DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2019
14. 10. 2019

WYCIECZKA DO TEATRU CORTIQE W POZNANIU
07. 10. 2019

7 października 2019 roku uczniowie klas 5 pojechali do Poznania do Teatru Cortiqe im. Anny Niedźwiedź na spektakl teatralny pt. "Cylia". Był on inspirację barokowej sztuki baletowej. Teatr mieści się w pobliżu Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Olgi Sławskiej - Lipczyńskiej, której to uczniowie grali w przedstawieniu.
Uczniowie naszej szkoły z zachwytem obserwowali grę około 100 aktorów, ich piękne, barwne stroje, perfekcyjny taniec i zgranie, a przede wszystkim elementy akrobatyki, podczas których z wrażenia otwierali usta i nagradzali aktorów gromkimi brawami. Piątoklasiści "poczuli" klimat teatru i docenili rzetelną pracę młodych aktorów. Prawidłowo się zachowywali i po przedstawieniu wyszli z uśmiechami na twarzach. Dla niektórych udział w przedstawieniu był pierwszy i miejmy nadzieję, że nie ostatni.

Izabela Bouaroua

"NOC ZAWODOWCÓW"
04. 10. 2019

4 października 2019r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach odbyła się "Noc Zawodowców". W wydarzeniu tym brali udział uczniowie klas ósmych naszej placówki. Młodzież miała okazję poznać ofertę szkolnictwa branżowego i technicznego w naszej okolicy. Zainteresowaniem naszych uczniów cieszyły się stoiska praktycznej nauki zawodu oraz stoiska pracodawców.

Alicja Gruszczyńska Ostrowska
Agata Maślewska

W naszej klasie 1c.

Już ponad miesiąc jesteśmy w klasie pierwszej. Znamy się już całkiem dobrze. Wspólnie się bawimy, uczymy i zdobywamy nowe umiejętności. Na jednej z lekcji, pomagając sobie nawzajem, przygotowaliśmy sałatkę warzywną. Z zadowoleniem ją później zjedliśmy - była smaczna. Uczciliśmy też Dzień Chłopca.

/S. Mickiewicz/

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE VA
30.09.2019 r.

Dzień Chłopca to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej klasy. Dla uczczenia tego święta samorząd klasowy zorganizował szereg niespodzianek - konkurencji dla swoich kolegów. Dziewczęta zadbały o to, aby ten dzień był wyjątkowy i na długo zapadł im w pamięci.
Chłopcy pokonywali slalom w butach na wysokich obcasach, rozpoznawali przyprawy po smaku i zapachu, rywalizowali w odbijaniu piłki, dmuchaniu balonów oraz biegali z łyżką w ustach, na której leżała piłeczka. Mieli też okazję wykazać się zdolnościami artystycznymi, wykonując fryzury na głowach koleżanek - ochotniczek oraz rysując portret Julki.
Aby dowiedzieć się, jaki los ich czeka, na głos odczytywali treść wróżb ukrytych w upieczonych na tę okazję babeczkach. Śmiechu było co niemiara, gdyż niektóre przepowiednie pasowały w 100 % do ich właściciela. Aby sprawdzić stan wiedzy na temat świata kobiet, dziewczęta zadawały kolegom pytania, ale niestety ich wiedza wymaga jeszcze uzupełnienia.
Na koniec oprócz życzeń każdy chłopiec otrzymał skarbonkę z mottem życiowym i imieniem lub pseudonimem. Wszyscy oczywiście deklarowali, że zaczynają oszczędzać. Mamy nadzieję, że na imprezę z okazji Dnia Kobiet chłopcy też przygotują wspaniałe konkursy.

/Iza Lipka i Lena Stępień/

>>GALERIA<<

Spotkanie z przedstawicielką policji.
18.09.2019 r.

18 września uczniowie klas 1-3 spotkali się z przedstawicielką policji. Pani młodszy aspirant Aneta Stróżewska przypomniała naszym uczniom zasady bezpiecznego zachowania na drodze, w czasie kiedy sami przebywają w domu oraz podczas kontaktów z obcymi. Odpowiadała również na pytania dzieci. Niestety nie udało się spotkać z sierżantem Pyrkiem, ale dzieci otrzymały zapewnienie, że w najbliższym czasie takie spotkanie zostanie zorganizowane.

G. Karoń

Klasa 3a na działce
13.09.2019 r.

Dnia 13 września uczniowie klasy 3a zostali zaproszeni przez mamę Wiktora na działkę. Pani Kasia pokazała uczniom różne uprawy i odmiany warzyw i owoców uprawianych w skrzynkach. Wycieczka była owocna i przyjemna.

K. Dolata

>>GALERIA<<

Wycieczka do Warszawy w ramach nagrody Pani poseł Marii Janyska dla uczestników konkursu Jestem Polakiem 2018.

W ramach nagrody Pani poseł Marii Janyska dla uczestników konkursu Jestem Polakiem 2018 dzieci pojechały na wycieczkę do Warszawy, gdzie zwiedzały Sejm, uczestniczyły w spotkaniu z Panią poseł oraz zwiedzały Stadion Narodowy. Wycieczka miała miejsce 05 września.
I miejsce - Lena Rutkowska IIIc,
wyróżnienia: Wiktor Pacholski - kl. IIIc oraz Maja Kismann kl.IIIa.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
02.09.2019 r.

>>GALERIA<<

Mistrzostwa Europy zespołów Mażoretkowych (International Association of Majorette-Sport)
14-20.08.2019 r.

W dniach 14-20 sierpnia 2019 roku grupa taneczna Pa-Mar-Sze (w skład której wchodzą uczennice klas 8d - Amelia Rogińska oraz 8a - Laura Pacholska oraz Zuzanna Kubiak) reprezentowała Rogoźno podczas Mistrzostw Europy zespołów Mażoretkowych (International Association of Majorette-Sport) na Węgrzech w miejscowości Györ. Dzięwczęta przez wszystkie dni rywalizowały z 73 innymi zespołami, które przyjechały tam z 12 państw Europy. Pa-Mar-Sze zaprezentowały łącznie 10 choreografii, a jeden z ich układów, zatańczony przez starsze koleżanki z zespołu zdobył złoty medal na owych zawodach. Natomiast jako cała grupa uzyskały dwa razy czwarte miejsce, przegrywając z trzecim miejscem o 0,02 pkt.

Zuzanna Kubiak-klasa 8a

>>Rok szkolny 2018/2019 <<