REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ
9.11.2018 r. GODZ. 11.11

100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI W NASZEJ SZKOLE
9,12.11.2018 r.

"Prawdziwy patriotyzm nie tylko polega na tym, ażeby "kochać" jakąś idealną ojczyznę, ale - ażeby kochać, badać i pracować dla realnych składników tej ojczyzny, którymi są ziemia, społeczeństwo, ludzie i wszelkie ich bogactwa."
Tak pisał o patriotyzmie jeden z wybitnych pozytywistycznych pisarzy - Bolesław Prus. O właśnie takim patriotyzmie przypomniało nam 28 recytatorów - uczniów klas IVA i IVC przygotowanych przez p. Małgorzatę Siwak i p. Danutę Czechowską. W wierszach dzieci ukazały piękno naszej Ojczyzny i najważniejsze ze świąt państwowych każdego Polaka - Narodowe Święto Niepodległości. Ten dzień to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Po 123 latach niewoli, naznaczonych cierpieniem, walką, śmiercią, naród odzyskał suwerenność. Dlatego 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy wolne państwo.
Dzieci w wierszach wspominały, że warto się czasem zasłuchać w wiatru granie, szum gałęzi, listopadów przemijanie, w grobów ciszę, by mowę wieków usłyszeć. Była piękna recytacja, śpiew, podkład muzyczny, prezentacja, zapalenie zniczy pod obeliskiem upamiętniającym bohaterów Powstania Wielkopolskiego. Ale chyba najpiękniejsza była moc w odśpiewaniu na początku akademii hymnu narodowego. Młodzież stojąc z powagą na baczność, oddając szacunek symbolom narodowym, oddała hołd wszystkim Polakom, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.
9 listopada 2018r. dzieci wystąpiły dla uczniów klas IV i VIII i gimnazjum w budynku na ulicy Seminarialnej 16, a 13 listopada 2018r. dla uczniów klas I - III w budynku na ulicy Kościuszki 28.

Danuta Czechowska

>>GALERIA<<
VIII edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego
08.11.2018 r.

Dnia O8.11.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich odbył się VIII Gminny Konkurs Recytatorski ''W hołdzie Ojczyźnie'.' Tego dnia gościliśmy w murach naszej szkoły 28 uczestników wraz z opiekunami. W konkursie wzięli udział uczniowie SP nr 3 w Rogoźnie, SP nr 2 w Rogoźnie, SP w Pruścach, SP w Budziszewku, SP w Gościejewie, SP w Parkowie, ZS w Rogoźnie oraz SP przy Liceum Ogólnokształcącym w Rogoźnie. Jury w składzie Małgorzata Ormańczyk, Bogumiła Dec- Skrętna oraz Beata Ortyl wytypowało zwycięzców:

kategoria klas I-III

I miejsce-Aleksander Maciejewski SP 2 Rogoźno
II miejsce - Martyna Czubak SP 2 Rogoźno
III miejsce - Zofia Skomurska SP 3 Rogoźno
wyróżnienie - Martyna Mania SP 3 Rogoźno


kategoria klas 4-6

I miejsce - Lukrecja Szafrańska SP 2 Rogoźno
II miejsce - Bartosz Niezborała SP Parkowo
III miejsce - Filip Grill SP2 Rogoźno
wyróżnienie -Aleksandra Disterheft SP 3 Rogoźno

V kategoria klasy VII-VII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum:

I miejsce - Joanna Czechowska SP przy LO w Rogoźnie
II miejsce - Małgorzata Mazur SP Gościejewo
III miejsce - Kinga Sudoł ZS Rogoźno
Wyróżnienie - Zofia Siwak SP Budziszewko
Michał Wysocki -ZS Rogoźno

Nagrodę publiczności otrzymała Joanna Czechowska SP przy LO w Rogoźnie.
>>GALERIA<<
Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego ,,W HOŁDZIE OJCZYŹNIE'' dla klas I - III
05.11.2018 r.

5 listopada 2018 r. odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Recytatorskiego ,,W HOŁDZIE OJCZYŹNIE'' dla klas 1 - 3. W konkursie brało udział 29 uczniów - po 3 uczniów z każdej klasy, którzy uzyskali najlepsze oceny w klasowych eliminacjach. Recytujących oceniała komisja w składzie : Sławomira Mickiewicz, Ewa Weber i Katarzyna Dolata. Uczestnicy recytowali dowolne wiersze o tematyce patriotycznej. Spośród wszystkich recytatorów wyłoniono sześcioro najlepszych. Są to :

1 miejsce - Mania Martyna z kl. 1c ;
2 miejsce - Skomurska Zofia i Nowak Amelia z kl. 3a;
3 miejsce - Frost Katarzyna z kl. 2b, Ignasiak Maja z kl. 2c i Giernatowski Michał z kl. 3a.


8 listopada 2018r. naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim na poziomie klas 1 - 3 będą reprezentowały: Mania Martyna, Skomurska Zofia i Nowak Amelia. Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach.
>>GALERIA<<>>CZERWONY KAPTUREK<<
AKCJA SPRZĄTANIA ROGOZIŃSKIEGO CMENTARZA
29.10.2018 r.

W poniedziałek 29 października 2018 roku odbyło się tradycyjne sprzątanie grobów na rogozińskim cmentarzu. W akcji tej wzięli udział wolontariusze, członkowie Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie .Uczennice aktywnie pracowały na rzecz środowiska lokalnego pielęgnując pamięć tych, którzy odeszli w składzie: Weronika Sell kl.7c, Dominika Abraham, Julia Hopa kl.5c, Małgorzata Hopa kl.4c. Po zakończeniu prac porządkowych, wspólna modlitwa i symboliczne zapalenie zniczy na grobach duszpasterzy rogozińskich parafii. ,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą...". ks. Jan Twardowski

Sylwia Sell

>>GALERIA<<
Dywizjon 303. Historia prawdziwa
10.2018 r.

Uczniowie klas 5a i 5b obejrzeli film pt. Dywizjon 303.Historia prawdziwa w reżyserii Denisa Delicia. Po seansie uczestniczyli w spotkaniu z lotnikami myśliwców F16. Głównym tematem była Bitwa o Anglię i wkład polskich dywizjonów lotniczych w przebieg tego wydarzenia oraz dzisiejsze polskie lotnictwo. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, a piloci z entuzjazmem odpowiadali. Następnie odbyły się lekcje historii o Polakach walczących poza granicami kraju w obronie jego wolności i wolności innych narodów. Z pewnością to wydarzenie na długo pozostanie w uczniowskiej pamięci.

Elżbieta Kowala

>>GALERIA<<
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "W HOŁDZIE OJCZYŹNIE"
22.10.2018 r.

Dnia 22 października 2018 roku odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "W HOŁDZIE OJCZYŹNIE"

Klasy IV-VI
I miejsce-Zuzanna Myślińska
II miejsce-Aleksandra Düsterheft
III miejsce-Nadia Fajok


Wyróżnienia:
Patryk Michalak
Aron Goralewski
Iza Lipka
Viktoria Górna
Maria Budka
Julia Hopa


Klasy VII-VIII, gimnazjum
I miejsce-Patrycja Gomulec
II miejsce-Sara Frankiewicz
III miejsce- Maria Hibental


Wyróżnienia:
Weronika Sell
Kinga Zenger
>>GALERIA<<
KONKURS NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ
10.2018 r.

W szkole został przeprowadzony konkurs na prezentację multimedialną na temat "Powstanie Wielkopolskie'' Organizatorami konkursu byli nauczyciele informatyki, a uczestnikami uczniowie klas 7- 8.
Komisja konkursowa oceniając prezentacje brała pod uwagę:
- poprawność merytoryczną
- przejrzysty i uporządkowany układ prezentacji
- adekwatność zastosowanych narzędzi i efektów do przedstawionych treści
- kreatywność oraz oryginalność prezentowanego materiału
Zwycięzcami okazali się uczniowie klasy 8 c.
,,Jak nie czytam, jak czytam" i "Czytam ,polecam"
10.2018 r.

. W ramach obchodów Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych 102 uczniów klas 4-8 w dniach 9,16,18,22 października wzięło udział w lekcjach bibliotecznych ,,Jak nie czytam, jak czytam" oraz "Czytam ,polecam". Celem akcji było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, inicjowanie mody na czytanie, pokazanie nie czytającym uczniom, że czytanie to powszechne zjawisko wśród ich rówieśników.
>>GALERIA<<
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla uczniów (etap szkolny)
19.10.2018 r.

Piątkowe popołudnie było dla uczniów lubiących język polski bardzo pracowite, gdyż o godzinie 14.00 rozpoczął się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Wszystkich uczestników konkursu przywitała Pani Dyrektor - Izabela Konewka, życząc powodzenia i zakwalifikowania się do kolejnego etapu. W konkursie wzięło udział 14 uczniów: 5 ze szkoły podstawowej i 9 z gimnazjum. Z zadaniami ze szkoły podstawowej zmagali się: Nina Reiss, Nikola Szramska, Zuzanna Ciemny, Aleksandra Rzepecka i Alicja Głowska, a gimnazjum reprezentowali: Weronika Pawłowska, Szymon Strzykała, Joanna Budzińska, Patrycja Gomulec, Szymon Just, Weronika Kaszewska, Roksana Kubisz, Wiktoria Niedźwiedź i Aleksandra Smarsz. Na całością czuwała komisja konkursowa w składzie: p. Hanna Manikowska, p. Ewa Zawiska i p. Danuta Czechowska.
W tym roku szkolnym konkurs przebiegał pod hasłem: zdumiewający, wyjątkowi. inni., a więc obejmował ciekawy zakres tematyczny: sonet i balladę Adama Mickiewicza, opowiadanie Jarosława Iwaszkiewicza, powieść młodzieżową Małgorzaty Musierowicz i animowany film krótkometrażowy Ralpha Egglestona. Wszyscy uczestnicy wykazali się dobrą znajomością lektur, szerokim zakresem wiedzy z gramatyki, a troje z nich zakwalifikowało się do dalszego etapu - rejonowego. Są to: uczennica szkoły podstawowej - Zuzanna Ciemny i dwóch uczniów gimnazjum - Weronika Pawłowska i Szymon Strzykała. Gratulujemy i trzymamy kciuki za naszych laureatów!

Danuta Czechowska

>>GALERIA<<
KONKURS PLASTYCZNY POWSTANIE WIELKOPOLSKIE W OCZACH DZIECKA

W związku z obchodami rocznicy Powstania Wielkopolskiego oraz rocznicą Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawową nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie zorganizowany został rodzinny konkurs plastyczny pt. "Powstanie wielkopolskie w oczach dziecka". Celem młodego obywatela miało być upamiętnienie wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości, pamięć o bohaterach powstania oraz krzewienie wartości patriotycznych. Zachęcaliśmy uczniów i rodziców do wspólnego spędzenia czasu przy tworzeniu prac oraz rozwijania wyobraźni i umiejętności plastycznych. Konkurs skierowany był do uczniów Szkoły Podstawowej oraz klas III Gimnazjum i rozstrzygany w trzech kategoriach wiekowych:
I- Klasy 1-3 SP
II- Klasy 4-6 SP
III- Klasy 7-8 SP i 3G
W konkursie wzięło udział 211 uczniów, a prace wykonane zostały różnorodną techniką. Prace oceniane były pod kątem umiejętności doboru treści, wielości zastosowanych technik plastycznych oraz dbałości w wykonaniu. W każdej kategorii nagrodzone zostały trzy najciekawsze prace.WYCIECZKA PIESZA PO ROGOŹNIE KLASY IVA
10.2018 r.

W ramach Programu Obchodów Jubileuszu 100-lecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie - odwiedzanie Miejsc Pamięci Narodowej w Rogoźnie - klasa IVA z wychowawcą udała się na pieszą wycieczkę po Rogoźnie. Obejrzeliśmy Krzyż Sybir - Katyń, który oddaje hołd ofiarom systemu ludobójstwa w latach 1939 i 1956. Później udaliśmy się pod tablicę umieszczoną na ścianie fasady dawnego sądu przy placu Karola Marcinkowskiego nr 2. Widnieje tam napis: "Tu złożył swój testament Karol Marcinkowski". Dalej udaliśmy się w kierunku pomnika Solidarności mieszczącego się na placu. Podziwialiśmy projekt inwestycyjny pn. "Modernizacja Muzeum Regionalnego im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie wraz z zagospodarowaniem otoczenia placu Karola Marcinkowskiego". Obejrzeliśmy też wystawę czasową "Wędrówki ludów nad Małą Wartą" w Muzeum Regionalnym w Rogoźnie im. Wojciechy Dutkiewicz.
Na domu przy ulicy Kotlarskiej 11 obejrzeliśmy tablicę upamiętniającą druha Stasia Konieczyńskiego, który w latach 1945 - 1944 walczył w Szarych Szeregach. Kolejnym miejscem była tablica upamiętniająca miejsce wymarszu pierwszego oddziału powstańców 1918/1919, która jest wmurowana w ścianę budynku przy ulicy Czarnkowskiej 14. Nie zapomnieliśmy też o pomniku poległych powstańców 1918/1919, żołnierzy drugiej wojny światowej i ofiar terroru hitlerowskiego. Później ruszyliśmy w kierunku Parku Niepodległości i tym samym zakończyliśmy spacer po Rogoźnie.

Danuta Czechowska

>>GALERIA<<
,,Gang Słodziaków''w klasie 3a
10.2018 r.

>>GALERIA<<
Pierwsza pomoc
16. 10.2018 r.

Dnia 16 października dzieci z klas II i III odbyły praktyczne zajęcia udzielania pierwszej pomocy pod okiem mamy jednego z uczniów kl. II C , która jest ratownikiem medyczny.
>>Klasa 2<<
>>Klasa 3a<<
DIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
12. 10.2018 r.

>>GALERIA<<
Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków
10. 10.2018 r.

10.10.2018r. uczniowie kl. II i IIIA zorganizowali Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków dla uczniów klas pierwszych. Wybrani uczniowie czytali przygody słodziaków znanych z kampanii sieci Biedronka, która propaguje wśród dzieci głośne czytanie. Uczniowie wspólnie poznawali bohaterów książeczki oraz śpiewali piosenki o przygodach wesołych zwierzaków. Następnie w klasach wykonali prace plastyczne na zadany temat.
>>GALERIA<<
PAMIĘTAMY O POWSTAŃCACH WIELKOPOLSKICH I POLEGŁYCH W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ
10. 10.2018 r.

>>GALERIA<<
NIEZWYKŁE SPOTKANIE
05. 10.2018 r.

W piątkowy wieczór, 5 października 2018r. w sali 211 miało miejsce niezwykłe spotkanie. Do szkoły przybyli absolwenci, uczestnicy OPERACJI WOLNOŚĆ. Realizowany w roku szkolnym 2008-2009 projekt edukacyjny zorganizowany został w celu upamiętnienia 90. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Drużyna w składzie: Dominika Kornobis, Agata Zdon, Michalina Kowala, Artur Matoga, Mateusz Ziółkowski, Michał Pilarski i Krzysztof Hinz po wykonaniu wielu zadań, sprawdzających wiedzę, umiejętność współpracy w zespole i kreatywność, doszła do finału, zdobywając II miejsce w województwie wielkopolskim. Dzięki temu, nasza placówka wyposażona została w pracownię fotograficzną o wartości ponad 8 tys. zł. Było to niesamowite wydarzenie. Dzisiaj członkowie rogozińskiej Brygady SP3 są dorosłymi ludźmi i bardzo chętnie spotkali się z uczniami, by powspominać tę niezwykłą przygodę i zmotywować do działania. Uczniowie zadawali pytania, a absolwenci radzili, aby podejmować się wszelkich wyzwań, uczyć się wytrwale i systematycznie, a przede wszystkim rozwijać swoje pasje.

Elżbieta Kowala

>>GALERIA<<
Napis ,,100 lat szkoły''. Wypuszczenie 100 balonów .
05. 10.2018 r.

W ramach obchodów Tygodnia Powstania Wielkopolskiego oraz 100 - lecia naszej szkoły 70 dziewcząt z klas 5-8 zatańczyło Poloneza na placu apelowym szkoły na koniec tańca ustawiły się w napis 100 lat i wypuściły balony napełnione helem w barwach Rogoźna. Balony miały przyczepioną karteczką z życzeniami pomyślności dla naszej Ojczyzny. Miłą niespodzianką dla nas były pozdrowienia przesłane z województwa lubelskiego, do którego dotarł jeden z naszych baloników, który przeleciał 375 km.
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
SZKOLNY KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
04. 10.2018 r.

Wspólny śpiew pieśni patriotycznych od zawsze wiązał się z niezwykłymi przeżyciami i emocjami. Wsłuchując się w te pieśni, można bardzo emocjonalnie odkrywać historię, która tworzy naszą polską tożsamość
W konkursie udział wzięli uczniowie klas 4- 7. Każda klasa losowała jeden z 5 utworów patriotycznych:

a. " Wojenko, wojenko"
b. " Przybyli ułani"
c. " Piechota"
d. " Rota"
e. "My Pierwsza Brygada"

W każdej kategorii wiekowej zostali wyłonieni zwycięzcy. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury składające się z nauczycieli. Zabawa była wyśmienita, cała sala śpiewała z wykonawcami.
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
XIV Powiatowy Festiwal Nauk
03. 10.2018 r.

XIV Powiatowy Festiwal Nauk Przyrodniczych odbył się 3 października br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Przemysława II w Rogoźnie. W tym roku festiwal odbył się pod hasłem "100-lecie Niepodległości RP 1918 - 2018" i dlatego był wyjątkowo rozbudowany o scenki teatralne. Każda szkoła przedstawiała w scence osobę, którą wcześniej wylosowano. Nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności teatralne, odgrywając postać Ignacego Mościckiego.
Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję wymienić się przeróżnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami zarówno z chemii, matematyki, jak i fizyki. Doświadczenia chemiczne wykonywało czworo uczniów z klas trzecich gimnazjum pod opieką Wiesławy Banasz. Zaprezentowali piękne doświadczenia: "Duch w butelce", "Pasta do zębów dla słonia", "Burza w probówce", "Chemiczny ogród" i "Chemiczna żarówka", która cieszyła się największą popularnością. Na zakończenie uczniowie i ich opiekunowie zostali poczęstowani grochówką. Wspomnienia wielobarwnych eksperymentów na pewno zostaną z uczniami na długi czas.

Wiesława Banasz

Poranek gwarowy ku czci Powstańców Wielkopolskich
02. 10.2018 r.

02 października 2018 roku uczniowie klas VI zostali zaproszeni do obejrzenia medialnych informacji o Powstaniu Wielkopolskim i wysłuchania wspomnień wygłoszonych przez laureatów szkolnego Konkursu Literackiego i Wojewódzkiego Konkursu Krasomówczego-Zuzannę Kubiak, Martę Przybyłek i Eryka Niespodzianego. Uczniowie zaśpiewali pieśń opiewającą czyny powstańców, Marsyliankę Wielkopolską, która powstała w 1919 roku dla uczczenia pierwszej rocznicy wybuchu powstania, słowa napisał Stanisław Rybka, muzykę skomponował Feliks Nowowiejski.
>>GALERIA<<
Gra miejska "Śladami powstańców"
03 10.2018 r.

W dniu 27 września 2018 r. reprezentanci klas sportowych uczestniczyli w grze miejskiej "Śladami powstańców". Celem gry było zwiększenie wiedzy uczniów dotyczącej historii własnego miasta, kształtowanie poczucia wspólnoty oraz istnienia znaczenia Małej Ojczyzny w życiu człowieka. Uczniowie musieli wcielić się w role powstańców i udać się w trasę po naszym mieście, gdzie czekały na nich powstańcze zadania. Zespoły musiały m.in. wyznaczyć azymut za pomocą kompasu, obliczyć koszt kolacji dla powstańców, nadać telegram do dowódcy czy opatrzyć rannego. Za wykonane zadania zespół otrzymywał punkty oraz wskazówkę co robić dalej. Udział w grze pozwolił uczniom w nowatorski i zabawny sposób zdobyć wiedzę na temat wydarzeń i charakterystycznych miejsc w Rogoźnie związanych z Powstaniem Wielkopolskim. Wyniki:

I miejsce - klasa 8 a (18 pkt)
II miejsce - klasa 6 a (16,5 pkt)
III miejsce - klasa 7 a (13 pkt)
IV miejsce - klasa 5 a (10 pkt)

Magdalena Hajt

>>GALERIA<<
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Rogoźnie z okazji Jubileuszu 100-lecia istnienia Szkoły
02. 10.2018 r.

Z okazji Jubileuszu 100-lecia istnienia naszej szkoły, na obiekcie orlika przy SP-3 odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP-3 Rogoźno. Do zmagań przystąpiło 5 szkół naszej gminy: SP PRUŚCE, SP PARKOWO, SP GOŚCIEJEWO, SP-2 ROGOŹNO i SP-3 ROGOŹNO. Mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym. Miło nam donieść, że chłopcy z klasy sportowej zajęli pierwsze miejsce zdobywając Puchar Dyrektora SP-3 Rogoźno. Z rąk dyrektora naszej szkoły pani Iwony Rzańskiej za zajęcie I miejsca drużyna otrzymała złote medale oraz okazały puchar. Pani dyrektor wręczyła medale srebrne i brązowe drużynom, które zajęły drugie i trzecie miejsce. Pozostałe drużyny otrzymały pamiątkowe medale. Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy za udział w turnieju. Organizatorzy zadbali o ciepłe napoje oraz słodki poczęstunek.

SKŁAD DRUŻYNY
KLASA SPORTOWA 5A

ERYK PAUSZEK
MATEUSZ WĘZIK
ADRIAN KUJAWA
FILIP FUDZIŃSKI
WOJCIECH JARZYNIEWSKI
MATEUSZ KASPRZAK
KAJETAN GOMULEC
KACPER MENDELEWSKI
OLIVIER GÓRNY
FILIP SZEFLER
RADOSŁAW ZEMLIK
KAMIL TABAT

REZERWOWY - WIKTOR KACZMAREK
<
>>GALERIA<<
>>GALERIA<<MUSZTRA
09.2018 r.

W ostatnim tygodniu września uczniowie naszej szkoły mieli okazję przekonać się na czym polega szkolenie wojskowe. W czasie przerw śródlekcyjnych, na boisku szkolnym organizowane były przez nauczycieli WF musztry wojskowe. Uczniowie uczyli się sprawnie zajmować miejsca w szyku, maszerować równym krokiem, wykonywać zwroty w miejscu i w marszu. Najbardziej podobała się uczniom komenda "padnij". Uczniowie uświadomili sobie jak ważne w wojsku jest sprawne i szybkie wykonywanie rozkazów.

Magdalena Hajt

>>GALERIA<<
>>GALERIA<<
DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE VIIId
27. 09.2018 r.

>>GALERIA<<
DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE IV C
27. 09.2018 r.

Dnia 27.09.2018r w klasie IVc odbył się Dzień Chłopca. Prezent został przygotowany przez mamy dziewczynek - a był nim piękny tort wykonany ze słodyczy. Chłopcy bawili się uczestnicząc w różnych konkurencjach tj. przyszywanie guzików, wiązanie krawatu czy rozpoznawanie marek samochodów i klubów piłkarskich. Ostatnią konkurencją było zgryzienie kawałka cytryny i powiedzenie "wlazł kotek na płotek.." Było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Chłopcom bardzo podobał się prezent.
>>GALERIA<<

Małgorzata Siwak

MISTRZOSTWA POWIATU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
28. 09.2018 r.

Na terenie OCS w Obornikach 28 września odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Do zmagań szkół podstawowych stanęło 9 reprezentacji chłopców i 9 reprezentacji dziewcząt. Nasi chłopcy byli bezkonkurencyjni i wywalczyli złoty medal. Dziewczęta uplasowały się na 4 -miejscu. Uczniowie SP-3 Rogoźno będą reprezentowali nasz powiat na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego, które to odbędą się w Poznaniu na obiektach Woli.

MISTRZOSTWIE POWIATU - CHŁOPCY


PACZESNY KACPER
GÓRZNY SEBASTIAN
RATAJCZAK JAKUB
ZIAŁA BARTOSZ
PAUSZEK FILIP
WĘZIK MATEUSZ
FUDZIŃSKI FILIP
JARZYNIEWSKI WOJCIECH
MEDELEWSKI KACPER
GÓRNY OLIWIER


GRATULUJEMYDZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE IV A
27. 09.2018 r.

Szesnastu chłopców ze sportowej klasy IVA miało dzisiaj swoje święto. Najpierw były życzenia od dziewczynek, a później prezent - czarne getry jako uzupełnienie stroju sportowego. Następnie cztery męskie grupy zmagały się z konkursami - niespodziankami przygotowanymi przez wychowawczynię. Były to konkursy zręcznościowe: poprawne przyszycie guzików czy zawiązanie krawata. Zabawne było nawleczenie igły nitką, bo w opinii chłopców albo igła miała za małą dziurkę, albo nitka była krzywa. Jednak nie zapomniano też o konkursach wiedzowych: znajomość najważniejszych 20 klubów sportowych piłki nożnej czy znajomość marek samochodowych. Najzabawniejszą konkurencją okazało się zaśpiewanie piosenki "wlazł kotek na płotek." z plastrem cytryny w ustach. Uśmiechnięci chłopcy mile spędzili ten dzień w szkole.
>>GALERIA<<

/Danuta Czechowska - wychowawca klasy/

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"
25. 09.2018 r.

25 września 2018r. w Bibliotece Publicznej w Rogoźnie odbyło się Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIIc Agata Hibental i Eryk Niespodziany oraz uczniowie klasy IIIa gimnazjum Weronika Pawłowska i Szymon Strzykała.,,WOJSKO KIEDYŚ I DZIś"
24. 09.2018 r.

Jak wyglądał powstaniec wielkopolski i jaką bronią walczył o niepodległość ojczyzny, a jaki jest dzisiejszy żołnierz Wojska Polskiego? O tym wszystkim rozmawiano na spotkaniu uczniów z absolwentem naszej Rogozińskiej ,,TRÓJKI'', żołnierzem Wojska Polskiego i uczestnikiem misji w Afganistanie - Panem Miłoszem Bartoszkiem. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Elżbieta Kowala wprowadzając w tematykę i przedstawiając gościa. Następnie Pan Bartoszek opowiedział o sobie, swojej służbie i udziale w misji. Pokazywał pamiątki, odpowiadał na pytania uczniów i podkreślał, że odwaga i ofiarność charakteryzowały powstańca wielkopolskiego i cechują żołnierza współczesnego. Uczniowie byli bardzo zainteresowani prelekcją i zadawali dużo pytań. Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna, którą przygotowała Pani Dorota Zieniuk i dekoracja autorstwa Pań Izabeli Andrzejczak i Justyny Dalekiej.

Elżbieta Kowala

>>GALERIA<<
"O Powstaniu Wielkopolskim przy ognisku"
18. 09.2018 r.

Płonie ognisko . . i zapłonęło pod szumiącymi drzewami na boisku Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie w dniu 18 września 2018 roku.
Inicjatorką spotkania zatytułowanego "O Powstaniu Wielkopolskim przy ognisku" była Pani dyrektor Elżbieta Kowala, to na nie przyszli Szanowni Goście: Pan dyrektor Zdzisław Hinz i Pan profesor Władysław Ruks. Obecne były też Pani dyrektor Iwona Rzańska i Pani dyrektor Izabela Konewka.
To tu uczniowie szkoły otrzymali lekcję historii przepełnioną patriotyzmem. Tę bardziej odległą w dziejach historię, bo rozpoczynającą się zwycięstwem pod Grunwaldem po odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku przybliżył słuchaczom Pan Profesor, akcentując w swej prelekcji akcent lokalny. Wprowadzając społeczność szkolną w działania powstańców na terenie Poznania, rzucając np. tychże w Budzyniu i Chodzieży.
Pan dyrektor Hinz prowadzący nasza szkołę w latach 1977 - 1996 wytłumaczył dlaczego nasza Alma Mater nosi imię takiego Patrona i dlaczego doroczne obchody Święta Patrona Szkoły są wyznaczone na dzień 21 stycznia.
W 1918 roku Rogoźno odzyskało wolność 1 stycznia; 21 stycznia zostało wyzwolone z rąk okupanta hitlerowskiego i ta właśnie data stała się wyznacznikiem święta szkoły.
W ten właśnie sposób zainaugurowano obchody 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.
Uczniowie-harcerze poprowadzili wyjątkową zbiórkę pod kierunkiem Pani Dyrektor E. Kowali, uświetniając ją piosenkami harcerskimi - druh Władysław Ruks przybył na nią w mundurze harcerskim, który towarzyszy mu, jak sam stwierdził od 1954 roku.
Jedna z uczennic wygłosiła skecz w gwarze wielkopolskiej - to dla duszy, a dla ciała były pieczone kiełbaski i pieczywo w skaczących płomieniach ogniska.
Nauczyciele wspomagający spotkanie to P. K. Frankowska, P. D. Koprowska i P. D. Zieniuk.

Danuta Koprowska

>>GALERIA<<
Rocznica napaści ZSRR na Polskę
17. 09.2018 r.

17 września 2018 r. przedstawiciele społeczności szkolnej wraz z opiekunami uczestniczyli w 79. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Obchody rozpoczęły się na rogozińskim cmentarzu pod Krzyżem Katyńskim, gdzie odbyła się krótka uroczystość w hołdzie pomordowanym i wywiezionym na Sybir. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Koła Sybiraków i Gminy Rogoźno. Pod krzyżem złożono kwiaty i zapalono znicze oraz wysłuchano wystąpienia burmistrza, który przypomniał tragiczne wydarzenia z roku 1939 oraz losy Polaków wywiezionych na daleką Syberię.

Spotkanie z twórczością Juliana Tuwima
18. 09.2018 r.

18.09.2018 r uczniowie kl. II A zostali zaproszeni do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z twórczością Juliana Tuwima. Na uczniach wielkie wrażenie zrobiła pięknie odnowiona biblioteka i ciekawe zajęcia, które przygotowały panie bibliotekarki. W ciekawy sposób zachęciły uczniów do wspólnego czytania. Dzieci odgrywały role z wierszyków ,,Rzepka'' i ,,Lokomotywa'' oraz mogli wykazać się kreatywnością w konkursie rymowanek.
>>GALERIA<<
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
03. 08.2018 r.

>>KLASY I-III <<
>>KLASY IV-VII I GIMNAZJUM <<
Gminny Konkurs ,,Losy moich bliskich w latach II wojny Światowej" pod Honorowym Patronatem Burmistrza Rogoźna.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Muzeum Regionalne im. Wojciechy Dutkiewicz i Towarzystwo Przyjaciół Rogoźna pod Honorowym Patronatem Burmistrza Rogoźna. O tym, co działo się z członkami rodzin, prace napisali: Joanna Krajniak, Amelia Szulc, Julia Skalska, Aleksandra Pilecka, Nikola Szramska, Kamil Nadrajkowski, Wiktoria Nadrajkowska, Aleksandra Rzepecka i Natalia Ibsz. 2 września 2018 roku wszyscy uczniowie, wraz z opiekunami, wzięli udział w uroczystości upamiętniającej ofiary II wojny światowej na rogozińskim cmentarzu. W restauracji Maggi odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. III miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Nikola Szramska. Gratulujemy Nikoli oraz pozostałym uczniom. Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem. Dotarcie do informacji o czasach II wojny światowej wymagało również pomocy Rodziców, Dziadków i innych członków rodzin.
>>GALERIA<<

Renata Piechowiak, Joanna Grabowska>>Rok szkolny 2017/2018 <<
>>Rok szkolny 2016/2017 <<
>>Rok szkolny 2015/2016 <<
>>Rok szkolny 2014/2015 <<
>>Rok szkolny 2013/2014 <<
>>Rok szkolny 2012/2013 <<
>>Rok szkolny 2011/2012 <<
>>Rok szkolny 2010/2011 <<
>>Rok szkolny 2009/2010 <<
>>Rok szkolny 2008/2009 <<
>>Rok szkolny 2007/2008 <<
>>Rok szkolny 2006/2007 <<