 13 lutego. W tym roku było to 21 spotkanie pod dębem, by upamiętnić miejsce gdzie według legendy 8 lutego 1296 roku zginął król Polski Przemysł II. "O tragedii jaka rozegrała się 8 lutego 1296 r. w Rogoźnie przeczytać można w prastarym "Roczniku wielkopolskim". Kustosz muzeum pan Jerzy Dąbrowski, już od lat wciela się w postać kasztelana rogozińskiego Jakuba Domaradzica, wraz z grupą rycerzy przybyłych z Wałcza specjalnie na obchody rocznicowe pokazał publiczności walkę rycerską na miecze i topory. Spotkanie pod dębem to kolejna lekcja historii. Podczas pobytu wybraliśmy się na przejażdżkę konną, zaś miłośnicy historii spróbowali swoich sił w strzelaniu z łuku i rzucie toporkiem. Wszyscy mogli się ogrzać przy ognisku, które zakończyło się tradycyjnie wspólnym pieczeniem kiełbasek. Na spotkaniu nie zabrakło oczywiście uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 z opiekunem panią Danutą Karolak.
>>GALERIA <<Dzień Babci i Dziadka w klasie 1b
04. 02. 2016

>>GALERIA <<Projekt ,,MALI uczniowie idą do szkoły''
03. 02. 2016

W ramach projektu ,,Mali uczniowie idą do szkoły'', do którego przystąpiła Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich , w dniach 03- 04 lutego2016 roku został zorganizowany na terenie szkoły kiermasz książki. W trakcie trwania kiermaszu, który odbył się pod hasłem ,,Dni książki dla Afryki'' można było nabyć książeczki wykonane przez najmłodszych uczniów naszej placówki za symboliczną kwotę. Książki cieszyły się dużym zainteresowaniem, każda z nich była ciekawa i oryginalna, a przede wszystkim wykonana z myślą o tych dzieciach , które mają utrudniony dostęp do edukacji. Zebrane fundusze ze sprzedaży książeczek zostaną przekazane na konto UNICEF. Komisja w składzie: Joanna Kania, Ilona Górniak, Ewa Szturmińska , Joanna Grabowska, Izabela Andrzejczak, Sylwia Sell, Bożena Stępień dokonała wyboru najciekawszej książki, która weźmie udział w konkursie na ,,Książkę Dzieci Dzieciom UNICEF''. Dla zwycięskiej placówki przewidziana jest szczególna nagroda - wizyta Ambasadora Dobrej Woli Artura Żmijewskiego. Trzymamy kciuki za autora wyłonionej książki.

DOCHÓD ZE SPRZEDAŻY KSIĄŻECZEK W KWOCIE 772,42 ZŁ PRZEKAZANO NA KONTO UNICEF. KSIĄŻECZKA DOMINIKI ABRAHAM Z KLASY 2A ZOSTAŁA WYBRANA I WYSŁANA NA KONKURS.DYPLOMY I WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE NA NAJBARDZIEJ ORYGINALNĄ KSIĄŻKĘ PRZYGOTOWANA W RAMACH PROJEKTU:,,MALI UCZNIOWIE IDĄ DO SZKOŁY,"OTRZYMUJĄ:

I MIEJSCE

1.DOMINIKA ABRAHAM KLASA 2A
2.ALEKSANDRA RZEPECKA KLASA 4D
3.AMELIA ROGIŃSKA KLASA 4D
4.WERONIKA SELL KLASA 4C

II MIEJSCE

1. IRMINA STRZELECKA KLASA 2E
2. TOMASZ ŁUKOWSKI 2C

III MIEJSCE

1. MARTYNA KIEŁPIŃSKA KLASA 3A
2. BARTOSZ POCHYLSKI KLASA 2A
3. ZOFIA RUKS KLASA 2A

WYRÓZNIENIA

1. JAKUB WOJTKOWIAK KLASA 2E
2. OLIWIA WRÓBLEWSKA KLASA 1C
3. OLIWIER WALICH 1B
4. DOMINIKA MARCHEWKA
5. NATALIA OBYDŹ KLASA 2C
6. JULIA KRZESZEWSKA 2C
7. IZABELA GIERNATOWSKA KLASA 1C
8. NADIA FRĄCKOWIAK KLASA 1D
9. ANTONINA LIS 1C
10. STANISŁAW HOROSZKIEWICZ 2C
11. MARTYNA TUROWSKA 3B
12. ALEKSANDRA DISTERHEFT KLASA 1D
13. JONASZ FRANKIEWICZ KLASA 1B
14. ŻANETA WIERZBIŃSKA 2A
15. OLIWIA DAMSKA 1C
16. AGATA DZIKOWSKA 2E>>GALERIA <<
>>GALERIA <<BAL PRZEBIERAŃCÓW- klasa 2b
15. 01. 2016

>>GALERIA <<BAL PRZEBIERAŃCÓW
15. 01. 2016

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<DZIEŃ PATRONA
15. 01. 2016

>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<DIZEŃ BABCI I DZIADKA- klasa 2b
14. 01. 2016

>>GALERIA <<,,DO BETLEJEM NIE JEST TAK DALEKO ONO JEST NA WYCIAGNIĘCIE LUDZKIEGO SERCA, LUDZKIEJ DŁONI''
14.01.2016

14.01.16 roku członkowie szkolnego koła PCK przygotowali kolędowanie dla klas 1-3: ,,DO BETLEJEM NIE JEST TAK DALEKO ONO JEST NA WYCIAGNIĘCIE LUDZKIEGO SERCA, LUDZKIEJ DŁONI'' z inicjatywy opiekuna szkolnego koła PCK Sylwii Sell i pani Bożeny Stępień. W tym dniu biblioteka szkolna zamieniła się w małe Betlejem a członkowie SK PCK oddawali pokłon przy żłóbku nowo narodzonemu Jezusowi, śpiewali kolędy w składzie: Zuzanna Nowak, Patrycja Zwolińska, Alicja Głowska, Weronika Sell, Jacek Pilarski, Filip Pauszek, Kacper Bartoszewicz. Zaproszeni goście włączyli się do wspólnego kolędowania w myśl tradycji.
>>GALERIA <<Dzień Babci i Dziadka w literaturze
12-13.01.2016

12 i 13 stycznia 2016 roku uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie zostali zaproszeni do Biblioteki Publicznej na Dzień Babci i Dziadka w literaturze w ramach współpracy bibliotek. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, której myślą przewodnią było propagowanie wartości rodzinnych, szacunku do osób starszych, motyw starego drzewa jako symbol pamięci o tych, których kochamy i są wśród nas. Dzieci miały okazję wspólnie zaśpiewać piosenki oraz zaprezentować swój wiersz dla babci i dziadka i podzielić się wiedzą z prezentacji. Wszyscy uczniowie przyznali, że jest to bardzo ważne święto i w myśl tradycji należy je kultywować.
>>GALERIA <<Dzień Babci i Dziadka w klasie 1f
13.01.2016

>>GALERIA <<WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
10. 01. 2016

10.01.2016 r. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im.Powstańców WielkoPolskich w Rogoźnie wzięli udział Welkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w składzie: Zuzanna Nowak, Martyna Piechocka, Weronika Sell, Filip Pauszek, Jacek Pilarski, Jakub Paczesny, Bartosz Zaranek, Bartosz Krzyśka, Karol Data, Bartosz Pochylski. Członkowie i wolontariusze godnie reprezentowali nasza szkołę w imprezie środowiskowej podczas, której zebrano ponad 22.000zł.
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<ŚLADAMI TRZECH KRÓLI-XX zjazd flażolecistów
9.01.2016

>>GALERIA <<PASOWANIE NA CZYTELNIKA
07.01.2016

7 STYCZNIA 2016 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 odbyła się Uroczystość Pasowania Uczniów klas I na Czytelnika, którą otworzyła wicedyrektor szkoły Pani Elżbieta Kowala. Uczniowie klas I przybyli najpierw do bibliotecznego Centrum Informacji Multimedialnej, gdzie pracownicy biblioteki zapoznali uczniów z księgozbiorem oraz zasadami wypożyczania i zwracania książek. Dzieci zadawały pytania dotyczące komputeryzacji biblioteki, pracy bibliotekarzy, ilości książek i czasu ich wypożyczenia. Następnie wszyscy udali się do wypożyczalni gdzie nastąpiła prezentacja księgozbioru, do którego dzieci mają wolny dostęp. Duże zainteresowanie wzbudziły zbiory specjalne szkoły(kroniki szkolne, klasowe, uczniów sukcesu oraz foto-kroniki ).Imprezie towarzyszyły gry i zagadki czytelnicze z którymi dzieci doskonale sobie poradziły. Rolę pierwszoplanową odegrała uczennica klasy 6c Zuzanna Nowak, która wcieliła się w postać książki. Gdy nastąpił moment najbardziej oczekiwanego ślubowania i pasowania na czytelnika każdy uczeń za pomocą olbrzymiego pióra został pasowany przez p. Sylwię Sell na pełnoprawnego czytelnika szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały książeczki z tekstem ślubowania. Serdecznie dziękujemy i zachęcamy do częstego wypożyczania książek!
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<Laureaci konkursu pt. ,,Przemysł II w plastyce i literaturze"


 1. Wysocki Michał - kl. 6c
 2. Czwichocki Gracjan - kl. 5d
 3. Marszał Julia - kl. 4b wyróżnienie konkurs plastyczny
 4. Kiełpiński Mateusz - kl. 6c wyróżnienie konkurs plastyczny
 5. Krakowiak Jakub - kl. 6a wyróżnienie konkurs plastyczny
 6. Frankiewicz Sara - kl. 5d III miejsce konkurs plastyczny
 7. Rozmarynowicz Kacper - kl. 4a III miejsce konkurs plastyczny
 8. Baczyński Igor - kl. 1b wyróżnienie konkurs plastyczny
 9. Łukowski Tomasz - kl. 2c wyróżnienie konkurs plastyczny
 10. Ruks Zofia - kl. 2a wyróżnienie konkurs plastyczny
 11. Mejza Dominika - kl. 1e wyróżnienie konkurs plastyczny
 12. Abraham Dominika - kl. 2a wyróżnienie konkurs plastyczny
 13. Dominika Goźdź - kl. 2b wyróżnienie konkurs plastyczny
 14. Wieczorek Arkadiusz - kl. 3a III miejsce konkurs plastyczny
 15. Wieczorek Bartosz - kl. 2a I miejsce konkurs plastyczny
 16. Giernatowska Izabela - kl. 1c II miejsce konkurs plastyczny
 17. Przybylska Zuzanna - kl. 2c I miejsce konkurs plastyczny

  "Sto pytań do Przemysła II"

  "Legenda o Przemysławie II"
  JASEŁKA 2015
  22. 12. 2015

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  WIGILIA W 2d
  22. 12. 2015

  >>GALERIA <<  GÓRA GROSZA
  21. 12. 2015

  >>GALERIA <<  JARMARK ŚWIĄTECZNY
  19. 12. 2015

  >>GALERIA <<  Klasa 2d w Regionalnym Centrum Profilaktyki Uzależnień dla Dzieci i Młodzieży w Rogoźnie
  16-18. 12. 2015

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  WIGILIA W 2A
  16. 12. 2015

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  MIKOŁAJKI SZKOLNEGO KOŁA PCK
  09. 12. 2015

       Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć Świętego Mikołaja biskupa Miry. Zwyczajem jest 6 grudnia obdarować dzieci oraz bliskie osoby drobnymi prezentami oraz smakołykami, często w nocy z 5 na 6 grudnia podkłada się prezenty pod poduszkę lub umieszcza w dużej kolorowej skarpecie. Mikołajki znane są na całym świecie pod nazwami: Santa Clause (USA, Babbo Natale (Włochy, Heilige Nicolaus (Niemcy), Mikulas (Czechy), Julemanden(Dania).Święty Mikołaj urodził się w Licji w Azji Mniejszej około 280 roku. Odznaczał się pobożnością już w młodym wieku, toteż brat matki Mikołaja biskup Patary wyświęcił go na prezbitra. Otrzymany spadek po rodzicach Mikołaj przeznaczył na pomoc biednym i potrzebującym mieszkańcom. Jak głosi legenda dary podsuwał anonimowo, stąd pochodzi tradycja podkładania pod poduszkę.Pozostał człowiekiem bardzo skromnym, wszystkie posiadane dobra rozdawał. Zmarł 6 grudnia około 345 roku. Postać i legenda świętego Mikołaja przedstawianego jako dziadek w czerwonym kożuchu z długą białą brodą, w saniach zaprzęgniętych w renifery, powstała w latach 20-tych na zlecenie koncernu Coca-Cola. Według różnych wersji Mikołaj zamieszkuje wraz z grupą elfów Laponię lub biegun północny.
       9 grudnia 2015 roku od godziny 12.30 do godziny 14.30 w bibliotece szkolnej p. Sylwia Sell zorganizowała członkom SK PCK spotkanie mikołajkowe podczas, którego wolontariusze wręczyli sobie nawzajem upominki. Wspólne gry i zabawy oraz smakołyki umiliły im czas w to pochmurne, ponure popołudnie.
  >>GALERIA <<
  ODWIEDZINY MIKOŁAJA
  07. 12. 2015

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  KARTKI ŚWIĄTECZNE


  >>GALERIA <<  "MIKOŁAJKI DLA MAJKI"
  06. 12. 2015

  Dnia 6 grudnia w sali RCK odbył się koncert charytatywny , którego celem było zebranie pieniążków dla chorej Majki , na koszty związane z jej leczeniem. Udało nam się zebrać 10285zł 43 grosze, 10 funtów i 1 euro! Kwota przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Jeszcze raz w imieniu rodziców Majki dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za występy i przekazane dary na kiermasz i licytacje, pani Małgosi za przygotowanie tancerek, panu Robertowi za przygotowanie wokalistów, pani Katarzynie Kasprzak z zespołem za przepiękny, klimatyczny koncert, panu Bartkowi Tecław za pomoc w licytacji, piosenki oraz zarażenie wszystkich pozytywną energią, młodzieżowej drużynie WOPR i straży pożarnej za sprzedaż jemioły i sianka, Rogozińskiemu Centrum Kultury za udostępnienie sali, panu akustykowi za nagłośnienie koncertu, panu Tomaszowi za zrobione serduszka, panu Michałowi za dożywianie wolontariuszy, młodzieży z grupy teatralnej TOMY za wolontariat, panom z ochrony za poczucie bezpieczeństwa oraz wszystkim, którzy w tym dniu przyszli na koncert z otwartymi sercami.
  >>GALERIA <<

  Joanna Kania
  ZABAWKI DLA DZIECI W CENTRUM ZDROWIA DZIECKA


  Uczniowie naszej szkoły zbierali zabawki dla chorych dzieci, które przebywają w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Zebraliśmy cały samochód misiaków, lalek, puzzli oraz innych przedmiotów, którymi dzieci chciały podzielić się ze swoimi rówieśnikami. Majka wraz z mamą przekazały je dzieciom przebywającym w szpitalu. Resztę zabawek zostawiły w gabinecie zabiegowym, na nagrody za odwagę . W Centrum panuje taki zwyczaj, dzięki ludziom dobrej woli, mali pacjenci na otarcie łez mogą wybrać sobie zabawkę. Do naszej akcji dołączyły także dzieci z " Akademii małych odkrywców" . I znowu nasze dzieci stanęły na wysokości zadania i pokazały jak w małych istotkach mieszczą się wielkie serca. Udowodniły , że nie tylko dostawanie, ale dawanie komuś prezentu jest równie piękne. A przecież trzeba było pożegnać się ze swoją ulubioną zabawką.., tym bardziej powinniśmy być z nich dumni!! Mali pacjenci z Centrum Zdrowia Dziecka bardzo dziękują za prezenty!
  >>GALERIA <<  APEL MIKOŁAJKOWY
  04. 12. 2015

  >>GALERIA <<  FINAŁ WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
  01. 12. 2015

  W Pile 1.12.2015 r. odbył się Finał Wojewódzki w Halową Piłkę Nożną. Do rozgrywek przystąpiło 8 szkół: z Krotoszyna, Środy, Konina, Leszna, Poznania, Piły, Damasławka i nasza szkoła. Po bardzo wyrównanej grze ostatecznie zajęliśmy siódme miejsce. Z rąk pana prezesa SZS Wielkopolska Bartosz Hermann otrzymał statuetkę dla najlepszego zawodnika.

  SKŁAD ZESPOŁU:

  PACZESNY JAKUB
  GRABOWSKI BARTOSZ
  STACHOWIAK ŁUKASZ
  ZŁOCH JAKUB
  KORNOBIS IGOR
  BARTOSZEWICZ KACPER
  FILARSKI JAKUB
  KABAT NORBERT
  HERMANN BARTOSZ
  ZWOLIŃSKI NORBERT
  >>GALERIA <<  MIKOŁAJ DZIECIOM
  27. 11. 2015

  Paczki przekazane przez NIEMIECKI CZERWONY KRZYŻ trafiły do 60 uczniów naszej szkoły w ramach AKCJI MIKOŁAJ DZIECIOM , której koordynatorem była p. Sylwia Sell - opiekun Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża . Mikołajkowa niespodzianka za pośrednictwem wychowawców wręczona została dzieciom w obecności opiekunów prawnych w dniach od 2 -7 grudnia 2015 roku.
  >>GALERIA <<  W TROSCE O NASZE DZIECI..
  27. 11. 2015

  Rok szkolny 2015/2016 to rok, w którym kontynuując tradycje szkoły, zostały mocno zaznaczone działania na rzecz walki z agresją i przemocą. W ramach profilaktyki tzw. uniwersalnej (odnoszącej się do całej społeczności szkolnej):
  - dba się o budynek szkolny,
  - postawiono sobie wysokie oczekiwania,
  - prowadzi się monitoring wizyjny,
  - personel pełni dyżury podczas przerw,
  - włącza się rodziców w podejmowanie decyzji dotyczących szkoły, zwłaszcza działań na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa uczniów,
  - diagnozuje się poziom poczucia bezpieczeństwa wśród uczniów,
  - opracowano i upowszechniono jasne oczekiwania dotyczące zachowania, zasad, reguł, konsekwencji w konsultacji z rodzicami i uczniami,
  - zapoznano uczniów i rodziców opracowanym procedurami reagowania w sytuacjach kryzysowych,
  - prowadzi się działania integracyjne w klasach,
  - na zajęciach pozalekcyjnych udziela się pomocy psychologiczno- pedagogicznej w tym min. rozwija się zainteresowania i uzdolnienia uczniów,
  - uczy się dzieci najważniejszych umiejętności psychologicznych i społecznych,
  - organizuje się szkolenia dla rodziców i nauczycieli z zakresu problematyki agresji i przemocy, udzielania uczniom wsparcia, uczenia umiejętności psychologicznych i społecznych, podejmowania interwencji profilaktycznych, reagowania w sytuacjach kryzysowych.  Przemysł II w naszej szkole
  27. 11. 2015

  >>GALERIA <<  DZIEŃ SZKOŁY WOLNEJ OD PRZEMOCY
  27. 11. 2015

  Dzień 27.11.15 r. w naszej szkole został nazwany DNIEM SZKOŁY WOLNEJ OD PRZEMOCY. Chcieliśmy uświadomić wszystkim, jak ważne jest, niczym niezmącone poczucie bezpieczeństwa, obecność przyjaciół i pomocnych ludzi. Zdajemy sobie sprawę, że to od każdego z nas wiele zależy. Naszym marzeniem jest by TOLERANCJA i AKCEPTACJA zastąpiła destrukcyjną agresję i przemoc. Uczniowie z klasy IV a, pod czujnym okiem p. G. Przybył, p. J. Grabowskiej i p. J. Kani przygotowali ciekawy apel, który przypominał nam w atrakcyjny sposób treści lekcji wychowawczych, spotkań z psychologiem i pedagogiem szkolnym. Zgromadzenie uczniów w tym dniu sprzyjało uhonorowaniu laureatów konkursu na plakat i prezentację multimedialną pod hasłem: ,,Przemocy STOP!", ,,Szkoła wolna od zagrożeń".

  Konkurs plastyczny- realizator p. I. Górniak:

  1 miejsce: Rozmarynowicz Kacper- klasa 4b
  2 miejsce: Ptaszyńska Wiktoria- klasa 5a
  Kamińska Maja- klasa 5a
  3 miejsce: Czerwińska Julia- klasa 5d
  Marchwiak Dobrochna- klasa 6a

  Konkurs na prezentację multimedialną- realizator p. D. Zieniuk

  1 miejsce: Frost Zuzanna- klasa 6b

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  Apel "Przemysław II"
  26. 11. 2015

  >>GALERIA <<  ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
  26. 11. 2015

  W dniu 25 listopada 2015 w bibliotece szkolnej w ramach współpracy ze świetlicą szkolną panie Sylwia Sell, Joanna Grabowska zorganizowały ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Na tą okoliczność zaproszono dzieci ze świetlicy pod opieką pań Agnieszki Czarneckiej, Agaty Fujak, Joanny Grabowskiej. Pani Dyrektor Izabela Konewka otworzyła imprezę oraz opowiedziała historię o swoim ulubionym pluszaku z dzieciństwa. Dzieci pokolorowały i nazwały swoje misie. Wolontariusze SZKOLNEGO KOŁA PCK przygotowali z opiekunem SK PCK gazetki tematyczne , uczennica klasy IV c Weronika Sell przygotowała piosenkę i układ choreograficzny. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki upominek z niespodzianką .
  >>GALERIA <<  Kiermasz książek
  25-26. 11. 2015

  W dniu 25 i 26 listopada 2015 roku podczas spotkań z rodzicami panie bibliotekarki zorganizowały kiermasz 55 na holu szkolnym w celu promocji książek naszych marzeń oraz popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Podczas kiermaszu zakupić można było nowe książki za atrakcyjną cenę. Dochód ze sprzedaży książek w postaci marży wykorzystany zostanie na zakup nowych lektur dla uczniów naszej szkoły.
  >>GALERIA <<  Spotkanie z dietetykiem. Zdrowe odżywianie uczniów w wieku szkolnym
  25. 11. 2015

  >>GALERIA <<  Prace konkursowe ,,Przemysł II w literaturze i plastyce''


  W związku z ogłoszonym konkursem plastyczno - literackim dla dzieci i młodzieży ,,Przemysł II w literaturze i plastyce'' pod Patronatem Burmistrza Rogoźna, a zorganizowanym przez Towarzystwo Przyjaciół Rogoźna i Stowarzyszenie ,, Baranek'' nasi uczniowie wykonali prace plastyczne. Celem konkursu było przybliżenie wiedzy o postaci historycznie związanej z regionem Rogoźna z królem Przemysłem II.
  >>GALERIA <<  ,,Książki naszych marzeń"


  Nasza szkoła w roku szkolnym 2014/2015 przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez MEN pt. ,,Książki naszych marzeń", którego celem była popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie inicjatyw na rzecz zwiększenia zainteresowania czytaniem książek wśród uczniów. Dzięki programowi biblioteka szkolna wzbogaciła się o 50 nowych książek, których tytuły były wybrane przez samych uczniów. Mamy nadzieję, że książki te swoją fabułą będą rozbudzać ciekawość młodego czytelnika i inspirować go do twórczego działania. Zapraszamy do czytania.
  >>GALERIA <<  DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
  19. 11. 2015

  W ramach współpracy bibliotek szkolnych z inicjatywy Pań Bożeny Stępień i Sylwii Sell, Izabeli Andrzejczak, Joanny Grabowskiej zorganizowano spotkanie dla uczczenia DNIA POSTACI Z BAJEK. Uczniowie klasy IIA Gimnazjum nr 1 im. Mazurka Dąbrowskiego w Rogoźnie wraz z wychowawczynią - p. Małgorzatą Siwak - po skończonych lekcjach odwiedzili uczniów klasy 1 f naszej szkoły i przedstawili bajki: "Jasia i Małgosię" autorstwa braci Grimm, "Czerwonego Kapturka" Charles'a Perrault; "Czaplę, ryby i rak" Ignacego Krasickiego. Jakież było zdziwienie pierwszoklasistów, gdy zobaczyli starsze koleżanki i kolegów dla nich grających? Gimnazjaliści - aktorzy to: Angelika Tabat, Adrian Kozłowski, Kacper Cieślik, Martyna Kucak, Milena Brandt, Klaudia Wiśniewska i Weronika Chmielewska. Najwdzięczniejszymi odbiorcami są młodsze dzieci, więc po spotkaniu z tak sympatyczną widownią najprawdopodobniej powtórzymy to spotkanie.
  >>GALERIA <<  SZKOLNY ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA
  9-19. 11. 2015

  W dniach od 9-19 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie odbył się SZKOLNY ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA z inicjatywy opiekuna Szkolnego Koła PCK - mgr Sylwii Sell. W eliminacjach szkolnych wzięli udział uczniowie klas piątych (86uczestników) i szóstych (66uczestników). Komisja w składzie: Przewodnicząca: mgr Iwona Rzańska, członkowie: mgr Sylwia Sell, mgr Bożena Stępień wyłoniła zwycięzców:

  DYPLOMY DLA UCZNIÓW KLAS V:
  BORYS SMARSZ -V b: I MIEJSCE
  JACEK PILARSKI -Va :II MIEJSCE
  WIKTOR KORYBALSKI -Va: III MIEJSCE
  JULIA STRZELECKA -Vc :III MIEJSCE
  DYPLOMY DLA UCZNIÓW KLAS VI:
  KACPER RUNOWSKI- VI b: I MIEJSCE
  AMELIA NAWROT-VI c I MIEJSCE
  KLAUDIA GARNIEC -VI c: II MIEJSCE
  ERNEST WŁODARCZYK-VI b: II MIEJSCE
  JAKUB LANDOWSKI-VI c: III MIEJSCE
  Laureaci oraz przedstawiciele klas piątych i szóstych otrzymali dyplomy, nagrody książkowe na apelu szkolnym Integracja, tolerancja, stop przemocy! w dniu 27.11.2015 roku.
  >>GALERIA <<  WYCIECZKA DO SCHRONISKA AZOREK W OBORNIKACH
  18. 11. 2015

  Dnia 18 listopada 2015roku grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie -członków LIGII OCHRONY PRZYRODY, KOŁA PRZYRODNICZEGO I FOTOGRAFICZNEGO), odwiedziła Schronisko ,,Azorek'' w Obornikach Wlkp. Pod opieką pani Krystyny Ślusarczyk i pani Sylwii Sell uczniowie dostarczyli do schroniska 60 kg karmy dla psów i 5 kg karmy dla kotów. Dostarczona karma to efekt zbiórki wśród uczniów szkoły, której nie obcy jest los zwierząt. Obecnie w schronisku mieszka 30 czworonogów. Niestety pogoda nie dopisała i uczniowie nie mieli możliwości udania się z podopiecznymi schroniska na spacer. Mamy zatem nadzieję, że w przyszłym roku na wiosnę w bardziej sprzyjającej aurze ponownie udamy się z wizytą do Obornik. Jeśli nie masz psa , a chciałbyś mieć zaadoptuj. Pokocha bardziej niż pies z hodowli.

  Zosia z 6a

  >>GALERIA <<  ZŁOCI MEDALIŚCI FINAŁU REJONU W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ
  18.11.2015 r.

  Uczniowie naszej szkoły odnieśli jeden z największych sukcesów sportowych w ostatnich latach. W hali sportowej OSiR w Międzychodzie 18 listopada odbył się Finał Rejonu w Halowej Piłce Nożnej. Chłopcy wychodząc z grupy w półfinale pokonali rówieśników z Pniew 6:0. W finale zagrali z uczniami Szkoły Podstawowej nr-2 z Lubonia. Po zaciętej grze mecz finałowy wygrali 2:0. Zdobywając I miejsce wywalczyli sobie prawo startu w Finale Wojewódzkim.

  SKŁAD DRUŻYNY


  PACZESNY JAKUB
  GRABOWSKI BARTOSZ
  STACHOWIAK ŁUKASZ
  ZŁOCH JAKUB
  KORNOBIS IGOR
  BARTOSZEWICZ KACPER
  FILARSKI JAKUB
  KABAT NORBERT
  HERMANN BARTOSZ
  FRASOŃSKI CYPRIAN
  ZWOLIŃSKI NORBERT
  >>GALERIA <<  Spotkanie z przedstawicielami Policji nt. Odpowiedzialność nieletnich wobec prawa
  13. 11. 2015

  >>GALERIA <<  APEL Z OKAZJI 97 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
  10.11.2015 r.

  >>GALERIA <<


  AKCJA SPRZĄTANIA ROGOZIŃSKIEGO CMENTARZA
  29.10.2015 r.

  AKCJA SPRZĄTANIA ROGOZIŃSKIEGO CMENTARZA

  ZŁOCI MEDALIŚCI W PIŁCE HALOWEJ
  29.10.2015 r.

  W hali sportowej przy SP-4 Oborniki 29 października został rozegrany Finał Powiatu w Halowej Piłce Nożnej. Do rywalizacji o miano najlepszego zespołu przystąpiły szkoły z Rożnowa, Obornik, Gościejewa i nasza szkoła. Nasi chłopcy zdobyli komplet punktów zdobywając I miejsce i awansowali do Finału Rejonu . Skład zespołu: Jakub Paczesny, Bartosz Grabowski, Łukasz Stachowiak, Norbert Zwoliński, Jakub Złoch, Kacper Bartosiewicz, Bartosz Hermann, Igor Kornobis, Jakub Kamiński, Jakub Filarski, Norbert Kabat

  Gratulujemy

  ZWYCIĘZCY XVII EDYCJI O PUCHAR TYMBARKU
  22.10.2015 r.

  Nasza szkoła 22 października była organizatorem XVII edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku w piłkę nożną na szczeblu powiatu. Chłopcy naszej szkoły odnieśli komplet zwycięstw pokonując rówieśników z Obornik i Prusiec. Dzięki zwycięstwu wywalczyli awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się na wiosnę 2016 roku.  SAMO ZDROWIE
  19.10.2015 r.

  >>GALERIA <<
  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
  19.10.2015 r.

  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

  ZDROWE SAŁATKI W KLASIE 2 A
  16.10.2015 r.

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  MISTRZOSTWA GMINY I MIASTA W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ
  15.10.2015 r.

  W Szkole Podstawowej nr 3 15 października odbył się Miejsko-Gminny Turniej Piłki Halowej. Do rozgrywek zgłosiły się wszystkie szkoły podstawowe naszej gminy. Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym. Nasi chłopcy odnieśli wszystkie zwycięstwa zdobywając komplet punktów. Chłopcy wystąpili w składzie: Jakub Paczesny, Bartosz Grabowski, Łukasz Stachowiak, Mikołaj Rodak, Kacper Rogiński, Norbert Zwoliński, Norbert Kabat, Kacper Bartosiewicz, Jakub Filarski, Bartosz Herman, Jakub Kamiński.

  Klasyfikacja końcowa

  I miejsce -- SP-3 ROGOŹNO
  II miejsce -- ZS GOŚCIEJEWO
  III miejsce -- SP PRUŚCE
  IV miejsce -- SP-2 ROGOŹNO
  V miejsce -- SP BUDZISZEWKO
  VI miejsce -- ZS PARKOWO

  >>GALERIA <<
  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
  14.10.2015 r.

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  MISTRZOSTWA GMINY W DRUŻYNOWYM TENISIE STOŁOWYM
  12.10.2015 r.

  W Sali gimnastycznej ZS w Parkowie 12 października zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy w Drużynowym Tenisie Stołowym. W kat. chłopców, w składzie Krzesimir Ostrowski i Damian Andrzejewski wywalczyliśmy IV miejsce; w kat. dziewcząt, w składzie Maja Krawczak i Zuzanna Przybylska wywalczyliśmy II miejsce. Nasze dziewczęta zdobywając srebrny medal będą reprezentowały naszą gminę w mistrzostwach powiatu. Wszystkim gratulujemy, a dziewczętom życzymy połamania rakietek w dalszych zawodach.
  >>GALERIA <<
  Europejski Tydzień Kodowania
  12-16.10.2015 r.  Włączamy się w akcję Europejski Tydzień Kodowania. Od 12 do 16 października 2015 r. uczniowie klas IV-VI podczas zajęc komputerowych i na zajęciach pozalekcyjnych próbują swoich sił w programowaniu w przyjaznym środowisku na platformie code.org. Bardziej wtajemniczeni (uczestnicy projektu MISTRZOWIE KODOWANIA) będą tworzyć własne gry i programy.

  Dorota Zieniuk

  >>GALERIA <<  SPOTKANIE Z SIERŻANTEM PYRKIEM
  09.10.2015 r.

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  PASOWANIE NA UCZNIA
  07.10.2015 r.

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  BRĄZOWI MEDALIŚCI SZTAFETOWYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH
  07.10.2015 r.

  W parku Zespołu Szkół w Objezierzu 7 października 2015 odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasza szkoła reprezentowała naszą gminę w kategorii szkół podstawowych. Na 10 startujących szkół dziewczęta i chłopcy zajęli trzecie miejsce nieznacznie ustępując rówieśnikom z Obornik i Rożnowa. Wszystkim startującym w tych zawodach gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  Skład drużyny
  Skalska Weronika
  Skalska Julia
  Abraham Aleksandra
  Kowalak Laura
  Kamińska Maja
  Masterniak Patryk
  Zwoliński Norbert
  Szczurek Kacper
  Przybyłek Gabriel
  Sudoł Jakub

  Rezerwowi
  Bierła Dominika
  Zdon Jakub
  Rogiński Kacper  MISTRZOSTWA SZKOŁY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
  24.09.2015 r.

  MISTRZOSTWA SZKOŁY

  >>GALERIA <<  "Gratka Puchatka"


  Dnia 7 września 2015 roku wznawiamy zajęcia w świetlicy opiekuńczo - wychowawczej "Gratka Puchatka". Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do środy, od godz. 16:30 do 18:00 w świetlicy w Szkole Podstawowej Nr 3 przy ul. Seminarialnej 16. Zapraszamy dzieci, które uczęszczały na zajęcia w świetlicy w maju 2015 roku.  Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016
  01.09.2015 r.

  >>GALERIA <<
  >>GALERIA <<  >>Rok szkolny 2014/2015 <<
  >>Rok szkolny 2013/2014 <<
  >>Rok szkolny 2012/2013 <<
  >>Rok szkolny 2011/2012 <<
  >>Rok szkolny 2010/2011 <<
  >>Rok szkolny 2009/2010 <<
  >>Rok szkolny 2008/2009 <<
  >>Rok szkolny 2007/2008 <<
  >>Rok szkolny 2006/2007 <<