Klasa 2c w Muzeum Regionalnym
03. 12. 2019 r.

We wtorek, 3 grudnia br. kl.2c wybrała się z wizytą do Muzeum Regionalnego im. W. Dutkiewicz w naszym mieście. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach bożonarodzeniowych "Malowanie bombki choinkowej". Po wysłuchaniu historii o różnych ozdobach świątecznych, dzieci z wielkim przejęciem malowały i ozdabiały swoje bombki.
>>GALERIA<<

Grażyna KarońAndrzejkowy zawrót głowy w kl.3a
29. 11. 2019 r.

>>GALERIA<<Dzień Pluszowego Misia
25. 11. 2019 r.

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia.
Dzień ten uczciły również najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej nr3. W poniedziałek każdy pierwszoklasista z uśmiechem na twarzy przekraczał próg sali dzierżąc w rączce ulubionego pluszaka.
W tym roku naszą uroczystość zaczęła pani dyrektor Elżbieta Kowala, która przywitała wszystkie dzieci z klas pierwszych.
Uczennice z klasy Va: Lena Stępień, Izabela Lipka, Kinga Horoszkiewicz i Julia Rodowska piosenkami i wierszykami o misiach wprowadziły przybyłych na uroczystość w miły nastrój.
Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Nie obyło się również bez zagadek dotyczących misiów.
Po przedstawieniu dzieci układały misiowe puzzle, które przyklejały na kartki. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał misiową kolorowankę-połącz kropki.
Ciekawą atrakcją była też przygotowana przez nauczycielki prowadzące uroczystość fotobudka misiowa, w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Bibliotekarze
>>GALERIA<<

BibliotekarzeWarsztaty bożonarodzeniowe!

Zachęcamy do udziału w warsztatach bożonarodzeniowych, które odbywają się w Muzeum Regionalnym w Rogoźnie. Prowadząca bardzo ciekawie opowiada o tradycjach bożonarodzeniowych oraz o samych ozdobach świątecznych. Uczestnicy mają okazję malować własnoręcznie bombki, które są niepowtarzalne i ozdobą tegoroczną choinkę.
>>GALERIA<<

Uczniowie klasy 3a z wychowawczynią.W klasie 1c

KIEDY NA ZIEMI ŻYŁY DINOZAURY. Od kilku dni poznajemy ciekawostki z prehistorii. Odkrywaliśmy tajniki pracy PALEONTOLOGÓW, dzięki którym możemy się wiele dowiedzieć między innymi o dinozaurach. Bardzo ciekawił nas wygląd i sposób życia tych wielkich gadów, które wymarły wiele milionów lat temu. Na podstawie zdobytych wiadomości, stworzyliśmy w grupach wyobrażany sobie przez nas prehistoryczny krajobraz. Efekty naszej pracy można zobaczyć w galerii.
>>GALERIA<<

S. MickiewiczPrzedstawienie - "Jestem bezpieczny!"

Uczniowie kl.III a z wychowawczynią przygotowali przedstawienie dla uczniów klas I - III w ramach projektu profilaktyczno - wychowawczego szkoły " Szkoła wolna od zagrożeń" pt.: "Jestem bezpieczny". Wysłano z aplikacji mobilnej WP Poczty
>>GALERIA<<

K. DolataSZKOLNY ETAP XXVIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA
19. 11. 2019 r.

W dniu 19 listopada 2019 roku o godzinie 8.00 i 10.55 w sali 212 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie odbył się SZKOLNY ETAP XXVIII OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 24 uczniów przedstawiciele klas siódmych, ósmych. Komisja w składzie: Przewodnicząca: Opiekun Szkolnego Koła PCK p. Sylwia Sell, członkowie: p. Bożena Stępień, p. Katarzyna Stanicka wyłoniła zwycięzców:

I miejsce: Aleksander Drewicz kl.8b
II miejsce :Zuzanna Ciemny kl.8c
III miejsce Piotr Pijanowski kl.7a

Laureaci olimpiady będą reprezentować naszą w powiatowych eliminacjach, które odbędą się 09.12.2019 roku o godzinie 9.00 w Starostwie Powiatowym w Obornikach. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy, laureatom życzymy powodzenia.
>>GALERIA<<

Sylwia SellWARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ - KLASA VA
12 11. 2019

12 listopada 2019r. mgr Alicja Kosturska - ratownik medyczny - przeprowadziła w klasie sportowej warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Było podejście do poszkodowanego, nieprzytomny nieoddychający - RKO (resuscytacja krążeniowo - oddechowa) z użyciem AED (defibrylatora) oraz nieprzytomny oddychający - pozycja boczna bezpieczna. Wszyscy uczniowie trenowali RKO na manekinie i uczyli się, jak poprawnie użyć AED. Zasób wiedzy teoretycznej i praktycznej na pewno pomoże młodzieży w przyszłości. Każdy upewnił się, że pomaganie nie jest wcale takie trudne, ale należy wiedzieć - jak pomóc!

Danuta Czechowska

>>GALERIA<<"NIEPODLEGŁA DO HYMNU"
08 11. 2019DYPLOM
IX EDYCJA GMINNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO
07 11. 2019

Dnia O8.11.2019 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich odbył się IX Gminny Konkurs Recytatorski ,,W hołdzie Ojczyźnie". Tego dnia gościliśmy w murach naszej szkoły 29 uczestników wraz z opiekunami.
W konkursie wzięli udział uczniowie SP nr 3 w Rogoźnie, SP nr 2 w Rogoźnie, SP w Pruścach, SP w Budziszewku, SP w Parkowie.
Każdy uczestnik konkursu mógł sobie wybrać do recytacji utwór nawiązujący do tematyki patriotycznej. Recytator mógł uzyskać maksymalnie 16 punktów, a na kryterium punktowania składały się następujące elementy: dobór repertuaru, znajomość tekstu,dykcja i interpretacja, wrażenie artystyczne.
Organizatorami konkursu były panie: Danuta Czechowska, Bożena Stępień ,Ewa Zawiska, Sylwia Sell.
Konkurs odbył się w sali gimnastycznej przy ulicy Kościuszki 28, w której o wystój postarała się pani Bożena Stępień.
Jury w składzie Sylwia Sell, Agata Fujak, Julia Krug wytypowało zwycięzców:

Poziom pierwszy klasy I-III szkoła podstawowa

I miejsce-Aleksander Maciejewski SP 2 Rogoźno
II miejsce-Martyna Citar SP Budziszewko
III miejsce- Julia Jurga SP Pruśce
wyróżnienie - Jagoda Gruszka SP Pruście

Poziom drugi klasy IV-VI szkoła podstawowa

I miejsce - Bartosz Krotecki SP 2 Rogoźno
II miejsce - Wojciech Wahlich SP 2 Rogoźno
III miejsce - Aleksandra Disterheft SP 3 Rogoźno
wyróżnienie - Zuzanna Mielcarek SP Parkowo

Poziom 3 klasy VII-VIII szkoły podstawowej:

I miejsce - Wiktoria Ignasiak SP 2 Rogoźno
II miejsce - Marta Szacik SP w Parkowie
III miejsce - Aleksander Drewicz SP 3 Rogoźno
Wyróżnienie - Lukrecja Szafrańska SP Budziszewko


Nagrodę publiczności otrzymała Aleksandra Disterheft SP 3 Rogoźno
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!!!

Sylwia Sell

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<OLIMPIADA WIEDZY ARCHIMEDES-MATEMATYKA.PLUS
08 11. 2019

>>GALERIA<<Apel z okazji Święta Niepodległości
07 11. 2019

Dnia 8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się montaż słowno- muzyczny upamiętniający Święto Niepodległości. Piosenki i wiersze nawiązywały do wydarzeń związanych z walką o nieodległość na przestrzeni 123 lat niewoli, kiedy to nasza Ojczyzna została podzielona przez trzech zaborców Rosję, Prusy i Austrię i zniknęła z map świata. Apel przygotowali uczniowie z klasy VI c, VIb i Vc pod opieką pani Agaty Pasternak i pani Ewy Zawiskiej.
>>GALERIA<<Przed Świętem Wszystkich Świętych
31 10. 2019

Uczniowie klasy 3a pamiętają o poległych w Powstaniu Wielkopolskim oraz w czasie II wojny światowej mieszkańcach Rogoźna i okolicznych miejscowości, dlatego udali się 31.10. 19r. na Plac Powstańców Wielkopolskich i zapalili znicze. Wspominali innych poległych, których mogiły znajdują się w okolicznych lasach.

K. Dolata

>>GALERIA<<konkurs recytatorski "W hołdzie Ojczyźnie" dla uczniów klas IV-VIII
31 10. 2019

Dnia 31.10.2019 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski "W hołdzie Ojczyźnie" dla uczniów klas IV-VIII.
Celem konkursu było kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych, uwrażliwienie i budzenie zainteresowań przeszłością, kształtowanie indywidualnych uzdolnień uczniów, propagowanie wiedzy o historii narodu polskiego, przybliżenie uczestnikom dorobku poetów polskich, kreowanie wrażliwości artystycznych oraz doskonalenie warsztatu recytatorskiego i kultury żywego słowa.
Jury w składzie: Bożena Stępień, Danuta Czechowska i Ewa Zawiska wytypowało zwycięzców:

poziom VII-VIII
I miejsce -Aleksander Drewicz 8b
Nina Reiss 8b
II miejsce -Michalina Jarmolińska 7b
III miejsce-Eryk Niespodziany 8c

poziom IV-VI
I miejsce- Aleksandra Disterheft 5c
Lena Stępień 5a
II miejsce-Igor Baczyński- 5b
Nadia Frąckowiak-5c
III miejsce-Zofia Skomurska 4a
Amelia Nowak 4a

Wyróżnienie:
Maria Budka 6b
Izabela Lipka 5a

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy! Aleksander Drewicz, Nina Reiss, Aleksandra Disterheft i Lena Stępień będą reprezentować naszą szkołę na Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 7 listopada 2019 roku.

Ewa Zawiska

>>GALERIA<<ŚWIĘTO DYNI W KLASIE 1A

Dynia jest to warzywo, które wyrasta w wielu odmianach - jej owoce są bardzo zróżnicowane pod względem rozmiarów - od drobnych, kilkusetgramowych dyniek do kilkusetkilogramowych gigantów. Podczas Święta Dyni w klasie 1a, dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych, w których na początku wykonywały zadania związane z rozpoznawaniem zaznaczonych obrazków, następnie w grupach współpracowali wyklejając kontury dyni kolorową krepą.

Agnieszka Czarnecka

>>GALERIA<<SAŁATKA OWOCOWA KLASY 1A

Podczas omawiania tematów o zdrowym odżywianiu, zadaniem klasy 1a było przygotowanie sałatki owocowej. Po omówieniu zasad postępowania przy przygotowywaniu posiłków, znaczeniu witamin dla prawidłowego funkcjonowania organizmu dzieci zabrały się do pracy. Zadaniem każdego ucznia było obranie przyniesionych składników, pokrojenie ich w kosteczke i przełożenie do miseczki. Sałatka owocowa wyśmienicie smakowała podczas drugiego śniadania.

Agnieszka Czarnecka

>>GALERIA<<KLASA 1 A W GOSPODARSTWIE ROLNYM
30 10. 2019

W dniu 30 października klasa 1a odwiedziła gosporadarstwo rolne. Dzieci mogły zobaczyć wiejskie podwórko, maszyny rolnicze i hodowane tam zwierzęta. Zajrzały do kurnika, chlewika, klatek z królikami. Dowiedziały się jakie produkty otrzymujemy dzięki hodowli tych zwierząt. Uczniowie zapoznali się również z pracą gospodarza i właściwym zachowaniem wobec zwierząt i ich domów.

Agnieszka Czarnecka

>>GALERIA<<WYJAZD DO KINA NA FILM "BYŁ SOBIE PIES 2"
29 10. 2019

Są takie filmy, które wzruszają w każdym wieku. Jednym z nich jest bestseller "Był sobie pies 2". Opowiada o przyjaźni Ethana i jego wnuczki Clarity ze wspaniałym psem Bailey. Czworonóg na zadanie, które musi wykonać - opiekować się dziewczyną, która zawsze wpada w kłopoty.
Do kina we Wągrowcu na ten wspaniały film udało się wiele dzieci i młodzieży, m.in. klasy IA i ID oraz VA, VB, VD, VE i VID. Wszyscy wyszli zadowoleni, wzruszeni i każdy znalazł coś dla siebie. Szeroka tematyka i wartka akcja to pouczająca lekcja o przyjaźni.

Danuta Czechowska

>>GALERIA<<Lekcja wychowawcza w klasie 7c
10. 2019

Co to jest szkolna agresja? Czy byłeś świadkiem szkolnej agresji? Czy byłeś/ jesteś ofiarą szkolnej agresji? Jak zmierzyć się ze zjawiskiem szkolnej agresji? A w końcu czy szkolnej agresji można zapobiec? Jeśli tak, to w jaki sposób? Gdzie się zgłosić po pomoc? Na te i wiele innych, ważnych pytań próbowali znaleźć odpowiedzi uczniowie klasy 7c na lekcji wychowawczej nt "Szkolna agresja - czy to temat tabu? Na lekcji uczniowie dowiedzieli się między innymi o aktach prawnych regulujących czyny sprawcy i o tym, że zachowanie sprawcy takich czynności jak nękanie, wzbudzanie poczucia zagrożenia, naruszanie prywatności innej osoby jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Renata Czechowska-wychowawca klasy 7c

>>GALERIA<<Pierwsza Pomoc Przedmedyczna 7c
10. 2019

Numer alarmowy 112, któż go nie zna? Ale czy wiesz, jak się zachować zanim wezwiesz pomoc? Dlaczego bezpieczeństwo własne w ratowaniu zdrowia i życia innej osoby jest tak ważne? Co oznaczają cztery pierwsze minuty? Co to jest tzw. złota godzina? Dlaczego nie zawsze możliwy jest transport poszkodowanego Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym? Aż w końcu, AED - mały sprzęt, a ogromne możliwości. Na te i wiele innych bardzo ważnych pytań dotyczących Pierwszej Pomocy Przedmedycznej odpowiedziała uczniom klasy 7c Ratownik Medyczny pani Alicja Kosturska. Uczniowie nabyli również i mieli możliwość przećwiczenia umiejętności udzielenia pomocy poszkodowanemu w przypadku zasłabnięć, omdleń. Dowiedzieli się jak postępować w przypadku oparzeń, jak zachować się w sytuacji z chorym na epilepsję. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Alicji za profesjonalne przekazanie fachowej i tak ważnej wiedzy, dzięki której wiemy już co zrobić i jak się zachować w przypadku sytuacji zagrażającej zdrowiu lub życiu własnemu lub innych.

Uczniowie klasy 7 c z wychowawczynią.

>>GALERIA<<SPOTKANIE Z POLICJĄ
25 10. 2019

25 października 2019r. zorganizowano w naszej szkole spotkanie dla uczniów klas 7 i 8 z przedstawicielem Policji w Rogoźnie p. Anetą Stróżewską. Poruszono bardzo ważną kwestię zachowania bezpieczeństwa na terenie szkoły, jak i poza nią. Pani policjantka zwróciła również uwagę na zjawisko cyberprzemocy. Istotną sprawą, na której skupił się nasz gość w trakcie prelekcji, była odpowiedzialności nieletnich wobec prawa. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali rad i przestróg pani policjantki.
>>GALERIA<<EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA"CodeWeek"
5-20. 10. 2019

Od 5 do 20 października w całej Europie, świętowaliśmy Europejski Tydzień Kodowania, czyli CodeWeek2019. To inicjatywa, w ramach której świętujemy kreatywność, rozwiązywanie problemów i współpracę poprzez programowanie i inne działania związane z technologią. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom, młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności.
W ramach tego święta w naszej szkole, niezależnie od poziomu zaawansowania organizowane były zajęcia podczas których dzieci bawiły się programowaniem. Były to lekcje informatyki z robotami, z wykorzystaniem platformy Code.org, Scratch.mit.edu, gier interaktywnych Scittie Go, rysowanie według określonego kodu itp. Zajęcia te pozwoliły dzieciom odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. Wszystko odbywało się w formie przyjaznej zabawy i przybliżyło w zabawny i przyjazny sposób język komputerowy.

D. Zieniuk>>GALERIA<<Za nami Europejski Tydzień Kodowania 2016

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania 2019 w naszej szkole, podobnie jak w całej Europie, miały miejsce zajęcia przybliżające dzieciom kodowanie. Uczniowie klas 8 mieli możliwość uczestniczenia w wydarzeniu tworząc animacje oraz swoje autorskie programy dzięki innowacyjnej aplikacji PixBlocks do nauki programowania. Platforma wyróżnia się tym, że naucza zarówno programowania wizualnego, jak i tekstowego Python.

K.Stanicka

>>GALERIA<<PASOWANIE NA UCZNIA
17. 10. 2019

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<Wycieczka do CE Łamigłówka
17. 10. 2019

17 października uczniowie kl. 3a i 3c pojechali na wycieczkę do Suchego Lasu do Centrum Edukacyjnego Łamigłówka i uczestniczyli w zajęciach pt. "Matematyka wokół nas". Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę matematyczną poprzez zabawę oraz różne gry logiczne. CE Łamigłówka dysponuje dużym zbiorem zabawek interaktywnych oraz gier logicznych. Polecamy udział w tych zajęciach, ponieważ są bardzo ciekawe.

K. Dolata

>>GALERIA<<DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2019
14. 10. 2019

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<WYCIECZKA DO TEATRU CORTIQE W POZNANIU
07. 10. 2019

7 października 2019 roku uczniowie klas 5 pojechali do Poznania do Teatru Cortiqe im. Anny Niedźwiedź na spektakl teatralny pt. "Cylia". Był on inspirację barokowej sztuki baletowej. Teatr mieści się w pobliżu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej - Lipczyńskiej, której to uczniowie grali w przedstawieniu.
Uczniowie naszej szkoły z zachwytem obserwowali grę około 100 aktorów, ich piękne, barwne stroje, perfekcyjny taniec i zgranie, a przede wszystkim elementy akrobatyki, podczas których z wrażenia otwierali usta i nagradzali aktorów gromkimi brawami. Piątoklasiści "poczuli" klimat teatru i docenili rzetelną pracę młodych aktorów. Prawidłowo się zachowywali i po przedstawieniu wyszli z uśmiechami na twarzach. Dla niektórych udział w przedstawieniu był pierwszy i miejmy nadzieję, że nie ostatni.

Izabela Bouaroua

>>GALERIA<<"NOC ZAWODOWCÓW"
04. 10. 2019

4 października 2019r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach odbyła się "Noc Zawodowców". W wydarzeniu tym brali udział uczniowie klas ósmych naszej placówki. Młodzież miała okazję poznać ofertę szkolnictwa branżowego i technicznego w naszej okolicy. Zainteresowaniem naszych uczniów cieszyły się stoiska praktycznej nauki zawodu oraz stoiska pracodawców.

Alicja Gruszczyńska Ostrowska
Agata Maślewska

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<W naszej klasie 1c.

Już ponad miesiąc jesteśmy w klasie pierwszej. Znamy się już całkiem dobrze. Wspólnie się bawimy, uczymy i zdobywamy nowe umiejętności. Na jednej z lekcji, pomagając sobie nawzajem, przygotowaliśmy sałatkę warzywną. Z zadowoleniem ją później zjedliśmy - była smaczna. Uczciliśmy też Dzień Chłopca.

/S. Mickiewicz/

>>GALERIA<<PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

>>GALERIA<<DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE I d
30.09.2019 r.

Dzień Chłopca jest obchodzony w Polsce 30 września. Również w klasie Id była pierwsza wspólna zabawa. Wychowawczyni wraz z dziewczynkami przygotowała zabawy dla chłopców. Pierwszą z nich było jedzenie kisielu bez użycia rąk. Chłopcy spisali się na medal. Następnym zadaniem było grupowe rysowanie samochodu na tablicy. Każdy chłopiec mógł narysować tylko jedną kreskę. I tym razem chłopcy sprostali zadaniu. Co prawda powstały pojazdy z przyszłości, ale nigdy nie wiadomo, jakimi samochodami będziemy jeździć za 50 czy 100 lat. Kolejne zadanie polegało na zrobieniu warkocza dziewczętom. Dziewczynki zgodziły się na "wypożyczenie" włosów i w ten sposób chłopcy mogli spróbować swoich sił jako fryzjerzy. Nie wiem czy dziewczynki mogłyby wyjść z takimi fryzurami, ale za to świetnie się bawiły. Dopełnieniem dobrej zabawy był pyszny placek - sernik, upieczony przez dziadka jednego z uczniów, za co serdecznie dziękujemy. Ostatnim punktem naszego wspólnego świętowania było zrobienie sałatki owocowej. Największą frajdą było dekorowanie sałatki bitą śmietaną i wspólna konsumpcja.

Małgorzata Siwak

>>GALERIA<<DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE VA
30.09.2019 r.
Dzień Chłopca to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej klasy. Dla uczczenia tego święta samorząd klasowy zorganizował szereg niespodzianek - konkurencji dla swoich kolegów. Dziewczęta zadbały o to, aby ten dzień był wyjątkowy i na długo zapadł im w pamięci.
Chłopcy pokonywali slalom w butach na wysokich obcasach, rozpoznawali przyprawy po smaku i zapachu, rywalizowali w odbijaniu piłki, dmuchaniu balonów oraz biegali z łyżką w ustach, na której leżała piłeczka. Mieli też okazję wykazać się zdolnościami artystycznymi, wykonując fryzury na głowach koleżanek - ochotniczek oraz rysując portret Julki.
Aby dowiedzieć się, jaki los ich czeka, na głos odczytywali treść wróżb ukrytych w upieczonych na tę okazję babeczkach. Śmiechu było co niemiara, gdyż niektóre przepowiednie pasowały w 100 % do ich właściciela. Aby sprawdzić stan wiedzy na temat świata kobiet, dziewczęta zadawały kolegom pytania, ale niestety ich wiedza wymaga jeszcze uzupełnienia.
Na koniec oprócz życzeń każdy chłopiec otrzymał skarbonkę z mottem życiowym i imieniem lub pseudonimem. Wszyscy oczywiście deklarowali, że zaczynają oszczędzać. Mamy nadzieję, że na imprezę z okazji Dnia Kobiet chłopcy też przygotują wspaniałe konkursy.

/Iza Lipka i Lena Stępień/

>>GALERIA<<Spotkanie z przedstawicielką policji.
18.09.2019 r.

18 września uczniowie klas 1-3 spotkali się z przedstawicielką policji. Pani młodszy aspirant Aneta Stróżewska przypomniała naszym uczniom zasady bezpiecznego zachowania na drodze, w czasie kiedy sami przebywają w domu oraz podczas kontaktów z obcymi. Odpowiadała również na pytania dzieci. Niestety nie udało się spotkać z sierżantem Pyrkiem, ale dzieci otrzymały zapewnienie, że w najbliższym czasie takie spotkanie zostanie zorganizowane.

G. Karoń

>>GALERIA<<Klasa 3a na działce
13.09.2019 r.

Dnia 13 września uczniowie klasy 3a zostali zaproszeni przez mamę Wiktora na działkę. Pani Kasia pokazała uczniom różne uprawy i odmiany warzyw i owoców uprawianych w skrzynkach. Wycieczka była owocna i przyjemna.

K. Dolata

>>GALERIA<<Wycieczka do Warszawy w ramach nagrody Pani poseł Marii Janyska dla uczestników konkursu Jestem Polakiem 2018.

W ramach nagrody Pani poseł Marii Janyska dla uczestników konkursu Jestem Polakiem 2018 dzieci pojechały na wycieczkę do Warszawy, gdzie zwiedzały Sejm, uczestniczyły w spotkaniu z Panią poseł oraz zwiedzały Stadion Narodowy. Wycieczka miała miejsce 05 września.
I miejsce - Lena Rutkowska IIIc,
wyróżnienia: Wiktor Pacholski - kl. IIIc oraz Maja Kismann kl.IIIa.
>>GALERIA<<ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
02.09.2019 r.

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<Mistrzostwa Europy zespołów Mażoretkowych (International Association of Majorette-Sport)
14-20.08.2019 r.

W dniach 14-20 sierpnia 2019 roku grupa taneczna Pa-Mar-Sze (w skład której wchodzą uczennice klas 8d - Amelia Rogińska oraz 8a - Laura Pacholska oraz Zuzanna Kubiak) reprezentowała Rogoźno podczas Mistrzostw Europy zespołów Mażoretkowych (International Association of Majorette-Sport) na Węgrzech w miejscowości Györ. Dzięwczęta przez wszystkie dni rywalizowały z 73 innymi zespołami, które przyjechały tam z 12 państw Europy. Pa-Mar-Sze zaprezentowały łącznie 10 choreografii, a jeden z ich układów, zatańczony przez starsze koleżanki z zespołu zdobył złoty medal na owych zawodach. Natomiast jako cała grupa uzyskały dwa razy czwarte miejsce, przegrywając z trzecim miejscem o 0,02 pkt.

Zuzanna Kubiak-klasa 8a


>>Rok szkolny 2018/2019 <<
>>Rok szkolny 2017/2018 <<
>>Rok szkolny 2016/2017 <<
>>Rok szkolny 2015/2016 <<
>>Rok szkolny 2014/2015 <<
>>Rok szkolny 2013/2014 <<
>>Rok szkolny 2012/2013 <<
>>Rok szkolny 2011/2012 <<
>>Rok szkolny 2010/2011 <<
>>Rok szkolny 2009/2010 <<
>>Rok szkolny 2008/2009 <<
>>Rok szkolny 2007/2008 <<
>>Rok szkolny 2006/2007 <<