1. AKTUALNOŚCI

 2. ABC INFORMACJI O ŚWIETLICY SZKOLNEJ

 3. SPRAWNOŚCI ŚWIETLICOWE

 4. PLAN ZAJĘĆ ŚWIETLICY (ROK SZKOLNY 2017/2018)


W roku szkolnym 2016/2017 zapraszamy na blog świetlicy szkolnej.AKTUALNOŚCI

2015/2016

Domowi pupile czyli nasi bracia mniejsi.
W październiku 2015 r. przypada Międzynarodowy Dzień Zwierząt, z tej okazji w świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć poświęcony tematyce zwierząt domowych. Zajęcia te stały się doskonałą okazją do przypomnienia uczniom o podstawowych zasadach opieki nad zwierzętami domowymi. Uczniowie poznali także różne rasy psów i kotów. Dzieci stworzyły piękne portrety swoich pupili.
>>GALERIA <<Dzień Chłopaka
Jak co roku 30 września 2015 r. w świetlicy szkolnej obchodzimy Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczynki złożyły życzenia oraz podarowały chłopcom laurki z okazji ich święta. Wszystkiego najlepszego chłopcy!
>>GALERIA <<Dzień Edukacji Narodowej
14 października 2015 r.obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej - czyli święto polskiej oświaty. Z tej okazji złożyliśmy Dyrekcji, nauczycielom a także wszystkim pracownikom naszej szkoły życzenia samych sukcesów zawodowych, zadowolenia ze swojej pracy, a w życiu osobistym miłości, radości, zdrowia, uśmiechu oraz spełnienia wszystkich marzeń. Wyrazem naszej wdzięczności były własnoręcznie wykonane laurki oraz kwiaty.
>>GALERIA <<Tak się bawimy
fotorelacja
>>GALERIA <<Święto Dyni
W tym roku szkolnym w świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy Święto Dyni. Dzieci przyniosły i własnoręcznie wydrążyły miąższ z dyni, dzięki temu mogły zobaczyć co też kryje w środku. Pestki zostały wysuszone się na parapecie.
>>GALERIA <<Narodowe Święto Niepodległości obchodzone w świetlicy szkolnej
Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku11 listopada. Jest ono ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnienia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. Aby przybliżyć to święto naszym wychowankom, prowadzone były różnorodne formy zajęć. Podczas nich dzieci zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi - flagą, godłem, hymnem - oraz z historią obchodów tego święta. Wspólnie przygotowały flagi, godło, mapy Polski czy kotyliony z kartonu w barwach narodowych. Czytane były także wiersze na temat tego święta, dzieci wysłuchały pieśni patriotycznych i melodii żołnierskich.
>>GALERIA <<Rogale Świętomarcińskie
10 listopada obchodziliśmy w naszej świetlicy "Dzień Św. Marcina". Tego dnia od samego rana roznosił się cudowny zapach rogali Świętomarcińskich, którymi zajadaliśmy się przy herbatce. Powstaniu rogala towarzyszy legenda: Dawno, dawno temu wyśnił go jeden z poznańskich piekarzy. Ujrzał on we śnie świętego Marcina jadącego na koniu, podniósł zgubioną przez jego konia podkowę i postanowił, że będzie piekł ciasto w takim kształcie.
>>GALERIA <<Zabawa w projektantów mody
Oto nasze projekty
>>GALERIA <<ŚWIETLICOWE ANDRZEJKI
"W dniu Św. Andrzeja, sprawdź jaka w miłości nadzieja... Czy ten o którym marzysz skrycie, to ten jedyny na całe życie?" Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie dla najmłodszych źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<
>>GALERIA <<Dzień Pluszowego Misia
Kto z nas nie ma, lub nie miał swojego ukochanego pluszowego misia? Kochane, mięciutkie, w sam raz do przytulania, targania za uszka, do powierzania tajemnic. W dniu 25 listopada 2015 w bibliotece szkolnej w ramach współpracy ze świetlicą szkolną został zorganizowany ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Pani Dyrektor Izabela Konewka opowiedziała historię o swoim ulubionym misiu. Dzieci pokolorowały i nazwały swoje misie oraz przeczytały bajkę. Uczennica Weronika Sell przygotowała piosenkę i układ choreograficzny, który bardzo im się spodobał. Na zakończenie dzieci otrzymały rogaliki z wróżbą. Mikołajki
>>GALERIA <<Mikołajki
fotorelacja
>>GALERIA <<


Zabawy na śniegu
>>GALERIA <<Zabawy z origami
>>GALERIA <<Czas wolny
>>GALERIA <<Walentynki
>>GALERIA <<Dzień Kobiet
>>GALERIA <<Ćwiczenia metodą Weroniki Sherborn
>>GALERIA <<Konkurs pisanki
>>GALERIA <<Wielkanoc
>>GALERIA <<Dzień Książki - tworzenie zakładek
>>GALERIA <<Kolorowanki antystresowe
>>GALERIA <<Zabawy z programem komputerowym
>>GALERIA <<Dzień Flagi
>>GALERIA <<


Witamy w świetlicy szkolnej w roku 2014/2015

Zapraszamy do naszej świetlicy szkolnej, która w czasie wakacji przeszła prawdziwą metamorfozę. Stała się teraz jeszcze bardziej kolorowa i przytulna. W tak odświeżonym i kolorowym wnętrzu chętnie spędzamy czas.
>>GALERIA <<Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej.
Tegoroczne obchody Dnia Dziecka w naszej świetlicy odbyły się 30 maja. Był to dzień pełen atrakcji i niespodzianek. Były życzenia, zabawy, gry oraz słodki poczęstunek, przygotowany przez panią Katarzynę Budka. Uśmiech i miła atmosfera udzielała się wszystkim przez cały dzień.
>>GALERIA<<Stop przemocy i agresji.
6 maja w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia profilaktyczne, mające na celu przeciwdziałać agresji i przemocy wśród dzieci. Z tej okazji naszą świetlicę odwiedziła pani pedagog Ewa Ginda, która wyjaśniła czym jest agresja i jak jej przeciwdziałać. Dzieci wypowiadały się na temat swoich zachowań i starały się znaleźć rozwiązania trudnych sytuacji bez stosowania agresji. Na zakończenie uczniowie wykonali prace plastyczną w postaci plakatu pt.: "Zapobiegamy przemocy."
>>GALERIA<<
Kwiecień - miesiącem ekologii w świetlicy szkolnej
Tradycyjnie już w naszej świetlicy, kwiecień to miesiąc poświęcony tematyce przyrodniczo - ekologicznej. W ramach przygotowań do obchodów Dnia Ziemi, w świetlicy zorganizowano cykl zajęć ekologicznych, mających na celu rozbudzenie wśród uczniów świadomości ekologicznej, a także uświadomienie konieczności podejmowania działań na rzecz przyrody. Świetliczaki nie tylko zdobywali i poszerzali wiedzę przyrodniczą, ale również działali praktycznie. Założyli bowiem na parapecie okiennym, mini ogródek ziołowy. Uczniowie wyszukiwali również informacje na temat ziół, ich właściwości i zastosowaniu w kuchni i medycynie. Staranna i systematyczna pielęgnacja sprawiła, że rośliny szybko wykiełkowały i pięknie przyozdobiły naszą świetlicę. Na podsumowanie całego cyklu zajęć, w świetlicy szkolnej odbył się turniej wiedzy przyrodniczo - ekologicznej dla klas I-III. Uczniowie wykazali się imponującą wiedzą, jednak regulamin nakazał wybrać trzech zwycięzców:
Wiktoria Ptaszyńska kl.IIId - pierwsze miejsce
Maja Skomurska kl. Ic - drugie miejsce
Wiktoria Nadrajkowska kl.IIId - trzecie miejsce

Zwycięzcom gratulujemy!
>>GALERIA<<Nasze prace plastyczne
>>GALERIA<<Zakończenie karnawału w świetlicy szkolnej
27 lutego zgodnie z tradycją obchodziliśmy w naszej świetlicy tłusty czwartek, kończący tegoroczny karnawał. Z tej okazji uczniowie wraz z wychowawcami panią Katarzyną Stanicką oraz Mileną Wojtusik, wypiekali przepyszne gofry, będące alternatywą dla bardziej kalorycznych pączków. Zamiana tradycyjnych pączków na gofry okazała się równie udanym pomysłem, o czym świadczą poniższe zdjęcia.
>>GALERIA<<Świetlicowy konkurs plastyczny - Kartka Bożonarodzeniowa
12 grudnia w naszej świetlicy odbył się konkurs plastyczny (technika dowolna) pt.: KARTKA BOŻONARODZENIOEWA. Uczestników konkursu było bardzo wielu, a spośród nich wyróżniono i nagrodzono następujące osoby: Laura Mikołajewicz Amelia Rogińska Maja Zygadło Zwycięzcom gratulujemy!
>>GALERIA<<Świetliczki kochają zwierzaki
4 października przypada Międzynarodowy Dzień Zwierząt, z tej okazji w świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć przyrodniczych poświęcony tematyce zwierząt domowych. Zajęcia te stały się doskonałą okazją do przypomnienia uczniom o podstawowych zasadach opieki nad zwierzętami domowymi, a także zwrócenie uwagi na los zwierząt w schroniskach. Uczniowie poznali także różne rasy psów i kotów. Zakończeniem świetlicowego tygodnia zwierząt było rozwiązanie konkursu plastyczno- fotograficznego pt: "Zwierzęta wokół nas". Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną oraz dostarczyć fotografię przedstawiającą swojego pupila. A oto wyniki konkursu:
I miejsce - Cezary Czechowski kl. Ic
II - Konstancja i Krzesimir Ostrowscy kl. IIb
III - Maja Skomurska kl. Ic
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
>>GALERIA<<Dzień Pluszowego Misia
27.11.2013
25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia z tej okazji świetlica szkolna we współpracy z biblioteką przygotowała zabawę w "podchody". Uczniowie wyruszyli ze świetlicy gdzie znaleźli list od Misia z wytycznymi dalszego postępowania. Krocząc tropem strzałek napotykali po drodze koperty z zadaniami do wykonania. Metą okazała się biblioteka, gdzie ukryty został skarb. Wśród regałów z książkami ukryty został pluszowy miś z beczułką pełną słodkości. Była to nagroda za wykonane zadania. Pozostało jeszcze jedno zadanie - przedstawienie scenki teatralnej z wykorzystaniem pacynek- misiów. Dzieci poradziły sobie świetnie i z tym zadaniem bawiąc się przy tym wyśmienicie. Zabawę przygotowały panie Izabela Andrzejczak, Katarzyna Stanicka i Milena Wojtusik.


Pasowanie na Świetliczaka


Dnia 03.10.2013r. w świetlicy szkolnej odbył się "chrzest" świetlicowy, czyli pasowanie na Świetliczaka klas pierwszych. Podczas tej uroczystości pierwszoklasiści brali udział w różnych zabawach, zgadywankach, z których rozwiązywaniem nie mieli żadnych problemów. Po zabawach i konkursach wszyscy uczniowie przystąpili do ustalenia Kontraktu, czyli zasad zachowania się w świetlicy szkolnej. Każdy uczeń przypieczętował własnym odciskiem kciuka treść kontraktu, zobowiązując się do przestrzegania wspólnie ustalonych reguł. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i zasłużyli na miano Świetliczaka Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie.
>>GALERIA<<Świetlicowy Dzień Chłopaka


Jak co roku 30 września w świetlicy szkolnej obchodzimy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wraz z wychowawczyniami: Katarzyną Stanicką i Mileną Wojtusik przygotowały z tej okazji liczne atrakcje. Chłopcy musieli wykazać się siłą mięśni w mocowaniu na rękę, a także sprawdzić się w innych konkurencjach sprawnościowych. W tym czasie dziewczyny dzielnie im kibicowały i służyły swoim wsparciem. Wszystkiego najlepszego chłopcy!
>>GALERIA<<Zdobywaj świetlicowe sprawności!


We wrześniu ruszyła kolejna edycja programu Świetlicowych Sprawności. Podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie zdobywają sprawności w czterech kategoriach: sowa mądra głowa, przyrodnik, artysta-malarz oraz czyścioszek. Najlepsi z najlepszych otrzymają w czerwcu tytuł Wzorowego Świetliczanina. Wszystkich uczestników zajęć świetlicowych zachęcamy do podjęcia wyzwania. Życzymy owocnej pracy. Powodzenia !

KONKURSWitamy w świetlicy w nowym roku szkolnym 2013/2014


Zapraszamy nowych uczniów oraz stałych bywalców do naszej świetlicy szkolnej. Życzymy wam aby czas spędzony w świetlicy zaowocował odkrywaniem nowych talentów oraz wspaniałą zabawą. Jednocześnie przypominamy rodzicom, że warunkiem zapisania dziecka do świetlicy szkolnej jest wypełnienie i dostarczenie do wychowawców świetlicy wniosku o przyjecie dziecka do świetlicy.
Wychowawcy świetlicy: Milena Wojtusik, Katarzyna Stanicka, Ilona Górniak

KONKURSSerdecznie witamy Gości odwiedzających naszą nową stronę, zarówno tych młodszych jak i rodziców. Mamy nadzieje, ze szata i zawartość naszej strony spotka się z Waszym ciepłym przyjęciem. Życzymy miłej lektury?

Świetlicowe Święto Dyni


W tym roku szkolnym w świetlicy szkolnej zorganizowaliśmy Święto Dyni. Tego dnia odbyły się ciekawe gry i zabawy. Przedstawiamy fotorelację z tegorocznych obchodów Dnia Dyni.

>>GALERIA<<

Dzień Chłopca


Pod koniec września w naszej świetlicy świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Podczas wspólnej zabawy chłopcy mieli za zadanie popisać się swoją wiedzą i umiejętnościami. Mali gentelmani przeszli szereg prób, w tym próbę: odwagi-zaprezentować przed koleżankami umiejętności taneczne, próbę powagi- nie dać się rozśmieszyć, próbę wytrzymałości- zrobić pompki, pajacyki i przysiady oraz próbę mądrości- polegającą na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na zadawane zagadki. Chłopcy którzy który uzbierali największą liczbę punktów we wszystkich konkurencjach, Otrzymali tytuł : "Chłopaka na medal". Został nim: Bartosz Gilewski z kl. IB -pierwsze miejsce, Bartłomiej Mysłek z kl. VD- drugie miejsce.
>>GALERIA<<

Konkurs pt.: ,,Smak i zapach świąt''W grudniu tego roku w świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: ,,Smak i zapach świąt''. Na konkurs wpłynęło 11 prac dzieci z klas I-III. Komisja w składzie: Katarzyna Stanicka, Izabela Andrzejczak, Milena Wojtusik, dokonała oceny prac pod kątem: zgodności z tematem, oryginalności pracy, pomysłowości i estetyki.

Wyniki:
I miejsce - Dobrochna Marchwiak kl.IIIc
II miejsce - Alicja Zielińska kl. IIIc
III miejsce - Natalia Górzna kl.IIIc

Wyróżnienia:
Amelia Rogińska kl. Ia
Zuzanna Kubiak kl. Ic
Zwycięzcom gratulujemy.
>>GALERIA<<

Zakończenie karnawału w świetlicy szkolnej.


Uczestnicy zajęć świetlicowych, smakowicie zakończyli tegoroczny karnawał. Z okazji tłustego czwartku uczniowie wraz z wychowawcami panią Katarzyną Stanicką oraz panią Mileną Wojtusik, wypiekali pyszne gofry. Przygotowywanie ciasta oraz wszystkie czynności związane z pieczeniem gofrów, okazały się bardzo atrakcyjnym zajęciem. Nasze świetlicowe gofry smakowały wyśmienicie, o czym mogą świadczyć uśmiechnięte twarze dzieci. Uczniowie nie zapomnieli również o Pani Dyrektor oraz Paniach pracujących w sekretariacie i przygotowali dla nich starannie udekorowane wafle. Wszystkim gorąco polecamy gofry "domowej roboty". Poniżej zamieszczamy nasz wypróbowany przepis i zachęcamy do wspólnego, domowego wypieku.
Przepis na gofry:

Składniki

2 szklanki mąki pszennej
2 szklanki mleka
2 jajka (żółtka oddzielone od białek)
3 łyżki oleju
1 łyżeczka proszku do pieczenia
3 łyżeczki cukru
Szczypta soli
Sposób przygotowania:
Wszystkie składniki oprócz białek ubić mikserem na gładką masę. Białka ubić na sztywną pianę i delikatnie wymieszać z ciastem. Piec w gofrownicy na rumiano przez około 2 - 3 minuty. Podawać z bitą śmietaną lub ulubionymi dodatkami. Smacznego :-)
>>GALERIA<<


Spotkanie z pielęgniarką szkolną.


30 stycznia naszą świetlicę odwiedziła Pani Iwona Pietrzak, nasza szkolna pielęgniarka. Przeprowadziła pogadankę na temat zdrowia i higieny ciała. Dzieci dowiedziały się jak dbać o zdrowie i chronić je przez chorobami. Mówiła między innymi o tym, jaki wpływ na rozwój organizmu młodego człowieka ma higiena ciała, prawidłowe odżywianie, oraz zdrowy styl życia. Pani higienistka zwróciła również uwagę, na istotę przebywania i wypoczynku na świeżym powietrzu. Dzieci z uwagą wysłuchały fachowych rad. Pani pielęgniarce dziękujemy za cenne informacje oraz wskazówki na temat higieny i zdrowego stylu życia.
>>GALERIA<<
Kwiecień - miesiącem ekologii
10.04.2013 r.

Kwiecień to miesiąc ekologii w naszej świetlicy szkolnej. W ramach przygotowań do obchodów Dnia Ziemi, w świetlicy zorganizowano cykl zajęć ekologicznych, mających na celu rozbudzenie wśród uczniów świadomości ekologicznej, a także uświadomienie konieczności podejmowania działań na rzecz przyrody. Kulminacyjnym punktem zaplanowanych zajęć, było przeprowadzenie 10 kwietnia lekcji otwartej dla klas III pt.: "Multimedialna segregacja, czyli co o segregacji każdy wiedzieć powinien." Uczniowie tych klas wzięli udział w mini wykładzie połączonym z prezentacją multimedialną oraz filmikiem przedstawiającym konieczność segregacji odpadów. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy prawidłowo segregować śmieci oraz poznały konsekwencje bezmyślnego zanieczyszczania środowiska. Nasz miesiąc ekologii zakończy się konkursem wiedzy ekologicznej dla klas I-III.
Cykl zajęć ekologicznych przygotowała Pani Milena Wojtusik.

>>GALERIA <<


Obchody Światowego Dnia Ziemi
22.04.2013 r.

22 kwietnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji mali miłośnicy przyrody wraz z opiekunami Panią I. Andrzejczak, K. Stanicką, M. Wojtusik, wybrali się na warsztaty przyrodnicze organizowane przez Cinema City Poznań. Organizatorzy zajęć warsztatowych przedstawili dzieciom najważniejsze problemy ekologiczne, z którymi boryka się nasza planeta Ziemia. Zadaniem uczestników zajęć było zaprezentowanie sposobów zapobiegania degradacji naszego środowiska. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał atrakcyjne upominki m.in. nasiona warzyw oraz poradnik: "Mój pierwszy ogródek warzywny", zachęcający dzieci do utworzenia własnego, domowego ogródka. Uczniowie spotkali się również z poznańską Strażą Miejską , która przypominała o zasadach prawidłowej segregacji śmieci oraz o przepisach bezpiecznego poruszania się po jezdni. Świętowanie Dnia Ziemi zakończył pokaz filmu animowanego pt.: "Krudowie".
>>GALERIA <<WZOROWY ŚWIETLICZANIN

26 czerwca w naszej świetlicy odbyło się podsumowanie całorocznego programu "Świetlicowych Sprawności". Okazało się, że cały rok ciężkiej pracy zaowocował tym, że wiele dzieci zasłużyło na miano i dyplom "Wzorowego Świetliczanina Roku Szkolnego 2012/2013". Tytuł Wzorowego Świetliczanina a co za tym idzie największą ilość pieczątek zdobyły kolejno:

 • Dobrochna Marchwiak kl. IIIc
 • Amelia Rogińska kl. Ia
 • Zofia Kaźmierczak kl. IIIc
 • Natalia Górzna kl. IIIc
 • Laura Mikołajewicz kl. Ib

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


ABC INFORMACJI O ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Celem działalności świetlicy szkolnej jest przede wszystkim zapewnienie uczniom opieki przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu, pomoc w nauce oraz tworzenie warunków do nauki własnej i rekreacji. Świetlica szkolna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:45 do 16:30. Do dyspozycji mamy trzy sale, przeznaczone do różnego rodzaju zajęć. Dzieci mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych formach zajęć:
 • Plastyczno-technicznych
 • Muzycznych
 • Relaksacyjnych
 • Czytelniczych
 • Przyrodniczych
 • Różnego rodzaju grach i zabawach

W ramach zajęć dodatkowych, uczniowie korzystający ze świetlicy szkolnej mają możliwość uczestniczenia w "Klubie Młodego Przyrodnika. Ponad to przy z współpracy z biblioteką szkolną, odbywają się zajęcia czytelnicze w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom".
CZAS TRWANIA
RODZAJ ZAJĘĆ
PROPONOWANE AKTYWNOŚCI
6.45 - 8.00 Zajęcia dowolne według potrzeb indywidualnych dzieci
 • Spożywanie śniadania
 • Uzupełnianie prac domowych na dany dzień
 • Czytanie prasy dziecięcej
 • Rysowanie dowolne
 • Oglądanie filmu rysunkowego
 • Gry planszowe
8.00 - 9.00 Zajęcia wychowawcze
 • Omawianie problemów bieżących w grupie, zapobieganie konfliktom i nieporozumieniom
 • Rozmowy na tematy związane ze światem dziecka - jego hobby, marzenia, zainteresowania
 • Zajęcia o tematyce zdrowotnej
 • Zajęcia traktujące o bezpieczeństwie dziecka w domu, zasad dobrego wychowania
 • Zajęcia odwołujące się do zbliżających się uroczystości, imprez szkolnych świąt związanych z wiarą tradycją, zwyczajami
9.00 - 10.00 Czas na zabawę
 • Gry towarzyskie, stolikowe
 • Budowanie z klocków
 • Rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, łamigłówek
 • Gry planszowe
 • Gry ruchowe
 • Rysowanie dowolne, kolorowanie
10.00 - 11.00 Klubiki dla aktywnych
 • Zajęcia plastyczne
 • Zajęcia muzyczne
 • Przyrodniczo - ekologiczne
 • Literackie
 • Czytelnicze
11.00 - 12.00 Czas na zabawę
 • Dowolne gry i zabawy świetlicowe
12.00 - 13.00 Przerwa obiadowa
 • Spożywanie posiłków
 • Porządkowanie Sali
13.00 - 14.00 Odrabianie prac domowych
 • Odrabianie prac domowych
14.00 - 15.00 Klubiki dla aktywnych
 • Zajęcia plastyczne
 • Zajęcia muzyczne
 • Przyrodniczo - ekologiczne
 • Literackie
 • Czytelnicze
1 5.00 - 16.30 Czas na zabawę

 • Zabawy dowolne
 • Zajęcia muzyczneRegulamin świetlicy- kontrakt


 1. Nie wychodzimy z sal świetlicowych bez pozwolenia wychowawcy, nie oddalamy się od grupy podczas spacerów i zabaw na boisku.
 2. Używamy form grzecznościowych: dzień dobry, proszę, dziękuję, przepraszam.
 3. Pomagamy sobie wzajemnie.
 4. Starannie odrabiamy zadania domowe.
 5. Nie przeszkadzamy koleżankom, kolegom i nauczycielowi podczas prowadzonych zajęć oraz w czasie odrabiania zadań domowych.
 6. Szanujemy wszystkie przybory, gry i zabawki.
 7. Dbamy o estetyczny wygląd sal świetlicowych. Po skończonych zajęciach, zabawie porządkujemy swoje otoczenie.
 8. Pamiętamy o bezpieczeństwie własnym i innych.SPRAWNOŚCI ŚWIETLICOWE

Uczestnicy zajęć świetlicowych mają możliwość zdobyć sprawności świetlicowe w sześciu kategoriach: sowa mądra głowa, czyścioszek, przyrodnik, artysta malarz, przyjaciel świetlicy, Wzorowy Świetliczanin. W celu zdobycia danej sprawności należy zbierać pieczątki przyznawane za wykonanie określonych w regulaminie zadań. Zdobywanie poszczególnych sprawności przybliża ucznia do zdobycia głównej sprawności- Wzorowego Świetliczanina.
Regulamin sprawności świetlicowych
 1. Sowa mądra głowa
  • chętnie odrabia prace domowe
  • chętnie uczestniczy w zajęciach czytelniczych
  • aktywnie uczestniczy w zajęciach typu: konkurs wiedzy, rozwiązywanie zagadek, rebusów
 2. Czyścioszek
  • sprząta swoje miejsce pracy lub zabawy
  • odkłada gry i zabawki na miejsce
  • nie śmieci w świetlicy
  • myje ręce przed posiłkiem
 3. Przyrodnik
  • nie zaśmieca najbliższego otoczenia
  • dba o świetlicowe rośliny
  • poszerza swoją wiedzę o przyrodzie (wykonanie zielnika, wykonanie plakatu o tematyce przyrodniczej, zbieranie ciekawych okazów przyrodniczych)
 4. Artysta malarz
  • chętnie uczestniczy w zajęciach plastycznych
  • starannie i dokładnie koloruje kolorowanki
  • bierze udział w konkursach plastycznych
 5. Przyjaciel świetlicy
  • podarował świetlicy kredki, książki, zabawki itp.
  • przestrzega zasad fair play
 6. Wzorowy Świetliczanin
  • zdobył co najmniej trzy świetlicowe sprawności
  • jest dobrym kolegą lub dobrą koleżanką
  • chętnie bierze udział w proponowanych przez nauczyciela zajęciach różnego typu i rodzaju

Wzorowy świetliczanin to najwyższa sprawność trzeba się napracować i na trudzić aby ją zdobyć.
Zachęcamy do podjęcia wyzwania.

Powodzenia!