1. STATUT

4. KARTA OSOBY WICZCEJ

XIV MIKOAJKOWY TURNIEJ PIKI SIATKOWEJ W ZOTOWIE
14-15.12.2013 r.

W dniach 14 15 grudnia 2013 r. dziewczta z naszej szkoy wziy udzia w dwudniowym Turnieju Mikoajkowym Piki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoy w Zotowie.

W rozgrywkach wzio udzia a 20 druyn!!!! z takich miejscowoci jak Szamotuy, Miastko, Kosieczyn, Szczecin, Koszalin, Koobrzeg, Zotw i Rogono.

Zespoy podzielono na trzy grupy, w ktrych grano systemem kady z kadym jednego seta do 20 punktw. Po bardzo zacitej rywalizacji dziewczta starsze (klasa VI), ktre reprezentoway Stowarzyszenie JUNIOR uplasoway si na pitym miejscem w grupie i przeszy do dalszych rozgrywek o miejsca 7-14.

Dziewczta modsze klasa V, ktre reprezentoway Rogozisk Trjk wychodzc z grupy na miejscu 7 dostay si do rozgrywek o miejsca 15-20. Dla nich by to pierwszy tak powany turniej, z ktrego dziewczta miay wycign jak najwicej nauki.

W drugim dniu turnieju nasze zawodniczki obu zespow pokazay naprawd wietn gr i zakoczyy rozgrywki odpowiednio na miejscu XII JUNIOR i XVII SP3. Zwyciyy dowiadczone zawodniczki z Kocieszyna.

Na zakoczenie przyby w. Mikoaj, ktry wrczy dziewcztom sodkie upominki i losowo wygrane nagrody. Najwiksz niespodziank byy dla nich pozdrowienia od reprezentantki Polski Pauliny Maj, ktra, pierwsze umiejtnoci siatkarskie zdobya wanie w Zotowie. Ufundowaa ona dla losowo wybranej siatkarki swj strj siatkarski z wasnorcznym podpisem na koszulce.

Dziewczta poza doskonaleniem umiejtnoci siatkarskich, ograniem si z innymi zespoami przywiozy do szkoy niezapomniane wspomnienia i przeycia, jakie zapewni wszystkim organizator tak wspaniaego TURNIEJU.

Hanna Krzywonos

UDANY TURNIEJ W SZAMOTUACH

22 lutego 2013 r. siatkarki z Rogoziskiego JUNIORA zostay zaproszone na kolejny turniej tym razem do Orodka Szkoleniowego w Szamotuach.
W rywalizacji wzio udzia 15 druyn, w zwizku z czym druyny podzielono na 3 grupy. W grupie siatkarek JUNIORA znalazy si takie zespoy jak: Zotw II, Szamotuy III, Energetyk I, Kocieszyn I. Po dwch wygranych meczach i dwch porakach dziewczta z III miejsca awansoway to dalszej gry o miejsca 6-10.
Wygrywajc wszystkie mecze w grupie z takimi zespoami jak: Zotw I, Kocieszyn II, Szamotuy II i Energetyk II dziewczta ze Stowarzyszenia JUNIOR z Rogona trenowane przez Hann Krzywonos uplasoway si na wysokim szstym miejscu.

SUKCES SIATKAREK JUNIORA

W dniu 16 lutego 2013 r. w hali sportowej Klubu Energetyk Pozna odbyy si I Otwarte Energetyczne Mistrzostwa Poznania w Mini Siatkwce dziewczt.
W turnieju wzio udzia siedem druyn: KS Energetyk Pozna I, Sparta Zotw I, SP nr 5 Jarocin, KS Energetyk Pozna II, Szamotulanin Szamotuy, Sparta Zotw II, Stowarzyszenie JUNIOR.
Turniej rozegrano systemem kady z kadym. Po zacitej i bardzo wyrwnanej rywalizacji druyna ze Stowarzyszenia Junior wygraa cztery spord szeciu rozegranych meczy, ulegajc tylko dwm druynom: Energetykowi Pozna II i Szamotulaninowi Szamotuy. W ostatecznej rywalizacji dziewczta z Juniora uplasoway si na wysokim III miejscu. Druyn reprezentoway: Iwona Polega, Dominika Nowald, Julia Grzna, Wiktoria widerska, Anna Nikodem, Agata Pedda.
Wyrnion zawodniczk turnieju zostaa Iwona Polega. Dziewczta otrzymay pamitkowe puchary, medale i dyplomy. Organizatorzy zapewnili uczestniczkom ciepy posiek, owoce i wod do picia. Dzikujc za zaproszenie mamy nadziej, na rewan w Rogonie. W kolejn sobot, tj 23 lutego 2013 r. dziewczta bd reprezentowa Stowarzyszenie w turnieju siatkarskim w Szamotuach w gronie pitnastu zespow z wojewdztwa wielkopolskiego.

DEBIUT STOWARZYSZENIA JUNIOR

13 grudnia 2012 r. w turnieju piki siatkowej dziewczt zadebiutowaa nowo powstaa organizacja w Rogonie pn: Stowarzyszenie JUNIOR. Powstaa ona z inicjatywy sympatykw sportu, nauczycieli i rodzicw uczniw Szkoy Podstawowej nr 3 w Rogonie. Gwnym celem stowarzyszenia jest popularyzacja i rozwijanie zainteresowa w kierunku piki siatkowej i piki nonej. Zainteresowanych uczniw z Gminy Rogono zapraszamy na stron www.sp3.rogozno.pl, na ktrej znajduj si szczegowe informacje dotyczce organizacji.
13 grudnia 2012 r. Stowarzyszenie JUNIOR oraz Szkoa Podstawowa nr 3 zorganizowaa
I Mikoajkowy Turniej w Pice Siatkowej Dziewczt Szk Podstawowych.

W rozgrywkach wziy udzia cztery druyny:
  1. Sportowa Szkoa Podstawowa nr 29 z Poznania
  2. Klub Sportowy Energetyk z Poznania
  3. Stowarzyszenie JUNIOR
  4. Szkoa Podstawowa nr 3 z Rogona.
Mecze rozgrywane zostay systemem kady z kadym do dwch wygranych setw. W trakcie zacitej rywalizacji ostatecznie I miejsce zdobya druyna KS Energetyk Pozna, II miejsce Stowarzyszenie JUNIOR, III miejsce SSP nr 29 Pozna i miejsce IV zaja druyna z Rogoziskiej Trjki. Druyny z Rogona reprezentoway : Szko Podstawow nr 3: Anna Nikodem, Wiktoria widerska, Katarzyna Neumann, Wiktoria Kosiska, Magdalena Bazydo, Agata Pedda, Stowarzyszenie JUNIOR reprezentoway dziewczta, ktre take s uczennicami rogoziskiej Trjki : Iwona Polega, Sonia Marchwiak, Julia Grzna, Dominika Nowald. Dziewczta otrzymay pamitkowe puchary, dyplomy i medale a wyrnione zawodniczki Iwona Polega i Anna Nikodem siatkarskie statuetki. Dziewczta z JUNIORA wystartoway rwnie w II edycji Gminnej Ligi Siatkwki. Druyn zasiliy mamy dwch uczennic p. Izabela Polega i p. Monika Grzna, ktrym nale si gromkie podzikowania za zaangaowanie i ch pracy na rzecz rozwoju Stowarzyszenia JUNIOR.