Naukę w Szkole Podstawowej nr 3 rozpocząłem w 2001. Po raz pierwszy do szkoły przyszedłem z mamą. Wśród kolegów na boisku szkolnym rozpoznałem znajomych z przedszkola. Moja pierwszą wychowawczynią była pani Sławomira Mickiewicz. To ona nauczyła mnie czytać i pisać. Organizowała ciekawe wycieczki, ogniska z pieczeniem kiełbasek. Szkoda było w trzeciej klasie rozstać się z panią Mickiewicz. Nową wychowawczynią okazała się pani Danuta Koprowska, która przez trzy lata uczyła mnie języka polskiego. Bardzo lubiłem coroczne festyny szkolne, na których nasza klasa sprzedawała losy i placki. W tym roku szkolnym byłem na wycieczce w Powidzu w jednostce wojskowej. Bardo mi się tam podobało. Przez te sześć lat w szkole wiele się wydarzyło. Poznałem wielu fajnych kolegów a także wiele się nauczyłem.

Dawid VId